HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 26 kol 2019, 3:20. Pogledaj neodgovorene postove
Planinarski križni put
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 26 vel 2010, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Obije su trase zanimljive tako da je ovaj put jako težak odabir.
Bilo koji da se odabere bit Ʀe pun pogodak.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 02 ožu 2010, 7:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi prijatelji,

Predstavljamo Vam 45. Planinarski križni put u organizacije BratovÅ”tine sv. Bernarda u novoproglaÅ”enoj bjelovarsko-križevaĆØkoj biskupiji na trasi Križevci-Sv. Petar-Križevci.

Pozivamo Te da nam se pridružiÅ” i na ovom 45. Pkp-u! Potaknuti vjernoÅ”Ć¦u i primjerom sv. Marka KriževĆØanina, ovom pobožnoÅ”Ć¦u želimo Å”to dublje u svoje srce utisnuti otajstva Isusove muke i smrti i moliti Ga za pomoƦ da svatko od nas u ovome vremenu i ovim prilikama ispuni svoje životno poslanje. Željeli bi se u ovoj sveƦeniĆØkoj godini posebno spomenuti tog zvanja a idealan primjer je zaÅ”titnik grada Križevaca - Sv.Marko KriževĆØanin. Kreni i Ti za Isusom kamo god da On krene, a sigurno Ʀe biti s nama i na ovom putu kroz molitvu, žuljeve, suze, smijeh, Å”utnju, pjesmuā€¦Mnogo se stvari mjenja u danaÅ”nje vrijeme, ali planinarski križni put i dalje ostaje obilazak 14 sakralnih objekata u dva dana, s malim odmorom za tijelo u subotu s jedne strane i punjenjem duhovnog akumulatora kroz cijelonoĆØno klanjanje pred Presvetim s druge.Vjerujem da Ʀe dolazak na ovaj križni put biti Tvoj pokazatelj spremnosti nasljedovanja Isusa u svakom trenutku i da Ʀe ta spremnost zajedno s ovom pobožnosti u svima nama donijeti bogate plodove

Od srca se radujuƦi susretu sa svima vama u novoosnovanoj biskupiji, u ime organizatora želimo vam dobrodoÅ”licu.

_____

Cijena križnog puta je 30 kn + 45kn za bus do Križevca i nazad. Prijave i uplate bit Ʀe u Povjerenstvu za pastoral mladih 8.3.2010. od 15-18h
POLAZAK
Polazak iz Zagreba bit Ʀe u 5.30, a toĆØno mjesto polaska buseva Ʀe se dobiti kod prijava. Okupljanje Ʀe biti u subotu u 7 h ujutro u prostorijama ā€žAuto moto klubaā€œ Križevci, Ul. N. Tesle 1. Autobusi iz Križevaca nazad kreƦu nakon zavrÅ”ne mise po dogovoru.
ZavrÅ”no euharistijsko slavlje s poĆØetkom u 18 sati bit Ʀe u Župnoj crkvi sv. Ane u Križevcima.

Ispovijed
Mole se animatori da potaknu svoje mlade da se ispovijede, kako bi mogli Ŕto dublje, cjelovitije i dostojanstvenije sudjelovati na sv. misama i križnom putu.

____

TRASA 45. PKP-A
Subota 13.03.2010
1. Župna crkva BDM Žalosne i sv. Marka KriževĆØanina - Križevci
2. Kapela sv. Elizabete ā€“ Doljnja BrckovĆØina
3. Raspelo - Ravenski LemeÅ”
4. Župna crkva sv. Margarete - Dubovec
5. Raspelo - Ravenska Kapela
6. Kapela sv. Ivana Krstitelja - Ferežani
7. Župna crkva sv. Mihovila - Miholec
8. Župna crkva sv. Petra ap. ā€“ Sv. Petar Orehovec

Nedjelja 14.03.2010
9. Raspelo - Zamladinec
10. Crkva sv. Helene ā€“ Sv. Helena
11. Raspelo ā€“ KrĆØevine
12. Kapela sv. Benedikta ā€“ Mali PotoĆØec
13. Kapela sv. Marka KriževĆØanina ā€“ Križevci
14. Katedrala sv. Trojice ā€“ Križevci

_________

Å to ponijeti:

OBAVEZNO ponijeti gojzerice ili ĆØvrste nepromoĆØive cipele
vreƦu za spavanje, podmetaĆØ
hranu i piƦe za dva dana
rezervnu obuƦu za Å”kolu
baterijsku lampu, svijeƦu
rezervnu odjeƦu
stvari obavezno nositi u ruksaku
sviraĆØi neka ponesu instrumente
tko ima, neka ponese pjesmaricu

________

Organizatori:
Planinarska bratovŔtina sv. Bernarda - Samobor
Župa Sv. Ane i
Župa BDM Žalosne i Sv. Marka KriževĆØanina - Križevci

Pokrovitelj:
Povjerenstvo za pastoral mladih ZagrebaĆØke nadbiskupije

_________

VIDIMO SE!

KRIŽNI PUT SE NE ODGAƐA ZBOG LOÅ EG VREMENA!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Lalaith

PostanoPostano: čet 11 ožu 2010, 14:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam da se križni putevi ne odgaĆ°aju zbog loÅ”eg vremena, ali svejedno moram postaviti ovo pitanje:
HoƦe li se križni putevi održati? Jer ovo baÅ” i nije normalno loÅ”e vrijeme.
Palo je 30 (ili viÅ”e) cm snijega, sve Ʀe staze biti zametene.... A ako naglo zatopli, i poĆØne se topiti biti Ʀe joÅ” gore- blato do grla....
Nisam osjetljiva, bila sam veƦ na 10 križnih puteva u razliĆØitim vremenskim (ne)prilikama, ali ovo mi se ĆØini too much...
Å ta vi mislite?

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice ĆØekaju da budu voljene Smile
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: dora
dora

PostanoPostano: čet 11 ožu 2010, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lalaith napisa:
Znam da se križni putevi ne odgaĆ°aju zbog loÅ”eg vremena, ali svejedno moram postaviti ovo pitanje:
HoƦe li se križni putevi održati? Jer ovo baÅ” i nije normalno loÅ”e vrijeme.
Palo je 30 (ili viÅ”e) cm snijega, sve Ʀe staze biti zametene.... A ako naglo zatopli, i poĆØne se topiti biti Ʀe joÅ” gore- blato do grla....
Nisam osjetljiva, bila sam veƦ na 10 križnih puteva u razliĆØitim vremenskim (ne)prilikama, ali ovo mi se ĆØini too much...
Å ta vi mislite?

hm,neznam baÅ”..sjeƦam se jednog križnog puta od prije par godina(nije bila zg biskupija)...hodali smo po brijegu koji je imao snijega skoro do koljena... Very Happy doduÅ”e bila je kratka relacija...
žrtva,žrtva..

Ma tko ja bio,
ti me poznajeÅ”,
tvoj sam
Bože moj!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 22 ruj 2010, 5:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi prijatelji,

Predstavljamo Vam 46. Planinarski križni put u organizacije BratovÅ”tine sv. Bernarda u na trasi LUG SAMOBORSKI-NORÅ IƆ SELO-SAMOBOR.
Sve detalje možete pronaƦi na sljedeƦem linku gdje Ʀe biti stavljene i obavijesti.

http://www.bratovstina-sv-bernarda.hr/pkp-sljedeci.html

Cijena križnog puta je 30 kn + 20kn za bus od Zagreba do Luga Samoborskog.

Sve detalje Ʀemo staviti dodatno.

Nadamo se vaŔem odazivu.
LP
Magali

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.