HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 21:19. Pogledaj neodgovorene postove
Molimo zajedno krunicu u kolovozu
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 01 kol 2009, 9:17
PostNaslov : Molimo zajedno krunicu u kolovozu
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši,
u kolovozu molimo našu Gospu,i s našom Gospom,
kroz jednu od najljepših molitvi posvećenih njoj,krunicu.

U kolovozu slavimo tri Marijina spomendana,Snježna Gospa, Velika Gospa i BDM Kraljica,a molitva krunice je najljepši način zahvale za sva dobročinstva, svu pomoć i zagovor.

Stoga ćemo svaki dan izmoliti deseticu krunice,a počinjemo s radosnim otajstvima,uz koju će biti stavljena prikladno razmatranje,meditacija.

Svi koji će moliti neka kliknu 'hvala' na ovom postu, tako da znamo tko sve sudjeluje.

SUBOTA, 01.08.
prvo radosno otajstvo

U prvom radosnom otajstvu razmišljamo kako je anđeo Gabrijel navijestio Blaženoj Djevici Mariji da će začeti i roditi Spasitelja svijeta. I zbog Njezinog sudjelovanja i poslušnosti počinje povijest Novoga zavjeta, novoga svijeta, novoga odnosa čovjeka prema Bogu.

Gospodine, uvijek je sve novo kad znamo odgovoriti, kad znamo s poniznošću prihvatiti Božju volju, ne suprotstaviti se Božjoj volji, već živjeti je. Živjeti Božju volju, otkriti je.

Evo ja molim i želim čuti Tvoju Riječ i otkriti Tvoju volju u svom srcu, u svom životu. O, daj mi snage da je živim i stavim u praksu.

Oče naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, po Duhu Svetom začela
Sveta Marijo, Majko Božja, moli za nas grješnike sada i na času smrti naše.
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, sačuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveća potreba tvojega milosrđa.

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, Magali, teta Jeja, terezija.tere
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 02 kol 2009, 12:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NEDJELJA,2.8.2009.
drugo radosno otajstvo:

„I napuni se Elizabeta Duha Svetoga, i povika iz svega glasa:“Blagoslvoljenja ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje. Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega?“

(Lk 1, 41-44)

Razmišljamo kako je Blažena Djevica Marija pohodila svoju rodicu Elizabetu. I odnijela joj radost i mir u Duhu Svetom. Po Njezinoj prisutnosti i životu Elizabeta, a poslije cijela Crkva, prima Duha. Dok se molila s učenicima, Duh Sveti dolazi.

Neka u današnje dane pohodi sve nas i moli s nama, neka Duh Sveti ispuni i nas, sve naše obitelji, sve naše svećenike, mlade, djecu, bolesne, naše društvene u kulturne ustanove.

Draga Majko, svi te trebamo. Pohodi nas.

Oče naš ...

Zdravo Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus
koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

O, moj Isuse, oprosti nam naše grijehe, sačuvaj nas od paklenoga ognja i dovedi u raj sve duše kojima je najveća potreba tvojega milosrđa.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 04 kol 2009, 6:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PONEDJELJAK, 3.8.2009.
treće radosno otajstvo:

''I porodi sina svoga, prvorođenca, povi ga i položi u jasle jer za njih nije bilo mjesta u svratištu''

(Lk 2,7)

Razmišljamo kako je Blažena Djevica Marija rodila Isusa u Betlehemu, u štali. Htjela je u obitelji, u kući, u gradu, ali joj nije bilo moguće, jer su sva vrata bila zatvorena. Ne htjede je nitko primiti.

Svojima je kucala, u Davidov grad je došla i nisu je prepoznali, nisu je htjeli primiti.

Gospodine, žalosna je ostala riječ zapisana u Evanđelju. K svojima dođe i ne primiše ga.

Mi smo kršćani, mi smo sinovi Tvoji. Neka uvijek bude naš život otvoren pred Tobom i za Tebe, za Tvoju Majku. Na kucanje, na poticaje, na pozive. Daj da odgovori naša Crkva i svaki član naše zajednice.

Oče naš ...

koga si, Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 04 kol 2009, 6:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UTORAK, 4.8.2009.
četvrto radosno otajstvo:

''Kad se zatim po Mojsijevu zakonu navršiše dani njihova čišćenja, poniješe ga u Jeruzalem da ga prikažu Gospodinu''

(Lk 2,22)

Razmišljamo kako su roditelji prikazali Isusa u hramu.
Molit ćemo za taj dar, za milost da roditelji svoju djecu odgajaju po zakonima Božjim i zakonima Crkve. Molit ćemo za sve svećenike, da ih vodi Duh Sveti u njihovom radu, te za nova duhovna i redovnička zvanja.

O, Blažena Djevice Marijo, kao što si Isusa prikazala i darovala, predala u ruke Šimunu da izvrši nad Njim obred prikazanja, tako je Tvoj Sin darovan u ruke Tvojih svećenika. Rasvijetli ih da ustraju u svom pozivu.

Isuse, molimo Te, po zagovoru naše Majke, za sve koje Tvoja ljubav odabere, da smognu snage odazvati se.

Oče naš ...

koga si, Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 05 kol 2009, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SRIJEDA, 5.8.2009.
peto radosno otajstvo:

''Nakon tri dana nađoše ga u Hramu gdje sjedi posred učitelja, sluša ih i postavlja im pitanja.''

(Lk 2,46)

Razmišljamo kako su roditelji našli Isusa u hramu među svećenicima, među učiteljima Zakona koji su se divili njegovim riječima i čudili se.

Gospodine, Ti si se vratio s roditeljima i bio poslušan. Vratio si se u Nazaret i bio poslušan roditeljima, te rastao u mudrosti, u znanju, u milosti pred Bogom i ljudima.

O, neka naša zajednica raste u mudrosti, u pobožnosti, u svetosti.

Neka se svaki naš član osjeti u zajedništvu s Tobom, draga Majko, i s tvojim Sinom.

Tako neka bude. Amen.

Oče naš ...

koga si, Djevice, u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 06 kol 2009, 6:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zajednička forumaška molitva nije vezana isključivo uz monitor i svakodnevnu provjeru otajstva i meditacije,
pa vas pozivamo da slijedećih pet dana, uz dolje objavljena ili neka svoja razmatranja, molite otajstva svjetla,
otajstva koja pokazuju Isusa poslanog ljudima, Boga koji postaje u svemu sličan čovjeku, osim u grijehu,
pokazuju ljubljenog Sina, kojeg će Otac na početku njegovog spasiteljskog djela predstaviti na Jordanu,
Učitelja koji svome stadu donosi Radosnu vijest, otkriva nam tajnu Trojstva,
i poziva nas, da puni ljubavi, nastavimo djela koja je On započeo:
post, molitvu, propovijedanje i svjedočenje Evanđelja,
računajući uvijek na Njegovu ljubav i ljubav Njegove Majke.

moli

ČETVRTAK, 6.8.2009.
prvo otajstvo svjetla:

''Onih dana dođe Isus iz Nazareta galilejskog i primi u Jordanu krštenje od Ivana.''
(Mk 1,9)

Isuse,
dok Te polijevao vodom prorok Ivan u znak pokore i obraćenja,
Otac je otvorio nebesa i objasnio za sva vremena i svim ljudima tko si,
koja je Tvoja misija, te kako zauzeti stav prema Tebi i Tvojem propovijedanju: Ovo je Sin moj ljubljeni…

Dragi Isuse, moj ljubljeni Spasitelju,
želim obnoviti svoje krštenje i poziv na svetost.
Molim za dar otvorenog srca kako bih mogao odgovoriti na tvoj poziv.

Oče naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

---

PETAK, 7.8.2009.
drugo otajstvo svjetla:

''Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: 'Vina nemaju.'
Kaže joj Isusu: 'Ženo, što ja ima s tobom? Još nije došao moj čas!'
Nato će njegova mati poslužiteljima: 'Što god vam rekne, učinite!' ''
(Iv 2, 3-5)

Gospodine,
odazvao si se na poziv mladenaca, na njihovo svadbeno slavlje. S Tobom je tvoja Majka i prvi učenici.
Mlada obitelj ulazi u tešku krizu, kojoj je uzrok materijalna oskudica. Nestalo je vina, a s vinom i radost u srcu obitelji.

''Sine, nemaju vina… '' Treba im vino. Ti si odgovorio na zagovor Majke i na potrebu ljudi.
Ti si učinio čudo da se produži veselje i sačuva dobar glas mlade obitelji.

Danas te pozivamo, s Majkom dođi u naše obitelji, pozivamo Te i usrdno molimo:
daruj našim obiteljima mir, ljubav i vjeru. U mnogim obiteljima nestaje molitve.

Gospodine,
učini čudo i daruj našim obiteljima dar zajedničke molitve i ostale darove koji u njima nedostaju.

Oče naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

SUBOTA, 8.8.2009.
treće otajstvo svjetla:

''Otada je Isus počeo propovijedati: Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!''
(Mt 4,17)

Propovijedao si, dragi Isuse, i poučavao u prelijepim parabolama.
Tvoje Evanđelje i pouka su uvijek suvremeni. Da se prihvati put Evanđelja, treba se obratiti.
To je Tvoj poziv svakome od nas. Obratiti se, ostaviti svoje zablude, svoje idole, te prihvatiti volju Božju i živiti.

Gospodine, pomozi članovima naše zajednice i njihovim obiteljima i bližnjima prepoznati poziv na obraćenje
kao temeljnu poruku te je ostvariti u svakodnevnom pozivu.

Oče naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

---

NEDJELJA, 9.8.2009.
četvrto otajstvo svjetla:

''Nakon šest dana uze Isus sa sobom Petra, Jakova, Ivana i povede ih na goru visoku, u osamu, i preobrazi se pred njima.''
(Mk 9,2)

Uzeo si sa sobom Petra i dva brata, Jakova i Ivana, te se s njima popeo na brdo.
Dok si s njima molio, Tvoje se lice ispunja svjetlom, zatim Tvoje haljine postaju bijele,
a sav prostor oko vas bio je ispunjen posebnim svjetlom. Otvara se nebo i Otac objašnjava,
da se ne radi o utvari, o bolesnom viđenju, već: Ovo je Sin moj ljubljeni! U Njemu mi sva milina.

Dragi Isuse!
Hvala ti što si nas poseban način pozvao da dođemo do posebnog iskustva u molitvi s Tobom, Majkom i braćom.

Hvala ti za tvoja otvorena nebesa i riječi kojima nas hraniš da možemo ustrajati u odabranju i pozivu.

Oče naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

PONEDJELJAK, 10.8.2009.
peto otajstvo svjetla:

''I dok su blagovali, uze Isus kruh, izreče blagoslov pa razlomi, dade svojim učenicima i reče: 'Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje!'
I uze čašu, zahvali i dade im govoreći: 'Pijte iz nje svi! ovo je krv moja, Krv Saveza koja se za mnoge prolijeva na otpuštenje grijeha.'
A kažem vam: Ne, neću od sada piti od ovog roda trsova do onog dana kad ću ga - novoga - s vama piti u kraljevstvu Ocu svojega!''
(Mt 26, 26-30)

Gospodine, ganut si počeo Pashu i obrede s učenicima: ''Živo sam čeznuo za ovom večerom i ovim časom.''
Uzeo si kruh i posvetio ga pretvarajući ga u svoje tijelo, a kalež s vinom u svoju presvetu krv.
Ljude i učenike posvetio si i učinio novozavjetnim svećenicima. Dva čudesna dara puna Tvoje ljubavi.
Dva sakramenta, odsjaj Tvog svemoćnog božanstva.

Isuse, najprije ti želimo zahvaliti za ove darove i sakramente.
Zahvaljivati za svakog svećenika, za našega Papu i sve koji se trude odgovoriti ljubavlju i svetošću života.
Probudi u našem srcu ljubav za Euharistiju. Obdari našu Crkvu novim i svetim svećenicima.

Naša mala zajednica želi srcem prihvatiti i živjeti poruke Euharistije; čašćenje i klanjanje Euharistijskom Isusu je naš dar i radost.

Oče naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 10 kol 2009, 15:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U trećem ciklusu naše zajedničke molitve krunice razmišljat ćemo o slavnim otajstvima,
o otajstvima koja nam daju primjer vjere koja čovjeka tjera da svaki trenutak svog života
preda u Njegove ruke, nade da Gospodin živi u srcima vjernika, molitve koja ispunja Vatrom Ljubavi.

Marija je zbog svoje nesebične ljubavi, čvrste nade i iskrene vjere dušom i tijelom uznesena na nebo.

Ustrajmo u molitvi da Otac i nama u punini vremena pripremi mjesto u svome krilu.

moli

UTORAK, 11.8.2009.
prvo slavno otajstvo:

''A on će im: Ne plašite se! Isusa tražite, Nazarećanina, Raspetoga?
Uskrsnu! Nije ovdje! Evo mjesta kamo ga položiše.''
(Mk 16,6)

U prvom slavnom otajstvu razmišljamo kako je naš Gospodin treći dan uskrsnuo od mrtvih. I više ne umire i smrt nad Njim više ne gospoduje. I On će pokazati da je živ ukazujući se učenicima. Učenicima koji su bili tužni - jer su ga vidjeli mrtva. Pokapanjem Isusova tijela, pokopali su i svoju vjeru.

Razočaranje je prekinulo nit vjere. Isus se ukazuje i oživljava njihovu vjeru. Tjedan dana učenici su proživljavali krizu Tomine nevjere.

Isus se ukazuje Tomi i govori: ''Toma, gledaj moje ruke, moje noge, moje srce, moje rane!'' I te rane ozdraviše apostola.

Tomino svjedočanstvo vjere u Uskrsloga budi vjeru drugih učenika, i u njihovom srcu budi želju za postojanijim svjedočenjem.

Isus na križu nije izgubio božansku snagu. Kroz njegove rane teče ozdravljenje.

Dragi Isuse!
Želim naučiti gledati Tvoje rane - ljubiti ih. Štovati Tvoje rane i tvoj križ. Uskrsli Isuse, Ti si obradovao učenike darovavši im mir. Izlijevajući dar mira u njihove nemirne duše, ulijevajući radost u njihova ojađena srca. Radost da si živ - da si uskrsnuo. Za tu radost, za taj uskrsni mir usrdno molimo u našim obiteljima, u našim srcima, u našem narodu, u našoj Crkvi.

Oče naš ...

koji je od mrtvih uskrsnuo
Amen.

Slava Ocu ...

---

SRIJEDA, 12.8.2009.
drugo slavno otajstvo:

''Zatim ih izvede do Betanije, podiže ruke pa ih blagoslovi.
I dok ih blagoslivljaše, rasta se od njih i uznesen bi na nebo.''
(Lk 24, 50-51)

U drugom slavnom otajstvu razmišljamo kako Spasitelj odlazi k Ocu.

''Neću vas ostaviti siročad'' (Iv 14,18) Neka se ne uznemiruje vaše srce. U mene vjerujte i u Boga vjerujte. Ovim riječima tješio je Isus svoje učenike, jer im je žao što ih napušta.

Učenici u Isusovim riječima nalaze utjehu - znaju da ih neće ostaviti same.
Isuse, hvala Ti što nas nisi ostavio kao siročad - već si ostao s nama. I danas osjećamo Tvoju prisutnost. Ti si nas pozvao da se okupimo na molitvu, da budemo skupa - kao Tvoja molitvena obitelj.

Gospodine,
želimo moliti da nikad u svom srcu ne osjetimo napuštenost, samoću, besmisao. Naprotiv, daj da uvijek osjetimo Tvoju prisutnost, Tvoju ljubav, Tvoj mir, Tvoj milost.
Želimo moliti, Gospodine, da ne izgubimo iz vida put k Ocu.

Pomozi nam da kao molitvena obitelj na tom putu ustrajemo i da trajno razmišljamo o onima koji su se izgubili, ostavili sakramente, razrušili vlastitu obitelj.

Gospodine,
pozivaš nas da budemo aktivni za one koji se ne mole, za one koji su u pogibelji, za one koji su se izgubili da se nađu.

Evo nas u molitvi, na koljenima za sve njih - za obraćenje grešnika, za potrebe svih koji se preporučuju u naše molitve.

Gospodine, nemoj nas nikad ostaviti siročadima.

Oče naš ...

koji je na nebo uzašao
Amen.

Slava Ocu ...

---

ČETVRTAK, 13.8.2009.
treće slavno otajstvo:

''Kad je napokon došao dan Pedesetnice, svi su bili zajedno na istome mjestu.
I eto iznenada šuma s neba, kao kad se digne silan vjetar. Ispuni svu kuću u kojoj su bili.
I pokažu im se kao neki ognjeni razdijeljeni jezici te siđe po jedan na svakoga od njih.
Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti.''
(Dj 2, 1-4)

U trećem slavnom otajstvu razmišljamo kako je Duh Sveti sišao na apostole i Crkvu.

Piše sveti Luka:
Dok su bili ujedinjeni u molitvi s majkom Gospodinovom, sa ženama, s učenicima, s tolikim pobožnim osobama - dogodila se milost silaska Duha - izljev darova Božjih na svakog, i svi smo to mogli vidjeti jedni na drugima.

Želimo moliti za jednu krepost koju moramo postići,a to je da imamo srce prepoznati darove drugih. Da ne niječemo darove koje Bog daruje drugima, da nam uvijek bude otvoreno i pozitivno.

Da nam srce bude radosno i zahvalno. Da kažemo: Bože, hvala ti što pojedinac i obitelj imaju dar molitve, posta, savjeta, poštenja, karaktera, vjere, upornosti u dobru, strpljivosti, dobrohotnosti, gostoljubivosti, zahvalnosti…

Da znamo lijepo o drugima govoriti, a to znači prepoznati Božje darove. To su učenici vidjeli u dvorani Zadnje večere i živjeli u svom životu.

Učenici su bili ujedinjeni u molitvi da svatko primi potreban dar da može biti svjedok.

I članovi ove forumaške zajednice trebaju biti svjedoci. Svjedoci koji će Tebe donositi svima koji te traže.
Koji su u mraku, da im budemo svjetlo. Koji su u kušnjama i nevoljama, da im budemo znak nade. Koji su pali, da im budemo znak jakosti.

Molimo da budemo svjedoci Božje ljubavi. Da budemo moderni apostoli, s krunicom u ruci, s Evanđeljem u srcu, u rukama, u razgovoru.

Da ustrajemo biti s drugima, u molitvi. Da ne bježimo od drugih, već da uvijek tražimo način kako odgojiti druge i sebe za molitvu - pomoći da zajednička molitva raste.

Razmišljajući o ovom otajstvu, ujedinjeni s Tobom u molitvi, molimo da se izlije dar Duha Svetoga na cijelu našu župnu zajednicu i na cijelu Crkvu.

Oče naš ...

koji je Duha Svetog poslao
Amen.

Slava Ocu ...

---

PETAK, 14.8.2009.
četvrto slavno otajstvo:

''I znamenje veliko se pokaza se na nebu:
Žena odjevena suncem,
mjesec joj pod nogama,
a na glavi vijenac od dvanaest zvijezda.''
(Otk 12, 1)

U četvrtom slavnom otajstvu razmišljamo kako je blažena Djevica Marija dušom i tijelom uznesena na Nebesku slavu.

Tijelo koje je nosilo Sina vječnoga Oca nije moglo ostati u grobu, sa Sinom je uskrsnulo. Na isti način, snagom Duha, Gospodine, i naše tijelo je sveto. I u našem tijelu boraviš kao u svome hramu.

Daj da budemo toga svjesni, jer u našem tijelu se događa grijeh - kako nas uči Pavao.

Gospodine, molimo Te, pomozi nam da očuvamo snagu duše i tijela. Da mognemo umrijeti i uskrsnuti. I pred Tobom, svojim Bogom, s Djevicom se pojaviti.

Gospodine, od svih slabosti koje nosimo u tijelu oslobodi nas, liječi nas, podiži nas da ne klonemo duhom. Da rastemo u poniznosti, slaveći i hvaleći Tebe.

Djevice i Majko, uznesena na nebo, pod Tvoju obranu i zaštitu stavljamo sebe i svoje obitelji. Ti si nam Majka, ti nas vodi i budi nam uzor, da uvijek s pogledom na Tebe možemo krotiti svoje tijelo i staviti svoje potrebe i želje u sklad s Božjom voljom.

Isuse, molim te, pomozi nam da mognemo poput Djevice biti potpuno Tvoji.

Oče naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebo uzeo
Amen.

Slava Ocu ...

---

SUBOTA, 15.8.2009.
peto slavno otajstvo:

''Ti si slava Jeruzalema! Ti si najviši ponos Izraela!
Blagoslovljena da si na vječna vremena od Gospoda Svevladara.''
(Jdt 15, 9-10)

U petom slavnom otajstvu razmišljamo kako je Blažena Djevica okrunjena na Nebu za Kraljicu neba i zemlje.

Majko naša.
Tvoje pjesme odzvanjaju u milijunima srdaca. Preko svih oceana i kontinenata prolazi kao sunčeva svjetlost, rasvjetljuje, upućuje, blagoslivlja, nadahnjuje…

Gospe,
hvala ti za našu župnu zajednicu, naše svećenike i časne sestre. Hvala ti što prepoznajemo veličinu i potrebu živjeti ponizno, samozatajno a napose kroz post i molitvu. Kroz vlastitu promjenu srca i obraćenja, stvarati, nositi i biti mir.

Majko, neka bude mir.
Usrdno molimo i vapimo danas, neka bude mir u našoj Crkvi, u našim obiteljima, u srcima mladih i u cijelome svijetu.

Oče naš ...

koji je Tebe, Djevice na nebu okrunio
Amen.

Slava Ocu ...

5rich
mod team

PostanoPostano: sub 15 kol 2009, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U četvrtom ciklusu zajedničke molitve,molimo žalosna otajstva krunice

NEDJELJA,16.kolovoz 2009.
prvo žalosno otajstvo:

„A ukaza se mu se anđeo s neba koji ga ohrabri.
A kad je bio u smrtnoj muci, usrdnije se molio.
I bijaše znoj njegov kao kaplje krvi koje su padale na zemlju.
Usta od molitve, dođe učenicima i nađe ih snene od žalosti.“
(Lk 22, 43-45)

U prvom žalosnom otajstvu Isus nas poziva: pođi, kršćanska dušo, sa mnom u Getsemanij i slijedi me.
Mi ćemo to učiniti, jer želimo razmišljati kako Spasitelj Isus nakon prve Mise- svećeničkog ređenja, poziva učenike na molitvu.
Poziva ih u Maslinski vrt. No, učenici nisu odgovorili na poziv- svladao ih je san. Nisu prepoznali važnost trenutka.
Gospodine, želimo moliti da prepoznamo važnost i poziv ovoga vremena, a to je poziv na molitvu.

Gospodine, molimo za dar molitve u našim obiteljima.
Za dar molitve koja će promišljati Tvoju pregorku muku i tako probuditi naša srca za molitvu.

Oče naš ...

koji se za nas krvlju znojio.
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK,17.Kolovoz 2009.
drugo žalosno otajstvo

„Hoteći ugoditi svjetini, Pilat im pusti Barabu
A Isusa izbičeva i preda da se razapne.“
(Mk 15,15)

Razmišljat ćemo kako si izdan i predan u ruke grešnicima. Jedni te psuju, proklinju, vrijeđaju i čine zlo. Drugi te javno bičuju svojim sebeljubljem, srušenim životima i razrušenim brakovima. Treći te bičuju javnim grijesima, nijekanjem nedjelje, dana Gospodnjeg, svađom, nemoralom, ubijanjem svakog kršćanskog dostojanstva.
Kako je lako zavezati Isusa i bičevati ga.

Mi smo pozvani Isusa zaštiti. Isusovo ime nam je predano kao sveto da ga častimo i molimo.

Molimo te Isuse, da naši grijesi, kojima te bičujemo, ozdrave.
Da budu zacijeljene rane, zla iščupana iz korijena, iz navike.
Samo Ti, Gospodine, možeš nas ozdraviti od naših javnih grijeha i slabosti, kojima te bičujemo. Tvoje nas rane izliječiše- molimo Te izliječi sve koji se preporučuju u naše molitve.
Jer, svaki preporučeni vjernik pokazuje da ne možemo bez Tebe.
Izliječi sve koji te bičuju svađom i ružnim govorom. Tvoje su rane naš lijek- izliječi nas
.

Oče naš ...

koji je za nas bičevan bio
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK,.18.kolovoz 2009.
treće žalosno otajstvo

„Onda vojnici upraviteljevi uvedoše Isusa u dvor upraviteljev i skupiše oko njega cijelu četu. Svukoše ga pa zaogrnuše skrletnim plaštem. Spletoše zatim vijenac od trnja i staviše mu na glavu, a tako i trsku u desnicu. Prigibajući pred njim koljena, izrugivahu ga:“ Zdravo, kralju, židovski!“ Onda pljujući po njemu, uzimahu trsku i udarahu ga njome glavi.“

(Mt 27, 27-30)

Razmišljamo kako je spasitelj Isus okrunjen trnovom krunom. Evo vam kralja! Evo nam čovjeka! Imate li srca- pogledajte što ste uradili od čovjeka. Izranjen, ponižen, popljuvan i izrugan.

Isuse-svi su Te se odrekli. Mi Ti svojom molitvom želimo dati slavu i hvalu, i blagoslov za sve uvrede, patnje, boli i grijehe, kojima smo Te uvrijedili i ranili.

I mi smo, Isuse, izgubili obraz. Toliko puta nam lice pokriva nepoštenje, grijeh, psovka, pijanstvo. Isuse, popljuvali smo Tvoje presveto lice- oprosti nam.

Evo nas u molitvi da nam se očisti obraz. Evo, našom molitvom Te molimo da budeš Kralj i Gospodin.

Oče naš ...

koji je za nas trnjem okrunjen bio
Amen.

Slava Ocu ...

SRIJEDA,19.kolovoz 2009.
četvrto žalosno otajstvo

„I noseći križ, iziđe on na mjesto zvano Lubanjsko,
hebrejski Golgota.“

(Iv 19,17)

I predade ga Pilat pred tolikim pritiskom i dopusti svjetini da urade od njega što hoće. I osudiše ga na smrt na križu. Isuse, Tvoja muka je odjeknula u srcima onih koji te ljube. Nisu šutjele žene iz Jeruzalema, ni Šimun, ni Veronika, ni milioni srdaca koji plaču nad Tobom i Tvojom mukom.

Želimo moliti, Gospodine, da nam se dogodi čudo da prepoznamo križ kojeg nosiš u našem životu, u našim obiteljima, u našim bolestima i nevoljama. U našim kušnjama, stradanjima uvijek je Tvoj križ.

Želimo, Gospodine, s tim pobožnim ženama i Veronikom razmišljati i od Tebe učiti kako se nosi križ. Kako se živi kršćanski život, pun povjerenja, pun predanja i ljubavi. Nije me strah, jer mogu reći:“ Oče, neka bude tvoja volja.“

Hvala ti Isuse, za Tvoju ljubav i darove. Molimo te pomozi nam da naučimo nositi križ. Da Te naučimo blagoslivljati u bolestima i kušnjama, u nevoljama i patnjama.

Oče naš ...

koji je za nas teški križ nosio
Amen.

Slava Ocu ...

ČETVRTAK,20.kolovoz 2009.
peto žalosno otajstvo

„Bijaše već oko šeste ure
Kad nasta tama po svoj zemlji- sve do ure devete,
jer sunce pomrča, a hramska se zavjesa razdrije po sredini.
I povika Isus iza glasa:“ Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!“
To rekavši, izdahnu.“
(Lk 23, 44-46)

„Stala plačuć tužna Mati, gledala je kako pati Sin joj na križ uzdignut.“

Prorok je rekao:“Gledat će onoga koga su proboli“.

Pred Tobom, raspeti Kriste, razmišljamo o velikoj božanskoj ljubavi koja nadilazi našu slabost.

Molimo Te, neka Tvoj križ i sjena Tvoga križa, prekrije lice zemlje kao znak spasenja i blagoslova.

Neka plodovi Tvoga križa iščupaju mržnju i ljubomoru iz naših srdaca. Najveća bolest današnjice je mržnja i ljubomora. I tako Zli rastače obitelji, bratsku ljubav i Crkvu. Kriste, pobjedniče svake zavisti i svakoga zla i mržnje, križem nas svojim blagoslovi i svojom ljubavlju privuci k sebi.

Spasi nas, u rane nas svoje sakrij i krvlju svojom nas operi.

Oče naš ...

koji je za nas raspet bio
Amen.

Slava Ocu ...

5rich
mod team

PostanoPostano: čet 20 kol 2009, 8:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U petom ciklusu ponovno molimo RADOSNA OTAJSTVA,
ali uz drugačije razmatranje.

PETAK,21.8.2009.
Prvo radosno otajstvo - Koga si, Djevice, po Duhu Svetom začela

Bog nije nas ljude ostavio same. On je došao k nama jer nas voli i jer zauvijek želi biti zajedno s nama. On će doći i k tebi samo ako želiš živjeti s njim. Poslušaj ga kao i Marija, pa će Bog doći i k tebi slično kao i Mariji.
Ona je rekla: "Evo službenice Gospodnje." (Luka 1, 38 )
Učini kako je učinila i Marija: razmisli o tome što Bog od tebe želi i učini ono što On iskaže kao svoju volju. Ako to učiniš, osjetit ćeš u sebi duboku radost. To će biti znak da je Bog došao i k tebi. Upitaj Boga: "Gospodine, što želiš da učinim?"

Oče naš ...

koga si Djevice, po Duhu Svetom začela
Amen.

Slava Ocu ...

SUBOTA,22.8.2009.
Drugo radosno otajstvo - Koga si, Djevice, Elizabeti u pohode nosila

Kad nađeš Boga, u tebi se probudi silna radost, jer našao si istinu, smisao, snagu i sreću. Tu unutarnju sreću želiš s nekim podijeliti. Zbog toga trebaš prijatelja s kojim ćeš moći podijeliti radost i patnju, spoznaje i probleme, traganje i nalaženje.
Marija je imala blisku prijateljicu: Elizabetu. Zato je, začevši Gospodina, otišla Elizabeti. Elizabeta je bila jedina s kojom je mogla o svemu razgovarati i koja ju je zaista razumijela. (Luka 1, 43)
Imaš li ti prijatelja s kojim možeš o svemu razgovarati i koji te potpuno razumije? Samo rijetki imaju pravog prijatelja, jer prijateljstvo potječe od Boga. (1 Iv 4, 7)
Moli Boga da ti pokloni pravog prijatelja. Kad s njim govoriš o Bogu, ti i svome prijatelju nosiš Boga.

Oče naš ...

koga si Djevice, Elizabeti u pohode nosila
Amen.

Slava Ocu ...

NEDJELJA,23.8.2009
Treće radosno otajstvo - Koga si, Djevice, rodila

Isusovo rođenje bilo je početak one velike obitelji koja će jednom objediniti sve spašene. Jer Bog je naš Otac, mi smo njegovi sinovi i kćeri, a jedni drugima braća i sestre.
Ali u mnogim obiteljima vlada svađa, jedni za druge nemaju vremena, prolaze jedan pored drugog, pravi razgovor je rijetkost. To je za tebe strašno. Ako želiš da tvoja obitelj bude ponovo izliječena, priključi se obitelji iz Betlehema... Moli za svoju obitelj!
Razgovaraj sa svojom obitelji kao što je Isus razgovarao sa svojom Majkom, slušaj svoju obitelj kao što je Isus slušao Josipa, uči od svoje obitelji kao što je Isus učio od Josipa i Marije. Onda će se i kod vas pojaviti ona velika radost, koja je znak Božje obitelji.

Oče naš ...

koga si, Djevice, rodila
Amen.

Slava Ocu ...

PONEDJELJAK,24.8.2009.
Četvrto radosno otajstvo - Koga si, Djevice, u hramu prikazala

Ali kako dospjeti do onog velikog zajedništva s Bogom i ljudima?
Zajedništvo uspijeva jedino ako smo tu jedni za druge. Ta uzajamnost nam teško pada jer više naginjemo sebičnosti. Biti tu za druge često je žrtva, svladavanje. Ali bez te žrtve ne uspijeva niti jedno pravo zajedništvo.
Marija je htjela u potpunosti postojati za Boga. Zato je žrtvovala ono najdraže što je imala: Isusa (Lk 2, 22). Duboko u sebi rekla je Da njegovom strašnom Križnom putu, i bila je spremna zajedno s Isusom prijeći taj Križni put.
Učini i ti kao Marija: i ti Bogu prikaži svoj život! Reci duboko u sebi Da svemu što ti Bog želi poslati, i budi i ti spreman s Isusom ići njegovim Križnim putem.
Isuse pomozi pri žrtvi.

Oče naš ...

koga si, Djevice, u hramu prikazala
Amen.

Slava Ocu ...

UTORAK,25.8.2009.
Peto radosno otajstvo - Koga si, Djevice, u hramu našla

Čak i kad nađeš Boga, često ga ponovno izgubiš. Jer naše je vrijeme puno užurbanosti, buke, pritisnuti smo radom, puno je napasti, udaljavanja od Boga. Moraš uvijek iznova krenutio u potragu za Bogom!
Čak je i Marija izgubila Isusa. Morala ga je prvo ponovno naći. Tražila ga je tri dana dok ga nije ponovno našla (Lk 2, 45).
I ti ćeš ponekad morati tražiti tri dana, dok ponovno ne pronađeš Boga.
Traži ga u molitvi! U razmišljanjima, u savjesti, u poslušnosti, u molbama! Tražiš li Boga? Želiš li Boga?
Mnogi Boga ne žele ni tražiti ni naći.
Jer Bog je zahtjevan Bog. On ti govori: "Trebaš..."
On je sveti Bog, koji ne trpi zlo u tebi.
Što više tražiš Boga to će jasnije postati njegovo "Trebaš".
Želiš li ga ipak tražiti i naći?
Pomozi mi, Gospodine, da ostanem u tvojoj blizini

Oče naš ...

koga si, Djevice, u hramu našla
Amen.

Slava Ocu ...

Magali
mod team

PostanoPostano: uto 25 kol 2009, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ovom ciklusu ponovno molimo "OTAJSTVA SVJETLOSTI" - Nove krunice koju je na 24. obljetnicu svoje papinske službe, 16. listopada 2002., objavio papa Ivan Pavao II.

Neka Vas svaka od riječi koju pročitate u knjizi života, potakne na razmišljanje o Isusovom djelovanju, Njegovim porukama i onome što nam je pružio svojim životom, svojom smrću i uskrnsnućem. Neka Vas u tome prati zagovor Blažene Djevice Marije.

moli molitva moli molitva moli molitva moli molitva

SRIJEDA, 26.8.2009.
prvo otajstvo svjetla:
Krštenje Isusovo na rijeci Jordanu (Mt 3, 13-17)

Krštenje dolazi! O još kakvo će to krštenje biti! Isus će krstiti zemlju VATROM… Zato, sada je vrijeme pokajanja, sada je vrijeme pomirenja. Kažem vam, draga djeco, žrtva koju od vas danas Bog traži jest u tome da promijenite svoj život i da živite sveto. Bog poziva svaku dušu da se POKAJE. (23. travnja 1993.) Krštenje vatrom dolazi na vas, svijete! Krštenje, tako željeno, da sve opet bude novo! Kćeri, objavljuj Kraljevstvo Božje i neka te nitko ne sprječava… Traži da izvor Žive vode dođe i osvježi te! (17. srpnja 1996.) Moja Crkva još mora primiti krštenje i kako je velika moja tjeskoba dok se to ne završi! To krštenje dolazi s Neba, oblaci će ga izlijevati.

Nisi li čitala učenice moja:
"Rosite, nebesa, odozgo,
I oblaci, daždite pravednošću.
Neka se rastvori zemlja
Da procvjeta spasenje,
Da proklija izbavljenje!
Ja, Jahve, činim sve to." (Iz 45, 8 )
(20. rujna 1996.)

Moj Duh sveti silazi s nebeskih visina da zapali zemlju krsnim poljupcem… Ja, koji sam autor neprocjenljivih čudesa, upravo otvaram nebesa i dajem vam spoznati tajnu mojega nauma: Izlijevanje mojega Duha Svetoga koji je Obećanje zapisano u Svetome pismu i koji će djelovati na moje stvorenje kao nikada prije u povijesti. Uzdići ga sve do neba, približiti nebu sve što je na zemlji kao nikad, najviše što je to moguće. (25. veljače 1998.) Dođi i nauči: U poteškoćama uvijek sam s vama. Ja sam vaš Tješitelj i tamo gdje je očaj, ja tješim i liječim. Ja sam Životvorac i svojim krsnim poljupcem pušem na vas, obnavljam vas. Ja vas obnavljam tako da vaše prirodne sklonosti, koje vas vode u smrt, mogu biti preoblikovane i pobožanstvenjene u mojemu božanstvu i u mojoj uzvišenosti. Mogu postati kao u anđela i u svetaca. (7. lipnja 1998.).

Oče naš ...

koji je za nas na Jordanu kršten bio
Amen.

Slava Ocu ...

---

ČETVRTAK, 27.8.2009.
drugo otajstvo svjetla:
Svadba u Kani (Iv 2, 1-12)

Učinio sam velike stvari za Ženu odjevenu u sunce! Od tog je dana, kad ju je moj Duh prekrio, svi naraštaji zovu blaženom… Tko vam kaže da je ja ne slušam? Nije li vaša Majka zagovarala u Kani? … Taj je znak bio određen za sva vremena koja dolaze. Žena odjevena u sunce, odjevena u moj Duh Sveti, triput svet, i koji ispunjava svijet, jest Majka Božja. (27. siječnja 1996.)

Oče naš ...

koji nam se na svadbi u Kani objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

PETAK, 28.8.2009.
treće otajstvo svjetla:
Naviještenje Kraljevstva Božjeg i poziv na obraćenje (Mk 1,15)

Bog dolazi svima vama, pa i najgrješnijima. Vratite se k Bogu i on će se vratiti k vama! Dođite i načinite svoj dom u njegovu Srcu, kao što on čini svoj u vašem. Neka svima bude poznato da bez vaših najžarčih molitava nećete moći gledati Kraljevstvo Božje! Njegova vladavina na zemlji na dohvat je ruke! Zapamtite, ono što Bog želi od vas jest promjena srca. Ne bojte se priznati svoje grijehe. Živite i obdržavajte sakrament ispovijedi. (23. travnja 1993.) A što se tiče predstojećeg krštenja ognjem, Gospodin dolazi u silnom ognju da na zemlji iskorijeni i do korijena spali sve zlo ovoga svijet potonulog u opačinu. Nastavi objavljivati Kraljevstvo Božje svuda po svijetu. Kao i to da su vam naše poruke dane da vas dovedu k pokajanju. (26. travnja 1993.) Uljepšat ću ovu zemlju u proljeće, svoje proljeće! Što je proljeće Jahvino? Moje proljeće, ljubljeni moji, bit će kad čitavo stvorenje bude sjalo blistavom svjetlošću. U očišćujućem krštenju vi ćete biti preoblikovani u svoju prvu sliku. U tom očišćenju svatko će težiti za čvršćim jedinstvom ljubavi sa mnom. U gorljivosti vaše će srce tražiti Istinu, Put i Život! I u Istini, gdje će kušati opojne okuse, vaša će duša, obdarena mojim Duhom milosti, biti usavršena. Vaše slike tame ne će više biti! Jer, ja, vaš Zaručnik i najljubazniji Otac, sjat ću u vama. Ljubav je na putu povratka da obnovi svoje Kraljevstvo. To će biti vladavina mojega Kraljevstva na zemlji i moja će volja biti na zemlji kao što je na Nebu. Zato je sada ovo vrijeme za pokajanje. (25. veljače 1998.)

Oče naš ...

koji nam je kraljevstvo Božje navijestio i na obraćenje nas pozvao
Amen.

Slava Ocu ...

---

SUBOTA, 29.8.2009.
četvrto otajstvo svjetla:
Preobraženje (Lk 9, 28-36)

Za veoma kratko vrijeme moja će Crkva biti obnovljena, preobražena i uskrisita, kao što sam ja Gospodin uskrsnuo… Obećao sam da će moja Crkva oživjeti. I, ja ću je obnoviti i preobraziti, kao što sam ja bio preobražen… Čistoća će biti njezina zublja, koja će one, što su oskvrnuli moje ime, voditi u njezinu svjetlost, i očistit će ih. Jer, ja, Bog nad bogovima, Jaganjac, živjet ću u njoj. (16. kolovoza 1988.). Zaista vas pozivam na molitvu srcem, post, pokoru i ljubav prema bližnjemu. Obnovite se potpuno, tako da mogu pokazati svoju slavu kroz vaše preobraženje. (17. srpnja 1989.) Moja se vatra već spušta s Neba na vas i prožiže vas mojom golemom ljubavlju. Raširit ću ovu sažižuću vatru s naroda na narod. Preobrazit ću vaše grijehe u ljubav… Taj sveti čas moje vatre bit će razgoren među vama kao užarena peć. I bit ćete ispunjeni mojom vatrom ljubavi. Vatrom mojega Svetoga Duha, slično posljednjim Duhovima. Ja ću vas obnoviti, povećavajući svoje Kraljevstvo Istine, jedinstva, pravednosti, mira i ljubavi. Zato, raduj se! Raduj se svim svojim srcem, ljubljena moja! … Bit ćete očišćeni mojom vatrom ljubavi. (6. rujna 1989.) Kao u preobraženju preobrazit ću svoju Crkvu da dobije svu ižarujuću slavu svoje mladosti, kao u svojim svadbenim danima. (20. listopada 1990.) Bit ćete preobraženi izlijevanjem mojega Duha. (19. prosinca 1990.) Moj će Sveti Duh učiniti svoj dom u vama, preobražavajući vas da postanete njegov Sveti Grad, njegov posjed i njegovo vlasništvo. Današnji će svijet nestati i moja će volja biti na Zemlji kao što je i na Nebesima. Ljubav će se spustiti kao ljubav. I ja, nevidljivi Bog, postat ću vidljiv u vašem srcu. (13. svibnja 1991.) Ja ću preobraziti vaša grješna tijela u sliku svoga slavnog Tijela. Tada ćete ugledati Novo nebo i Novu zemlju kako klija. (24. listopada 1991.) Jednom, kad vas moj Duh Sveti prožme, svi ćete biti preobraženi. (24. studenoga 1991.) Ja sam na putu povratka da preobrazim cijeli svoj svijet u dobrobiti i svetosti Istine. (21. prosinca 1992.)

Oče naš ...

koji se na gori Taboru preobrazio i svoju nam slavu objavio
Amen.

Slava Ocu ...

---

NEDJELJA, 30.8.2009.
peto otajstvo svjetla:
Ustanovljenje Euharistije (Iv 13)

Ljubite me iskreno i dostojno častite moju Svetu euharistiju. (27. ožujka 1987.) Kako mogu toliki od vas sumnjati u moju svetu nazočnost u hostiji? Moja Sveta euharistija ne smije biti obeščašćivana ili da se s njom postupa kao da nije sveta. Kad bi samo potpuno razumjeli što vam dajem i koga primate, blagoslivljali bi me neprestance. Gledajte! Čak i moji anđeli gledaju na vas odozgo, žudeći za ovom hranom koju vi možete imati, a oni ne! A ipak mnogi od vas ne spoznaju njezinu puninu… Ja sam zatočenik ljubavi. U svakom svetohraništu čekam i nadam se vidjeti vas gdje dolazite. (29. rujna 1989.) Jedinstvo je da se dijeli moja sveta pričest i vjeruje u moju stvarnu nazočnost u Svetoj euharistiji. (13. travnja 1991.) Budite postojani u svojim ispovijedima, malena dječice, kako biste mogli dolaziti i primati me u Svetoj euharistiji što češće. (2. kolovoza 1991.) Moje kraljevstvo na zemlji moja je Crkva, a Euharistija je život moje Crkve. Ove Crkve koju sam vam ja osobno dao. (14. studenoga 1991.) Približi mi se, ti koji me želiš! I ja ću te hraniti, nudeći ti svoje Srce u skrivenu obliku Euharistije, da bih te preoblikovao u živo Svetohranište. (25. listopada 1994.) Ja sam Istina i moje je Kraljevstvo na zemlji moja Crkva, a moja je Crkva moje Tijelo koje ispunjava čitavo stvorenje. A život moje Crkve jest moja Sveta euharistija, put u život vječni. Ja sam Put, Istina i Život. (10. prosinca 1995.) Ostani vjerna instituciji moje Euharistije, prepoznajući mene u mojemu Tijelu. (22. listopada 1996.) Svoju vam milost otkrivam, a spasenje vam je dano po mojemu Sinu, Isusu Kristu. Da biste bili slobodni, On je sebe žrtvovao za vas! Kako biste sudjelovali u božanskom životu, On je ustanovio Svetu euharistiju da vas posveti i da budete sudionici njegova Tijela i Krvi. Vi ne jedete neki običan kruh i vino, nego jedete Boga samoga… Nepristupačni Bog vama je pristupačan! Nevidljivi Bog, vama je vidljiv i spreman je pobožanstveniti vas! On, čija uzvišenost nadilazi sve anđeoske sile i sva bića i sve što je stvoreno, vama je, naraštaju, na raspolaganju! Bog vam se osobno ponudio da vam vrati vašu božanstvenost, pobožanstvenjujući vašu dušu da uđe u vječni život. (30. lipnja 1999.) Ja ću ponovno podignuti svoju Euharistiju u kućama[1] koje su opljačkale moju nazočnost i one će postati svete… Ali ipak, kažem ti, kažem svima vama: Moj će se Duh izliti na zemlju i natopiti je nebeskom rosom! Trava će zemlje biti zelenija, drveće će procvasti i lišće će mu biti lijepo, a plod izobilan. (16. listopada 2000.)

Oče naš ...

koji nam se u otajstvu euharistije darovao
Amen.

Slava Ocu ...

moli molitva moli molitva moli molitva moli molitva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, teta Jeja
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.