HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 20 ruj 2017, 14:40. Pogledaj neodgovorene postove
Oprostiti
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
delfinica

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 04 pro 2010, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaši!!
Molim vas za savjet!
Napravila sam straaašan grijeh.. Lagala sam najboljim prijateljicama mjesecima! I naravno da su se laži samo skupljale. I naravno da je istina izašla na vidjelo.
E sad, ja sam se ispričala, ali ih nisam tražila oprost, jer mi je nakon svega neugodno molit ih za oprost.
Problem je što me savjest tako peče, da je to već skoro neizdrživo.
Ne jedem, ne spavam, ne učim. Nemam snage za ništa a srce mi lupa kao da sam stari srčani bolesnik.
Bila sam naravno na ispovijedi, ali ne znam, to je samo trenutačno pomoglo.
Za sebe nikad ne bih rekla da sam u stanju učiniti tako nešto, ali eto, napravila sam. Sada mi je mučno živjeti s tim osjećajem krivnje, grozno mi je da sam svojim bližnjima takvu bol prouzročila.
Teško mi je to i opisivat, kada se riječima ne da izraziti.
Vaši savjeti su dobrodošli, ne znam što da radim tuzan
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 pro 2010, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Draga Delfinica!
"Errare humanum est" - ustvrdili su još pokojni Rimljani. Sklonost grijehu posljedica je istočnoga grijeha koji je baština cijelog čovječanstva.
U tvom slučaju je vrlo lijepo od tebe što se se ispričala za svoj grijeh (laž). Time si učinila jedan velik i važan korak k iscijeljenju.
Kad si se ispovijedila Bogu priznala si mu svoj grijeh i molila Ga za oprost. Bog ti je grijeh oprostio i što se toga tiče slobodna si.
Kao što si Boga molila za oproštenje, red je da zamoliš oproštenje i od svojih prijateljica koje si povrijedila. Ako su ti prave prijateljice oprostit će ti i time ti postati još bolje prijateljice. Ako ti nisu spremne oprostiti - onda nisu ni vrijedne tvoga prijateljstva. Tvoja pogreška stavlja na kušnju vrijednost vaših prijateljstava, kao što će u budućnosti vjerovatno i njihove greške testirati snagu vašeg prijateljstva.
Zlato se u vatri kuje. Tako i ljudske vrijednosti poput ljubavi i prijateljstva trebaju proći kroz kušnje kako bi očvrsnuli i porasli. Tvoj slučaj bi trebala promatrati s pozitivne strane. On ti daje priliku vidjeti koliko je dobro prijateljstvo koje imaš. S druge strane uči te poniznosti, jer ćeš sada lakše oprostiti drugima kad ti nešto loše učine. S treće strane potiče te da radiš na sebi i postaneš kvalitetnija osoba.

Zato, nemoj oplakivati samu sebe zbog situacije - nego izvuci iz te situacije najbolje što možeš. Pozovi svoje prijateljice na kavu kod sebe, ili ih pak izvedi u kino. Popričajte malo i izgladite to. Vaše će prijateljstvo time postati dublje i vrijednije za sve vas. Kao što ti sada trebaš njihovo razumijevanje, tako će i one kad-tad trebati tvoje razumijevanje.

Bog ti je oprostio - mogu to i one - ako im dadneš priliku.
I za kraj: nemoj zaboraviti oprostiti i sama sebi. To je jednako važno.

Veseli pozdrav. Bog te balgoslovio!

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
delfinica

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 12 pro 2010, 11:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi Coje!
Hvala ti što si se potrudio da mi odgovoriš!
Situacija sa frendicama je i dalje vrlo hladna. Rekle su mi da je za njih veliki problem što su me one uhvatile u laži, "jer tko zna koliko bi to inače još trajalo".
To je istina i ja sam im to poslije otvoreno rekla. Ne znam koliko bi to još trajalo.Kada se saznalo onda sam se tek ispričala.Izgleda da je bilo prekasno..
Povrijeđene su što je normalno, jer sam na neki vrlo ružan način od njih napravila marionete, ali evo već tjednima o tome intenzivno razmišljam i ne mogu se riješiti boli. Postavljam si pitanja na koje je teško doći do odgovora. Vjerujem da je i problem što si spomenuo, da je važno oprostiti sebi i za to će također trebati vremena.
Jedna mi je rekla da mi je oprostila,međutim po njenom ponašanju bih prije rekla da me izbrisala. Jer me ignorira, iako se viđamo svaki dan. Ako i dođe do kakvog razgovora to su maximalno 2 rečenice vezane uz studij.
Sve to mi je postalo preteško za podnosit, molim se da mi Bog da snage da to izdržim i izvučem neku pouku.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.