HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 1:54. Pogledaj neodgovorene postove
Iskustva s hodočašća
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 14 tra 2008, 11:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da se ja taj dan zaletim redovnom linijom?
Ne podnosim hodočasničke buseve na dugim relacijama.
Ja sam ipak u godinama Smile i želim komociju, na tamo 10 krunica.
Od orgarniziranog puta u Međugorje 1999 godine imam traumu i od tada se vozim provjerenom i super linijom Varaždin - Zagreb - Mostar - Međugorje, prijevoznika AP Varaždin. Cijena je prihvatljiva.
Ako je netko zainteresiran za jednodnevvi posjet Međugorju neka se javi. Ja sam uvijek za akciju, pogotovo za odlazak u Međugorje.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi svi,
imamo jedno ili dva mjesta slobodna za Hodocasce u Herceg Novi i Boku Kotorsku ovaj vikend. Zupa Sv. Ivan Nepomuk Stupnik-Lucko
Please javite mi danas do 18h ako bi htjeli ici.

Krece se u petak navecer, a cijena puta je 340 kn put i 30 Eura smjestaj i klopa tamo (vecera, dorucak i rucak).

Obilazi se mnogo mjesta a medju svemu je i Dubrovnik.

Javite se....
Tnx....
Bye i BVB

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 04 lip 2008, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moja topla preporuka je ovo hodočašće u Boku kotorsku....
Moj Broćanski dekanat je prije 2 godine organizirao Hodočašće tamo i iz dekanata je otišlo 800 ljudi!!!!!
Bilo je nezaboravno!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 13 srp 2008, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bijah prošle godine 4.8. u Mariji Bistrici, kad su svoje godišnje hodočašće imali vjernici iz Bistre i okolice (uvijek na taj datum). Ono što mi je ostalo posebno urezano u pamćenje i srce je njihova ulazna procesija u baziliku. Procesija kreće od kapelice 'Ave Maria', prvo muški pa iza njih žene u narodnim nošnjama. Kako se ulazi u baziliku, muški naprave prolaz stojeći s jedne i s druge strane, a žene između njih od ulaza u baziliku do oltara prilaze na koljenima... Duboko sam doživio njihovu vjeru vidjevši kako se s pjesmom punom radosnog pouzdanja primiču polako, s koljena na koljeno, po hladnom tvrdom kamenu prema oltaru... Ispunio sam se u isto vrijeme žalošću i radošću: žalošću zbog moje često tako slabe vjere tuzan, ali još više radošću zbog pouzdanja i vjere naroda - Crkve, i zbog spoznaje da nas naša Majka i Otac neizmjerno vole i ljube, da su uvijek s nama i za nas jupi Smile

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: .bubamara.
davorseljan

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 7:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svako hodočašće ima svoje draži.
Sječam se prošle godine hodočašće na Marija Bisticu kada je išao Grad Zagreb. Bilo je blata preko glave. U dolasku smo kasnili sat vremena. Program je kasnio, svi su bili nervozni radi toga. Na kraju je bilo sve super. Pogotovo navečer ono druženje do kasno u noč.
Ove godine neču ići na hodočašća jer mi od rujna počinju radne subote. Ni Međugorje neću vidjet ove godine jer mi je prvi dio godišnjeg skračen za dva tjedna s time da idem tjedan dana ranije od planiranog.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: sri 16 srp 2008, 4:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sutra krećem pješke u Mariju Bistricu, ima oko 83km u jednom smjeru.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
.bubamara.

PostanoPostano: ned 20 srp 2008, 18:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Ono što mi je ostalo posebno urezano u pamćenje i srce je njihova ulazna procesija u baziliku.

mala ispravka: to je završana oproštajna procesija nakon koje kad se izlazi iz crkve vjernici idu natrške jer ne žele okrenuti leđa Majčici...

evo to je još jedan detalj meni uvijek predivnog hodočašća zato i ove godine idem pješice (kak i svake) i jedva čekaaaam veseo veseo veseo

i puno puno fala Žan na ovom postu Wink Very Happy

... s Tobom želim poć ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Gita

PostanoPostano: ned 20 srp 2008, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moja župa je danas išla pješke na Mariju Bistricu. Meni je ovo bilo drugi put da idem s njima i oduševljena sam. ove godine mi je bilo i lakše nego prošle (udobne tenisice) najviše me oduševljava KP kad je cijelo brdo puno ljudi. baš je bilo predivno. jedva čekam opet sljedeće godine.... eeehaa woohoo

Ti si moj život, drugog nemam ja, Ti si moj put, moja istina. Po svakoj Tvojoj riječi želim živjet ja dokle daha je u meni, sve dok želiš Ti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 26 kol 2008, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako netko želi ići u Ludbreg (06.09. - cijena 60kn) ili u Krasno (20.09.-80 ili 90 kn) nek se javi...ima nekoliko mjesta s mojom župom (iz Lučkog se kreće)...
Oboje je prekrasno iskustvo...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 23 vel 2009, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji,
evo idemo na zupno hodocasce u SVETU ZEMLJU (JERUZALEM-BETLEHEM-NAZARET-GALILEA) preko ATI agencije i pod vodstvom prof. Lujica.
Ide se 17.-25.09.2009.

Cijena je 8850 kn i plativo je u više rata (+ osiguranje 120 kn i napojnice koje su tradicionalne u Svetoj Zemlji)

Ako je netko zainteresiran nek mi se javi cim prije da znam javit zupniku...

Bilo bi super kad bi mogao netko ici...
ajde ljudeki mislim da ce biti super...

Ak zelite detaljniji opis javite pa cu napisat detalje...

Magali
mod team

PostanoPostano: pon 11 svi 2009, 17:15
PostNaslov : Iskustva s hodočašća
Citiraj i odgovori

Od sada u ovoj temi će ići samo vaša iskustva s hodočašćima i prijedlozi.
Kažite nam sve ono što ste doživili i kako se to odrazilo na vaš duhovni život.

Sve ostale najave i dogovori ići će pod sličnom temom u podforumu Susreti!
vjernik

PostanoPostano: pon 01 ožu 2010, 10:04
PostNaslov : :)
Citiraj i odgovori

Nisam znao gdje da podjelim s vama jedno duhovno iskustvo, pa odlučih ovdje...
Dakle, sa zajednicom mladih iz Rovinja bio sam od 26.2. - 28.2. na Duhovnim vježbama u samostanu časnih sestara Uršulinki u Varaždinu.
Išli smo sa tri auta, nas 12-ero.
Bili smo tri dana u pustinji. Usredotočeni na čitanje i razmatranje Svetog pisma našeg duhovnika,
radovali smo se u slavljenju Svetih Misa, klanjanja, molitve i pjesama.
Bili su s nama braća salezijanci iz Zagreba sa don Ivanom.
Družili smo se i s njima koliko je bilo moguće jer smo imali različite programe.
Varaždin je prekrasan grad, ne treba se tu puno govorit. Samostan je prekrasan.

U nedjelju smo, na povratku svratili u svetište Marije Bistrice i prisustvolavli Misi.
Nakon mise, malo samo se pomolili u crkvi i krenuli na Križni put.
Bilo je posebno.
Poslije toga smo posjetili bogosloviju u Rijeci. Upoznali se sa bogoslovima i s njima popričali.
Obišli smo naravno, i sve prostorije. Imali smo Misu u kapelici gdje je istu slavio i naš blagopokojni Papa Ivan Pavao II.
Posjetili smo i sobu gdje je on boravio.

Nakon sat i pol vremena provedenih tamo, uputili smo se kući.
Jedno prekrasno iskustvo sviju nas. Stvarno smo uživali Wink

jupi thank you jupi

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Bepo

PostanoPostano: pet 05 ožu 2010, 9:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam tri puta u Rimu, uvijek mi je želja bila otići u Lurd ili Fatimu, međutim ni sanjao nisam da ćemi Bog providjeti put u Jeruzalem. To se dogodilo 2008 godine, u lipnju.
Sve je prekrasno, svako hodočašće, ako je vjersko i s dobrim duhovnikom, je svojevrsna duhovna vježba, ali ljudi što sam ja i cijela ekipa nas oko 45 iz župe, doživio i proživi osam dana u Svetoj zemlji to je nezamislivo.
Siguran sam da do kraja moga života neću zaboraviti ni jedan trenutak proveden na svetome tlu, na svetim mjestima, i danas evo skoro tri godine nakon povratka s hodočašća, nism zaboravio ni jednog djeliča sekunde, samo zatvorium oči, kadgod poželim, i ja sam u svetoj zemlji.
ljudi moji čak mi se i mirisi od dole vrate.
To je neopisivo, znam da je malo skupo, ali stvarno se isplati i kredit uzeti, kao i ja, ali ovo treba proživjeti, čini mi se da se stvarno napiješ žive vode s izvora. ali napominjem, samo uz dobrog duhovnika, koji neće taj put pretvoriti u avanturu ili puko turističko razgledavanja, već sveto i pobožno hodočašće. Interesirajte se bar po agencijama ili uzmite neku knjigu i ako ste imalo na vagi pojedite nešto hrane da vaga pritegne tako da se odlučite, zagarantirano 100% oduševljenje, duhovno učvršćenje i osobni mir.

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Korny

PostanoPostano: ned 28 ožu 2010, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se nadovežem na Bepa - i ja sam imala prilike posjetiti Izrael, i to prošli tjedan Very Happy molitva Smile
Potpisujem sve što je Bepo napisao, stvarno je tako....a posebice je lijepo otići tamo u ovo korizmeno vrijeme....sad mi je još veći "gušt" ići na mise i slušati čitanja, evanđelja.....kako se spominju ta sveta mjesta, samo mi se slike vrte pred očima i ne mogu vjerovati da sam tamo stvarno bila....
Nezaboravno iskustvo, ići Isusovim stopama.....što još čovjek može poželjeti Wink

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 28 ožu 2010, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izrael taj mali raj na zemlji...

Žao mi je što dugo nisam ništa napisala na ovoj temi, a toliko toga je bilo. Bepo i Korny su me potakli.
Izrael...toliko me inspirirao moj put u Izrael u 9mj. prošle godine da se upravo osjećam onako kako je Bepo napisao...
osjećam ga u kostima.
Svakim danom, svakim čitanjem pa eto i na današnji dan na Cvjetnicu,
osjećam kao da sam dio tog križnog puta i gledam pred sobom kalvariju i maslinsku goru...
Odlazak u Svetu Zemlju uistinu je produbio moju spoznaju o stvarnosti Isusa kao Bogo-čovjeka, onoga koji je koračao onim kamenim pločama i onoga koji je molio u Maslinskom vrtu...
da uistinu,
ako ikako možete,
otiđite jer je to iskustvo neopisivo za svakog kršćanina...

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.