HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 11:12. Pogledaj neodgovorene postove
Zlatko Sudac i karizma
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
jzekic

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 21 ruj 2004, 10:35
PostNaslov : Zlatko Sudac i karizma
Citiraj i odgovori

U medijima sve ĆØeÅ”Ć¦e susreƦemo ime veleĆØasnog Sudca, sveƦenika KrĆØke biskupije i karizmatika Crkve u Hrvata.

Å to vi mislite o karizmi koju on nosi, dali vjerujete u moƦ levitacije, bilokacije, koja se naravno ne spominje prvi put kod patera Sudca, nego po Crkvenoj predaji, mnogi su crkveni oci doživjeli duboko nutarnje proĆØiÅ”Ć¦enje i pomirenje s Bogom te su mogli napraviti iste stvari, ne oni nego Krist u njima.Npr. pogledajte sv. Ivana od Križa, sv. Ignacija Lojolskog, sv. Josipa Kupertinskog itd...

Možda, ako ĆØuje za ovaj forum i naÅ” brat u Kristu, Zlatko sam kaže par rijeĆØi, trebalo bi ga obavijestit...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja ne vjerujem u Suca jer Isus je rekao "Ne sudite..."

He he he, Ŕala mala.

Pa kao Å”to i sam Sudac kaže, njegov je najveƦi dar dar ljubavi. A ovo sve ostalo je manje bitno.

Osobno sam ga upoznao 1999, nakon Å”to je sve poĆØelo i mogu reƦi da je jako drag ĆØovjek. ZraĆØi da je to nenormalno.

Jedino Å”to ljudi se onda naljepe na te neke nadnaravne znakove; križ na ĆØelu, stigme, levitacije, tražeƦi senzaciju, a u biti ljubav je ono najveƦe Å”to ima.

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
MrOnline

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 8:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
.....a u biti ljubav je ono najveƦe Å”to ima.

1Kor:13

"DoĆ°i, Gospodine Isuse! Milost Gospodina Isusa sa svima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 8:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako u poslanici GlaƦanima piÅ”e -" Ta po Zakonu ja Zakonu umrijeh da Bogu živim. S Kristom sam razapet. Živim, ali ne viÅ”e ja, nego živi u meni Krist. A Å”to sada živim u tijelu, u vjeri živim u Sina Božjega koji me ljubio i predao samoga sebe za mene."

Ja sam mu poslao faks da malo doĆ°e i pogleda ovaj naÅ” forum, pa i neÅ”to napiÅ”e...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
MrOnline

PostanoPostano: sri 22 ruj 2004, 9:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikad nisam vidio/bio na seminaru Zlatka Sudca (al mi je to jedna jako velika zelja), al imam neke seminare njegove na videu, i ono sto me je fasciniralo kod tog covjeka jest ono sto on govori. Govori Istinu i ljubav, a to je upravo sto danasnjim ljudima treba, Istina. Ima toliko lazi u medijama i svuda oko nas da je jednostavno cuti istinu ono za cim mnogi zarko ceznu.
Ovdje na zapadu su sve te lazi i zlo strasno ocite. Ako bi se netko makar i malo protivio tim lazima, mediji i mnogi ljudi bi ga najradije sahranili.
Evo upravo danas citam u novinama kako je Norveska crkva zabranila jednom Njemackom biskupu (ista su crkva moze se reci) da propovjeda na misi jer je PROTIV da se homoseksualci zene i usvajaju djecu itd.!!! Shocked
Mozemo samo zahvaliti Gospodinu za milosti koje je podario Zlatku Sudcu jer nam zaista trebaju istinski borci Istine i Ljubavi.
"....a ljubavi ne bih imao, bio bi nista."

"DoĆ°i, Gospodine Isuse! Milost Gospodina Isusa sa svima!"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: čet 23 ruj 2004, 6:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da valjda Ʀe doƦ, a ako doista ljubi onda neƦe ni tebi zamjerit.

Å to se tiĆØe istine, Istina je svuda oko nas i stalno progovara, a mi je pored zdravih oĆØiju nismo spremni vidjeti, ljubav nas okružuje odasvud, Bog sam, no ne uzvraƦamo i stoga je nemožemo osjetiti.

Niko II Poznat

PostanoPostano: pet 24 ruj 2004, 6:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"the truth is out there"

netko zna otkuda je ovo

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
jzekic

PostanoPostano: pet 24 ruj 2004, 20:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈudno, ĆØini se ipak da nema toliko zainteresiranih za ovu temu iako je po meni sudeƦi jako zanimljiva , ne toliko sama pojava ĆØasnog brata Zlatka, koliko ljubav i providnost Božija koji vidimo u karizmama, darovima koje neki - ili bolje reƦi svi ljudi posjeduju.

Jer...

RazliĆØiti su dari, a isti Duh; i razliĆØite službe, a isti Gospodin; i razliĆØita djelovanja, a isti Bog koji ĆØini sve u svima. A svakomu se daje oĆØitovanje Duha na korist. Doista, jednomu se po Duhu daje rijeĆØ mudrosti, drugomu rijeĆØ spoznanja po tom istom Duhu; drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari lijeĆØenja u tom jednom Duhu; drugomu ĆØudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razluĆØivanje duhova, drugomu razliĆØiti jezici, drugomu tumaĆØenje jezika. A sve to djeluje jedan te isti Duh dijeleƦi svakomu napose kako hoƦe.

Bitno je samo opredijeliti se, ili bolje reƦi prihvatiti svoj dar i sprovesti ga u djelo, svi imamo u obilju no ne prihvaƦamo, tražimo komadiƦe dok Bog pred nas stavlja puninu života, ta rekao je, da nam je sebi s desna osigurao kraljevstvo vjeĆØno, a kako ja duboko vjerujem osigurao ga je baÅ” za sve, jer rekao je da nije udaljen i gnjevan, veƦ izaražaj savrÅ”eno dobrote i ljubavi, pozvao nas je da mu doĆ°emo jer ne broji naÅ”e grijehe nego želi da svi budemo spaÅ”eni i po njegovoj rijeĆØi imam nadu u vjeru svoju, da Ʀe svi biti izbavljeni i privedeni svjetlu kraljevstva vjeĆØnog, svi prema svojim djelima, a sin propasti sotona koji se odmetne i po posljednji put Ʀe biti ranjen da ostane sam u ognjenom bezdanu!

wind

PostanoPostano: pet 24 ruj 2004, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e moj jzekicu, a koji su tvoji darovi?
ne kažem da ih nemaŔ, samo ne znam koji su, a možda ih ni ne vidim. ne znam.
vidiÅ” i ja bih da doĆ°e veleĆØasni Sudac ovdje, ali eto ne recitiram Pavlove poslanice zato...
jel imaÅ” ti kakvo iskustvo životno koje možeÅ” prepriĆØat, opisati, u vezi ovih darova, Suca, sveƦenika i ostalog? OÅ” se ti rediti u sveƦenike jednog dana? IdeÅ” li možda na Duhovnu obnovu? Bilo Å”to Å”to nije iz nekog misala?
eiremore

PostanoPostano: sub 25 ruj 2004, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:
"the truth is out there"

netko zna otkuda je ovo

a zaÅ”to pitaÅ”? da provjeriÅ” koliko nas se joÅ” siƦa muldera i scully il tako..

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: sub 25 ruj 2004, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja vjerujem da Zlatko Sudac ima te darove i vjerujem da ima posebnu karizmu. Kao Å”to jezikic kaze u proÅ”losti crkve viÅ”e je svetaca im svetica imalo te darove, tu bih joÅ” ubrojio i Sv. Antuna Padovanskog. Mislim da su to darovi koje Gospodin daje onim pojedincima koji su mu se približili na jedan poseban i mistiĆØan naĆØin, jednom rjeĆØju onim pojedincima koji su svojom duhovnoÅ”Ć¦u "uronili u Boga." Nažalost nisam imao prilike ĆØuti ga uživo ali sam preko video i audio kazeta imao prilike posluÅ”ati ga i stvarno me oduÅ”evio svojom duhovnom dubinom i jasnoĆØom.rijeƦi, koje stvarno dopiru do srca i potiƦu na razmiÅ”ljanje i preispitivanje savjesti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 10:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je z.sudac pun ljubavi za ljude, te jako skroman. vjerujem da ima sposobnosti tj. darove koji mu se pripisuju jer mi se ĆØini da je iskren u vjeri. vjerojatno zato toliko privlaĆØi ljude za razliku od (nekih) drugih sveƦenika. ne kažem da drugi nisu iskreni u propovijedi, nego da on toliko zraĆØi pozitivnom energijom , tj. onom za koju vjerujem da je od boga. takoĆ°er ga nisam u živo sluÅ”ala, ali se nadam da Ʀu imati priliku.

žalosno je to Ŕto ga mediji nastoje razapeti. sigurna sam da to nije njegova namjera - biti prisutan u medijima

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
jzekic

PostanoPostano: ned 26 ruj 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne živimo mi život drugih, nego svoj život, zato netrebamo se zamarati s tim Å”to drugi imaju, nego Å”to ja imam, a svatko , doista svatko od nas ima jako, jako mnogo, ko Å”to veƦ rekoh - samo isto moramo iskoristiti.

Svi smo neopisivo bogati, a svoje bogatstvo možemo umnožiti samo na jedan naĆØin djeleƦi ga s drugim...

Mislim da baÅ” to i Zlatko ĆØini...

I neznam Å”to je bilo ĆØudno u tom da sam ubacio biblijski citat, zar tako neradim uvijek, jer loÅ”im to ne smatram tek u pamet dozivam ono Å”to nam je ostavljeno...

sike

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma,medije nije brtiga tko je meta, nego se traži samo senzacija, a Sudac im je najpogodniji za to.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
wind

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 17:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, idete li vi na karizmatske obnove? Jeli tko od vas susreo Suca ili nekog karizmatika na Duhovnoj obnovi? kakva su iskustva?

eto konkretno, jzekicu, bez opƦenitosti.
Rock-er

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:

Bitno je samo opredijeliti se, ili bolje reƦi prihvatiti svoj dar i sprovesti ga u djelo, svi imamo u obilju no ne prihvaƦamo, tražimo komadiƦe dok Bog pred nas stavlja puninu života, ta rekao je, da nam je sebi s desna osigurao kraljevstvo vjeĆØno, a kako ja duboko vjerujem osigurao ga je baÅ” za sve, jer rekao je da nije udaljen i gnjevan, veƦ izaražaj savrÅ”eno dobrote i ljubavi, pozvao nas je da mu doĆ°emo jer ne broji naÅ”e grijehe nego želi da svi budemo spaÅ”eni i po njegovoj rijeĆØi imam nadu u vjeru svoju, da Ʀe svi biti izbavljeni i privedeni svjetlu kraljevstva vjeĆØnog, svi prema svojim djelima, a sin propasti sotona koji se odmetne i po posljednji put Ʀe biti ranjen da ostane sam u ognjenom bezdanu!

Da li ce svi ljudi biti spaseni? To me je uvjek zanimalo.

Money for nothin'
jzekic

PostanoPostano: pon 27 ruj 2004, 19:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To nitko nezna, no ja duboko vjerujem u neizmjernu Božiju ljubav kojoj smo svakodnevno svjedoci, pa u istoj vjeri gajim ĆØvrsto tkanu nada da Ʀe Bog u svojoj neizmjernoj milosti i milosrĆ°u koje nepoznaje granice svu svoju djecu ma koliko greÅ”na bila na posljetku pozvati k sebi, da nakon zemaljskih muka u svom Gospodinu konaĆØno naĆ°u svoj mir, otpuÅ”tenje svih grijeha i život vjeĆØni.

Nažalost službena Crkva ne podržava ovakvo miÅ”ljenje, dapaĆØe veliki krÅ”Ć¦anski pisac Origen za kojega ste vjerojatno ĆØuli zbog ovoga, i nekih drugih ovom sliĆØnih razloga, nije bio proglaÅ”en svetim.

Hvalite Jahvu jer je dobar, jer je dovijeka ljubav njegova! i koje skupi iz svih zemalja, s istoka i sa zapada, sa sjevera i s juga. Gladni su bili, žeĆ°u izmoreni, duÅ”a je klonula u njima. Tada zavapiÅ”e Jahvi u svojoj tjeskobi, i on ih istrže iz svih nevolja. Pravim ih putem pƓovede da stignu ka gradu naseljenu. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za ĆØudesa njegova sinovima ljudskim! Jer gladnu duÅ”u on nasiti, duÅ”u izgladnjelu on napuni dobrima. U mraku sjeĆ°ahu i u tmini, sputani bijedom i gvoÅ¾Ć°ima, jer su prkosili besjedama Božjim i prezreli naum SveviÅ”njega. Srce im stoga skrÅ”i patnjama: posrtahu, a ne bjeÅ”e nikog da im pomogne. Tada zavapiÅ”e Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih istrže iz svih nevolja. Izvede ih iz tmina i mraka, raskide okove njihove. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za ĆØudesa njegova sinovima ljudskim! Jer razbi vrata mjedena i gvozdene polomi zasune. svako se jelo gadilo duÅ”i njihovoj, do vrata smrti oni doĆ°oÅ”e. Tada zavapiÅ”e Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih istrže iz svih nevolja. RijeĆØ svoju posla da ih ozdravi i život im spasi od jame grobne. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za ĆØudesa njegova sinovima ljudskim! Oni koji laĆ°ama zaploviÅ”e morem da po vodama silnim trguju: oni vidjeÅ”e djela Jahvina, ĆØudesa njegova na puĆØini. On reĆØe i olujni se vjetar uzvitla Å”to u visinu diže valove mora. Do neba se dizahu, u bezdan se spuÅ”tahu, u nevolji duÅ”a im ginula. 27 Teturahu i posrtahu kao pijani, sva ih je mudrost izdala. Tada zavapiÅ”e Jahvi u svojoj tjeskobi i on ih istrže iz svih nevolja. Smiri oluju u tih povjetarac, valovi morski umukoÅ”e. ObradovaÅ”e se tiÅ”ini, u željenu luku on ih povede. Neka hvale Jahvu za dobrotu njegovu, za ĆØudesa njegova sinovima ljudskim! Neka ga uzvisuju u narodnom zboru, neka ga hvale u vijeƦu staraca! On pretvori rijeke u pustinju, a izvore vodene u žednu zemlju; plodonosnu zemlju u slanu pustaru zbog zloƦe žitelja njezinih. On obrati pustinju u jezero, a zemlju suhu u vodene izvore i naseli ondje izgladnjele te podigoÅ”e grad gdje Ʀe živjeti. ZasijaÅ”e njive, posadiÅ”e vinograde Å”to im donijeÅ”e obilnu ljetinu. I on ih blagoslovi te se namnožiÅ”e silno i stada im se ne smanjiÅ”e. ProrijeĆ°eni bjehu i prezreni pod teretom patnja i nevolja. Onaj Å”to izlijeva prezir na knezove pusti ih da po bespuƦu pustom lutaju

Origen, glasoviti krÅ”Ć¦anski pisac iz treƦeg stoljeƦa, upuƦuje na Isusove rijeĆØi: "A ja kad budem uzdignut sa zemlje, sve Ʀu privuƦi k sebi" (Iv 12,32) koje se odnose na raspeƦe. One imaju za posljedicu ono Å”to kaže sljedeƦi redak: "Da ti se ljubimci izbave" (Ps 107,7). ZakljuĆØuje, dakle, Origen: "Kakvo divno znaĆØenje! Razlog zbog kojeg je Gospodin raspet i uzdignut jeste taj da njegovi ljubimci budu izbavljeni... Ono za Å”to smo molili obistinilo se: on je bio uzdignut a mi smo izbavljeni" (Origen-Jeronim, 74 omelie sul libro dei Salmi, Milano 1993., str. 367).

jzekic

PostanoPostano: pet 15 lis 2004, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljubav, Ljubav...

Zadnja promjena: jzekic; sri 05 lis 2005, 20:17; ukupno mijenjano 1 put.

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sub 16 lis 2004, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å utimo zato Å”to ti jzekiƦu neÅ”to dobro, lijepo i Bogu drago svojim sirovim pristupom uspjevaÅ” gotovo pa vulgarizirati ...
sike

PostanoPostano: čet 21 lis 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel bio netko uopƦe od svih vas na seminaru vlĆØ.Suca?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: čet 21 lis 2004, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo jedno vama želim: da svjetlo, mir i jedinstvo Krista nada vama sve to viÅ”e blista! Ljubav da vas vodi i da duÅ”a vaÅ”a k nebu brodi, u kraljevstvu vjeĆØnom da naĆ°ete neprolaznu slavu!

Zveki

PostanoPostano: pet 22 lis 2004, 9:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam bio jednom kod Suca na seminaru. U svakoj njegovoj rijeĆØi osjeƦaÅ” ljubav i toplinu. Jadan dan je polagao ruke na svakog pojedinaĆØno i molio za tu osobu dok su svi zajedno s njim molili, takoĆ°er za tu osobu na koju je polagao ruke. Sad mi joÅ” nije jasno kako je znao za Å”to da moli kad je položio ruke na moju glavu!
sike

PostanoPostano: pet 22 lis 2004, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rekla bi naŔa Jela, mali ima žicu, nema Ŕto!
Hvala ti Zveki na tvom svjedoĆØanstvu! Ako saznaÅ” kad se može prijaviti kod Suca, javi ovdje pa možda netko i ode. A nije da nam svima takvo neÅ”to ne treba..
Zveki

PostanoPostano: ned 24 lis 2004, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ove (kalendarske) godine viŔe nema niŔta. Zapravo ima ali je sve popunjeno i to su uglavnom seminari za branitelje i bolesnu djecu (leukenija, tumori, rak,...). Savljam vam ih na srce. Naravno da vam javim!
Nikita

PostanoPostano: sri 27 lis 2004, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ni ja joÅ” nisam bila na njegovom seminaru, ali se nadam da Ʀu u skoroj buduƦnosti. Mislim da on preko ljeta ima seminare baÅ” za mlade, bila je jedna moja poznanica i bila je oduÅ”evljena.

vjetre s dinareeeeee.... eee...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.