HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 23 stu 2019, 0:14. Pogledaj neodgovorene postove
Hrvatska košarka - što je to?
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muko
PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Protiv sam toga da tipovi koji nemaju ama baš nikakve veze s ovom zemljom, osim što u njoj žive godinu dana, igraju za našu reprezentaciju, ma kako dobri bili. Reprezentacija nije klub.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: vjernik, sv.Franjo legenda
Specijalac

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Protiv sam toga da tipovi koji nemaju ama baš nikakve veze s ovom zemljom, osim što u njoj žive godinu dana, igraju za našu reprezentaciju, ma kako dobri bili. Reprezentacija nije klub.

To je istina. Ali kroz reprezentaciju pojedini se sport probija do nas (reklamira), što bi bilo sa rukometom ili vaterpolom da nam reprezentacije nisu tako jake. Mislim da se za njih nebi ni èulo a ni previše prièalo (makar se ni sad previše ne prièa Neutral ). Tako je i sa košarkom. Dok je god naša reprezentacija bila "loša" (jer mi Hrvati priznajemo samo medalju ili si loš Embarassed ) košarke nije bilo nigdje. Na tv si je mogao naèi jedanput u godinu dana (èak se nisu ni prenosile sve cibonine EU tekme). Kako je repka prošle godine napravila nešto u pekingu tako se poveèao broj dogaðaja koji se prenose, poèelo se više pisati o košarci a i ljudi su se zainteresirali. Ako se gledan kroz tu prizmu, ja mislim da svaki igraè koji je voljan pomoèi repki (a to znaèi nemati ljeta i to više godina zaredom) je poželjan (a tako nešto misli i izbornik Repeša). Za mene koji sam veliki zaljubljenik u košarku želja je da se o njoj poène što više prièat i pisati, da se ljudi poènu što više njom baviti i da napokon mogu pogledati NBA i na hr televiziji. Laughing A to èe se poèeti dogaèati jedino ako repka postigne neki zapaženi rezultat, a za to joj je potreban svaki igraè.

P.S. nemojte me shvatiti da sam ja da cijela repka budu ameri samo kažem da bi jako dobro došo igraè Andersonovog profila na poziciji na kojoj smo najslablje popunjeni.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podrku autoru ovog posta dali su: BiTLorD
BiTLorD

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 18:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se slazem sa specijalcem u svemu... neka dode ako moze pomoci da budemo jos bolji jako sretan

O, Boze hvala Ti
na svakoj milosti
koje si po svom beskrajnom
i neiscrpivom milosrdu
nama udijelio Ti"

"Samo Tvoja ljubav Boze moze uciniti da sve procvjeta."
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam na strani coldplayera. Svaka Repka je pripadnost. On je Amer i treba da igra za USA. To je moje mišljenje.

ne ubij, ni maèem, ni traèem!
Magali
mod team

Spol: ensko
PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja æu staviti svoje mišljenje:
Gdje je srce tu je dom...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ja sam na strani coldplayera. Svaka Repka je pripadnost. On je Amer i treba da igra za USA. To je moje mišljenje.

To je istina, ali kod nas ljudi koji imaju hrvatsko državljanstvo ne žele igrati za repuk i na taj naèi je oslabljuju. A kako sam veæ rekao zbog dobrobiti košarke u hr. želio bi da se ostvari neki veliki rezultat inæe kroz par godina neèe biti košarkaša da igraju za reprezentaciju (bit æemo ko njemci, liga bez domaæih igraèa). Jer ipak bu klincima košarka bila posljednji sport na mislima. A to ne želi niko (bar se nadam)

BVB
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 13 svi 2009, 8:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

spec napisa:
To je istina, ali kod nas ljudi koji imaju hrvatsko državljanstvo ne žele igrati za repuk i na taj naèi je oslabljuju

da nažalost i to je jedna stvarnost. . Kao što magali reèe il igraš "srcem za svoj dom" il ne igraš.

Specijalac

PostanoPostano: pet 03 srp 2009, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidim da je ova tema malo zamrla (zato sam ja tu da je pokrenem Wink ).

B repka na mediteranskim igrama igra poprilièno dobro (èak i jako). Nadam se da bu sutra osvojila zlato. Par igraèa se pokazalo kao potencijala za a repku, osobito tomiæ. Nažalost èini se da niko ne prenosi.

Kaj vi mislite ko je još potencijalan a reprezantivac?

BVB
vjernik

PostanoPostano: sub 04 srp 2009, 7:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rok Stipèeviæ je potencijal na podruèju playmakera.
Ima ima i ostalih dobrih igraèa a i ovo im je prilika da se "nametnu" Repeši

"Objavljeno ti je, èovjeèe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo èini pravicu,
milosrðe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za dva dana poèinje europsko u Poljskoj. hrvatska ima popriliène ambicije da ove godine napokon napravi pravi rezultat (medalja). Mislim da šanse imamo ali takoðer šanse imaju još 5-6 ekipa pa æe biti jako interesantno. Jedino kaj se pribojavam da smo malo preslabi na krilu (roziæ i stojiæ) ali zato izuzetno jaki pod koševima (vujèiæ kasun + ostali) te jako solidni na bekovskim pozicijama (ukiæ planiniè + ostali). Jedva èekam da vidim kaj je to repeša iskombinirao veseo

BVB
BiTLorD

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Jedva èekam da vidim kaj je to repeša iskombinirao veseo

takoder Wink Wink

O, Boze hvala Ti
na svakoj milosti
koje si po svom beskrajnom
i neiscrpivom milosrdu
nama udijelio Ti"

"Samo Tvoja ljubav Boze moze uciniti da sve procvjeta."
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 06 ruj 2009, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajde da nas malo i košarkaši obraduju!
ova momèad nema izrazitu zvijezdu al smo u samom vrhu po kvaliteti.
I po meni ovdje æe kljuèan biti trener i taktika.

vjernik

PostanoPostano: ned 06 ruj 2009, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ova momèad nema izrazitu zvijezdu al smo u samom vrhu po kvaliteti.
I po meni ovdje æe kljuèan biti trener i taktika.

Baš tako.A kakav je trenerski majstor Repeša znamo u klupskoj košarci.
Još fali da se u repki dokaže i nadamo se da hoæe Wink

što Jahve traži od tebe:
samo èini pravicu,
milosrðe ljubiti

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: pon 07 ruj 2009, 0:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se. sutra poèinje (danas Smile) pa æe mo sve vidjeti.

BVB
Specijalac

PostanoPostano: sri 16 ruj 2009, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hrvatska igra protiv slovenaca u èetvrtfinalu. Po mom mišljenju nije dobro. Em naša igra izgleda grozno a nažalost slovenska izgleda èisto suprotno. U petak æe trebati nekakav ludi dan da mi pobjedimo (al nekako sumljam u to ajmeee )

BVB
angelous

PostanoPostano: et 17 ruj 2009, 7:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma naša igra izgleda dobro...
osim pred kraj Laughing Confused Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i èist.''

Otk 19, 11,14
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: ned 20 ruj 2009, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo u tijeku je tekma Hrvatske i Francuske za peto mjesto.
Dobro, osigurali smo nastup na SP dogodine u Turskoj pa si možemo dozvolit opušteniju igru.
Inaèe pratio sam malo našu reprezentaciju i malo sam razoèaran.
Nevjerojatno je da igraèi igraju dosta bolje u klubovima nego za repku, ili mi se samo èini.
Jedan je Vujèiæ koji je u Euro ligi klasa - podbacio. Najbolji mi je Roko Ukiæ a ostali su pružili ispod svojih moguænosti.
Nemamo kvalitetnog klasiènog centra. tuzan

što Jahve traži od tebe:
samo èini pravicu,
milosrðe ljubiti

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: ned 20 ruj 2009, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni mene nije zadovoljila prikatana igra, ali mislim da mi imamo stvarno dobre centere (i klasniène), samo kaj je problem pozicije krilnog centra (tu je jedini baniæ) i pozicije tri (roziæ i stojiæ su dobri ali napad manje više banana), a mislim da baš zbog ta dva velika nedostatka ni bekovi a ni centri nisu mogli pokazati baš previše. Makar mi opet nije jasno zašto su baš morali pokazati toliko malo Confused . Ali gledajuæi buduènost tu je malo svjetlije. dolazi para novih centara (tomiæ, baraæ) a i par èetvorki (deleš, zupèiæ) na poziciji trojke (bogdanoviæ) te na razigravaèu (prostran), tu je još par deèki koji imaju puno potencijala (radoševiæ, butorac...). Nek se pola od njih razvi u ono šta im se predviða i nemoramo se bojati za repku (i to još duže vrijeme).

Kaj se tiæe Ukiæa salžem se s tobom i meni je trenutno igraè koj izgleda najsigurnije, makar je i niceviè pokaza za mene jako puno (èinio mi se poprilièno smiren i hladne glave).

Još danas pogledati finale u kojem bu španjolci razvalili srbe (nažalost, i nadam se da griješim). A onda se okrenuti euroleague (sa markom tomasom u ciboni veseo ) , nlb-u i ostalim veseljima .

BVB
Specijalac

PostanoPostano: uto 13 lis 2009, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poèela je nova košarkaška sezona. Mislim da globalno gledajuèi hrvatski klubovi su najjaèi u jednom dužem perijodu.

Cibona makar je puno izgubila imam poprilièno interesantnu i nadasve mladu ekipu (ali fali još dva igraèa, a osobito jedan centar), zadar ima ponovo jaku ekipu a i trener je sad u potpunosti mogao iznjeti svoje ideje i prenjesti ih na parket (on je i slagao ekipu). Ali ono što je po meni važnije druga dva predstavnika u NLB-u su takoðer jaka i mislim da se ove godine neèe dogoditi da nam dva predstavnika preživljavaju na kraju tablice. Zagreb je zadržao sve prošlogodišnje nositelje igre te se pojaèao s Pkaèinom (ima tu još deèkiju koji su došli ali oni èe ipak biti izmjene) dok cedevita i dalje radi korak naprijed (rekao bi raðe skok) s obzirom na proteklu sezonu i mislim da ekipa predvoðena sa žižiæem i rudežom nemože biti na kraju poretka.

Još kad krenu europski kupovi i lige postat æe još interesantnije

BVB
Specijalac

PostanoPostano: sri 18 stu 2009, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prošlo mjesec dana i više ne mislim da ciboni treba visoki igraè, trenutno mislim da ciboni treba nekoliko sponzora da ovu poprilièno dobru ekipu održi na okupu. Osobito me veseli što i ostali hr. klubovi jako dobro stoje (malo me razoèarao zadar). Jedino se bojim da nebi došlo do ozbiljnijeg pada forme, osobito kod zagreba. Ovo kolo se vidjelo što znaèi kad imaju malo više ozljeðenih igraèa (èetvorica igraèa odigrali su 30 min a još dvojica 20min, sa toliko kratkom rotacijom neèe dogurati daleko). To kaj se tièe kratke rotacije još više vrijedi za cedevitu. Njoj se ni sluèeno nesmije ozljediti žižiæ ili rudež. Ali gledajuæi sve ukupno hr. kluboi nikad nisu stajali bolje u NLB-u ako nastavimo ovako iduæe sezone èemo imati sigurnih 4 kluba.

Još jedna super stvar je kaj je hrvatska dobila organizaciju juniorskog prvenstva do 20 god. Kaj mislite di bi se trebalo odigravati?

BVB
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.