HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 23 stu 2017, 14:43. Pogledaj neodgovorene postove
Hrvatska košarka - što je to?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muško
PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Protiv sam toga da tipovi koji nemaju ama baš nikakve veze s ovom zemljom, osim što u njoj žive godinu dana, igraju za našu reprezentaciju, ma kako dobri bili. Reprezentacija nije klub.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik, sv.Franjo legenda
Specijalac

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
Protiv sam toga da tipovi koji nemaju ama baš nikakve veze s ovom zemljom, osim što u njoj žive godinu dana, igraju za našu reprezentaciju, ma kako dobri bili. Reprezentacija nije klub.

To je istina. Ali kroz reprezentaciju pojedini se sport probija do nas (reklamira), što bi bilo sa rukometom ili vaterpolom da nam reprezentacije nisu tako jake. Mislim da se za njih nebi ni čulo a ni previše pričalo (makar se ni sad previše ne priča Neutral ). Tako je i sa košarkom. Dok je god naša reprezentacija bila "loša" (jer mi Hrvati priznajemo samo medalju ili si loš Embarassed ) košarke nije bilo nigdje. Na tv si je mogao nači jedanput u godinu dana (čak se nisu ni prenosile sve cibonine EU tekme). Kako je repka prošle godine napravila nešto u pekingu tako se povečao broj događaja koji se prenose, počelo se više pisati o košarci a i ljudi su se zainteresirali. Ako se gledan kroz tu prizmu, ja mislim da svaki igrač koji je voljan pomoči repki (a to znači nemati ljeta i to više godina zaredom) je poželjan (a tako nešto misli i izbornik Repeša). Za mene koji sam veliki zaljubljenik u košarku želja je da se o njoj počne što više pričat i pisati, da se ljudi počnu što više njom baviti i da napokon mogu pogledati NBA i na hr televiziji. Laughing A to če se početi dogačati jedino ako repka postigne neki zapaženi rezultat, a za to joj je potreban svaki igrač.

P.S. nemojte me shvatiti da sam ja da cijela repka budu ameri samo kažem da bi jako dobro došo igrač Andersonovog profila na poziciji na kojoj smo najslablje popunjeni.

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: BiTLorD
BiTLorD

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 18:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se slazem sa specijalcem u svemu... neka dode ako moze pomoci da budemo jos bolji jako sretan

O, Boze hvala Ti
na svakoj milosti
koje si po svom beskrajnom
i neiscrpivom milosrdu
nama udijelio Ti"

"Samo Tvoja ljubav Boze moze uciniti da sve procvjeta."
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam na strani coldplayera. Svaka Repka je pripadnost. On je Amer i treba da igra za USA. To je moje mišljenje.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja ću staviti svoje mišljenje:
Gdje je srce tu je dom...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: uto 12 svi 2009, 23:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ja sam na strani coldplayera. Svaka Repka je pripadnost. On je Amer i treba da igra za USA. To je moje mišljenje.

To je istina, ali kod nas ljudi koji imaju hrvatsko državljanstvo ne žele igrati za repuk i na taj nači je oslabljuju. A kako sam već rekao zbog dobrobiti košarke u hr. želio bi da se ostvari neki veliki rezultat inće kroz par godina neče biti košarkaša da igraju za reprezentaciju (bit ćemo ko njemci, liga bez domaćih igrača). Jer ipak bu klincima košarka bila posljednji sport na mislima. A to ne želi niko (bar se nadam)

BVB
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 13 svi 2009, 8:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

spec napisa:
To je istina, ali kod nas ljudi koji imaju hrvatsko državljanstvo ne žele igrati za repuk i na taj nači je oslabljuju

da nažalost i to je jedna stvarnost. . Kao što magali reče il igraš "srcem za svoj dom" il ne igraš.

Specijalac

PostanoPostano: pet 03 srp 2009, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidim da je ova tema malo zamrla (zato sam ja tu da je pokrenem Wink ).

B repka na mediteranskim igrama igra poprilično dobro (čak i jako). Nadam se da bu sutra osvojila zlato. Par igrača se pokazalo kao potencijala za a repku, osobito tomić. Nažalost čini se da niko ne prenosi.

Kaj vi mislite ko je još potencijalan a reprezantivac?

BVB
vjernik

PostanoPostano: sub 04 srp 2009, 7:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rok Stipčević je potencijal na području playmakera.
Ima ima i ostalih dobrih igrača a i ovo im je prilika da se "nametnu" Repeši

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za dva dana počinje europsko u Poljskoj. hrvatska ima poprilične ambicije da ove godine napokon napravi pravi rezultat (medalja). Mislim da šanse imamo ali također šanse imaju još 5-6 ekipa pa će biti jako interesantno. Jedino kaj se pribojavam da smo malo preslabi na krilu (rozić i stojić) ali zato izuzetno jaki pod koševima (vujčić kasun + ostali) te jako solidni na bekovskim pozicijama (ukić planinič + ostali). Jedva čekam da vidim kaj je to repeša iskombinirao veseo

BVB
BiTLorD

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Jedva čekam da vidim kaj je to repeša iskombinirao veseo

takoder Wink Wink

O, Boze hvala Ti
na svakoj milosti
koje si po svom beskrajnom
i neiscrpivom milosrdu
nama udijelio Ti"

"Samo Tvoja ljubav Boze moze uciniti da sve procvjeta."
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 06 ruj 2009, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajde da nas malo i košarkaši obraduju!
ova momčad nema izrazitu zvijezdu al smo u samom vrhu po kvaliteti.
I po meni ovdje će ključan biti trener i taktika.

vjernik

PostanoPostano: ned 06 ruj 2009, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ova momčad nema izrazitu zvijezdu al smo u samom vrhu po kvaliteti.
I po meni ovdje će ključan biti trener i taktika.

Baš tako.A kakav je trenerski majstor Repeša znamo u klupskoj košarci.
Još fali da se u repki dokaže i nadamo se da hoće Wink

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: pon 07 ruj 2009, 0:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se. sutra počinje (danas Smile) pa će mo sve vidjeti.

BVB
Specijalac

PostanoPostano: sri 16 ruj 2009, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hrvatska igra protiv slovenaca u četvrtfinalu. Po mom mišljenju nije dobro. Em naša igra izgleda grozno a nažalost slovenska izgleda čisto suprotno. U petak će trebati nekakav ludi dan da mi pobjedimo (al nekako sumljam u to ajmeee )

BVB
angelous

PostanoPostano: čet 17 ruj 2009, 7:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma naša igra izgleda dobro...
osim pred kraj Laughing Confused Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: ned 20 ruj 2009, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo u tijeku je tekma Hrvatske i Francuske za peto mjesto.
Dobro, osigurali smo nastup na SP dogodine u Turskoj pa si možemo dozvolit opušteniju igru.
Inače pratio sam malo našu reprezentaciju i malo sam razočaran.
Nevjerojatno je da igrači igraju dosta bolje u klubovima nego za repku, ili mi se samo čini.
Jedan je Vujčić koji je u Euro ligi klasa - podbacio. Najbolji mi je Roko Ukić a ostali su pružili ispod svojih mogućnosti.
Nemamo kvalitetnog klasičnog centra. tuzan

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: ned 20 ruj 2009, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni mene nije zadovoljila prikatana igra, ali mislim da mi imamo stvarno dobre centere (i klasnične), samo kaj je problem pozicije krilnog centra (tu je jedini banić) i pozicije tri (rozić i stojić su dobri ali napad manje više banana), a mislim da baš zbog ta dva velika nedostatka ni bekovi a ni centri nisu mogli pokazati baš previše. Makar mi opet nije jasno zašto su baš morali pokazati toliko malo Confused . Ali gledajući budučnost tu je malo svjetlije. dolazi para novih centara (tomić, barać) a i par četvorki (deleš, zupčić) na poziciji trojke (bogdanović) te na razigravaču (prostran), tu je još par dečki koji imaju puno potencijala (radošević, butorac...). Nek se pola od njih razvi u ono šta im se predviđa i nemoramo se bojati za repku (i to još duže vrijeme).

Kaj se tiće Ukića salžem se s tobom i meni je trenutno igrač koj izgleda najsigurnije, makar je i nicevič pokaza za mene jako puno (činio mi se poprilično smiren i hladne glave).

Još danas pogledati finale u kojem bu španjolci razvalili srbe (nažalost, i nadam se da griješim). A onda se okrenuti euroleague (sa markom tomasom u ciboni veseo ) , nlb-u i ostalim veseljima .

BVB
Specijalac

PostanoPostano: uto 13 lis 2009, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Počela je nova košarkaška sezona. Mislim da globalno gledajuči hrvatski klubovi su najjači u jednom dužem perijodu.

Cibona makar je puno izgubila imam poprilično interesantnu i nadasve mladu ekipu (ali fali još dva igrača, a osobito jedan centar), zadar ima ponovo jaku ekipu a i trener je sad u potpunosti mogao iznjeti svoje ideje i prenjesti ih na parket (on je i slagao ekipu). Ali ono što je po meni važnije druga dva predstavnika u NLB-u su također jaka i mislim da se ove godine neče dogoditi da nam dva predstavnika preživljavaju na kraju tablice. Zagreb je zadržao sve prošlogodišnje nositelje igre te se pojačao s Pkačinom (ima tu još dečkiju koji su došli ali oni če ipak biti izmjene) dok cedevita i dalje radi korak naprijed (rekao bi rađe skok) s obzirom na proteklu sezonu i mislim da ekipa predvođena sa žižićem i rudežom nemože biti na kraju poretka.

Još kad krenu europski kupovi i lige postat će još interesantnije

BVB
Specijalac

PostanoPostano: sri 18 stu 2009, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prošlo mjesec dana i više ne mislim da ciboni treba visoki igrač, trenutno mislim da ciboni treba nekoliko sponzora da ovu poprilično dobru ekipu održi na okupu. Osobito me veseli što i ostali hr. klubovi jako dobro stoje (malo me razočarao zadar). Jedino se bojim da nebi došlo do ozbiljnijeg pada forme, osobito kod zagreba. Ovo kolo se vidjelo što znači kad imaju malo više ozljeđenih igrača (četvorica igrača odigrali su 30 min a još dvojica 20min, sa toliko kratkom rotacijom neče dogurati daleko). To kaj se tiče kratke rotacije još više vrijedi za cedevitu. Njoj se ni slučeno nesmije ozljediti žižić ili rudež. Ali gledajući sve ukupno hr. kluboi nikad nisu stajali bolje u NLB-u ako nastavimo ovako iduće sezone čemo imati sigurnih 4 kluba.

Još jedna super stvar je kaj je hrvatska dobila organizaciju juniorskog prvenstva do 20 god. Kaj mislite di bi se trebalo odigravati?

BVB
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.