HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 20 srp 2017, 18:49. Pogledaj neodgovorene postove
Prijedlozi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
lucija

Spol: žensko
Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: čet 17 sij 2008, 1:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
Mara napisa:
Chico napisa:
pitanje i prijedlog
da li se razmišlja o uvođenju dobne granice na forumu zbog problema sa međugeneracijskom razlikom???
moj prijedlog je da se uvede

Ne brini, mi starci i onako odlazimo ili nas se banira!

baš mi je žao zbog ovakvog načina razmišljanja

I meni; nemojte otić svi kao"stariji" place , očito je da su vaša mišljenja među forumašima dobrodošla...
Nisam skužila cilu tu strku oko baniranja Snenija ili koga još Confused ; o tome se već raspravljalo, pa nije potrebno opet...

Ali nema smisla zbog neke takve situacije da svi "stariji" odustanu i osjete se suvišnima.

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: pon 20 tra 2009, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

karma sustav! uvedite ga! veseo <- ako se ovaj emoticon veseli onda znate da je stvar dobra

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: ned 17 svi 2009, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kud baš karma sustav na katoličkom portalu????
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 07 lip 2009, 10:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predlažem da svi oni koji dolaze ovdje, a nisu još stavili niti jedan post da se ne boje i da počnu pisati...
trebamo izraziti svoje mišljenje...
otvorenog srca za druge...

Predlažem da se svi malo više upoznamo na neki način i da ljudeki počnu malo više dolaziti na forumaške...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan, Specijalac, teta Jeja
angelous

PostanoPostano: ned 21 vel 2010, 18:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predlažem da se nakon ustoličenja mons. Vjekoslava Huzjaka na mjesto biskupa nove Bjelovarsko- križevačke biskupije (20.3. 2010.), uvedu kao podforumi (pod Zagrebačka metropolija): Bjelovarsko-križevačka biskupija, te Sisačka biskupija.

Dakako, nebi bilo loše ni prije, no da ne sitničarim, ovo je samo prijedlog Wink
Zahvaljujem Smile

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
Dubravko

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 6:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam je li već postojao sličan prijedlog; ali možda bi bilo dobro otvoriti podforum gdje bi se nalazile samo teme iz područja morala, spolnosti ili nešto slično, budući da ih je podosta...

Ljubi i čini što hoćeš.
klara

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Ne znam je li već postojao sličan prijedlog; ali možda bi bilo dobro otvoriti podforum gdje bi se nalazile samo teme iz područja morala, spolnosti ili nešto slično, budući da ih je podosta...

ne kužim jel ovo trebao biti sarkazam ili misliš ozbiljno... Embarassed

podosta tema?
jedna te ista tema, koja je rascjepkana na 5 novih,
potpuno istog sadržaja... Wink

sve se svodi na predbračnu čistoću
o kojoj se paralelno vodi rasprava na 2-3 teme...
a to što se svaka novootvorena tema na kraju svede na to
- mislim da nije razlog za otvaranje novog podforuma...

čak je jedan te isti post na 2 teme,
od kojih je jedna naknadno otvorena kao anketa...
tako ih (tema) može biti 250,
ako će se za sve živo (a što ima bilo kakve veze s predbračnom čistoćom)
otvarati ankete (u kojima ionak sudjeluju 2-4 forumaša)... Confused

ovo je samo moje mišljenje, odluka je na mod teamu... Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, little_angel, 5rich
9.81

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 8:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
Dubravko napisa:

ne kužim jel ovo trebao biti sarkazam ili misliš ozbiljno... Embarassed

podosta tema?
jedna te ista tema, koja je rascjepkana na 5 novih,
potpuno istog sadržaja... Wink

sve se svodi na predbračnu čistoću
o kojoj se paralelno vodi rasprava na 2-3 teme...
a to što se svaka novootvorena tema na kraju svede na to
- mislim da nije razlog za otvaranje novog podforuma...

čak je jedan te isti post na 2 teme,
od kojih je jedna naknadno otvorena kao anketa...
tako ih (tema) može biti 250,
ako će se za sve živo (a što ima bilo kakve veze s predbračnom čistoćom)
otvarati ankete (u kojima ionak sudjeluju 2-4 forumaša)... Confused

ovo je samo moje mišljenje, odluka je na mod teamu... Wink

Klara, nije li simptomatično to što mnoge teme završavaju kao rasprava o predbračnoj čistoći?

Što misliš, zašto je to tako?

Ja mislim da je riječ o temi koja je očigledno jako bliska svakom vjerniku, skupu pitanja koja izuzetno muće suvremenog čovjeka, koji traži odgovore na ta pitanja.

Slažem se da bi bilo dobro otvoriti podforum, jer predbračna je čistoća tema sa vrlo širokim spektrom mogućnosti, tema visokog interesa i velike praktične važnosti za svakodnevni život vjernika.

9.80665 m/s2
klara

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 8:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9.81 napisa:

Klara, nije li simptomatično to što mnoge teme završavaju kao rasprava o predbračnoj čistoći?

zato što ti u svakoj temi završiš na tome,
(a onda ti dvoje-troje ljudi tamo i odgovori)... Laughing

a sad me skužaj, idem se baviti nekim bitnijim stvarima...
Veliki tjedan je... Cool

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
9.81

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 8:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
9.81 napisa:

zato što ti u svakoj temi završiš na tome,
(a onda ti dvoje-troje ljudi tamo i odgovori)... Laughing

a sad me skužaj, idem se baviti nekim bitnijim stvarima...
Veliki tjedan je... Cool

Možda i jest točno, ali da ta tema nije toliko bitna i važna, nitko se nebi navukao u toliko žestoke rasprave.

Ljude to pitanje izuzetno zanima.

Želim ti sretne pripreme Smile

9.80665 m/s2
angelous

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

misliš na nešto poput ''pdf bioetika'' ili...? razmislja razmislja

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 01 tra 2010, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pri čitanju ovog posta,molim vas da zanemarite što mi se nick zeleni,ovo je zbilja moje osobno,ne moderatorsko stajalište...

veseli me to kaj se forum nakon problema tehničke i ne tehničke prirode konačno,polako,ali sigurno pokreće,i vraća u život..
zbilja,hvala svima koji se dnevno sjete napisati jedan post..svaki post me razveseli,jakoo,jakoo,jakoo veseo veseo

ali ima i nekaj kaj me rastužuje...
od "oživljavanja foruma" gotovo svaka tema se svodi na predbračnu čistoću i thompsona(čast iznimkama koji piskaraju po drugim temama)...
ispravite me ako griješim..
pa zar nema drugih stvari o kojima bi mogli razpravljati?
ne kažem da predbračna čistoća nije bitna..bitna je,ima i drugih bitnih tema,koje zjape prazne...
meni nije simpatično ni zabavno što se razgovor na mnogim temama svede na raspravu o predbračnoj čistoći...možda griješim,ali mi ispada ko da smo osjednuti sexom,tj predbračnom čistoćom,i sve nam se svodi na to...
žao mi je,meni se moja vjera i moj duhovni život ne svode na to...
ta postoje i drugi zanimljivi problemi vjernika današnjice,pa nitko ne govori o tome..pr. sve veći broj sekti, i pripadnika sekti,(ne)rad nedjeljom, sve manji broj ljudi na misama, rasprave o vašim osobnim doživljajima..npr nitko nije već dugo ništa napisao na temi Čuda se događaju,ili Što vama osobno znači uskrsnuće...

možda griješim,ali meni se čini jakoo plitkim svoditi sve na thompsona/ustaštvo/predbračnu čistoću...a mislim da mi katolici bi trebali biti sve,samo ne plitki...
moram reći da sam se izgubila u silini svih novootvorenih anketa, i jednostavno, osjećam se nelagodno išta piskarati po tim temama..nekako mi je to previše etiketiranja,presubjektivni odgovori...crno-bijeli..a nisu sve stvari crnobijele...i zbog toga gubim volju za pisanjem:?

u skladu s time,mislim da nam ne treba novi podforum..prvo treba oživiti postojeće Wink

(bez uvrede molim, samo sam trebala negdje napisat svoje misli i osjećaje Very Happy možda sam fulala temu/podforum)

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara
9.81

PostanoPostano: čet 01 tra 2010, 22:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
pri čitanju ovog posta,molim vas da zanemarite što mi se nick zeleni,ovo je zbilja moje osobno,ne moderatorsko stajalište...

veseli me to kaj se forum nakon problema tehničke i ne tehničke prirode konačno,polako,ali sigurno pokreće,i vraća u život..
zbilja,hvala svima koji se dnevno sjete napisati jedan post..svaki post me razveseli,jakoo,jakoo,jakoo veseo veseo

ali ima i nekaj kaj me rastužuje...
od "oživljavanja foruma" gotovo svaka tema se svodi na predbračnu čistoću i thompsona(čast iznimkama koji piskaraju po drugim temama)...
ispravite me ako griješim..
pa zar nema drugih stvari o kojima bi mogli razpravljati?
ne kažem da predbračna čistoća nije bitna..bitna je,ima i drugih bitnih tema,koje zjape prazne...
meni nije simpatično ni zabavno što se razgovor na mnogim temama svede na raspravu o predbračnoj čistoći...možda griješim,ali mi ispada ko da smo osjednuti sexom,tj predbračnom čistoćom,i sve nam se svodi na to...
žao mi je,meni se moja vjera i moj duhovni život ne svode na to...
ta postoje i drugi zanimljivi problemi vjernika današnjice,pa nitko ne govori o tome..pr. sve veći broj sekti, i pripadnika sekti,(ne)rad nedjeljom, sve manji broj ljudi na misama, rasprave o vašim osobnim doživljajima..npr nitko nije već dugo ništa napisao na temi Čuda se događaju,ili Što vama osobno znači uskrsnuće...

možda griješim,ali meni se čini jakoo plitkim svoditi sve na thompsona/ustaštvo/predbračnu čistoću...a mislim da mi katolici bi trebali biti sve,samo ne plitki...
moram reći da sam se izgubila u silini svih novootvorenih anketa, i jednostavno, osjećam se nelagodno išta piskarati po tim temama..nekako mi je to previše etiketiranja,presubjektivni odgovori...crno-bijeli..a nisu sve stvari crnobijele...i zbog toga gubim volju za pisanjem:?

u skladu s time,mislim da nam ne treba novi podforum..prvo treba oživiti postojeće Wink

(bez uvrede molim, samo sam trebala negdje napisat svoje misli i osjećaje Very Happy možda sam fulala temu/podforum)

Izgleda da je pitanje predbračne čistoće zaista životna i važna tema, jer da nije, nebi se toliko raspravljalo o tome, ako misliš da griješim, pogledaj sve svjetske katoličke forume, svugdje se itekako mnogo govori o predbračnoj čistoći.

Moje je pak mišljenje kako je predbračna čistoća ''popularna'' jer je većini ljudi zaista teška i zaista jako problematična, da ne kažem kontroverzna.

Kada spominješ i druge stvari za raspravu, moram također primjetiti da se mnogi problemi crkve mogu izravno povezati i sa predbračnom čistoćom.
Evo recimo, zbog crkvenom nauka o spolnom moralu, mnogi su vjernici postali ateisti, mnogi koji nisu postali, jednostavno više ne žele ići u crkvu, postoje pak i novi primjeri razočaranih ljudi, koji više ne žele u crkvu jer kako kažu ''gnušaju se od klera koji štiti pedofile'' itd.

Uglavnom, seksalnost je povezana sa mnogim životnim pitanjima, pa nije osobito čudno što izaziva toliko zanimanje svugdje u svijetu na svim katoličkim ali i drugim foruimima.

9.80665 m/s2
Magali
mod team

PostanoPostano: pet 02 tra 2010, 6:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da...
i ja ću vama podijeliti svoje ali i moderatorsko mišljenje:

MOJ OSOBNI STAV:
U potpunosti se slažem s 5rich. Mislim da na ovom forumu postoje neopisivo mnoge teme koje bi nas trebale poticati na bolje i da budemo radosniji ali realniji kršćani, da shvatimo koliko je On dao za nas...
Recimo primjer zašto nitko ne otvara molitve, Nitko nije rekao hvala na post o forumaškom križnom putu kojeg stavljam zadnjih dana.
Mislim da je molitva ono što nas može najviše povezati jer samo sa zajedničkom molitvom naš forum postaje živ.
Sjećam se da me je upravo ta zajednička molitva prije dvije godine izvukla iz loših i teških trenutaka kada sam užasno patila zbog bolova i psihičkih trauma.
Molitva...To nam treba...
i dijeljenje....o tome kako je On promijenio naš život...

Toliko je tema, i nadam se da ćete razmisliti o svemu i da ćemo svi početi imati pozitivan stav i da ćemo početi pisati...ne samo o jednim temama nego da ćemo imati široki spektar...jer kršćani u ovom današnjem svijetu trebaju biti široko osvješćeni. Znati obraniti vjeru i biti pravi svjedoci o onom u što vjeruju...

MODERATORSKO STAJALIŠTE:
Ova tema je počela biti malo off topic :-/...
Što se tiće pisanja, molimo vas da pišete konkretne stvari u konkretne povezane teme.

Nemojte otvarati teme prije nego što provjerite da tema već ne postoji.
Imate razumijevanje za svoju braću i sestre forumaše i nastojte se ponašati u skladu s Pravilnikom ovog foruma koji nam svima znači mnogo.

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
9.81

PostanoPostano: pet 02 tra 2010, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Da...
i ja ću vama podijeliti svoje ali i moderatorsko mišljenje:

MOJ OSOBNI STAV:
U potpunosti se slažem s 5rich. Mislim da na ovom forumu postoje neopisivo mnoge teme koje bi nas trebale poticati na bolje i da budemo radosniji ali realniji kršćani, da shvatimo koliko je On dao za nas...

Slažem se da je potrebno raspravljati o svemu, te da postoje i mnoge druge teme osim spolnosti, ali evo mene prilično mnogo zanima ta tema.

Zbog čega samo ja otvaram teme, zašto se ljudi malko ne aktiviraju, ne počnu otvarati češće teme o stvarima koje su životne, bitne, koje ih tište, teme o stvarnim praktičnim problemima vjernika i sl?

Kako bismo bili radosniji i realniji kršćani, svakako moramo raspravljati o temama koje su zaista bitne, o temama koje zaista na osobnoj razini pogađaju svakog čovjeka.
Spolnost i predbračna čistoća; to su teme koje se zaista odnose na svakog praktičnog vjernika, vjerojatno tebi i ljudima kojima nije problem uzdržavati se prije braka to i nije osobito važna ili zanimljiva tema, ali puno je više ljudi, koje zaista teško pogađaju takve stvari, koji teško prihvaćaju predbračnu čistoću.
Rekao bih da je današnjem vjerniku uglavnom neprihvatljivo, nezamislivo, izuzetno teško, prihvatiti ideju o predbračnoj čistoći, koju prihvaća tek oko 5-10% vjernika.

9.80665 m/s2
5rich
mod team

PostanoPostano: pet 02 tra 2010, 11:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

9.81 napisa:

Izgleda da je pitanje predbračne čistoće zaista životna i važna tema, jer da nije, nebi se toliko raspravljalo o tome, ako misliš da griješim, pogledaj sve svjetske katoličke forume, svugdje se itekako mnogo govori o predbračnoj čistoći.
....

Uglavnom, seksalnost je povezana sa mnogim životnim pitanjima, pa nije osobito čudno što izaziva toliko zanimanje svugdje u svijetu na svim katoličkim ali i drugim foruimima.

pa rekla sam da je važna tema...ali isto tak nije i jedina...
meni se to stalno spominjanje predbračne čistoće čini ovak:
na dijeti si,a frendica ti 24/7 priča o tome kak jede pizzu...
da, treba ojačati karakter i reći ne toj pizzi,ali isto tak ja sam sigurna da mi ne bi bilo ugodno u društvu frendice koja mi cijelo vrijeme priča o toj pizzi,i sigurno bi se postepeno udaljila od nje..

i ne zanima me baš kaj se događa na svjetskim katoličkim forumima Wink
zanima me monotonost na ovom našem
9.81 napisa:

Slažem se da je potrebno raspravljati o svemu, te da postoje i mnoge druge teme osim spolnosti, ali evo mene prilično mnogo zanima ta tema.

Zbog čega samo ja otvaram teme, zašto se ljudi malko ne aktiviraju, ne počnu otvarati češće teme o stvarima koje su životne, bitne, koje ih tište, teme o stvarnim praktičnim problemima vjernika i sl?

da,ali to nije razlog da svaka druga rasprava završi na tome,i da imamo otvorenih 20 tema o istoj temi Wink

za ovo drugo odgovor nemam...donekle sam se dotakla toga u prethodnom postu mislim...
i offtopic sam,znam Confused

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
ja

PostanoPostano: sub 23 vel 2013, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zašto obnavljati forum kad na njemu ionako više nitko ne piše? Cool

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.