HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 17 ruj 2019, 19:45. Pogledaj neodgovorene postove
Ministar MilinoviƦ o umjetnoj oplodnji
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Anny

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 08 srp 2009, 17:09
PostNaslov : Ministar MilinoviƦ o umjetnoj oplodnji
Citiraj i odgovori

Ministar zdravstva se nije samo ogluÅ”io na traženja izmjena novog Zakona o umjetnoj oplodnji. Å toviÅ”e, pojaÅ”njavajuƦi odredbe, nevjenĆØanim je parovima 'preporuĆØio' da odu pred oltar.

PredstavljajuƦi Prijedlog zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji saborskim zastupnicima, ministar zdravstva Darko MilinoviƦ je pokazao da nije uvrstio prijedloge za modernizaciju Zakona.

Time nije ni odstupio od zabrane zamrzavanja zametaka, obrazlažuƦi da je zametak ljudsko biƦe te da je neprihvatljivo da se zamrzne te da ga se nakon nekoliko godina ubije jer nije iskoriÅ”ten. Zamrzavanje zametka nazvao je manipulacijom te napomenuo kako bi se zbog njega braƦa i sestre mogli naƦi u braĆØnim ili izvanbraĆØnim odnosima, a da to i ne znaju.

Ne odstupa ni od stava da nevjenĆØani parovi nemaju pravo na umjetnu oplodnju, a kao razlog za to navodi da se neroĆ°eno dijete ne smije dovoditi u situaciju da ostane bez oca.

Prijedlog zakona nazvao je iskorakom u odnosu na zakon koji je Hrvatska imala od 1978.

U Hrvatskoj, kaže, neƦe biti ograniĆØena dob u kojoj žene mogu umjetnom oplodnjom postati majke. Odobrenja Ʀe dobivati nakon struĆØne procjene timova u kojima Ʀe biti genetiĆØari, psiholozi i ginekolozi. MoƦi Ʀe se donirati i muÅ”ke i ženske spolne stanice.

Zakon donosi i odredbu po kojoj dijete s napunjenih 18 godina ima pravo saznati tko mu je otac, a koju ministar pravda Konvencijom o pravima djeteta.

Kako prenosi VeĆØernji list, Zakonu se žestoko usprotivio SDP. Iz te stranke su upozorili da on Å”teti zdravlju žena, da Ʀe smanjiti broj roĆ°ene djece, a navode i da je ĆØlanak kojim se diskriminiraju nevjenĆØani parovi neustavan.

'NeƦete pred oltar, ne možete imati djecu'
'Pitala me jedna znanica, koja je Å”est godina u izvanbraĆØnoj zajednici zaÅ”to joj uskraƦujem pravo da na taj naĆØin dobije dijete. Ja sam joj rekao da taj njezin drug oĆØito nije spreman reƦi sudbonosno da pred matiĆØarom ili, Å”to je za mene joÅ” važnije, pred Bogom, pa dijeliti s njom dobro i zlo za sve dane života svoga. Ali spreman je imati s njom dijete i voditi brigu o njemu. Mi ne možemo zakonom to podupirati...', priĆØa je kojom je ministar pojasnio zaÅ”to se protivi umjetnoj oplodnji u izvanbraĆØnoj zajednici.

net .hr

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gladijator

Spol: muško
PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I juƦer stave na naslovnicu veƦernjeg djecu koja ne bi bila doÅ”la bez umjetne oplodnje.Trebali su staviti i svu dijecu koju su napravili silovatelji,pa bi onda trebali pustiti silovatelje van,jer da nije bilo njih nebi bilo ni te njihove dijece,A inda bi pokraj djece koja su doÅ”la umijetnom oplodnjom trebali staviti i ostlu koju su ubili kao embrije i napisati da se zbog roĆ°enih trebalo ubiti troje,ĆØetvero ili peto.Svaka ĆØast "VeĆØernjem listu"koji me je straÅ”no razoĆØarao i od kojeg se juĆØeraÅ”njim danom odriƦem.
fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 8:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ah, evo i doktora logike gladijatora veseo

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Gladijator

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 10:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako je posprdljivko i centru za moral hrvatske? Laughing Laughing
fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 11:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

izvrsno! neki dan smo otkrili razliku izmeĆ°u ĆØ i Ʀ. zaĆØudi se ĆØovjek! ĆØudom ĆØudnim ĆØudismo se.

ali dobro, okrenimo se umjetnoj oplodnji. nedavno sam ĆØuo priĆØu o jednom tipu koji je isto tako roĆ°en, a da mu se roditelji nisu sljubili. kada je odrastao upoznao je pravog oca. kasnije je umro u nekoj bizarnoj nesreƦi, ne bih o tome. tuzan bilo je jako tužno.

koliko sam shvatio djeca zaĆØeta silovanjem nisu toliko željena kao djeca zaĆØeta umjetnom oplodnjom. to me vrlo zaĆØudilo jer gladijator u neku ruku izjednaĆØava silovanje s umjetnom oplodnjom.
time viÅ”e Å”to je umjetna oplodnja u rh dopuÅ”tena odreĆ°enoj grupaciji ljudi, a odreĆ°enoj nije, samo zato Å”to nisu sklopili brak. brak kao jamac trajnosti ima jednaku težinu kao i osam kubika helija. tražiti neku sigurnost u takvom institutu je sasvim suludo.
silovanje s druge strane nije dozvoljeno nikome, osim ako se ne izjednaĆØi sa rukovanjem. ali, te male posebnosti naÅ”eg pravosuĆ°a ostavimo sa strane.

gdje nastaje problem, ne znam toĆØno. umjetna oplodnja je u rh kao Å”to smo uvidjeli sasvim dostupna svima koji imaj prsten na ruci. krÅ”Ć¦anski moral ministra koji trjanost zajednice pred bogom vidi kao zalog dobrog roditeljstva, nema nikakvih skrupula kada djecu tih istih katolika treba ubiti.

ironiĆØno je da ministar milinoviƦ upravo katolike vidi kao one koji Ʀe koristiti benficije umjetne oplodnje.

stoga, predragi moj gladijatore, osim tvorbene razlike ĆØ i Ʀ, nauĆØi i razmiÅ”ljati i tri koraka dlaje o pompoznog novinarskog natpisa i vidjet ƦeÅ” da problem ne leži u ljudima koji žele ubijati fetuse nego u katolicima koji to mogu i ĆØine

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Gladijator

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
izvrsno! neki dan smo otkrili razliku izmeĆ°u ĆØ i Ʀ. zaĆØudi se ĆØovjek! ĆØudom ĆØudnim ĆØudismo se.

ali dobro, okrenimo se umjetnoj oplodnji. nedavno sam ĆØuo priĆØu o jednom tipu koji je isto tako roĆ°en, a da mu se roditelji nisu sljubili. kada je odrastao upoznao je pravog oca. kasnije je umro u nekoj bizarnoj nesreƦi, ne bih o tome. tuzan bilo je jako tužno.

koliko sam shvatio djeca zaĆØeta silovanjem nisu toliko željena kao djeca zaĆØeta umjetnom oplodnjom. to me vrlo zaĆØudilo jer gladijator u neku ruku izjednaĆØava silovanje s umjetnom oplodnjom.
time viÅ”e Å”to je umjetna oplodnja u rh dopuÅ”tena odreĆ°enoj grupaciji ljudi, a odreĆ°enoj nije, samo zato Å”to nisu sklopili brak. brak kao jamac trajnosti ima jednaku težinu kao i osam kubika helija. tražiti neku sigurnost u takvom institutu je sasvim suludo.
silovanje s druge strane nije dozvoljeno nikome, osim ako se ne izjednaĆØi sa rukovanjem. ali, te male posebnosti naÅ”eg pravosuĆ°a ostavimo sa strane.

gdje nastaje problem, ne znam toĆØno. umjetna oplodnja je u rh kao Å”to smo uvidjeli sasvim dostupna svima koji imaj prsten na ruci. krÅ”Ć¦anski moral ministra koji trjanost zajednice pred bogom vidi kao zalog dobrog roditeljstva, nema nikakvih skrupula kada djecu tih istih katolika treba ubiti.

ironiĆØno je da ministar milinoviƦ upravo katolike vidi kao one koji Ʀe koristiti benficije umjetne oplodnje.

stoga, predragi moj gladijatore, osim tvorbene razlike ĆØ i Ʀ, nauĆØi i razmiÅ”ljati i tri koraka dlaje o pompoznog novinarskog natpisa i vidjet ƦeÅ” da problem ne leži u ljudima koji žele ubijati fetuse nego u katolicima koji to mogu i ĆØine
Pa nemožeÅ” se ni ti s brvnom u oku baÅ” pohvaliti sa pisanjem jer ovo"tri koraka dlaje o pompoznog" traba znati ispravno napisati,ali meni nije bitno,pa zaboravi.Ne želim se jednostavno sa tobom prepirat,jer moje je miÅ”ljenje da imaÅ” izokrenuti sustav vrijednosti,tako da nema smisla tuƦi po praznoj slami,imam pametnijeg posla sa moralnijim ljudima.I samo nemoj zaboraviti da smo i mi bili zametci,koje ovi tvoji ubijaju i igraju se sa njima.A ako misliÅ” da nisam u pravu,tvoja stvar.A sad dragi prijatelju,zbogom,i nadam se da Ʀe ti neÅ”to jednog dana biti svet,jer nisu svete samo ĆØovjekove želje koje treba pod svaku cijenu ispunjavati,pogotovo kada nije preko tvojih leĆ°a.Bog te blagoslovio!!!
fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
jer moje je miŔljenje da imaŔ izokrenuti sustav vrijednosti

to samo kažeŔ jer sam židov tuzan

takoĆ°er tipfeler nije isto Å”to i nepismenost. sorkaĆØ kompa. sorkaĆØ.

vidim da si vrlo argumentirano obrazložio svoje stavove. cijenim kada je rasprava intelektualno stimulirajuƦa.

Citat:
I samo nemoj zaboraviti da smo i mi bili zametci,koje ovi tvoji ubijaju i igraju se sa njima

evo primjerice ova reĆØenica je divna! "ovi tvoji" je izvrsna sintagma. pretpostavljam da misliÅ” na izvanbraĆØne drugove/znanstvenike/sotoniste/klaune
kao dijete izvanbraĆØnih drugova genetiĆØara klauna sotonista potvrĆ°ujem tvoje navode u cijelosti. uistinu, moji se igraju i ubijaju zametke. samo je nesreƦom moja sudbina zametka lopte izbjegnuta.

meni niÅ”ta nije sveto, pa ĆØak ni dinamo. fetusi ponajmanje. slatke male loptice.

Gladijator

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stolni tenis
CroStorm

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 18:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zakon je bljutav, mlak. Ni amo ni tamo. A takve Ʀe ispljunuti iz usta, slikovito reĆØeno. Ali vidim jednu dobru stvar, ovaj i joÅ” neki zakoni Ʀe iskristalizirati situaciju na politiĆØkoj sceni. Ma Ʀe katolici-biraƦi biti puno pametniji, veƦ sad vide da življenje vjere i vlast nekima baÅ” i ne ide.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pet 17 srp 2009, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

koja Ŕarada. hss glasa protiv zakona, a mogao ga je ruŔiti bez problema. rijedak primjer u povijest da netko glasanjem protiv progura zakon. veseo

Specijalac

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 0:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije problem u ovom zakonu (je ali to se teÅ”ko moglo izbjeĆØi). Problem je Å”to se ispostavilo da su nekrÅ”ĆØanske udruge PONOVO puno glasnije od krÅ”ĆØanskih i sliĆØnih udruga, te na taj naĆØin utjeĆØu na zakone. Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad ĆØuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?! A Å”to je za mene joÅ” gore niko se ne buni! Imam osjeĆØaj da se uvjek ĆØuje samo jedna strana (a ta je gotovo uvjek protiv krÅ”ĆØana i crkve). A ovo kaj je objavio veĆØernji nije me previÅ”e iznenadilo, ovako i onako od kad su redizajnirali stranicu (a i nekaj prije toga) postali su nekaj kao 24sata.

Ko zna (ah, niko, niko niŔta ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 4:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Nije problem u ovom zakonu (je ali to se teÅ”ko moglo izbjeĆØi). Problem je Å”to se ispostavilo da su nekrÅ”ĆØanske udruge PONOVO puno glasnije od krÅ”ĆØanskih i sliĆØnih udruga, te na taj naĆØin utjeĆØu na zakone. Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad ĆØuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?! A Å”to je za mene joÅ” gore niko se ne buni! Imam osjeĆØaj da se uvjek ĆØuje samo jedna strana (a ta je gotovo uvjek protiv krÅ”ĆØana i crkve). A ovo kaj je objavio veĆØernji nije me previÅ”e iznenadilo, ovako i onako od kad su redizajnirali stranicu (a i nekaj prije toga) postali su nekaj kao 24sata.
miiir Ovo si dobro napisao!
fat drummer

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad ĆØuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?!

daj mi objasni kako je to paradoksalno?

Dubravko

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Nije problem u ovom zakonu (je ali to se teÅ”ko moglo izbjeĆØi). Problem je Å”to se ispostavilo da su nekrÅ”ĆØanske udruge PONOVO puno glasnije od krÅ”ĆØanskih i sliĆØnih udruga, te na taj naĆØin utjeĆØu na zakone. Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad ĆØuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?! A Å”to je za mene joÅ” gore niko se ne buni! Imam osjeĆØaj da se uvjek ĆØuje samo jedna strana (a ta je gotovo uvjek protiv krÅ”ĆØana i crkve).

Ne znam na temelju ĆØega oĆØekujeÅ” da Ʀe krÅ”Ć¦anske udruge biti glasnije, kad smo mi krÅ”Ć¦ani u manjini u ovoj zemlji, i kad krÅ”Ć¦anski svjetonazor ne prihvaƦa veƦina stanovnika ove zemlje, bez obzira na deklarirani broj katolika. Taj si broj možemo lijepo zataknuti za Å”eÅ”ir...pogledaj kako žive ljudi u ovoj zemlji...malo toga je krÅ”Ć¦anskoga...
Gladijator

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 13:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda krÅ”ĆØanske udruge negdje u peĆØinama sa Bin Ladenom pripremaju napad.Ili su kupili zraĆØnice pa gaĆ°aju naokolo rode!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 15:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Citat:
Prije nekog vremena su se bunile u vezi abortusa (kako ga treba legalizirati) a vidi sad ĆØuda oni su za umjetnu oplodnju. Nije li to malo paradoksalno?!

Paradoksalno je to da su u isto vrijeme za ubijanje i za tzv zaĆØeƦa u kontroliranim uvjetima...
Ipak ako Ʀemo poĆØeti od toga da su protiv sveg Å”to je krÅ”Ć¦ansko onda nema tu niÅ”ta paradoksalnog... Važno je biti protiv! Wink

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
fat drummer

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LogiĆØki ovo mi je teÅ”ko za progutati. Kakve veze toĆØno ima pobaĆØaj sa umjetnom oplodnjom i dalje ostaje misterija.
U jednom se neželjeni plod abortira, u drugom postupku upravo suprotno. Sada ako se ne radi o nekoj ženi koja u utorak abortira, a u srijedu ide na umjetnu oplodnju, tu nema niŔta paradoksalno.
Tim viÅ”e Å”to smatraju da u tom trenutku ne govorimo o živom biƦu. Da smatraju kako je to živo biƦe, a protive se smrtnoj kazni onda bi to bio paradoks. Ovako je to samo loÅ” pokuÅ”aj da se neÅ”to prikaže kao paradoks.

angelous

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
LogiĆØki ovo mi je teÅ”ko za progutati. Kakve veze toĆØno ima pobaĆØaj sa umjetnom oplodnjom i dalje ostaje misterija.
U jednom se neželjeni plod abortira, u drugom postupku upravo suprotno. Sada ako se ne radi o nekoj ženi koja u utorak abortira, a u srijedu ide na umjetnu oplodnju, tu nema niŔta paradoksalno.
Tim viÅ”e Å”to smatraju da u tom trenutku ne govorimo o živom biƦu. Da smatraju kako je to živo biƦe, a protive se smrtnoj kazni onda bi to bio paradoks. Ovako je to samo loÅ” pokuÅ”aj da se neÅ”to prikaže kao paradoks.

paradoksalno je Å”to prikažu djecu uz natpis da ne bi bila roĆ°ena da je umjetna oplodnja zabranjena i sl. natpise, a u isto vrijeme se zalažu za abortus, zaboravljajuƦi na djecu koja bi se rodila da nisu abortirana.
Malo zaborave pravo djeteta na život, onda se s njim razbacuju po potrebi
al Ŕta franjo kaže, važno je biti protiv Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
Specijalac

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:

Ne znam na temelju ĆØega oĆØekujeÅ” da Ʀe krÅ”Ć¦anske udruge biti glasnije, kad smo mi krÅ”Ć¦ani u manjini u ovoj zemlji, i kad krÅ”Ć¦anski svjetonazor ne prihvaƦa veƦina stanovnika ove zemlje, bez obzira na deklarirani broj katolika. Taj si broj možemo lijepo zataknuti za Å”eÅ”ir...pogledaj kako žive ljudi u ovoj zemlji...malo toga je krÅ”Ć¦anskoga...

U manjin si i feministiĆØke udruge, u manjini su i udruge koje promiĆØu istospolne zajednice kao normalno i mnoge sliĆØne udruge ali njihov glas se ĆØuje, a krÅ”ĆØanski...? (a mislim da smo ipak puno manja manjina nego gore navedene udruge)

fat drummer napisa:

A paradoks je u tome Å”to ISTI ljudi koji su prije nekog vremena glasno i jasno podizali glas ZA abortus danas podižu glas ZA umjetnu oplodnju. A ne možeÅ” istovremeno govoriti protiv života i za život, nemožeÅ” stvarati dvostruke standarde. To bi trebalo znaĆØiti da Ʀu ozeti od onoga Å”ta mi paÅ”e i kad mi paÅ”e. Kad želim pobacit pobacit Ʀu a kad ipak poželim imati djete (a ne mogu ga imati normalno jer mi se kod pobaĆØaja nekaj dogodilo) onda bum ipak bio za život i tada mi treba umjetna oplodnja. NemožeÅ” se tako ponaÅ”ati u životu, to se zov odgovornost i ozbiljnost a da su ljudi u Hr. odgovorniji i ozbiljniji nebi bili u ovakvoj sitvaciji

Ko zna (ah, niko, niko niŔta ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 18 srp 2009, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
U manjin si i feministiĆØke udruge, u manjini su i udruge koje promiĆØu istospolne zajednice kao normalno i mnoge sliĆØne udruge ali njihov glas se ĆØuje, a krÅ”ĆØanski...? (a mislim da smo ipak puno manja manjina nego gore navedene udruge)

Å to se ovoga tiĆØe - ma stvar je u tome da su to udruge. Glas pojedinaca u druÅ”tvu istog trena ispari u zraku jer nema težinu, ma kolko god ih skupa titra. U 5 udruga spomenutog karaktera postoji sve skupa 10 ljudi, a ĆØuju se ko da ih je 10 tisuƦa. Odbor HBK za mlade veƦ neko vrijeme raspravlja baÅ” o tom problemu udruga i nastoji potaknuti da se Å”to viÅ”e grupacija koje djeluju u Crkvi (a ima ih jako puno, pogotovo na lokalnoj razini) zakonski osnuju kao udruge da ti glasovi konaĆØno dobiju i prav(n)u težinu pa da se zajedniĆØkim snagama onda nastupa i zastupa kak spada. A do tada, uvijek Ʀemo iznova kukati i ĆØuditi se gdje su ti silni krÅ”Ć¦ani, katolici, da se izbore za ispravne vrijednosti u ovom druÅ”tvu. ƈuĆØe negdje u mraku izgleda.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: sv.Franjo legenda
fat drummer

PostanoPostano: ned 19 srp 2009, 15:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opla, sada ne da mijeÅ”amo kruÅ”ke i jabuke nego kruÅ”ke i lasice. Malo ste egocentriĆØni, jer svoj sustav promiÅ”ljanja pripisujete i drugima. Smatra li udruga koja je se zalaže za slobodu odabira da je fetus živ? Ne... Onda nisu protiv života unutar njihovog sustava promiÅ”ljanja. Za vas jesu, ali ostavimo to postrance jer definiramo Å”to je paradoks koji bi proizlazio iz njihovog ĆØinjenja, a ne vaÅ”eg shvaƦanja njihovih ideja. Kod prekida trudnoƦe se ne radi o tome da je netko protiv života veƦ je za sebe i svoju komociju. U devedest posto sluĆØajeva abortus rade idioti koji ne znaju kupiti kondom ili piti pilulu svaki dan u isto vrijeme. No, zapadno druÅ”tvo je kroz mnoge turbulencije doÅ”lo do zakljuĆØka da je tijelo pojedinca njegova stvar (uz jelte iznimke), a poÅ”to zakonski i kako se ĆØini nekim kvazikonsenzusom znanstvenika smatramo kako je do odreĆ°enog trenutka zametak ipak stvar, trudnica može disponirati do tog trena tom stvari kako želi. Osobno mene viÅ”e smeta Å”to stvaramo druÅ”tvo debila umjesto da ljudi mlate svoje kƦerke od 16 koje su priglupe kao i svoje sinove koji su jednako priglupi. Kod umjetne oplodnje eto, nemamo glupu djecu nego odrasle ljude koji žele svoju effin djecu. Ovdje se opet radi o moguƦnosti da se odluĆØuje o vlastitom zdravlju. Kao Å”to ste možda ĆØuli zakon Ʀe se ruÅ”iti na Ustavnom sudu jer se smatra da ugrožava zdravlje majke. Zakonska nejednakost braĆØnih i izvanbraĆØnih partnera je kao uklonjena, iako je debilno regulirana, jer kako dokazati izvanbraĆØnu zajednicu kada registar ne postoji? Naravno, svim udrugama koje smatraju da je abortus ubojstvo stoje iste pravne moguƦnosti da idu ruÅ”iti taj zakon navodeƦi Å”to god žele kao razlog neustavnosti ili mogu lobirati pa da se javnost okrene na stranu ideje da je abortus ubojstvo. PoÅ”to nema zemlje u svijetu u kojoj, makar populacija bila dvjesto posto krÅ”Ć¦anska, nema abortusa, zakljuĆØujem da kada je panika, katoliĆØki nauk pada u vodu. Dokaz da su i katolici jednako glupi i sebiĆØni kao i ostatak populacije. Apsolutno ne želim ulaziti u morbidno glupu raspravu je li abortus ubojstvo, jer me ne zanima, ali me živcira kada zloupotrebljavate pojam paradoks jer uzimate svoje vrijednosti i tuĆ°e te ih mjeÅ”ate pa dolazite do zakljuĆØaka.

angelous

PostanoPostano: ned 19 srp 2009, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Opla, sada ne da mijeÅ”amo kruÅ”ke i jabuke nego kruÅ”ke i lasice. Malo ste egocentriĆØni, jer svoj sustav promiÅ”ljanja pripisujete i drugima. Smatra li udruga koja je se zalaže za slobodu odabira da je fetus živ? Ne... Onda nisu protiv života unutar njihovog sustava promiÅ”ljanja. Za vas jesu, ali ostavimo to postrance jer definiramo Å”to je paradoks koji bi proizlazio iz njihovog ĆØinjenja, a ne vaÅ”eg shvaƦanja njihovih ideja. Kod prekida trudnoƦe se ne radi o tome da je netko protiv života veƦ je za sebe i svoju komociju.

fetus je živ...njihova stvar ako ne priznaju medicinske ĆØinjenice.A u 1. osnovne se uĆØi Å”to karakterizira živo biƦe.
I bilo unutar njihova sustava promiÅ”ljanja ili ne...kad se zalažu za abortus ustvari se zalažu za legalno usmrƦivanje živog (neroĆ°enog) biƦa, makar nesvjesno... i to onda stave pod pravo majke na odabir, a pravo djeteta na život je negdje potisnuto. A baÅ” suprotno kod umjetne oplodnje. Stave djecu, napiÅ”u da ih ne bi bilo da nema umjetne oplodnje, kao, vlada im zabranjuje da se rode...
A par mjeseci prije druga priĆØa...
I onda doĆ°u s natpisima: sram vas bilo i ono kad srce kaže dijete, hrvatska kaže ne i tutnu to djeci u ruke...
Jel, a kad dijete treba rodit, ko onda kaže ne?!

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: ned 19 srp 2009, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rekoh, možete ga smatrati vrstom madagaskarskog koÅ”tuniĆØavog voƦa ili savrÅ”enom replikom bogoĆØovjeka, u raspravu je li ova ili ona nakupina stanica ne želim ulaziti. I don't effin care. Ne, ozbiljno, pobacite, ubijte ih, samo nemojte mjeÅ”ati dva sustava razmiÅ”ljanja i onda drugu stranu optužiti za paradoksalnost.
Zalažu se za život u oba sluĆØaja jer smatraju da u tom trenu fetus nije živ. Da sutra ĆØeta serafima donese dokaz da je fetus živ i dalje ste pogreÅ”no njihovu logiku okarakterizirali kao paradoksalnu jer unutar njihovog sustava vrijednosti i zakljuĆØaka nema rupa.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 20 srp 2009, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam potpuno siguran da je njihov naĆØin razmiÅ”ljanja paradoksalan.

drummer napisa:
Zalažu se za život u oba sluĆØaja jer smatraju da u tom trenu fetus nije živ

Naravno da svatko ima svoj mehanizam pravdanja... pa nisu oni priglupi... Ne odreĆ°uje njihov iq glupost... VeƦ sustav vrijednosti koji podržavaju je glupost.
normalno da je taj sustav paradoksalan jer je jedino mjerilo egoizam. Ja i samo ja.

Ono Å”to je najzanimljivije takvi uglavnom vide znanost kao zamjenu za Boga a kod sluĆØaja fetusa odbacuju znanost... Koji PARADOKS! jako sretan

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Cordelia
Gladijator

PostanoPostano: sri 22 srp 2009, 3:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Majko,Å”to se Božjim djelom poigravaÅ”?Ne dopuÅ”tam ti da me abortiraÅ”,jer od volje koja mene stvara na tom svijetu postojiÅ” i ti!Ne prijeti mojoj jedinoj trudnoƦi!!Jer ona je moja viÅ”e nego tvoja.Dok Ʀe tebi biti prolazna,za me viÅ”e druga ne postoji.Nemoj, da ja pred naÅ”im Stvoriteljem i njegovim vjeĆØnim svjetovima tražim svoje ugroženo pravo na istovjetno ljudsko postojanje Å”to ga ti rabiÅ” tako sebiĆØno.Zbog ĆØega mi ne daÅ” moje tijelo Å”to tek po tebi ga mogu imati,kad zbog mene si ženom stvorena,kad ja sam razlog tvoje ženstvenosti?Ja želim svoje ljudsko postojanje.Tu želju mi je udahnuo Bog.Zar zbog mene s njim da u ratu budeÅ”?Za ĆØas kraj Ʀe tvojoj vladavini nad svim Å”to misliÅ” da je zbilja tvoje.Na smrtnom ĆØasu vidjet ƦeÅ” da nije,osim duÅ”e Å”to se sama vraƦa.Vid vjeĆØnosti odreĆ°uju djela Å”to ih ĆØovjek za svog vijeka ĆØini.Životom se život naplaƦuje.To svjedoĆØi tajna svetog križa,da za zloĆØin nema isprike.Zar i tvoj život nije zapoĆØeo u jednoj majci,kao danas moj?Roditelji se svojoj odužujeÅ” samo tako da porodiÅ” mene,da vratiÅ” nježnost novom naraÅ”taju Å”to za tobom na svijet dolazi.Kad bi majke sve odreda bile kao tvoja straÅ”na misao,ne bi bilo tvoga ĆØovjeĆØanstva,nebi sunca vidjela ni ti.TuĆ°e muke vlastitog roĆ°enja i svu brigu nad vlastitim djetinjstvom ti dugujeÅ” Bogu i ĆØovjeku.A ta ti ljubav nudi blagoslov;i za službu i za vlastito ti zdravlje.Pod nebom te ne ostavlja samu.Zato,plodna nemaÅ” isprike.Ta luĆ°aĆØka svjetska mudrovanja ne oslobaĆ°aju te moralnoga veza Å”to te s viÅ”njim smislom povezuje u ĆØudesnu ĆØipku ĆØovjeĆØanstva.Na Njegov sam teret u tom svijetu ,a ne na tvoj,nit Ʀu ikad biti.TrebaÅ” samo me diƦi na noge i ja odoh svojim koracima.Na teret sam Njegove ljubavi Å”to i tebi je pripravila dar;da te hranim kad ostariÅ”.U zagrljaju sa mojim si ocem veƦ primila rajsko blaženstvo Å”to ga Bogu trajno dugujeÅ”.To blaženstvo me u tebe donijelo da tu krenem na put svoga rasta.Ako bi se mojim oĆØima,ĆØim ih vide,osmjehnuli stranci,zaÅ”to ne bi i ti?PredodreĆ°en sam da živim kao netko nezamjenjiv i potreban svima s kojima Ʀu dane djeliti.Tebi naroĆØito.Jer dano ti je da mi po roĆ°enju prva dadneÅ” i mlijeko i ime po kojem Ʀe me zvati ljudski rod.Kad tvoje klonu,moje Ʀe ti noge pritjecati uvijek u pomoƦ.Ja sam ĆØuvar majĆØinske ti ĆØasti i ĆØvrst temelj tvoga dostojanstva da te branim od zlih jezika,da te tjeÅ”im u svim nevoljama,da saĆØuvam tvoj staraĆØki mir.U to doba,kad se prorjede, ti Å”to danas s tobom druguju,kad budeÅ” stranac novom naraÅ”taju,o meni ƦeÅ” tada ovisiti ,ko o svojoj majci na poĆØetku.MeĆ°u njih ƦeÅ” na moje mjesto stati kao mama dobrog prijatelja i do groba bit Ʀu s tobom ja.Zar me zbilja takvog ne trebaÅ”?Zar ni lik mi neƦeÅ” vidjeti?Tko ti srce tako prevari?Tko ti duÅ”u tako otrova,da ne gledaÅ” život u sebi veƦ se samoj smrti žrtvujeÅ”?Kad me rodiÅ”,moj osmjeh Ʀe ti reƦi da si meni duÅ”a najdraža.Da se tebi svim srcem veselim,viÅ”e od svih tvojih prijatelja,da vjerniji Ʀu bit od svih njih.Bez mudrosti tvoj se svijet ruÅ”i.Bez ljubavi život nestaje.Na svetu te tajnu podsjeƦam koja mene stvara u tebi.Iz tvoje me krvi izranja i daje mi novi ljudski lik.Ja k njoj Ʀu natrag ako me ne primiÅ”.Na gubitku ja ostat neƦu.Primit Ʀe me ruka stvoritelja kojoj niÅ”ta nije nemoguƦe i dati mi životnu utjehu u mnogo boljem od ovog svijeta;gdje On tjeÅ”i svoje muĆØenike i prepuÅ”ta im sud nad greÅ”nicima.O,mila moja nesvjesna rodiljo,svakoga dana,dana ti je manje i eto kraja tvojoj samovolji.Tad naƦi ƦeÅ” se,ko jedina na svijetu,pred sudom Oca sviju naraÅ”taja.No,neƦe ti tamo presuditi On,veƦ njegov istiniti vjekovjeĆØni Sin.Kad ugledaÅ” me u naruĆØju Svetoga kao teÅ”ko izranjeno janje,gdje me tjeÅ”i kao muĆØenika,kako ƦeÅ” ga u lice gledati?Zato Å”to me želi i prihvaƦa,zaĆØeo me u tvojoj utrobi.U roj ljudi bez tebe ne mogu.!!!Ne,nije ti ovo moja prijetnja,veƦ te ĆØuvam od bezumlja Zloga da te njegov grijeh ne uniÅ”ti.Te paklene ti otrovne misli ustale su viÅ”e protiv tebe.Nada mnom je tvoja odluka,koja mojoj duÅ”i ne Å”kodi jer po tijelu traje za vremena.Ali tebi nad tijelom i duÅ”om moguƦa je,zbog takva zloĆØina,mnogo gora-vjeĆØna osuda.Osvrni se!!!Gle na cijelom svijetu svaku starost okružuju djeca.Å to zagrljaj tvojoj duÅ”i znaĆØi kad u sred njega srce ubijaÅ”?Tko te grubu može grliti.Bit ƦeÅ” kao osuÅ”eni prut.Majko,s raĆ°anjem je život povezan,a prati ga zajedniÅ”tva dar.SamoƦa je najgora osuda.ZaÅ”to sebe u taj zatvor trpaÅ”?Zar bi htjela prerezati grozd u kojem si mu i ti jedno zrno Å”to ga hrani loza s korijenom?Korijen ljudski,to je živi Bog.Loza,to je njegov sveti Zakon Å”to u Kristu oĆØituje silu.Grozd je stvarnost prve zapovijedi Å”to je dana prvom ljudskom paru da protegne se kroz sve brakove(Ā«Plodite se i množite i napunite zemlju,i sebi je podložiteĀ»!(Post 1,2CoolA zrno,majko,to nisam samo ja,kad me slabog kaniÅ” otkinuti,veƦ zauvijek to isto jesi ti,no,povezana sa prvim do sebe-s mojim ocem;jer u meni je i njegova krv..................................................................................................................Iz knjige Rajka Bundala-Žena!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.