HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:48. Pogledaj neodgovorene postove
Karizmatski pokreti, zajednice, osobe...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
5rich
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:

a ovo što novinari pišu samo je puko pretjerivanje i napuhavanje stvari kojih uopće nije bilo. a i da je i bilo nečeg sličnog "istjerivanja sotone iz cure" sigurno se ne bi to događalo pred toliko ljudi. a i za one malo neupućene to nejde samo od jednom, treba proći vremena da se osoba oslobodi od zloga duha

poanta mojih smajlića ( Rolling Eyes Rolling Eyes ) je bila upravo tvojih par adnjih rečenica

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
vjernik

Spol: muško
PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 16:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
Citat:

a ovo što novinari pišu samo je puko pretjerivanje i napuhavanje stvari kojih uopće nije bilo. a i da je i bilo nečeg sličnog "istjerivanja sotone iz cure" sigurno se ne bi to događalo pred toliko ljudi. a i za one malo neupućene to nejde samo od jednom, treba proći vremena da se osoba oslobodi od zloga duha

poanta mojih smajlića ( Rolling Eyes Rolling Eyes ) je bila upravo tvojih par adnjih rečenica

Meni je većina postova napisanih na ovoj temi eto ti na sad

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 16:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
5rich napisa:
Citat:

Meni je većina postova napisanih na ovoj temi eto ti na sad

heh..mislim da si malo krivo shvatio(ili sam ja)
naime, mateja je rekla u zadnjih par rečenica ono kaj sam ja htela reći smajlićina u mojem postu Very Happy

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
DIDY

PostanoPostano: sub 20 ruj 2008, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mateja_p napisa:
5rich napisa:
El Pepe napisa:
Jeli tko bio na duhovnoj obnovi u domu sportova, od 05. do 07. rujna?
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

čitala sam u novinama da su iz jedne cure istjerivali sotonu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
sigurno pred toliko ljudi Rolling Eyes Rolling Eyes

ja sam bila redar na tom seminaru i ono što mogu reći je da je bilo predivno. Gospodin je na mnogo načina dotaknuo mnoge ljude.
a ovo što novinari pišu samo je puko pretjerivanje i napuhavanje stvari kojih uopće nije bilo. a i da je i bilo nečeg sličnog "istjerivanja sotone iz cure" sigurno se ne bi to događalo pred toliko ljudi. a i za one malo neupućene to nejde samo od jednom, treba proći vremena da se osoba oslobodi od zloga duha.

U potpunosti se slažem s matejom. Također sam bila među redarima na seminaru i bilo je predivno. Svima bi preporučila da barem jednom odu na takav seminar, ne mora to biti u domu sportova nego može i u Taboru u Samoboru, naravno ako mogu.

Gdje je ljubav i prijateljstvo,
gdje je ljubav ondje je i BOG!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
emma

PostanoPostano: ned 21 ruj 2008, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad sam bila prvi put na seminaru takvog tipa. Htjela sam ići ali nisam znala što očekivati. Neki koji su išli sa mnom imali su intenzivne emocionalne reakcije, ja ne, ali jako mi je drago da sam išla, bilo mi je lijepo sva tri dana i nadam se da ću ići u Tabor uskoro.
(Anegdota- zovem ja da se prijavim za smještaj u siječnju za seminar za mlade i pitam "Jel prerano da se prijavim?" a teta mi veli: "Nije, sve je već popunjeno" Laughing )

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati čitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
Specijalac

PostanoPostano: pon 27 lis 2008, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Pepe napisa:
Slučaj je tragičan i žalostan. S druge strane karizme su prisutne u Crkvi od njenih početaka pa do danas.
Mislim da bi vjernici iz samog karizmatskog pokreta trebali više inzistirati na uvođenju reda u sve to.
Mislim da bi trebali napisati statut i program djelovanja te to dati na provjeru biskupima i samoj Svetoj stolici, ovisno o razini na kojoj djeluju.
Tako bi se uvelo više reda i samanjila samovolja pojedinca.

Statu su u izradi. Koliko mi je poznato(a znam ponešto), poslani su na Kaptol i čeka se odgovor od Kaptola. Također znam da postoji u Vatikanu sjedište karizmatske obnove u duhu svetome(tako se zove u Hrvatskoj(Zagrebu), neznam koje je međunarodno ime). Mislim da bi bilo dobro napomenuti da je i sam blagopokojni papa Ivan Pavao 2 potaknuo i dao svoj blagoslov voditeljima karizmatske obnove(među kojima je bilo i nekoliko hrvatskih voditelja\svečenika) 1998g.

Također u Hrvatskoj se u poslijednjih par godina radi na zbližavanju zajednica iz cijele hrvatske i Bosne i Hercegovine, te na zajedničkom radu. To se postiže kroz različite seminare i škole, te zajedničkim duhovnim obnovama.

P.S. ako sam kaj fulao slobodno me ispravite.

P.S.S. ako ima još kakvo pitanje slobodno pitajte, a ja ću ako ću znati odgovor odgovoriti.
Very Happy moram malo manje pisati Very Happy

Pozdrav svima

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
vjernik

PostanoPostano: pon 27 lis 2008, 19:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Mislim da bi bilo dobro napomenuti da je i sam blagopokojni papa Ivan Pavao 2 potaknuo i dao svoj blagoslov voditeljima karizmatske obnove(među kojima je bilo i nekoliko hrvatskih voditelja\svečenika) 1998g.

"Katolička karizmatska obnova
pomogla je brojnim kršćanima
ponovno otkriti prisutnost i snagu Duha Svetoga
u njihovim životima, životu Crkve i svijeta.
To je otkriće u njima pobudilo vjeru u Krista
ispunjenu radošću, velikom ljubavlju prema Crkvi,
te velikodušnošću predanju njezinu
evangelizacijskom poslanju"

Papa Ivan Pavao II
sudionicima devete konferencije voditelja Karizmatske obnove,
Fiuggi 30. listopada 1998. godine

Valjda poglavar Katoličke crkve zna što govori Wink

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: mateja_p, agape
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 02 pro 2008, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što znate o p. Filipoviću???
Po meni on je veliki karizmatik, ali nije toliko javno aktualiziran...to cijenim kod njega...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: uto 02 pro 2008, 23:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:
Po meni on je veliki karizmatik, ali nije toliko javno aktualiziran...to cijenim kod njega...

Govorimo li o p. Mihovilu Filipoviću (Monfortanac)?

BVB
El Pepe

PostanoPostano: sri 03 pro 2008, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je pak ni se morti Mirko Filipović v karizmatike del?

Tak si ja to mislim
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 03 pro 2008, 13:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Specijalac napisa:
Magali napisa:

Govorimo li o p. Mihovilu Filipoviću (Monfortanac)?

Da, o njemu mislim.
Moje iskustvo je samo pozitivno. Njegove propovijedi su vrlo nadahnute, a njegovo djelovanje je posebno...njegov dar je viđen...
Kako je prekrasno i snažno kada ovakva osoba moli za tebe (nas).

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sri 03 pro 2008, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:

Da, o njemu mislim.
Moje iskustvo je samo pozitivno. Njegove propovijedi su vrlo nadahnute, a njegovo djelovanje je posebno...njegov dar je viđen...
Kako je prekrasno i snažno kada ovakva osoba moli za tebe (nas).

Slažem se sa tobom. Ali njegova največa vrijednost je da što god radi radi sa veseljem i ljubavlju. To je nešto što sve ljude privlači. A na njegov primjer se može primjeniti ona Biblijska: "Po plodovima će te ih prepoznati". Ljudi možda neznaju ali on je duhovnik 7 zajednica koje okupljaju jedan ljepi broj ljudi.
Ali mislim da se nebi smijelo pričati o pojedincima zato što ima još takvih svečenika(redovnika) koji daju cijeloga sebe za Krista. A taj primjer bi mi trebali slijediti.

Pozdrav

BVB
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, sv.Franjo legenda
vjernik

PostanoPostano: pet 19 lip 2009, 19:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Katolička karizmatska obnova u Kopru, Slovenija.
Voditelj: vlč. James Manjackal
Bio danas i bilo je prekrasno.
http://prenova.rkc.si/

što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: pet 23 lis 2009, 21:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovih dana(danas, sutra, preksutra) je u Taboru (samobor) duhovna obnova za predstavnike svih molitvenih karizmatskih zajednica u Hrvatskoj i u BIH. Tamo su i predstavnici ICCRS (možemo reči glavni za karizmatsku obnovu a smješteni su u rimu), predsjednica i direktor. Jedna od želja ove duhovne obnove je povezati sve zajednice u Hr. te da se organizira na nacionalnoj razini (a ne kako je do sad samo na razini zg. nadbiskupije). Ovim putem potičem sve (kojima je karizmatska duhovnost na srcu, a i onima kojima nije Very Happy ) da mole na tu nakanu jer u današnje vrijeme ništa nam nije važnije nego zajedništvo i jedinstvo.

BVB
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik, sv.Franjo legenda, davorseljan
agape

PostanoPostano: sub 27 ožu 2010, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svašta je tu već napisano i puno je toga s čim se mogu i ne mogu složiti, no kako sad nemam vremena za tako nešto dugo i kompleksno postavit ću svoje pitanje "u glavu" s malim objašnjenjem.

Prije jedno osam godina ila sam na seminaru oca Jamesa M. i doista me dojmio, potakao na drukčiji duhovni život i smatram da je to bilo moje preobraćenje odnosno da sam tada počela ispravnije, iskrenije živjeti vjeru. (recimo da sam dobila duhovno ozdravljenje i osjetila tu Snagu,no to nije toliko važno jer sad koliko je to bilo to, koliko moj subjektivan doživljaj, koliko to što sam bila jako mlda itd. ne želim ulazit u to jer za priču zapravo nije ni bitno)

Nakon toga uslijedio je period aktivnog kršćanskog života: česte pričesti, aktivno sudjelovanje u župnoj zajednici i udruzi mladih (ne karizmatskoj), produbljivanje vjere...

Došle su i krize i kušnje, vjera je bila jaka, ali život i prakticiranje je oslabilo, no kao i svi mi "obični" katolici trudila sam se, nastojala, išla na duhovne obnove za mlade i sl. I tako živim i danas osam godina poslije!

Da me promijenilo - je, da sam poželjela opet - jesam. Zašto nisam? Zato jer sam postala "intelektualac" koji je smatrao da je razum jači od osjećaja i htjela sam bit na čisto sa sobom e sam nastavila svoj vjernički život koliko sam to u svojoj župi mogla.

Međutim, nedavno sam razmišljala ponovno o svemu, o sebi, svom odnosu s BOgom i javila se želja za karizmatskom zajedncom. Možete me sad napadat koliko hoćete, ali ja jednostavno gorim od ljubavi prema Trojedinom Bogu na takvim susretima i to ne zbog darova niti jer želim bit "posebna po darovima", ne, nego jer me takav način molitve (ponizne, zahvalne), slavljenja i pjevanja oduševljava za Krista i koliko god ja mogla bez toga,pri jednom "slučajnom" susretu s jednom curom koja me pozvala na svoju zajednicu koja je karizmatska zajednica, shvatila sam koliko to želi i da je to zapravo za mene jer sam se pronašla u tome, dobivam zaista posebnu snagu za živjeti svoju vjeru (koja je ista ko i prije, samo bolje, brže, potpunije, konkretnije raste).

E sad imam problem jer ja živim u Splitu tj. okolici Splita i htjala bih (barem pokušat, jer koliko vidim nisu ni sve zajednice iste) se priključit nekoj karizmatskoj zajednici, ali ne znam nijednu, ne znam nikog tko je vodi niti znam koga bi pitala pa ako iko ikako može pomoć uputit me na bilokakav kontakt bila bih jako zahvalna! Smile

Bog vas sve blagoslovio i živite vjeru u zajednicama, župama, ma gdje bili - to uopće nije važno dok ste na putu Bogu! Ljubite i neka ta ljuba teži onoj savršenoj Ljubavi! (a zajednice nisu tu da nas dijele unutar crkve već da svatko za sebe pronađe najprikladniji put do Gospdina)

Pozdrav iz Dalmacije Smile

Možete mi raditi sjenu, ali svjetlo je u meni!!!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.