HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 1:55. Pogledaj neodgovorene postove
Roditeljstvo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Roko

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 7:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam jedna majka koja fizički,materijalno ,stambeno... nije trebala imati više djece(a po doktorima nije ni mogla)Tako su stvari izgledale prije deset godina.Na drugom porodu sam iskrvarila do smrti,prošla kliničku smrt...Ali čudni su putevi Božji.Moj život je bio određen na Slavu Božju .Bez problema začela sam trece djete koje sam van svih medicinskih prognoza bez problema i nosila i rodila,a dok ovo pišem četvrto mi sjedi u narucju.Slava Bogu višnjemu ,gospodinu našemu!Moja vjera je stostruko bila nagrađena.Da je bilo lako -nije ,ali poručujem vam NE bojte se ON je s vama!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Sarah
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 05 vel 2008, 10:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ALELUJA!!!!!!
Kakvo ufanje i vjera!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 10 tra 2008, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljubite svoje stare roditelje!

Ja vas lijepo molim, ljubite svoje stare roditelje!

Drhtave ruke i sijede kose očeva i pognutih dobrih majki.
Bore na licima, vene na rukama, izblijedjele umorne oči.

Pomilujte sijede glave, poljubite ostarjele i izranjene ruke.
Zagrlite svoje stare roditelje. Mučili su se oni i s vama.
Od srca im ljubav pružite, a u starosti im oslonac budite.

Ne odvajajte ih u male sobice, niti ih šaljite u staračke domove.
Poslušajte im vapaje, olakšajte im živote. Imajte za njih lijepe riječi
i osmijeh na licima u susretu s njima.

Zato vas lijepo molim, ljubite svoje stare roditelje.

Radili su oni puno da i vaš život bude bolji.
Oni su vas s radošću prihvatili kad vas je Bog njima poslao.

Zato vas molim, poštujte svoje stare roditelje!

Kad ih Bog jednom pozove na vječni počinak,
ostat će iza njih prazno mjesto.
A to prazno mjesto ti ćeš popuniti jer ćeš dotle i ti ostariti.
A sve što ste vi činili svojim roditeljima,
to će vaša djeca vama uzvratiti.
Zato vas opominjem i unaprijed molim.

Volite i poštujte svoje stare roditelje!

Ivan Pavao II.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Bepo

PostanoPostano: pet 11 tra 2008, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tema me zaintrigirala pa bi i ja s vama podijelio svoje iskustvo.
Otac sam dvoje djece, curice od 3,5 godine i malog brace koji ima tek mjesec dana.

Živio sam u kršćanskoj obitelji u kojoj sam imao samo brata jer majka nije mogla više, nakon mene, iznijeti trudnoću do kraja. Iako je pokušala još tri puta. Ali Božja volja je bila takva da sam imao samo brata. Ja vam osobno smatram da je to pravo siromaštvo jer možete li samo zamisliti kada vam je teško u životu i ako vam je taj jedini brat dalek pa ga nema te uz sebe, a s druge strane poznajem obitelji s više djece koji su kao lavovi uvijek su zajedno i u svemu se pomažu. Milina ih je vidjeti. ZAmislite život u tako velikoj obitelji.

Prvo dijete sam tek dobi nakon dvije godine braka, nikada se nismo "čuvali" i često sam kroz suze molio Boga da blagoslovi naš brak, napokon se i dogodilo. Rođenje moje djevojčice je za mene bio i ostao najveći dan u mome životu.
Poslije nje smo također čekali dvije i po godine, također se nismo "čuvali" ali nije bilo odgovora.
Pa i opet uz Božju milost smo dobili dijete.
I znate šta, žena mi ne radi, radim samo ja i to u državnoj firmi, znate kako su tamo osrednje plaće, ali nije me strah. Ako Bog bude htio bit će još djece i to bar još dvoje, jer sam se jednom KOCKAO s BOGOM i rekao sam mu u molitvi " Molim te da mi daš radost roditeljstva a ja ću, koliko je do moje moći, POLA svoje djece dati tebi, a meni nek ostane pola!"
I ovo mi je slijedeća želj, Ako Bog nađe milost da iz moje obitelji uzme za sebe Svećenika ili Redovnicu znao bih da moj život na ovom svijetu nije bio uzaludan. Smatrao bih da sam ispunio svoju zadaću.

Zato malo ohrabrenje onima koji ne znaju što je roditeljstvo evo vam moje definicije TO JE NAJSLAĐI KRIŽ KOJI MOŽETE POŽELJETI U ŽIVOTU.
Samo jedan osmije djeteta u trenutku kada ga možete VIDJETI vrijedi svih trud i odricanja.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Sarah
Roko

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 02 vel 2009, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Roko napisa:
Ja sam jedna majka koja fizički,materijalno ,stambeno... nije trebala imati više djece(a po doktorima nije ni mogla)Tako su stvari izgledale prije deset godina.Na drugom porodu sam iskrvarila do smrti,prošla kliničku smrt...Ali čudni su putevi Božji.Moj život je bio određen na Slavu Božju .Bez problema začela sam trece djete koje sam van svih medicinskih prognoza bez problema i nosila i rodila,a dok ovo pišem četvrto mi sjedi u narucju.Slava Bogu višnjemu ,gospodinu našemu!Moja vjera je stostruko bila nagrađena.Da je bilo lako -nije ,ali poručujem vam NE bojte se ON je s vama!

Dok sam Vam pisala ovaj zadnji post zivjela sam u stanu od 58 kvadrata .Djeca su spavala u jednoj sobici jedno iznad drugog na krevetima na kat kao srdelice.Sada Vam na slavu Bozju objavljujem da smo iskljucivo Bozjom providnoscu kupili kucu od 360 kvadrata i da smo ovog Bozica uselili.Sad imam kredit za kucu i još cetri kredita(jer svako djete je kao jedan).Veliki je to teret na ledima ali ja se ne bojim jer znam da je On s nama.Za mene ja rijesenje stambenog pitanja bilo brdo koje sam mislila da nikad necu proci ali On je bio tu da pruzi svoju ruku kad je bilo najpotrebnije.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, robert, 5rich, antea
Sarah

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 05 vel 2009, 15:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti na ovom svjedočanstvu jer tvoj život svjedoči vjeru svjedoči vjernost i Ljubav Božju.

Ako je Krist za nas, tko će biti protiv nas?!

Nije naše da se oslanjamo ni na koga (sebe, novac, državu, obitelj...) osim na Gospodina.

Neka vas Gospodin i dalje obasipa svojim blagoslovom! molitva

"Gospodin je moja snaga i moja pjesma."
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 6:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sve "filozofije" o odgoju
najbolje bi se mogle sažeti u pričicu koju maloprije pročitah:

Jednom je nekog pjesnika posjetio ljubitelj njegovih pjesama. U razgovoru su se dotaknuli i djece.

"Mislim", reče posjetitelj "da djeci moramo dati slobodu. Tako će se naučiti samostalno odlučivati. I jedino će tako razviti svoje sposobnosti."

Pjesnik ga prekinu riječima:
"Rado bih ti pokazao svoj cvjetnjak", i povede ga u vrt.

Vidjevši vrt, gost uzviknu:
"PA U TOM VRTU NE RASTE NIŠTA OSIM DRAČA!"

"Nekoć je to bio cvjetnjak", odgovori mu pjesnik, "a ljetos sam pomislio da mu dam slobodu, da pustim sve u vrtu da raste kako hoće i nisam se brinuo za njega. Evo, to su plodovi."

.

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik, sv.Franjo legenda, 5rich
FIAT

PostanoPostano: čet 11 lip 2009, 10:23
PostNaslov : RODITELJSTVO
Citiraj i odgovori

Evo ja sam trudna cca 4 miseca i super se osjećam zbog toga. Mama sam nerođenog djetešca. Ne bojim se...Kad se se na tren zapitam kako ću sve, hoću li voljeti svoje dijete kako treba, hoću li biti prava majka, isl...tada se sjetim Isusovih riječi o djeci, o tome kako se upravo Njegovo lice krije iza lica ovog mališana, kao i u svemu treba se truditi da budemo kao naš Gospodin pa tako i u roditeljstvu. Djeca nek nam budu primjer poniznosti i potrebnosti Božje Ljubavi, ovisnosti o Dobroti...Evo nadam se da će ovo nekoga ohrabriti da postane sustvaratelj...
veseo

HAJDE ZA MNOM I PUSTI NEKA MRTVI POKAPAJU SVOJE MRTVE
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
FIAT

PostanoPostano: čet 11 lip 2009, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bravo Bepo! volila bi da i moje dite bude svećenik ili redovnica veseo

Bepo

PostanoPostano: sri 17 lip 2009, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima nešto što me jako muči, a to je spoznaja da će jednoga dana moja djeca kada odrastu biti dobrim dijelom kopije mene i moje žene. Ono što me smeta je upravo činjenica da će pokupiti od mene i one loše stvari kojih ima i na pretek.

Zbilja razmišljam na način da ova djeca nisu moja, već da su Božja, a da sam ja njihov privremeni skrbnik, ako me razumijete, nešto slično kao što se događalo svetom Josipu. Razmišljam kako imam dosta načina da upropastim, nesvjesno, svoju djecu.

Mislim se kako je sv. Josipu moralo biti teško sa spoznajom da mu je Bog povjerio upravo svoga sina, tj. ono najdragcjenije što je imao, i sada jednom običnom smrtniku povjerio zadatak roditelja. I sve je to radio bezprijekorno i šutke. Veličina njegova i danas inspirira svakog oca, biti tu, biti sve, biti jak, a ne čuti se, biti neprimjetan, biti tih, biti neznatan.

To je za mene jedina težina roditeljstva, ne uplitati se previše u njihove živote, a opet biti stup i oslonac,
ne forsirati previše svoje ideje, a opet biti putokaz,
ne živiti svoj život kroz njihov, a dozvoliti da sve ono dobro što je Bog u mene usadi, ne nestane bez traga.

Uz sve to razmišljam kako u meni žive moji roditelji, kako ću i ja živjeti u svojoj djeci i na kraju misterij neprekinutosti koji generacijam egzistira kroz sva prethodna i buduća pokoljenja u mojoj obitelji.

O moj Bože, budi jedro i kormilo mojoj obitelji, sada i uvijeke.

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan
FIAT

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 9:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poštovani,
razumijem tvoja pitanja.
Brak je poziv od Boga dan, jedinstvo muškarca i žene, jedinstvo njihove ljubavi, ne ljubavi koju su oni sami proizveli, nego one koju im Gospodin daje, ulijeva iz trena u tren u njihovo novo tijelo.
Ljubav je nepobjediva, nesrušljiva, ona sve može, ona može otjerati svaku zloću, svaku tvoju pogrešku, ona može kroz tebe i ženu odgojiti vaše dijete....

Ako nesvjesno i učiniš kakvu pogrešku naravno da će ti biti oproštena, važno je da dajete sve od sebe da budete divni roditelji, a vaše mane, bolesti!? - zašto ih jednostavno ne predate Isusu, u Svetoj Misi, na Euharistijski stol....Tamo će Njegovom Krvlju biti oprane, uništene, izbrisane! zar misliš da će nešto od zla ostati? nemoguće. Krist je prejak da bi se to dogodilo. On će u svojoj Ljubavi i Kreativnosti dopustiti da jednom tvoja žena, ti i dijete koje vam je povjereno budete zajedno s Njim, da proslavite sve ono što je ON činio preko vas[i], nazdravi već sad s našim Gospodinom jer je sačuvao i vaš brak i vaše dijete, gledajte u to. Gledaj u ono što Krist čini, ne mi, samo ćeš se spoticati gledajući u svoje krive radnje, ti ih činiš On ih briše! Ne bojte se! molitva

5rich
mod team

PostanoPostano: sri 12 kol 2009, 8:33
PostNaslov : Jedan sasvim moj tata
Citiraj i odgovori

nisam sigurna na koju temu ovaj tekst spada,
pa nek zasad bude tu Wink Wink
jednostavno sam se našla u ovoj priči,
pa sam je htjela sa vama podijeliti Wink

Jedan sasvim moj tata:

Sinoć mi došao stari da popravi neke kvarove u kupaoni. Prevalio je oko 300 km. Rekla sam mu da nema potrebe, da ću platit majstoru da to uradi. Nije htio ni čut. Kao, platit ću puno, a on će to za čas. I pregledat ako imam još kakvih sitnica po stanu, malo me obići i tako.
Čitav sam život taj odnos uzimala zdravo za gotovo. Pa on je moj tata. Tata će sve popravit. 'Ko će ako neće tata?
Gledala sam ga sinoć kako se priprema za krpe. I tad me presjeklo. Neka neutješna, nužna tuga.Nostalgija, strah od 'ko zna čega. Sinoć sam prvi put na njemu duboko doživjela njegovih 60 godina. Noge pune proširenih vena, lagano artritisni prsti, ramena koja su se sužavala i povlačila prema naprijed, dalek pogled, '' 'ko zna o čemu on sad misli''…Brižljivo je slagao svoje stvari u svoj koferić i izvadio kutijicu sa svojim tableticama, za tlak, za vlak, za smirenje…i preko John Wayne dugih gaća (koje oblači za Svisvete, a skida za Prvi maj) obukao pidžamu.

Jutros kad sam došla na posao, zvala sam da vidim jel ustao, jel jeo, jel si našao u frižideru (koji sam dan prije natrpala samo zbog njega jer bi valjda umro od muke kad bi vidio da je prazan i mislio bi da sam stalno gladna)

I shvatila sam da više nema ''tata će''. Ne samo da više nema, nego dolazi vrijeme kad se ja počinjem brinut za njega. Za njih. I ok je to. Al šlusnulo me strašno. Spoznaja da se bliže te godine. Ta njihova starost, kad svaki dan može bit zadnji iz prirodnih razloga. I da ne mogu učinit ama baš ništa da to zaustavim.
I onda mi je palo na pamet koliko ja u stvari vremena gubim na uistinu nepotrebne odnose, na suvišne ljude, koliko nebitnih povlačenja repova iz prošlosti, a sve pretakanje iz šupljeg u prazno. Ovu sam ljubav uzimala zdravo za gotovo vjerojatno milijun puta jer je uvijek bila tu i nikad nisam na njoj ''radila'' na način da sam svjesna svog truda kao s ljudima koji su manje bitni. I to mi se učinilo tako nepošteno.
I cijeli dan danas nosim taj osjećaj na ramenima. Da je kraj puno, puno bliže nego dalje, da će jednom otić i da ću ostat sa spoznajom da sam dala premalo. Ljuta na sebe zbog onih kojima sam dala previše.

(kopirano sa temeJedan sasvim moj tata na forumu.hr,post by Lyla)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, coldplayer
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.