HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 16:35. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] CRO SACRO
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: pet 11 lip 2004, 7:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slozio bih se s Tomicom, SUVREMENA bas dobro zvuci, jedino je malo bed jer za 20god ova danasnja vise nece biti "suvremena", dakle termin je nestabilan. Onda mi stvarno najbolje izgleda duhovna xxx glazba..... (kad svi oni pervertiti sto traze po netu xxx sadrzaje lupe po googleu i nadju ovo i prosvijetle se... Laughing) no stvarno naziv ima smisla...

Apolone, Vlatka samo pitase kako se to zove, ja sam skuzio. Ne znam tocan naziv, no jedan od krscanskih glazbenih pravaca koji je (uz gospel, tj prije njega) indirektno kreirao i ostavio korijene za cjelokupnu danasnju glazbu je NEGRO SPIRITUAL (SONGS). Iz toga korijene vuku i jazz, i blues, a nakon njega i rock i sve ovo danasnje. Vidite sad zbog cega je moguce da u Americi imaju tolike priznate stilove krscanske glazbe. Zato jer su to skoro sve autohtoni glazbeni pravci, za razliku od Hrvatske, gdje ta nasa duhovna glazba koristi sve oblike suvremenih glazbenih pravaca, i jedino po cemu se razlikuje je tematika.
(Jedini koji radi nesto potpuno novo i stilski i melodijski je ƈedo, i zbog toga ga volim i postujem- tko ne vjeruje, nek ga proba svrstat u neki od postojecih glazbenih pravaca)

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Gandalf

PostanoPostano: pet 11 lip 2004, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I jos mi nesto nije jasno: netko rece da ako bi se glazba tako zvala da ne bi bilo fer da jedan izvodzaĆØ CRO SACRO glazbe izdaje cd pod tom etiketom, a drugi izvoĆ°aĆØ CROSACRO glazbe ne izdaje pod tom etiketom... pa sta on nije vjerodostojan ili sta vec?

(Zamislite izdavacku kucu "Rock Music" - sta tu samo pravi rokeri izdaju)

I nek mi neko kaze zasto bismo ista mjenjali u nazivu???

Znas sta...
Tomislav

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 12 lip 2004, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
I nek mi neko kaze zasto bismo ista mjenjali u nazivu???

Ne kužim baŔ ovo pitanje, ali imam jedan komentar.
Problem je u tome Å”to mi zapravo uopƦe nemamo termin koji opisuje ono ĆØime se mi bavimo. Jedni priĆØaju o sacro glazbi, neki o popularnoj, neki o ovome neki o onome. Zaista je dobro malo raspraviti ĆØisto ono da iskristaliziramo neki termin koji bi bio dostojan te naÅ”e glazbe.

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 12 lip 2004, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam za vas sve tu, ali meni se svidja POPULARNA DUHOVNA GLAZBA>>....

kad sve te pjesme jesu popularne... sto se ne bi onda tako to zvalo...

ili mozda komercijalna duhovna glazba????
Tomislav

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

...vidiŔ upravo krivo! Ja sam u životu svojedobno napisao par pjesama i premda su bile jako dobre NISU bile popularne! Laughing

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Apolon

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm...
A Å”to znaĆØi "popularno" u samoj biti rijeĆØi?
populus, -i =narod
Glazba za narod, glazba za raju Smile

"Raffiniert ist Herr Got, aber bosshaft ist er nicht" - -Einstein, 1921.
Tomislav

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 8:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da ne ulazimo u detalje! Ono Å”to veƦina smatra pod pojmom "popularno" je upravo to: "Å”to veƦina voli, sluÅ”a, favorizira ... smatra defaultnim ..."

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
igor

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 10:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

onda trebamo ostaviti POPULARNU DUHOVNU GLAZBU, i napraviti novi pravac u glazbi koji ce se zvati ALTERNATIVNA DUHOVNA GLAZBA... pa nek svatko ocjeni gdje njegove pjesme pripadaju..

ako netko bas zeli biti toliko razlicit nek naziva onda svou glazbu, alternativnu, jer je to ionako sad IN i COOL nazivati takvom svoju glazbu.... svi se toliko boje mainstream-a i zele biti razliciti... evo im prilika... ja uvijek kazem da treba biti razlicitosti, ali ponekad ljudi zbog svega toga naprave zapravo glupe pjesme a ne dobre... ne treba sve ici pod jedan mainstream, naravno, ali ako se vec zeli netko maknti od toga, nek napravi bar nesto zglavno...

moguce je da me niste shvatili, ali dobro... malo sam ga zaguljio
Gandalf

PostanoPostano: pon 14 lip 2004, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gle tomica, ja sam postavio pitanje zasto nam treba promjena imena jer neki ljudi ocito inzistiraju na nekim svojim idejama. Kako rekoh, slusao sam na radiju.
Ono sto kazes,
Citat:
Problem je u tome Å”to mi zapravo uopƦe nemamo termin koji opisuje ono ĆØime se mi bavimo. Jedni priĆØaju o sacro glazbi, neki o popularnoj, neki o ovome neki o onome

ne slazem se, jer imamo taj termin, popularna duh gla. O sakro glazbi pricaju rijetki, osim ako ne spominju klasicnu ili liturgijsku glazbu.
Ovaj termin "popularna" nije najsavrseniji, i nisam protiv razgovora o usavrsavanju, ali ipak mislim da je dovoljno svobuhvatan, bar trenutacno. A sama rijec popularna vise ne znaci samo ono da je slusa vecina, nego i jos sto stvari, ukljucujuci i "suvremena" i jos sto znacenja - mislim da je taj termin prevazisao svoje znacenje...

Znas sta...
Apolon

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 6:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno da svatko ima pravo na svoje miÅ”ljenje, no žalosno je da neki imaju veƦe pravo na svoje miÅ”ljenje pa se odna dogodi da prekrste Popularnu Duhovnu Glazbu u nekakav Cro Slavko

Iliti, svi su ravnopravni a neki su ravnopravniji od drugih....

Niko II Poznat

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 10:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gle momak

cijela povijest je borba klasa i tako Ʀe bit dok proleteri ne pobijede i sve bude "jednako" - reĆØe marx i ostade živ (bar neko vrijeme), a kako se to nije dogodilo preostaje nam život u ovoj liberalnoj demokraciji gdje vladaju sposobniji i podobniji

pa ako te smeta udri brate, ĆØini neÅ”to i doĆ°i u poziciju da ti možeÅ” govoriti i zastupati svoju "jednakost" i "ravnopravnost"

a Ŕta je je ta izmjena tih termina je jadna

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
davorseljan

PostanoPostano: sri 16 lip 2004, 23:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U subotu je u Krapini održan Krapinafest.
Pjesme prosjek mada je bilo par stvari od kojih sam se ježio kad sam ih ĆØuo.
CRO CACRO. Mislim da ima previÅ”e konkurencije u toj glazbi. Jedni bi zaraĆ°ivali na tome dok je drugima stalo da preko te vrste glazbe Å”ire duhovnu glazbu i sve Å”to ide u to.
Najbolji primjer osjetio sam pred nekoliko dana ali o tome ne želim pisati. Svakako Tomica zna o ĆØemu se radi ali ne želim dok se stvari ne rijeÅ”e o tome pisati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Winnetou

PostanoPostano: sri 08 pro 2004, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledao sam malo po naslovima tema, i vidio sam CRO SACRO.

Evo Å”to sam ja dobio na mail, iz natjeĆØaja za Uskrs Fest 2005.
Citat:

''Uskrs fest'', najstariji festival hrvatske popularne duhovne (Cro sacro) glazbe, održat Ʀe se u nedjelju 3. travnja 2005. u Zagrebu...

Malo mi je ĆØudno zvuĆØalo ono "popularne duhovne = (Cro sacro)" glazbe, i onda vidjeh da ta tema ovdje veƦ postoji. Moje miÅ”ljenje: Kako se može cijeli glazbeni pravac zvati kao label izdavaĆØke kuƦe???

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
Apolon

PostanoPostano: pet 10 pro 2004, 12:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja smatram da je to apsolutno neprihvatljivo, no mislim da tu Slavko Nedic gura neke svoje privatne interese pa ide izmisljati novu hrvatsku terminologiju.

U svakom slucaju glupo i nedopustivo.

To bi bilo isto kao da netko struju ide zvati hrvatska elektroprivredsa, a avion zvati croatia airlines.

Ali kao sto rekoh, posrijedi su neciji privatni interesi, sto nije cud s obzirom da zivimo u Hrvatskoj.

Winnetou

PostanoPostano: sub 11 pro 2004, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Haha Laughing
Možda ima i neku provizijicu po svakom cdu pa zato tako forsira taj naziv...

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
Apolon

PostanoPostano: pon 13 pro 2004, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Proviziju?

Uh, poznavajuƦi Slavka NediƦa mislim da nije rijeĆØ o lovi nego o vlastitim ciljevima.
A vlastiti cilj mu je on sam.

Mislim, meni je sve to skupa tako debilno i tako smijeŔno.

VeƦ smo i raspravljali o tom nazivu "Cro sacro" i iznjeli sve razumske argumente protiv toga, ali eto, badave nam to sve kada Slavko ne navraƦa ovdje da to proĆØita...

davorseljan

PostanoPostano: pon 13 pro 2004, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jednog prijedloga.
Chat sa Slavkom NediƦem.
Što kažete na to?
Mislim da bi to bilo najbolje.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: pon 13 pro 2004, 17:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naprotiv, mislim da bi to bilo izrazito glupo, s obzirom da sumnjam da bismo iÅ”ta pametnoga uspjeli postiƦi.

Tvrd je on orah.

davorseljan

PostanoPostano: uto 14 pro 2004, 23:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MisliÅ”?
Ja mislim da nije.
Pred godinu dvije imao sam jedan okrŔaj s njim ali sve je na kraju dobro zavrŔilo.
Sa Slavkom se može samo treba znati kako.
Mene samo zanima dali postoji interes.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.