HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 stu 2019, 13:57. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] PREDSJEDNIƈKI IZBORI!!!!!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara , tvoja nas razmisljanja vracaju unazad !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 22:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da ti velim nesto, meni se riga od pomisli da je jadranka u drugom krugu, ne zato sto je se bojim, definitivno ne, nego zato sto isto tako znam da je 20% hrvatskog stanovnistva ljeno za razmisljati svojim glavama... ali je nazalost to tako... ja sam se s tim pomirila onog dana kada je thompson postao hit belji se

ali mislim da Miksiceve tvrdnje ne drze vodu... cak i da je istina to sto govori... bilo bi mi svejedno jer niti on nema sanse... a niti ga nebih zeljela za predsjednika, jer ja ne vjerujem nepoznatim ljudima... oprostite ali dobro sam pratila i nevidim niti jedan razlog koji bi me nagnao da za njega glasam... mozda zato sto nije niti Mesic niti Jaca? hehe bijedan smo mi narod....

Dakle, ako se radi o prijevari, prva sam da se to sve ponisti... ali mi se to sve cini kao ocajnicki potez razocaranog covjeka, koji ce Hrvatskoj doci glave place

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zsto mislis da Miskiceve tvrdnje ne drze vodu, imas li konkretan primjer ili si smao povrsno pratila jel si navikal da ljudi mlate praznu slamu pa ne prepoznejes pravog covjeka ?
Znas li sta o njemu, o njegovim uspjesima, medaljama za izume i patente, ekologiju, prva mjesta u jednoj americi u tehnologiji i zastitii okolisa ? O tome kolike vete ima i gdje je sve pocasni konzul, te koga bi sve mogao dovesti u hrvatsku, o vezama sa grupom 100 i namjerom da svako od njih 10 % proizvodnje preseli kod nas a to su milijarede !!! Naravno ako se administracija promijeni ali za to treba netko kao on .
Znas li koliko je to radnih mjesta ?
Znas li njegove stavove o stranom kapitalu i kako se namjerava postaviti prema njima ? Te koje sve alternative ima ?
Znas li da je od nicega stvorio sve a ostali od svega nista ???
Vjerujem da te to nije nit zanimalo jel nepoznatima ne otvaras kad pokucaju na vrata tvoje domovine !
Nit Isusa njegov izabrani narod nije prepoznao jel je kao bogohulio, vidis i to ceka Miksisca, njegov vlastiti narod koji ga prezire, jel svatko ko zivi po Isusu mora ocekivat dio njegova puta !!!!!!!!!!

I nije ocajnicki potez nego potez covjeka koji ne zeli iznevjeriti birace koji su glasali za njega, i za mene to sve radi, i hvala mu !!!!!!!!

Chiara

PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 23:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemoj samo bogohuliti molim te Confused

Ne diram u njegove poslovne uspjehe u americi.. daleko od toga... i teorijski je sve super i u redu... i ljudi su za njega glasovali zato sto njemu ne trebaju ti novci koje ce dobit kao predsjednik, pa to su obicni slatkisi baceni glasacima... to svatko radi... ali pogledaj malo... gdje ti vidis rezultate njegovog rada i uspjeha? nisam primjetila da ih je itko podastro na pregled.... veze pogotovo... pogledaj malo... ljudi nemaju povjerenja u dosljake...i zato on moza biti zadovoljan s tim sto je dobio... puno glasova ljudi koji nisu zadovoljni trenutnom situacijom i ljudima u politici... ali i dalje postoji hrpa ljudi koja ne razmislja svojim glavama nego se drzi ikone jednog mrtvog covjeka kao pijan plota... i ruku na srce Miksic je dobio jako puno glasova onih ljudi koji su birali izmedju trenutnog predsjednika koji im ide na zivce jer mi Hrvati mijenjamo sve sto traje duze od 4 godine... i zene za koju nece iz principa glasati... jer je zena....

ja ne zelim dublje ulaziti u rasprave zasto sam ja glasala za Mesica, a zasto si ti glasao za Miksica... nego ti govorim da se malo osvrnes oko sebe i objektivno pogledas stajalista ljudi koji su u tvojoj blizoj i siroj okolini (evo ukljucujuci i mene) onda ces mozda vidjeti da nije nikakva prevara bila potrebna kad kao sunarodnjake imamo ljude koji ne razmisljaju svojim glavama... koji nemaju svoja stajalista... koji u krajnju ruku nemaju kvalitetne informacije o pojedincima i koji u krajnju ruku nemaju pojma o cemu se radi i o kakvim ljudima se radi nego odu na izbore i zaokruze Ɔiru BlaževiƦa (koji by the way ima isto tako velike uspjehe i puno kontakata u svijetu hehehe)... vjeruj mi ja puno kontaktiram s Hrvatima u inozemstvu... i najradje bi da su oni i za Miksica dali gls, pa u krajnju ruku i za Ɔiru... ali za koga ce oni glasati kad su jedine informacije koje dobiju hadezeovske... kao da ne postoje novine i internet Confused

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 23:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neznam zasto apriori podcejnujes inteligenciju ljudi govoreci kako nisu glasali sa mesica jel je dosta 4 godine ili za kosoricu jel je zena, oprosti ali pokusaj proturanja te teze je grub nacin na koji zelis hrvate prikazati glupima.
Isto tako neznam na osnovu cega mislis da su novine nezavisne ???
A internet pristup ima 27% hrvata a koristi mozda 15 % od cega su klinci i mladi koje politika ne zanima dakle ako dodjemo do 10 % puno sam rekao ! A ako gledas piramidu gdje obavezno pobijedjuju politicari cije teze uopce nisu dobre te ljudi u tv studiju njima manje pljescu a dobiju pemocne glasove nesto govori o ljudima koji po zadatku su na telefonima, ja bih tu paralelu povukao i na internet (forum) !

merkat

PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kja se tice autenticnosti Miksicevog zivotopisa, priznanja i dostignuca, te veza, poznanstava, gdje je pocasni konzul je nepotrebno mi za objasnjavati, naim vjeruj mi d ista laze da bi to vec nasi majstori servirali i prije izbora !
Mislim da je nama hrvatima najteze pustiti uspjesna covjeka koji je sam sve stvorio iz nicega mukotrpnim radom, taklentom i znanjem da nam svima donese neko dobro. najlakse je sve pametne ljude potjerat van da nema vise zdrave konkurencije da se i dalje moze haraciti po napacenom narodu, jel mnogo mladih ljudi kad vidi gdje zivimo ode van i tamo postanu priznati strucnjaci, a kad se netko pojavi koji bi ih mogao vrtiti d svi skupa krenemo naprijed, takog treba odmah obeshrabriti i otjerati sto dalje da tonemo sami kako i zasluzujemo !!!

Chiara

PostanoPostano: pon 03 sij 2005, 23:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O novinama i internetu govorim u pogledu dijaspore... vjeruj mi oni su jako lose inforimrani o dogadjanjima... i nisu oni za o krivi....i to ne govorim samo o tome zato sto mozda nisu glasali za Mesica... a isto se tice i za ostatak Hrvata... ne dijelim ljude prema inteligenciji ako su ili nisu glasali za Mesica... osim toga lijepo sam naglasila da se radi o ljudima koji su lijeni razmisljati svojim glavama, nisu svi od njih bas glupi... ali mislim da imam pravo priljepiti razlicite etikete ljudima koji jos uvijek misle da je komunizam ziv, da je europska unija drugi oblik jugoslavije, da je ante pavelic otac domovine, da je zena niza klasa, ljude koji dizu titov spomenik u zrak i ostalo... pa makar iz jednog razloga sto se mene etiketira isto zaostalom ili nevjernicom zato sto sam glasala za Mesica, bezobreznom i prepotentnom zato sto dolazim iz zagreba... vjeruj mi bilo je i toga... dakle dajem si za pravo...

Rekla sam da ne ulazim u njegove uspjehe... svaka cast, covjek uspio, drago mi je zbog njega... samo dali je to dovoljan razlog da se postane predsjednik neke drzave? ako vi kazete da je onda se ja slazem... da se mene pitalo, nebi nam sada Sanader bio na najvisoj stolici, stolici koja je i dalje ipak inad predsjednika....

Ja samo ima prevao na to da mi se taj covjek ne svija niti kao "politicar", niti kao govornik, niti kao covjek, a sada jos manje... oprostite ali imam pravo na izbor tko ce mi se svidjati ili ne... isto se odnosi i na vas kojima se ne svidja Mesic... to postujem, pa s kim bi ja sad raspravljala da smo istomisljenjici... slazem se da promjene trebaju, da je nesto trulo u drzavi Danskoj, i ok, sve to stoji, ali ne slazem se s nacinom na koji je Miksic reagirao... on je 5 minuta poslije sluzbenih rezultata rekao svoju izjavu da je narod prevaren.... i to mi se cini kao ocajnicki potez razocaranog covjeka kojem su mahali s teletinom ispred nosa i onda mu dali da jede zelje.... a onda kad ti takva jedna stvar izleti, nemozes se povuci i ispricati nego sve istjerati do kraja... ima on i novaca i vremena za to... i ne krivim ga sto se mogao lose osjecati, pa i ja bi, ali kazem da takve gluposti nece u europi proci nezapazeno i nemojmo se usporedjivati s Ukrajinom, onaj jadni JuÅ”ĆØenko je zbilja bio otrovan....

vasha

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara chiara... uzimam si pravo govoriti u ime Hercegovaca, a vjeruj mi da su oni daleeeeko bolje informirani nego Å”to ti misliÅ”... preporuĆØam ti da proĆØitaÅ” politiĆØku biografiju Stipe mesiƦa, pisac Ivica ƐikiƦ. Sve Ʀe ti biti jasno!

Valentina
merkat

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara moja, pricas kao malo djete( nemoj se uvrijediti ) kao meni se ovaj svidja, tebi onaj!
Samo kaj ja iznosim razloge, ti kažeÅ” da MikkÅ”iƦ nije za predsjednika samo zato kaj je uspio ?
Pa reci kaj treba za predsjednika ?
Ja sam naveo postignuƦa MikÅ”iĆØa neka al to nije nit 5 %, znaĆØi ako je uspio da je uspjeÅ”an, da zna, hoƦe i može. PoÅ”ten je makar mediji su poĆØeli sad žestoko po njemu jel ipak se mafija boji naroda koji ga podržava, ne njega.
VidiÅ” smiojeÅ”an mi je radio 101 koji zovu joÅ” i MesiƦev radio.
Zanimljivo je kako je na tom radiju (koji je nekada bio ok) osoba godine bio upravo MesiƦ a kandidata je bilo znanstvenika kao Radman i sliĆØni. ƈime je to MesiƦ zaslužio, ajde reci mi Chiara, reci mi njegove prednosti ja ĆØu mane , a obrnuto za mikÅ”iƦa, ja Ʀu prednosti a ti mane, jel ovaj razgovor nema smisla ako ne baratamo ĆØinjenicama.
Makar može MikÅ”iƦ bit najbolji na svijetu al kad neko ima medije ima i moƦ i kontrolu, makar obiĆØni skromni ljudi koji ma glava nije zato da kiÅ”a se ne slijeva u vrat znaju i bez tih medija prepoznat ĆØovjeka !

I reci mi na koje si ljude mislila govoreƦi da su manje inteligentni ?
Neznam stvarno tko misli da je PaveliƦ otac domovine, odakle ti sad to, pa da su žene niža klasa ? Jel izmiÅ”ljaÅ” ili sam neÅ”to propustio ?
Europa nije jugoslavija nego je puno gora ako ideÅ” u nju loÅ”e voĆ°en, komunizam nije živ ali jesu ljudi i ideologija , al zaÅ”to povezujeÅ” te stvari sa PaveliƦem i ženama ? Koja ti je to paralela, ĆØemu to ?
Kao da ja nekome impliciram da potcjenjuje invalide i joÅ” nadodam da su glasaƦi MesiƦa ? BaÅ” bezveze !
Nevjernica zbog MesiƦa ? Makar nevjerujem da on vjeruje u Boga neznaĆØi da njegovi glasaƦi nemoraju bit vjernici.
Prepotentna jel dolaziÅ” iz Zagreba ?
Pa i ja dolazim al ne koristim porijeklo da bi optužio druge da me nevole zbog toga jel to jednostavno nije istina.

Coje

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno toga se ispisali i sad je teŔko sve prokomentirati!
Prva stvar - žao mi je Å”to su baÅ” prvi izbori bez stranih promatraĆØa proÅ”li ovako (sumnje), ali vjerujem da nam je to prava prilika da se dokažemo kao pravna država i da sa svime time iziĆ°emo na kraj!
Drugo: ĆØini mi se da je veƦina naroda veƦ ranije izabrala: u prvom ili u drugom krugu pobjedit Ʀe MesiƦ - htio to ja ili ne. Osobno, viÅ”e bih volio da je u drugom krugu MikÅ”iƦ - ne jer bi imao Å”anse sad pobjediti, nego jer bi postao popularniji, poznatiji i imao velike izglede na sljedeƦim predsjedniĆØkim izborima.
TreƦe, žao mi je da je Kosorica u drugom krugu, jer naÅ” narod (obiĆØan puk) joÅ” nije spreman glasati za ženu-predsjednicu! Oni koji su joj dali glas zapravo su veƦinom dali glas HDZ-u, a ne njoj!
ƈetvrto: MesiƦ mi se nikada nije sviĆ°ao, ali u svom mandatu je napravio dovoljno gluposti da imam pravo ne željeti ga kao osobu koja me predstavlja u svijetu! Zato sam i iÅ”ao na izbore, kako bih ga sprijeĆØio u tome - s onim sredstvima koja su mi kao graĆ°aninu dostupna!
Peto: smatram da je uspjeÅ”nost definitivno dobar kriterij po kojem možemo birati ljude koji Ʀe nas predstavljati! Naravno da se uz tu uspjeÅ”nost vežu i opƦa kultura, moralnost, plemenitost i tome sliĆØne stvari!
Å esto: Složio bih se da je za mikÅ”iƦa ovo bio priliĆØno dobar ishod izbora, jer ga je narod cijenio viÅ”e negoli onih 10 kandidata koji nisu dobili ni tri posto. Bilo bi mi draže da je u drugom krugu umjesto Kosorice jer bi imao potporu veƦeg biraĆØkog tijela i postao bi mnogo poznatiji!
Ovako mi je žao da MesiƦ nije pobjedio veƦ u prvom krugu i time uÅ”tedio na državnim sredstvima!
Zadnje: Glede obavjeÅ”tenosti dijaspore - mislim da ovisi o interesu pojedinaca - kao uosstalom i kod nas u Hrvatskoj! Ako se želiÅ” kvalitetno informirati skupljaÅ” inforamcije iz razliĆØitih medija i tražiÅ” neku sredinu - koja Ʀe biti i najbliža istini! Internet nam svima omoguƦuje jednaku informiranost - tako da tu nitko nije u prednosti! Confused Wink jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vasha, da istina je da MesiƦ nevoli hercegovce, kao ni TuĆ°mana i mnoge joÅ”, no , ĆØemu se živcirati ?
Puno puta sam rekao reĆØenicu jednog francuskog književnika...
..kad ga je jedan protivnik ocrnio javno, pitali su ga zaŔto se nije obranio ili mu uzvratio ?
Rekao je kako se kod tih napada najbolje uzdignuti da vas on ne dosegne, a tada se vraƦa onome koji je poslao !!!

merkat

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje, slažem se uglavnom, no pitanje je kako bi drugi krug proÅ”ao nakon suĆØeljavanja dva kandidata, mislim da bi bilo gusto, jel mnogi koji nisu iÅ”li na izbore su ionako mislili da Ʀe pobijediti MesiƦ jel su tako ankete sugerirale a pogrijeÅ”ile su grubo za MikÅ”iƦa kao i za MesiƦa 2000.g. !
Ja bih glaso za ženu bez problema no ne za ove koju su kandidirale no neƦu o razlozima, bit Ʀu gentleman, neka je žena u politici.
SmijeÅ”no mi je kad MikÅ”iƦi pridodaju kritike koje su ustvari upravo najslabije toĆØke kritiĆØara. Prvo da slabo govori hrvatski, Å”to nije istina dok aktualni predsjednik ne govori engleski !!!
Neznam kako može takav predstavljat hrvatsku u svijetu, kaj stalno ima prevoditelja sa sobom ?
Onda da nema konkretan program a jedini govori upravo konkretno !
Pa danas na radiju da je gotovo kriminalac !!!
A oni koji to govore i koji upravljaju tim medijima su upravo to!
Sad su ga poƦeli derati jel ga se boje, jako !
A Ivan Merz je rekao jednom : " Ta , mora da je jako dobar taj ĆØovjek kad ga toliko progone " !"

Coje a o jednakoj informiranosti na internetu se nebi složio nikako, mi smo ipak narod koji se jako malo služi netom, pristup ima 27 % ljudi od kopjih koristi 15 %, od ĆØega je maloljetno dobar broj te joÅ” oni koji izadju na izbore !
A na svim anketama na netu je MikÅ”iƦ bio broj 1.
Internet je kod nas u povojima no primjeĆØujem kako je on poĆØeo bit lagano tema raznih interasa i provokatora.
No ipak najbolji naĆØin informiranja. Tu se slažem.

vasha

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovako, da ja kažem poneÅ”to o MesiƦu Å”to sam proĆØitala u toj biografiji koju je on podržao i u kojoj je, uostalom, i sudjelovao svojim svjedoĆØanstvima. Dakle, MesiƦ nam dolazi iz razorene, ateistiĆØke obitelji (i sam je to naglasio, iako su svi krÅ”teni, ali reda radi) i odgajan je u iznimno komunistiĆØkom duhu. Tek kada je doÅ”ao na faks dijelom je odbacio komunistiĆØke ideje i otvorio se novim svjetonazorima. U knjizi naglaÅ”ava da nikada nije držao do stvari na koje nije mogao utjecati, pa tako ne drži niti do svoje nacionalnosti, tj. hrvatstva niti do svog krÅ”tenja, a i kƦeri je krstio tek radi obiĆØaja i tradicije. Kada je u tadaÅ”njem Saboru predložena Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskog jezika, on ju je najoÅ”trije napao i zahtijevao je da se njeni podržavatelji uhapse i zatvore. Danas se pravda da je to bila "pila naopako". Kada je se poĆØeo formirati HDZ i ideje o nezavisnoj i samostalnoj Hrvatskoj, on nije sudjelovao u tome, nego je na kavi u Charlieu osluÅ”kivao dogaĆ°aje i tek kad je sve bilo gotovo, prikljuĆØio im se. Bio je predsjednik SFRJ i kao ĆØovjek na toj funkciji otiÅ”ao je u jeku rata brodom do Dubrovnika, navodno noseƦi lijekove i hranu i da pomogne obrani Dubrovnika. Dan poslije dogodili su se straviĆØni napadi na Dubrovnik. Dok je bio politiĆØki zatvorenik, u zatvoru se upoznao sa Albancima i danaÅ”nja albanska mafija financira njegovu kampanju i glavni je dio njegovog stožera (ovo o stožeru i mafiji znam iz prve ruke, a ne piÅ”e u knjizi). Dok je bio u zatvoru, ustvari je Å”pijunirao i izdavao Hrvate, to je potvrĆ°eno transkriptima koji su objavljeni, a koje on nikada nije demantirao i uvijek je izbjegavao govoriti o njima. Njegovi najbliži suradnici i prijatelji su biti Slobodan Budak i Josip ManoliƦ (glavni komunist). Gojka Å uÅ”ka je istinski mrzio, izjavio je da je koliko - toliko cijenio MiloÅ”eviƦa i TuĆ°mana jer su inteligentni i obrazovani, a Å uÅ”ka ne podnosi, jer je, uz sve gadosti, nepismen ĆØovjek. O njegovom blaƦenju TuĆ°mana, Hercegovaca svi znamo, kao i objavljivanju lažnih transkripata, svjedoĆØenja protiv BlaÅ”kiƦa, kojekakvih isprika Srbiji i Crnoj Gori, tvrdnji da je Hrvatska agresor na BiH, sumnjihiv prodaja željezare Sisak i vlasniÅ”tva kojekakvih dionica, potpisivanja sumnjivih ugovora za koje "nije znao Å”to potpisuje"... I meni da takav ĆØovjek bude predsjednik?! Ne daj mi Bože!

Valentina
sike

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 14:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam za MikÅ”iƦa ali ĆØudno je da ĆØovjek ima 19% a za sat-dva padne na 17, a Kosor obratno!
Cvjetkus,kad sam govorio o neizlaženju na izbore,na ovakav rasplet sam mislio!
Ovo je kao da biramo najveƦeg cirkusanta u državi a ne osobu koja nam može doƦi glave..
Ono s paŔtetama i fikusima..bljak!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1. Dijaspora nije objektivno dobro informirana, i to ne zato sto nema mogucnosti vec samo zato sto nema volje. meni ovdje u subotici svi stalno govore da FORSIRAM to sto sam hrvat, i to samo zato jer se interesiram za ono sto se dogadja u mojoj maticnoj domovini. to je meni nesto tako normalno, i naravno da mi je bitno tko ce poslije predstavljati moju domovinu u svijetu. jer samo ako krenemo od fizickog izgleda koji je itekako bitan, pogledajmo mesica i miksica i bit ce vam sve jasno. jedan je zaboravio gdje mu stoji brijac za bradu pa uvijek izidje u javnost neobrijan. trebali bismo mu kupiti jedan elektricni...

2. sto se tice samih izbora... izbori su TOTALNO NEREGULARNI i trebali bi se ponoviti... pokazivanje ankete po kojoj miksic ima 2% glasova i zauzima neko 6 mjesto ako se ne varam, za vrijeme IZBORNE SUTNJE, APSOLUTNO UTJECE na izbor gradjana da izadju ili ne izadju na izbore i da DAJU ili NE DAJU svoj glas borisu. zbog toga su ovi izbori apsolutno neregularni. i trebaju se iskoristiti svi pravni lijekovi kako u drzavi tako i u europskim institucijama...

3. ponovno prebrojavanje glasova ne bi puno pomoglo, jer je doista moguce da je kosorka dobila vise glasova od miksica. ona razlika od nekoliko postotaka sto je napravila kosorka u tako kratko vrijeme uvjetovana je glasovima iz dalmacije (gdje ljudi nisu dobro bili informirani o tome TKO JE ZAPRAVO BORIS MIKSIC) i jos vise iz dijaspore (koje se ovoga puta stidim). ti glasovi su stizali naravno kasnije i zbog toga se nije odmah znalo tko je tamo i kako glasovao..

4. duboko sam razocaran ovim izborima u kojima se izborna sutnja krsila tako JAKO da to stvarno nije bilo normalno, i da onda jos organizacija kao sto je GONG kaze da su izbori protekli DEMOKRATSKI i KOREKTNO... pa ljudi moj, REZULTATI su BILI NAMJESTANI kako prije izbora tako i za vrijeme i poslije izbora...

5. dakle, jedino rjesenje su novi IZBORI... u kojima sam siguran da bi miksic imao mnogo vece sanse, ne samo da prodje u drugi krug, vec i da osvoji jedna mnogo veci postotak... a u drugom krugu uvjerljivo pobjedi tog MESICA!!!
nata

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najprije, da van kažen; ja bi izbacila glasanje dijaspore, jer otkud pravo nekome tko živi u drugoj zemlji, evo recimo - Australiji, tamo prima plaƦu (ili soc.pomoƦ) i plaƦa porez, da odluĆØuje tko Ʀe meni ovdje krojiti sudbinu? Ma daj.
I, naravno da su uglavnom loÅ”e informirani (ĆØitaj: hadeze). Naravno da je logiĆØno da glasovi izvana stižu zadnji, te su oni Jadri donijeli onih par postotaka.

Nadalje: meni Borisov životopis krasno zvuĆØi, nego se pitam kako niste do sad nauĆØili ne vjerovati lijepim rijeĆØima? Pa u Hrvatskoj živite! Možda ste ipak joÅ” premladi. Daj Bože da je on 'poÅ”ten' (kako samouvjereno govori Merkat, kao skupa su ĆØuvali ovce-p.s.nemoj se sluĆØajno uvrijediti jer osobno jako cijenim taj posao) i da zaposli tisuƦe Hrvata! Ali ja sam skeptiĆØna prema svakome koji cvrkuƦe uhu ugodnu pjesmu. I nije mi dovoljno da se deklarira kao katolik/krÅ”Ć¦anin. Pa i ja to stalno viĆØem za sebe, pa ĆØim zatvorim usta pomislim kako bi najradije udavila svoju kolegicu.

Å to se tiĆØe Jadre, mislim da ne zaslužuje glasova koliko ni Ɔiro, jer sve Å”to je dobila, dobila je na raĆØun svoje stranke, a ona kao osoba nema onaj Å”to bi rekli mi Hrvati-personality, te mijenja miÅ”ljenja, daje obeƦanja bez pokriƦa i to baÅ” onim skupinama (branitelji, (po)rodilje, majke, djeca) kojima nije do zafrkancije.
Na kraju, mislim da je pametno i odgovorno gledati da se ne izabere predsjednik iz vladajuƦe stranke, jer ĆØemu nam viÅ”estranaĆØje ako imamo vladu/premijera i predsjednika iz iste avlije?

Zanima me Vasho koja si ti to faca pa si tako dobro upuƦena ko koga financira.

I zanima me, Igore, Å”to su to dobro napravili Hitler i MiloÅ”eviƦ?

I na kraju, kako bi rekli mi Dalmatinci - TKO JE ZABOGA TAJ BORIS MIKÅ IƆ???

Zadnja promjena: nata; uto 04 sij 2005, 21:55; ukupno mijenjano 1 put.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Srki

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore, a kakva je to MesiƦeva proÅ”lost? To Å”to je bio u HDZ-u. Bilo pa proÅ”lo. MesiƦ je bio cijelo vrijeme tu. A gdje je taj MikÅ”iƦ bio koji je iznebuha pao. MesiƦ je dovoljno uĆØinio u ove 4 godine. Dostojno je predstavljao Hrvatsku svugdje u svijetu gdje ga veƦ cijene. Jednostavan je ĆØovjek, srdaĆØan. I nije istina da se prepirao s Kosoricom na televiziji. Samo se branio, jer ona kad zine, ne zna Å”ta bi poÅ”teno rekla pa pljuje po drugima. Samo obeƦaje i ovo i ono. Mislim da bi to bio totalni raspasoj, kad bi Kosorica bila predsjednica, a joÅ” i Sanader premijer. Ako vlada nije dobra, kako predsjednik može normalno raditi. Objasnite mi, možda sam u krivu, ali ja mislim da i jedno i drugo mora složno funkcionirati kako bi država iÅ”la naprijed. Nije za sve predsjednik kriv.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato, potpuno se slažem s tim da se izbaci glasanje dijaspore. Tko su oni da odluĆØuju o naÅ”oj sudbini? Njihovi preci su se silom prilika odselili tamo, a oni i dalje žive ko u loju i baÅ” ih briga za nas "jadne" koji se borimo sa životom. Nego zaÅ”to naÅ”i pomorci koji plove vani kao moj tata ne mogu glasati?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
zole

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, necu dugo ni siroko... glasam za bilo koga, samo da mesic vise ne bude predsjednik (i predstavnik) drzave...
pa koja to jos drzava ima za predsjednika osobu koja se okrene kako puse vjetar (sa zapada)?!

Ako je 1990-ih bio uz (i za) Hrv, zasto se nakon 10 godina okrece protiv nje, zasto pljuje po Domovinskom ratu, zasto se pravi grbav kad treba jasno ustvrditi tko je agresor, zasto se neprestano postavlja kao da je Hrv (tj HDZ) kriva sto je uopce doslo do rata!

Ja ne zelim predsjednika koji pljuje po osnutku moje drzave!!!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se za pomorce, oni rade vani, ali donose lovu ovamo.

zole

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uf, skoro sam zaboravio pastete... pa jel si covjek na celnoj poziciji jedne drzave (OZBILJNE DRZAVE) moze dopustiti takve nebuloze?

E pa ako smo ozbiljna drzava, onda nam treba i koliko-toliko ozbiljan predsjednik, a gospodin mesic je vrlo transparentno dokazao kako to nije!

A ako zelimo neozbiljnu drzavu, pa ajmo onda glasat svi za mesica, pa cemoi svi na party za ekipu... pa do kada? ujutro?

A STO SUTRA?????

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

voljela bih ĆØuti argument koji govori u prilog ozbiljnosti naÅ”e države.
al ovo ozbiljno pitam. Rolling Eyes

zole

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 22:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa jesmo li mi ozbiljan kandidat za ulazak u EU?

Sta mislite kad budemo ulazili, sigurno ce biti pune novine pisanja o EU, oce li nas dragi (nadam se ne jos dugo) predsjednik za primanje u EU pripremiti neku od svojih izuzetno sarmantnih i zanimljivih (necu reci neslanih) posalica!

igor

PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 23:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hitler je preporodio njemacku drzavu, ucinio ju je snaznijom i razvijenijom... rasizam odnosno antisemitizam je tek kasnije usao u njegovu politiku...

milosevic je branio srpski narod na kosovo od albanskih ekstremista... i sad pokusava govoriti jedan dio istine oko umjesanosti MEDJUNARODNIH SILA u ratu u EX JUGOSLAVIJI...

ne samo to sto je MESIC bio u HDZu... najmanje to... vec se osvrcem na gluposti koje je uradio tijekom svojeg mandata... a i na ovakve izjave koje je davao nakon prvo kruga... pa dajte molim vas, to je ipak previse za jednog politicara i kulturnog covjeka (a ja zelim da mi predsjednik drzave ipak bude koliko toliko kulturan)...
jelena

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 23:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara je rekla da smo lijeni da malo posluÅ”amo Å”to tko govori! Da ste posluÅ”ali vjerovali bi tome Å”to se o MikÅ”iƦu zna. A one tvrdnje kako je upitno sve to u njegovom životopisu me tako potsjeƦaju na komunizam kad su govorili kako su kuƦe u ameriĆØkim filmovima samo napravljene za film jer da ustvari Ameri grozno žive, to je samo propaganda. ZaÅ”to vjerovati onome Å”to vidimo!?!
Ja u drugom krugu neƦu glasati jer su oba kandidata protiv moje savjesti! Kad MesiƦ progovori mene bude sram pa se nikako ne mogu složiti s tim da nas je on "baÅ” lijepo predstavljao u svijetu ovih 5 godina"!!!
I da, svaka ĆØast MikÅ”iƦu Å”to ima herca pokrenuti neÅ”to a ne saviti rep i Å”utjeti, ali mi se ne sviĆ°a Å”to to radi na ulici jer totalno ruÅ”i Hrvatskoj reiting.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.