HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 20:19. Pogledaj neodgovorene postove
Alternativni odmor - provesti nekoliko dana u samostanu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Gregorius

Spol: muško
PostanoPostano: pon 22 vel 2010, 10:39
PostNaslov : Alternativni odmor - provesti nekoliko dana u samostanu
Citiraj i odgovori

Evo, ljetos sam, gotovo slucajno, imao prilike provesti nekoliko dana u sutnji i molitvi, sudjelujuci u dnevnom redu Zajednice sv. ivana u austrijskom mjestu Marchegg (novija zajednica, od 1975. g., monaskog tipa). Pa bih svima, koji imaju prilike otici na par dana duhovno se obogatiti i odmoriti, preporucio da to ucine.

Vise informacija i konkretno od onih koji su bili na:
http://zajednica-sv-ivana.blog.hr/

Braca sv. Ivana inace jako njeguju monasku gostoljubivost, sto se posebno izrazava time da kroz cijelu godinu primaju ljude koji zele doci i neko vrijeme provesti s njima u samostanu, sudjelujuci u molitvi i svakodnevici. Dolaze mladi iz Austrije, Slovacke, ali i iz drugih okolnih zemalja - pa i Hrvatske.

Nije potrebno nista posebno, jednostavno posaljete e-mail, ili nazovete, dogovorite kada mozete doci i na koliko - i to je to. Jezik nije nikakav problem, braca govore i engleski, francuski... A molitvena atmosfera i klanjanje pre Presvetim (svaki dan) ionako ne trazi znanje i razumijevanje jezika.

Ne radi se tu o onima koji zele postati svecenici, casne ili fratri, dolaze brojni mladi i stariji koji su u drugim zanimanjima - to je mjesto molitve i oaza duhovnosti za svjetovnjake, laike.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Jopica

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 22 vel 2010, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj da sa njima je Paddy Kelly jel tak. Super su neki braće i sestre koje sam upoznala u Altoetingu prošle godine

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Felicita

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 23 vel 2010, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bi sto posto išla na lito (tad imam najviše vrimena), baš mi se čini kao nešto što bi mi dobro došlo nakon ovih užurbanosti, stresova, buke i svega što čovjek kroz godinu proživi... Ali nekako ne bih sama, ipak nemam toliko hrabrosti... Možda kad bi još netko htio ić, ima vrimena za razmišljati.........

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 23 vel 2010, 16:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M,eni je problem što slabo govorim engleski ili drugi strani jezik.
Mada bi volio otić na tjedan dana da se maknem od svega.
Da mogu i da mi zdravlje to dopušta volio bih otić u samostan ali trenutno mi to stanje ne dopušta.
Čuo sam puno dobrih iskustva oko takvog odlaska u samostane na neko vrijeme.
To je kao duhovno punjenje baterija.
Žao mi je što danas po ljeti ne mogu otić nikamo jer me se ne dopušta pogotovo na Modrave koja je oaza mira za nas pustinjake.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gregorius

PostanoPostano: sri 24 vel 2010, 7:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam bio sam i htio sam biti tih par dana u sutnji i molitvi, jer mi to odgovara. Braca to postuju, no napomenuli su mi da u svako doba mogu pitati sto me zanima.

Isto tako, rekli su da, ako ne mogu skroz biti u sutnji, ako trebam duhovni razgovor, ispovijed, da se samo javim. Buduci da me zanimalo ponesto o Zajednici, znao sam svaki drugi dan zatraziti razgovor i raspitivao se o Zajednici, o njihovoj duhovnosti itd.

Brat zaduzen za goste, koji vas doceka i uputi u sve, meni je odah prvi dan dao kartu mjesta i okolice te pokazao gdje mogu ici setati, gdje je samostan i crkva kontemplativnih sestara u koju isto mogu navratiti na molitvu itd.

Vjerujte, nije potrebno jako dobro poznavati strani jezik, dovoljno je znati nesto za osnovnu komunikaciju. A ako vam se ne ide samima, povedite prijatelja, prijateljicu.
davorseljan

PostanoPostano: pet 26 vel 2010, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Onda ću ako bude sve kako treba poči tamo na tjedan dana kada mi se sitvacija kod kuće smiri.
Jedva čekam.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Gregorius

PostanoPostano: uto 16 ožu 2010, 19:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo postanske i e-mail adresa brace i kontemplativnih sestara sv. Ivana u Marcheggu u Austriji (tkozeli, moze im se javiti i e-mailom):

Schwestern vom hl. Johannes
Hauptstrasse 41
2293 Marchegg
Tel.: ++43-2285-64736
E-Mail: srs.marchegg@aon.at

Braća sv. Ivana
St. Johannes Gemeinschaft
Priorat Maria Königin
Hauptplatz 26
2293 Marchegg – Stadt
Tel.: ++43-2285-7360
brueder@johannesgemeinschaft.at
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
Gregorius

PostanoPostano: čet 17 lip 2010, 12:27
PostNaslov : Eagle Eye Camp za mlade
Citiraj i odgovori

Eagle Eye Camp je ljetni kamp za mlade koji organiziraju i vode braća sv. Ivana. Uz sport i rekreaciju, mladi imaju priliku produbiti svoj kršćanski život kroz razgovore, radionice i zajedničku molitvu s braćom. Ova pastoralna aktivnost braće sv. Ivana ima svoje početke u SAD-u. Ondje su braća započela raditi s mladima, kako bi sport, izlete, planinarenje i radionice u prirodi spojili s potragom za istinom o Isusu u životu mladog čovjeka.

Nakon susreta mladih s Papom u Kölnu, započela su braća sv. Ivana ovakve ljetne kampove u Njemačkoj, a odnedavna i u Austriji. Na kampovima se upoznaju mladi iz više različitih zemalja, a uz braću, pridružuju im se i apostolske sestre sv. Ivana. Više o ovim kampovima možete saznati na sljedećim web stranicama:
www.eagle-eye-camp.de (njemački)
http://soaringforwisdom.com (engleski)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.