HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 5:49. Pogledaj neodgovorene postove
Tjedan dana u TAIZÉU (Francuska)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jeste li bili u Taizéu?

Jesam i opet ću ići 
40%
 40%  [ 6 ]
Jesam, ali neću više ići 
0%
 0%  [ 0 ]
Nisam, ali imam želju ići 
60%
 60%  [ 9 ]
Nisam i nemam želju ići 
0%
 0%  [ 0 ]

Ukupno glasova : 15

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: ned 08 ožu 2009, 14:35
PostNaslov : Tjedan dana u TAIZÉU (Francuska)
Citiraj i odgovori

Rekao je brat Ulrich ovih dana u jednom razgovoru s mladima da bi želio da što više mladih iz Hrvatske čuje za susrete u samom Taizéu, u tom francuskom selu iz kojeg je sve krenulo, u kojem se tijekom cijele godine skupljaju na molitvu i zajedništvo mladi iz cijeloga svijeta jako sretan

Kaže brat Ulrich dalje da se mladi iz Hrvatske rado odazivaju na novogodišnje europske susrete po raznim europskim gradovima, ali u sâm Taizé i ne baš i da je to velika šteta te da bi htio da se to promijeni na bolje i da što više mladih upozna Taizé i doživi kako je to živjeti tjedan dana tamo jako sretan jako sretan

Tamo dolaze mladi iz cijeloga svijeta, različitih iskustava, uvjerenja i pogleda na svijet, Crkvu, Boga, ali svima je zajedničko traženje odgovora, o sebi, Kristu... Molitva, pjesma, razgovor, druženje i rad spaja mlade te ispunjava njihova srca mirom i radošću... ne moram ništa objašnjavati

Da ne duljim previše,
pozivam sve forumaše koji su bili barem jednom u Taizéu da nam napišu svoja iskustva i doživljaje jako sretan Neka to bude poticaj ostalima da se odluče i odvaže iskustiti u potpunosti duh Taizéa i Božje prisutnosti u tom zajedništvu Smile
jupi

Više o susretima mladih u Taizéu može se saznati na njihovim službenim stranicama:
Video: tjedan dana u Taizéu

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: pon 09 ožu 2009, 21:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se ispričavam.
Kliknuo sam u anketi da sam bio u Taizeu a zapravo nisam. Embarassed Embarassed
Mislio sam da je riječ o međunarodnom susretu.
Bio sam ove godine u Briselu i bilo je posebno iskustvo.
Volio bih, naravno jednom do Taizea samo više faktora utječu na to Smile

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Patrisha

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 09 ožu 2009, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tjedan u Taizeu......predivno, prelijepo iskustvo! Very Happy
bila sam dva puta, ljeto 2002. i 2003. i naravno išla bi opet ali uvijek me nešto spriječi tuzan
možda ovo ljeto skupim novce i uspijem otići, pa ako ima zainteresiranih koji bi isto išli, neka se jave! Smile
stvarno je predivno tamo, mnoštvo ljudi iz cijelog svijeta, predivne molitvice (pjesmice) - i to čak tri puta dnevno ali jednostavno su tako posebne da mi nije bilo teško ići ni da su bile 4-5 puta dnevno Wink
biblijske grupe, radne grupe (čišćenje wc-a, rad u spremištima, kuhinji...) - sve je nekako prožeto s radosti i smijehom...
nažalost, bilo je i onih koji su tamo dolazili iz krivih razloga, nisu sudjelovali ni na molitvama ni radu... i to me je jedino razočaralo... trebalo je s takvima dijeliti šator ali ipak sve u svemu je bilo super...
još bolje u bungalovima (u kojima sam bila prve godine), odličan smještaj za razliku od šatora (gdje su me smjestili drugo ljeto) ali i jedno i drugo mi je bilo ok..
navečer zabava u Oyaku - mjesto zabave, svirke, druženja pa čak i točenja alkohola (u umjerenim količinama Wink )
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 12 ožu 2009, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam prestar za ovo na žalost.
Možda kao voditelj grupe bi mogao ići ali teško.
Kada je TEZE bio u Zagrebu ja sam bio u bolnici.
I dan danas imam uspomenu od forumaša koji su mi pisali.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: čet 12 ožu 2009, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisi prestar. U taize može ići bilo ko, samo što je za tebe smještaj i program malo drugačije koncepiran. Tu ti sve piše
http://www.taize.fr/hr_article6300.html.
Pa ako želiš ići prijavi se i upoznaj Taize život Very Happy

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
davorseljan

PostanoPostano: pet 13 ožu 2009, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kod mene je sve nepredvidivo tako da možda ako uspijem otić preko ljeta na tjedan dana.
Ove informacije nisam znao.

U radu je spas.
Chico

PostanoPostano: ned 15 ožu 2009, 22:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hmm,ajde da i ja napokon napišem neki post,kad je taize u pitanju uvijek imam osječaj da sam pozvan nešto napisati na tu temu.
ja sam bio na cijelom tjednu jedno 6-7 puta i u mojem teenagerstvu se živjelo za taj odlazak na tjedan dana koji mi je svaki put bio kao izvor duhovne snage za cijelu godinu,a godina se mjerila od taizea do taizea Laughing Laughing Laughing Laughing .mogao bi sada tu pisati fakat dugi post pa i više njih ali ću nastojati skratiti čim više.ne znam koji mi je dio tjedna bio najbolji ali molitva s križem ulazi u jedan od tih dana,ako ste dolazili koji put u katedralu na molitvu,znala je bit takva molitva na kraju molitve,to je ono kad se prisloni čelo na križ i preneseš sve brige i radosti gospodinu,samo što je to u taizeu drukčiji doživljalj(sa predobrom zborskom zvučnom kulisom) i veeeeliki redovi,obićno se na koljenima išlo u tom redu.nadalje,svi koji su bili su najviše oduševljeni sa subotnjom večernjom molitvom uz svijeće,i na njoj je uvijek prepuna crkva,dođu i oni koji ne dolaze redovno na molitve,lijepo pjevanje,al dobro,ono je lijepo cijeli tjedan.meni osobno,jedan od najljepših dana je nedeja i nedjeljna misa ujutro,nažalost dosta ljudi koji idu sa samoborčekom to ne dožive jel oni često idu nazad u subotu navečer,ali sve ovisi o dogovoru prije polaska naravno.ta misa je nekak posebna uvijek.
jako često bi tamo ostao u crkvi dugo nakon molitve,jel se i nakon kraja molitve ostajalo pjevati,to me je umirivalo.čišćenje wc-a je najbolje veseo veseo moja grupa se uvijek borila za taj posao,i svi su nas gledali,gle lude hrvate,hoće čistiti wc..al to nam je bio najzabavniji posao,uz djeljenje hrane.prekrasne livade tamo su idealne za šutnju i promišljanje o tekstu koji bi se dobio na biblijskom uvodu,pa nakon razgovora u malim grupama,za takve stvari je idealno i jezero,gdje je obavezna tišina i tamo bi obićno dolazio namakati noge u hladnoj izvorskoj vodi,uz čije korito skroz do jezera bi bilo puno ljudi.kao i na livadama uokolo.
kad ima tako puno ljudi a i relativno povoljno,naravno da se tamo mora naletiti i na svakakve čudake koji su tamo s ko zna kojim razlogom,ali mjesto je idealno za njih i Gospodin ih je sigurno tamo pozvao s razlogom i dobrom šansom da se približe Isusu.mene oni nisu nikad previše dirali,tipa da mi smetaju ili da me to razočara,uzeo sam ih kao dio zajedništva,a sreo sam ih svakakvih(u noćnoj službi najviše).smještaj,bilo je svakavih,barake su definitivno najbolje,a ko bi dobivao barake,mislim da bi naziv ulice u kojoj su barake mogao govoriti sam za sebe,balkan street(srbi uvijek,rumunji i mi često,ovisno o vođi grupe i kolko si je dobar sa welcomeom Embarassed Embarassed ,tu i tamo se ubace kakvi litvanci ili neki ex sssr) ,šatori su ok ako ne pada jaka kiša,onda neki i promaču , meni je osobno najbolje bilo u privatnom šatoru.
još jedna o blagodati taizea je ljetni iznenadni pljusak,ekipa koja pleše i pjeva na kiši...mrak..a sve to uz ogromne natpise heavy storm announced,to kad bi vidjeli puno bi ljudi bilo veselo,naravno,ne vole svi kišu Wink Wink Wink Wink molitva molitva molitva

ma dosta je bilo od mene,ostajte u Gospodinu uz obilje njegovog blagoslova

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, lucija, Specijalac, davorseljan, Bubica, Coje
vjernik

PostanoPostano: ned 27 ruj 2009, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel se ide kad organizirano u Taize ?
Ma bilo bi dobro i to probat, sigurno je tamo posebno.

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Specijalac

PostanoPostano: ned 27 ruj 2009, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Jel se ide kad organizirano u Taize ?
Ma bilo bi dobro i to probat, sigurno je tamo posebno.

Ako misliš baš u selo Taize ide se preko ljeta neznam kako je bilo ove godine ali inače imaš organiziran put preko samoborčeka. Oni idu svaki tjedan (neznam u kolikom razdoblju) te se možeš vratiti sa svojom grupom (znači nakon tjedan dana) ili možeš ostati pa sa dogovorom otići s nekom drugom grupom (ljudi su znali ostajati dva ili više tjedana). Također znam da se svake godine organiziraju i busove koje organiziraju župa ili više župa. Samo se treba raspitati i saznati koji ti način najviše odgovara. Naravno to sve govorim za zagrebačku nadbiskupiju neznam kako je u drugim (nad)biskupijama. Ali uvjek se može nekaj srediti. Laughing

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik
Natka

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 30 svi 2012, 15:26
PostNaslov : Taize
Citiraj i odgovori

Pozdrav svim.
Relativno sam nova na forumu, ustvari čitam već duže ali nisam još ništa pisala. Vidim da na ovoj temi nema već dugo nikakve aktivnosti ali možda se ipak netko oglasi.
Već dugo gledam da bi otišla u Taize i sada sam skroz nekako se zagrijala za odlazak 21.-30.7. E sad veliki problem mi je taj što nitko od meni poznatih ne ide pa me to malo sputava u odluci. 13.6. je zadnji rok za uplatu akontacije pa bi se do tada trebala odlučiti.
Ako netko vidi ovaj post, svaki savjet je dobro došao.
Hvala unaprijed!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.