HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 1:57. Pogledaj neodgovorene postove
"Duhovna suhoća"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 08 svi 2008, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naše duhovno stanje određuje i naše raspoloženje. I kad me netko pita kako sam, ako kažem da sam dobro, znači da osjećam Božju blizinu, a ako kažem da sam loše, to znači da me "uhvatila" ta duhovna suhoća. Nikad dosad nisam bila jako loše, a da sam osjećala Božju blizinu... A kako i biti loše kad osjećaš blizinu izvora sve dugotrajne sreće Very Happy

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Anđeo

Spol: muško
PostanoPostano: pet 09 svi 2008, 18:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeremy napisa:
Duhovna suhoća, pustinja ili tamna noć, također treba shvatiti kao milost i priliku da ojačamo svoju vjeru. Nije vjera samo padanje u zanos, vjera mora biti naš odgovor Isusu da smo s njime i onda kada možda ne osjćeamo Njegovu prisutnost, kada nam ne ide sve lako. Vjera nije samo feeling božanskog oko sebe, ona je život, odluka i ustrajnost. A u suhoći kao da nam se ostavlja izbor, kao da nam se postavlja pitanje - koliko zbilja želiš ići za mnom?

Potpuno se slažem. Ja sam prije nekoliko tjedana imao jedno predivno duhovno iskustvo i dva dana nakon toga imaosam duhovnu "sušu" kao nikada prije. Trajala je tjedan dana - "za mene previše", mislio sam! Ali imao sam nevjerojatne poticaje za molitvu za to vrijeme. To je isto kao kad se Isus ukazao učenicima: bili su presretni, ali nije ostao s njima, tjelesno, nego ih je poslao u svijet - u muku da bi mogli osjetiti radost Uskrsnuća!
IZA VELIKOG PETKA UVIJEK DOLAZI USKRS!!!

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sub 16 svi 2009, 19:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iako su iza mene veliki dani...
osjećam neku duhovnu suhoću...
treba mi podhitno neka duhovna obnova...

znam da je ovo samo prolazna faza,
ali molite za mene da mogu moliti...
molite za sve one koji se osjećaju "osamljeni", "neutješni".

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: teta Jeja, fratar, Jopica, banana
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 22 lis 2009, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postupi kao vrtlar: Kad nema kiše, sam zalijeva cvijeće. Smile
(P. Haschek)

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, teta Jeja, vjernik
Bepo

PostanoPostano: pon 02 stu 2009, 9:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad mi se to dogodi, a događa se često, ne posustajem, onda molim slično kao onaj tekst iz biblije kada žena moli da joj se Isus smiluj, a bila je poganka, a on joj odgovara da ne priliči uzimati djeci a davati psima, ali ona i dalje moli jer kaže ali i psi jedu sa stola gospodara svoga.

TAda se osjećam kao nezasluženi pas, ali svejedno molim:
Gospodine i psići jedu sa stola gospodara, pa iako ništa ne zaslužujem molim te samo da ne zalutam, drži me uz sebe, pa taman mi ne davao nikakvu utjeh, ali me bar čuvaj od stranputica.

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Korny

PostanoPostano: ned 07 vel 2010, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, ja sam u zadnje vrijeme tako duhovno ISPUNJENA....i super mi je to Laughing Wink

Baš sam si jutros razmišljala kako moja vjera zadnjih godina sve više raste, ali zadnjih mjeseci (bit će otkako sam došla u Zagreb) je još veća...valjda zato što mi je sve novo, u Zagrebu sam sama, često se sama moram nositi sa "problemima" i poteškoćama i tako me ispunjavaju mise, klanjanja, molitve...odlična mi je misa nedjeljom u podne kod franjevaca na Kaptolu, pater Zdravko me iz nedjelje u nedjelju oduševljava molitva Very Happy i njegove propovijedi me uvijek potaknu na razmišljanje! A evo danas sam i na ispovijedi kod njih bila i tako se oduševila... Wink
A onda kad se vratim doma me dočeka moj zbor, naš župnik i uvijek neki susret ili klanjanje koji me samo dalje potiču.....

Volim taj osjećaj veseo

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: biser, little_angel
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 15 srp 2010, 13:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo osjećam da je ovdje došlo do duhovne suhoće...
ne znam zbog čega...
zašto su forumaši toliko nestali...
zašto se ne usude moliti,
zašto se naša zajednica raspršila?

Zašto kada su molitve uslušive?
Kada je prijateljstvo realno?
Kada je ovo zajedništvo neprocjenjivo?

Želim da nas ovo ljeto povede da ponovno budemo ujedinjeni,
a ne da osjećamo i živimo duhovnu suhoću.

Pozdrav od Magali

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Korny, biser
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.