HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 14:56. Pogledaj neodgovorene postove
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 12:36
PostNaslov : Avatar
Citiraj i odgovori

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9Do2dfKzPNs

Jeste gledali? jako sretan Stvarno ne pamtim koji me se film tolko dojmio ko ovaj jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
dora

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

daaaa... Very Happy jedan od rijetkih filmova koje sam poželjela gledati ponovo! jako sretan
stvarno je dobar! Boje su prekrasne(a i volim plavu Razz ),super specijalni efekti....al naravno kad je redatelj James Cameron koj je režirao i Titanica,i Aliena,Terminatora...
nije da sam neki adekvatan "filmski kiritčar", jer ne gledam često filmove...al ovaj.. veseo

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
dora

PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna od meni najboljih scena..
http://www.youtube.com/watch?v=CXF-VZVdR2Y

Neytiri: Ikran will fly with only one hunter in the hole life!
To become "taronyu", hunter, you must choose your own Ikran and he must also choose you.
Žeksuli Very Happy : When?
Neytiri: When you are ready......

Glazba mi je odlična,taj njihov jezik mi je baš nekako "zvučan",a izmislili su ga za potrebe filma..(a možda ga i kopirali od nekih domorodaca u južnoj Americi..haha)

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 01 vel 2010, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jedino što mi je fakat dobro u filmu je: soundtrack!! veseo
oke, priznajem, ja sam bolesna na sndtrck-ove bas sam cool , ali sve mi žao para koje je Cameron potrošil radeć tako osrednji film. priča standardna, efekti preskupi. razmislja sve u svemu: ništ posebno... moje mišljenje! hm hm

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: uto 02 vel 2010, 0:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se muzika je suuper ali ovo ostalo mi nije ništa posebno. Priča je previše predvidiva, efekti su super ali gledao sam relativno nedavno i 2012 gje su efekti isto super, i malo mi je previše ljubić (nisamo to očekivao). Globalna ocjena prolaz ništa kaj imam u planu skinuti Laughing

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sri 03 vel 2010, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni se sviđa šminka i soundtrack Very Happy

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 03 vel 2010, 15:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

teta Jeja napisa:
jedino što mi je fakat dobro u filmu je: soundtrack!! veseo
oke, priznajem, ja sam bolesna na sndtrck-ove bas sam cool

Vjeruj mi, meni je soundtrack još bolji jer ga emotivno povezujem s pričom belji se Laughing Wink a isto sam frik za soundtrackove zeleni

teta Jeja napisa:
sve mi žao para koje je Cameron potrošil radeć tako osrednji film. priča standardna, efekti preskupi. razmislja sve u svemu: ništ posebno... moje mišljenje! hm hm

Efekti su fenomenalni i očito cijena nije mogla biti manja da se napravi ovako realistično kako je ispalo Wink Kaže Cameron da je priča stajala u ladici, kolko, 15 godina, jer tada kada ju je napisao nije bilo tehničkih mogućnosti za ostvarit to kako je zamislio. A kaj se tiče tehnologije, postoji velika razlika između Avatara i ostalih filmova/crtića koji koriste kompjutore, virtualnu stvarnost i (3D) specijalne efekte. Dok su u ovim ostalima likovi potpuno kompjutorski stvoreni i animirani, od kretanja do pokreta lica (glumci u fotelji snimaju glas u studiju i to je to kaj se njih tiče), u Avataru se koristi metoda/tehnologija 'performance capture' gdje su glumci zapravo na sceni cijelo vrijeme - označeni su s posebnim markerima uz pomoć kojih senzori hvataju njihove pokrete, slično kao za Goluma u 'Gospodaru prstenova', ali s dodatnom razlikom da su ovdje korišteni posebni dodatni senzori za lice koji registriraju pomak svakog mišića što je i rezultiralo tako realističnim licima koje vidimo jer to i jesu njihova lica jako sretan A da ne govorim o ostalim efektima virtualne stvarnosti kojima su stvorili tako detaljno realistično prirodno okruženje, puno je tu poligona u priči Wink A sve to košta kolko košta Smile Da se išlo na uobičajene tehnologije koje se već duže vremena koriste u filmskoj industriji, ne bi mogli napraviti film ovakvog stupnja vizualne realnosti i to ne bi bilo to Wink Evo pogled iza scena (dokumentarac) o ovom o čemu pričam: 1.dio (Introduction), 2.dio (Equipment, Casting, Actor's Training), 3.dio (Performance Capture, Virtual Camera, 3D Fusion Camera), 4.dio (Simul-Cam, Editing, Visual Effects), 5.dio (Sound Design, Scoring) Smile

Specijalac napisa:
slažem se muzika je suuper ali ovo ostalo mi nije ništa posebno. Priča je previše predvidiva, efekti su super ali gledao sam relativno nedavno i 2012 gje su efekti isto super, i malo mi je previše ljubić (nisamo to očekivao).

Pogledao sam u životu puno filmova, i gledajući ovaj film nisam imao osjećaj da će slijediti nešto očekivano. Očito sam se dovoljno uživio u film da ga pratim kako se i radnja odvija Wink Budimo realni, ljubav je ta koja je temelj i pokretač svega dobroga i koja na kraju pobjeđuje, tak da je i ovo jasna poruka da se ljudi protiv zla i uništenja mogu boriti samo ujedinjeni u vjeri, nadi i ljubavi Wink I u podizanju svijesti o očuvanju i poštivanju našeg predivnog planeta, prirode i Onoga koji je to stvorio i nama dao, ovaj film daje veliku pouku i poticaj jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Korny

PostanoPostano: pet 12 vel 2010, 16:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Budimo realni, ljubav je ta koja je temelj i pokretač svega dobroga i koja na kraju pobjeđuje, tak da je i ovo jasna poruka da se ljudi protiv zla i uništenja mogu boriti samo ujedinjeni u vjeri, nadi i ljubavi Wink I u podizanju svijesti o očuvanju i poštivanju našeg predivnog planeta, prirode i Onoga koji je to stvorio i nama dao, ovaj film daje veliku pouku i poticaj jako sretan

To je ono što se meni sviđa u tom filmu!! Totalno se raznježih srce Laughing Wink

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
little_angel

PostanoPostano: pet 12 vel 2010, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da u tom filmu nije naglasak bio na sadržaju i tome koliko će kome biti očekivani rasplet, već na nečem dubljem. Radi se o pouci koju možemo izvući, o cjelokupnom dojmu koji film ostavi na čovjeka (ja sam sat vremena bila pod ogromnim dojmom Laughing ), ljubavi, itd.

Mene je najviše dotaklo to kako je sve idilično i puno ljubavi na nama dalekom planetu Pandori, a ljudi su dovoljno sebični i bezosjećajni da to idu uništiti zbog neke svoje koristi. Zaista sam imala "težak" osjećaj poslije, pitala sam se jesmo li mi ljudi zaista takvi. Ali sjetila sam se Jakea, njegove hrabrosti i odvažnosti da se odupre ljudima kada je vidio koliko zla nanose tim izvanzemaljcima, sjetila sam se koliko im je pomogao, što je sve morao proći, i s kakvim žarom i ljubavlju je to činio... I bila sam ipak ponosna što sam čovjek, jer jedan takav poput Jakea mi daje nadu da ih ima još, i po meni jedan takav zasjeni zloću njih tisuću Very Happy

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.