HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 svi 2019, 19:41. Pogledaj neodgovorene postove
Èasopis o beskuænicima "Uliène svjetiljke"
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
sike

Spol: muko
PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 14:23
PostNaslov : Èasopis o beskuænicima "Uliène svjetiljke"
Citiraj i odgovori

Za koji dan kreæemo u realizaciju prvog hrvatskog èasopisa koji bi prvenstveno obuhvaæao teme koje pogaðaju beskuænike ali i sve siromašne graðane.

Èasopis bi se prodavao na ulicama i trgovima po Hrvatskoj,a prodavali bi ga beskuænici i ostali potrebiti na naèin da 50% od prodanog primjerka ide njima u džep a drugih 50% u realizaciju novog broja.

Ima li zainteresiranih forumaša koji bi pisali nešto,tako da znam proslijediti izbor tema i rubrika?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam za akciju.
Mogao bi nešto pisat.

U radu je spas.
Magali
mod team

Spol: ensko
PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 18:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja bih mogla mozda pomoci...pa ak mozes posalji na mail...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 23:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...ako ikada, zbog nekog dogaðaja, susreta.. ma bilo èega, zatreba tipkati štogod vezano za Prihvatilište, beskuænike kroz oèi nas framaša samo viiiièii..

Bog moj i sve moje!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 25 vel 2008, 2:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši,
Neki od vas znaju da je naš Franjevaèki svjetovni red na Trsatu prošle godine pokrenuo Prihvatilište za beskuænike "Ruže sv.Franje" koje je do danas pružilo programe resocijalizacije(omoguæit beskuænicima da ponovno stanu na noge - pronalazak posla,smještaja...)za oko 80-ak beskuænika iz cijele Hrvatske i drugih zemalja (više o tome na www.beskucnici-rijeka.hr gdje imate i power point prezentaciju našeg rada)

Ovih dana zapoèinjemo na radu pilot broja prvog hrvatskog èasopisa o beskuæništvu i srodnim socijalnim temama kako bi više javnost senzibilizirali o tome.
Na èasopisu bi radili i sami beskuænici, pišuæi o svome životu,ulažuæi svu svoju kreativnost u izradu lista na razlièite naèine
List bi izlazio u Rijeci a distribuirao bi se u sve veæe hrvatske gradove(Zagreb,Split,Osijek,zadar,Varaždin)gdje veæ postoje prihvatilišta i prenoæišta za beskuænike. List bi prodavali beskuænici po ulicama i trgovima, tako da od ukupne cijene lista (najvjerojatnije 10 kuna), 5kn ide njima u džep, a s ostalih 5 kuna kupe od nas novi primjerak lista.Tako ne bi imali problema oko financiranja tiskanja iduæeg broja, a i beskuænici-prodavaèi tako bi zaradili pozamašni džeparac.

TREBAJU MI SVI OD VAS ZAINTERESIRANI KOJI ŽELITE SURAÐIVATI NA IZRADI I DISTRIBUCIJI LISTA I TO:

- tražeæi beskuænike po vašem gradu, upoznate ih s ovom idejom, potaknete ih da vam nešto isprièaju o sebi što bi vi onda odmah i trebali zapisati ili da oni nešto smai napišu, nacrtaju,fotkaju..pa vam to nekako proslijede)
- posjetite obližnje prenoæište ili prihvatilište za beskuænike i tamo s ljudima poprièate (javite mi se za brojeve)
- stavite mi se na raspolaganje kao distributer kojem bi slao poštom ili busom ili osobno odreðeni broj èasopisa koje bi onda beskuænicima koje ste upoznali,predoèili im ovu ideju,a da oni žele biti prodavaèi,podijelili ravnomjerni broj primjeraka,prvi put obišli s njima lokacije po gradu gdje mogu prodavat..te isto od njih uzimali novac od prodaje i slali meni da možemo platiti tiskaru za iduæi broj,a ja bih sukladno dobuvenom novcu poslao opet odreðeni broj primjeraka vama
- budite oni koji æe u svojim framama proširiti ovu ideju pa obavezno na poèetku prvih par dana da na svakog beskuænika-prodavaèa bude i koji framaš jer æe tako prodavaèu biti ugodnije prodavati. Dakle,morate biti i animatori!

u svakom sluèaju,javite mi se ovako ili pošaljite pp ili sms na 098562058 da se dogovorimo oko detalja

U iduæem postu šaljem prijedlog rubrika i tema koje bi obraðivali. Svi vaši dodatni prijedlozi su itekako dobrodošli!!!

sike

PostanoPostano: pon 25 vel 2008, 2:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ULIÈNE SVJETILJKE
Prvi hrvatski èasopis o beskuæništvu i srodnim socijalnim temama

•naslovnica
•kazalo
•impresum
•uvodnik
•pravila prodaje èasopisa «Uliène svjetiljke»
•o beskuænicima-prodavaèima – kratka biografija
•pjesme
•mudre izreke
•sve o radu prihvatilišta za beskuænike
•objavljivanje knjiga o beskuænicima i srodnim temama u nastavcima
•pisma èitatelja
•Tatoo svijet - kako su nastale pojedine tetovaže beskuænika
•poznati o nepoznatima – beskuænici ili volonteri, kao novinari, rade intervju s poznatima o beskuæništvu i srodnim socijalnim temama
•zdravstveni kutak
•karikature
•strip
•vicevi
•križaljka
•iz tiska o beskuænicima
•oglasna ploèa
•anketa
•predstavljanje udruga i ustanova koja se bave beskuænicima i srodnim socijalnim temama
•pisma iz zatvora
•Bog na ulici (sveæenik ili teolog o siromaštvu duhovnosti, obitelji, «Blago siromasima duhom”…)
•(Ne)ovisni (o narkomanima, alkoholièarima, kockarima...)
•Sociolook (Aktualna socijalna slika Hrvatske)
•Iz svijeta (sliène inicijative drugih zemalja)
•Lijepa naša bogataša (vijesti, teme i razmišljanja prihvatilišta o beskuænicima u Splitu, Zagrebu, Osijeku, Zadru i Varaždinu)
•Pruži ruku (pojedinaène i ekipne inicijative u izgradnji svijeta boljim i lijepšim)
•Psihokutak (Razmišljanja i savjeti psihologa i psihijatra)

sike

PostanoPostano: pon 03 ou 2008, 23:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel se netko dobrovoljno javlja da napravi intervju s Kraljevima ulice za èasopis o beskuænicima? Imam pitanja kod sebe,mogu vam ih poslati pa ih samo treba uloviti,napraviti koju fotku od njih..ili s njima..

Ali treba mi hitno,u roku 7 dana!

Javite mi na mob.098562058

Fala!!!!!!!

-Petra-

PostanoPostano: uto 11 ou 2008, 23:35
PostNaslov : Re: suradnja na èasopisu o beskuænicima
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Za koji dan kreæemo u realizaciju prvog hrvatskog èasopisa koji bi prvenstveno obuhvaæao teme koje pogaðaju beskuænike ali i sve siromašne graðane.

Èasopis bi se prodavao na ulicama i trgovima po Hrvatskoj,a prodavali bi ga beskuænici i ostali potrebiti na naèin da 50% od prodanog primjerka ide njima u džep a drugih 50% u realizaciju novog broja.

Ima li zainteresiranih forumaša koji bi pisali nešto,tako da znam proslijediti izbor tema i rubrika?

Prekrasna ideja. Smile

Now I say to you that you are Peter and upon this rock I will build my church, and all the powers of hell will not conquer it. [Mathew 16:18]
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
Kika

PostanoPostano: uto 30 ruj 2008, 12:36
PostNaslov : Želiš li postati distributer èasopisa-Uliène svjetiljke
Citiraj i odgovori

…javi se na mail ksabalja@gmail.com Wink ili jednostavno odgovori na ovu poruku i svi tvoji problemi biti æe riješeni Wink

Malo šale za uvod, a sada malo ozbiljno…

Prijatelj iz Rijeke sa grupom entuzijasta pokrenuo je èasopis «Uliène svjetiljke». Tematika èasopisa je beskuæništvo tj radi se o siromašnima, njihovim potrebama i sl. Èasopis je, usudila bih se reæi u sklopu prihvatilišta za beskuænike «Ruže svetog Franje» koji je prije godinu dana otvoren u Rijeci. Èasopis je pokrenut jer je uviðena velika potreba za osvješæivanjem društva o toj problematici, a i da se ostalo puèanstvo malo senzibilizira i da siromašne koji prose po ulicama ne odbacuje i ne gleda na njih s «visoka». Želja je da se èasopis distribuira diljem Hrvatske, a ne samo u Rijeci.

Sam èasopis trebali bi prodavati beskuænici. No da bi taj èasopis došao do njih potrebno je jako puno dobrih ljudi a društvo te dobre ljude naziva volonterima Wink. Naime, proces distribucije èasopisa beskuænicima zamišljen je ovako: (naime tako funkcionira u Rijeci):

-Prvo bi se trebali sastati volonteri i dogovoriti oko svega..napraviti jedan Brainstorming

- Zatim bi se trebao naæi neki mali prostor (2 sa 2 – velièina prostora nije bitna) gdje bi se taj èasopis dijelio, zapravo prodavao beskuænicima (detaljnije o tome malo kasnije) što bliže centru grada… (meni je palo na pamet da pitam kod Misionarki ljubavi ali o tom potom…ako imaš koju ideju samo reci Smile)

-Naæi potencijalne prodavaèe beskuænike…malo prošvrljati po gradu, napraviti plakat i zalijepiti ga pored puèkih kuhinja i sl…

-trebali bi odrediti vrijeme kad æe se taj èasopis distribuirati (npr: od pon – petka od 10-12h… ili od 9h – 11h…) – znaèi svaki dan (izuzev vikenda) bi trebao biti neki volonter tamo (najmanje 2 najviše 3) koji bi tamo dežurao i èekao buduæeg prodavaèa…

-Za poèetak neæu baš u detalje svega toga (iako veæ jesam i previše toga napisala Wink ali samo da znaš o èemu se toèno radi…) ali da navedem još samo èinjenicu dijeljenja tj. prodavanja èasopisa beskuænicima…. Prvih 5 primjeraka èasopisa svaki prodavaè dobije besplatno…on ih u gradu prodaje za 8kn…. znaèi ako proda svih 5 primjeraka zaradio je 40kn…. zatim dolazi kod nas i za 20kn može kupiti slijedeæih 5 primjeraka èasopisa…dakle pola zaraðenog novca ostaje njemu a s ostalom polovicom kupuje èasopis. Prije nego postaje prodavaè mora potpisati «ugovor» i dobiva akreditaciju…itd…

Ovo je samo kratki uvid u to što bi otprilike trebalo raditi. U biti posla neæe biti puno ako nas bude dovoljan broj. Znaèi smo bi trebalo dežurati 2 sata i u tih dva sata nekome prodati par brojeva èasopisa….ništa strašno komplicirano, a njima toliko korisno.

Ako si za akciju javi mi se na mail ksabalja@gmail.com

Blagoslovio te i èuvao dragi Bog Smile

Lijep pozdrav,

Kristina

p.s.

ovo je poziv s moje strane za Zagreb a još lijepše i bolje ako netko to želi pokrenuti i u svojem gradu Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 03 stu 2008, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svi koji još ne znaju kako izgleda èasopis "Uliène svjetiljke" i koji je njegov smisao, nek pogledaju sutra "Globalno sijelo" na HRT1 u 20:15h Wink

I dajte svi vi koji možete izdvojiti 1-2 sata na tjedan/mjesec/godinu, a živite u Splitu, Zagrebu, Osijeku, Zadru... javite se da pomognete oko pronalaska beskuænika u vašem gradu i distribucije èasopisa njima koji bi ih prodavali i od toga zaraðivali za život!

Magali
mod team

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prenosim vijesti!!! Hitno je potrebno:

Kristina Sabalja je poslao/la poruku èlanovima grupe "Uliène svjetiljke."

--------------------
Naslov: volonteri potrebni Wink

Evo što Siniša Puciæ napisa na wall grupe, mislim da æe to na ovaj naèin više ljudi vidjeti pa eto šaljem poruku Wink

"Traže se dragovoljci za distribuciju èasopisa o beskuæništvu "Uliène svjetiljke" u RI;ZG;VŽ;ZD;OS;PU;DU;VK;VU;KA.."

sada je ljeto i ljetni praznici, pa iskoristite vrijeme upoznajuæi nove ljude... Wink

Lijep pozdrav Smile

-----

O svemu i još više pogledajte na grupu na face-u

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: Kika
sike

PostanoPostano: pon 05 lis 2009, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ima li hrabrih? Wink

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.