HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 14:56. Pogledaj neodgovorene postove
Znakovi posljednjih vremena
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Mislite li da su oko nas znakovi posljednjih vremena?

Da 
62%
 62%  [ 18 ]
Ne 
13%
 13%  [ 4 ]
Ne razmišljam o tome / nemam pojma 
24%
 24%  [ 7 ]

Ukupno glasova : 29

Autor Poruka
andeli apokalipse

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 15 srp 2009, 14:02
PostNaslov : Spriječimo stvaranje globalne Sodome i Gomore
Citiraj i odgovori

Današnja situacija u svijetu indentična onoj u Sodomi i Gomori

Ako danas promotrimo situaciju u kojoj mi živimo, onda ćemo primijetiti iste ili vrlo slične elemente, kako to Papa običava reći, ''kulture smrti''.

1. Moderni čovjek se sve više osjeća gospodarom života i smrti. Navedimo negativne primjere najnovije svjetske povijesti: Hitler i Staljin - a za njima odmah idu i američki predsjednici koji su uništili, bez ikakvih skrupula, milijune ljudi. Jasno je da tako može postupati s ljudima samo njihov gospodar - Bog. Ovo stremljenje se uočava na političkom i osobnom planu.

2. Kad se Boga izbacilo iz života, onda se počinje glumiti Boga i sebe postavljati za gospodara života i smrti. Čovjek se usuđuje sve više dirati u gene, ne znajući što će se sutra dogoditi kad se poremete odnosi. Već vidimo koliko se poremetio okoliš, počevši od zatrovanosti podzemnih voda, do ozonskih rupa. I nitko ne zna kakve će to imati posljedice za čovječanstvo budućih generacija. Zamislimo samo kakva bi katastrofa nastala kad bi, zbog nekakvog potresa, popustila neka velika brana umjetnog jezera. Katastrofa za silno velike krajeve, ništa manja od katastrofe Sodome i Gomore. A ta katastrofa će jednom doći. I mora doći.

3. Sve više i više se odobrava eutanazija, ubojstvo iz samilosti ili planirano i humano uklanjanje starijih i nemoćnih kao i radno nesposobnih. Novi bogovi uveli su sasvim nove kriterije po kojima vladaju i raspoređuju svijet.

4. Iskorištavanje čovjeka i pretvaranje u najobičniji stroj. Činjenica je da nikada u povijesti nisu bila naglašavana ljudska prava kao danas, a da čovjek, pojedinac nema ama baš nikakva prava. Pogledajte radnike, ne samo kod nas, nego širom svijeta, kako teško rade, a ne dobivaju plaću, bez ikakvih prava. Strašne stvari se mogu čitati u raznim svjetskim izvještajima. A ni kod nas nisu radnici u ništa boljem položaju. Pogledajte samo zakon o radu nedjeljom. Koliko vike i galame je dignuto, jer je bio zabranjen rad nedjeljom. Konačno taj zakon je, pod pritiskom medija, ukinut. A ti isti mediji se uopće ne bore za prava sitnih radnika koji upravo u trgovini rade kao robovi i roboti i više od osam sati dnevno, bez minimalnih ljudskih prava.

5. I zato nikakvo čudo što se u takvim okolnosti pojavila i seksualna izopačenost svake vrste. Naš televizijski program, pa i filmovi za mlade, vrve seksualnim izopačenostima, koje se prikazuju kao sasvim normalne pojave. Proglašavanje homoseksualnih brakova jednako vrijednima pred zakonom samo je vrh brijega jedne ogromne sante. I kad se sudari ''Titanic'' ove generacije sa tom santom, osuđen je na potonuće. Pa eto i kršćani i Crkvene ustanove nisu pošteđene takve pošasti, jer i tamo su ljudi koji žive u ovoj generaciji. No, mene kod svega ovoga jedna stvar čudi ili bolje rečeno ne čudi, nego mi vrlo mnogo govori. Sve homoseksualne udruge imaju okrenutu oštricu protiv Katoličke crkve, kao one koja stoji na obrani morala i pozivaju se na svoja osobna ljudska prava. Sada kada se napada Katolička crkva zbog pojave homoseksualnosti u nekim crkvenim ustanovama, onda ti isti svjetski homoseksualci šute i ne ustaju u obranu svojih istomišljenika. Vrlo interesantno, jer se sada ta ista homoseksualnost koristi protiv Katoličke crkve.

6. Sodomija kao vrsta seksualne izopačenosti potpuno ruši dostojanstvo ljudske osobe. Ne samo da uništava korijenje čovjeka, nego uništava i njegovu osobnost. Danas se više ne gleda na osobu žene, djevojke postaju jednostavno predmet iskorištavanja. To se vidi na svim razinama. Privatno, dovoljno je samo poslušati razgovore muškaraca pa da se čovjek prenerazi koliko malo ima tu poštovanja ljudske osobe. Djevojka, žena svedena je na obični predmet, objekt, jednostavno komad. Tome u prilog govore i svi izbori ljepote i misica. Nudi se samo predmet - osobnost je kod takvih natjecateljica bačena u posljednji plan i nikako ne smije doći do izražaja. I što je najgore, tu se redovito natječu natjecateljice ispod 18 godina, dakle maloljetnice, ali nikome ne pada na pamet da bi ustao protiv seksualnog iskorištavanja maloljetnica, jer pred ekranima sjede starci kojima su usta puna sline vidjevši tako mlado meso. Ovo grozno zvuči, ali je činjenica. No, još gore postaje kada same žene pristaju na tu ulogu i prihvaćaju je i same od sebe prave objekte, ugađajući potpuno neljudskim nastranostima muškarca, a na isti način i djevojke počinju gledati i razgovarati o muškarcima. Rasulo na svim razinama.

7. I danas postoje ljudi poput Lota i njegove obitelji koji su pravedni pred Gospodinom. Eto, navest ću samo jedan primjer. Postoji međunarodno udruženje nevinih do braka u koje je učlanjeno više milijuna mladih ljudi. To se može naći na internet web stranicama. Oni žele svoju seksualnost živjeti kao svjesne osobe, kao sudionici Božjeg stvarateljskog plana.

8. I danas ima ljudi kao što su Lotovi zetovi koji se smiju ovom što ja sada govorim i onom što govori Crkva. Oni proglašavaju sve to skupa nekim pričama kojima se ljude želi zaplašiti nečim što ne postoji. Sve već unaprijed odbijaju i ne žele slušati.

Isusov recept rješenja problema

Ako smo pomnije poslušali Evanđelje ove nedjelje, onda ćemo vidjeti da je ono jedini ispravan odgovor na navedene probleme pred kojima stoji naša generacija.

1. Čovjek koji moli - priznaje da je Bog iznad njega i da je Bog gospodar života i smrti. Priznaje da je on samo njegov suradnik, priznaje da bez Boga ne može ništa.

2. Bog je Gospodar koji nije na nekom udaljenom nebu i ne brine se za čovjeka. Nego, On želi da se njegovo kraljevstvo proširi na Zemlji. Ako je Bog naš otac, onda smo mi svi njegova djeca - dakle osobe, a ne predmeti. Onda ja u Božjim očima imam neprocjenjivu vrijednost, onda moram poštovati svoju vlastitu vrijednost. I kad ja poštujem svoju vlastitu vrijednost, onda ću poštovati i vrijednost drugih. Onda mi starac neće biti beskorisno smetalo, niti će mi mlada djevojka biti komad za jednu noć, nego će biti, i u mojim očima i mojim mislima, osoba vrijedna u Božjim očima. Jesmo li spremni prihvatiti takvo gledanje na čovjeka, tako se odnositi u međuljudskim odnosima, tako odgajati svoju djecu?

3. Molitvom postajemo svjesni da smo djeca jednog oca koji svima nama želi osigurati dostojanstvo po kojem smo stvoreni: ''I stvori Bog čovjeka, muško i žensko stvori ih, na svoju sliku stvori ih''.

4. I taj otac nije nikakav strogi sudac, nego je spreman uvijek i svagda oprostiti ako mi oprostimo jedan drugom naše pogreške. I u koliko smo više spremni jedan drugom oprostiti pogreške, tim ćemo biti njemu sličniji, tim ćemo biti sličniji Abrahamu iz današnjeg čitanja: ''Ako se nađe i 10 pravednih, hoćeš li onda poštedjeti grada? - Da ako se nađe i deset pravednih, poštedjet ću grada.''

Jesmo li svjesni da smo, svatko od nas, pozvani biti u tih deset pravednih ili mislimo da je to za nekoga drugoga? Ali onda se nemojmo čuditi, kao Lotova žena, nesreći koja neminovno dolazi i tako ćemo postati stup od soli. Današnje vrijeme se Sodoma i Gomora dogada na globalnoj razini,sve više se legaliziraju devijacije i perverzije svih vrsta,donose se zakoni koji štite pervertive i odobravaju ubojstva poput arbortusa ili eutanazije.Političari se igraju Boga odobravaju kloniranje i genetsko istraživanje embrija u svrhu pronalaženja novih lijekova,a da ne pišemo o sve večem broju mladih homoeksualaca na svijetu zbog kojih mlade žene moraju imati odnose sa starcima. Biblija nam dosljedno govori da je homoseksualnost grijeh (Postanak 19,1-13; Levitski zakonik 18,22; Rimljanima 1,26-27; 1. Korinćanima 6,9). Rimljanima 1,26-27 konkretno uči da je homoseksualnost posljedica suprotstavljanja i neposlušnosti Bogu. Kada osoba nastavlja živjeti u grijehu i nevjeri, Biblija nam kaže da ju je Bog »prepustio« još gorem i izopačenijem grijehu kako bi joj pokazao ispraznost i beznadežnost života odvojenog od Boga. 1. Korinćanima 6,9 kaže da homoseksualci (»mekoputnici«) neće baštiniti kraljevstva Božjega.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
andeli apokalipse

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 06 ruj 2009, 23:28
PostNaslov : Sodomija i radanje demona kao znak posljednjih vremena
Citiraj i odgovori

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/09/05/0034006.html Općenje sa životinjama poprimilo je katastrofalne razmjere i još gore posljedice kao što je rađanje ovakvih čudovišta,zar se ovo nije događalo u Sodomi i Gomori a sada se događa na globalnoj razini,a takozvani stručnjaci odnosno znanstvenici su pokušali da spriječe uništenje ovog stvora,postavlja se moralno pitanje za koga rade znanstvenici za interes čovjeka ili protiv njega?
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: uto 08 ruj 2009, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ovo je samo jedna deformacija... jako sretan
ako ćeš tražiti znakove vremena ima ih mnogo realnijih i stvarnijih samo što nisu na prvi pogled baš senzacionalni kao ovaj...
dovoljno ti je pogledat novu tv i rtl i njihove astro showove...
to ti je novo poganstvo na vratima.....
možda i brže nego što mislimo....
ko će ga znat...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Specijalac
Lalaith

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 10 ruj 2009, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nažalost stuacija preozbiljna da bi se igrali sa tvojom pozitivom i poslovicama.JAHAČI APOKALIPSE VEC JAŠU PO SVIJETU PUTEM BOLESTI,SMRTI I RATOVA

Vrlo vjerojatno je tako, iako mislim da danas nema puno katastrofičnih događaja nego prije.
Znakove vremena treba uočavati, treba biti budan, s time se definitivno slažem, ali to ne znači da naš pogled treba biti stalno uperen u te apokalipitičke događaje.
Mi kršćani smo pozvani na to da naš pogled bude uvijek usmjeren prema Kristu. Imajući to na umu, mi sasvim sigurno imamo puno razloga za optimizam i radost. Trebamo živjeti u ovome svijetu, opažati znakove vremena, boriti se protiv zla, ali sve to uz Krista, koji je pobijedio svijet i pobijedio zlo.
Mislim, da je pretjerano gledanje u zlo, istraživanje i traženje kataklizmičkih vijesti loše za svakoga. Na taj način se dovodimo u opasnost da se previše fiksiramo na zlo.
Upravo sam se sjetila dijela Gospodara prstenova kada Saruman prelazi na Sauronovu stranu. On je cijelo vrijeme bio na strani dobra, bio je jedan ud glavnih čarobnjaka, ali je kroz kuglu predugo gledao Saurona, uplašio se njegove moći i iz straha prešao na stranu zla.
Možda sam se malo nespretno izrazila, ali nadam se da shvaćate na što mislim.
Osim toga, mislim da danas imamo samo privid medijske slobode. Mislim da je doći do istinitih informacija teže nego ikad. Mediji, napuhuju, dodaju i mijenjaju vjesti, potenciraju loše, a zanemaruju dobro, a sve u cilju toga da posiju strah među ljudima jer je puno lakše manipulirati ljudima koji se boje i strahuju za svoju egzistenciju.

Što se tiče koze iz ovog zadnjeg članka, mislim da ovo ne treba uzeti previše ozbiljno. Sam autor članka kaže da su mogući razni drugi uzroci te pojave. Osim toga, ne smatram portal net.hr previše vjerodostojnim, a ponajmanje dobronamjernim, sudeći prema naslovima ostalih članaka.

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 11 ruj 2009, 16:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovako... ove rasprave već neko vrijeme imam s meni jako bliskom osobom! Mogu vam reći da mi je dosta šutnje i klimanja glavom! Samo Bog zna kada će biti apokalipsa! A što se tiče svih ovih jako loših napisanih stvari ovdje, anđeo apokalipse, svaka čast na iscrpnom izvješću, ali, ti širiš negativnu stranu svega! Jesmo li kršćani ili nismo!? Na nama je da širimo dobre vijesti, tražiti sve što je dobro i pisati o tome, a ne truditi se naći svaku lošu situaciju i usporediti je s Ivanovin evanđeljem! Ako želite, ne trebamo gledati dalje od naših ovitelji. U svakoj obitelji ima nevolja koje se mogu povezati sa ˝znakovima vremena˝!!!
Tko smo mi da tražimo dokaze, tko smo mi da određujemo i proričemo smak svijeta?! Mi ne možemo znati ništa, to je otajstvo, to je tajna vjere... uzdat se u Boga i moliti za dobro, a na ovakav način samo veličamo zlo i time se shvaća kao da je zlo pobijedilo! Prijatelji trgnite se i misite na bolje dane, molite se i djelujte pozitivno!
Ako razmišljamo o smaku svijeta umištavamo sebe raznim brigama i strahom od zla! Stanimo s tim! Hvalite i slavite Gospodina našeg!
Ne trebamo poduzimat radikalne mjere i vraćati se ˝kameno doba˝ misleći da će nas samo staromodan život spasiti! Svatko ima svoju zadaću, a to je svjedočiti vjeru i ljubav Gospodina našega u mjestu gdje živimo!

neka vas sve Bog čuva, blagoslovi i prosvijetli!

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi dušu ranama krije i da usne moje kažu riječi za kojima žude... Tvoje riječi Majko, Tvoje riječi- NEKA MI BUDE!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: dora, Dubravko, Mara, mala_ive21
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.