HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 1:19. Pogledaj neodgovorene postove
Caritasova akcija - 1000 radosti....pridružimo se
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 12 pro 2008, 10:35
PostNaslov : Caritasova akcija - 1000 radosti....pridružimo se
Citiraj i odgovori

Preuzeto s KNI

Humanitarna prodaja božiƦnih drvaca
13.12.2008. U okviru božiƦne akcije Hrvatskog Caritasa ā€žZa 1000 radostiā€œ 2008 6. dan ā€œHrvatskih Å”umaā€ u božiƦnoj akciji
Caritas, u suradnji s Hrvatskim Å”umama, u okviru akcije ā€žZa 1000 radostiā€œ organizira humanitarnu prodaju božiƦnih drvaca s korijenom. Prodaja Ʀe se organizirati 13. prosinca 2008. u Zagrebu, Sisku, Karlovcu, Vinkovcima, Vodicama, Å ibeniku, Splitu, Zadru, Benkovcu i Biogradu.

Hrvatske Å”ume (HÅ ) i ove su godine darovale su HC-u 1000 božiƦnih drvaca ĆØijom se prodajom prikupljaju sredstva za najsiromaÅ”nije obitelji u Hrvatskoj. U prodaji Ʀe sudjelovati i predsjednik Uprave HÅ -a Darko VuletiƦ.

Hrvatske Å”ume darovale su HC-u drvca s korijenom, uzgojena za ovu namjenu, ĆØime se naglaÅ”ava se i ekoloÅ”ka dimenzija humanitarne prodaje. Djelatnici Hrvatskih Å”uma kupcima Ʀe objasniti na koji naĆØin zbrinuti kupljena drvca kako bi bila pogodna za presaĆ°ivanje.

U Zagrebu Ʀe se božiƦna drvca prodavati na Trgu Petra PreradoviƦa (Cvjetni trg) s poĆØetkom u 9h. OĆØekuje se kako Ʀe osobnim angažmanom u prodaji drvaca u Zagrebu pomoƦi Jadranka Kosor, podpredsjednica Vlade RH i ministrica branitelja, obitelji i meĆ°ugeneracijske solidarnosti te Tatjana Holjevac, predsjednica skupÅ”tine Grada Zagreba. ZagrebaĆØki gradonaĆØelnik Milan BandiƦ takoĆ°er Ʀe osobno pomoƦi, a dolazi u 9.30h. Dolazak je potvrdio i Zvonimir Å ostar, proĆØelnik ureda Grada Zagreba za zdravstvo, rad, socijalnu zaÅ”titu i branitelje.

U Karlovcu Ʀe prodaja biti ispred pastoralnog centra župe Sv.Tri kralja na Baniji (kontakt Živka Krupnicki 091 9539 029).

U Sisku na Trgu bana Josipa JelaĆØiƦa (kontakt Marija Zaloker 098 711 507).

U Vinkovcima Ʀe prodaja biti na Trgu bana Å okĆØeviƦa (kontakt vlĆØ. Tomislav Korov 098 437 490).

U Å ibeniku Ʀe prodaja biti kod Jadranske banke i u prodajnom centru Dalmare.

U Vodicama u centru (kontakti Milan ZaninoviƦ 098 523 328 i vlĆØ. Marinko MlakiƦ 098 266 273).

U Splitu Ʀe prodaja biti ā€œkod fontaneā€, na spoju Marmontove i Rive (kontakt Slavko JeronĆØiƦ 098 971 5507).

U Zadru Ʀe prodaja biti na Narodnom trgu (kontakt vlĆØ. Ivica JuriÅ”iƦ 099 311 8130).

U Biogradu kod tržnice (kontakt Mirjana TadiƦ 099 311 8132).

U Labinu Ʀe prodaja biti organizirana u tjednu od 15. do 21.12. (kontakt vlĆØ. Željko Zec 098 254 351).

OvogodiÅ”nja prodaja božiƦnih drvaca organizira se uoĆØi Nedjelje Caritasa, koja se obilježava na treƦu nedjelju DoÅ”aÅ”Ć¦a,14. prosinca.

Svake se godine odabire moto ili geslo, a ove se godine obilježava s pozivom ā€žLjubav sve podnosiā€ (1. Kor 13). Nedjelja Caritasa je dan posveƦen razmiÅ”ljanju o potrebnima, ali i prilika da ljudi dobre volje u crkvama diljem Hrvatske daju priloge za potrebne i oskudne.

Kontakti:
mr.sc. Roberta BrusiƦ, Hrvatski Caritas, tel. 4871 920, 099 4812 210
mr. Jasna Molc, Hrvatske Ŕume, tel. 4804 213, 098 440 408
___

Ako želite pomoƦi javite se svom župskom Caritasu koji je ukljuĆØen u akciju 1000 radosti...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 12 pro 2008, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BožiƦna akcija Za 1000 radosti 2008. - Caritas

--------------------------------------------------------------------------------

Å to ja mogu uĆØiniti?:
TVRTKE se u akciju mogu ukljuĆØiti

uplatama na žiro raĆØun 2340009 ā€“ 1510126452 (poziv na broj 08 )
kupnjom prigodnih božiƦnih ĆØestitaka HC-a ili
donacijom proizvoda i usluga.

GRAƐANI se u akciju mogu ukljuĆØiti

uplatama na žiro raĆØun 2340009ā€“1510126452 (poziv na broj 08 )
pozivima na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,10 kn).
slanjem SMS na telefon 65256 (s lijepim, poticajnim mislima ili porukama koje su dobili ili sami slali drugima), a cijena poruke 3,05 kn

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 16:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krenuo sam sa akcijom koja ide paralelno sa caritasom.
Caritas djeli privjeske, a kod mene se mogu kupit Ʀestitke po 5 kuna ciji prihod ide za caritas moje župe sv. Petar u Zagrebu ili caritas župe koje vi odredite. Preuzimanje mozemo dogovotit na mail: seljandavor@gmail.com .
Uz Haiti mislim da bi trebali mislit i na tesku sitvaciju u Lijepoj naŔoj. Njih ima jako puno.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.