HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 21:25. Pogledaj neodgovorene postove
13 UTORAKA SVETOM ANTUNU PADOVANSKOM
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
zole

Spol: muško
PostanoPostano: uto 13 ožu 2007, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ove godine zelimo zazivjeti poboznost 13 utoraka sv. Antunu. Za vise informacija pogledajte:
http://forum.frama.biz.hr/viewtopic.php?t=898

Ukoliko niste clanovi FF-a, pp mi mozete poslati i na ovom forumu!

BVB!! Cool

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 ožu 2009, 19:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi naši forumaši & forumašice! cvjetic
Novi, stari, mladi, pridošlice, starosjedioci, gosti, domaćini! cvjetic SVI!
cvjetic

jako sretan

Ovog ćemo se proljeća, osim na križnom putu, okupljati i na
zajedničku pobožnost 13 utoraka sv. Antunu
.

O samoj pobožnosti možete više pročitati u Veritasu, Glasniku sv. Antuna Padovanskog (03/07).

Vjernici štuju sv. Antuna naročito na tri načina. Jedan od njih je slaveći njemu u čast utorke,
zato što je svetac bio pokopan u utorak 17. lipnja 1231. i što se toga dana dogodilo više velikih čudesa.

Pobožnost 13. forumaških utoraka sv. Antunu započela je, prije nekoliko godina na našem prijateljskom forumu
zato što nam utorak nije uvijek na pameti kao poseban dan te često zaboravimo na pobožnost.
Kako živimo u vremenu razvijene komunikacije, pojavila se ideja o sms-anju kao sredstvu podsjećanja,
ali i upoznavanja jednih s drugima.

Ove godine pobožnost počinje u utorak 17. ožujka i traje sve do utorka 9. lipnja tj. posljednji utorak
prije blagdana sv. Antuna (13. lipnja - subota). Ako prebrojite sve utorke dobit ćete brojku 13, a otud i naziv pobožnosti Wink

Zainteresirani se mogu prijaviti pp-om Mod Team-u
ili e-mailom na adresu forum-mladi@hbk.hr .

U naslov poruke upišite "13 utoraka", a tekst neka glasi "Moje Ime: 09x xxx xxxx".
Pod 'Moje ime' upišite svoje vlastito ime, a ne nadimak na forumu.

Kada se prikupe svi brojevi (do podneva ponedjeljka 16. 03.), održat će se kratko izvlačenje i tako dobiti
lanac svih prijavljenih u kojem će svaka osoba imati prethodnika i sljedbenika - anđela i štićenika.
Ideja je da anđeo šalje sms svome štićeniku i podsjeća ga na pobožnost.

Kako je svatko od nas istovremeno i anđeo i štićenik, on(a) dalje šalje sms svom štićeniku/ci i tako u krug.

Shvaćate da je NUŽNO svaki tjedan (bez iznimke) poslati sms svome štićeniku.

Naravno, bitno je naglasiti još tri stvari:
    1. Nije potrebno čekati sms od svog anđela kako bi ga poslali štićeniku
    2. Dogovorite se kada vam je najzgodnije primiti sms (ujutro, večer ranije...)
    3. Uz taj jedan sms možete (trebate) se još dopisivati i upoznavati i sa štićenikom i sa anđelom
    Wink

Prijaviti možete i svoje prijatelje! Samo im objasnite da je nužno da šalju sms-ove tj. kontaktiraju svoje štićenike.

Svoje prijatelje prijavite u istom pp-u/mailu kao i sebe tako što u novi red upišete "Ime Prijatelja: 09x xxx xxx".

Osim što podsjetite/budete podsjećeni koji je dan u tjednu i osim novih upoznavanja i prijateljstava,
pobožnost se sastoji u osobnom odabiru načina individualne pobožnosti - kroz post/nemrs/žrtve/sv. Misa/obred pobožnosti...

U Molitveniku možete pronaći više molitvenih obrazaca padovanskome svecu.

moli BVB* moli

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: uto 03 ožu 2009, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izuzetna mi je čast i zadovoljstvo pozvati vas na druženje jednog ili više utorka u župu Sv. Antuna na Svetom Duhu! jako sretan

Kao košuta što za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 08 ožu 2009, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predlažem da se nalazimo iza večernje mise u crkvi Sv. Antun Padovanski.
I to ispred crkve.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: ned 08 ožu 2009, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Može! Meni odgovara.

Kao košuta što za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 17 ožu 2009, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U koliko je večernja misa na sv. Duhu?

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozivam sve, a posebno one koji sudjeluju u molitvi 13. utoraka sv. Anti, da počnu sa devetnicom sv. Anti koja počinje danas.
Izmolite ove molitve i uz zagovor sv. Ante one će biti uslišane.
BVB

DEVETNICA SVETOM ANTI

UVODNA MOLITVA
O slavni sveče sv. Anto, ti osobiti zaštitniče kršćanstva, ja, želeći te iz svega srca hvaliti i isprositi tvoj zagovor od Boga, kanim uz pomoć Božju na tvoju čast obaviti ovu devetodnevnu pobožnost, pohađati tvoj oltar i prisustvovati svetoj misi na slavu Božju i tvoju čast. Odlučujem da ću se za ove pobožnosti ispovjediti i pričestiti. Samo te molim, sv. Anto, da se udostojiš primiti ovu moju pobožnost i isprositi mi za dušu i tijelo od dragoga Boga potrebite milosti.

PRVI DAN
O slavni sv. Anto, ti ljubitelju svih kreposti, čuj poniznu našu molbu i isprosi nam od Boga milost da postojano hodimo putem straha Gospodnjega. To te molimo za tvoju naklonost prema pobožnosti i svetosti kojom si od svoje mladosti blistao.

Sad se izmoli krunica i litanije SVETOM ANTI .

DRUGI DAN
O sveti Anto, ti uzore svetosti, izmoli nam stalnu mržnju na grijeh i goruću ljubav za krepošću. Molimo te po tvojem čeznuću za savršenošću kojom si se u redu svetog Franje među braćom odlikovao.

Sad se moli krunica i litanije SVETOM ANTI.

TREĆI DAN
O veliki Anto, Ti svjetlo Crkve, isprosi nam od Boga milost da svomu bližnjemu svijetlimo dobrim primjerom. To te molimo za tvoj kreposni život koji si Ti u redu svetog Franje provodio kao najljepši uzor svima.

ČETVRTI DAN
O revni slugo Marijin, revni štovatelju Isusa Krista, sveti Anto, užezi i u našem srcu ljubav prema Isusu i Mariji. Molimo te to za ono neopisivo veselje koje je osjetila tvoja duša dok je dijete Isus počivao na tvojim rukama.

PETI DAN
O sveti Anto ti si svjetlo nevjernika; isprosi nam od Boga milost da u svetoj vjeri ne kolebamo, nego da sveto Evanđelje uvijek neustrašivo branimo i po njegovoj božanskoj nauci živimo. Molimo te za ovo tvoje propovijedanje i čudo kojim si nevjernike priveo štovanju Presvetog Oltarskog Sakramenta.

ŠESTI DAN
O čudotvorni sveti Anto, ti oče sirota i nevoljnika, tebi izručujemo sve bijede i nevolje, čuvaj nas od pogibli duše i tijela. To te molimo za moć čudesa kojima te je Gospodin proslavio. Amen.

SEDMI DAN
O sveti Anto, hrabri pobjedniče svih napasti, izmoli nam jakost u napastima da tako ne bude za nas izgubijena dragocjena Krv božanskog Spasitelja. Isprosi nam u času smrti pomoć protiv svih navala zlobnog duha. Molimo te za onu pobjedu koju si često puta u životu, a osobito na času smrti nad neprijateljem izvojevao.

OSMI DAN
Sveti Anto, mučeniče željom, učini da budemo spremni radije krv svoju proliti za Isusa koji je radi nas umro nego da zanemarimo njegovu božansku nauku. Izmoli nam tu milost za onu vruću težnju koja te dan i noć vukla za mučeničkom smrću.

DEVETI DAN
O moćni zagovorniče kod Boga, sveti Anto, ti svjetlo i diko grada Padove, zauzmi se za nas, pomozi nam u svakoj bijedi i nevolji. Za to te molimo po onoj velikoj odlici koju ti je Bog udijelio kao nagradu za tvoje zasluge i izvrsne kreposti. Amen.

ZAKLJUČNA MOLITVA
Milostivo primi, o Bože moju prošnju i okruni moje smjerno pouzdanje koje stavljam u zasluge Isusove i zagovor svetog Ante; utješi moje ražalošćeno srce i milošću mi svojom pomozi u ovoj nevolji. Pokaži se na meni pravim pomoćnikom i spasiteljem, kao što te veličaju i slave bezbrojni koje si tako milostivo uslišao i iz njihove ih nevolje oslobodio.

I tebe, veliki prijatelju Božji, sveti Anto, ponovo molimo za tvoje vanredne milosti kojima si na zemlji svijetlio i kojima si nedokučivo blaženstvo u nebu postigao, te za onu svetu ljubav kojom si pobožno svoje srce često Bogu i Spasitelju predavao, da me svojim zagovorom u mojoj nevolji podupreš svojom moću koju ti je Bog dao, te mi od njega potrebitu milost isprosiš. Amen.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 20:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KRUNICA SV. ANTI

1. SMRT Preslavni sv. Anto, među tolikim milostima, koje dijeliš onima, koji te živom vjerom zazivaju, oslobađaš tvoje štovatelje od smrtne pogibelji: molim te, očuvaj moju dušu od svakoga smrtnoga grijeha i izmoli mi da uvijek živim u milosti Božjoj.Amen....

Oče naš.... Zdravo Marijo...Slava Ocu....

2. ZABLUDA Lažni proroci šire na sve strane krivi nauk i mnoge neoprezne zavode u bludnju i bezvjerstvo. Moj veliki zaštitniče sv. Anto, ti si bio propovjednik istine, strah i trepet krivovjeraca: oslobodi moju dušu od svake zablude i izmoli mi svjetlo prave vjere. Amen.

Oče naš...Zdravo Marijo...Slava Ocu...

3. NEVOLJE Zle su navike ljute nevolje moje duše. Iako sam nevoljnik u sv. Ispovijedi odriješen, prvom prilikom opet padam u stare grijehe. Sv. Anto, izmoli mi postojanost u dobrim odlukama i milost, da svladam svoje zle navike. Amen

4. ĐAVAO Kao ričući lav obilazi đavao i traži da upropasti moju dušu. Sveti Anto, ti si strah i trepet zlih duhova, na tvoje su riječi bježali u ponore paklene, zaštiti moju dušu od svakoga nasrtaja zlih duhova. Amen.

5. GUBA Moji su grijesi guba, koja mi je zarazila dušu; duševne ljage čine moju dušu mrskom u Božjim očima. Sveti moj pokrovitelju, izmoli mi, da se očistim od svake ljage grijeha. Amen.

Oče...naš ... Zdravo Marijo...Slava Ocu...

6. BOLESNICI Najveće je vremenito dobro zdravlje. Koliko sam ga puta možda pokvario svojim neumjerenim životom. Ozdravitelju bolesnih, sv. Anto, izmoli mi trajno zdravlje i duše i tijela. Amen.

Oče naš... Zdravo Marijo.... Slava Ocu....

7. MORE Na uzburkanu moru ovoga svijeta plovi lađa moje duše, dižu se valovi neurednih strasti, pušu vjetrovi zlih duhova: svi hoće da me potope. Anto sveti, sjajnim svojim svjetlom privedi me u luku vječnoga spasenja. Amen.

Oče naš... Zdravo Marijo...Slava Ocu

8. ROPSTVO Svijet, đavao i moji grijesi sputaše me u lance. Sveti Anto, izmoli mi, da se riješim sviju veriga grijeha i da uživam potpunu slobodu djece Božje. Amen.

Oče naš... Zdravo Marijo... Slava Ocu...

9. RAZNE BOLI Navališe na mene duševne i tjelesne boli. Sv. Anto, divni liječniče bolesnih, kojima više ne treba drugoga lijeka, kad im ti pomogneš; nebeskom ljekarijom milosti Božje izliječi dušu i tijelo moje. Amen.

Oče naš.... Zdravo Marijo .... Slava Ocu....

10. IZGUBLJENO Slava se tvoja raširila po čitavom svijetu time, što pomažeš, da se nalaze izgubljene stvari. I ja sam više puta grijehom izgubio milost Božju, izmoli mi, da je nigda više ne izgubim. Amen.

Oče naš.... Zdravo Marijo.... Slava Ocu....

11. SVI DOBIVAJU Svi, koji se tebi mole, svi dobivaju; mladi i stari, pravednici i grješnici. Naličiš suncu, koje sve obasjava: i meni siromahu pruži pomoć i usliši me, kada te molim. Amen.

12. POGIBELJ Na svakom koraku života prijeti mi pogibelj. Sve se urotilo protiv moje duše, da je zauvjek upropasti. Jaki izbavitelju sv. Anto, izbavi moju dušu od svih pogibelji. Amen.

Oče naš... Zdravo Marijo... Slava Ocu....

13. SVETAC SVIJETA Sv. Anto, ti nisi svetac jednoga grada ili zemlje, ti si svetac čitavoga svijeta. Sva plemena i narodi tebe štuju i zazivaju: izmoli da se kraijevstvo Božje što više širi na zemlji, da svi ljudi dođu do spoznaje Imena Božjega.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 04 lip 2009, 20:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

LITANIJE SV. ANTE

(za privatnu uporabu )

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Oče nebeski, Bože, smiluj se nama,
Sine, Otkupitelju svijeta, smiluj se nama
Duše Sveti Bože, smiluj se nama
Sveto Trojstvo jedan Bože, smiluj se nama

Sveta Marijo MOLI ZA NAS
Sveta Bogorodice,
Sveta Djevo djevica,
Sveti Anto Padovanski, gorljivi apostole
Sveti Anto miljeniče Božanskoga Djeteta,
Sveti Anto, urese svoga svetog Reda,
Sveti Anto, diko svetoga Franje,
Sveti Anto, ljubitelj u siromaštva,
Sveti Anto, uzore poslušnosti
Sveti Anto, učitelju pokornosti,
Sveti Anto, ogledalo odricanja i mrtvljenja,
Sveti Anto, ljubitelju djevičanstva,
Sveti Anto, miomirisna posudo čistoće,
Sveti Anto, sjajna zvijezdo svetosti,
Sveti Anto, uzore ćudorednosti,
Sveti Anto, ognju ljubavi,
Sveti Anto, krasoto nebeska,
Sveti Anto, škrinjo zavjetna,
Sveti Anto, čuvaru božanskoga znanja,
Sveti Anto, trubljo evanđeoska,
Sveti Anto, stupe Crkve,
Sveti Anto, učitelju istine,
Sveti Anto, vjesniče milosti,
Sveti Anto, revnitelju duša,
Sveti Anto, utočište zapuštenih,
Sveti Anto, utjeho žalosnih,
Sveti Anto, uskrisitelju mrtvih,
Sveti Anto, iskorjenitelju opačine,
Sveti Anto, uzore kreposti,
Sveti Anto, kladivo krivovjeraca,
Sveti Anto, svjetlo nevjernika
Sveti Anto, ispitatelju srdaca
Sveti Anto, mučeniče željom
Sveti Anto, trepete zlih duhova
Sveti Anto, nalazniče izgubljenih stvari,
Sveti Anto, slavni čudotvorče
Sveti Anto, sveče čitavoga svijeta

Milostiv budi, oprosti nam Gospodine
Milostiv budi, usliši nas Gospodine

Od svakoga zla, OSLOBODI NAS GOSPODINE
Od svakog grijeha,
Od zasjeda vražjih,
Od kuge, gladi i rata,
Od smrti vječne,
Po zaslugama sv. Ante,
Po gorućoj ljubavi njegovoj,
Po revnom propovijedanju njegovu,
Po želji njegovoj za mučeništvom,
Po ustrajnosti njegovoj u poslušnosti, siromaštvu i čistoći,
Po žarkoj ljubavi njegovoj, koja ga učini dostojnim, da te kao maleno djetešce primi u ruke svoje,

Na dan sudnji, MOLIMO TE USLIŠI NAS
Mi grešnici,
Da se dostojiš na pravu pokoru nas ganuti,
Da se dostojiš oganj svete ljubavi svoje u nama upaliti,
Da se dostojiš svetog Antu za zaštitnika i zagovornika nama darovati,
Da se dostojiš po zaslugama svetog Ante pravo nam pokajanje,duboku poniznost i dar svetoga razmišljanja podjeliti,
Da se dostojiš po zagovoru svetog Ante pomoći nas, da đavla, svijet i tijelo, uzmognemo potpuno nadvladati,
Da se dostojiš sve one pomoći, koji svetog Antu u svojim nevoljama zazivaju,
Da se dostojiš uslišati nas,

Jaganjče Božji koji uzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine.
Jaganjče Božji koji uzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine.
Jaganjče Božji koji uzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine.

Kriste čuj nas.
Kriste, usliši nas.
Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine, smiluj se.

Oče naš..., Zdravo Marijo....

R. Moli za nas sveti Anto.
O. Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se: Svemogući vječni Bože, koji si svetog Antu obilatim milostima i sjajnim čudesima oblikovao: udjeli nam milost, da sve, što god od tebe po njegovim zaslugama molimo, po njegovu moćnom zagovoru za stalno primimo. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

O slavni zaštitniče sveti Anto, koji tako slatko grliš premilo djetešce Isusa, preporuči mu nevoljnu i bijednu moju dušu i izmoli, da je uzmognem sačuvati neokaljanu i čistu od svake grješne ljage, da
tako vrijedna postane ljubavi i zagrljaja preljubaznog Isusa. Po istom Kristu Gospodinu našem. Amen.
PLUTON1

PostanoPostano: pet 12 ožu 2010, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako sam dobro izračunao idućeg utorka počinje 13 utoraka sv. Anti ove godine pa bi bilo lijepo da ni ove godine ne propustimo pobožnost voljenom svetom Anti... u korizmi kad smo zagledani u Krista za nas raspetog vjerujem da nam može puno pomoći zagovor i duhovna blizina ovog franjevačkog sveca koji se čitav svoj život suobličavao raspetom Kristu!

Doista, poput ovaca lutaste, ali se sada obratiste k pastiru i čuvaru duša svojih. (1 Pt 2,25)
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 12 ožu 2010, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi naši forumaši & forumašice! cvjetic
Pred nama je nova pobožnost 13. utoraka sv. Anti.
Nešto ćemo ove godine biti skromniji, ali ipak ćemo sudjelovati.
Nadamo se da ćete se i ove godine odazvati.
cvjetic

Vjernici štuju sv. Antuna naročito na tri načina. Jedan od njih je slaveći njemu u čast utorke,
zato što je svetac bio pokopan u utorak 17. lipnja 1231. i što se toga dana dogodilo više velikih čudesa.

Pobožnost 13. forumaških utoraka sv. Antunu započela je, prije nekoliko godina na našem prijateljskom forumu.
Kako živimo u vremenu razvijene komunikacije, pojavila se ideja o sms-anju kao sredstvu podsjećanja, ali i upoznavanja jednih s drugima.

Ove godine pobožnost počinje u utorak 16. ožujka i traje sve do utorka 8. lipnja tj. posljednji utorak
prije blagdana sv. Antuna (13. lipnja - subota). Ako prebrojite sve utorke dobit ćete brojku 13, a otud i naziv pobožnosti Wink

Zainteresirani se mogu prijaviti pp-om Mod Team-u
ili e-mailom na adresu forum-mladi@hbk.hr .

U naslov poruke upišite "13 utoraka", a tekst neka glasi "Moje Ime: 09x xxx xxxx".
Pod 'Moje ime' upišite svoje vlastito ime, a ne nadimak na forumu.

Kada se prikupe svi brojevi (do navečer u ponedjeljak 15. 03.), održat će se kratko izvlačenje i tako dobiti
lanac svih prijavljenih u kojem će svaka osoba imati prethodnika i sljedbenika - anđela i štićenika.
Ideja je da anđeo šalje sms svome štićeniku i podsjeća ga na pobožnost.

Kako je svatko od nas istovremeno i anđeo i štićenik, on(a) dalje šalje sms svom štićeniku/ci i tako u krug.

Shvaćate da je NUŽNO svaki tjedan (bez iznimke) poslati sms svome štićeniku.

Naravno, bitno je naglasiti još tri stvari:
    1. Nije potrebno čekati sms od svog anđela kako bi ga poslali štićeniku
    2. Dogovorite se kada vam je najzgodnije primiti sms (ujutro, večer ranije...)
    3. Uz taj jedan sms možete (trebate) se još dopisivati i upoznavati i sa štićenikom i sa anđelom
    Wink

Prijaviti možete i svoje prijatelje! Samo im objasnite da je nužno da šalju sms-ove tj. kontaktiraju svoje štićenike.

Svoje prijatelje prijavite u istom pp-u/mailu kao i sebe tako što u novi red upišete "Ime Prijatelja: 09x xxx xxx".

Osim što podsjetite/budete podsjećeni koji je dan u tjednu i osim novih upoznavanja i prijateljstava,
pobožnost se sastoji u osobnom odabiru načina individualne pobožnosti - kroz post/nemrs/žrtve/sv. Misa/obred pobožnosti...

U Molitveniku možete pronaći više molitvenih obrazaca padovanskome svecu.

moli BVB* moli

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
fratar

PostanoPostano: sub 13 ožu 2010, 11:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Magali napisa:

Pobožnost 13. forumaških utoraka sv. Antunu započela je, prije nekoliko godina na našem prijateljskom forumu.

Samo jedna mala ispravka hehe Frama Forum je promijenio adresu još prošle godine pa tako je sada http://tmp.framasi.com/ nova adresa tog prijateljskog nam foruma Wink

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 ožu 2010, 11:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši,

Zbog malog broja prijavljenih za lanac molitve...
Svakog utorka ćemo razmatrati prigodne meditacije.

Svi koji želite moliti na ovaj način stisnite Hvala na ovaj mail!

Nadam se da ćete se odvažiti i pridružiti se krugu štovatelja sv. Ante koji nam donosi mnoštvo milosti i darova.

Sv. Ante moli za nas!

-1-

Sveti Ante, pobjedniče smrti,
koji si po moćnom zagovoru kod Boga mnogima tjelesno mrtvima vratio život tijela,
a još više duhovno mrtvima, život duše vratio: sačuvaj moje tijelo, moćnim svojim zaslugama
i zagovorom od prijeke i zle smrti, dušu od vječne smrti, da Isus moj jedini život, u meni nikada ne umre.

O sveti oče,
kako velike opasnosti čekaju me u posljednjoj borbi,
kad me boli smrti obuzmu i pakao protiv mene nasrne.

Tu mi budi u pomoći i učini svojim zagovorom da Isus utočiste svih koji umiru
i njegova sveta Majka budu sa mnom da njihovom pomoći u vječni mir uđem.

Smiluj se sv. Ante i dušama umrlih,
osobito mojih poznanika i rođaka, koji se još nalaze u čistilištu.
Moli za njih da što prije postignu vječno radost u nebu.
Amen.

Zadnja promjena: Magali; sri 31 ožu 2010, 6:51; ukupno mijenjano 1 put.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 23 ožu 2010, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas je II. utorak sv. Anti,
sjetite se i spomenite i danas i izmolite molitvu sv. Anti...

-2-

O učitelju i svjetlo svete Crkve, sv. Ante, ljubitelju božanskog zakona.
Moli se za nas kod Sina Božjega, da stalno ustrajemo u vjeri
i s tvojom pomoći, vršimo, ono što si riječju i djelom učinio.

O sv. Ante,
koji si neukima put pokazao i zabludjele po pravoj pokori Bogu priveo:
isprosi i meni svojim zagovorom stalnost u vjeri, a onima, koji su se svojom nevjerom od Krista,
jedinoga i istinskog Puta udaljili, priteci u pomoć, rasvijetli tmine njihova razuma,
olakšaj upornost njihove volje, da se vrate u krilo spasonosne Crkve i da se paklu otmu.
Amen.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: little_angel
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 6:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

III. utorak sv. Anti...Učinimo molitve jačima i bližima, prisnijima, jer samo takve molitve, iz dubine srca, mogu biti stostruko uslišane...
Sv. Ante moli za nas.

-3-
Ah, u kakvim se bijedama nalazi čovjek, o blagi utješitelju svih nevoljnih sv. Ante!
Ti vidiš muke i nevolje, koje trpim, nećeš li mi u pomoć priteći?
Ti tješiš sve, koji ti se utječu.

Znam, da me nećeš zapustiti, stoga ti pun pouzdanja i poniznim srcem vapim,
da me u mojoj nevolji ne ostaviš.

O preblagi, sv. Ante,
pogledaj mene i sve nevolje onim blagim okom, kojim si običavao gledati nevoljne.
Utješi potlačene, priteci nam u pomoć u svim bijedama i nevoljama,
vodi nas jednom iz ove suzne doline u domovinu,
gdje će ljubljeni Spasitelj i Otkupitelj, otrti suze s očiju svojih svetaca.

Ti pa tako i Ti, dobri Isuse postupaj sa mnom po svom milosrđu,
kako ti znaš da je mojoj duši korisno i spasonosno.
Hoćeš li da trpim, to neka bude tvoja sveta volja.
Daj mi samo svoju strpljivost, a u nebu vječnu radost.
Amen.

Magali
mod team

PostanoPostano: sri 07 tra 2010, 7:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IV. utorak je iza nas...nadam se da ste se ponovno sjetili sv. Ante i bezbrojnih njegovih čuda.
Budite jaki i ustrajni u molitvama jer upravo vam zaštita pojedinog sveca može pomoći za uslišanje tih istih molitava...

-4-

O Gospodine Isuse Kriste, jaki lave roda Judina!
Evo, naš neprijatelj đavao obilazi ričući i traži, ne bi li koga proždro,
pomozi nam, da ne izgubimo.

O Isuse,
ti si svoga slugu sv. Antu oboružao protiv paklenih nasrtaja; ojačaj i moju slabost,
da đavolske napasti pobijedim i u tvojoj milosti do smrti ostanem.

Ti, pak sv. Ante uzmi oružje i štit,
pohiti nam u pomoć, sačuvaj naše duše i tijelo od svih zasjeda đavolskih,
da idemo putem Božjih zapovijedi te dospijemo cilju vječnog blaženstva.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.