HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 21:21. Pogledaj neodgovorene postove
BrĆ¼no/Borat/Ali G/Sacha Baron Choen??
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
ofca

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 17:39
PostNaslov : BrĆ¼no/Borat/Ali G/Sacha Baron Choen??
Citiraj i odgovori

Dakle, zanima me kaj mi katolici mislimo o tome? Smile
ja osobno nisam sigurna kaj mislim, ili barem nisam joÅ”...
Borata sam gledala, i sad se dvoumim bih li gledala BrĆ¼nu.
s jedne strane ĆØovjek je stvarno umjetnik i ulaže puno truda u to sve i otkriva nepravilnosti kojekakve u druÅ”tvu i simpatiĆØan mi je u neku ruku, a s druge strane je jako vulgaran, malo mi ide predaleko s tim uživljavanjem u ulogu, i kaj je najzanimljivije uopƦe ne mogu odrediti kome se toĆØno on smije kaj je zapravo najvažnije u cijeloj priĆØi...
privlaĆØi me taj film, ali ne znam bih li ga iÅ”la pogledat, kakva su vaÅ”a miÅ”ljenja?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gladijator

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako se osijeĆØaÅ” poslije takvih filmova?Ima li Å”to korisno u njima za nauƦiti!Bi li ga dala dijeci da gledaju(budite kao dijeca,kaže Krist)?OĆØi su prozori duÅ”e,nije dobro da svakakve gluposti ulaze i truju ti duÅ”u i srce.Ja osobno nebih,jer se poslije takvih filmova ne mogu moliti,napune me vulgarnim i prostim glupostima,i jednostavno se ne osjeƦam dovoljno Ʀisto niti spremno za molitvu.po tome vidim da nije za mene.
ofca

PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

istina slažem se, filmovi, muzika, umjetnost opƦenito i sve ostalo utjeĆØu na nas bez daljnjeg i slažem se da ne treba probati sve Å”to se nudi ili sve ĆØemu nas znatiželja vuĆØe, tako npr. nikad ne bih gledala ili ĆØitala DaVincijev kod i njegove nastavke jer osjeƦam da su nadahnuti, niti sam npr gledala film Seks i Grad jer mi je totalno glupa ta koncepcija i vrijednosti koje promoviraju i kao Å”to si rekao ne želim se trovati takvim stvarima, ali baÅ” se pitam o granicama, istina je da su filmovi Sache Barona Choena u nekim dijelovima vulgarni i to mi jako smeta, ali s druge strane koliko se meni ĆØini on tim parodijama zbilja kritizira takav naĆØin života, u jednom intervjuu je rekao da je s Boratom hito pokazati koliko su predrasude glupe i Å”tetne, Å”to stoji. s druge strane nije za djecu niti ZloĆØin i Kazna pa svejedno ima svoju poantu (nije da usporeĆ°ujem Brunu sa ZloĆØinom i Kaznom po kvaliteti, daleko od toga Smile)
ono Å”to sam veƦ rekla da me muĆØi je to Å”to ne znam koja je njegova stvarna namjera, kritika, ismijavanje, ili obiĆØno isprazno 'pushing der limits' Smile
Gladijator

PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da mu je namjera i ismijavanje i kritika i pushing der limits.Kad bi tom liku iÅ”ao neÅ”to reƦi o Kristu,o ĆØistoƦi,o molitvi,o poniznosti...,kako misliÅ” da bi on postupio.Ja mislim da bi te ismijao kao nikoga!!!
ofca

PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e pa zato mi je baÅ” kontroverzan i zanimljiv i nejasan, kad bi govorio iz pozicije bilokojeg od svojih likova naravno da bi ismijao bilokoga i bilokaj jer ti likovi tako 'razmiÅ”ljaju' i to razumijem i ĆØak mi je smijeÅ”no jer baÅ” tako otkrivaju glupe predrasude, ali mene zanima Å”to bi rekao Sacha Baron Choen, on je koliko znam ortodoksni Židov po roĆ°enju i uvjerenju, navodno je osobno istupao protiv gay brakova i svaÅ”ta joÅ”, sav mi je nekako kontradiktoran i ne mogu ga proĆØitati, a baÅ” me to zanima, Å”to je u pozadini tj u glavi autora?
Gladijator

PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 23:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ja mislim da je to obiĆØni Å”ou iz kojeg svatko može isĆØitat Å”to želi,meni osobno je to previÅ”e vulgarno i ĆØak smijeÅ”ne stvari sa vulgarnoÅ”ĆØu viÅ” nisu smjeÅ”ne,jer to je danas sve istina.Bog brate bio s tobom.
ofca

PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 23:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam, na promatranju mi je joÅ” Smile naÅ”la sam jedan intervju gdje nije u liku http://howardsterntv.blogspot.com/search?q=borat , na dnu stranice i tu mi se ĆØini popriliĆØno normalnim i razumnim, iako vulgarnost mi je kod njega i dalje najveƦi problem, sve ostalo bih mogla shvatiti kao dobru zafrkanciju. no kako rekoh, na promatranju je za sad Smile
fat drummer

PostanoPostano: pon 13 srp 2009, 18:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gledao sam brunu. film je loŔiji od borata, ali ima jednako snažnu poruku.
cohen voli prenositi svoju poruku kroz grubost i opreĆØnost, ovdje traži toleranciju i razumjevanje, a daje vam gay nacista Å”to je kombinacija koju veƦina ljudi iz ovog ili onog razloga ne podnosi.

zavrÅ”ne scena u kavezu je izvrsna - bjesna rulja urliĆØe na cohena i tipa koji glumi njegovog pomoƦnika da su bolesnici jer se žvaljakaju, a sami su pijana, agresivna rulja koja uživa gledati kako se odrasli polugoli muÅ”karci mlate do krvi.

zavrŔna pjesma je mrak!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
ja

PostanoPostano: uto 14 srp 2009, 18:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Snažne se poruke mogu prenijeti na suptilniji naĆØin i mislim da bi se tako i trebale prenositi. Ovako mi film viÅ”e izgleda kao neko sprdanje nego poticaj za razmiÅ”ljanje. Cool

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 14 srp 2009, 21:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

najjaĆØi i najpoznatiji prokrÅ”Ć¦anski film zadnje polovice decenija je kao lajt motiv imao Å”ok i bio je barem deset puta brutalniji od cohenovog prepucija, a otprilike dvadeset milijardi puta prehiperboliziran

ne, ne govorim o filmu bogorodica nevena hitreca, veƦ o vrsom uratku mela gibsona

i joŔ je imao totalno predvidljiv zavrŔetak Confused

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
ofca

PostanoPostano: uto 14 srp 2009, 23:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ne znam, ja ipak ne bi SBC-u pripisivala neke visoko moralistiĆØne namjere, koliko sam uspjela shvatiti iz njegovih intervjua on to sve prvenstveno radi kao zafrkanciju i da je veƦina zbilja snažnih poruka i efekata koji proizlaze iz toga jednostavno sluĆØajna, ali stvarna realnost. kao fenomen mi je straÅ”no zanimljiv, ali mislim da je ipak malo previÅ”e pushing der limits i da je iste efekte mogao postiƦi i na manje vulgarne naĆØine. e sad ako zanemarimo nimalo nevažnu dilemu bismo li mi kao praktiĆØni vjernici sebe trebali izlagati takvim scenama, mislim da mi ako smo osvjeÅ”teni Å”to se toga tiĆØe i možemo kritiĆØki i pogledati taj film, ali ono Å”to je žalosno je da velika veƦina ljudi koji su njemu izloženi i koji ga gledaju nisu vjerojatno puno zreliji od onih koji su se sluĆØajno naÅ”li licem u lice s Brunom ili Boratom i poslužili nam kao materijal za zgražanje dok gledamo te filmove. zapravo ono Å”to želim reƦi je da jako malo ljudi vjerojatno razumije da Bruno nije stvarni lik, metaforiĆØki reĆØeno ako razumijete Wink i da njima i njihovoj okolini takvi uradci mogu potencijalno 'Å”tetiti' opet ako razumijete Wink (kasno je, mogu pojasniti u neko drugo doba ako je potrebno Smile)
ja

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 6:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi kažu da je naĆØin muĆØenja u ono vrijeme stvarno bio brutalan kako ga se opisuje u filmu. ƈini mi se da je i sam Gibson rekao odakle mu to. Confused

Da li gledati Cohenov film ili ne, mislim da bi svatko trebao odluĆØit za sebe.

Ljubiti nekog ĆØovjeka znaĆØi vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 7:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cohen je kao i svi židovi puno pametniji od gojima. njegove sheme jesu namjerna provokacija i rezultat nipoÅ”to nije sluĆØajan. onaj dio u talkshowu i scene koje prethode tome su savrÅ”en rezultat onoga Å”to cohen radi - stvori suludu situaciju u kojoj misliÅ” da normalna osoba neƦe sudjelovati, a ne samo da Ʀe sudjelovati nego i viÅ”e - netko bi svoje djete poslao na liposukciju, dao da se igra za zapaljenim fosforom i sliĆØno. u talkshowu cohenu zamjeraju sve te iste stvari i zgražaju se i uzimaju mu dijete.

velik broj scena u bruni je namjeÅ”ten jer je bruno dvjestoputa nerealniji od borata. borat je savrÅ”eni stereotip - priglupi tip koji dolazi iz neĆØeg Å”to podsjeƦa na rusiju i amerikanci u svojoj dobroti prihvaƦaju njegove socijalno neprihvatljive izljeve (i shit now!) jer ga i percipiraju kao debila iako ostatak kugle zemaljske amerikance percipira kao debile

bruno je nažalost previŔe umjetan.

ofca

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 11:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se za su provokacije namjerne i pomno smiÅ”ljane, to je i sam rekao i nije efekt koji je dobio nikako sluĆØajan, ali mislim da je moralna poruka viÅ”e manje sluĆØajna, barem se meni tako ĆØini. a inaĆØe ono zbog ĆØega njegove 'fore' uspijevaju su osnove socijalne psihologije i možda mi neƦete vjerovati ako ustvrdim da bi se veƦina ljudi sliĆØno ponaÅ”ala u takvim situacijama. on zapravo samo iskoriÅ”tava postojeƦe mehanizme u ljudima.
to je vrlo lijepo sam opisao u intervjuu na ovom linku koji sam stavila kad su ga pitali kako se ti ljudi tako ponaÅ”aju kad znaju da su kamere ukljuĆØene, a on je odgovorio da se oni upravo tako ponaÅ”aju zato jer su kamere ukljuĆØene i to je živa istina. njegova prva poanta je, i to je isto sam rekao, da natjera ljude da povjeruju da je stvaran, dalje je sve samo nizbrdo, jer kad ljudi povjeruju da priĆØaju sa stvarnom osobom i da su na televiziji iskljuĆØuje se zdrav razum i razmiÅ”ljanje i dominira motiv za toĆØnoÅ”Ć¦u odn složiti se s drugim ljudima(i biti kuuul Smile), a televizija je neÅ”to ĆØemu vjerujemo i ne pripitujemo motive tv reportera i joÅ” tim viÅ”e Å”to znamo da Ʀe nas veƦina ljudi gledati, a televizija valjda snima ono Å”to veƦina ljudi želi gledati i sugerira nam da se ponaÅ”amo kako veƦina ljudi želi pa nam je bolje da se tako i ponaÅ”amo i eto ti ga na. u socijalnim situacijama ljudi su jako povodljivi i traže neku referencu kako bi bili sigurni da su u pravu i da ne moraju pretjerano razmiÅ”ljati, ako povjeruju da je to Å”to SBC snima stvarno sa stvarnim likovima efekt je neizbježan. s tim da naravno postoje ljudi koji ne bi nasjeli, ali oni su dobra debela manjina.
ako mi ne vjerujete proĆØitajte ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment princip je isti.
osobno s te strane su mi njegovi skeĆØevi straÅ”no zanimljivi, ono Å”to me muĆØi i Å”to opet ponavljam je ta ogromna doza vulgarnosti :/
fat drummer

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vulgarnost koristi jer ga zanima koliko su ljudi spremni dugo tolerirati nekoga tko maÅ”e falusom dok sjede i recimo ĆØitaju novine ili ĆØekaju bus

sada, možeÅ” tu vulgarnosti promatrati kao neÅ”to Å”to nosi negativan druÅ”tveni predznak (borat trĆØi gol s ogromnim dildom kroz dvoranu punu ljudi nakon tuĆØnjave s azamatom) ili jednostavno kao sredstvo kojim cohen postiže Å”ok i nevjericu.

no kada se ta njegova vulgarnost stavi u usporedbu sa recimo ambicioznim ponaŔanjem roditelja koji su spremni svoje dijete poslati na liposukciju da bi dijete dobilo posao u reklami, perspektiva se mijenja. svih 25 seknudi closeupa dok bruno fingira oralno zadovoljavanje duha millia iz millie und vanillie je niŔta naspram majke koja sliježe ramenima i kaže naravno da možete moje dijete voziti u vozilu bez sjedalice.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 17:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je smijeŔno da raspravljamo o ovakvom filmu i njegovoj snažnoj poruci... jako sretan
Cohen je obiĆØni zrikavac koji poseže za skandalima da bi promovirao svoj uradak....
Ja osobno ne smatram komiĆØarima ljude koji vrijeĆ°aju i beÅ”timaju...
to svatko može... samo treba biti malo udaren u glavu...ili neodgojen...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
fat drummer

PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 18:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

komedija? gdje ti tu vidiŔ komediju kada majka kaže da je u redu da joj dijete od 13 kila smrŔavi 4 kile do kraja tjedna.

mislim da je sama klasifikacija tog filma joÅ” jedan vrstan cohenov potez kojim se ismijava cijelom svijetu dok se oni ismijavaju onima na filmu

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Napravi obiĆØnu anketu pa ƦeÅ” vidjeti da 95% ljudi to smatra komedijom.

btw... njegov naĆØin ismijavanja svijeta je = njegovom svjetonazoru.

Charlie Chaplin je prije 60 godina radio istu stvar, samo na kulturniji naĆØin

fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 8:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

95% ljudi se koristi sa 5% funkcija worda.

to nam neŔto govori o ogromnom broju stanovnika naŔe planete.

fratar

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 15:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam gledao ni Ali G, ni Borata, a vjerojatno neƦu ni Brunu.... hehe

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 16:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
95% ljudi se koristi sa 5% funkcija worda.

to nam neŔto govori o ogromnom broju stanovnika naŔe planete.

to nam govori da je namjena worda prije svega da zadovolji ovih 95% ljudi... ogromni broj ljudi naŔega planeta! Wink

fat drummer

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 17:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, da... Nisam ciljao na to. Ali, kako želiŔ

CroStorm

PostanoPostano: čet 16 srp 2009, 18:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma to je totalna glupost, kad mi netko pod komediju podvaljuje perverziju i vulgarnost. To onda nije komedija nego tragedija. jadno.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 22 srp 2009, 8:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
Ma to je totalna glupost, kad mi netko pod komediju podvaljuje perverziju i vulgarnost. To onda nije komedija nego tragedija. jadno.

Slažem se.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ofca

PostanoPostano: sub 17 lis 2009, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, pogledala sam konaĆØno famoznog Brunu nakon dugo premiÅ”ljanja. i radije bih da nisam. borat i ali g su mi joÅ” nekako bili podnoÅ”ljivi, ali ovo mi je previÅ”e. koliko god možda ima snažnih poruka u filmu, mislim da su viÅ”e posljedica nego uzrok filmu i one na kraju ostaju zamaskirane tolikom vulgarnoÅ”Ć¦u. jednostavno nije vrijedno.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.