HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 15:47. Pogledaj neodgovorene postove
Ljubav preko interneta
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
ja

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 18 vel 2010, 20:55
PostNaslov : Ljubav preko interneta
Citiraj i odgovori

Zanima me što općenito mislite o tome. Je li moguće? I je li prihvatljivo?

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: pet 19 vel 2010, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da moguće jeste, jer kao što se netko može na prvi pogled zaljubiti kad nekoga vidi (dakle u izgled) tako može i u neke osobine nekoga koga upozna na internetu ako se intenzivno dopisuju......

Sad pitanje je koliko je ta ljubav uopće duboka, odnosno može li se to uopće nazvati ljubavi...

Je li prihvatljiva? Jeste ako se to dvoje planira vidjeti i pokušat jednom izrealizirati sve (npr. djeli ih daljina, ali se planiraju jednom vidjet)... Tu onda i vidim pozitivnu stranu ljubavi preko interneta, i čula sam za takve slučajeve koji su uspili...

A ako se ne misle vidit, i ako su miljama udaljeni, i ako im je to samo zabava, ubijanje vremena onda mi se to čini bezveze i bez svrhe.. što vi mislite, znate li koji internet par?

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
dora

PostanoPostano: pet 19 vel 2010, 17:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Felicita znam ja jedan par,doduše ne osobno..upoznali su se preko jednog vjerskog foruma..svidjeli jedno drugom..i evo baš sad prije nekoliko dana su se zaručili.. zaljubljeni
Dakle,moguće je.. Wink Samo ja bi rekla prije da je moguća ljubav "pronađena internetom",a ne ljubav preko interneta-->jer ta mi nema smisla..

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Felicita

PostanoPostano: sub 20 vel 2010, 8:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dora napisa:
Samo ja bi rekla prije da je moguća ljubav "pronađena internetom",a ne ljubav preko interneta-->jer ta mi nema smisla..

Slažem se... A ova isključiva ljubav preko neta je virtualna i nekako nema smisla, nigdje ne vodi... Čula jesam za takve ljubavi, al nikoga nisu usrećile, bar koliko ja znam...

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: ned 21 vel 2010, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljubav je ljubav bila ona preko interneta ili ne.
Sad je pitanje dal se mogu razviti osjećaji između nekih osoba preko neta...
Mislim da mogu.
Ali većina međuljudskih odnosa se ne može prenijeti i ostvariti preko neta.
Nužno je potrebna i verbalna komunikacija.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vicky, davorseljan
vicky

PostanoPostano: ned 21 vel 2010, 21:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prije nekoliko godina moj bratić je na iskrici upoznao curu. nakon što su se neko vrijeme dopisivali poceli su se nalaziti. danas su vec nekoliko godina u sretnom braku i imaju kćer.

moguće je naći ljubav preko interneta. na kraju krajeva zašto da ne.

ali uvijek moramo imati na pameti da je internet virtualni svijet gdje svatko moze biti što poželi. prema tome možemo sklapati prijateljstva, zaljubljivati se ili što li već ne preko interneta, ali dok ne upoznamo osobu "s druge strane žice" u živo treba biti oprezan i ne zanositi se baš previše. griješimo u procjeni drugih ljudi i kad smo s njima u osobnom kontaktu, da nebi u virtualnoj komunikaciji.

u svakom slučaju ja sam za bilokakvo upoznavanje novih ljudi na netu - u svhu ljubavi, prijateljstva, itd ..... dok je oprez i zdrav razum uključen

Zgrćite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rđa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu. Doista, gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce. (Matej 6:20-21)
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: dora, lucija
Amistad

Spol: muško
PostanoPostano: sub 27 vel 2010, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa imamo nekoliko bračnih parova koji su se upoznali baš zahvaljujući ovom forumu: Arki i Thlaspi, Smješko i Chico, Heartsong i Zveki,... a vjerojatno ih ima još za koje ja ne znam.

Internet je također sretstvo s kojim se Bog posluži da spoji one koje je želi spojiti. Isto kao i susreti (župni, zajednica, HKM, SKAC, Frama, ...), izlasci društva, ...

Naravno, nema smisla da se ljudi dopisuju godinama, nikad se ne vide i onda odluče vjenčati. No to je sad druga krajnost. To je kao ono "naručena mlada".
A još u prošlom stoljeću su se parovi dopisivali i tako izgarđivali vezu, a svega nekoliko puta vidjeli prije nego su se odlučili vjenčati. Zar nije to isto kao i Internet?!
A film "Poruka u boci"?!

"Ako nam život omogući da naša ljubav ovlada nama, kao što je njihova ljubav nosila njih, jednom, na kraju puta, možda možemo očekivati da i mi umremo sretni." (Siniša Glavašević)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.