HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 23 ruj 2019, 3:21. Pogledaj neodgovorene postove
ForumaŔi, AKCIJA - POMOZIMO!
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 07 pro 2008, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

izvor: KANA (12/427), prosinac 2008.

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prenosim iz primljenog maila:

Bok svima,

nadam se da ste dobro, zdravo i veselo!
Zelim vas sve pozvati da sudjelujete u maloj akciji prikupljanja sredstava za dom za nezbrinutu djecu Savica-Sanci i Vugrovec.
Akciju organiziramo moja seka Vlatka i ja i u nju zelimo ukljuciti svoje prijatelje i CouchSurfing ekipu i prijatelje couchsurfing ekipe.

Why to even bother?
Zato sto je JEDNOSTAVNO pomoci i ne treba nam hrpa para, vremena, drame i pompe da bi nesto organizirali vec samo malo dobre volje i sloznih ruku.
Mislim da nam je svima jasno da napustena i nezbrinuta djeca nemaju isti start u zivotu kao vecina nas i da su oni za to najmanje krivi. Na neki nacin oni su prisilno ā€žcouch surferiā€œ u ustanovi koja im je dodijeljena kao ā€ždomā€œ...bez prava na izbor da se vrate svojoj kuci ako im se ne svidi ā€žhostā€œ. Sad

PLAN AKCIJE:

Dobile smo od teta iz domova popis stvari koje su djecici najpotrebnije (od pelena i labella do najobicnijeg papira za crtanje, itd). Svi koji zele pomoci neka mi posalju e-mail na: ana_bakran@yahoo.com ,a ja cu vam proslijediti popis s kojeg mozete odabrati stavku ili vise njih koje zelite nabaviti.
Znam da vecina vas nije na ā€žtiā€œ s parama pa predlazem da umjesto zaduzivanja bilo koje vrste fino prikupite plisane igracke (propalih ljubavi koje ionak' samo skupljaju prasinu na stalazi) ili odjecu/obucu za klince od 0 do 18 god...isprzite CD s djecjim pjesmicama, poklonite stare crtice, slikovnice, itd....i/ili mi se pridruzite 13.12.2008. (subota) i poklonite barem mali dio svog slobodnog vremena (vjerujte mi) predivnim klincima.
Ostatak vas koji imate nesto ekstra novcica da kupite jednu od stavki s popisa, kupljene stvari mozete direktno dostaviti u dom 13.12. kada cemo se svi zajedno naci ispred doma, a u slucaju da tu subotu niste slobodni...javite mi se e-mailom ili na mob. pa cemo organizirati da se sve prikupljene stvari unaprijed preuzmu od vas.

Moj mob. 091/52-999-52
E-mail: ana_bakran@yahoo.com

Jos jednom ponavljam: neka mi svi zainteresirani posalju e-mail, a ja cu vam proslijediti popis stvari koje su djecici najnuznije + nekoliko informacija o oba doma i popis djece koju 13.12. mozete i upoznati.

Velika pusa od Ane!

______

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nastavak na prethodni post...potrebno za kuƦu na Savica Å anci:
____
Kuca za smjestaj majki i djece od 0 do 3 godine
Zagreb ā€“ Savica Sanci
Budasevska 20
Tel. 01 2408 833

Kuca je otvorena 1991. godine, a namijenjena je novorodencadi i djeci do
tri godine, te maloljetnim trudnicama i majkama. Kapacitet prostora
dozvoljava smjestaj devet trudnica odnosno rodilja i devetero male djece te 12 djece bez odgovarajuce roditeljske skrbi, najmlade zivotne dobi od 0 - 3 godine odnosno ukupno 30 korisnika.

Djecica do 1 god. = 9
Od 1-3 god. = 5
Od 3-5 god. = 5

POTROSNI MATERIJAL ā€“ STALNO POTREBAN
POTREPSTINE ZA BEBE I DJECU DO 3 GOD.

SAMPONI, ULJA ZA BEBE, EUCERIN KUPKA ZA BEBE, VELIKI RUCNICI ZA KUPANJE BEBA, POSTELJINA ZA DJECJE KREVETE, PAVLOVICEVA MAST, BECUTAN KREMA, ADERMA KREMA I KUPKA ZA DERMATITIS
VLAZNE MARAMICE ZA BEBE, DJECJA HRANA ā€“ MILUMIL, RIZOLINO, FRUTOLINO...i dr. DJECJE KASICE, CAJEVI, SOKOVI, BOCICE STAKLENE, DUDICE, PELENE PLATNENE, GAZE, PELENE PAMPERS OD 0 DO 3 GODINE DJETETA, PIKOVIT SIRUP, VITAMINI ā€“ AD,E,C, KREON TABLETE (ZA MALOG IVU S CIST. FIBROZOM), MALTODEXTRIN BR. 6, EFEDRIN KAPI ZA NOS, STERYMAR SPREY, NOSNI ASPIRATOR ā€“ BebeSounds Nasal Clean, GEL ZA DESNI KOD NICANJA ZUBICA, BIVACYN SPREY; BISOLEX KAPI, OVLAZIVAC ZRAKA ā€“ ETERICNA ULJA (EUKALIPTUS I MENTA); STERILIZATOR, TOPLOMJERI 10 KOM., ELEKTRICNI INHALATOR
PRASAK, OMEKSIVAC SENZITIV, CD, DVD ā€“ DJECJI SADRZAJI

* odjeca + igracke + slatkisi primjereni za djecju dob 0 - 3 god. - UVIJEK DOBRODOSLI!!!

POPIS POTREPSTINA ZA RAD S DJECOM
KOLAZ PAPIR, REBRASTI PAPIR, LJEPILO ā€“ STICK, OBICNO LJEPILO, DJECJE SKARICE, PLASTELIN, GLINAMOL, AKRILNE TEMPERE, TEMPERE
VODENE BOJE, OLOVKE, DRVENE BOJE, DEBELI FLOMASTERI, BOJE ZA SLIKANJE PRSTIMA, DIZAJN PAPIR U BOJI, PAPIRNATI RUCNICI
KAZETOFON S CD PLAYEROM (predlazem da se ovdje udruzimo svi koji mozemo i odvojimo par KN za kazic...sto nas je vise, manje ce nas kostati ā€žpo glaviā€œ stanovnika) Surprised)

U ustanovi je smjesteno i nekoliko socijalno ugrozenih majki sa svojim bebama.
POTREPSTINE ZA TRUDNICE I MAJKE, PRENATAL TABLETE, SEPTOLETE
SAMPON, GEL ZA TUSIRANJE, BRITVICE, PASTA ZA ZUBE, TOALET PAPIR, ULOSCI, PAPIRNATI RUCNICI, STERILNE GAZE, MEDICINSKI ALKOHOL, HIPERMANGAN, PLIVASEPT DEZINFICIJENS (plavi, crveni, zuti)
GUMENE RUKAVICE,
____

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 11 pro 2008, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I za one malo starije, potrebna je vaÅ”a pomoƦ...
ƈak i najmanja aktivnost u darovanju dobrote, vama nek bude najljepÅ”i dar za BožiƦ...jer lijepo je darivati...

CARITASOVA KUCA VUGROVEC
(Dom za nezbrinutu djecu)
Ulica Augusta Senoe 52, Donji Vugrovec
Tel. 01 2044 010

Kuca je otvorena 1972. godine. U njoj je trenutno smjesteno 33 djece u dobi od 5 do 18 godina, odnosno do zavrsetka obrazovanja. Najveci broj djece su polaznici O. S. Vugrovec , devetero djece su polaznici srednjih skola dok dvoje djece polazi predskolski program.

Popis djece:
2 djecaka ā€“ predskolski program (5 god. starosti)
11 djevojcica ā€“ osnovna Å”kola
11 djecaka ā€“ osnovna Å”kola
3 djevojke ā€“ srednja skola
6 djecaka ā€“ srednja skola

POPIS POTREPSTINA:
Pri kontaktiranju doma, vrlo skromno nam je receno da im se pribave samo drustvene igre ukoliko smo u mogucnosti...osobno mislim da bi bilo super kad bi svakome od klinaca zajedno uspjeli napraviti po jedan mali paketic za nju/njega osobno.
Da bi izbjegli svadjanje tipa ā€žmoje je ljepseā€œ...predlazem da je svaki paketic identican:

Za curice x 14
1 dezic + 1 labello + 1 cokolada

Za decke x 17
1 dezic + 1 gel za tusiranje + 1 cokolada

Za 2 malisana od 5 god.:
Autic + 1 cokolada + 1 kinder jaje

DRUSTVENE IGRE
ODJECA
OBUCA
HIGIJENSKE POTREPSTINE
HRANA + SLATKISI
...i sve ostalo sto vam padne na pamet, a mogli bi biti od pomoci djeci od 5 do 18 god. starosti.

Magali
mod team

PostanoPostano: pon 22 pro 2008, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AKCIJA!
Ako znamo dobre krÅ”Ć¦ane, iz Istre ili okolice,
pomozimo majci koja ĆØeka JEDANAESTO dijete!
U teÅ”koj je situaciji, treba pomoƦ u novcu, hrani, odjeƦi, razgovoru!
JamĆØim kao sveƦenik da pomoƦ dolazi u prave ruke!
UƈINIMO IM BOŽIƆ!
Evo broj raĆØuna od Erste banke ā€“ 3203282027
BAJT KARMELA, HUMSKA 4, VRANIƆI, POREƈ

Božji blagoslov!
Hvala od srca!
Pater Marko GlogoviƦ, OSPEE

Mima

PostanoPostano: sub 27 pro 2008, 23:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:
AKCIJA!
Ako znamo dobre krÅ”Ć¦ane, iz Istre ili okolice,
pomozimo majci koja ĆØeka JEDANAESTO dijete!
U teÅ”koj je situaciji, treba pomoƦ u novcu, hrani, odjeƦi, razgovoru!
JamĆØim kao sveƦenik da pomoƦ dolazi u prave ruke!
UƈINIMO IM BOŽIƆ!
Evo broj raĆØuna od Erste banke ā€“ 3203282027
BAJT KARMELA, HUMSKA 4, VRANIƆI, POREƈ

Božji blagoslov!
Hvala od srca!
Pater Marko GlogoviƦ, OSPEE

JoÅ” želim dodati broj mob. od ove majke koja Ʀeka jedanaesto dijete je 091/913-0832 i svi koji žele pomoƦi mogu ju kontaktirati i na ovaj broj mobitela. To mi je javio pater Marko GlogoviƦ

Tko želi i smatra da može biti Ʀe i viÅ”e nego dobrodoÅ”ao.

Neka vas cijelo nebo nagradi za svo dobro koje ĆØinite.

Samo davanjem mi primamo.. Sv. Franjo AsiŔki

www.suzazanajmanje.blog.hr

Veeeeliko hvala,
uvijek vaŔa Mima molitva
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 02 ožu 2009, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaŔi...
APELIRAM NA VAÅ A SRCA I SPREMNOST NA POMOƆ U KORIZMI...
STOGA JAVITE SE!!!

Ovo dobih od drage prijateljice:
Trebala bih tvoju veliku pomoƦ.

Radi se o tome da me je sestra Hedviga koja je Klarisa, a to je zatvoreni kontemplativni red Svete Klare pitala dali bi joj mogla pomoƦi za jednu Å”esteroĆØlanu obitelj koja jako teÅ”ko živi u Novom Zagrebu, njima bi trebalo robe jer se radi o djeĆØici od 3 god. do 1 razreda srednje, namirnica od braÅ”na do Å”eƦera, a ako netko želi pomoƦi i novĆØano može takoĆ°er no novac nije prioritete.

Bilo bi divno uĆØiniti zajedno jedno dobro djelo za korizmu, donijeti Isusa jednoj Å”esteroĆØlanoj obitelji, i vjeruj mi ta pomoƦ Ʀe uistinu iƦi u prave ruke. Ako uspijeÅ” neÅ”to skupiti ili znaÅ” kako pomoƦi slobodno mi se javi na mob na mail ili preko foruma ti odaberi kako ti paÅ”e, i hvala ti puno za sve...Samo davanjem mi primamo..

Mila molim te s obzirom da ti bolje poznajeÅ” ljude na forumu zamolila bih te da moju poruku proslijediÅ” onima za koje misliÅ” da bi mogli pomoƦi.
----

Hvala unaprijed na odgovoru.
BVB
Magali

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 tra 2009, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da nema tema koja je povezana sa paterom Lukom RaĆ°om informaciju koja je stigla do mene stavljam ovdje.
Ukinut je donatorski telefon za ljeĆØenje patera Luke RaĆ°e. Od sada sve uplate idu iskljuĆØivo preko žiro raĆØuna koji možete naƦi na mom blogu.
Do danjega ostaje u Krapinskim toplicama.
ProÅ”le nedjelje ispred bazilike u PalmotiĆØevoj prodavale su se maslinove granĆØice sa Modrava.
Nisam bio jer bojkotiram ovaj projekt do danjega.
Ekipa nije fer prema meni i imamo puno nerijeÅ”enih odnosa koje potiƦu sa njihove strane. Najme ekipa voli obilježavat ljude tako da sam ja dospio na crnu listu.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 05 lip 2009, 9:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leona ZajŔek
ima 2 godine i do nedavno je bila veselo i nasmijano dijete. Leona ima juvenilnu
mijelomonocitnu leukemiju, rijedak oblik djeĆØje leukemije kod kojeg kemoterapija ne djeluje. Klinika za djeĆØju onkologiju u Freiburgu (NjemaĆØka) uspjeÅ”no rjeÅ”ava takve bolesti i spremni su nas primiti na lijeĆØenje 08.06.2009., meĆ°utim troÅ”kovi lijeĆØenja su 200.000 Eur.
Kroz posljednja dva tjedna pokuŔavali smo kroz medije prikupiti novac, no bezuspjeŔno. Leonino stanje se pogorŔava i bojimo se onog najgoreg.....

Molimo sve koji imaju želju i moguƦnosti biti dio ove priĆØe i pomoƦi Leoni da proslavi i treƦi, ĆØetvrti i joÅ” puno roĆ°endana, da daju svoj doprinos na žiro-raĆØun
ZagrebaĆØke banke br. 2360000-3114646557 (poziv na br. 3114646557).

HZZO nas je službeno odbio, troÅ”kove cjelokupnog lijeĆØenja moramo snositi sami a to je nemoguƦe bez VaÅ”e pomoƦi.
Zahvalni smo na svim donacijama bez obzira koliko Vas se možda ĆØinile malima.
Svaka kuna nam je bitna.

TakoĆ°er Vas molimo da proslijedite ovaj mail svojim prijateljima, poznanicima,kolegama, te
posebno firmama koji su u moguƦnosti pomoƦi.

Zahvalni roditelji

Daniela i Damir ZajŔek
Listopadska 3
10 000 Zagreb
01/ 3872 437
091 581 4402
091 595 7398

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/kemoterapija-ne-pomaze-jedina-nada-presadzivanje-kostane-srzi.html
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3296723/index.do;jsessionid=D39A670AEFDD8DF7067D102F12E02603.1
http://www.24sata.hr/news/clanak/leona-se-hrabro-bori-za-zivot-pomozite-da-pobijedi/117894/
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3299039/index.do

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 10 lip 2009, 6:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jos jedna poruka koju dobih na mail za malu Leonu koja stvarno treba naÅ”u pomoƦ.
Ovo je direktan mail stoga se nadam da Ʀete moƦi na neki naĆØin pomoƦi:

DA MOLIMO VAS NE BRIÅ ITE MAIL

JA SAM DOBILA PRVOBITNI MAIL.OVO JE IZMJENJENI JER SE PUNO TOGA U MEDJUVREMENU DESILO. TO SU MOJI KUƈNI PRIJATELJI I MALA LEONA JE JAKO BOLESNA .RIJEDAK OBLIK DJEƈJE LEUKEMIJE.

AKCIJE NAŽALOST NISU URODILE PLODOM ALI DOMNACIJE DOBRIH LJUDI POMAŽU DA SE SVAKA KUNA PRIKUPI.

ONI SU U PONEDJELJAK OTIÅ LI U NJEMAƈKU.

JA VAS SVE MOLIM DA BAR UPLATITE 50,00 ILI 100,00KN ZA TU DJEVOJƈICU DA SE PRIKUPI KOMPLETNA SUMA ZA LIJEƈENJE A OSTATAK ƈE RODITELJI AKO ƈE OSTATI DAROVATI UDRUZI NEKOJ PO IZBORU KOJA SE BORI PROTIV MALIGNIH BOLESTI.

MI SMO UPLATILI KOLIKO SMOI MOGLI PA I VI POSTANITE DIO OVE HUMANE PRIƆE JER NAÅ A BIROKRACIJA NE ZNA NAŽALOST KAO NI LJUDI ODREƐENI KAD JE U PITANJU BOLEST I JOÅ  K TOME MALO DIJETE

UNAPRIJED HVALA A MALOJ LEONI PUNO SREƈE U LIJEƈENJU I DA SE ƈIM PRIJE OPORAVI

U PRIVITKU VAM JE BROJ Ž-R I TEKUƈEG NA KOJEG MOŽETE DONIRATI I SVOJ MALI IZNOS KOLIKO STE SPREMNI IZDVOJITI

RIJEƈ JE O PREKRASNOM DIJETETU KOJE JE NAŽALOST OD SAMOG ROƐENJA PO KLAIƈEVOJ BILA.

PUNO HVALA

Dijana MustaƦ
______
p.s. podaci kako pomoƦi su u prethodnom postu
klara

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dvije kugle sladoleda iliti pomoƦ za siromaÅ”nu djecu

Predsjednik Frame Vinkovci, Mario KobaÅ”, 26. lipnja ove godine ide u jednu afriĆØku misiju u Mozambiku u gradu Nampuli.
Tamo se sestre majke tereze skrbe za oko 200 djece, a žive od Božje providnosti.

On skuplja priloge do 24. 6. 2009. jer kreƦe u Afriku 26. 6.

svatko se valjda može odreƦi dvije kugle sladoleda i darovati bar 8 kuna. Nama to neƦe predstavljati puno ali dolje novac ima mnogo veƦu vrijednost.
No ako niste u moguƦnosti izdvojiti neÅ”to novca, pomolite se za putnike i one koji dolje žive.

I za kraj jedna poticajna PRIƈA:

ƈesto sam lizao dvije kugle sladoleda, to je bilo neÅ”to lijepo, zar ne?
Dok je na drugoj strani ove naÅ”e zemaljske Kugle, situacija malo drugaĆØija. Naime, jednom sam ĆØuo priĆØu o siromaÅ”tvu od jedne misonarke koja je bila u Zambiji. PriĆØa ide ovako nekako: misionarka je imala bombon. Posložila je djecu u red i svatko ga je liznuo sve dok nije nestao, tj. dok se nije otopio u ustima svakog po malo.

Tamo baŔ i nemaju izobilja. ''Žalosno'' rekli bi mnogi i nastavili lizati svoje dvije kugle sladoleda...

Svatko koga su ovaj mejl i priĆØa potaknuli na to da se odrekne "dvije kugle sladoleda", kinga ili obiĆØne lizalice te tih par (5, 10, 20, 50, 100kn... ) kuna želi darovati za navedenu misiju neka donese svoj prilog u nedjelju ili utorak na susret na sveti duh ili neka nam se javi na ovaj mejl frama.svetiduh@gmail.com.

detaljnije pogledaj na framasvetiduh.blog. i Ŕalji dalje!

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 08 pro 2009, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://forummladi.hbk.hr/viewtopic.php?p=154343#154343

HUMANITARNA AKCIJA FORUMAÅ A ZA OVAJ BOŽIƆ...

ZapiŔi se na listu ako želiŔ sudjelovati:

1. Magali
2. Banana

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.