HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 14 pro 2019, 6:32. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
Dubravko

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 ožu 2010, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina je. Ali zar je to protuargument?! Shocked i neƦe nikada suviÅ”e dobro pisati o Crkvi, a loÅ”e onoliko koliko im povoda damo...

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: pet 19 ožu 2010, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije protuargument ali s jedne strane veƦinom o Crkvi piÅ”u oni koji u njoj nisu. To je kao da ja na forumu piÅ”em o tvoj obitelji. Ne znaju kako ta obitelj funkcionira i sl.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Dubravko

PostanoPostano: ned 21 ožu 2010, 7:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

CroStorm napisa:
Nije protuargument ali s jedne strane veƦinom o Crkvi piÅ”u oni koji u njoj nisu. To je kao da ja na forumu piÅ”em o tvoj obitelji. Ne znaju kako ta obitelj funkcionira i sl.

Navedeni sluĆØaj pedofilije nema nikakve veze s tim tko piÅ”e; Å”toviÅ”e, netko unutar Crkve bi ga mogao pokuÅ”ati ublažiti ili zataÅ”kati. Nije toliko bitna Crkva i Å”to se mi sada zbog nekog ĆØlanka osjeƦamo povrijeĆ°enima, Å”to je sa žrtvama?

CroStorm

PostanoPostano: ned 21 ožu 2010, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žrtve mogu tužiti pojedine sveƦenike kao Å”to je bilo sluĆØaj u SAD-u.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Gladijator

PostanoPostano: pon 22 ožu 2010, 17:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
CroStorm napisa:

Navedeni sluĆØaj pedofilije nema nikakve veze s tim tko piÅ”e; Å”toviÅ”e, netko unutar Crkve bi ga mogao pokuÅ”ati ublažiti ili zataÅ”kati. Nije toliko bitna Crkva i Å”to se mi sada zbog nekog ĆØlanka osjeƦamo povrijeĆ°enima, Å”to je sa žrtvama?

Najgore u svemu tome Å”to nikome nisu bitne žrtve veƦ prepucavanja,i velikim dijelom medija je ovo doÅ”lo ko kec na desetku,pa mogu pljuvati po svemu Å”to je katoliĆØko i Å”to hoda na dvije noge!!
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 22 ožu 2010, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ipak, mediji jedva ĆØekaju neÅ”to takvo, da mogu popljuvati ĆØitavu Crkvu. OdliĆØno je to objasnio fra Zvjezdan LiniƦ:

Citat:
NekoƦ davno, u staroj Jugoslaviji, dok sam služio vojni rok u JNA, mlade se ljude indoktrinacijom pokuÅ”avalo izvuƦi iz ā€œmrakaā€ Crkve i vjere. Tobože vjera spada u primitivizam i ne ide s naprednim druÅ”tvom. Bojim se da je i sada u nekim glavama tako. Uvijek se nastojalo vjeru izjednaĆØiti s praznovjerjem, a Crkvu pokazati kao pokvareno druÅ”tvo.
U kontekstu jedne takve druÅ”tveno-politiĆØke teme, kapetan je vojnicima nabrajao grijehe Crkve u srednjem vijeku. Naveo je Giordana Bruna, pa Galileja i istaknuo kako je Crkva igrala mraĆØnu ulogu.
Nisam mogao ostati miran. Javio sam se za rijeĆØ, a svi su znali moje životno usmjerenje i zvanje. Rekao sam priprostim rijeĆØima: Å to bi bilo da ljudi u gradu vide nekog oficira JNA pijanog? Zar bi tko zakljuĆØio da je armija pijana? Svatko bi krivio iskljuĆØivo tog oficira. Tako se ne može reƦi ni za Crkvu ā€œda je pijanaā€, tumaĆØio sam kapetanu. Mislim da je shvatio i zbog tih rijeĆØi nisam odgovarao.

Mislim da mediji stavljaju cijelu Crkvu u osobnosti tih pojedinaca.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: CroStorm
9.81

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 7:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
CroStorm napisa:

Upravo je to Å”to si napisao kljuĆØno.

Da zaista ne postoje sluĆØajevi pedofilije, nijedan medij nebi mogao napisati baÅ” niÅ”ta o tome, prema tome ako baÅ” svi mediji piÅ”u o istim sluĆØajevima, oĆØigledno je da nije rijeĆØ o medijskom linĆØu veƦ da novinari rade svoj posao.

InaĆØe novinari su tu odigrali pozitivnu ulogu, jer su priliĆØno pritisnuli sve one crkvene krugove koji su prikrivali pedofiliju desetljeƦima.

Pa nek sad netko kaže da je tu rijeĆØ o medijskom linĆØu crkve, Å”to zar bi bilo bolje da mediji nisu o tome pisali i da je stanje ostalo takvo kakvo jest bilo desetljeƦima?

Dakle, uopƦe nije bitno tko piÅ”e, jer naime o istim sluĆØajevima, posve iste stvari piÅ”u i tzv. desne novine, lijeve novine, liberalne, demokrÅ”Ć¦anske, ovakve i onakve, svih boja i predznaka.
Ne samo to, u Irskoj i NjemaĆØkoj se tim sluĆØajevima bave i Ministarstva pravosuĆ°a, Å”to je lako provjerljivo.

Jedino je nejasno zbog ĆØega o tome ne piÅ”e Glas Koncila, jer tema je izuzetno ozbilja i važna za crkvu a žrtve zaslužuju mnogo viÅ”e od obiĆØnog ignoriranja problema.

Kada govorimo o osjeƦaju povrijeĆ°enosti, bitnije je Å”to osjeƦaju žrtve, a Å”to s tiĆØe naÅ”e povrijeĆ°enosti, trebali bismo itekako biti i povrijeĆ°eni i zabrinuti ĆØinjenicom da su sveƦenici-pedofili i njihovi zaÅ”titnici uĆØinili neopisivu sablazan i Å”tetu naÅ”oj crkvi, povrijeĆ°enosti zbog napisa novinara nebi uopƦe smjelo biti, jer novinari su pomogli razotkriti veliko zlo.

Tko god mrmlja protiv novinara, treba se zapitati; ''dal' bi bilo bolje da se sluĆØajevi pedofilije u crkvi, nisu nikada otkrili i da se nastavila praksa pedofilije i Å”tiĆØenja pedofila?''

9.80665 m/s2
9.81

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Ipak, mediji jedva ĆØekaju neÅ”to takvo, da mogu popljuvati ĆØitavu Crkvu. OdliĆØno je to objasnio fra Zvjezdan LiniƦ:

Citat:
NekoƦ davno, u staroj Jugoslaviji, dok sam služio vojni rok u JNA, mlade se ljude indoktrinacijom pokuÅ”avalo izvuƦi iz ā€œmrakaā€ Crkve i vjere. Tobože vjera spada u primitivizam i ne ide s naprednim druÅ”tvom. Bojim se da je i sada u nekim glavama tako. Uvijek se nastojalo vjeru izjednaĆØiti s praznovjerjem, a Crkvu pokazati kao pokvareno druÅ”tvo.
U kontekstu jedne takve druÅ”tveno-politiĆØke teme, kapetan je vojnicima nabrajao grijehe Crkve u srednjem vijeku. Naveo je Giordana Bruna, pa Galileja i istaknuo kako je Crkva igrala mraĆØnu ulogu.
Nisam mogao ostati miran. Javio sam se za rijeĆØ, a svi su znali moje životno usmjerenje i zvanje. Rekao sam priprostim rijeĆØima: Å to bi bilo da ljudi u gradu vide nekog oficira JNA pijanog? Zar bi tko zakljuĆØio da je armija pijana? Svatko bi krivio iskljuĆØivo tog oficira. Tako se ne može reƦi ni za Crkvu ā€œda je pijanaā€, tumaĆØio sam kapetanu. Mislim da je shvatio i zbog tih rijeĆØi nisam odgovarao.

Mislim da mediji stavljaju cijelu Crkvu u osobnosti tih pojedinaca.

Ne vjerujem da mediji stavljaju znak jednakosti izmeĆ°u crkve i pojedinaca koji su poĆØinili zloĆØine ili ih prikrivali.
No ali ako je toĆØno da postoji tajni crkveni dopis negdje iz poĆØetka 21.st. prema kojemu se zabranjuje govor o pedofiliji, onda Ʀe to biti zaista straÅ”no za cijelu crkvu, a jednako je straÅ”na i moguƦnost koju spominju mnogi mediji, moguƦnost da je danaÅ”nji papa i sam nareĆ°ivao prikrivanje pedofilije.

Neznam kako se drugi vjernici nose sa tim teÅ”kim saznanjima, ali ja se pokuÅ”ava staviti u položaj nekog vjernika iz doba razvratnih renesansnih papa, kada je svima bilo jasno koliko je tadaÅ”nja crkva bila potonula u zlo, dakle vjernici su se vodili naĆØelom da vjeruju u Boga a ne u Papu i sveƦenike, iÅ”li su naravno i dalje na mise i dalje su ostali vjernici, jer tko izdrži teÅ”ka vremena, dvostruka mu je plaƦa.

9.80665 m/s2
angelous

PostanoPostano: ned 18 tra 2010, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.kriz-zivota.com/dokumenti/5546/hans_kung_crkva_je_u_dubokoj_krizi/

meni se ĆØini kao poziv na neposluÅ”nost Confused

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 20 tra 2010, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
http://www.kriz-zivota.com/dokumenti/5546/hans_kung_crkva_je_u_dubokoj_krizi/

meni se ĆØini kao poziv na neposluÅ”nost Confused

Slažem se.
Povjerenje u crkvu je poljuljano i to jako.
Mnogi danas sakrivaju svoju vjeru i ljudi je na misama sve manje i manje.
Danas je u modi psovat Boga, govorit protiv sveĆØenika i crkve.
Svi se opet udaljamo od 'izvora žive vode' na neki naĆØin ili pljujemo u njega.
Neki dan ĆØujem da je neki muslimanski sveĆØenik izjavio da su žene svojim odjevanjem krive za potrese.
Pitam se zato se ne stane sada u obranu žena u muslimanskom svijetu gdje su one robkinje i svaki dan ih se nepoznati broj ubije jer žele drugaĆØije živjet i žele slobodu.
ZaŔto se o tome Ŕuti.
Kada bi se spasilo i jedan život mislim da bi nam bilo bolje

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 26 tra 2010, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heh Kunge se sad naŔao pametovati..
Neke stvari su jasne i osnovnoŔkolcima...
Mislim da on samo želi medijsku pozornost...

On je u nekim stvarima zaista veliki mislilac... ali...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Dubravko

PostanoPostano: sri 26 svi 2010, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.jutarnji.hr/svaka-poza-u-braku-je-dobra-ako-se-vjernici-gledaju-u-oci/772926

PriliĆØno korektno za ono Å”to znamo proĆØitati u Jutarnjem.

angelous

PostanoPostano: sri 26 svi 2010, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam na toj duhovnoj obnovi u Sisku. I preporuĆØam svakome tko joÅ” nije bio. Very Happy Veoma interesantan, pristupaĆØan i naprosto jednostavan naĆØin iznoÅ”enja takvih ''tabu'' tema Very Happy

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.