HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 25 svi 2019, 1:31. Pogledaj neodgovorene postove
StruĆØni studij teologije za laike na KBFu?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
ofca

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 21 sij 2010, 21:08
PostNaslov : StruĆØni studij teologije za laike na KBFu?
Citiraj i odgovori

Jel ima netko da to studira? kako je? Smile ja bih upisala ove godine, ali to znaĆØi da bih neko vrijeme paralelno studirala, jel ima netko takva iskustva? prvi faks veƦ studiram bez plaƦanja, jel mogu i drugi? Smile
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Specijalac

Spol: muško
PostanoPostano: pet 22 sij 2010, 12:09
PostNaslov : Re: struĆØni studij teologije za laike na KBFu?
Citiraj i odgovori

ofca napisa:
Jel ima netko da to studira? kako je? Smile ja bih upisala ove godine, ali to znaĆØi da bih neko vrijeme paralelno studirala, jel ima netko takva iskustva? prvi faks veƦ studiram bez plaƦanja, jel mogu i drugi? Smile

http://www.unizg.hr/
Ovo ti je stranica od zagrebaĆØkog sveuĆØiliÅ”ta. tamo imaÅ” pod link pitanja i primjedbe te tamo poÅ”alji mail, oni bu ti najbolje znali. a ja mislim da se nomogu paralelno sturirati na dva fakulteta bez plaĆØanja. Ali provjeri.

Ko zna (ah, niko, niko niŔta ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
ofca

PostanoPostano: sub 23 sij 2010, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ja sam ĆØula da se mogu, al treba pisat nekakve molbe samo nitko ne zna kamo toĆØno, a poslat Ʀu im mail i tamo, hvala.
al viŔe me zanima kako izgleda studij ako netko zna, jel teŔko, jesu predavanja obavezna i tako to... Smile
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 18:38
PostNaslov : Re: struĆØni studij teologije za laike na KBFu?
Citiraj i odgovori

ofca napisa:

ja sam studirala ITKL, ali kad sam mudrost upisivala KBF (IKD) moglo se bez problema studirati paralelno bez plaƦanja...
a za upis razlike s IKD na ITK pisala sam molbu. tad je veƦ bio novi sustav sudiranja. veƦ sam imala diplomu prvog faxa, ali sam prvu godinu platila...

jesi li probala nazvat tajniŔtvo ITKL?
tajnica nije baÅ” preljubazna dragi moj , ali sigurno Ʀe ti znati odgovoriti! diplomiro

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
ofca

PostanoPostano: ned 24 sij 2010, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma pitala sam u tajniÅ”tvu i rekla mi je da oni nemaju nikakvog problema s tim da me upiÅ”u bez plaƦanja ili veƦ onako kako proĆ°em na prijemnom (odn. sad državnoj maturi), ali onda su mi poslije drugi rekli da bi ministarstvo moglo imat neÅ”to protiv Smile ako me naĆ°u da studiram dva faksa to jest Smile ali isto tako su mi rekli da se vjerojatno neƦe baÅ” tražit Smile ali svejedno bih htjela znat za sigurno na ĆØemu sam Smile

i s obzirom da si studirala tamo daj mi reci kako je s predavanjima, vidjela sam u rasporedu da su svaki dan u tjednu neka predavanja, jel to sve obavezno i korisno ili? mislim ĆØula sam da ljudi to studiraju uz obitelj i posao, a kako se ja nadam zaposlit kad zavrÅ”im prvi faks zanima me kako to ide jedno s drugim?
davorseljan

PostanoPostano: čet 28 sij 2010, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jesi razmiŔljala o dopisnoj teologiji.
Traje 7 godina, može se uz rad, nema nikakvih uslova.
Na kraju se dobiva puno.
Ima posebna tema o tome pa si pogledaj.
Ja sam na drugoj godini a upisi su do Uskrsa.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ofca napisa:
kako je s predavanjima, vidjela sam u rasporedu da su svaki dan u tjednu neka predavanja, jel to sve obavezno i korisno ili? mislim ĆØula sam da ljudi to studiraju uz obitelj i posao, a kako se ja nadam zaposlit kad zavrÅ”im prvi faks zanima me kako to ide jedno s drugim?

obveznost predavanja ovisi od profesora do profesora, ali rijetko tko proziva i zapisuje.
korisna su jako jer, osim predavanja i, eventualno, profesorove skripte, neka dodatna literatura ti veƦinom nije ni potrebna za ispit. izuzev nekih kolegija (kao npr. trinitarna)

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: ofca
Gladijator

PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Na kraju se dobiva puno.
MožeŔ li malo pojasniti??Jeli teŔko?Trebaju li predavanja?Može li se uz rad i djecu?I na kraju,Ŕto se dobiva i Ŕto možeŔ s tom diplomom??Hvala!!!
davorseljan

PostanoPostano: pet 05 vel 2010, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
davorseljan napisa:
Na kraju se dobiva puno.
MožeŔ li malo pojasniti??Jeli teŔko?Trebaju li predavanja?Može li se uz rad i djecu?I na kraju,Ŕto se dobiva i Ŕto možeŔ s tom diplomom??Hvala!!!

Å TO NUDI DOPISNA TEOLOGIJA

PoÅ”tovani ĆØitatelji !

Nakon mnogo razmiÅ”ljanja i mnogostruka savjetovanja zapoĆØinjemo, evo, teĆØaj dopisne teologije. RazmiÅ”ljali smo i razgovarali o svima Vama koji želite izvanredno studirati na naÅ”em Institutu za viÅ”u teoloÅ”ku kulturu, o Vama koji ste nekoƦ pohadjali vjeronauk u studentskim i drugim zajednicama, koji želite dublje razmiÅ”ljati o svojoj vjeri, koji želite imati zaokružen pogled u krÅ”Ć¦anski misterij, o Vama kojima se nameƦu pitanja o smislu i cilju života, o Vama koji želite neÅ”to viÅ”e znati o Kristu i krÅ”Ć¦anstvu, o Vama koji želite pratiti kako danaÅ”nja teologija obradjuje ono Å”to vjerujete; razmiÅ”ljali smo napose o Vama koji želite biti Kristovi svjedoci danas i ovdje, koji drugima želite dati "obrazloženje nade koja je u vama" (1 Pt 3,15), koji želite biti vjerniĆØki odgovorni i suodgovorni u danaÅ”njem druÅ”tvu i Crkvi; posebno smo mislili na Vas, roditelji, koji stojite pred ozbiljnim i odgovornim problemom vjerskog odgoja svoje djece, na Vas kojima ovo druÅ”tvo, osobito Å”kola, postavlja posebna pitanja s obzirom na vjeru, razmiÅ”ljali smo i o Vama, redovnici i redovnice, koji želite da VaÅ”e zajednice, sjemeniÅ”ta, studentati, novicijati, postulature, kandidature, juniorati dublje razmiÅ”ljaju i žive Isusovu poruku. Željeli smo pružiti neku pomoƦ i Vama, kateheti i katehistice, koji mladima, odraslima, katekumenima i dr. želite vjeĆØnu Božju rijeĆØ posredovati u njima danas razumljivoj ljudskoj rijeĆØi. Željeli smo pružiti svoju uslugu i Vama, sveƦenici, koji želite i trebate sustavnu informaciju o tijekovima danaÅ”nje teologije i koji drugima želite na suvremen i pristupaĆØan naĆØin posredovati Božju RijeĆØ. Svi smo mi - svijesno ili nesvijesno - djeca svoga vremena: nosimo radosti i brige toga vremena. Mnogi se bore i s velikim teÅ”koƦama. Krist je veƦ mnogima promijenio život. Ne bi li on mogao promijeniti i moj život: uĆØiniti ga ljepÅ”im i dostojnijim? Može li krÅ”Ć¦anska vjera dati odgovor na ĆØovjekova pitanja, napose na pitanja koja na poseban naĆØin postavlja naÅ”e vrijeme? Mogu li se i ja danas osobno susresti s Kristom? Odoljeva li krÅ”Ć¦anska vjera kritiĆØnom ispitivanju naÅ”ega razuma?

Iz svih tih pitanja, razmiÅ”ljanja, savjetovanja i želja rodila se misao o dopisnoj teologiji. Sve Vas pozdravljamo kao njezine prve suradnike i sudionike. Posrijedi su zaista važna pitanja naÅ”ega vjerniĆØkoga postojanja i naÅ”e Crkve. RjeÅ”avati ih možemo samo u najužoj suradnji jedni s drugima. Za tu Vas suradnju veƦ na poĆØetku molimo i na njoj Vam prijateljski unaprijed zahvaljujemo.

TEOLOGIJA I TEBI DOSTUPNA
u Å”koli i u kuƦi

* za znanstveno i dublje poznavanje vjere, Biblije, teologije
* za upuƦivanje u život i poslanje Crkve
* za dijalog sa suvremenim svijetom i kulturom
* za svjedoĆØenje i kvalificirano navjeÅ”Ć¦ivanje Kristove poruke

1. CIKLUS

Namijenjen onima koji žele
- (bolje) upoznati Bibliju
- (bolje) upoznati i produbiti vjeru
- snaƦi se u problemima Crkve i svijeta

Sastoji se od 4 godine:

1. Uvodni teĆØaj "PUT" - 20 pisama - 7 mjeseci
2. TeĆØaj Novi Zavjet I - 8 pisama - 8 mjeseci
3. TeĆØaj Novi Zavjet II - 8 pisama - 8 mjeseci
4. TeĆØaj Psalmi - 8 pisama - 8 mjeseci

2. CIKLUS - 3 godine

Namijenjen onima koji su bili sudionici svega 1. ciklusa ili imaju naobrazbu koja im daje pravo na visokoŔkolski studij.

Okvirne teme pojedinih godina:
1. KrÅ”Ć¦anin u vremenu i prostoru
2. Krist osloboditelj ĆØovjeka
3. Crkva i njezino služenje

Želi izložiti kako krÅ”Ć¦anska vjera treba da se shvati, živi i da se iskaže kao odgovor upravo na pitanje sadaÅ”njice i kao presudna Božja pomoƦ ĆØovjeku naÅ”ega vremena i trenutka.

STRUKTURA UVODNOG TEƈAJA "PUT"

Svrha

Svrha ovoga teĆØaja jest: podržati sudionike u njihovu razmiÅ”ljanju o vjeri i pomoƦi im njihovu osobnu vjeru unijeti u vjeru Crkve.
Produbljena osobna vjera može svakome dublje posvijestiti zadaƦu i poziv koji ima u situaciji koju živi. Iskustvo vjere obogaƦeno spoznajom o njoj omoguƦit Ʀe Vam da bolje uspijete u nastojanju da drugima posredujete to razumijevanje vjere
Svatko treba da drugima posreduje vjeru, ali ne svatko u istoj mjeri i na isti naĆØin:

- Roditelji žive svoju vjeru pred i sa svojom djecom.

- KrsƦansko svjedoĆØenje na radnome mjestu ili u krugu prijatelja treba obrazložiti, kad se postavi pitanje o njemu, o VaÅ”em svjedoĆØenju, naĆØinu života. I tu nije rijeĆØ o tom da nekome spretno i spremno odgovorite na upit, ili da ga uÅ”utkate, nego je nadasve važno biti sposoban i spreman uƦi u otvoren i poÅ”ten razgovor o vjeri.

- Založenost u župi, samostanu, pojedinim grupama i u pojedinim crkvenim službama (osobito u katehizaciji) ukljuĆØuje suodgovornost. A za nju je osim smisla za crkvenu praksu potrebno imati i odgovarajuƦe informacije i osposobljenja.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: pet 05 vel 2010, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala puno!!Ovo me je baŔ zanimalo!!Slobodno e pitam ako me joŔ Ŕto bude interesiralo?
davorseljan

PostanoPostano: uto 09 vel 2010, 16:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gladijator napisa:
Hvala puno!!Ovo me je baŔ zanimalo!!Slobodno e pitam ako me joŔ Ŕto bude interesiralo?

Naravno.
Sada se ide na to da Ʀe se moƦi uz plaĆØanje polagat i ispiti.
Sve je sada u pregovorima i dogovorima.
Kada Ʀe zavrÅ”it to se ne zna jer se u sve uplela i Bolonja tako da se po njima treba vidjet Å”to se smije a Å”to ne.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.