HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 20:07. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Autostop
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
bogoslov-zd

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 31 srp 2003, 9:28
PostNaslov : [ostale teme] Autostop
Citiraj i odgovori

Ma... ovo sam morao pitati... Ŕto mislite o autostopanju, da lim kada vi stopirate, da li stajete autostoperima i kada... zanimaju me vaŔi komentari i stavovi...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 31 srp 2003, 15:50
PostNaslov : Iz kuta bivÅ”eg autostopera
Citiraj i odgovori

He he...i ja sam ti bivŔi autostoper. Dok si student, nemaŔ novca, nemaŔ auta, a imaŔ toliko prijatelja po Lijepoj NaŔoj onda ti ne preostaje niŔta drugo nego palac gore i stopiraj.
Iskustva su mi super i uglavnom smijeÅ”na. Al moram ti reƦi veƦina autostopera ti se neƦe voziti baÅ” s bilo kim jer kao Å”to tebi nije svejedno koga ƦeÅ” povesti, nije ni njima svejedno tko Ʀe ih povesti.
Nemam niÅ”ta protiv autostopiranja i pomoƦi ljudima da doĆ°u do svog cilja, a i mislim da prije nego osoba uĆ°e u auto možeÅ” otprilike procijeniti da li je pametno povesti je ili ne.
jedna od ludih

PostanoPostano: sri 18 vel 2004, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam bivŔi stoper.
To je odliĆØno iskustvo, pogotovo za animatore, kad se zaista treba truditi oko razgovora. Imali smo u ekipi neka pravila npr., stopira se u dvoje, po moguƦnosti muÅ”ko-žensko, iskusan-neiskusan stoper (uvijek je bilo novih), zna-ne zna put i barem jedan mobitel.
Svojedobno su neki vodili i dnevnik stopiranja, to su super zapisi. Meni je bilo genijalno, no sada sam nekako previÅ”e komotna, a i deĆØko se baÅ” ne slaže s tim pa ne želim sukobe zbog neĆØeg Å”to i nije tako bitno.

Lude svijeta izabra Bog..
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 24 vel 2004, 13:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Umro bih da se ne javim na ovu temu!
Meni se autostop veze uz jedan od najljepsih,najzanimljivijih,najbogatijih razdoblja zivota(Kuzimo je ja i Jedna od ludih kao nekadasnji stop-partneri).Ova njena pravila nisu bez veze jer su ih smislili pravi doajeni autostopanja.
Posebno mi je drago sjetiti se i prelistati neke od autostoperskih dnevnika.Joj,kakvi su to dozivljaji bili!
Na zalost,vec dugo nisam stopao.Valjda je to zato sto radim,pa nemam toliko vremena za putovanja a i kometnije mi se vozit busom ili vlakom,sad kad si mogu platiti kartu.Uglavnom,meni stopanje nije toliko bilo vezano uz neimanje love nego zbog avanture pa su najbolje destinacije za stopanje bile iz Rijeke ili Zagreba za Hercegovinu.
Za kraj stoperske karijere,volio bih bar jednom osjetiti stopanje u inozemstvo,pa ako ima koji potencijalni partner neka mi se javi.
Ako cita ovo,pozdrav najludjoj stoperici na globusu:THOMY
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
bogoslov-zd

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste li znali da je pok. fra Ivo Peran preŔao pol svijeta - autostopom. u habitu dakako, on se tog nije sramio, kao neki danas koje se na sebe boje staviti habit ili kolar... ali to je za drugu temu.
jeste li isto tako znali da je ova tema na konzervativnom katolici.org bila do kraja popljuvana...

vaÅ” bogoslov iz zadra
sike

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 13:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za fra Ivu Perana znam,jer sam citao njegovu autobiografsku knjigu.
Za ovo drugo ne znam,a i nadam se da ima vise onih koji su pristase autostopa kao ja
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto nemaju svi te srece da su to smjeli raditi! Pa mogli bi vi koji ste stopirali malo pricat svoja iskustva! Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 20:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam svoja iskustva ukratko ispricao(pogledajte koji post iznad) i uz stopanje me vezu samo lijepa iskustva,iako znam da ima onih koji se i nisu bas ugodno proveli na autostopu.
kako bi uskoro moja sestricna mogla poceti raditi kao stjuardesa,mozda da si zadam novi izazov - ustopati avion!
Jo

PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A napisao si sam da ti je bilo super ko i ostali, al znas ono...
Pocnes: e ljudi kad smo ono Thomy i ja stopali za... i naidje neki ... pa neke smiojesne ili lude ili ... anegdote! Na to sam mislila..

Lav je u zraku
Sanders

PostanoPostano: pet 26 ožu 2004, 23:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uff.. ne bih bas prevelika iskustva glede stopanja, ali znam da kada stanem nekom stoperu, uvijek upoznam neku zanimljivu osobu...

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da ove nedavne vijesti nisu nikog obeshrabrile dfa stopira. Tko nije ĆØuo, jedan stoper je napao vozaĆØa(ne znam kraj te priĆØe),pa se nadam da to nije bio nitko od forumaÅ”a-ljubitelja stopiranja!
jel netko planira ovo ljeto baciti palac?
Ja sam eto nedavno pokuŔao do Zg-a stopom,ali nitko mi nije stao Mad Ali, ne predajem se!
nata

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 18:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

muž i žena su stali stoperu i on ih je skoro ubio, u bolnici su. ne znam kako su ga svladali. ja se zbog ovih stvari nikad ne bi usudila niti stopirati niti stati nekome. nikad ne znaÅ”...je da zvuĆØi zanimljivo ali nisam baÅ” za to.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Srki

PostanoPostano: pet 02 srp 2004, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stopirao nikada, nisam imao razloga.
Ne kažem, možda bi valjalo pokuŔat.
Svakakvih ima ljudi i da ti s nekom facom sjedneÅ” u auto Rolling Eyes ... doista hrabro!
Sike, poĆØni vozit pa ne buÅ” moral viÅ”e stopirat jako sretan jako sretan !

Ali, ak ti tak želiŔ i zabavno ti je...imaŔ iskustva... znaŔ procijenit ljude... OK!
Puno sreƦe u daljnjem stopiranju, i tebi, i MajuÅ”ki, i svima koji to žele!

Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes Laughing
m. kozala

PostanoPostano: uto 06 srp 2004, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

srki, molim te! pa sike je pol Hrvatske prosao stopom, stopao je i stopat ce! ako je ekipa ok. zasto ne, iako ja bas ne stopam jer se uvijek s nekim zguram ili je to bustrans ipak mislim da je to dobra i pustolvna stvar, iako kod nas pomalo i veoma opasna!!

Exclamation
jelena

PostanoPostano: sri 07 srp 2004, 23:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uvijek sam se straÅ”no bojala stopa i izbjegavala ga na sve moguƦe naĆØina, i djelila prodike(!) ali par puta sam se ipak dala nagovoriti. Jednom smo prijateljica i ja zakasnile na prigradski bus, iÅ”le smo na neki tulum, pa je ona inzistirala da stopamo i ustopale smo -taxistu! BaÅ” mu je bilo usput pa nas je odvezo do ispred vrata, ali smo morale obeƦati da Ʀe se jedna od nas dvije udati za njegovog sina koji je bio naÅ”ih godina (imale smo 15)!
Drugi put sam stopala po onim pravilima koje je navela Jedna od ludih! Bilo nas je 4, a bio je i Sike, i kad smo ustopali prvi auto za Rijeku, deĆØki su nam ustupili oba mjesta jer je veƦ bilo kasno. U autu smo morale sluÅ”ati narodnjake i sportske prijenose. STRAÅ NO!
A jedrnom... iÅ”li smo iz Zagreba u Varaždin i nismo imali dovoljno mjesta u autima pa su se Sike i njegov "partner u stopu" ponudili da Ʀe doƦi stopom. Zato su krenuli 3 sata prije nas. Ali... Mi koji smo iÅ”li autima uoĆØili smo 2 žute kabanice, odmah na izlazu iz Zagreba. Bili su to naravno Sike i ekipa, nitko im nije stao... Na kraju smo se vozili po 6 u oba auta...
sike

PostanoPostano: uto 20 srp 2004, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma meni ce stoperska sjecanja uvijek ostati u lijepa - hvala Jelo Ŕto si me podsjetila na te nezaboravne trenutke.
Bez obzira Ŕto se stoperima pripisuje puno toga loŔe,da nisam jedno vrijeme stopao,ne bih vidio pola Hrvatske i BiH,a i dozivio puno toga na cestama i svakakvih profila ljudi koji su nas poveli.
preporuĆØam stop svakome,pogotovo ako ste studenti i nemate para,ali po gore navedenim pravilima.Ako ste hrabriji,mozete i svoja pravila izmisliti.
Coje

PostanoPostano: uto 20 srp 2004, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hey ekipo!!

Tek sad sam primijetio ovu temu, pa da se i ja ukljucim. Nemam bas neka velika stoperska iskustva (na dugim relacijama), nego tek kratka na liniji Labin - Rabac, ili pak vojarna - Pula. Nisam bas imao velike srece u stopiranju - znao sam mnogo puta prijeci cijeli put pjesice (sto nije bilo lose Rolling Eyes za moju kondiciju). Sad, kad sam vozim na meni poznatim relacijama rado pokupim stopera - ako bas ne jurim cestom Embarassed .
Nemam bas nekih velikih prica, osim mozda jednom kad sam prvi put isao u Bosnu s mamom neposredno nakon rata 1996, pa smo morali stopirati od D. Vakufa (Vinca) do Jajca, te jedne s pocetka rata u Hrvatskoj kad smo prijatelj i ja stopirali nekog tipa koji je u gepektu imao oružje. ZavrŔili smo u policiji Shocked i lijepo proŔli. Zanimljivo iskustvu avanture.
Ono Ŕto je najvažnije Exclamation je nauciti u svim trenucima kad mozemo ciniti dobro jedni drugima. Oni koji stopiraju izazivaju nasu dobrotu i daju nam priliku da se dokazujemo koliko ljubimo Boga i bliznje.
Meni je pravo svjedocanstvo za to bio biskup Bogetic - koji je vrlo rado pokupio stopere na svome putu. Laughing

Veliki pozdrav cijeloj ekipi!! jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 21 srp 2004, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti Coje! Drago mi je da ova tema od negativnih preuzima sve vise pozitivne konotacije!
Mozda tako ne bih razmisljao da nisam imao samo pozitivna iskustva.
Ovo sto je Jela spomenula..jednom smo ja i frend iz Rijeke u zutim kabanicama stopali do Tomislavgrada na susret frame. najbolje je bilo Kad smo dosli do Splita i odlucili pjesice skratiti put prijateljima iz Zagreba koji su nas trebali pokupit i odvest do Sinja. No,nismo racunali da oni nece ici preko magistrale nego kroz unutrasnjost(tad nije bilo mobitela)pa smo mi tako cjelu noc pjeŔacili do Sinja i onda im ujutro uprilicili pravo "ukazanje" ispred crkve. Najbolje je bilo kako smo brojali aute a onda i spavali hodajuc. Ne probavajte to kod kuce!
majĆØika

PostanoPostano: ned 14 stu 2004, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iako se nitko dugo nije javio na ovu temu ja sam ustopala dovde i povezao me internet!!
Htjedog vam ispriĆØati kako sam ja prvo stopersko iskustvo doživjela baÅ” u Zadru. Rodica i ja samo kasnile na bus iz Dikla za gradi tako kasnile na film u kinu. Stopale smo i ustopale policiju s "maricom". Kad smi im objasnile problem plavim svjetlima smo dojurili na Kalelargu toĆØno ispred kina. Zamislite face ljudi tamo!

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
vasha

PostanoPostano: sub 27 stu 2004, 15:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joooj kako vam je super biloooo! Ja bih isto voljela stopirati, ali moji starci se ježe od toga, ne daju mi niti da stopiram do 10 minuta udaljenog gradiƦa, tako da niÅ”ta od mojih avantura.... tužan

Valentina
logica

PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam od onih kojima roditelji ne dozvoljavaju takve avanture, ako se nema novaca neces ici nigdje. Ali ovo ljeto me potreba natjerala dignuti palac. Vracali smo se, rodica i ja, sa susreta blizu Sibenika prema Zadru. S obzirom da smo bile s grupom iz Zagreba koji su imali svoj privatni bus, planirale smo s njima doci do autobusnog kolodvora u Sibeniku. Ali vozac se nije htio gurati kroz grad. Nije nasao nikakvu zgodnu stanicu...
logica

PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 15:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa nas je ostavio kod izlaza za autoput, tamo gdje nema zive duse, samo auti sibaju. Pa ti zaustavi bus...

Rolling Eyes

i stopirali mi (tj. ja). prolazili busevi... naravno, pomolili smo se za one koji ce nam stati. Mnogi su nam mahali, blicali i sl. (vidjeli cure Exclamation )
I od svih njih, stali neki Njemci koji ljetuju u Filip Jakovu. Zanimljivo je bilo sto smo se morali vezati, na straznjim sjedalima.
sike

PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh,koliko veƦ nisam stopao..
Sad kad se ima para,nije viŔe fora..a baŔ bih opet volio.. tuzan
logica

PostanoPostano: uto 05 tra 2005, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel vam se kad dogodilo da niste stopali a stao vam je netko nepoznat?
Eto, meni jest. Vise puta.
Zadnji put me vidio neki tip s kombijem, radi u skladistu blizu mene. Vidio me s ruksakom i ponudio se da me poveze. I ja se mislim, da ili ne. Nikad ne znas, tko zna kakav je, sta hoce, jel to iz ciste dobrote... I sjednem ja, izgledao mi je prilicno ozbiljno. Kroz pricu, sve mi nesto sumnjivo, nisam bas saznala kakav tip obitelji ima... ali kao imaju razumijevanja za njega i on tako voli zabavu, izaci s drustvom, putovati. Na kraju mi je htio uvalit broj mobitela. Starac jedan!
Uglavnom, ja sam stigla do svog odredista bez razmjene brojeva, i bez onog kamena (koji mi je pao sa srca).
Zmaya

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tek sam sad vidjela ovu temu. Zanimljivo!
Evo ja veƦ 4 godine stopiram u Å”kolu kad sam popodne. Ja sam sad u toj fazi kad se "nema para" i radije nekog zastopiram nego da platim bus. Znalo nas je po 4 stopirati i nikad nam se nije desilo da nam nitko nije stao. (hvala Bogu) Pa ĆØak i po najgorem vremenu.
Znale smo i mi imati svakakvih doživljaja i avantura, ono, stvarno ima svakakvih ljudi.
Ne volim baÅ” iƦi sama, iÅ”la sam svega 2 puta. Ipak su drugo ženske a drugo muÅ”ki.
jako sretan jako sretan jako sretan

Yo man!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.