HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 19 ruj 2019, 13:23. Pogledaj neodgovorene postove
13 UTORAKA SVETOM ANTUNU PADOVANSKOM
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: uto 13 ožu 2007, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ove godine zelimo zazivjeti poboznost 13 utoraka sv. Antunu. Za vise informacija pogledajte:
http://forum.frama.biz.hr/viewtopic.php?t=898

Ukoliko niste clanovi FF-a, pp mi mozete poslati i na ovom forumu!

BVB!! Cool

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 ožu 2009, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi naŔi forumaŔi & forumaŔice! cvjetic
Novi, stari, mladi, pridoÅ”lice, starosjedioci, gosti, domaƦini! cvjetic SVI!
cvjetic

jako sretan

Ovog Ʀemo se proljeƦa, osim na križnom putu, okupljati i na
zajedniĆØku pobožnost 13 utoraka sv. Antunu
.

O samoj pobožnosti možete viÅ”e proĆØitati u Veritasu, Glasniku sv. Antuna Padovanskog (03/07).

Vjernici Å”tuju sv. Antuna naroĆØito na tri naĆØina. Jedan od njih je slaveƦi njemu u ĆØast utorke,
zato Å”to je svetac bio pokopan u utorak 17. lipnja 1231. i Å”to se toga dana dogodilo viÅ”e velikih ĆØudesa.

Pobožnost 13. forumaÅ”kih utoraka sv. Antunu zapoĆØela je, prije nekoliko godina na naÅ”em prijateljskom forumu
zato Å”to nam utorak nije uvijek na pameti kao poseban dan te ĆØesto zaboravimo na pobožnost.
Kako živimo u vremenu razvijene komunikacije, pojavila se ideja o sms-anju kao sredstvu podsjeƦanja,
ali i upoznavanja jednih s drugima.

Ove godine pobožnost poĆØinje u utorak 17. ožujka i traje sve do utorka 9. lipnja tj. posljednji utorak
prije blagdana sv. Antuna (13. lipnja - subota). Ako prebrojite sve utorke dobit Ʀete brojku 13, a otud i naziv pobožnosti Wink

Zainteresirani se mogu prijaviti pp-om Mod Team-u
ili e-mailom na adresu forum-mladi@hbk.hr .

U naslov poruke upiŔite "13 utoraka", a tekst neka glasi "Moje Ime: 09x xxx xxxx".
Pod 'Moje ime' upiŔite svoje vlastito ime, a ne nadimak na forumu.

Kada se prikupe svi brojevi (do podneva ponedjeljka 16. 03.), održat Ʀe se kratko izvlaĆØenje i tako dobiti
lanac svih prijavljenih u kojem Ʀe svaka osoba imati prethodnika i sljedbenika - anĆ°ela i Å”tiƦenika.
Ideja je da anĆ°eo Å”alje sms svome Å”tiƦeniku i podsjeƦa ga na pobožnost.

Kako je svatko od nas istovremeno i anĆ°eo i Å”tiƦenik, on(a) dalje Å”alje sms svom Å”tiƦeniku/ci i tako u krug.

ShvaƦate da je NUŽNO svaki tjedan (bez iznimke) poslati sms svome Å”tiƦeniku.

Naravno, bitno je naglasiti joÅ” tri stvari:
    1. Nije potrebno ĆØekati sms od svog anĆ°ela kako bi ga poslali Å”tiƦeniku
    2. Dogovorite se kada vam je najzgodnije primiti sms (ujutro, veĆØer ranije...)
    3. Uz taj jedan sms možete (trebate) se joÅ” dopisivati i upoznavati i sa Å”tiƦenikom i sa anĆ°elom
    Wink

Prijaviti možete i svoje prijatelje! Samo im objasnite da je nužno da Å”alju sms-ove tj. kontaktiraju svoje Å”tiƦenike.

Svoje prijatelje prijavite u istom pp-u/mailu kao i sebe tako Ŕto u novi red upiŔete "Ime Prijatelja: 09x xxx xxx".

Osim Å”to podsjetite/budete podsjeƦeni koji je dan u tjednu i osim novih upoznavanja i prijateljstava,
pobožnost se sastoji u osobnom odabiru naĆØina individualne pobožnosti - kroz post/nemrs/žrtve/sv. Misa/obred pobožnosti...

U Molitveniku možete pronaƦi viÅ”e molitvenih obrazaca padovanskome svecu.

moli BVB* moli

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: uto 03 ožu 2009, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izuzetna mi je ĆØast i zadovoljstvo pozvati vas na druženje jednog ili viÅ”e utorka u župu Sv. Antuna na Svetom Duhu! jako sretan

Kao koŔuta Ŕto za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 08 ožu 2009, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predlažem da se nalazimo iza veĆØernje mise u crkvi Sv. Antun Padovanski.
I to ispred crkve.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: ned 08 ožu 2009, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Može! Meni odgovara.

Kao koŔuta Ŕto za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 17 ožu 2009, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U koliko je veĆØernja misa na sv. Duhu?

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozivam sve, a posebno one koji sudjeluju u molitvi 13. utoraka sv. Anti, da poĆØnu sa devetnicom sv. Anti koja poĆØinje danas.
Izmolite ove molitve i uz zagovor sv. Ante one Ʀe biti usliÅ”ane.
BVB

DEVETNICA SVETOM ANTI

UVODNA MOLITVA
O slavni sveĆØe sv. Anto, ti osobiti zaÅ”titniĆØe krÅ”Ć¦anstva, ja, želeƦi te iz svega srca hvaliti i isprositi tvoj zagovor od Boga, kanim uz pomoƦ Božju na tvoju ĆØast obaviti ovu devetodnevnu pobožnost, pohaĆ°ati tvoj oltar i prisustvovati svetoj misi na slavu Božju i tvoju ĆØast. OdluĆØujem da Ʀu se za ove pobožnosti ispovjediti i priĆØestiti. Samo te molim, sv. Anto, da se udostojiÅ” primiti ovu moju pobožnost i isprositi mi za duÅ”u i tijelo od dragoga Boga potrebite milosti.

PRVI DAN
O slavni sv. Anto, ti ljubitelju svih kreposti, ĆØuj poniznu naÅ”u molbu i isprosi nam od Boga milost da postojano hodimo putem straha Gospodnjega. To te molimo za tvoju naklonost prema pobožnosti i svetosti kojom si od svoje mladosti blistao.

Sad se izmoli krunica i litanije SVETOM ANTI .

DRUGI DAN
O sveti Anto, ti uzore svetosti, izmoli nam stalnu mržnju na grijeh i goruƦu ljubav za krepoÅ”Ć¦u. Molimo te po tvojem ĆØeznuƦu za savrÅ”enoÅ”Ć¦u kojom si se u redu svetog Franje meĆ°u braƦom odlikovao.

Sad se moli krunica i litanije SVETOM ANTI.

TREƆI DAN
O veliki Anto, Ti svjetlo Crkve, isprosi nam od Boga milost da svomu bližnjemu svijetlimo dobrim primjerom. To te molimo za tvoj kreposni život koji si Ti u redu svetog Franje provodio kao najljepŔi uzor svima.

ƈETVRTI DAN
O revni slugo Marijin, revni Å”tovatelju Isusa Krista, sveti Anto, užezi i u naÅ”em srcu ljubav prema Isusu i Mariji. Molimo te to za ono neopisivo veselje koje je osjetila tvoja duÅ”a dok je dijete Isus poĆØivao na tvojim rukama.

PETI DAN
O sveti Anto ti si svjetlo nevjernika; isprosi nam od Boga milost da u svetoj vjeri ne kolebamo, nego da sveto EvanĆ°elje uvijek neustraÅ”ivo branimo i po njegovoj božanskoj nauci živimo. Molimo te za ovo tvoje propovijedanje i ĆØudo kojim si nevjernike priveo Å”tovanju Presvetog Oltarskog Sakramenta.

Å ESTI DAN
O ĆØudotvorni sveti Anto, ti oĆØe sirota i nevoljnika, tebi izruĆØujemo sve bijede i nevolje, ĆØuvaj nas od pogibli duÅ”e i tijela. To te molimo za moƦ ĆØudesa kojima te je Gospodin proslavio. Amen.

SEDMI DAN
O sveti Anto, hrabri pobjedniĆØe svih napasti, izmoli nam jakost u napastima da tako ne bude za nas izgubijena dragocjena Krv božanskog Spasitelja. Isprosi nam u ĆØasu smrti pomoƦ protiv svih navala zlobnog duha. Molimo te za onu pobjedu koju si ĆØesto puta u životu, a osobito na ĆØasu smrti nad neprijateljem izvojevao.

OSMI DAN
Sveti Anto, muĆØeniĆØe željom, uĆØini da budemo spremni radije krv svoju proliti za Isusa koji je radi nas umro nego da zanemarimo njegovu božansku nauku. Izmoli nam tu milost za onu vruƦu težnju koja te dan i noƦ vukla za muĆØeniĆØkom smrƦu.

DEVETI DAN
O moƦni zagovorniĆØe kod Boga, sveti Anto, ti svjetlo i diko grada Padove, zauzmi se za nas, pomozi nam u svakoj bijedi i nevolji. Za to te molimo po onoj velikoj odlici koju ti je Bog udijelio kao nagradu za tvoje zasluge i izvrsne kreposti. Amen.

ZAKLJUƈNA MOLITVA
Milostivo primi, o Bože moju proÅ”nju i okruni moje smjerno pouzdanje koje stavljam u zasluge Isusove i zagovor svetog Ante; utjeÅ”i moje ražaloÅ”Ć¦eno srce i miloÅ”Ć¦u mi svojom pomozi u ovoj nevolji. Pokaži se na meni pravim pomoƦnikom i spasiteljem, kao Å”to te veliĆØaju i slave bezbrojni koje si tako milostivo usliÅ”ao i iz njihove ih nevolje oslobodio.

I tebe, veliki prijatelju Božji, sveti Anto, ponovo molimo za tvoje vanredne milosti kojima si na zemlji svijetlio i kojima si nedokuĆØivo blaženstvo u nebu postigao, te za onu svetu ljubav kojom si pobožno svoje srce ĆØesto Bogu i Spasitelju predavao, da me svojim zagovorom u mojoj nevolji podupreÅ” svojom moƦu koju ti je Bog dao, te mi od njega potrebitu milost isprosiÅ”. Amen.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 20:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KRUNICA SV. ANTI

1. SMRT Preslavni sv. Anto, meĆ°u tolikim milostima, koje dijeliÅ” onima, koji te živom vjerom zazivaju, oslobaĆ°aÅ” tvoje Å”tovatelje od smrtne pogibelji: molim te, oĆØuvaj moju duÅ”u od svakoga smrtnoga grijeha i izmoli mi da uvijek živim u milosti Božjoj.Amen....

OĆØe naÅ”.... Zdravo Marijo...Slava Ocu....

2. ZABLUDA Lažni proroci Å”ire na sve strane krivi nauk i mnoge neoprezne zavode u bludnju i bezvjerstvo. Moj veliki zaÅ”titniĆØe sv. Anto, ti si bio propovjednik istine, strah i trepet krivovjeraca: oslobodi moju duÅ”u od svake zablude i izmoli mi svjetlo prave vjere. Amen.

OĆØe naÅ”...Zdravo Marijo...Slava Ocu...

3. NEVOLJE Zle su navike ljute nevolje moje duŔe. Iako sam nevoljnik u sv. Ispovijedi odrijeŔen, prvom prilikom opet padam u stare grijehe. Sv. Anto, izmoli mi postojanost u dobrim odlukama i milost, da svladam svoje zle navike. Amen

4. ƐAVAO Kao riĆØuƦi lav obilazi Ć°avao i traži da upropasti moju duÅ”u. Sveti Anto, ti si strah i trepet zlih duhova, na tvoje su rijeĆØi bježali u ponore paklene, zaÅ”titi moju duÅ”u od svakoga nasrtaja zlih duhova. Amen.

5. GUBA Moji su grijesi guba, koja mi je zarazila duÅ”u; duÅ”evne ljage ĆØine moju duÅ”u mrskom u Božjim oĆØima. Sveti moj pokrovitelju, izmoli mi, da se oĆØistim od svake ljage grijeha. Amen.

OĆØe...naÅ” ... Zdravo Marijo...Slava Ocu...

6. BOLESNICI NajveƦe je vremenito dobro zdravlje. Koliko sam ga puta možda pokvario svojim neumjerenim životom. Ozdravitelju bolesnih, sv. Anto, izmoli mi trajno zdravlje i duÅ”e i tijela. Amen.

OĆØe naÅ”... Zdravo Marijo.... Slava Ocu....

7. MORE Na uzburkanu moru ovoga svijeta plovi laĆ°a moje duÅ”e, dižu se valovi neurednih strasti, puÅ”u vjetrovi zlih duhova: svi hoƦe da me potope. Anto sveti, sjajnim svojim svjetlom privedi me u luku vjeĆØnoga spasenja. Amen.

OĆØe naÅ”... Zdravo Marijo...Slava Ocu

8. ROPSTVO Svijet, Ć°avao i moji grijesi sputaÅ”e me u lance. Sveti Anto, izmoli mi, da se rijeÅ”im sviju veriga grijeha i da uživam potpunu slobodu djece Božje. Amen.

OĆØe naÅ”... Zdravo Marijo... Slava Ocu...

9. RAZNE BOLI NavaliÅ”e na mene duÅ”evne i tjelesne boli. Sv. Anto, divni lijeĆØniĆØe bolesnih, kojima viÅ”e ne treba drugoga lijeka, kad im ti pomogneÅ”; nebeskom ljekarijom milosti Božje izlijeĆØi duÅ”u i tijelo moje. Amen.

OĆØe naÅ”.... Zdravo Marijo .... Slava Ocu....

10. IZGUBLJENO Slava se tvoja raÅ”irila po ĆØitavom svijetu time, Å”to pomažeÅ”, da se nalaze izgubljene stvari. I ja sam viÅ”e puta grijehom izgubio milost Božju, izmoli mi, da je nigda viÅ”e ne izgubim. Amen.

OĆØe naÅ”.... Zdravo Marijo.... Slava Ocu....

11. SVI DOBIVAJU Svi, koji se tebi mole, svi dobivaju; mladi i stari, pravednici i grjeÅ”nici. NaliĆØiÅ” suncu, koje sve obasjava: i meni siromahu pruži pomoƦ i usliÅ”i me, kada te molim. Amen.

12. POGIBELJ Na svakom koraku života prijeti mi pogibelj. Sve se urotilo protiv moje duŔe, da je zauvjek upropasti. Jaki izbavitelju sv. Anto, izbavi moju duŔu od svih pogibelji. Amen.

OĆØe naÅ”... Zdravo Marijo... Slava Ocu....

13. SVETAC SVIJETA Sv. Anto, ti nisi svetac jednoga grada ili zemlje, ti si svetac ĆØitavoga svijeta. Sva plemena i narodi tebe Å”tuju i zazivaju: izmoli da se kraijevstvo Božje Å”to viÅ”e Å”iri na zemlji, da svi ljudi doĆ°u do spoznaje Imena Božjega.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LITANIJE SV. ANTE

(za privatnu uporabu )

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, ĆØuj nas!
Kriste, usliŔi nas!
OĆØe nebeski, Bože, smiluj se nama,
Sine, Otkupitelju svijeta, smiluj se nama
DuŔe Sveti Bože, smiluj se nama
Sveto Trojstvo jedan Bože, smiluj se nama

Sveta Marijo MOLI ZA NAS
Sveta Bogorodice,
Sveta Djevo djevica,
Sveti Anto Padovanski, gorljivi apostole
Sveti Anto miljeniĆØe Božanskoga Djeteta,
Sveti Anto, urese svoga svetog Reda,
Sveti Anto, diko svetoga Franje,
Sveti Anto, ljubitelj u siromaŔtva,
Sveti Anto, uzore posluŔnosti
Sveti Anto, uĆØitelju pokornosti,
Sveti Anto, ogledalo odricanja i mrtvljenja,
Sveti Anto, ljubitelju djeviĆØanstva,
Sveti Anto, miomirisna posudo ĆØistoƦe,
Sveti Anto, sjajna zvijezdo svetosti,
Sveti Anto, uzore Ʀudorednosti,
Sveti Anto, ognju ljubavi,
Sveti Anto, krasoto nebeska,
Sveti Anto, Ŕkrinjo zavjetna,
Sveti Anto, ĆØuvaru božanskoga znanja,
Sveti Anto, trubljo evanĆ°eoska,
Sveti Anto, stupe Crkve,
Sveti Anto, uĆØitelju istine,
Sveti Anto, vjesniĆØe milosti,
Sveti Anto, revnitelju duŔa,
Sveti Anto, utoĆØiÅ”te zapuÅ”tenih,
Sveti Anto, utjeho žalosnih,
Sveti Anto, uskrisitelju mrtvih,
Sveti Anto, iskorjenitelju opaĆØine,
Sveti Anto, uzore kreposti,
Sveti Anto, kladivo krivovjeraca,
Sveti Anto, svjetlo nevjernika
Sveti Anto, ispitatelju srdaca
Sveti Anto, muĆØeniĆØe željom
Sveti Anto, trepete zlih duhova
Sveti Anto, nalazniĆØe izgubljenih stvari,
Sveti Anto, slavni ĆØudotvorĆØe
Sveti Anto, sveĆØe ĆØitavoga svijeta

Milostiv budi, oprosti nam Gospodine
Milostiv budi, usliŔi nas Gospodine

Od svakoga zla, OSLOBODI NAS GOSPODINE
Od svakog grijeha,
Od zasjeda vražjih,
Od kuge, gladi i rata,
Od smrti vjeĆØne,
Po zaslugama sv. Ante,
Po goruƦoj ljubavi njegovoj,
Po revnom propovijedanju njegovu,
Po želji njegovoj za muĆØeniÅ”tvom,
Po ustrajnosti njegovoj u posluÅ”nosti, siromaÅ”tvu i ĆØistoƦi,
Po žarkoj ljubavi njegovoj, koja ga uĆØini dostojnim, da te kao maleno djeteÅ”ce primi u ruke svoje,

Na dan sudnji, MOLIMO TE USLIÅ I NAS
Mi greŔnici,
Da se dostojiÅ” na pravu pokoru nas ganuti,
Da se dostojiÅ” oganj svete ljubavi svoje u nama upaliti,
Da se dostojiŔ svetog Antu za zaŔtitnika i zagovornika nama darovati,
Da se dostojiŔ po zaslugama svetog Ante pravo nam pokajanje,duboku poniznost i dar svetoga razmiŔljanja podjeliti,
Da se dostojiÅ” po zagovoru svetog Ante pomoƦi nas, da Ć°avla, svijet i tijelo, uzmognemo potpuno nadvladati,
Da se dostojiÅ” sve one pomoƦi, koji svetog Antu u svojim nevoljama zazivaju,
Da se dostojiŔ usliŔati nas,

JaganjĆØe Božji koji uzimaÅ” grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine.
JaganjĆØe Božji koji uzimaÅ” grijehe svijeta, usliÅ”i nas, Gospodine.
JaganjĆØe Božji koji uzimaÅ” grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine.

Kriste ĆØuj nas.
Kriste, usliŔi nas.
Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine, smiluj se.

OĆØe naÅ”..., Zdravo Marijo....

R. Moli za nas sveti Anto.
O. Da dostojni postanemo obeƦanja Kristovih.

Pomolimo se: SvemoguƦi vjeĆØni Bože, koji si svetog Antu obilatim milostima i sjajnim ĆØudesima oblikovao: udjeli nam milost, da sve, Å”to god od tebe po njegovim zaslugama molimo, po njegovu moƦnom zagovoru za stalno primimo. Po Kristu Gospodinu naÅ”em. Amen.

O slavni zaÅ”titniĆØe sveti Anto, koji tako slatko grliÅ” premilo djeteÅ”ce Isusa, preporuĆØi mu nevoljnu i bijednu moju duÅ”u i izmoli, da je uzmognem saĆØuvati neokaljanu i ĆØistu od svake grjeÅ”ne ljage, da
tako vrijedna postane ljubavi i zagrljaja preljubaznog Isusa. Po istom Kristu Gospodinu naŔem. Amen.
PLUTON1

PostanoPostano: pet 12 ožu 2010, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako sam dobro izraĆØunao iduƦeg utorka poĆØinje 13 utoraka sv. Anti ove godine pa bi bilo lijepo da ni ove godine ne propustimo pobožnost voljenom svetom Anti... u korizmi kad smo zagledani u Krista za nas raspetog vjerujem da nam može puno pomoƦi zagovor i duhovna blizina ovog franjevaĆØkog sveca koji se ĆØitav svoj život suobliĆØavao raspetom Kristu!

Doista, poput ovaca lutaste, ali se sada obratiste k pastiru i ĆØuvaru duÅ”a svojih. (1 Pt 2,25)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 12 ožu 2010, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi naŔi forumaŔi & forumaŔice! cvjetic
Pred nama je nova pobožnost 13. utoraka sv. Anti.
NeÅ”to Ʀemo ove godine biti skromniji, ali ipak Ʀemo sudjelovati.
Nadamo se da Ʀete se i ove godine odazvati.
cvjetic

Vjernici Å”tuju sv. Antuna naroĆØito na tri naĆØina. Jedan od njih je slaveƦi njemu u ĆØast utorke,
zato Å”to je svetac bio pokopan u utorak 17. lipnja 1231. i Å”to se toga dana dogodilo viÅ”e velikih ĆØudesa.

Pobožnost 13. forumaÅ”kih utoraka sv. Antunu zapoĆØela je, prije nekoliko godina na naÅ”em prijateljskom forumu.
Kako živimo u vremenu razvijene komunikacije, pojavila se ideja o sms-anju kao sredstvu podsjeƦanja, ali i upoznavanja jednih s drugima.

Ove godine pobožnost poĆØinje u utorak 16. ožujka i traje sve do utorka 8. lipnja tj. posljednji utorak
prije blagdana sv. Antuna (13. lipnja - subota). Ako prebrojite sve utorke dobit Ʀete brojku 13, a otud i naziv pobožnosti Wink

Zainteresirani se mogu prijaviti pp-om Mod Team-u
ili e-mailom na adresu forum-mladi@hbk.hr .

U naslov poruke upiŔite "13 utoraka", a tekst neka glasi "Moje Ime: 09x xxx xxxx".
Pod 'Moje ime' upiŔite svoje vlastito ime, a ne nadimak na forumu.

Kada se prikupe svi brojevi (do naveĆØer u ponedjeljak 15. 03.), održat Ʀe se kratko izvlaĆØenje i tako dobiti
lanac svih prijavljenih u kojem Ʀe svaka osoba imati prethodnika i sljedbenika - anĆ°ela i Å”tiƦenika.
Ideja je da anĆ°eo Å”alje sms svome Å”tiƦeniku i podsjeƦa ga na pobožnost.

Kako je svatko od nas istovremeno i anĆ°eo i Å”tiƦenik, on(a) dalje Å”alje sms svom Å”tiƦeniku/ci i tako u krug.

ShvaƦate da je NUŽNO svaki tjedan (bez iznimke) poslati sms svome Å”tiƦeniku.

Naravno, bitno je naglasiti joÅ” tri stvari:
    1. Nije potrebno ĆØekati sms od svog anĆ°ela kako bi ga poslali Å”tiƦeniku
    2. Dogovorite se kada vam je najzgodnije primiti sms (ujutro, veĆØer ranije...)
    3. Uz taj jedan sms možete (trebate) se joÅ” dopisivati i upoznavati i sa Å”tiƦenikom i sa anĆ°elom
    Wink

Prijaviti možete i svoje prijatelje! Samo im objasnite da je nužno da Å”alju sms-ove tj. kontaktiraju svoje Å”tiƦenike.

Svoje prijatelje prijavite u istom pp-u/mailu kao i sebe tako Ŕto u novi red upiŔete "Ime Prijatelja: 09x xxx xxx".

Osim Å”to podsjetite/budete podsjeƦeni koji je dan u tjednu i osim novih upoznavanja i prijateljstava,
pobožnost se sastoji u osobnom odabiru naĆØina individualne pobožnosti - kroz post/nemrs/žrtve/sv. Misa/obred pobožnosti...

U Molitveniku možete pronaƦi viÅ”e molitvenih obrazaca padovanskome svecu.

moli BVB* moli

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
fratar

PostanoPostano: sub 13 ožu 2010, 11:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:

Pobožnost 13. forumaÅ”kih utoraka sv. Antunu zapoĆØela je, prije nekoliko godina na naÅ”em prijateljskom forumu.

Samo jedna mala ispravka hehe Frama Forum je promijenio adresu joŔ proŔle godine pa tako je sada http://tmp.framasi.com/ nova adresa tog prijateljskog nam foruma Wink

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 ožu 2010, 11:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaŔi,

Zbog malog broja prijavljenih za lanac molitve...
Svakog utorka Ʀemo razmatrati prigodne meditacije.

Svi koji želite moliti na ovaj naĆØin stisnite Hvala na ovaj mail!

Nadam se da Ʀete se odvažiti i pridružiti se krugu Å”tovatelja sv. Ante koji nam donosi mnoÅ”tvo milosti i darova.

Sv. Ante moli za nas!

-1-

Sveti Ante, pobjedniĆØe smrti,
koji si po moƦnom zagovoru kod Boga mnogima tjelesno mrtvima vratio život tijela,
a joÅ” viÅ”e duhovno mrtvima, život duÅ”e vratio: saĆØuvaj moje tijelo, moƦnim svojim zaslugama
i zagovorom od prijeke i zle smrti, duÅ”u od vjeĆØne smrti, da Isus moj jedini život, u meni nikada ne umre.

O sveti oĆØe,
kako velike opasnosti ĆØekaju me u posljednjoj borbi,
kad me boli smrti obuzmu i pakao protiv mene nasrne.

Tu mi budi u pomoƦi i uĆØini svojim zagovorom da Isus utoĆØiste svih koji umiru
i njegova sveta Majka budu sa mnom da njihovom pomoƦi u vjeĆØni mir uĆ°em.

Smiluj se sv. Ante i duŔama umrlih,
osobito mojih poznanika i roĆ°aka, koji se joÅ” nalaze u ĆØistiliÅ”tu.
Moli za njih da Å”to prije postignu vjeĆØno radost u nebu.
Amen.

Zadnja promjena: Magali; sri 31 ožu 2010, 6:51; ukupno mijenjano 1 put.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas je II. utorak sv. Anti,
sjetite se i spomenite i danas i izmolite molitvu sv. Anti...

-2-

O uĆØitelju i svjetlo svete Crkve, sv. Ante, ljubitelju božanskog zakona.
Moli se za nas kod Sina Božjega, da stalno ustrajemo u vjeri
i s tvojom pomoƦi, vrÅ”imo, ono Å”to si rijeĆØju i djelom uĆØinio.

O sv. Ante,
koji si neukima put pokazao i zabludjele po pravoj pokori Bogu priveo:
isprosi i meni svojim zagovorom stalnost u vjeri, a onima, koji su se svojom nevjerom od Krista,
jedinoga i istinskog Puta udaljili, priteci u pomoƦ, rasvijetli tmine njihova razuma,
olakŔaj upornost njihove volje, da se vrate u krilo spasonosne Crkve i da se paklu otmu.
Amen.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 6:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

III. utorak sv. Anti...UĆØinimo molitve jaĆØima i bližima, prisnijima, jer samo takve molitve, iz dubine srca, mogu biti stostruko usliÅ”ane...
Sv. Ante moli za nas.

-3-
Ah, u kakvim se bijedama nalazi ĆØovjek, o blagi utjeÅ”itelju svih nevoljnih sv. Ante!
Ti vidiÅ” muke i nevolje, koje trpim, neƦeÅ” li mi u pomoƦ priteƦi?
Ti tjeÅ”iÅ” sve, koji ti se utjeĆØu.

Znam, da me neƦeÅ” zapustiti, stoga ti pun pouzdanja i poniznim srcem vapim,
da me u mojoj nevolji ne ostaviÅ”.

O preblagi, sv. Ante,
pogledaj mene i sve nevolje onim blagim okom, kojim si obiĆØavao gledati nevoljne.
UtjeÅ”i potlaĆØene, priteci nam u pomoƦ u svim bijedama i nevoljama,
vodi nas jednom iz ove suzne doline u domovinu,
gdje Ʀe ljubljeni Spasitelj i Otkupitelj, otrti suze s oĆØiju svojih svetaca.

Ti pa tako i Ti, dobri Isuse postupaj sa mnom po svom milosrĆ°u,
kako ti znaŔ da je mojoj duŔi korisno i spasonosno.
HoƦeÅ” li da trpim, to neka bude tvoja sveta volja.
Daj mi samo svoju strpljivost, a u nebu vjeĆØnu radost.
Amen.

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 07 tra 2010, 7:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IV. utorak je iza nas...nadam se da ste se ponovno sjetili sv. Ante i bezbrojnih njegovih ĆØuda.
Budite jaki i ustrajni u molitvama jer upravo vam zaÅ”tita pojedinog sveca može pomoƦi za usliÅ”anje tih istih molitava...

-4-

O Gospodine Isuse Kriste, jaki lave roda Judina!
Evo, naÅ” neprijatelj Ć°avao obilazi riĆØuƦi i traži, ne bi li koga proždro,
pomozi nam, da ne izgubimo.

O Isuse,
ti si svoga slugu sv. Antu oboružao protiv paklenih nasrtaja; ojaĆØaj i moju slabost,
da Ć°avolske napasti pobijedim i u tvojoj milosti do smrti ostanem.

Ti, pak sv. Ante uzmi oružje i Ŕtit,
pohiti nam u pomoƦ, saĆØuvaj naÅ”e duÅ”e i tijelo od svih zasjeda Ć°avolskih,
da idemo putem Božjih zapovijedi te dospijemo cilju vjeĆØnog blaženstva.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.