HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 16 srp 2019, 22:50. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Licemjerje u svakodnevnom zivotu....
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: pon 11 lis 2004, 19:24
PostNaslov : [ostale teme] Licemjerje u svakodnevnom zivotu....
Citiraj i odgovori

Znate onu izreku o mrtvima sve najbolje? Osobno ne znam zasto ju je itko izrekao ako ju 99,999% svijeta krsi. Naime, danas je umro "glumac" Christopher Reeve. Ja njega nimalo ne postujem jer se u zivotu nije iskazao kao neki dobrotvor ili altruist, osim ako to njemu nije koristilo, bio je licemjer. Na jednom forumu sam napadnut zbog te izjave jer o mrtvima samo najbolje.
Zacudilo me to.... Nitko nikad ne govori nista dobro o Hitleru (covjek je, mrtav je, ispunjava sve kriterije za izreku o mrtvima sve najbolje), o Jacku Ripperu nisam cuo isto nista dobro, niti o Mussoliniju, Staljinu, Polu Potu. Ocito je da ljudi imaju dvostruke kriterije kod vrednovanja ljudi. Popularni, slavni se smatraju ljudima, a drugi zbog svojih zlocina vise nisu dostojni biti pripadnici nase vrste.
Daklem, napadajte i blatite mrtve ako vam drugi to dopustaju, ali strahote ako napadnete nekog dvolicnog praplegicara...
Primjera licemjerja ima posvuda, ovaj me je danas razveselio

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Rock-er

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 11 lis 2004, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej a na kojem su te to forumu napali, ako nije tajna?

Money for nothin'
fat drummer

PostanoPostano: pon 11 lis 2004, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

na pravokutnikovom forumu

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 7:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØek, ĆØek, zainteresiralo me ... koja je adresa?

BTW, principijelno se slažem s tobom ... licemjerstvo je prisutno u naÅ”im životima, "ĆØak" i kod krÅ”Ć¦ana.

Volio bih kada bi ovdje ljudi bez kompleksa razotkrivali licemjerstva u životu nas krÅ”Ć¦ana, a kojih ima dosta, ali bez kompleksa. Pa ako je neÅ”to i krivo optuženo kao licemjerstvo lako Ʀe se obraniti ...
angelic

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 7:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako si o Christopheru imao loŔe miŔljenje prije smrti - onda nisi licemjer
da li ima netko koga si volio prije nego je umro a sad ga prezireÅ” na sav glas? ili netko koga si mrzio prije ali si pokazivao da ga voliÅ” a sad na sav glas vriÅ”tiÅ” da je smeƦe?
licemjerstvo je valjda kad u svim druÅ”tvima i sustavima ne priĆØaÅ” iste priĆØe i nemaÅ” iste stavove

Angelic.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

chrisa nisam volio ni za zivota zbog eksperimentiranja na maticnim stanicama i patnickog prikazivanja invalida, tj sebe kao covjeka kojemu je invalidnost unistila zivot. invalidi nisu ljudi kojima je invalidnost unistila zivot, invalidima "normalni" (ne invaldini da budemo precizni) ljudi koji ih vide kao nesposobne unistavaju zivot!!!
trazio je da se uloge paraplegicara u filmovima ne demoniziraju (kao paraplegicari su uvijek zlikovci)
prikazivao se kao osoba koja je bila nesebicna i dobra, a opet nije pomogao nikome ako izravno ili ne izravno to ne bi pomoglo njemu. jel se borio za prava zena? ne. osnovao centar za ljecenje aidsa ili ptsp-a? ne, zato sto to njega ne pogadja!

jiha, eastern express!!!!!

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 9:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, sve je to istina, ali Ŕta onda?
Mislim, Ŕta mi konkretno radimo za oboljele od PTSP-a, prava žena, siromaŔne itd, a da se za to zna?
Uostalom, otkud znaÅ” da se nije radio koliko je mogao u svojoj situaciji za sve nabrojano? Samo, naravno da je najveƦi naglasak dao na ono Å”to ga osobno pogaĆ°a. Ne radimo li to svi?
Uostalom, mene pogaĆ°a izumiranja plemena u Amazoni, a neke ne, ali zato mene ne pogaĆ°a neÅ”to Å”to druge pogaĆ°a. U svemu je tako, a ako si osobno involviran u neku teÅ”koƦu naravno je da ti je to onda primarno. Mislim, Å”to je tu ĆØudno?!

JoÅ” bih i ovo rekao: sve Å”to je on radio je bilo pod lupom i sve informacije koje su doÅ”le do nas vezano za njega su doÅ”le filtrirane. PriĆØa mora biti dobra, a Å”to može biti bolje od posrnulog Supermena koji se i dalje bori za život i radost života i to naoĆØigled svih? To je zanimljivo, to je top vijest i naravno da su prenosile vijesti vezane za njegovo stanje, a ne neke ostale vijesti tipa: Kris vidio kroz prozor svoga stana staricu koja ne može prijeƦi ulicu pa je pozvao osoblje da joj skuknu priteƦ u pomoƦ.

Kris je proživio teÅ”ku patnju i kao svkaog patnika trebamo ga poÅ”tivati, on je nosio na leĆ°ima teÅ”ko breme ...

Vezano za matiĆØne stanice ... shvati da nisu svi vjernici i da nemamo svi iste moguƦnosti razumijevanja ĆØudesnog, a sakritog.
fat drummer

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 9:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

daj molim te, sada bi on skrivao da pomaze oboljelima od ptsp-a?!?!?

kao sto rekoh radi se o tome da je on svima lagao u facu i pravio se dobrotvorom, mozao pare na temelju svoje invaldinosti i time pljuvao u lice svi ostalim invalidima! kao glumac nije valjao, vecinu svog bogatstva je stewkao nakon nesrece jer ljudi su vidjeli invalida koji je uspio uspostavit normalan zivot. GAD!!!! sto ostali invalidi vode zivote bez medijske pompe nikoga ne dira.

ne lezi problem u tome sto je on pomagao sebi, problem lezi u tome sto se prikazivao necim sto nije. pravi dorbrotovori i humanitarci bi pomagali i drugima, pomagali bi svima. nebitna je sada nasa ukljucensot u spasavanje plemena amazone, mi se ne pravimo dobrima i svetijima od pape, svjesni smo da ne pomazemo koliko bismo mogli. ne znam koliko od vas je otislo na tv i zatim reklo ja sam super, volite me jer pomazem djeci s autizmom. to nije dobrotvorstvo, to je lov na slavu.

svaka mu cast sto je isao pomagat ljudima, nikakve zamjerke na tome, zamjerke leze u onome kao se on prikazivao i kakva dvolican odnos je imao prema drugim invalidima

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gluposti piŔeŔ ...
Drugog komentara nemam ...
eiremore

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat, ZBILJA priviŔe visiŔ na maddox.xmission jako sretan

Zadnja promjena: eiremore; sri 13 lis 2004, 10:32; ukupno mijenjano 1 put.

Bolje se poskliznuti na cesti, nego na jeziku.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
angelic

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 14:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a možda bi bilo najbolje da se ubio nakon pada s konja? i onda ga ti ne bi mrzio veƦ bi ga vjeĆØno pamtio kao Supermana Idea

Angelic.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 12 lis 2004, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajde frajeru ne seri! ak nemas komentara onda nemoj ni rec da pisem gluposti nego nemoj ni komentirat.
ja sam imao lose misljenje o reevesu kada sam cuo da se zalaze za tzv terapijsko kloniranje (to je sintagma kao i preventivni napad ili rat protiv terorizma koji zapravo znaci radimo gluposti al to maskiramo)
isto tako imam lose misljenje o woodyu allenu i britney spears i da sutra umru ne bih rekao: a umrli su takvi briljantni ljudi, o mrtvima sve najbolje... ne, allen je ozenio svoju pokcerku, a britney je dvolicna (uuuuuu pustite me na miru, a svaki potez joj je usmjeren na lov za paznjom i pozornoscu medija, a ni izvrgavanje braka ruglu joj ne pomaze...)

frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to je bio komentar, da piÅ”eÅ” gluposti, upravo pogoĆ°en komentar.
Jer mogao sam napisati da si neinformiran dovoljno da bi mogao davati takve komentare na Reevsa, ĆØini se naime da su tvoj izvor informacija po pitanju Reevsa novine i TV. Trebam li joÅ” Å”to reƦi?

PonaÅ”aÅ” se i komentiraÅ” Reevsa kao da si najjaĆØi ĆØovjek na svijetu. Ne bih volio da ti Bog omoguƦi situaciju u kojoj bi mogao razumijeti ljudsku nevolju ... ne, Reeves nije bio Superman, možda te to smeta.

I dalje držim da lajeŔ poput psa.

I otkud si doÅ”ao na Allena i Spears, stvarno su ti se polupali lonĆØiƦi. PoĆØinjem sumnjati da si shizofrenik.
angelic

PostanoPostano: sri 13 lis 2004, 7:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
isto tako imam lose misljenje o woodyu allenu

ja volim allena - imaŔ li o meni loŔe miŔljenje? a o kome na ovom forumu imaŔ loŔe miŔljenje da to odmah rijeŔimo? Mad

Angelic.
Niko II Poznat

PostanoPostano: čet 14 lis 2004, 6:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØil aut

koji vam je ....

Å”ta je svaĆ°a sve Å”to znate,daj spustite loptu i mir

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.