HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 15 srp 2018, 22:56. Pogledaj neodgovorene postove
Časopis o beskućnicima "Ulične svjetiljke"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 14:23
PostNaslov : Časopis o beskućnicima "Ulične svjetiljke"
Citiraj i odgovori

Za koji dan krećemo u realizaciju prvog hrvatskog časopisa koji bi prvenstveno obuhvaćao teme koje pogađaju beskućnike ali i sve siromašne građane.

Časopis bi se prodavao na ulicama i trgovima po Hrvatskoj,a prodavali bi ga beskućnici i ostali potrebiti na način da 50% od prodanog primjerka ide njima u džep a drugih 50% u realizaciju novog broja.

Ima li zainteresiranih forumaša koji bi pisali nešto,tako da znam proslijediti izbor tema i rubrika?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 15:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam za akciju.
Mogao bi nešto pisat.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 18:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja bih mogla mozda pomoci...pa ak mozes posalji na mail...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 23:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...ako ikada, zbog nekog događaja, susreta.. ma bilo čega, zatreba tipkati štogod vezano za Prihvatilište, beskućnike kroz oči nas framaša samo viiiičii..

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 25 vel 2008, 2:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši,
Neki od vas znaju da je naš Franjevački svjetovni red na Trsatu prošle godine pokrenuo Prihvatilište za beskućnike "Ruže sv.Franje" koje je do danas pružilo programe resocijalizacije(omogućit beskućnicima da ponovno stanu na noge - pronalazak posla,smještaja...)za oko 80-ak beskućnika iz cijele Hrvatske i drugih zemalja (više o tome na www.beskucnici-rijeka.hr gdje imate i power point prezentaciju našeg rada)

Ovih dana započinjemo na radu pilot broja prvog hrvatskog časopisa o beskućništvu i srodnim socijalnim temama kako bi više javnost senzibilizirali o tome.
Na časopisu bi radili i sami beskućnici, pišući o svome životu,ulažući svu svoju kreativnost u izradu lista na različite načine
List bi izlazio u Rijeci a distribuirao bi se u sve veće hrvatske gradove(Zagreb,Split,Osijek,zadar,Varaždin)gdje već postoje prihvatilišta i prenoćišta za beskućnike. List bi prodavali beskućnici po ulicama i trgovima, tako da od ukupne cijene lista (najvjerojatnije 10 kuna), 5kn ide njima u džep, a s ostalih 5 kuna kupe od nas novi primjerak lista.Tako ne bi imali problema oko financiranja tiskanja idućeg broja, a i beskućnici-prodavači tako bi zaradili pozamašni džeparac.

TREBAJU MI SVI OD VAS ZAINTERESIRANI KOJI ŽELITE SURAĐIVATI NA IZRADI I DISTRIBUCIJI LISTA I TO:

- tražeći beskućnike po vašem gradu, upoznate ih s ovom idejom, potaknete ih da vam nešto ispričaju o sebi što bi vi onda odmah i trebali zapisati ili da oni nešto smai napišu, nacrtaju,fotkaju..pa vam to nekako proslijede)
- posjetite obližnje prenoćište ili prihvatilište za beskućnike i tamo s ljudima popričate (javite mi se za brojeve)
- stavite mi se na raspolaganje kao distributer kojem bi slao poštom ili busom ili osobno određeni broj časopisa koje bi onda beskućnicima koje ste upoznali,predočili im ovu ideju,a da oni žele biti prodavači,podijelili ravnomjerni broj primjeraka,prvi put obišli s njima lokacije po gradu gdje mogu prodavat..te isto od njih uzimali novac od prodaje i slali meni da možemo platiti tiskaru za idući broj,a ja bih sukladno dobuvenom novcu poslao opet određeni broj primjeraka vama
- budite oni koji će u svojim framama proširiti ovu ideju pa obavezno na početku prvih par dana da na svakog beskućnika-prodavača bude i koji framaš jer će tako prodavaču biti ugodnije prodavati. Dakle,morate biti i animatori!

u svakom slučaju,javite mi se ovako ili pošaljite pp ili sms na 098562058 da se dogovorimo oko detalja

U idućem postu šaljem prijedlog rubrika i tema koje bi obrađivali. Svi vaši dodatni prijedlozi su itekako dobrodošli!!!

sike

PostanoPostano: pon 25 vel 2008, 2:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ULIČNE SVJETILJKE
Prvi hrvatski časopis o beskućništvu i srodnim socijalnim temama

•naslovnica
•kazalo
•impresum
•uvodnik
•pravila prodaje časopisa «Ulične svjetiljke»
•o beskućnicima-prodavačima – kratka biografija
•pjesme
•mudre izreke
•sve o radu prihvatilišta za beskućnike
•objavljivanje knjiga o beskućnicima i srodnim temama u nastavcima
•pisma čitatelja
•Tatoo svijet - kako su nastale pojedine tetovaže beskućnika
•poznati o nepoznatima – beskućnici ili volonteri, kao novinari, rade intervju s poznatima o beskućništvu i srodnim socijalnim temama
•zdravstveni kutak
•karikature
•strip
•vicevi
•križaljka
•iz tiska o beskućnicima
•oglasna ploča
•anketa
•predstavljanje udruga i ustanova koja se bave beskućnicima i srodnim socijalnim temama
•pisma iz zatvora
•Bog na ulici (svećenik ili teolog o siromaštvu duhovnosti, obitelji, «Blago siromasima duhom”…)
•(Ne)ovisni (o narkomanima, alkoholičarima, kockarima...)
•Sociolook (Aktualna socijalna slika Hrvatske)
•Iz svijeta (slične inicijative drugih zemalja)
•Lijepa naša bogataša (vijesti, teme i razmišljanja prihvatilišta o beskućnicima u Splitu, Zagrebu, Osijeku, Zadru i Varaždinu)
•Pruži ruku (pojedinačne i ekipne inicijative u izgradnji svijeta boljim i lijepšim)
•Psihokutak (Razmišljanja i savjeti psihologa i psihijatra)

sike

PostanoPostano: pon 03 ožu 2008, 23:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel se netko dobrovoljno javlja da napravi intervju s Kraljevima ulice za časopis o beskućnicima? Imam pitanja kod sebe,mogu vam ih poslati pa ih samo treba uloviti,napraviti koju fotku od njih..ili s njima..

Ali treba mi hitno,u roku 7 dana!

Javite mi na mob.098562058

Fala!!!!!!!

-Petra-

PostanoPostano: uto 11 ožu 2008, 23:35
PostNaslov : Re: suradnja na časopisu o beskućnicima
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Za koji dan krećemo u realizaciju prvog hrvatskog časopisa koji bi prvenstveno obuhvaćao teme koje pogađaju beskućnike ali i sve siromašne građane.

Časopis bi se prodavao na ulicama i trgovima po Hrvatskoj,a prodavali bi ga beskućnici i ostali potrebiti na način da 50% od prodanog primjerka ide njima u džep a drugih 50% u realizaciju novog broja.

Ima li zainteresiranih forumaša koji bi pisali nešto,tako da znam proslijediti izbor tema i rubrika?

Prekrasna ideja. Smile

Now I say to you that you are Peter and upon this rock I will build my church, and all the powers of hell will not conquer it. [Mathew 16:18]
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kika

PostanoPostano: uto 30 ruj 2008, 12:36
PostNaslov : Želiš li postati distributer časopisa-Ulične svjetiljke
Citiraj i odgovori

…javi se na mail ksabalja@gmail.com Wink ili jednostavno odgovori na ovu poruku i svi tvoji problemi biti će riješeni Wink

Malo šale za uvod, a sada malo ozbiljno…

Prijatelj iz Rijeke sa grupom entuzijasta pokrenuo je časopis «Ulične svjetiljke». Tematika časopisa je beskućništvo tj radi se o siromašnima, njihovim potrebama i sl. Časopis je, usudila bih se reći u sklopu prihvatilišta za beskućnike «Ruže svetog Franje» koji je prije godinu dana otvoren u Rijeci. Časopis je pokrenut jer je uviđena velika potreba za osvješćivanjem društva o toj problematici, a i da se ostalo pučanstvo malo senzibilizira i da siromašne koji prose po ulicama ne odbacuje i ne gleda na njih s «visoka». Želja je da se časopis distribuira diljem Hrvatske, a ne samo u Rijeci.

Sam časopis trebali bi prodavati beskućnici. No da bi taj časopis došao do njih potrebno je jako puno dobrih ljudi a društvo te dobre ljude naziva volonterima Wink. Naime, proces distribucije časopisa beskućnicima zamišljen je ovako: (naime tako funkcionira u Rijeci):

-Prvo bi se trebali sastati volonteri i dogovoriti oko svega..napraviti jedan Brainstorming

- Zatim bi se trebao naći neki mali prostor (2 sa 2 – veličina prostora nije bitna) gdje bi se taj časopis dijelio, zapravo prodavao beskućnicima (detaljnije o tome malo kasnije) što bliže centru grada… (meni je palo na pamet da pitam kod Misionarki ljubavi ali o tom potom…ako imaš koju ideju samo reci Smile)

-Naći potencijalne prodavače beskućnike…malo prošvrljati po gradu, napraviti plakat i zalijepiti ga pored pučkih kuhinja i sl…

-trebali bi odrediti vrijeme kad će se taj časopis distribuirati (npr: od pon – petka od 10-12h… ili od 9h – 11h…) – znači svaki dan (izuzev vikenda) bi trebao biti neki volonter tamo (najmanje 2 najviše 3) koji bi tamo dežurao i čekao budućeg prodavača…

-Za početak neću baš u detalje svega toga (iako već jesam i previše toga napisala Wink ali samo da znaš o čemu se točno radi…) ali da navedem još samo činjenicu dijeljenja tj. prodavanja časopisa beskućnicima…. Prvih 5 primjeraka časopisa svaki prodavač dobije besplatno…on ih u gradu prodaje za 8kn…. znači ako proda svih 5 primjeraka zaradio je 40kn…. zatim dolazi kod nas i za 20kn može kupiti slijedećih 5 primjeraka časopisa…dakle pola zarađenog novca ostaje njemu a s ostalom polovicom kupuje časopis. Prije nego postaje prodavač mora potpisati «ugovor» i dobiva akreditaciju…itd…

Ovo je samo kratki uvid u to što bi otprilike trebalo raditi. U biti posla neće biti puno ako nas bude dovoljan broj. Znači smo bi trebalo dežurati 2 sata i u tih dva sata nekome prodati par brojeva časopisa….ništa strašno komplicirano, a njima toliko korisno.

Ako si za akciju javi mi se na mail ksabalja@gmail.com

Blagoslovio te i čuvao dragi Bog Smile

Lijep pozdrav,

Kristina

p.s.

ovo je poziv s moje strane za Zagreb a još lijepše i bolje ako netko to želi pokrenuti i u svojem gradu Smile

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 03 stu 2008, 15:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svi koji još ne znaju kako izgleda časopis "Ulične svjetiljke" i koji je njegov smisao, nek pogledaju sutra "Globalno sijelo" na HRT1 u 20:15h Wink

I dajte svi vi koji možete izdvojiti 1-2 sata na tjedan/mjesec/godinu, a živite u Splitu, Zagrebu, Osijeku, Zadru... javite se da pomognete oko pronalaska beskućnika u vašem gradu i distribucije časopisa njima koji bi ih prodavali i od toga zarađivali za život!

Magali
mod team

PostanoPostano: pon 15 lip 2009, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prenosim vijesti!!! Hitno je potrebno:

Kristina Sabalja je poslao/la poruku članovima grupe "Ulične svjetiljke."

--------------------
Naslov: volonteri potrebni Wink

Evo što Siniša Pucić napisa na wall grupe, mislim da će to na ovaj način više ljudi vidjeti pa eto šaljem poruku Wink

"Traže se dragovoljci za distribuciju časopisa o beskućništvu "Ulične svjetiljke" u RI;ZG;VŽ;ZD;OS;PU;DU;VK;VU;KA.."

sada je ljeto i ljetni praznici, pa iskoristite vrijeme upoznajući nove ljude... Wink

Lijep pozdrav Smile

-----

O svemu i još više pogledajte na grupu na face-u

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Kika
sike

PostanoPostano: pon 05 lis 2009, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ima li hrabrih? Wink

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.