HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 21 srp 2019, 19:32. Pogledaj neodgovorene postove
Znakovi posljednjih vremena
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Mislite li da su oko nas znakovi posljednjih vremena?

Da 
62%
 62%  [ 18 ]
Ne 
13%
 13%  [ 4 ]
Ne razmiÅ”ljam o tome / nemam pojma 
24%
 24%  [ 7 ]

Ukupno glasova : 29

Autor Poruka
andeli apokalipse

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 14:02
PostNaslov : SprijeĆØimo stvaranje globalne Sodome i Gomore
Citiraj i odgovori

DanaÅ”nja situacija u svijetu indentiĆØna onoj u Sodomi i Gomori

Ako danas promotrimo situaciju u kojoj mi živimo, onda Ʀemo primijetiti iste ili vrlo sliĆØne elemente, kako to Papa obiĆØava reƦi, ''kulture smrti''.

1. Moderni ĆØovjek se sve viÅ”e osjeƦa gospodarom života i smrti. Navedimo negativne primjere najnovije svjetske povijesti: Hitler i Staljin - a za njima odmah idu i ameriĆØki predsjednici koji su uniÅ”tili, bez ikakvih skrupula, milijune ljudi. Jasno je da tako može postupati s ljudima samo njihov gospodar - Bog. Ovo stremljenje se uoĆØava na politiĆØkom i osobnom planu.

2. Kad se Boga izbacilo iz života, onda se poĆØinje glumiti Boga i sebe postavljati za gospodara života i smrti. ƈovjek se usuĆ°uje sve viÅ”e dirati u gene, ne znajuƦi Å”to Ʀe se sutra dogoditi kad se poremete odnosi. VeƦ vidimo koliko se poremetio okoliÅ”, poĆØevÅ”i od zatrovanosti podzemnih voda, do ozonskih rupa. I nitko ne zna kakve Ʀe to imati posljedice za ĆØovjeĆØanstvo buduƦih generacija. Zamislimo samo kakva bi katastrofa nastala kad bi, zbog nekakvog potresa, popustila neka velika brana umjetnog jezera. Katastrofa za silno velike krajeve, niÅ”ta manja od katastrofe Sodome i Gomore. A ta katastrofa Ʀe jednom doƦi. I mora doƦi.

3. Sve viÅ”e i viÅ”e se odobrava eutanazija, ubojstvo iz samilosti ili planirano i humano uklanjanje starijih i nemoƦnih kao i radno nesposobnih. Novi bogovi uveli su sasvim nove kriterije po kojima vladaju i rasporeĆ°uju svijet.

4. IskoriÅ”tavanje ĆØovjeka i pretvaranje u najobiĆØniji stroj. ƈinjenica je da nikada u povijesti nisu bila naglaÅ”avana ljudska prava kao danas, a da ĆØovjek, pojedinac nema ama baÅ” nikakva prava. Pogledajte radnike, ne samo kod nas, nego Å”irom svijeta, kako teÅ”ko rade, a ne dobivaju plaƦu, bez ikakvih prava. StraÅ”ne stvari se mogu ĆØitati u raznim svjetskim izvjeÅ”tajima. A ni kod nas nisu radnici u niÅ”ta boljem položaju. Pogledajte samo zakon o radu nedjeljom. Koliko vike i galame je dignuto, jer je bio zabranjen rad nedjeljom. KonaĆØno taj zakon je, pod pritiskom medija, ukinut. A ti isti mediji se uopƦe ne bore za prava sitnih radnika koji upravo u trgovini rade kao robovi i roboti i viÅ”e od osam sati dnevno, bez minimalnih ljudskih prava.

5. I zato nikakvo ĆØudo Å”to se u takvim okolnosti pojavila i seksualna izopaĆØenost svake vrste. NaÅ” televizijski program, pa i filmovi za mlade, vrve seksualnim izopaĆØenostima, koje se prikazuju kao sasvim normalne pojave. ProglaÅ”avanje homoseksualnih brakova jednako vrijednima pred zakonom samo je vrh brijega jedne ogromne sante. I kad se sudari ''Titanic'' ove generacije sa tom santom, osuĆ°en je na potonuƦe. Pa eto i krÅ”Ć¦ani i Crkvene ustanove nisu poÅ”teĆ°ene takve poÅ”asti, jer i tamo su ljudi koji žive u ovoj generaciji. No, mene kod svega ovoga jedna stvar ĆØudi ili bolje reĆØeno ne ĆØudi, nego mi vrlo mnogo govori. Sve homoseksualne udruge imaju okrenutu oÅ”tricu protiv KatoliĆØke crkve, kao one koja stoji na obrani morala i pozivaju se na svoja osobna ljudska prava. Sada kada se napada KatoliĆØka crkva zbog pojave homoseksualnosti u nekim crkvenim ustanovama, onda ti isti svjetski homoseksualci Å”ute i ne ustaju u obranu svojih istomiÅ”ljenika. Vrlo interesantno, jer se sada ta ista homoseksualnost koristi protiv KatoliĆØke crkve.

6. Sodomija kao vrsta seksualne izopaĆØenosti potpuno ruÅ”i dostojanstvo ljudske osobe. Ne samo da uniÅ”tava korijenje ĆØovjeka, nego uniÅ”tava i njegovu osobnost. Danas se viÅ”e ne gleda na osobu žene, djevojke postaju jednostavno predmet iskoriÅ”tavanja. To se vidi na svim razinama. Privatno, dovoljno je samo posluÅ”ati razgovore muÅ”karaca pa da se ĆØovjek prenerazi koliko malo ima tu poÅ”tovanja ljudske osobe. Djevojka, žena svedena je na obiĆØni predmet, objekt, jednostavno komad. Tome u prilog govore i svi izbori ljepote i misica. Nudi se samo predmet - osobnost je kod takvih natjecateljica baĆØena u posljednji plan i nikako ne smije doƦi do izražaja. I Å”to je najgore, tu se redovito natjeĆØu natjecateljice ispod 18 godina, dakle maloljetnice, ali nikome ne pada na pamet da bi ustao protiv seksualnog iskoriÅ”tavanja maloljetnica, jer pred ekranima sjede starci kojima su usta puna sline vidjevÅ”i tako mlado meso. Ovo grozno zvuĆØi, ali je ĆØinjenica. No, joÅ” gore postaje kada same žene pristaju na tu ulogu i prihvaƦaju je i same od sebe prave objekte, ugaĆ°ajuƦi potpuno neljudskim nastranostima muÅ”karca, a na isti naĆØin i djevojke poĆØinju gledati i razgovarati o muÅ”karcima. Rasulo na svim razinama.

7. I danas postoje ljudi poput Lota i njegove obitelji koji su pravedni pred Gospodinom. Eto, navest Ʀu samo jedan primjer. Postoji meĆ°unarodno udruženje nevinih do braka u koje je uĆØlanjeno viÅ”e milijuna mladih ljudi. To se može naƦi na internet web stranicama. Oni žele svoju seksualnost živjeti kao svjesne osobe, kao sudionici Božjeg stvarateljskog plana.

8. I danas ima ljudi kao Å”to su Lotovi zetovi koji se smiju ovom Å”to ja sada govorim i onom Å”to govori Crkva. Oni proglaÅ”avaju sve to skupa nekim priĆØama kojima se ljude želi zaplaÅ”iti neĆØim Å”to ne postoji. Sve veƦ unaprijed odbijaju i ne žele sluÅ”ati.

Isusov recept rjeŔenja problema

Ako smo pomnije posluÅ”ali EvanĆ°elje ove nedjelje, onda Ʀemo vidjeti da je ono jedini ispravan odgovor na navedene probleme pred kojima stoji naÅ”a generacija.

1. ƈovjek koji moli - priznaje da je Bog iznad njega i da je Bog gospodar života i smrti. Priznaje da je on samo njegov suradnik, priznaje da bez Boga ne može niÅ”ta.

2. Bog je Gospodar koji nije na nekom udaljenom nebu i ne brine se za ĆØovjeka. Nego, On želi da se njegovo kraljevstvo proÅ”iri na Zemlji. Ako je Bog naÅ” otac, onda smo mi svi njegova djeca - dakle osobe, a ne predmeti. Onda ja u Božjim oĆØima imam neprocjenjivu vrijednost, onda moram poÅ”tovati svoju vlastitu vrijednost. I kad ja poÅ”tujem svoju vlastitu vrijednost, onda Ʀu poÅ”tovati i vrijednost drugih. Onda mi starac neƦe biti beskorisno smetalo, niti Ʀe mi mlada djevojka biti komad za jednu noƦ, nego Ʀe biti, i u mojim oĆØima i mojim mislima, osoba vrijedna u Božjim oĆØima. Jesmo li spremni prihvatiti takvo gledanje na ĆØovjeka, tako se odnositi u meĆ°uljudskim odnosima, tako odgajati svoju djecu?

3. Molitvom postajemo svjesni da smo djeca jednog oca koji svima nama želi osigurati dostojanstvo po kojem smo stvoreni: ''I stvori Bog ĆØovjeka, muÅ”ko i žensko stvori ih, na svoju sliku stvori ih''.

4. I taj otac nije nikakav strogi sudac, nego je spreman uvijek i svagda oprostiti ako mi oprostimo jedan drugom naÅ”e pogreÅ”ke. I u koliko smo viÅ”e spremni jedan drugom oprostiti pogreÅ”ke, tim Ʀemo biti njemu sliĆØniji, tim Ʀemo biti sliĆØniji Abrahamu iz danaÅ”njeg ĆØitanja: ''Ako se naĆ°e i 10 pravednih, hoƦeÅ” li onda poÅ”tedjeti grada? - Da ako se naĆ°e i deset pravednih, poÅ”tedjet Ʀu grada.''

Jesmo li svjesni da smo, svatko od nas, pozvani biti u tih deset pravednih ili mislimo da je to za nekoga drugoga? Ali onda se nemojmo ĆØuditi, kao Lotova žena, nesreƦi koja neminovno dolazi i tako Ʀemo postati stup od soli. DanaÅ”nje vrijeme se Sodoma i Gomora dogada na globalnoj razini,sve viÅ”e se legaliziraju devijacije i perverzije svih vrsta,donose se zakoni koji Å”tite pervertive i odobravaju ubojstva poput arbortusa ili eutanazije.PolitiĆØari se igraju Boga odobravaju kloniranje i genetsko istraživanje embrija u svrhu pronalaženja novih lijekova,a da ne piÅ”emo o sve veĆØem broju mladih homoeksualaca na svijetu zbog kojih mlade žene moraju imati odnose sa starcima. Biblija nam dosljedno govori da je homoseksualnost grijeh (Postanak 19,1-13; Levitski zakonik 18,22; Rimljanima 1,26-27; 1. KorinƦanima 6,9). Rimljanima 1,26-27 konkretno uĆØi da je homoseksualnost posljedica suprotstavljanja i neposluÅ”nosti Bogu. Kada osoba nastavlja živjeti u grijehu i nevjeri, Biblija nam kaže da ju je Bog Ā»prepustioĀ« joÅ” gorem i izopaĆØenijem grijehu kako bi joj pokazao ispraznost i beznadežnost života odvojenog od Boga. 1. KorinƦanima 6,9 kaže da homoseksualci (Ā»mekoputniciĀ«) neƦe baÅ”tiniti kraljevstva Božjega.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
andeli apokalipse

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 06 ruj 2009, 23:28
PostNaslov : Sodomija i radanje demona kao znak posljednjih vremena
Citiraj i odgovori

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/09/05/0034006.html OpƦenje sa životinjama poprimilo je katastrofalne razmjere i joÅ” gore posljedice kao Å”to je raĆ°anje ovakvih ĆØudoviÅ”ta,zar se ovo nije dogaĆ°alo u Sodomi i Gomori a sada se dogaĆ°a na globalnoj razini,a takozvani struĆØnjaci odnosno znanstvenici su pokuÅ”ali da sprijeĆØe uniÅ”tenje ovog stvora,postavlja se moralno pitanje za koga rade znanstvenici za interes ĆØovjeka ili protiv njega?
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 08 ruj 2009, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ovo je samo jedna deformacija... jako sretan
ako ƦeÅ” tražiti znakove vremena ima ih mnogo realnijih i stvarnijih samo Å”to nisu na prvi pogled baÅ” senzacionalni kao ovaj...
dovoljno ti je pogledat novu tv i rtl i njihove astro showove...
to ti je novo poganstvo na vratima.....
možda i brže nego Ŕto mislimo....
ko Ʀe ga znat...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
Lalaith

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 10 ruj 2009, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nažalost stuacija preozbiljna da bi se igrali sa tvojom pozitivom i poslovicama.JAHAƈI APOKALIPSE VEC JAÅ U PO SVIJETU PUTEM BOLESTI,SMRTI I RATOVA

Vrlo vjerojatno je tako, iako mislim da danas nema puno katastrofiĆØnih dogaĆ°aja nego prije.
Znakove vremena treba uoĆØavati, treba biti budan, s time se definitivno slažem, ali to ne znaĆØi da naÅ” pogled treba biti stalno uperen u te apokalipitiĆØke dogaĆ°aje.
Mi krÅ”Ć¦ani smo pozvani na to da naÅ” pogled bude uvijek usmjeren prema Kristu. ImajuƦi to na umu, mi sasvim sigurno imamo puno razloga za optimizam i radost. Trebamo živjeti u ovome svijetu, opažati znakove vremena, boriti se protiv zla, ali sve to uz Krista, koji je pobijedio svijet i pobijedio zlo.
Mislim, da je pretjerano gledanje u zlo, istraživanje i traženje kataklizmiĆØkih vijesti loÅ”e za svakoga. Na taj naĆØin se dovodimo u opasnost da se previÅ”e fiksiramo na zlo.
Upravo sam se sjetila dijela Gospodara prstenova kada Saruman prelazi na Sauronovu stranu. On je cijelo vrijeme bio na strani dobra, bio je jedan ud glavnih ĆØarobnjaka, ali je kroz kuglu predugo gledao Saurona, uplaÅ”io se njegove moƦi i iz straha preÅ”ao na stranu zla.
Možda sam se malo nespretno izrazila, ali nadam se da shvaƦate na Å”to mislim.
Osim toga, mislim da danas imamo samo privid medijske slobode. Mislim da je doƦi do istinitih informacija teže nego ikad. Mediji, napuhuju, dodaju i mijenjaju vjesti, potenciraju loÅ”e, a zanemaruju dobro, a sve u cilju toga da posiju strah meĆ°u ljudima jer je puno lakÅ”e manipulirati ljudima koji se boje i strahuju za svoju egzistenciju.

Å to se tiĆØe koze iz ovog zadnjeg ĆØlanka, mislim da ovo ne treba uzeti previÅ”e ozbiljno. Sam autor ĆØlanka kaže da su moguƦi razni drugi uzroci te pojave. Osim toga, ne smatram portal net.hr previÅ”e vjerodostojnim, a ponajmanje dobronamjernim, sudeƦi prema naslovima ostalih ĆØlanaka.

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice ĆØekaju da budu voljene Smile
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 11 ruj 2009, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovako... ove rasprave veƦ neko vrijeme imam s meni jako bliskom osobom! Mogu vam reƦi da mi je dosta Å”utnje i klimanja glavom! Samo Bog zna kada Ʀe biti apokalipsa! A Å”to se tiĆØe svih ovih jako loÅ”ih napisanih stvari ovdje, anĆ°eo apokalipse, svaka ĆØast na iscrpnom izvjeÅ”Ć¦u, ali, ti Å”iriÅ” negativnu stranu svega! Jesmo li krÅ”Ć¦ani ili nismo!? Na nama je da Å”irimo dobre vijesti, tražiti sve Å”to je dobro i pisati o tome, a ne truditi se naƦi svaku loÅ”u situaciju i usporediti je s Ivanovin evanĆ°eljem! Ako želite, ne trebamo gledati dalje od naÅ”ih ovitelji. U svakoj obitelji ima nevolja koje se mogu povezati sa Ā½znakovima vremenaĀ½!!!
Tko smo mi da tražimo dokaze, tko smo mi da odreĆ°ujemo i proriĆØemo smak svijeta?! Mi ne možemo znati niÅ”ta, to je otajstvo, to je tajna vjere... uzdat se u Boga i moliti za dobro, a na ovakav naĆØin samo veliĆØamo zlo i time se shvaƦa kao da je zlo pobijedilo! Prijatelji trgnite se i misite na bolje dane, molite se i djelujte pozitivno!
Ako razmiŔljamo o smaku svijeta umiŔtavamo sebe raznim brigama i strahom od zla! Stanimo s tim! Hvalite i slavite Gospodina naŔeg!
Ne trebamo poduzimat radikalne mjere i vraƦati se Ā½kameno dobaĀ½ misleƦi da Ʀe nas samo staromodan život spasiti! Svatko ima svoju zadaƦu, a to je svjedoĆØiti vjeru i ljubav Gospodina naÅ”ega u mjestu gdje živimo!

neka vas sve Bog ĆØuva, blagoslovi i prosvijetli!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi duÅ”u ranama krije i da usne moje kažu rijeĆØi za kojima žude... Tvoje rijeĆØi Majko, Tvoje rijeĆØi- NEKA MI BUDE!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: dora, Dubravko, Mara, mala_ive21
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.