HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 17 lis 2017, 13:22. Pogledaj neodgovorene postove
Naša zajednička istovremena molitva u 22h
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 08 kol 2010, 16:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

08.08.2010., nedjelja

Treći dan
        BRIGE

Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu.
Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga
povika iz svega glasa: »Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje!
Ta otkuda mi da majka Gospodina mojega dođe k meni? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije
glas pozdrava tvojega, zaigra mi čedo u utrobi. Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je
rečeno od Gospodina!«
(Lk 1, 39-45)

Majko Milosti!
Tebe je Elizabeta nazvala blaženom jer si vjerovala da Bog ispunja svoja obećanja.
Svoj si život stavila u njegove ruke zajedno sa svim pitanjima i brigama. Želim učiti od tebe.

Zaista, svojim brigama ne mogu ništa promijeniti. Zato te molim, uzmi danas moje brige
i daj ih Isusu, jer vjerujem da On brine za me. (Nabroj odmah sada sve svoje brige)

Izmoli mi milost, Majko, da moja jedina briga bude: živjeti čestito pred Bogom i ljudima,
da bi moj život bio Njemu na čast i slavu.

Zdravo Marijo...

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 09 kol 2010, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

09.08.2010., ponedjeljak

Četvrti dan
        GRIJESI

U one dane izađe naredba cara Augusta da se provede popis svega svijeta. Bijaše to prvi popis izvršen
Kvirinijeva upravljanja Sirijom. Svi su išli na popis, svaki u svoj grad. Tako i Josip, budući da je bio
iz doma i loze Davidove, uziđe iz Galijeje, iz grada Nazareta, u Judeju – u grad Davidov, koji se zove Betlehem,
da se podvrgne popisu zajedno sa svojom zaručnicom Marijom koja bijaše trudna.
I dok su bili ondje, navršilo joj se vrijeme da rodi. I porodi sina svoga, prvorođenca,
povi ga i položi u jasle jer za njih nije bilo mjesta u svratištu.

A u tom kraju bijahu pastiri: pod vedrim su nebom čuvali stražu kod svojih stada.
Anđeo im Gospodnji pristupi i slava ih Gospodnja obasja! Silno se prestrašiše. No anđeo im reče:
»Ne bojte se! Evo, javljam vam Blagovijest, veliku radost za sav narod! Danas vam se u gradu Davidovu
rodio Spasitelj – Krist, Gospodin. I evo vam znaka: naći ćete novorođenče povijeno gdje leži u jaslama.

I odjednom se anđelu pridruži silna nebeska vojska hvaleći Boga i govoreći:

Slava na visinama Bogu,
a na zemlji mir ljudima,
miljenicima njegovim!«
(Lk 2,1-14)

Majko Milosti!
Ti si bila prva koja je među nama čula glas Spasiteljev i vidjela Njegovo milosrdno Lice. Uzdajući se u tvoju ljubav
i tvoj zagovor, donosim ti danas sve grijehe svoga života i molim te da ih pokažeš Isusu kojega je anđeo
odmah poslije rođenja nazvao Spasiteljem, Kristom, Gospodinom. On je na sebe uzeo i na križu pobijedio
grijehe cijeloga svijeta. Neka i u meni pobijedi svaku grešnu misao i želju.

Izmoli mi srce čisto, istinito i vjerno Bogu i čovjeku, srce koje će moći u svakom bratu i sestri,
u svakom Božjem stvorenju, vidjeti Lice svoga Spasitelja i Gospodina, Isusa Krista.

Zdravo Marijo...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 10 kol 2010, 19:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

10.08.2010., utorak

Peti dan
        PLANOVI

Čim anđeli otiđoše od njih na nebo, pastiri stanu poticati jedni druge: »Hajdemo, dakle, do Betlehema!
Pogledajmo što se to dogodilo, događaj koji nam obznani Gospodin.« I pohite, te pronađu Mariju, Josipa
i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu.
A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri.

Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih su svome srcu.

Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno.
(Lk 2, 15-20)

Majko Milosti!

Tebi koja si u svome srcu pohranjivala sve događaje u vezi s Isusom, koja si gledala njegovo odrastanje,
povjeravam danas sve svoje planove.

Moram priznati da sam često planirao(la) život bez Isusa, vodeći se uglavnom svojim sebičnim željama.
Vrlo mi je žao i kajem se zbog toga. Sve prošle planove predaj, majko, milosrđu moga Spasitelja, a sve sadašnje
očisti od sebičnosti i neodgovornosti za druge i vlastitu vječnu sreću. Neka svaki moj plan bude prije svega
na dobro meni, mojoj obitelji, onima s kojima živim i radim, te na čast Bogu. Izmoli mi srce poslušno volji Očevoj.

Zdravo Marijo...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 11 kol 2010, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

11.08.2010., srijeda

Šesti dan
        MOLITVA

Nato ga sabrani upitaše: »Gospodine, hoćeš li u ovo vrijeme Izraelu opet uspostaviti kraljevstvo?«
On im odgovori: »Nije vaše znati vremena i zgode koje je Otac podredio svojoj vlasti. Nego, primit
ćete snagu Duha Svetoga koji će sići na vas i bit ćete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji
i Samariji i sve do kraja zemlje.« Kada to reče, bi uzdignut njima naočiglet i oblak ga ote njihovim očima.
I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijeloj odjeći
i rekoše im: »Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo
isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo.«

Onda se vratiše u Jeruzalem s brda zvanoga Maslinsko, koje je blizu Jeruzalemu,
udaljeno jedan subotnji hod. I pošto uđu u grad, uspnu se u gornju sobu gdje su boravili:
Petar i Ivan i Jakov i Andrija, Filip i Toma, Batolomej i Matej, jakov Alfejev i Šimun Revnitelj i
Juda Jakovljev – svi oni bijahu jednodušno postojani u molitvi sa ženama i Marijom, majkom
Isusovom, braćom njegovom.
(Dj 1,6-14)

Majko Milosti,
danas te molim da predaš Isusu moju molitvu. Znam da nije uvijek bila iskrena i čista. Često mi je bila
samo obaveza pored svih drugih, a ponekad čak i teret koji sam nastojao(la) ''skinuti s leđa.''
Zamoli ga da mi oprosti takav stav prema molitvi i obnovi u meni duh istinske, životne molitve,
koja je prije svega razgovor s Njim. Moli ga da mi dade dar zahvaljivanja za život, roditelje, djecu,
braću i sestre, bračnog druga prijatelje i neprijatelje, progonitelje, Domovinu.

Izmoli mi od Isusa iskrenu molitvu koja će biti na čast Presvetog Trojstva, čista i postojan,
zagovornička, za sve patnike svijeta, molitvu koja će moći promijeniti moj život.

Zdravo Marijo...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 11 kol 2010, 7:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

12.08.2010., četvrtak

Sedmi dan
        MISLI, RIJEČI, DJELA

Trećeg dana bijaše svadba u kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan
i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka:»Vina nemaju.« Kaže joj Isus:
»Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima:
»Što god vam rekne, učinite!«

A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima:
»Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče:«Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.«
Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu
– ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se
ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.«

Tako, u Kani galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici.
Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum.
Ona ostadoše nekoliko dana.
(Iv 2,1-11)

Majko Milosti,
danas ti želim povjeriti svoje misli, riječi i djela. Zauzmi se za mene kod Isusa kao što si se zauzela
za svatove u Kani. Tebi Isus ne može ništa odbiti. Izmoli preobrazbu mojih misli iz loših u dobre;
izmoli preobrazbu mojih riječi, da postanu za bližnje kao dobro vino koje razveseljuje srce.

Reci Isusu, Majko, da mi je žao svih grubih, nepromišljenih i beskorisnih riječi. Reci mu da želim
zbog svih djela koja nisu bila na radost ni Njemu ni bližnjima, ali ni meni.

Zdravo Marijo...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 11 kol 2010, 7:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

13.08.2010., pettak

Osmi dan
        RADOSTI

Tada Marija reče:
«Veliča duša moja Gospodina,
klikće duh moj u Bogu,
mome Spasitelju,
što pogleda na neznatnost službenice svoje:
odsad će me, evo, svi naraštaji
zvati blaženom.
Jer velika mi djela učini Svesilni,
sveto je ime njegovo!
Od koljena do koljena dobrota je njegova
nad onima što se njega boje,
iskaza snagu mišice svoje,
rasprši oholice umišljene
Silne zbaci s prijestolja,
a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima,
a bogate otpusti prazne.
Prihvati Izraela, slugu svoga,
kako obeća ocima našim:
spomenuti se dobrote svoje
prema Abrahamu
i potomstvu njegovu dovijeka.«
Marija osta s Elizabetom oko tri mjeseca, a onda se vrati kući.«
(Lk 1,46-56)

Majko Milosti,
danas ti povjeravam sve svoje radosti i molim te da ih predaš Isusu! Znam da moje radosti nisu baš uvijek
bile potpuno čiste. Ponekad sam se radovao(la) tuđem zlu, neuspjehu. Zamoli Isusa da mi oprosti sve takve ''radosti''!

Reci mu, Majko, da imam jednu jedinu želju: da On bude od danas moja jedina i prava radost, da se moje srce raduje
samo dobru, istini, samo Njemu! Želim si srce koje će se radovati zato što je On moj Spasitelj, što znade za mene i ljubi me.

Zamoli ga da mi dade svoju radost koja ostaje trajno i koju mi nitko ne može oduzeti!

Zdravo Marijo...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 11 kol 2010, 7:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

14.08.2010., subota

Deveti dan
        ŽIVOT

Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena.
Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci:
»Ženo! Evo ti sina!«
Zatim reče učeniku:
»Evo ti majke!«
I od toga časa uze je učenik k sebi.

(Iv 19, 25-27)

Majko Milosti!

Tebi želim predati danas svoj život, sebe.

Primi me kao što si primila Ivana i izmoli mi blagoslov da i ja tebe mogu uzeti za svoju Majku i Tješiteljicu,
u svoju kuću, u svoj život. Reci Isusu da mu predajem svoj život iz zahvalnosti za njegov život,
za njegovu veliku ljubav koju mi je pokazao svojom smrću i uskrsnućem. Predajem mu svoj život
jer On nije štedio svoga života da mene spasi, oslobodi, vodi, oprašta mi i čeka me na kraju vremena.

Zamoli ga da me primi i blagoslovi svim blagoslovima zemaljskim i nebeskim.

Zdravo Marijo...

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sri 11 kol 2010, 7:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

15.08.2010., nedljelja, VELIKA GOSPA
      ZAKLJUČNA MOLITVA

Majko Milosti!

Hvala ti za ovih devet dana!

Hvala ti za tvoju majčinski prisutnost u mom životu!

Hvala ti za sve milosti koje si mi posredovala u ovoj devetnici!

Pomozi mi da ostanem vjeran(na) svojim obećanjima: da ću vjerovati u Krista, da ću mu svaki dan predati
sve svoje strahove, brige, radosti, da ću odgovornije živjeti svoj život pred Njim i pred ljudima
kojima želim dati svjedočanstvo da je On živi Bog!
Amen.

U svetkovini uznesenja Marijina slavimo Kristovo djelo otkupljenja - koje se ostvarilo na Isusovoj Majci, Blaženoj
Djevici Mariji. Kroz cijelu crkvenu godinu slavili smo to isto djelo otkupljenja kako se ono ostvarilo u
Isusu Kristu: od navještenja, utjelovljenja, rođenja, muke, smrti i uskrsnuća do slavnog uzašašća na nebo.

Danas slavimo Marijin put za njezinim Sinom Isusom.
To djelo otkupljenja je i predmet današnjeg navještaja Božje riječi.

Današnji blagdan otkupljenja poziva nas da cjeli svoj život pretvorimo u taj blagdan. Veliki crkveni pisac
Tertulijan, u svojoj raspravi sa tadašnjim židovima koji su prigovarali kršćanima da ne slave židovske subote,
to ovako argumentira: »Kako možete tražiti da jedan dan u tjednu slave oni koji su cjeli život pretvorili u blagdan?«
Jer subota je naviještala prestanak grijeha. I oni koji su po krštenju oslobođeni od grijeha i više ne griješe,
ušli su u vječnu subotu. Mi smo tako postali dionici vječnog nebeskog blagdana. Po vršenju evanđeoskih uredaba
i našem kršćanskom bogoslužju mi već sudjelujemo u vječnom nebeskom blagdanu.
To je smisao i današnje svečane blagdanske euharistije.

Najteže u životu je: upoznati suštinu i dostići savršenstvo. Malo tko u tome uspijeva, ali je vrijedno za tim cijelog života tragati!

moli moli moli moli

Hvala svima koji su kroz ovih devet dana, makar povremeno, sudjelovali u zajedničkoj molitvi i snagom Duha zajedništva, mira i ljubavi gradili i čuvali mir u svojoj okolini i svijetu.
Nek vam uvijek molitva bude
odmor u Kristu, koji je izvor naše snage,
nek vas napuni Radošću
da, Gospodnjom Ljubavlju obnovljeni,
otvaramo svoja srca
da se Kristov duh može obnoviti u nama.[/img]

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.