HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 16 ruj 2019, 20:56. Pogledaj neodgovorene postove
Rad nedjeljom
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Traba li RH zakonski regulirati rad nedjeljom?

a) da 
51%
 51%  [ 21 ]
b) da, ali samo nekima 
21%
 21%  [ 9 ]
c) ne 
21%
 21%  [ 9 ]
d) to je privatna stvar pojedinca 
4%
 4%  [ 2 ]

Ukupno glasova : 41

Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 25 svi 2009, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada gledaÅ”, crkva djeluje nedjeljom.
SveĆØenici održavaju mise.
U nekim župama rade i galerije tj trgovine.
Mislim da ovo sa neradnom nedjeljom zbilja nema smisla.
Neki rade, neki ne rade.
Rade trgovine na kolodvorima i na tržnicama, benzinske, kiosci (na glavnom i do 20 sati), restorani, kladionice, pekare. Doslovce svi osim trgovina koje Ʀe poĆØet radit od lipnja do rujna i u prosincu.
Što je za ženama koje rade u prometu i koje su dežurne cijeli dan. Što je sa njihovim obiteljima?
Å to je sa onima koji rade nedjeljom, jer su oni manje vrijedni?
Mislim da bi se o ovome moglo pisat u nedogled.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Amistad

PostanoPostano: pet 29 svi 2009, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
NajveƦa zabluda je na naÅ”u zemlju gledati ko na katoliĆØku. Pustimo deklariranih 80-90%. Da smo zaista katoliĆØka država, nedjeljom bi bile pune crkve a ne Å”oping centri. Mi smo ti koji nedjeljom pravimo promet trgovaĆØkim centrima, a ĆØiji bismo rad zakonom htjeli regulirati. Osim toga, postoje ljudi koji radom nedjeljom poboljÅ”avaju svoje prihode i na taj naĆØin osiguravaju egzistenciju obiteljima...stoga sam protiv zabrana, ali za strogu kontrolu plaƦanja rada nedjeljom.

BaŔ kao Ŕto Dubravko kaže... U danaŔnje vrijeme a pogotovo sad kad je recesija (a i bez nje) ima onih kojima je svaka kuna bitna. ZaŔto zabranit nekome tko je na minimalcu da zaradi jos 500 kn!?

Rad nedjeljom ne treba zabraniti nego regulirati tako da oni koji žele raditi da mogu, a onda da za to budu i plaĆØeni, i da oni koji ne žele da zbog toga ne dobiju otkaz ili budu diskriminirani. Samo je u tome problem.

Pa državi bi sada itekako dobro doÅ”lo da trgovine rade nedjeljom! Pa otkuda se puni državni proraĆØun!? Iz poreza. A porez se ostvaruje samo kod prometa (novcem naravno)!

A i to Å”to je Crkva protiv... A ako je Crkva stvarno protiv, onda su isti kao i farizeji koji su branili rad subotom!!!!! Ali, ĆØuo sam jednog biskupa koji je rekao da se Crkva zalaže za regulaciju a na za zabranu!???

"Ako nam život omoguƦi da naÅ”a ljubav ovlada nama, kao Å”to je njihova ljubav nosila njih, jednom, na kraju puta, možda možemo oĆØekivati da i mi umremo sretni." (SiniÅ”a GlavaÅ”eviƦ)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
Dubravko

PostanoPostano: sub 20 lip 2009, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto, Ustavni sud je poniÅ”tio zakon i nedjelja opet postaje radna. Bit Ʀe zanimljivo vidjeti daljni razvoj situacije...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 20 lip 2009, 9:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Eto, Ustavni sud je poniÅ”tio zakon i nedjelja opet postaje radna. Bit Ʀe zanimljivo vidjeti daljni razvoj situacije...

ova kriza taman dobro doÅ”la robovlasnicima da stisnu jaĆØe svoje uzde.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Dubravko

PostanoPostano: sub 20 lip 2009, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam koga toĆØno smatraÅ” robovlasnicima. Ovaj se zakon odnosio i na male trgovce i obrtnike, s jednim do dva zaposlena radnika, isto tako i na obiteljske obrte koji žive, primjerice, od turizma. Nije baÅ” uputno sve gledati tako usko...

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sub 20 lip 2009, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nema frke...
nisam ni mislio na sve Wink

davorseljan

PostanoPostano: uto 23 lip 2009, 10:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledam juĆØer praznik.
Pekara kod tramvajske stranice u DraÅ”koviƦevoj je radila do 23 sata, dok ostali do 14 sati.
Dežirni kiosci u VlaŔkoj opet rade od 0 do 24 sata.
Nema logike kod rada nedjeljom i rada praznikom.
Npr trgovina koja je cijelo vrijeme zabrane radila od 7 do 20 sati na peronu Glavnog kolodvora svoja vrata je juĆØer na praznik zatvorila veƦ u 14 sati. Znamo da su se mnogi juĆØer vraĆØali sa produženog vikenda.

Mislim da ova priĆØa oko zabrane rada nedjeljom nema jer bi po mome trebali svi stati. Koliko mjesta nema prometnu vezu nedjeljom. Ili svi ili nitko.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dubravko

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 6:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je, sad je tek nastao totalni kaos...ide se iz krajnosti u krajnost, a dok se vlast, sindikati, pravosuĆ°e i Crkva dogovore, svi trpe Å”tetu: zaposleni, poslodavci, gospodarstvo u cjelini...
Gladijator

PostanoPostano: sri 24 lip 2009, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovdje najviÅ”e brane rad nedjeljom,oni koji ne rade nedjeljom,veƦ se Å”eĆØu po Å”oping centrima i "uživaju",i nije ga briga za onu preko pulta(tko ju ĆØeka kod kuƦe,jeli uopƦe plaƦena,kako joj je,jeli umorna,koliko prekovremenih redi besplatno ...itd),svega sam toga osobno svijedok.I pazite samo na sebe ,i nemojte misliti na nikoga osim na sebe,jer takvih je sve viÅ”e na ovom forumu,pa kako neƦe biti u Å”oping centrima.UŽIVAJTE LJUDI UŽIVAJTE,I AKO VAS MALO SAVIJEST ZAPEƆE,ZAŽMIRITE I MISLITE KAKO VAM JE LIJEPO!!!!Samo dokle?????????
Anny

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 4:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sjedim i sluÅ”am... priĆØaju mi roditelji i baka kako je to bilo nekad..... E baÅ” bi mogla tako poĆØet jer ja se ne sjeƦam toga... Dakle, oitam se kako su ljudi preživjeli u vrijeme bivÅ”e države kad su duƦani srijedom i subotom radili do 14 sati a za nedjelju nije bilo nipojma da se radi.

Malo Ʀu skoknuti na drugu temu, kažu ovako; turistiĆØka smo zemlja i Å”to Ʀe turisti militi ako duƦani ne rade. 1. ja baÅ” ne vidim po ĆØemuje, npr., Slavonski Brod turistiĆØki grad Confused 2. Å”to li Ʀe turist pomisliti ako se naĆ°e u recimo Splitu, kiÅ”a pada i on bi se zaustavio u kafiƦu, popio kavu, zapalio cigaretu a doĆ°e konobar i zamoli ga da to ne uĆØini. Eto ti turistiĆØke zemlje.
Uzalud nam onda i Å”to Pevec radi cijeli dan kad ne možeÅ” zapaliti cigaretu ni u njegovom kafiƦu. Samo napomena, janisam puÅ”aĆØ.

No, da se vratim na temu;Gledam u nedjelju naveĆØer prilog na Dnevniku i prikažu trgovaĆØke centre i ljude koji guraju kolica a u njima otprilike jogurt, ĆØokolada, juha u vreĆØici. Ne mora biti da su toĆØno te stvari... želim reƦi da se ne kupuju prijako potrebne namirnice.
Ono Å”to ja mislim, i iza ĆØega ĆØvrsto stojim, jest da je ovo rad protiv obitelji.
A ako se veƦ želi da se radi nedjelja pa i praznik, e onda plati to duplo. Jer i dežurstva su plaƦena.

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Dubravko

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 7:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
Ovdje najviÅ”e brane rad nedjeljom,oni koji ne rade nedjeljom,veƦ se Å”eĆØu po Å”oping centrima i "uživaju",i nije ga briga za onu preko pulta(tko ju ĆØeka kod kuƦe,jeli uopƦe plaƦena,kako joj je,jeli umorna,koliko prekovremenih redi besplatno ...itd),svega sam toga osobno svijedok.I pazite samo na sebe ,i nemojte misliti na nikoga osim na sebe,jer takvih je sve viÅ”e na ovom forumu,pa kako neƦe biti u Å”oping centrima.UŽIVAJTE LJUDI UŽIVAJTE,I AKO VAS MALO SAVIJEST ZAPEƆE,ZAŽMIRITE I MISLITE KAKO VAM JE LIJEPO!!!!Samo dokle?????????

Predlažem ti da malo spustiÅ” tenzije, mislim da na ovom forumu ipak svi imamo jednako usmjerenje. Sigurno je da se prava radnika (ne samo u trgovaĆØkim centrima) ne poÅ”tuju i primjer koji si naveo je jedan od brojnih. Ali poznajem ljude kojima rad nedjeljom znaĆØi kruh, jer im se dvostruko plaƦa, a na plaƦu od 2000-3000 kn, to puno znaĆØi. Osobno, trgovaĆØki centri su za mene nepoželjna destinacija, a boravak u njima ĆØista tortura. Å to se mene tiĆØe, ne moraju raditi uopƦe. Ali Å”to je s drugim djelatnostima, svi su zapeli samo za trgovaĆØke centre? Po ĆØemu je trgovac viÅ”e vrijedan od vozaĆØa tramvaja?
Gladijator

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

StruĆØnjaci i neki iz samih trgovaĆØkih centara kažu da 95% nije plaĆØeno ili je izrabljivano,tako da nitko ne može graditi svoju sreƦu na tuĆ°oj nesreƦi,na bilo koji naĆØin.Za sada treba poĆØeti sa trgovinama gdje se izrabljuje viÅ”e nego igdje,jer ni u komunizmu nisu radile spram ostalih,a onda neka se sve ostalo kasnije dovodi u red,iako se niti jedan posao ne može usporediti s ovim Å”ta rade trgovcima.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 25 lip 2009, 9:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

anny napisa:
Ono Å”to ja mislim, i iza ĆØega ĆØvrsto stojim, jest da je ovo rad protiv obitelji

palac gore i ja se slažem.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Mara, davorseljan
davorseljan

PostanoPostano: ned 28 lip 2009, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to Ʀe sada reĆØi ostale djelatnosti koje su i za vrijeme zabrane radili nedjeljom kao Å”to su npr prijevoznici, dostave, mali dio poÅ”ta u velikm gradovima.
Gledam neki dan u nedjelju ženu kako u jutro vozi tramvaj. Dali je netko pitao dali su njena dijeca dobro i dali su sami. Promet je pun takvih sluĆØajeva. Å to je sa bolnicama i ostalima koji moraju radit nedjeljom?

U radu je spas.
enkidu

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 5:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Wink Kad su na vlasti iskljuĆØivo slijepi zakoni a ne razum onda se dogaĆ°aju krajnjosti i gluposti.
1. Nisu sva mjesta u Hrvatskoj turistiĆØka.
2. Nisu sve trgovine od jednake važnosti. Velika je razlike od trgovine s poljoprivrednim alatima i s prehrambenim artiklima.
3. Ne moraju sve trgovine raditi i to cijeli dan.
4. Koliko je meni poznato GrĆØka je turistiĆØka zemlja, ali u Ateni u nedjelju ne rade sve trgovine. Samo suvenirnice i prehrana prije podne.
5. Prekovremeni rad treba platiti. Tu su naÅ”i zakoni dosta Å”krti ili se uopƦe ne provode.
6. Nedjelja ili neki drugi dan u sedmici nije uvedena bez velikog razloga. Taj bi dan trebao biti ''svetinja'' za pojedinca i obitelj. Danas viÅ”e nego ikada, jer mi ne živimo u tradicionalnim naĆØinom života poljodjelske obitelji, kada su svi cijeli tjedan zajedno. - To je socioloÅ”ki vid.
7. Zdravstvani vid je odmor, kada se ĆØovjek može u miru opustiti....
8. Duhovni ili religijski vid ne bi trebalo nikako zanemariti. Sve Å”to Bog traži od ĆØovjeka to nije zbog Boga, nego prvenstveno zbog samog ĆØovjeka.
- I na kraju, pa zar ne bi trebalo nerazborite roditelje, a posebno njihovu djecu zaÅ”titi, jer umjesto da ih roditelji nedjeljom vode u prirodu da se istrĆØe i naužiju ĆØistog zraka, oni prave cjelodnevne ''izlete'' u veletrgovine koje obiluju otrovnim plinovima od gumene i sintetiĆØke odjeĆØe i obuƦe. Sredstva kojima je preÅ”pricana takva roba, ne samo kineska, sadrže kancerogena svojstva...... Kad uĆ°eÅ” u takvi trgovinu prvo Å”to se osjeti to je smrad i peĆØenje u oĆØima....
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, Mara, lucija
Gladijator

PostanoPostano: pon 29 lip 2009, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Å to Ʀe sada reĆØi ostale djelatnosti koje su i za vrijeme zabrane radili nedjeljom kao Å”to su npr prijevoznici, dostave, mali dio poÅ”ta u velikm gradovima.
Gledam neki dan u nedjelju ženu kako u jutro vozi tramvaj. Dali je netko pitao dali su njena dijeca dobro i dali su sami. Promet je pun takvih sluĆØajeva. Å to je sa bolnicama i ostalima koji moraju radit nedjeljom?
Velika je razlika rad bolnice i trgovine,u bolnici ti može doƦi djete kojem se može spasit život,i ti doktoru dobiju plaĆØeno za rad nedjeljom i blagdanima,znam da se ĆØak i otimaju,i tako je i u prijevoznim pod.,ali trgovina je luksuz preko kojeg se druge izabljava i naplati.Tako da nikako nemožemo usporedit ove strane izrabljivaĆØke lance koji tlaĆØe naÅ” narod i gledaju samo zaradu.Ja osobno neidem nedjeljom u trgovinu ni kad je zakon odobrio da rade,a nebi trebali ni svi koji se nazivaju krÅ”ĆØanima.I usput porazgovarajte malo sa onima za pultom,mene je sramota otiƦi nedjeljom jer ih nemogu gledat u oĆØi.
Dubravko

PostanoPostano: sri 01 srp 2009, 18:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
davorseljan napisa:
Velika je razlika rad bolnice i trgovine,u bolnici ti može doƦi djete kojem se može spasit život,i ti doktoru dobiju plaĆØeno za rad nedjeljom i blagdanima,znam da se ĆØak i otimaju,i tako je i u prijevoznim pod.,ali trgovina je luksuz preko kojeg se druge izabljava i naplati.Tako da nikako nemožemo usporedit ove strane izrabljivaĆØke lance koji tlaĆØe naÅ” narod i gledaju samo zaradu.Ja osobno neidem nedjeljom u trgovinu ni kad je zakon odobrio da rade,a nebi trebali ni svi koji se nazivaju krÅ”ĆØanima.I usput porazgovarajte malo sa onima za pultom,mene je sramota otiƦi nedjeljom jer ih nemogu gledat u oĆØi.

Opt nije sve tako crno-bijelo kako tvrdiÅ”. Po meni, važno je regulirati plaƦanje rada nedjeljom, Å”to bi se odnosilo i na velike trgovaĆØke lance. I tamo bi bilo ljudi koji se trgaju za nedjelju...osim toga, u nekim trgovinama blagajnice imaju veƦu plaƦu nego ja sa VSS, tako da nije sve tako crno-bijelo. Dakle: isti zakonski uvjeti za sve, za trgovca, tramvajca i lijeĆØnika.
Gladijator

PostanoPostano: sri 01 srp 2009, 20:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da se treba zakonski regulirati da se nedjelja plaĆØa,ali u trg. lancima je ozonska rupa nakoje se sve naĆØine izbjegava plaĆØanje.Mislim da bi trebalo neÅ”to pitati i radnike koji rade nedjeljom u trgovinama.Treba Å”to manje ljudi optereƦivati na dan Gospodnji,osim neizbježnih radova.Pa mi svi to voljeli,zer ne?MoguƦe je,samo treba volje i ljubavi za drugog.
robert

PostanoPostano: pon 10 kol 2009, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Brzo odgovor brzopletom Gladijatoru Wink. PreskoĆØio si dio gdje ljudi svjedoĆØe da se nedjeljom iako ne radom takoĆ°er radilo u tim veletrgovinama, ali ne za kupce, nego se brojala roba, ribale police, strugale žvakalice u okrugu i ne znam Å”to veƦ ne. Tako rijeÅ”enje ti izgleda vidiÅ” kao bolje? Naravno da ne samo nisi sagledao cijelu situaciju. Na žalost danaÅ”nji naĆØin i tempo života ne daje nam puno izbora. Mnogi ljudi ako u ljetnoj sezoni ne odrade posao, zimi Ʀe zavrÅ”titi u puĆØkoj kuhinji ( govorim za turistiĆØe krajeve).
Dakle nisam iskljuĆØiv i mislim da zabrana nije rjeÅ”enje. Ovo Å”to ti spominjeÅ” uistinu jest veliki problem i primjera je bezbroj, ali ja sam da oni koji rade budu plaƦeni, a oni koji su plaƦeni rade jako sretan . KontaÅ” Å”to govorim? Postoje zakoni, postoje službe , postoji aparat koji se ne koristi i tu je cijeli problem. ZnaĆØi zakonska regulacija postoji, ali se ne provodi, inspektorat postoji ali niÅ”ta ne radi, a ta priĆØa nema veze s nedjeljom, obitelji, zaÅ”titom prava a najmanje s vjerom i Crkvom. To je koruptivna politika, i bolje da se ne dotiĆØemo te teme. Pogledaj samo kako je Putin to rijeÅ”io na radost naroda. DoduÅ”e nepopularni KGBovi trikovi, ali bojim se da postoji drugi naĆØin.

Ako se osvrnete kako živi ostatak svijeta, kako živi Europa mi smo joÅ” dobri. Da su ovi kapitalisti i politiĆØari istinski vjernici kakvim se vole prikazivati , vjerujem da bi sve bilo drukĆØije bez zabrana.
Bog s vama

"Ljudi danas žive kao da Boga nema"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: pon 10 kol 2009, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne kužim,zaÅ”to sam brzoplet,ako neÅ”to nisam napisao(to mi mogu svi spoĆØitati jer nisam napisao ono Å”to su htijeli proƦitati),o tome možeÅ” pisati 10 dana bez prestanka,i neƦeÅ” sve napisati.I ovo Å”to si ti napisao stoji,i slažem se s tim,i ja i moja obitelj ne idemo nedjeljom u trgovinu,i svi istinski katolici bi trebali,jer to je najmanje Å”to možemo uĆØiniti.
robert

PostanoPostano: pon 10 kol 2009, 22:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma nee, Smile jer mi se ĆØini da nisi proĆØitao temu s poĆØetka, o ĆØemu je veƦ naÅ”iroko priĆØano.
Uostalom zaÅ”to bi jedan konobar u kafani ili restoranu , bio dugaĆØije tretiran od trgovca u centru? Da li to znaĆØi da nedjeljom ne ideÅ” ni u kafiƦ ili restoran?
RazumijeÅ”, uvijek ima joÅ” neÅ”to...joÅ” netko... svi su isti, ali nisu. Netko jest izrabljivan, a netko na taj naĆØin preživljava. Zato kažem zabrana nije rijeÅ”enje, a ni bojkot kakav predlažeÅ”, jer posljedica može biti da netko ostane bez posla, a to znaĆØi obitelj bez kruha.
KOntrola provoĆ°enja zakona i zaÅ”tita zajamĆØenih prava radnika su jedino pravo rjeÅ”enje.

Gladijator

PostanoPostano: uto 11 kol 2009, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ProĆØitao sam ja dragi brate temu od poĆØetka,samo se izgleda stalno vrtimo u krug!Nisam ja niti za to da konobari a ni kuhari(Å”to sam ja po zanimanju) rade nedjeljom,ma nitko!Ali kad upisivaÅ” to zanimanje,onda i ideÅ” sa ciljem i svijeÅ”ĆØu da ƦeÅ” raditi i nedjelje i blagdane,jer je takav posao,ali trgovci nisu iÅ”li s tim ciljem,a joÅ” me viÅ”e boli to Å”to majke koje drže ĆØetiri ĆØoÅ”ka kuƦe moraju služiti druge,pa bila ona tvoja ili moja majka.Stavljam se u položaj te dijece i znam da im nije lako.U kafiƦ ne idem a niti Ʀu iƦi,niti me zanima,prijateljima mi je dom uvijek otvoren,kao i tebi.Nisam za zabrane,jer Ʀe uvijek biti onih koji žele raditi nedjelju,pogotovo kod nas "katolika"!Samo sam za to da oni koji neƦe raditi nedjelju, da imaju pravo to reƦi bez prijetnji nadreĆ°enih.U proÅ”lim vremenima za kojima toliki žale nije se radilo nedjeljom pa ni subotom popodne bilo je kruha za sve,samo je problem Å”to su nam danas porasli apetiti,pa Ʀemo uskoro mijenjati 3 mobitela za kilu kruha!IspriĆØavam se ako grijeÅ”im,ali imam tolikih oko sebe i bliska mi je slika ovog,jer ovaj kapitalizam je prerastao u izrabljivanje i ucijene!
robert

PostanoPostano: uto 11 kol 2009, 16:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je! I nije prerastao nego je uvijek bio u veƦoj ili manjoj mjeri...ko jaĆØi, taj tlaĆØi...
Ali ajde ti mi reci, ne valja komunizam, ne valja socijalizam, ne valja kapitalizam... A Ŕto valja?

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
Gladijator

PostanoPostano: uto 11 kol 2009, 16:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Valja Bog koji je sama Ljubav.A nevaljaju ljudi koji ga stalno mijenjaju sad komunizmom,sad socijalizmom,sad kapitalizmom,a najgore je kad to sve prilagode sebi pa si i sami umiŔljaju da su bogovi.Jer dok god nema ljubavi prema drugome,nema nam ni zdravog svijeta,ma kakva ideologija doŔla!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: robert, Magali
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.