HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 13 stu 2019, 18:28. Pogledaj neodgovorene postove
Dopisna teologija
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 13:56
PostNaslov : Dopisna teologija
Citiraj i odgovori

O Dopisnoj teologiji
Upis u 1. godinu
Sve upute na: http://zrno.fsb.hr/blago/

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 07 vel 2008, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste ĆØuli za Dopisnu teologiju? Imate kakvih iskustva s njom? Meni ovo zvuĆØi zanimljivo Smile
Ovime bi se moglo popravit stanje na anketi o naŔem nepoznavanju vjere... Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Magali
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 08 vel 2008, 0:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je zanimljivo...
ajd ljudi javite ak se tko ukljucio...
i kakva su iskustva

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 23 ožu 2008, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam upisao dopisnu teologiju i to po drugi puta.
Prvi puta sam odustao, ali sada idem do kraja.
Veselim se Ŕto mi je danas na mail stigla prva poŔiljka sa tekstovima.
Tko je od Vas upisao ove godine?

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 24 ožu 2008, 12:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Može li netko pojasniti Ŕto je to zapravo Dopisna teologija?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 24 ožu 2008, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prenosim sa:http://www.zrno.fsb.hr/blago/

Å TO NUDI DOPISNA TEOLOGIJA

PoÅ”tovani ĆØitatelji !

Nakon mnogo razmiÅ”ljanja i mnogostruka savjetovanja zapoĆØinjemo, evo, teĆØaj dopisne teologije. RazmiÅ”ljali smo i razgovarali o svima Vama koji želite izvanredno studirati na naÅ”em Institutu za viÅ”u teoloÅ”ku kulturu, o Vama koji ste nekoƦ pohadjali vjeronauk u studentskim i drugim zajednicama, koji želite dublje razmiÅ”ljati o svojoj vjeri, koji želite imati zaokružen pogled u krÅ”Ć¦anski misterij, o Vama kojima se nameƦu pitanja o smislu i cilju života, o Vama koji želite neÅ”to viÅ”e znati o Kristu i krÅ”Ć¦anstvu, o Vama koji želite pratiti kako danaÅ”nja teologija obradjuje ono Å”to vjerujete; razmiÅ”ljali smo napose o Vama koji želite biti Kristovi svjedoci danas i ovdje, koji drugima želite dati "obrazloženje nade koja je u vama" (1 Pt 3,15), koji želite biti vjerniĆØki odgovorni i suodgovorni u danaÅ”njem druÅ”tvu i Crkvi; posebno smo mislili na Vas, roditelji, koji stojite pred ozbiljnim i odgovornim problemom vjerskog odgoja svoje djece, na Vas kojima ovo druÅ”tvo, osobito Å”kola, postavlja posebna pitanja s obzirom na vjeru, razmiÅ”ljali smo i o Vama, redovnici i redovnice, koji želite da VaÅ”e zajednice, sjemeniÅ”ta, studentati, novicijati, postulature, kandidature, juniorati dublje razmiÅ”ljaju i žive Isusovu poruku. Željeli smo pružiti neku pomoƦ i Vama, kateheti i katehistice, koji mladima, odraslima, katekumenima i dr. želite vjeĆØnu Božju rijeĆØ posredovati u njima danas razumljivoj ljudskoj rijeĆØi. Željeli smo pružiti svoju uslugu i Vama, sveƦenici, koji želite i trebate sustavnu informaciju o tijekovima danaÅ”nje teologije i koji drugima želite na suvremen i pristupaĆØan naĆØin posredovati Božju RijeĆØ. Svi smo mi - svijesno ili nesvijesno - djeca svoga vremena: nosimo radosti i brige toga vremena. Mnogi se bore i s velikim teÅ”koƦama. Krist je veƦ mnogima promijenio život. Ne bi li on mogao promijeniti i moj život: uĆØiniti ga ljepÅ”im i dostojnijim? Može li krÅ”Ć¦anska vjera dati odgovor na ĆØovjekova pitanja, napose na pitanja koja na poseban naĆØin postavlja naÅ”e vrijeme? Mogu li se i ja danas osobno susresti s Kristom? Odoljeva li krÅ”Ć¦anska vjera kritiĆØnom ispitivanju naÅ”ega razuma?

Iz svih tih pitanja, razmiÅ”ljanja, savjetovanja i želja rodila se misao o dopisnoj teologiji. Sve Vas pozdravljamo kao njezine prve suradnike i sudionike. Posrijedi su zaista važna pitanja naÅ”ega vjerniĆØkoga postojanja i naÅ”e Crkve. RjeÅ”avati ih možemo samo u najužoj suradnji jedni s drugima. Za tu Vas suradnju veƦ na poĆØetku molimo i na njoj Vam prijateljski unaprijed zahvaljujemo.

TEOLOGIJA I TEBI DOSTUPNA
u Å”koli i u kuƦi

* za znanstveno i dublje poznavanje vjere, Biblije, teologije
* za upuƦivanje u život i poslanje Crkve
* za dijalog sa suvremenim svijetom i kulturom
* za svjedoĆØenje i kvalificirano navjeÅ”Ć¦ivanje Kristove poruke

1. CIKLUS

Namijenjen onima koji žele
- (bolje) upoznati Bibliju
- (bolje) upoznati i produbiti vjeru
- snaƦi se u problemima Crkve i svijeta

Sastoji se od 4 godine:

1. Uvodni teĆØaj "PUT" - 20 pisama - 7 mjeseci
2. TeĆØaj Novi Zavjet I - 8 pisama - 8 mjeseci
3. TeĆØaj Novi Zavjet II - 8 pisama - 8 mjeseci
4. TeĆØaj Psalmi - 8 pisama - 8 mjeseci

2. CIKLUS - 3 godine

Namijenjen onima koji su bili sudionici svega 1. ciklusa ili imaju naobrazbu koja im daje pravo na visokoŔkolski studij.

Okvirne teme pojedinih godina:
1. KrÅ”Ć¦anin u vremenu i prostoru
2. Krist osloboditelj ĆØovjeka
3. Crkva i njezino služenje

Želi izložiti kako krÅ”Ć¦anska vjera treba da se shvati, živi i da se iskaže kao odgovor upravo na pitanje sadaÅ”njice i kao presudna Božja pomoƦ ĆØovjeku naÅ”ega vremena i trenutka.

STRUKTURA UVODNOG TEƈAJA "PUT"

Svrha

Svrha ovoga teĆØaja jest: podržati sudionike u njihovu razmiÅ”ljanju o vjeri i pomoƦi im njihovu osobnu vjeru unijeti u vjeru Crkve.
Produbljena osobna vjera može svakome dublje posvijestiti zadaƦu i poziv koji ima u situaciji koju živi. Iskustvo vjere obogaƦeno spoznajom o njoj omoguƦit Ʀe Vam da bolje uspijete u nastojanju da drugima posredujete to razumijevanje vjere
Svatko treba da drugima posreduje vjeru, ali ne svatko u istoj mjeri i na isti naĆØin:

- Roditelji žive svoju vjeru pred i sa svojom djecom.

- KrsƦansko svjedoĆØenje na radnome mjestu ili u krugu prijatelja treba obrazložiti, kad se postavi pitanje o njemu, o VaÅ”em svjedoĆØenju, naĆØinu života. I tu nije rijeĆØ o tom da nekome spretno i spremno odgovorite na upit, ili da ga uÅ”utkate, nego je nadasve važno biti sposoban i spreman uƦi u otvoren i poÅ”ten razgovor o vjeri.

- Založenost u župi, samostanu, pojedinim grupama i u pojedinim crkvenim službama (osobito u katehizaciji) ukljuĆØuje suodgovornost. A za nju je osim smisla za crkvenu praksu potrebno imati i odgovarajuƦe informacije i osposobljenja.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: sri 04 vel 2009, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam upisala ove godine. PoĆØinjemo 19.03. na Sv. Josipa Smile, ali službeno prvo pismo dobivamo oko Uskrsa.
Nadam se da Ʀu ustrajati.
Da li se joŔ tko sa naŔeg foruma prijavio i upisao DT?
Imamo i forum DT, koji ureưuje davor a na njemu Ʀemo raspravljati o pismima i drugo.

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
davorseljan

PostanoPostano: sri 04 vel 2009, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imamo i chat koji isto tako ja ureĆ°ujem i vodim. Svaku veĆØer se družimo. ƈesto i do 3 sata.
Imamo tematski chat. Posebna rublika postoji i na ovom forumu.
JoŔ nije kasno da se pridružite.
Zbilja puno toga dobivate.
Nije teŔko.

U radu je spas.
ana laura

PostanoPostano: čet 19 vel 2009, 20:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kada poĆØinju prijave za dt i kome se obratiti?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Jopica

PostanoPostano: čet 19 vel 2009, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidi gore prvi link na stranici

"Molitva" je poniznost ĆØovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veliĆØinu Boga kojemu se obraƦa i kojemu se klanja na naĆØin da sve oĆØekuje od Njega, niÅ”ta od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
davorseljan

PostanoPostano: sub 21 vel 2009, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” malo pa nestalo.
Zadnji dan prijave za novu sezonu dopisne teologije je blagdan sv. Josipa 19.3.
Zbilja ako se mene pita dobivate puno.
Svaki pri petak u mjesecu se nalazimo na Kaptolu u franjevaĆØkoj crkvi iza sv. mise u 18:30 sati.
I ove godine bit ce hodoĆØaÅ”Ć¦e na poĆØetku sezone. Najvjerovatnije se ide u Krasno. ProÅ”le godine se iÅ”lo na Mariju Bistricu.
Postoji DT forum na kojima planiramo rasprave na sve teme vezane za DT.
Ako joÅ” razmiÅ”ljate o prijavi ne oklijevajte veĆØ se prijavite i dobit Ʀete jako puno.
To piŔem iz iskustva.

U radu je spas.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Mara

PostanoPostano: ned 22 vel 2009, 9:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, mene vežu lijepe uspomene na DT, joÅ” za života patra Jerka FuƦaka.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 02 pro 2009, 10:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Redovni susret Dopisne telologije je u petak 4. prosinca u 19:15 jednoj od dvorana u FranjevaĆØkom samostanu na Kaptolu.
Tema je puno, pogotovo nakon naÅ”eg redovnog godiÅ”njeg druženja u Taboru. Ovo Ʀe biti ujednino i najava poĆØetka upisa nove generacije polaznika Dopisne teologije koja poĆØinje za BožiƦ i traje do Uskrsa.
Nakon susreta na Kaptolu pridružit Ʀemo se mladima zajednice Emanuel u njihovoj molitvi na Dolcu.

U radu je spas.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, Magali
Natka

PostanoPostano: pon 04 lip 2012, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

POzdrav!
Zanima me dali se mogu naknadno ukljuĆØiti u 1.godinu dopisne teologije?
Vidim da su prijave gotove i da je poĆØelo, ali dali možda postoji moguƦnost da se sada ukljuĆØim ili moram ĆØekati sljedeƦu generaciju?
Hvala
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.