HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 15:52. Pogledaj neodgovorene postove
Predsjednički izbori 2009/2010.?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Da li ćete izaći na izbore?

Da! 
85%
 85%  [ 6 ]
Ne! 
14%
 14%  [ 1 ]
Ne znam! 
0%
 0%  [ 0 ]

Ukupno glasova : 7

Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 25 sij 2010, 23:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
Citat:

daklem poslovna sposobnost između ostalog,omogućava sklapanje pravnih poslova,a vjerovali ili ne,i glasanje je pravni posao Very Happy
...

Wink
omogućava, ne obavezuje nekog na pravne poslove
Wink

nemoj izvlačit riječi iz konteskta belji se belji se

neizvršavanje određenih pravnih poslova,tj nepoštivanje pravnih normi, se sankcionira,što je opisano u 2. djelu postića,oliti o tome kak je Ustav lex imperfectae,i prema pravnim subjektima= građanima on ima pravni karakter,tj postoji mogućnost da se naknadno odredi kazna za nepoštivanje norme/neizvršavanje pravnog posla...kapiraš?

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: uto 26 sij 2010, 0:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
...

Previše pravnih igri riječi da bih se trudio pohvatati belji se Laughing Wink Ma vrtimo se zapravo oko toga je li glasanje pravni posao iz čega proizlaze sve ove lijepe zavisne rečenice prošarane zanimljivim riječima Laughing Wink Meni jednostavno nije logično da je biračko pravo dužnost i obveza i to je to Wink

Pravo na nekaj u samom korijenu riječi govori da se radi o ostvarivoj mogućnosti, a ne o nužnom izvršavanju. Imam pravo učiniti nešto ili ne. Ostvariti svoje biračko pravo ili ne. Ako je to dužnost i obveza, zakaj onda nisu napisali jasno i glasno isto kak je to napisano koji članak niže: "Vojna obveza i obrana Republike Hrvatske dužnost je svih za to sposobnih državljana."? Wink Il koja je razlika između prava da čovjek može na glasanje i ovog da: "Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe, davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor."? Wink Ima pravo, al ne mora, stvar izbora, dakle nije dužnost i obveza, nema sankcija, isto ko i kad ne izađeš na izbore. Ako je pravna država i organi rade po svojoj dužnosti, onda je normalno da se neizlazak na glasanje, koje se smatra nekom normom i dužnošću, ne sankcionira jer bi bilo previše posla? U pravnoj državi? Osim ako biračko pravo nije dužnost i obveza belji se Laughing Wink Ah kak ja volim pravo Laughing

5rich, ja uopće ne velim da sam u pravu Laughing tj. da je moje točno, samo mi ovo nije logično.. al u pravu ima previše toga isprepletenoga, svaka riječ ima svoju definiciju koja koristi pak druge riječi koje povlače treće pojmove itd itd tak da bi lako moglo biti da se neki deseti pojam poveže s biračkim pravom pa da to zapravo i povlači tu neku dužnost, hahah Laughing Možda si to i navela, al previše mi Laughing Slušal sam par takvih predmeta na faxu pa znam kak to otprilike ide jako sretan Wink Bože sačuvaj belji se Wink
No dobro, dosta od mene za ovu temu.

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 26 sij 2010, 11:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bi to nazvala građansko-moralna obveza Laughing Wink

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
angelous

PostanoPostano: uto 26 sij 2010, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
angelous napisa:
Citat:

daklem poslovna sposobnost između ostalog,omogućava sklapanje pravnih poslova,a vjerovali ili ne,i glasanje je pravni posao Very Happy
...

Wink
omogućava, ne obavezuje nekog na pravne poslove
Wink

nemoj izvlačit riječi iz konteskta belji se belji se

neizvršavanje određenih pravnih poslova,tj nepoštivanje pravnih normi, se sankcionira,što je opisano u 2. djelu postića,oliti o tome kak je Ustav lex imperfectae,i prema pravnim subjektima= građanima on ima pravni karakter,tj postoji mogućnost da se naknadno odredi kazna za nepoštivanje norme/neizvršavanje pravnog posla...kapiraš?

je, možda izvlačim iz konteksta, al jedno je omogućiti nekome nešto a drugo je obvezati koga na nešto Razz
Al ja još nisam čuo da negdje u zakonu piše da se mora izić na izbore
Mada, po ovom lex imperfectae ispada doista tako...
No opet, gdje je tu slobodna volja (izuzev naravno odabira kandidata) ako te netko tjera na nešto što se nigdje striktno ne navodi da se mora?

Citat:
Ja bi to nazvala građansko-moralna obveza

otprilike također
Laughing

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 27 sij 2010, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
objektivno pravo je ono što okuplja postojeće pravne norme,tj pravo da biraš je u objektivnom pravu je pravo,ali ono se ispoljuje kroz subjektivno pravo,i tako postaje pravo i obveza Very Happy i poslovna sposobnost koja omogućuje pravo glasa da se tako jel izrazim,donosi određena prava i obveze,a jedno od njih je glasačko pravo

obično teoretiziranje koje ništa ne govori.... Wink

složio bi se sa LA koja u dijelu posta kaže da je to moralna obveza.

Kada govorimo u ovom smislu obvezi onda se obveza koristi kao laički a ne kao stručni (termin) naziv.
Ne postoji nikakva sankcija za ne glasanje.
Pogotovo se ne može nazvati pravnim poslom.... to nema nikakve veze s vezom.....

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.