HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 21 kol 2019, 18:26. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] PREDSJEDNIƈKI IZBORI!!!!!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
EGZORCIST

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 16:17
PostNaslov : [ostale teme] PREDSJEDNIƈKI IZBORI!!!!!
Citiraj i odgovori

KOME DATI GLAS? MORALNA DUŽNOST SVAKOG KATOLIKA JE DATI GLAS NEKOME!!! A KOME? KANDIDATI SU SMIJEŠNI!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 18:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZekiƦu, jesi to ti?
Ti ƦeÅ” vjerojatno za Antu KovaĆØeviƦa, a ja Ʀu vjerojatno za ƐurĆ°u AdleÅ”iƦ ili Slavena Leticu.
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nu, objasni mi to s moralnom dužnoÅ”Ć¦u... Confused

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Coje

Spol: muško
PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako dajete glasove za one koji nemaju nikakve Å”anse za pobjedu, time stajete na stranu onoga koji Ʀe pobjediti. Meni se ĆØini da Ʀe se borba voditi na liiniji MESIƆ - KOSOR. Po meni, ne bih glasao ni za jedno, ali smatram da treba birati manje zlo, a to je - ĆØini mi se - Kosorica.

Treba znati i ovo: onaj tko ne izaĆ°e na izbore dao je glas onome tko pobjedi. Nitko ne može ostati neumjeÅ”an, bez odgovornosti. Exclamation

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PozdraviƦ svima,

Mislim da na ovom forumu doista nema mjesta politici!

Mali savjet Egzorcistu: Ne piÅ”i s ukljuĆØenim caps lockom, onda to izgleda kao da viĆØeÅ”, onda kad joÅ” to poboldaÅ” ispada da vriÅ”tiÅ” !!! Smile

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 7:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... i kad staviÅ” veliki font onda to iritira.

Coje: ali ja ne mogu glasati za Kosoricu jer bi time iÅ”ao protiv svoje politiĆØke logike koja mi brani da cjelokupnu vlast obnaÅ”a samo jedna politiĆØka opcija koja je itekako nesavrÅ”ena. HDZ je napravio toliko loÅ”eg (OK, pojedinci iz HDZ-a) da nema Å”anse da ih postavim za begove u Hrvatskoj. Nisu oni baÅ” tako reformirani, odnosno, reformirani su upravo koliko i SDP. A MesiƦ je BTW neusporedivo inteligentniji politiĆØar od Pijunke Kosor.

Nego, zaŔto se o politici ne bi ovdje moglo razgovarati? Tko je to napisao možda smatra da Crkvi mjesto u sakristiji?!

Politika je javna stvar pa tako i nas, "mladih katolika". Uostalom, koliko se veƦ ovdje raspravljalo o politiĆØkim pitanjima ovo je smijeÅ”an prijedlog da se ne raspravlja o politici.
Srki

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 7:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma OK je! Glasat Ʀu za MesiƦa, naravno, jer nema boljih.
A tko Ʀe za Ɔiru? Laughing

sport
fat drummer

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 8:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a boris miksic. decko s tresnjevke, uspio svojim radom, ima nekoliko patenata sirom svijeta.... bla bla bla bla bla bla bla

mislim da svi trebamo glasat za jadranku! tek tada ce pravi muskarac bit na celu drzave!!!!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Natty

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ovdje nije mjesto politici jer je njena okosnica gotovo uvijek svaĆ°a, a svaĆ°i ovdje nije mjesto. Eto zato. Opet sam se krivo izrazila izgleda.

Samo vi raspravljajte!
Smile
InaĆØe moje je miÅ”ljenje da bi Å”to viÅ”e katolika u politiĆØkom životu.

spavanko

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 8:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kad oni skupe 10 000 glasova onda cu se javit...pogotovo onaj pticar. a moram priznat da su me natty-jevi postovi na ovu temu dosta zbunili. sve u svemu i rojs je jedna opcija: nakon svoje glazbene karijere pogotovo

make love, no war
Natty

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 9:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam ti malo nespretna u toĆØnom definiranju razmiÅ”ljanja. Moja je reakcija bila takva jer ima nas svakakvih, onih koji poznaju politiku bolje ili loÅ”ije. Iskreno, mislim da niti jedan kandidat nije baÅ” neÅ”to, a naklonost nekome može izazvati revolt u nekom drugom i eto ti svaĆ°e.

Katolika bi trebalo biti Å”to viÅ”e u politiĆØkom životu jer moramo prestati sjediti skrÅ”tenih ruku i poĆØeti se boriti za dobro i pravdu.

Å to sam sad nejasno izrekla? Smile

Natty

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Frajeru Å”to ti smatraÅ” pod politiĆØkim pitanjima? Ako je to problem oko kojega treba iznijeti svoje stavove, onda je to ok, ali ovdje je rijeĆØ iskljuĆØivo o naklonosti.

Ali opet kao Ŕto rekoh ako vi želite, slobodoumna sam, dakle nemam niŔta protiv da vi raspravljate.

Evo obeƦajem da se neƦu viÅ”e petljati Cool

dodododoprecjednik

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi, ne znam znate li da je to kome ce netko dat glas privatna stvar... ja se necu izjasnit po ovm pitanju... al ne samo zato, nego jos nisam ni odlucio.
ja se uopce ne zamaram politikom, niti me zanima
izaci cu na izbore, izvrsit svoju gradansku duznost i to je to...
Cool

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zar nije pitanje abortusa politiĆØko pitanje ... ma uopƦe, 90% ozbiljnih tema na ovof forumu se dotiĆØu politike ovako ili onako.

U tom kontekstu ne razumijem kad se netko nonŔalantno odnosi prema politici, ondnosno konkretno prema ovim izborima ...
Gogi

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Politika je jako zeznuta stvar i kad iznosimo svoje politicke stavove u javnosti moramo biti jako oprezni.
Izbori su ko kad Hugu Mordana kaze: " izaberi jedan broj, sigurno ces pogrijesiti...".
U to mozete bit sigurni: koga god da izaberete sigurno cete pogrijesiti.
Pa biramo ljude a ne robote. A znate kakvi su ljudi anĆ°eo .

Pa da malo deaktualiziram temu postavljam pitanje:
Sta ako se neka stranka zalaze protiv abortusa, a sve ostale rubrike su joj takorec 0 bodova Question
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smatram jako bitnim - kao i Frajer - da se mladi Å”to je ozbiljnije moguƦe bave politikom. Ne želimo biti slijepci koje Ʀe lukavi lisci loditi kud oni hoƦe. "Guske u magli" - to je lekcija iz povijesti koju ne treba zaboraviti (RadiƦ), nego iz nje izvuƦi dobre zakljuĆØke potrebne za život.

Frajeru, kad kod osobe predsjednika gledaÅ” znaĆØaj osobe onda se nipoÅ”to ne bih složio s tobom u onoj ocjeni koju si dao trenutnom predsjedniku! Taj se toliko puta izblamirao da je i mene bilo sram Å”to taj ĆØovjek predstavlja moju domovinu! Uz to, osoba predsjednika i nije niÅ”ta drugo nego marioneta koja pleÅ”e kako mu kažu premijer i sabor. Veliku veƦinu posebnih ovlasti koje je predsjednik nekad imao skinuli su tako da predsjednik služi samo kao jedna figura! Zato i ne gledam na tu funkciju kao nekad kad je osoba predsjednika znaĆØila mnogo viÅ”e! Zato mi je sad bitno da to bude dobro obrazovana, kulturna osoba (koja po moguƦnosti zastupa Å”to krÅ”Ć¦anskije stavove). MesiƦ se izjasnio kao agnostik, a osobno volio bih da me predstavlja netko tko je ipak vjernik (barem tradicionalni). Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 6:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cinjenica je da se nema za koga glasati, jer ne postoji savrsen kandidat u kojeg bi imali ful povjerenja. ali ako ne glasujes nemas se pravo zaliti kasnije...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Domac, jako si pametno rekao kad si rekao da je izbor predsjednika privatna stvar. To dakako, niÅ”ta ne znaĆØi, to razumijeÅ”. Postoje neke parole koje se furaju i onda im se ni koji žele biti "in" priklanjaju, poput tebe.

Da te pitam zaŔto bi to bila privatna stvar ne bi znao odgovoriti. No, nije to važno ...

Pitanje izbora predsjednika je javno pitanje. Ljudi se izjaÅ”njavaju za koga Ʀe glasati i pritom iskazuju svoje stavove i svoja razmiÅ”ljanja o mnogim stvarima. I zato je dobro da postoji javna rasprava o svim kandidatima. Kad kažem da Ʀu glasati možda za Leticu tada sam neÅ”to izrekao o svojim stavovima i razmiÅ”ljanjima i sigurno mogu pomoƦi drugima da si razjasne to teÅ”ko pitanje izbora, kao Å”to u raspravi koja bi uslijedila i ja bi možda bolje presudio ili se uĆØvrstio.

I konaĆØno, krÅ”Ć¦anska je dužnost izaƦi na izbore, ali jedino ako su se prethodno dobro razmotrile sve opcije. Tko je neozbiljan po tom pitanju nek se ne vara misleƦi da ĆØini svoju krÅ”Ć¦ansku dužnost izlazeƦi na izbore.
Coje

PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 14:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Frajeru!! PodvlaĆØim i potpisujem zadnju reĆØenicu iz tvog zadnjeg posta!! Cool Cool Cool

fat drummer

PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ne nemojte tako, predsjednik nije figura koja plese kako sabor svira i vlada diktira. predsjednik je nosioc izvrsne vlasti, predstavlja nas u zemlji i inozemstvu, daje amnestiju i pomilovanja, moze u izvanrednim okolnostima donositi uredbe zakonskog ranga, uz supotpis predsjednika vlade naredit mobilizaciju vojske, imenuje mandatara vlade, raspisuje izbore za sabor, odgovara za povrede ustav ustavnom sudu rh na prijedlog sabora...

glasat za predsjednika drzave je vazno ako ne nista drugo radi stabilizacije politicke scene. predsjednik po volji vladajuce stranke ne bi bio dobar jer hdz ima tendenciju upadanja u ludilo vlasti i cini svasta. mesic je usprkos gafovima pokazao da moze funkcionirat i kao predsjednik s racanovom i sanaderovom vladom, sto je uspijeh samo po sebi.

od ostalih kandidata izdvojio bih pticara (student prometa) kao potpuni promasaj i sramotu za sve studente i rojsa koji je jednostavno rojs...

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Coje

PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Fat, jesi li ĆØitao "Prstenovu družinu" iz trilogije "Gospodar prstenova"? Tamo imaÅ” dobar opis predsjednika (kod hobita bio je to "naĆØelnik") kojem je glavna služba bila otvarati godiÅ”nje bankete i regulirati broj oružnika ovisno o potrebi. ƈini mi se da mi nismo daleko od naÅ”ih dragih hobita Å”to se tiĆØe osobe predsjednika.

A glede izvrÅ”ne vlasti - nije li premijer države politiĆØki mnogo jaĆØa (markantnija) osoba od osobe predsjednika?!

Ipak, treba izaƦi na izbore, jer nas naÅ”i predsjednice predstavljaju u zemlji i inozemstvu. Možemo barem uĆØiniti toliko da izaberemo onoga tko Ʀe nas znati lijepo predstavljati; tko nas vani neƦe sramotiti nedostatkom potrebnog znanja i uĆØtivosti. Embarassed place Cool

jelena

PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da živim u Å vicarskoj vjerojatno se s izborom buduƦeg predjednika ne bih zamarala, ali ovako me to brine jer u naÅ”oj zemlji naÅ”a sudbina i tek kako ovisi o politiĆØarima.
Ne slažem se da ne treba "bacati" glasove na autsajdere (osim ako su lakrdijaÅ”i kao neki), jer da razmiÅ”ljamo drukĆØije, npr. ne dajmo glas onom tko se veƦ pokazao kao loÅ”, onda bismo uvidjeli da nam samo autsajderi i preostaju.
Ja sam mislila ne iƦi na izbore jer nemam za koga glasati, ali izabrat Ʀu onog za koga smatram da je najmanje zlo. Jadno...
zoki

PostanoPostano: pet 03 pro 2004, 8:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frajer napisa:

I konaĆØno, krÅ”Ć¦anska je dužnost izaƦi na izbore

to zvuĆØi kao: nema hoƦeÅ” ili neƦeÅ” veƦ moraÅ”! mora se samo umrijeti!
glupo je da komentiramo za koga je dobro glasati ili ne jer znamo da nitko nije savrÅ”en. svaki put kod nas su predsjedniĆØki izbori smjeÅ”ni jer se kandidira baÅ” svatko, primjer su Ʀiro i ona odvjetnica iz splita za koju 80% hrvatske ni ne zna. no, kad se veƦ komentira onda Ʀu ja reƦi samo ovo. nisam Å”ovinist ni niÅ”ta tome sliĆØno, ali mislim da za predsjednicu nikako ne bi bila dobra plaĆØljiva ministrica, ipak je plaĆØljiva.

i joÅ” neÅ”to. coje je rekao kako se mesiƦ izjasnio kao agnostik. to je njegova privatna stvar. gledajuƦi malo u proÅ”lost mislim da je u nekim stvarima bio moralniji nego oni prije njega koji su svaku nedjelju bili u crkvi samo da ih se vidi.

lotr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pet 03 pro 2004, 8:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Fat, jesi li ĆØitao "Prstenovu družinu" iz trilogije "Gospodar prstenova"? Tamo imaÅ” dobar opis predsjednika (kod hobita bio je to "naĆØelnik") kojem je glavna služba bila otvarati godiÅ”nje bankete i regulirati broj oružnika ovisno o potrebi. ƈini mi se da mi nismo daleko od naÅ”ih dragih hobita Å”to se tiĆØe osobe predsjednika.

A glede izvrÅ”ne vlasti - nije li premijer države politiĆØki mnogo jaĆØa (markantnija) osoba od osobe predsjednika?!

Ipak, treba izaƦi na izbore, jer nas naÅ”i predsjednice predstavljaju u zemlji i inozemstvu. Možemo barem uĆØiniti toliko da izaberemo onoga tko Ʀe nas znati lijepo predstavljati; tko nas vani neƦe sramotiti nedostatkom potrebnog znanja i uĆØtivosti. Embarassed place Cool

ma sve pet, predsjednik je znantno oslabljen za sve zivo mu treba supotpis premjera uz suglasnost vlade, al bita je element naseg politickog sustava. imenuje mandatara vlade tj buduceg premijera. jest da mora paziti na to da ce to biti netko tko ima podrsku u saboru, ali u slucaju da sabor ne izglasa vladu, pa se to ponovi on postaje jedini izvrsni element u drzavi.
njegova snaga nije u mirnodobskom razdoblju vec u razdoblju neke nedace ili rata. to je dobar sustav jer tako postoji kontrola vlade od strane sabora, sabor mora paziti jer vlada moze traziti njegvo raspustanje ali samo uz supotpis predsjednika koji raspisuje i nove izbore.

Markos

PostanoPostano: pet 03 pro 2004, 11:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja znam da MesiƦu ne bih dao glas iz nekoliko razloga. Ne sviĆ°a mi se to Å”to od svih stranih jezika priĆØa srpski, bosnaski i malo ruskog. Prlikom susreta s engleskom kraljicom priĆØao je na hrvatskom, u skupÅ”tini UN takoĆ°er,... pa daj brate barem engleski. Sjetimo se Picule ili Kanadera koji priĆØaju u jeziku i pismo po 4-5 jezika. Osim toga MesiƦ je informatiĆØki nepismen, za njega vrijedi kao i za Å eksa emajlirana poÅ”ta, osim toga iz njegovog Ureda podijeljeno je tone transkripata bez kontorole po onoj meni paÅ”e vi se snaĆ°ite o generalima, o TuĆ°manu i... u Haag i PukaniƦu a o njegovom svjedoĆØenju u Haagu nigdje ni glasa ni traga. Pa ako si ti Predsjednik onda bi to moralo biti javna stvar. Druga stvar ako ideÅ” u Haag kao Mali Mate zaÅ”tiƦeni svjedok bez utjecaja i položaja...., a i one lakrdije vezano za rat isprika Srbiji, pa nas Crna Gora nije ni dotakla,... Å”toviÅ”e branili nad braƦa Danilo... I dalo bi se joÅ” dosta toga Å”to mi se kod njega kao El Prezidente ne sviĆ°a,...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.