HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 23 lis 2019, 19:31. Pogledaj neodgovorene postove
Molimo zajedno krunicu u kolovozu
Zaponi novu temuOva tema je zakljuana: ne moe ureivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: ensko
PostanoPostano: sub 01 kol 2009, 9:17
PostNaslov : Molimo zajedno krunicu u kolovozu
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši,
u kolovozu molimo našu Gospu,i s našom Gospom,
kroz jednu od najljepših molitvi posveæenih njoj,krunicu.

U kolovozu slavimo tri Marijina spomendana,Snježna Gospa, Velika Gospa i BDM Kraljica,a molitva krunice je najljepši naèin zahvale za sva dobroèinstva, svu pomoæ i zagovor.

Stoga æemo svaki dan izmoliti deseticu krunice,a poèinjemo s radosnim otajstvima,uz koju æe biti stavljena prikladno razmatranje,meditacija.

Svi koji æe moliti neka kliknu 'hvala' na ovom postu, tako da znamo tko sve sudjeluje.

SUBOTA, 01.08.
prvo radosno otajstvo

U prvom radosnom otajstvu razmišljamo kako je anðeo Gabrijel navijestio Blaženoj Djevici Mariji da æe zaèeti i roditi Spasitelja svijeta. I zbog Njezinog sudjelovanja i poslušnosti poèinje povijest Novoga zavjeta, novoga svijeta, novoga odnosa èovjeka prema Bogu.

Gospodine, uvijek je sve novo kad znamo odgovoriti, kad znamo s poniznošæu prihvatiti Božju volju, ne suprotstaviti se Božjoj volji, veæ živjeti je. Živjeti Božju volju, otkriti je.

Evo ja molim i želim èuti Tvoju Rijeè i otkriti Tvoju volju u svom srcu, u svom životu. O, daj mi snage da je živim i stavim u praksu.

Oèe naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti meðu ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, po Duhu Svetom zaèela
Sveta Marijo, Majko Božja, moli za nas grješnike sada i na èasu smrti naše.
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, saèuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveæa potreba tvojega milosrða.

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraèiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoæ moli.
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: Žan, Magali, teta Jeja, terezija.tere
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 02 kol 2009, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NEDJELJA,2.8.2009.
drugo radosno otajstvo:

„I napuni se Elizabeta Duha Svetoga, i povika iz svega glasa:“Blagoslvoljenja ti meðu ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje. Ta otkuda meni da mi doðe majka Gospodina mojega?“

(Lk 1, 41-44)

Razmišljamo kako je Blažena Djevica Marija pohodila svoju rodicu Elizabetu. I odnijela joj radost i mir u Duhu Svetom. Po Njezinoj prisutnosti i životu Elizabeta, a poslije cijela Crkva, prima Duha. Dok se molila s uèenicima, Duh Sveti dolazi.

Neka u današnje dane pohodi sve nas i moli s nama, neka Duh Sveti ispuni i nas, sve naše obitelji, sve naše sveæenike, mlade, djecu, bolesne, naše društvene u kulturne ustanove.

Draga Majko, svi te trebamo. Pohodi nas.

Oèe naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti meðu ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, saèuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveæa potreba tvojega milosrða.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 04 kol 2009, 6:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PONEDJELJAK, 3.8.2009.
treæe radosno otajstvo:

''I porodi sina svoga, prvoroðenca, povi ga i položi u jasle jer za njih nije bilo mjesta u svratištu''

(Lk 2,7)

Razmišljamo kako je Blažena Djevica Marija rodila Isusa u Betlehemu, u štali. Htjela je u obitelji, u kuæi, u gradu, ali joj nije bilo moguæe, jer su sva vrata bila zatvorena. Ne htjede je nitko primiti.

Svojima je kucala, u Davidov grad je došla i nisu je prepoznali, nisu je htjeli primiti.

Gospodine, žalosna je ostala rijeè zapisana u Evanðelju. K svojima doðe i ne primiše ga.

Mi smo kršæani, mi smo sinovi Tvoji. Neka uvijek bude naš život otvoren pred Tobom i za Tebe, za Tvoju Majku. Na kucanje, na poticaje, na pozive. Daj da odgovori naša Crkva i svaki èlan naše zajednice.

Oèe naš ...

koga si, Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

Svevišnji, dièni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, èvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 04 kol 2009, 6:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UTORAK, 4.8.2009.
èetvrto radosno otajstvo:

''Kad se zatim po Mojsijevu zakonu navršiše dani njihova èišæenja, poniješe ga u Jeruzalem da ga prikažu Gospodinu''

(Lk 2,22)

Razmišljamo kako su roditelji prikazali Isusa u hramu.
Molit æemo za taj dar, za milost da roditelji svoju djecu odgajaju po zakonima Božjim i zakonima Crkve. Molit æemo za sve sveæenike, da ih vodi Duh Sveti u njihovom radu, te za nova duhovna i redovnièka zvanja.

O, Blažena Djevice Marijo, kao što si Isusa prikazala i darovala, predala u ruke Šimunu da izvrši nad Njim obred prikazanja, tako je Tvoj Sin darovan u ruke Tvojih sveæenika. Rasvijetli ih da ustraju u svom pozivu.

Isuse, molimo Te, po zagovoru naše Majke, za sve koje Tvoja ljubav odabere, da smognu snage odazvati se.

Oèe naš ...

koga si, Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 05 kol 2009, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SRIJEDA, 5.8.2009.
peto radosno otajstvo:

''Nakon tri dana naðoše ga u Hramu gdje sjedi posred uèitelja, sluša ih i postavlja im pitanja.''

(Lk 2,46)

Razmišljamo kako su roditelji našli Isusa u hramu meðu sveæenicima, meðu uèiteljima Zakona koji su se divili njegovim rijeèima i èudili se.

Gospodine, Ti si se vratio s roditeljima i bio poslušan. Vratio si se u Nazaret i bio poslušan roditeljima, te rastao u mudrosti, u znanju, u milosti pred Bogom i ljudima.

O, neka naša zajednica raste u mudrosti, u pobožnosti, u svetosti.

Neka se svaki naš èlan osjeti u zajedništvu s Tobom, draga Majko, i s tvojim Sinom.

Tako neka bude. Amen.

Oèe naš ...

koga si, Djevice, u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: et 06 kol 2009, 6:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zajednièka forumaška molitva nije vezana iskljuèivo uz monitor i svakodnevnu provjeru otajstva i meditacije,
pa vas pozivamo da slijedeæih pet dana, uz dolje objavljena ili neka svoja razmatranja, molite otajstva svjetla,
otajstva koja pokazuju Isusa poslanog ljudima, Boga koji postaje u svemu slièan èovjeku, osim u grijehu,
pokazuju ljubljenog Sina, kojeg æe Otac na poèetku njegovog spasiteljskog djela predstaviti na Jordanu,
Uèitelja koji svome stadu donosi Radosnu vijest, otkriva nam tajnu Trojstva,
i poziva nas, da puni ljubavi, nastavimo djela koja je On zapoèeo:
post, molitvu, propovijedanje i svjedoèenje Evanðelja,
raèunajuæi uvijek na Njegovu ljubav i ljubav Njegove Majke.

moli

ÈETVRTAK, 6.8.2009.
prvo otajstvo svjetla:

''Onih dana doðe Isus iz Nazareta galilejskog i primi u Jordanu krštenje od Ivana.''
(Mk 1,9)

Isuse,
dok Te polijevao vodom prorok Ivan u znak pokore i obraæenja,
Otac je otvorio nebesa i objasnio za sva vremena i svim ljudima tko si,
koja je Tvoja misija, te kako zauzeti stav prema Tebi i Tvojem propovijedanju: Ovo je Sin moj ljubljeni…

Dragi Isuse, moj ljubljeni Spasitelju,
želim obnoviti svoje krštenje i poziv na svetost.
Molim za dar otvorenog srca kako bih mogao odgovoriti na tvoj poziv.

Oèe naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

---

PETAK, 7.8.2009.
drugo otajstvo svjetla:

''Kad ponesta vina, Isusu æe njegova majka: 'Vina nemaju.'
Kaže joj Isusu: 'Ženo, što ja ima s tobom? Još nije došao moj èas!'
Nato æe njegova mati poslužiteljima: 'Što god vam rekne, uèinite!' ''
(Iv 2, 3-5)

Gospodine,
odazvao si se na poziv mladenaca, na njihovo svadbeno slavlje. S Tobom je tvoja Majka i prvi uèenici.
Mlada obitelj ulazi u tešku krizu, kojoj je uzrok materijalna oskudica. Nestalo je vina, a s vinom i radost u srcu obitelji.

''Sine, nemaju vina… '' Treba im vino. Ti si odgovorio na zagovor Majke i na potrebu ljudi.
Ti si uèinio èudo da se produži veselje i saèuva dobar glas mlade obitelji.

Danas te pozivamo, s Majkom doði u naše obitelji, pozivamo Te i usrdno molimo:
daruj našim obiteljima mir, ljubav i vjeru. U mnogim obiteljima nestaje molitve.

Gospodine,
uèini èudo i daruj našim obiteljima dar zajednièke molitve i ostale darove koji u njima nedostaju.

Oèe naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

SUBOTA, 8.8.2009.
treæe otajstvo svjetla:

''Otada je Isus poèeo propovijedati: Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!''
(Mt 4,17)

Propovijedao si, dragi Isuse, i pouèavao u prelijepim parabolama.
Tvoje Evanðelje i pouka su uvijek suvremeni. Da se prihvati put Evanðelja, treba se obratiti.
To je Tvoj poziv svakome od nas. Obratiti se, ostaviti svoje zablude, svoje idole, te prihvatiti volju Božju i živiti.

Gospodine, pomozi èlanovima naše zajednice i njihovim obiteljima i bližnjima prepoznati poziv na obraæenje
kao temeljnu poruku te je ostvariti u svakodnevnom pozivu.

Oèe naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraæenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

---

NEDJELJA, 9.8.2009.
èetvrto otajstvo svjetla:

''Nakon šest dana uze Isus sa sobom Petra, Jakova, Ivana i povede ih na goru visoku, u osamu, i preobrazi se pred njima.''
(Mk 9,2)

Uzeo si sa sobom Petra i dva brata, Jakova i Ivana, te se s njima popeo na brdo.
Dok si s njima molio, Tvoje se lice ispunja svjetlom, zatim Tvoje haljine postaju bijele,
a sav prostor oko vas bio je ispunjen posebnim svjetlom. Otvara se nebo i Otac objašnjava,
da se ne radi o utvari, o bolesnom viðenju, veæ: Ovo je Sin moj ljubljeni! U Njemu mi sva milina.

Dragi Isuse!
Hvala ti što si nas poseban naèin pozvao da doðemo do posebnog iskustva u molitvi s Tobom, Majkom i braæom.

Hvala ti za tvoja otvorena nebesa i rijeèi kojima nas hraniš da možemo ustrajati u odabranju i pozivu.

Oèe naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

PONEDJELJAK, 10.8.2009.
peto otajstvo svjetla:

''I dok su blagovali, uze Isus kruh, izreèe blagoslov pa razlomi, dade svojim uèenicima i reèe: 'Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje!'
I uze èašu, zahvali i dade im govoreæi: 'Pijte iz nje svi! ovo je krv moja, Krv Saveza koja se za mnoge prolijeva na otpuštenje grijeha.'
A kažem vam: Ne, neæu od sada piti od ovog roda trsova do onog dana kad æu ga - novoga - s vama piti u kraljevstvu Ocu svojega!''
(Mt 26, 26-30)

Gospodine, ganut si poèeo Pashu i obrede s uèenicima: ''Živo sam èeznuo za ovom veèerom i ovim èasom.''
Uzeo si kruh i posvetio ga pretvarajuæi ga u svoje tijelo, a kalež s vinom u svoju presvetu krv.
Ljude i uèenike posvetio si i uèinio novozavjetnim sveæenicima. Dva èudesna dara puna Tvoje ljubavi.
Dva sakramenta, odsjaj Tvog svemoænog božanstva.

Isuse, najprije ti želimo zahvaliti za ove darove i sakramente.
Zahvaljivati za svakog sveæenika, za našega Papu i sve koji se trude odgovoriti ljubavlju i svetošæu života.
Probudi u našem srcu ljubav za Euharistiju. Obdari našu Crkvu novim i svetim sveæenicima.

Naša mala zajednica želi srcem prihvatiti i živjeti poruke Euharistije; èašæenje i klanjanje Euharistijskom Isusu je naš dar i radost.

Oèe naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: Magali
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 10 kol 2009, 15:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U treæem ciklusu naše zajednièke molitve krunice razmišljat æemo o slavnim otajstvima,
o otajstvima koja nam daju primjer vjere koja èovjeka tjera da svaki trenutak svog života
preda u Njegove ruke, nade da Gospodin živi u srcima vjernika, molitve koja ispunja Vatrom Ljubavi.

Marija je zbog svoje nesebiène ljubavi, èvrste nade i iskrene vjere dušom i tijelom uznesena na nebo.

Ustrajmo u molitvi da Otac i nama u punini vremena pripremi mjesto u svome krilu.

moli

UTORAK, 11.8.2009.
prvo slavno otajstvo:

''A on æe im: Ne plašite se! Isusa tražite, Nazareæanina, Raspetoga?
Uskrsnu! Nije ovdje! Evo mjesta kamo ga položiše.''
(Mk 16,6)

U prvom slavnom otajstvu razmišljamo kako je naš Gospodin treæi dan uskrsnuo od mrtvih. I više ne umire i smrt nad Njim više ne gospoduje. I On æe pokazati da je živ ukazujuæi se uèenicima. Uèenicima koji su bili tužni - jer su ga vidjeli mrtva. Pokapanjem Isusova tijela, pokopali su i svoju vjeru.

Razoèaranje je prekinulo nit vjere. Isus se ukazuje i oživljava njihovu vjeru. Tjedan dana uèenici su proživljavali krizu Tomine nevjere.

Isus se ukazuje Tomi i govori: ''Toma, gledaj moje ruke, moje noge, moje srce, moje rane!'' I te rane ozdraviše apostola.

Tomino svjedoèanstvo vjere u Uskrsloga budi vjeru drugih uèenika, i u njihovom srcu budi želju za postojanijim svjedoèenjem.

Isus na križu nije izgubio božansku snagu. Kroz njegove rane teèe ozdravljenje.

Dragi Isuse!
Želim nauèiti gledati Tvoje rane - ljubiti ih. Štovati Tvoje rane i tvoj križ. Uskrsli Isuse, Ti si obradovao uèenike darovavši im mir. Izlijevajuæi dar mira u njihove nemirne duše, ulijevajuæi radost u njihova ojaðena srca. Radost da si živ - da si uskrsnuo. Za tu radost, za taj uskrsni mir usrdno molimo u našim obiteljima, u našim srcima, u našem narodu, u našoj Crkvi.

Oèe naš ...

koji je od mrtvih uskrsnuo
Amen.

Slava Ocu ...

---

SRIJEDA, 12.8.2009.
drugo slavno otajstvo:

''Zatim ih izvede do Betanije, podiže ruke pa ih blagoslovi.
I dok ih blagoslivljaše, rasta se od njih i uznesen bi na nebo.''
(Lk 24, 50-51)

U drugom slavnom otajstvu razmišljamo kako Spasitelj odlazi k Ocu.

''Neæu vas ostaviti siroèad'' (Iv 14,18) Neka se ne uznemiruje vaše srce. U mene vjerujte i u Boga vjerujte. Ovim rijeèima tješio je Isus svoje uèenike, jer im je žao što ih napušta.

Uèenici u Isusovim rijeèima nalaze utjehu - znaju da ih neæe ostaviti same.
Isuse, hvala Ti što nas nisi ostavio kao siroèad - veæ si ostao s nama. I danas osjeæamo Tvoju prisutnost. Ti si nas pozvao da se okupimo na molitvu, da budemo skupa - kao Tvoja molitvena obitelj.

Gospodine,
želimo moliti da nikad u svom srcu ne osjetimo napuštenost, samoæu, besmisao. Naprotiv, daj da uvijek osjetimo Tvoju prisutnost, Tvoju ljubav, Tvoj mir, Tvoj milost.
Želimo moliti, Gospodine, da ne izgubimo iz vida put k Ocu.

Pomozi nam da kao molitvena obitelj na tom putu ustrajemo i da trajno razmišljamo o onima koji su se izgubili, ostavili sakramente, razrušili vlastitu obitelj.

Gospodine,
pozivaš nas da budemo aktivni za one koji se ne mole, za one koji su u pogibelji, za one koji su se izgubili da se naðu.

Evo nas u molitvi, na koljenima za sve njih - za obraæenje grešnika, za potrebe svih koji se preporuèuju u naše molitve.

Gospodine, nemoj nas nikad ostaviti siroèadima.

Oèe naš ...

koji je na nebo uzašao
Amen.

Slava Ocu ...

---

ÈETVRTAK, 13.8.2009.
treæe slavno otajstvo:

''Kad je napokon došao dan Pedesetnice, svi su bili zajedno na istome mjestu.
I eto iznenada šuma s neba, kao kad se digne silan vjetar. Ispuni svu kuæu u kojoj su bili.
I pokažu im se kao neki ognjeni razdijeljeni jezici te siðe po jedan na svakoga od njih.
Svi se napuniše Duha Svetoga i poèeše govoriti drugim jezicima, kako im veæ Duh davaše zboriti.''
(Dj 2, 1-4)

U treæem slavnom otajstvu razmišljamo kako je Duh Sveti sišao na apostole i Crkvu.

Piše sveti Luka:
Dok su bili ujedinjeni u molitvi s majkom Gospodinovom, sa ženama, s uèenicima, s tolikim pobožnim osobama - dogodila se milost silaska Duha - izljev darova Božjih na svakog, i svi smo to mogli vidjeti jedni na drugima.

Želimo moliti za jednu krepost koju moramo postiæi,a to je da imamo srce prepoznati darove drugih. Da ne nijeèemo darove koje Bog daruje drugima, da nam uvijek bude otvoreno i pozitivno.

Da nam srce bude radosno i zahvalno. Da kažemo: Bože, hvala ti što pojedinac i obitelj imaju dar molitve, posta, savjeta, poštenja, karaktera, vjere, upornosti u dobru, strpljivosti, dobrohotnosti, gostoljubivosti, zahvalnosti…

Da znamo lijepo o drugima govoriti, a to znaèi prepoznati Božje darove. To su uèenici vidjeli u dvorani Zadnje veèere i živjeli u svom životu.

Uèenici su bili ujedinjeni u molitvi da svatko primi potreban dar da može biti svjedok.

I èlanovi ove forumaške zajednice trebaju biti svjedoci. Svjedoci koji æe Tebe donositi svima koji te traže.
Koji su u mraku, da im budemo svjetlo. Koji su u kušnjama i nevoljama, da im budemo znak nade. Koji su pali, da im budemo znak jakosti.

Molimo da budemo svjedoci Božje ljubavi. Da budemo moderni apostoli, s krunicom u ruci, s Evanðeljem u srcu, u rukama, u razgovoru.

Da ustrajemo biti s drugima, u molitvi. Da ne bježimo od drugih, veæ da uvijek tražimo naèin kako odgojiti druge i sebe za molitvu - pomoæi da zajednièka molitva raste.

Razmišljajuæi o ovom otajstvu, ujedinjeni s Tobom u molitvi, molimo da se izlije dar Duha Svetoga na cijelu našu župnu zajednicu i na cijelu Crkvu.

Oèe naš ...

koji je Duha Svetog poslao
Amen.

Slava Ocu ...

---

PETAK, 14.8.2009.
èetvrto slavno otajstvo:

''I znamenje veliko se pokaza se na nebu:
Žena odjevena suncem,
mjesec joj pod nogama,
a na glavi vijenac od dvanaest zvijezda.''
(Otk 12, 1)

U èetvrtom slavnom otajstvu razmišljamo kako je blažena Djevica Marija dušom i tijelom uznesena na Nebesku slavu.

Tijelo koje je nosilo Sina vjeènoga Oca nije moglo ostati u grobu, sa Sinom je uskrsnulo. Na isti naèin, snagom Duha, Gospodine, i naše tijelo je sveto. I u našem tijelu boraviš kao u svome hramu.

Daj da budemo toga svjesni, jer u našem tijelu se dogaða grijeh - kako nas uèi Pavao.

Gospodine, molimo Te, pomozi nam da oèuvamo snagu duše i tijela. Da mognemo umrijeti i uskrsnuti. I pred Tobom, svojim Bogom, s Djevicom se pojaviti.

Gospodine, od svih slabosti koje nosimo u tijelu oslobodi nas, lijeèi nas, podiži nas da ne klonemo duhom. Da rastemo u poniznosti, slaveæi i hvaleæi Tebe.

Djevice i Majko, uznesena na nebo, pod Tvoju obranu i zaštitu stavljamo sebe i svoje obitelji. Ti si nam Majka, ti nas vodi i budi nam uzor, da uvijek s pogledom na Tebe možemo krotiti svoje tijelo i staviti svoje potrebe i želje u sklad s Božjom voljom.

Isuse, molim te, pomozi nam da mognemo poput Djevice biti potpuno Tvoji.

Oèe naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebo uzeo
Amen.

Slava Ocu ...

---

SUBOTA, 15.8.2009.
peto slavno otajstvo:

''Ti si slava Jeruzalema! Ti si najviši ponos Izraela!
Blagoslovljena da si na vjeèna vremena od Gospoda Svevladara.''
(Jdt 15, 9-10)

U petom slavnom otajstvu razmišljamo kako je Blažena Djevica okrunjena na Nebu za Kraljicu neba i zemlje.

Majko naša.
Tvoje pjesme odzvanjaju u milijunima srdaca. Preko svih oceana i kontinenata prolazi kao sunèeva svjetlost, rasvjetljuje, upuæuje, blagoslivlja, nadahnjuje…

Gospe,
hvala ti za našu župnu zajednicu, naše sveæenike i èasne sestre. Hvala ti što prepoznajemo velièinu i potrebu živjeti ponizno, samozatajno a napose kroz post i molitvu. Kroz vlastitu promjenu srca i obraæenja, stvarati, nositi i biti mir.

Majko, neka bude mir.
Usrdno molimo i vapimo danas, neka bude mir u našoj Crkvi, u našim obiteljima, u srcima mladih i u cijelome svijetu.

Oèe naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebu okrunio
Amen.

Slava Ocu ...

5rich
mod team

PostanoPostano: sub 15 kol 2009, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U èetvrtom ciklusu zajednièke molitve,molimo žalosna otajstva krunice

NEDJELJA,16.kolovoz 2009.
prvo žalosno otajstvo:

„A ukaza se mu se anðeo s neba koji ga ohrabri.
A kad je bio u smrtnoj muci, usrdnije se molio.
I bijaše znoj njegov kao kaplje krvi koje su padale na zemlju.
Usta od molitve, doðe uèenicima i naðe ih snene od žalosti.“
(Lk 22, 43-45)

U prvom žalosnom otajstvu Isus nas poziva: poði, kršæanska dušo, sa mnom u Getsemanij i slijedi me.
Mi æemo to uèiniti, jer želimo razmišljati kako Spasitelj Isus nakon prve Mise- sveæenièkog reðenja, poziva uèenike na molitvu.
Poziva ih u Maslinski vrt. No, uèenici nisu odgovorili na poziv- svladao ih je san. Nisu prepoznali važnost trenutka.
Gospodine, želimo moliti da prepoznamo važnost i poziv ovoga vremena, a to je poziv na molitvu.

Gospodine, molimo za dar molitve u našim obiteljima.
Za dar molitve koja æe promišljati Tvoju pregorku muku i tako probuditi naša srca za molitvu.

Oèe naš ...

koji se za nas krvlju znojio.
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK,17.Kolovoz 2009.
drugo žalosno otajstvo

„Hoteæi ugoditi svjetini, Pilat im pusti Barabu
A Isusa izbièeva i preda da se razapne.“
(Mk 15,15)

Razmišljat æemo kako si izdan i predan u ruke grešnicima. Jedni te psuju, proklinju, vrijeðaju i èine zlo. Drugi te javno bièuju svojim sebeljubljem, srušenim životima i razrušenim brakovima. Treæi te bièuju javnim grijesima, nijekanjem nedjelje, dana Gospodnjeg, svaðom, nemoralom, ubijanjem svakog kršæanskog dostojanstva.
Kako je lako zavezati Isusa i bièevati ga.

Mi smo pozvani Isusa zaštiti. Isusovo ime nam je predano kao sveto da ga èastimo i molimo.

Molimo te Isuse, da naši grijesi, kojima te bièujemo, ozdrave.
Da budu zacijeljene rane, zla išèupana iz korijena, iz navike.
Samo Ti, Gospodine, možeš nas ozdraviti od naših javnih grijeha i slabosti, kojima te bièujemo. Tvoje nas rane izlijeèiše- molimo Te izlijeèi sve koji se preporuèuju u naše molitve.
Jer, svaki preporuèeni vjernik pokazuje da ne možemo bez Tebe.
Izlijeèi sve koji te bièuju svaðom i ružnim govorom. Tvoje su rane naš lijek- izlijeèi nas
.

Oèe naš ...

koji je za nas bièevan bio
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK,.18.kolovoz 2009.
treæe žalosno otajstvo

„Onda vojnici upraviteljevi uvedoše Isusa u dvor upraviteljev i skupiše oko njega cijelu èetu. Svukoše ga pa zaogrnuše skrletnim plaštem. Spletoše zatim vijenac od trnja i staviše mu na glavu, a tako i trsku u desnicu. Prigibajuæi pred njim koljena, izrugivahu ga:“ Zdravo, kralju, židovski!“ Onda pljujuæi po njemu, uzimahu trsku i udarahu ga njome glavi.“

(Mt 27, 27-30)

Razmišljamo kako je spasitelj Isus okrunjen trnovom krunom. Evo vam kralja! Evo nam èovjeka! Imate li srca- pogledajte što ste uradili od èovjeka. Izranjen, ponižen, popljuvan i izrugan.

Isuse-svi su Te se odrekli. Mi Ti svojom molitvom želimo dati slavu i hvalu, i blagoslov za sve uvrede, patnje, boli i grijehe, kojima smo Te uvrijedili i ranili.

I mi smo, Isuse, izgubili obraz. Toliko puta nam lice pokriva nepoštenje, grijeh, psovka, pijanstvo. Isuse, popljuvali smo Tvoje presveto lice- oprosti nam.

Evo nas u molitvi da nam se oèisti obraz. Evo, našom molitvom Te molimo da budeš Kralj i Gospodin.

Oèe naš ...

koji je za nas trnjem okrunjen bio
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA,19.kolovoz 2009.
èetvrto žalosno otajstvo

„I noseæi križ, iziðe on na mjesto zvano Lubanjsko,
hebrejski Golgota.“

(Iv 19,17)

I predade ga Pilat pred tolikim pritiskom i dopusti svjetini da urade od njega što hoæe. I osudiše ga na smrt na križu. Isuse, Tvoja muka je odjeknula u srcima onih koji te ljube. Nisu šutjele žene iz Jeruzalema, ni Šimun, ni Veronika, ni milioni srdaca koji plaèu nad Tobom i Tvojom mukom.

Želimo moliti, Gospodine, da nam se dogodi èudo da prepoznamo križ kojeg nosiš u našem životu, u našim obiteljima, u našim bolestima i nevoljama. U našim kušnjama, stradanjima uvijek je Tvoj križ.

Želimo, Gospodine, s tim pobožnim ženama i Veronikom razmišljati i od Tebe uèiti kako se nosi križ. Kako se živi kršæanski život, pun povjerenja, pun predanja i ljubavi. Nije me strah, jer mogu reæi:“ Oèe, neka bude tvoja volja.“

Hvala ti Isuse, za Tvoju ljubav i darove. Molimo te pomozi nam da nauèimo nositi križ. Da Te nauèimo blagoslivljati u bolestima i kušnjama, u nevoljama i patnjama.

Oèe naš ...

koji je za nas teški križ nosio
Amen.

Slava Ocu ...

ÈETVRTAK,20.kolovoz 2009.
peto žalosno otajstvo

„Bijaše veæ oko šeste ure
Kad nasta tama po svoj zemlji- sve do ure devete,
jer sunce pomrèa, a hramska se zavjesa razdrije po sredini.
I povika Isus iza glasa:“ Oèe, u ruke tvoje predajem duh svoj!“
To rekavši, izdahnu.“
(Lk 23, 44-46)

„Stala plaèuæ tužna Mati, gledala je kako pati Sin joj na križ uzdignut.“

Prorok je rekao:“Gledat æe onoga koga su proboli“.

Pred Tobom, raspeti Kriste, razmišljamo o velikoj božanskoj ljubavi koja nadilazi našu slabost.

Molimo Te, neka Tvoj križ i sjena Tvoga križa, prekrije lice zemlje kao znak spasenja i blagoslova.

Neka plodovi Tvoga križa išèupaju mržnju i ljubomoru iz naših srdaca. Najveæa bolest današnjice je mržnja i ljubomora. I tako Zli rastaèe obitelji, bratsku ljubav i Crkvu. Kriste, pobjednièe svake zavisti i svakoga zla i mržnje, križem nas svojim blagoslovi i svojom ljubavlju privuci k sebi.

Spasi nas, u rane nas svoje sakrij i krvlju svojom nas operi.

Oèe naš ...

koji je za nas raspet bio
Amen.

Slava Ocu ...

5rich
mod team

PostanoPostano: et 20 kol 2009, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U petom ciklusu ponovno molimo RADOSNA OTAJSTVA,
ali uz drugaèije razmatranje.

PETAK,21.8.2009.
Prvo radosno otajstvo - Koga si, Djevice, po Duhu Svetom zaèela

Bog nije nas ljude ostavio same. On je došao k nama jer nas voli i jer zauvijek želi biti zajedno s nama. On æe doæi i k tebi samo ako želiš živjeti s njim. Poslušaj ga kao i Marija, pa æe Bog doæi i k tebi slièno kao i Mariji.
Ona je rekla: "Evo službenice Gospodnje." (Luka 1, 38 )
Uèini kako je uèinila i Marija: razmisli o tome što Bog od tebe želi i uèini ono što On iskaže kao svoju volju. Ako to uèiniš, osjetit æeš u sebi duboku radost. To æe biti znak da je Bog došao i k tebi. Upitaj Boga: "Gospodine, što želiš da uèinim?"

Oèe naš ...

koga si Djevice, po Duhu Svetom zaèela
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA,22.8.2009.
Drugo radosno otajstvo - Koga si, Djevice, Elizabeti u pohode nosila

Kad naðeš Boga, u tebi se probudi silna radost, jer našao si istinu, smisao, snagu i sreæu. Tu unutarnju sreæu želiš s nekim podijeliti. Zbog toga trebaš prijatelja s kojim æeš moæi podijeliti radost i patnju, spoznaje i probleme, traganje i nalaženje.
Marija je imala blisku prijateljicu: Elizabetu. Zato je, zaèevši Gospodina, otišla Elizabeti. Elizabeta je bila jedina s kojom je mogla o svemu razgovarati i koja ju je zaista razumijela. (Luka 1, 43)
Imaš li ti prijatelja s kojim možeš o svemu razgovarati i koji te potpuno razumije? Samo rijetki imaju pravog prijatelja, jer prijateljstvo potjeèe od Boga. (1 Iv 4, 7)
Moli Boga da ti pokloni pravog prijatelja. Kad s njim govoriš o Bogu, ti i svome prijatelju nosiš Boga.

Oèe naš ...

koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA,23.8.2009
Treæe radosno otajstvo - Koga si, Djevice, rodila

Isusovo roðenje bilo je poèetak one velike obitelji koja æe jednom objediniti sve spašene. Jer Bog je naš Otac, mi smo njegovi sinovi i kæeri, a jedni drugima braæa i sestre.
Ali u mnogim obiteljima vlada svaða, jedni za druge nemaju vremena, prolaze jedan pored drugog, pravi razgovor je rijetkost. To je za tebe strašno. Ako želiš da tvoja obitelj bude ponovo izlijeèena, prikljuèi se obitelji iz Betlehema... Moli za svoju obitelj!
Razgovaraj sa svojom obitelji kao što je Isus razgovarao sa svojom Majkom, slušaj svoju obitelj kao što je Isus slušao Josipa, uèi od svoje obitelji kao što je Isus uèio od Josipa i Marije. Onda æe se i kod vas pojaviti ona velika radost, koja je znak Božje obitelji.

Oèe naš ...

koga si, Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK,24.8.2009.
Èetvrto radosno otajstvo - Koga si, Djevice, u hramu prikazala

Ali kako dospjeti do onog velikog zajedništva s Bogom i ljudima?
Zajedništvo uspijeva jedino ako smo tu jedni za druge. Ta uzajamnost nam teško pada jer više naginjemo sebiènosti. Biti tu za druge èesto je žrtva, svladavanje. Ali bez te žrtve ne uspijeva niti jedno pravo zajedništvo.
Marija je htjela u potpunosti postojati za Boga. Zato je žrtvovala ono najdraže što je imala: Isusa (Lk 2, 22). Duboko u sebi rekla je Da njegovom strašnom Križnom putu, i bila je spremna zajedno s Isusom prijeæi taj Križni put.
Uèini i ti kao Marija: i ti Bogu prikaži svoj život! Reci duboko u sebi Da svemu što ti Bog želi poslati, i budi i ti spreman s Isusom iæi njegovim Križnim putem.
Isuse pomozi pri žrtvi.

Oèe naš ...

koga si, Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK,25.8.2009.
Peto radosno otajstvo - Koga si, Djevice, u hramu našla

Èak i kad naðeš Boga, èesto ga ponovno izgubiš. Jer naše je vrijeme puno užurbanosti, buke, pritisnuti smo radom, puno je napasti, udaljavanja od Boga. Moraš uvijek iznova krenutio u potragu za Bogom!
Èak je i Marija izgubila Isusa. Morala ga je prvo ponovno naæi. Tražila ga je tri dana dok ga nije ponovno našla (Lk 2, 45).
I ti æeš ponekad morati tražiti tri dana, dok ponovno ne pronaðeš Boga.
Traži ga u molitvi! U razmišljanjima, u savjesti, u poslušnosti, u molbama! Tražiš li Boga? Želiš li Boga?
Mnogi Boga ne žele ni tražiti ni naæi.
Jer Bog je zahtjevan Bog. On ti govori: "Trebaš..."
On je sveti Bog, koji ne trpi zlo u tebi.
Što više tražiš Boga to æe jasnije postati njegovo "Trebaš".
Želiš li ga ipak tražiti i naæi?
Pomozi mi, Gospodine, da ostanem u tvojoj blizini

Oèe naš ...

koga si, Djevice, u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

Magali
mod team

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ovom ciklusu ponovno molimo "OTAJSTVA SVJETLOSTI" - Nove krunice koju je na 24. obljetnicu svoje papinske službe, 16. listopada 2002., objavio papa Ivan Pavao II.

Neka Vas svaka od rijeèi koju proèitate u knjizi života, potakne na razmišljanje o Isusovom djelovanju, Njegovim porukama i onome što nam je pružio svojim životom, svojom smræu i uskrnsnuæem. Neka Vas u tome prati zagovor Blažene Djevice Marije.

moli molitva moli molitva moli molitva moli molitva

SRIJEDA, 26.8.2009.
prvo otajstvo svjetla:
Krštenje Isusovo na rijeci Jordanu (Mt 3, 13-17)

Krštenje dolazi! O još kakvo æe to krštenje biti! Isus æe krstiti zemlju VATROM… Zato, sada je vrijeme pokajanja, sada je vrijeme pomirenja. Kažem vam, draga djeco, žrtva koju od vas danas Bog traži jest u tome da promijenite svoj život i da živite sveto. Bog poziva svaku dušu da se POKAJE. (23. travnja 1993.) Krštenje vatrom dolazi na vas, svijete! Krštenje, tako željeno, da sve opet bude novo! Kæeri, objavljuj Kraljevstvo Božje i neka te nitko ne sprjeèava… Traži da izvor Žive vode doðe i osvježi te! (17. srpnja 1996.) Moja Crkva još mora primiti krštenje i kako je velika moja tjeskoba dok se to ne završi! To krštenje dolazi s Neba, oblaci æe ga izlijevati.

Nisi li èitala uèenice moja:
"Rosite, nebesa, odozgo,
I oblaci, daždite pravednošæu.
Neka se rastvori zemlja
Da procvjeta spasenje,
Da proklija izbavljenje!
Ja, Jahve, èinim sve to." (Iz 45, 8 )
(20. rujna 1996.)

Moj Duh sveti silazi s nebeskih visina da zapali zemlju krsnim poljupcem… Ja, koji sam autor neprocjenljivih èudesa, upravo otvaram nebesa i dajem vam spoznati tajnu mojega nauma: Izlijevanje mojega Duha Svetoga koji je Obeæanje zapisano u Svetome pismu i koji æe djelovati na moje stvorenje kao nikada prije u povijesti. Uzdiæi ga sve do neba, približiti nebu sve što je na zemlji kao nikad, najviše što je to moguæe. (25. veljaèe 1998.) Doði i nauèi: U poteškoæama uvijek sam s vama. Ja sam vaš Tješitelj i tamo gdje je oèaj, ja tješim i lijeèim. Ja sam Životvorac i svojim krsnim poljupcem pušem na vas, obnavljam vas. Ja vas obnavljam tako da vaše prirodne sklonosti, koje vas vode u smrt, mogu biti preoblikovane i pobožanstvenjene u mojemu božanstvu i u mojoj uzvišenosti. Mogu postati kao u anðela i u svetaca. (7. lipnja 1998.).

Oèe naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

---

ÈETVRTAK, 27.8.2009.
drugo otajstvo svjetla:
Svadba u Kani (Iv 2, 1-12)

Uèinio sam velike stvari za Ženu odjevenu u sunce! Od tog je dana, kad ju je moj Duh prekrio, svi naraštaji zovu blaženom… Tko vam kaže da je ja ne slušam? Nije li vaša Majka zagovarala u Kani? … Taj je znak bio odreðen za sva vremena koja dolaze. Žena odjevena u sunce, odjevena u moj Duh Sveti, triput svet, i koji ispunjava svijet, jest Majka Božja. (27. sijeènja 1996.)

Oèe naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

PETAK, 28.8.2009.
treæe otajstvo svjetla:
Naviještenje Kraljevstva Božjeg i poziv na obraæenje (Mk 1,15)

Bog dolazi svima vama, pa i najgrješnijima. Vratite se k Bogu i on æe se vratiti k vama! Doðite i naèinite svoj dom u njegovu Srcu, kao što on èini svoj u vašem. Neka svima bude poznato da bez vaših najžarèih molitava neæete moæi gledati Kraljevstvo Božje! Njegova vladavina na zemlji na dohvat je ruke! Zapamtite, ono što Bog želi od vas jest promjena srca. Ne bojte se priznati svoje grijehe. Živite i obdržavajte sakrament ispovijedi. (23. travnja 1993.) A što se tièe predstojeæeg krštenja ognjem, Gospodin dolazi u silnom ognju da na zemlji iskorijeni i do korijena spali sve zlo ovoga svijet potonulog u opaèinu. Nastavi objavljivati Kraljevstvo Božje svuda po svijetu. Kao i to da su vam naše poruke dane da vas dovedu k pokajanju. (26. travnja 1993.) Uljepšat æu ovu zemlju u proljeæe, svoje proljeæe! Što je proljeæe Jahvino? Moje proljeæe, ljubljeni moji, bit æe kad èitavo stvorenje bude sjalo blistavom svjetlošæu. U oèišæujuæem krštenju vi æete biti preoblikovani u svoju prvu sliku. U tom oèišæenju svatko æe težiti za èvršæim jedinstvom ljubavi sa mnom. U gorljivosti vaše æe srce tražiti Istinu, Put i Život! I u Istini, gdje æe kušati opojne okuse, vaša æe duša, obdarena mojim Duhom milosti, biti usavršena. Vaše slike tame ne æe više biti! Jer, ja, vaš Zaruènik i najljubazniji Otac, sjat æu u vama. Ljubav je na putu povratka da obnovi svoje Kraljevstvo. To æe biti vladavina mojega Kraljevstva na zemlji i moja æe volja biti na zemlji kao što je na Nebu. Zato je sada ovo vrijeme za pokajanje. (25. veljaèe 1998.)

Oèe naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraæenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

---

SUBOTA, 29.8.2009.
èetvrto otajstvo svjetla:
Preobraženje (Lk 9, 28-36)

Za veoma kratko vrijeme moja æe Crkva biti obnovljena, preobražena i uskrisita, kao što sam ja Gospodin uskrsnuo… Obeæao sam da æe moja Crkva oživjeti. I, ja æu je obnoviti i preobraziti, kao što sam ja bio preobražen… Èistoæa æe biti njezina zublja, koja æe one, što su oskvrnuli moje ime, voditi u njezinu svjetlost, i oèistit æe ih. Jer, ja, Bog nad bogovima, Jaganjac, živjet æu u njoj. (16. kolovoza 1988.). Zaista vas pozivam na molitvu srcem, post, pokoru i ljubav prema bližnjemu. Obnovite se potpuno, tako da mogu pokazati svoju slavu kroz vaše preobraženje. (17. srpnja 1989.) Moja se vatra veæ spušta s Neba na vas i prožiže vas mojom golemom ljubavlju. Raširit æu ovu sažižuæu vatru s naroda na narod. Preobrazit æu vaše grijehe u ljubav… Taj sveti èas moje vatre bit æe razgoren meðu vama kao užarena peæ. I bit æete ispunjeni mojom vatrom ljubavi. Vatrom mojega Svetoga Duha, slièno posljednjim Duhovima. Ja æu vas obnoviti, poveæavajuæi svoje Kraljevstvo Istine, jedinstva, pravednosti, mira i ljubavi. Zato, raduj se! Raduj se svim svojim srcem, ljubljena moja! … Bit æete oèišæeni mojom vatrom ljubavi. (6. rujna 1989.) Kao u preobraženju preobrazit æu svoju Crkvu da dobije svu ižarujuæu slavu svoje mladosti, kao u svojim svadbenim danima. (20. listopada 1990.) Bit æete preobraženi izlijevanjem mojega Duha. (19. prosinca 1990.) Moj æe Sveti Duh uèiniti svoj dom u vama, preobražavajuæi vas da postanete njegov Sveti Grad, njegov posjed i njegovo vlasništvo. Današnji æe svijet nestati i moja æe volja biti na Zemlji kao što je i na Nebesima. Ljubav æe se spustiti kao ljubav. I ja, nevidljivi Bog, postat æu vidljiv u vašem srcu. (13. svibnja 1991.) Ja æu preobraziti vaša grješna tijela u sliku svoga slavnog Tijela. Tada æete ugledati Novo nebo i Novu zemlju kako klija. (24. listopada 1991.) Jednom, kad vas moj Duh Sveti prožme, svi æete biti preobraženi. (24. studenoga 1991.) Ja sam na putu povratka da preobrazim cijeli svoj svijet u dobrobiti i svetosti Istine. (21. prosinca 1992.)

Oèe naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

NEDJELJA, 30.8.2009.
peto otajstvo svjetla:
Ustanovljenje Euharistije (Iv 13)

Ljubite me iskreno i dostojno èastite moju Svetu euharistiju. (27. ožujka 1987.) Kako mogu toliki od vas sumnjati u moju svetu nazoènost u hostiji? Moja Sveta euharistija ne smije biti obešèašæivana ili da se s njom postupa kao da nije sveta. Kad bi samo potpuno razumjeli što vam dajem i koga primate, blagoslivljali bi me neprestance. Gledajte! Èak i moji anðeli gledaju na vas odozgo, žudeæi za ovom hranom koju vi možete imati, a oni ne! A ipak mnogi od vas ne spoznaju njezinu puninu… Ja sam zatoèenik ljubavi. U svakom svetohraništu èekam i nadam se vidjeti vas gdje dolazite. (29. rujna 1989.) Jedinstvo je da se dijeli moja sveta prièest i vjeruje u moju stvarnu nazoènost u Svetoj euharistiji. (13. travnja 1991.) Budite postojani u svojim ispovijedima, malena djeèice, kako biste mogli dolaziti i primati me u Svetoj euharistiji što èešæe. (2. kolovoza 1991.) Moje kraljevstvo na zemlji moja je Crkva, a Euharistija je život moje Crkve. Ove Crkve koju sam vam ja osobno dao. (14. studenoga 1991.) Približi mi se, ti koji me želiš! I ja æu te hraniti, nudeæi ti svoje Srce u skrivenu obliku Euharistije, da bih te preoblikovao u živo Svetohranište. (25. listopada 1994.) Ja sam Istina i moje je Kraljevstvo na zemlji moja Crkva, a moja je Crkva moje Tijelo koje ispunjava èitavo stvorenje. A život moje Crkve jest moja Sveta euharistija, put u život vjeèni. Ja sam Put, Istina i Život. (10. prosinca 1995.) Ostani vjerna instituciji moje Euharistije, prepoznajuæi mene u mojemu Tijelu. (22. listopada 1996.) Svoju vam milost otkrivam, a spasenje vam je dano po mojemu Sinu, Isusu Kristu. Da biste bili slobodni, On je sebe žrtvovao za vas! Kako biste sudjelovali u božanskom životu, On je ustanovio Svetu euharistiju da vas posveti i da budete sudionici njegova Tijela i Krvi. Vi ne jedete neki obièan kruh i vino, nego jedete Boga samoga… Nepristupaèni Bog vama je pristupaèan! Nevidljivi Bog, vama je vidljiv i spreman je pobožanstveniti vas! On, èija uzvišenost nadilazi sve anðeoske sile i sva biæa i sve što je stvoreno, vama je, naraštaju, na raspolaganju! Bog vam se osobno ponudio da vam vrati vašu božanstvenost, pobožanstvenjujuæi vašu dušu da uðe u vjeèni život. (30. lipnja 1999.) Ja æu ponovno podignuti svoju Euharistiju u kuæama[1] koje su opljaèkale moju nazoènost i one æe postati svete… Ali ipak, kažem ti, kažem svima vama: Moj æe se Duh izliti na zemlju i natopiti je nebeskom rosom! Trava æe zemlje biti zelenija, drveæe æe procvasti i lišæe æe mu biti lijepo, a plod izobilan. (16. listopada 2000.)

Oèe naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

moli molitva moli molitva moli molitva moli molitva
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: 5rich, teta Jeja
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOva tema je zakljuana: ne moe ureivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.