HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 13 stu 2019, 5:53. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] PREDSJEDNIƈKI IZBORI!!!!!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 04 sij 2005, 23:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vecinu sto ste napisali sam procitala, nesto nisam, pa ako je netko vec rekao sto i ja onda dobro, mada simnjam...

1. Nebih nikako izbacila glas dijaspore, mada tu ima dvije strane... prvi oni su isto toliko Hrvati ko i i mi i imaju na to pravo.... mada da sam ja negdje vani nikao nebih glasala jer nemogu odlucivati kako ce negdje drugdje netko zivjeti... jednim dijelom bih ipak ukinula zato sto se radi o ljudima koji nisu informirani i idu glasovati samo zato da se glasuje pa zaokruze onog za koga su culi bar jednu pozitivnu sitnicu... ali to im pravo ipak nebi trebalo uskratiti. Nadalje, radim rezliku izmedju dijaspore u svijetu odnosno ISELJENIKA i onih Hrvata u Hercegovini... mozete se ljutit koliko hocete, ali ja bi ukinula glasanje prije Hercegovcima nego ostalima... jer Hrvatima u svjetu glasanje moze biti veza s domovinom u koju ce se jednom mozda vratiti, za kojom pate i ostalo, a Hercegovci se nece vratiti u Hrvatsku, jer su na svojoj zemlji, tamo zive nemaju nikakve zelje da se vrate negdje od kud nisu niti otisli... oprostite ali tako je.... Zato mislim da je jako tesko odredjivati o glasanju dijaspore.

2. Ja ne sudim po tome meni se svidja ovaj meni se svidja onaj.... Slusala sam Miksica i mogu cista srca reci da nisam od njega vidjela niti cula niti jedan, ali doslovno niti jedan plan o tome sto bi napravio kao predsjednik. Ja nemogu prihvatiti da nas kao narod smatraju debilima koji ce nasjesti na foru i obican klise "Ja zelim da ljudi imaju bolji zivot" i to je sve? Halo? Njegova se kampanja bazira na tome da je on lovas, dakle nezeli biti predsjednik samo zbog place... on je uspio u americi s svojom firmom pa ce uspjeti voditi i drzavu i trece ja zelim Hrvatskoj bolju buducnost.... Pitam se dali je ikada spomenuo dublje rasprave o nezaposlenima, o starima i nemocnima, o gradnji skola i vrtica, o bilo cemu drugom nego o "I have a dream to be a president!"

3. Vi pricate o nesluzbenim rezultatima koje iznio Puls... koji je govorio o nepotpunim podacima i koji nje naveo da se radi o podacima koji ne sadrzavaju Baranju i Dalmaciju u cijelosti, a pogotovo dijasporu... Cak je i Gong sa svojim nesluzbenim podacima morao cekati poslije zavrsetka sutnje... i potvrdio je podatke koje je iznio DIP.... ako je itko od vas radio na izbirima zna da su Gongovci dobilo prijepis rezultata iz svakog izbornog mjesta i na isti nacin slozili svoje rezultate kao i DIP i da se radilo i o jednom dodanom ili promjenjenom glasu da oni sigurno nebi sutjeli!

4. Ono sto vam cijelo vrijeme govorim nije blacenje ljudi da u glupi i neinteligentni, mada da hocu to cista srca mogu reci... nego vam pokusavam pokazati da nije moralo doci do nikakvih prijevara i kradje glasova, zato sto se radi o tome kako dise Hrvatski narod, da ste iole o tome prije razmisljali a ne sada samo oko ovih izbora nebi vam uopce bilo to cudno... jer Dalmacija, Lika i Hercegovina disu na drugaciji nacin od Zagreba... i tamo ima puno vise ljudi koji jos uvijek zive u proslim vremenima komunizma, ustastva i ostalog, vi recite sta god hocete. I zato sam Merkat navela sve one pojmove koje nisi razumio.

5. Ja se ne bojim daljnjeg ishoda jer Miksic nije ukrao Mesiceve glasove nego Jadrankine odnosno HDZove.

6. Prica s pastetom se niti meni ne svidja. Ali Mesica i dalje podrzavam zato sto je trenutno jedino on sposoban biti Hrvatski predsjednik.

7. Draze bi mi bilo da drugog kruga nema jer se ta lova mogla potrositi u puno korisnije svrhe, ali kad je vec tako, moci cu si kupiti nove cipele jer sam nezaposlena i ove trenutne su mi kao iz pjesme "Kise jesenje".

8. Ako je tko ovdje tragicar onda je to jedino MesiƦ zato sto je po onim rezultatima koje vi tako uzdizete u nebo imao 52%... tako da onda Miksic nebi ni onda bio pobjednik... pitam se dali je tko mislio na to.

9. O tome dalije netko prakticni vjernik ili nije ne zelim raspravljati jer mislim da to u ovom slucaju definitivno nije relevantno. I tako ne prosudjujem ljude.

10. Svoja stajalista imam ali isto tako prihvacam tudja, ali mi tko da ijedan argument koji vidim relevantnim svoje misljenje mogu i cu promjeniti.

11. Sto nam vrijedi ovdje raspravljati kad mi nismo ti ljudi ispred politike hehe

12. General Blaskic je na slobodi zaslugom Mesicevom jer je on poslao dokumente i transkripte u kojima se vidjela njegova nevinost, nemojmo zaboraviti da su ti transkripti bili u Tudjemanovom posjedu, a da je Blaskic bio osudjen na 47 godina zatvora.

13. I nemojte mi se samo vracati na proslost jer smo svi skupa tada piŔali u praŔinu.

14. Sto se tice novih izbora koje zelite... Miksic bi mozda onda imao sanse zato sto sada tek ima publicitet, ali mislim da se mnogima zgadio vise nego svidio... svijet ne voli one koje neznaju podnesti poraz....ali kako hocete... kako to da nemate ideje kao pravi katolici da se radje ta lova posalje u zemlje pogodjene tsunamijem?

15. Da se razumijemo, niti ja nisam zadovoljna trenutnom situacijom u zemlji, ali koliko god naprezala svoj mali mozak nemogu prepoznati kakvu mi to bolju buducnost moze donjeti Miksic, pa ni nitko drugi od tih 13 kandidata... svi smo mi u pat poziciji izbora manjeg zla od dva.... ja sam izabrala manje, jer da se slucajno dogodi ponovna poludiktatorska hadezeovska vlast, prva bih kopala tunel prema van.....

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Winnetou

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nema moguƦnosti za HDZovu diktaturu ni ako Kosorica pobjedi, jer im se vlada može raspasti u trenu.

MikÅ”iƦ je "ukrao" njene glasove, ne MesiƦeve, jer statistike kažu da je 88% SDP-ovih glasaĆØa glasalo za MesiƦa, a 44% Hdz-ovih "posluÅ”nih" za Kosoricu. Dakle, nije ostavila neki dojam na oĆØekivanu populaciju.

HTV se gadno ogrijeÅ”io o Kosoricu, prvo s paÅ”tetom, a drugo Å”to "nepristrani" Mislav Bago (kojeg inaĆØe poÅ”tujem), u nekoliko navrata spominje kako su "MesiƦevi glasaĆØi na odmorima, i kako mu je glavni zadatak natjerati ih da glasuju!" Na osnovu ĆØega to govori? I isto za one "koji nisu htjeli glasovati uvjereni u MesiƦevu pobjedu", kao nema potrebe. Pitam se za koga bi glasovali ti ljudi, po nekoj logici stvari? Znam da veƦina mojih prijatelja nije htjela glasati vidjevÅ”i da je MesiƦ siguran pobjednik, a da njihov izabranik neƦe dobit viÅ”e od 5%.

Na kraju, u MikÅ”iƦu su svi prepoznali jedino to, da ako proĆ°e u 2 krug može skinuti MesiƦa, za razliku od Kosorice, za koju mnogi neƦe glasati jer je HDZ-ovka. Slažem se da nije pokazao niÅ”ta programskoga (on Ʀe kao predsjednik zabraniti uvoz automobila neke marke ako oni neƦe proizvoditi 30% prodanih u Hrvatskoj baÅ” tu) i totalno ofrlje je iznosio neke objede na MesiƦev raĆØun.

A sad o Velikom MeÅ”tru Svih Hulja, Stjepanu MesiƦu, naÅ”em Predsjedniku!

U 2. krugu primoran sam glasovati za bilo koga, pa ĆØak i za "Jacu", samo protiv njega. Zato:

-Å”to je primitivĆØina (jeste ĆØuli poslije izbora objaÅ”njenje da "ona fiziĆØki ne može stati u paÅ”tetu..." Tako Predsjednik države ne može govoriti i toĆØka)

-Å”to je samo puki retoriĆØar (ĆØuli ste njegov pobjedniĆØki "konkretni" govor: "mi moramo poduzeti sve, da se ni u kojem sluĆØaju ne dogodi, da stvari ne sjednu na svoje mjesto..." Ako ti tako kažeÅ”Smile

-Å”to se iÅ”ao u Srbiju prvi ispriĆØavati za agresorski rat Jugoslavije protiv Hrvatske (iÅ”ao se ispriĆØavati?!? Za Vukovar?)

-Å”to je rekao da Hrvatska nikad nije ratovala s Crnom Gorom, a to povlaĆØi pitanje 30milijardi dolara ratne odÅ”tete, koju bi Crna Gora, kao punopravan nasljednik pola SCiG-a (nasljednika exYu), i njihovih dugova morala platiti

JoÅ” kad se sjetim njegovih lutanja po politiĆØkim opcijama, svjedoĆØenja po Hagu, umirovljenja generala, Družbe Adrije itd, mogu samo zakljuĆØiti Chiara da je ovo previÅ”e loÅ”ega u odnosu na nedovoljno dobroga Å”to je uĆØinio u zadnjih 5godina. Te stvari mu ne mogu oprostiti.

I vjerujem da Ʀe 2. krug biti puno neizvjesniji. To vam je kao i u "Riziku". ImaÅ” Å”ansu zavrÅ”iti u jednom krugu. Ako ne uspijeÅ”, protivnik ima "tri razliĆØite kartice" i uvodi 15 pojaĆØanja....

Zadnja promjena: Winnetou; sri 05 sij 2005, 12:07; ukupno mijenjano 1 put.

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
vasha

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato, ne moraÅ” biti nikakva faca da bi znao takve stvari, ako hoƦeÅ”, ispriĆØat Ʀu ti na pp? Chiara, ako se itko masovno doseljava u Hrvatsku, to su Hercegovci. Ako itko OBOŽAVA Hrvatsku i diÅ”e za nju, to su Hercegovci. Mnogi od njih su i živote svoje dali za Hrvatsku. Nije fer to Å”to priĆØaÅ”.

Valentina
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
Najprije, da van kažen; ja bi izbacila glasanje dijaspore, jer otkud pravo nekome tko živi u drugoj zemlji, evo recimo - Australiji, tamo prima plaƦu (ili soc.pomoƦ) i plaƦa porez, da odluĆØuje tko Ʀe meni ovdje krojiti sudbinu? Ma daj.
I, naravno da su uglavnom loÅ”e informirani (ĆØitaj: hadeze). Naravno da je logiĆØno da glasovi izvana stižu zadnji, te su oni Jadri donijeli onih par postotaka.

Nadalje: meni Borisov životopis krasno zvuĆØi, nego se pitam kako niste do sad nauĆØili ne vjerovati lijepim rijeĆØima? Pa u Hrvatskoj živite! Možda ste ipak joÅ” premladi. Daj Bože da je on 'poÅ”ten' (kako samouvjereno govori Merkat, kao skupa su ĆØuvali ovce-p.s.nemoj se sluĆØajno uvrijediti jer osobno jako cijenim taj posao) i da zaposli tisuƦe Hrvata! Ali ja sam skeptiĆØna prema svakome koji cvrkuƦe uhu ugodnu pjesmu. I nije mi dovoljno da se deklarira kao katolik/krÅ”Ć¦anin. Pa i ja to stalno viĆØem za sebe, pa ĆØim zatvorim usta pomislim kako bi najradije udavila svoju kolegicu.

Å to se tiĆØe Jadre, mislim da ne zaslužuje glasova koliko ni Ɔiro, jer sve Å”to je dobila, dobila je na raĆØun svoje stranke, a ona kao osoba nema onaj Å”to bi rekli mi Hrvati-personality, te mijenja miÅ”ljenja, daje obeƦanja bez pokriƦa i to baÅ” onim skupinama (branitelji, (po)rodilje, majke, djeca) kojima nije do zafrkancije.
Na kraju, mislim da je pametno i odgovorno gledati da se ne izabere predsjednik iz vladajuƦe stranke, jer ĆØemu nam viÅ”estranaĆØje ako imamo vladu/premijera i predsjednika iz iste avlije?

Zanima me Vasho koja si ti to faca pa si tako dobro upuƦena ko koga financira.

I zanima me, Igore, Å”to su to dobro napravili Hitler i MiloÅ”eviƦ?

I na kraju, kako bi rekli mi Dalmatinci - TKO JE ZABOGA TAJ BORIS MIKÅ IƆ???

Istina je da smo mladji nata, no '71 su pokrenuli mladi. '91 su se borili mladi jel su stari sluŔali i pod dojmom toga sluŔanja se bojali svega novoga !
Tko je boris MikÅ”iƦ ?
Pitali su i tko je Isus neki u ono vrijeme . Pitali su i tko je sad bre taj Tuưman? Pitali su i ko su sad ti KosteliƦi ?
Nisam odvjetnik MikÅ”iƦa jel me on kao osoba uopƦe nit najmanje ne zanima, ali me jako zanima konkretan program koji nudi. I glupo je kaj ponovo moram reƦi da je sam od niĆØega na temelju svoje sposobnosti, talenta i rada stvorio sve, prva mjesta i medalje u 200 milijinskoj americi, poĆØasni konzul, jedini sam financirao kampanju, uložio u hrvatsku, zaposlio ljude, daje jedini garanciju na obeƦanja kaj je ovjerio kod javnog bilježnika da ako ne ispuni da Ʀe sam otiƦi. Jedini se zalaže da mandat predsjednika bude 2 a ne 5 godina. jedini priĆØa konkretno i odgovara tako a ne kao ostali demagogijom. ƈovjek koji je sam uspio poÅ”teno nudi program i garancije, tko to drugi nudi ?
ZnaÅ” li da samo najbolji proizvodi daju duge garancije.
A sko neznate Nato tko je nikad neƦete nit znati, zakopajte se u svoju jalnu rupu i uživajte u demo(n)kraciji koju nam veƦ 15 godina nude a ljudi gladuju.
I netreba ĆØuvati ovce s nekime da biste ga podržavali.
Nisam nikad vozio toyotu no auto sa najmanje kvarova u svijetu i sa najduljom garancijom me zainteresirao. Svi koje sam pitao rekli su da je sjajan auto, za razliku od renaulta koji se stalno kvari.
Zato ja se odluĆØujem za toyotu a vi vozite renaulta, možda vam mesiƦ sredi popust.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
merkat

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 13:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jelena napisa:
Chiara je rekla da smo lijeni da malo posluÅ”amo Å”to tko govori! Da ste posluÅ”ali vjerovali bi tome Å”to se o MikÅ”iƦu zna. A one tvrdnje kako je upitno sve to u njegovom životopisu me tako potsjeƦaju na komunizam kad su govorili kako su kuƦe u ameriĆØkim filmovima samo napravljene za film jer da ustvari Ameri grozno žive, to je samo propaganda. ZaÅ”to vjerovati onome Å”to vidimo!?!
Ja u drugom krugu neƦu glasati jer su oba kandidata protiv moje savjesti! Kad MesiƦ progovori mene bude sram pa se nikako ne mogu složiti s tim da nas je on "baÅ” lijepo predstavljao u svijetu ovih 5 godina"!!!
I da, svaka ĆØast MikÅ”iƦu Å”to ima herca pokrenuti neÅ”to a ne saviti rep i Å”utjeti, ali mi se ne sviĆ°a Å”to to radi na ulici jer totalno ruÅ”i Hrvatskoj reiting.

Jelena jel JurÅ”Ć¦enko sruÅ”io ugled ukrajine Å”to se pobunio protiv nepravde ?
I ne ruÅ”i MikÅ”iƦ on ugled hrvatske nego oni kaj varaju na izborima i pokazuju da ĆØim se strani promatraĆØi maknu radi politiĆØka kuhinja.
I mesiƦa su na vlast doveli stranci, jel da nije bilo njihove kontrole nikad mu nebi dozvolili da osvoji vlast.
Po tvome, svatko može raditi Å”ta hoƦe a kad se netko pobuni tada on jadnik neÅ”to krivo radi, vidiÅ” to razmiÅ”ljanje i osjeĆØaj da mi koji patimo pod tuĆ°im greÅ”kama smo krivi je pokazatelj kako su nas izdresirali u medijima.
I koji mrtvi rejting u europi, ja želim svima nama boji život a ne da nas gaze i dalje i da se ravnamo po rejtingu europe i mmf-a koji nam oƦe zamrznuti plaƦe !
Ako malo razmisliÅ” vidjet ƦeÅ” da su jadni radnici jedni saĆØuvali svoje tvornice, radna mjesta i prava kada su se borili za to. A sa mafijom nemožeÅ” priĆØat, oni su izaÅ”li na ulice, policija ih je mlatila kao zadnju stoku(ĆØak i žene) ali su se izborili, da nisu nebi ih sad bilo nigdje!
Gdje god se narod borio protiv nepravde bilo je teŔko, ali kako Isus kaže, " bez borbe nema nit života " !
A ako Ʀemo lijeno sve to promatrat i bojat se nekog kvaziimiĆ°a onda nam se grdno piÅ”e...

Dara

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 13:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neznam za vas,ali meni se cini da se tu radi o prevari,jer miksic je imao 2% vise nego kosorka,i znamo da su se prebrojavali glasovi iz dijaspore,ali nemoguce je da se to tako drasticno promjenilo samo u sat vremena prije objave rezultata...ali u Hr je sve prevara i igraju se prljave igre u politici,tako da me ovo upce ne cudi,ali sto je najgore mi cemo nastraditi....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara draga, neznam kako na pristojan naĆØin ti reƦi Å”ta mislim o tvojem izlaganju ali da nekad razmisliÅ” o poslovici " Å”utnja je zlato " !?

1. za to si da dijaspora glasa a ti nebi jel nije u redu ???
Komentar suviŔan.
Moje miÅ”ljenje je da dijaspora nema nikakvo pravo glasati za moj život jel nit ja ne glasam za njihov tamo, to glasanje je jedna od najveƦih gluposti koje si je namjestio hdz jel jedino tako može dobiti koje izbore, jel ne pomaže ljudima tamo nego ih kupuje, viÅ”e obeĆØanjima i retorikom nego stvarno.

2. unbelievable !!! Pa kaj ti brijeÅ”??? Pas na osnovu ĆØega su ljudi glasali za njega ? Jesi li uopƦe sluÅ”ala ili gledala kaj ĆØovjek govori, brijem da nisi iako ĆØeÅ” se kunuti da jesi. Ma nemam s tobom kaj priĆØat kad lupaÅ” bezveze.
MesiƦ priĆØa kako Ʀe ujediniti hrvate, Kosorica hrvatska, hrvatska a jedino MikÅ”iƦ konkretno, ali konkretno na svako pitanje, Å”to, kako, kada i Å”to ako ne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I upravio je konkretno priĆØao o nezaposlenima, ako te zanima, prvo nakon smanjivanja administracije planira veƦ neko vrijeme a o tome ĆØitam na netu i opƦenito sa grupom 100 koje se naÅ”a uhodana mafija boji ko crnog vraga, doƦi u hrvatsku sa HRVATSKIM kapitalom te se drugaĆØije postaviti prema stranome koji nas je pretvorio u koloniju te nas izrabljuje i iznosi naÅ” novac van dok je njegov plan to sprijeĆØiti pod svaku cijenu a zato i jesu strani mediji protiv njega jel kompletan biznis uhodani propada ako on dodje na vlast. Ako samo 10 % kapitala grupe 100 prenese proizvodnju kod nas to je par MILIJARDI eura i 300 000 ( tri stoine tisuƦa) radnih mjesta !!!!!!
A toga se naÅ”i mafijaÅ”i boje, i sve ĆØine da do toga nedodje jel mnogi naÅ”i hrvati bi uložili svoj novac, neki se i vratili ali im "naÅ”i" nedaju jel tada nebi mogli srat nam po glavi !

3. Tko ti jamĆØi da je gong poÅ”ten ? Zar neka klinka zmotana u mom kvartu koja ĆØita Milu u kutu ima pojma za ukupni rezultat? Pa ja ti sad za 10 minuta složim sistem kako zavaljati glasove!
JurÅ”Ć¦enkovi su se bunili jel su ankete pokazivale jedno a rezultati drugo. Ljudi su svi glasali za njega a pobijedio drugi!
Tako je i sa MikÅ”iƦem, di god se okrenem svi za MikÅ”iƦa a 3.na kraju ?
Pa samo zagreb ima glasaƦa kao treƦina hrvatske. Slavonci za MikÅ”iĆØƦa, zagorci, meĆ°imurci, podravci, pa kak sad sve to objaÅ”njavaÅ”?
I informacije na tv- govore o lažima, spominje se juĆØer na tv o 1 % Å”to je maksimalno odstupanje od anketa a nije 1% nego 2,5% MikÅ”iƦ imao viÅ”e od Kosorice a na kraju 2,5 % manje, znaĆØi razlika skoro 5 % !!!
MesiƦ juĆØer sa smjeÅ”kom koji puÅ”e neinteligentni veli kako se on sigurno nije dogovarao oko glasova jel, kako bi on sa viÅ”e od 51 %doÅ”ao na 48!
Prvo laže jel nigdje nije imao "viÅ”e" od 51% nego po htv anketi 50,87% a na svim ostalima 48%. A htv je vjerodostojna kad veli da je na trgu na skupu za MikÅ”iƦa bilo 1000 ljudi, a u novinama vele 3000, pa na htv drugi dan 2000, a na netu kažu viÅ”e od 5000 !!!

4. Razumio sam ja jako dobro samo kaj sad govoriÅ” nekaj drugo, nisam malouman.

5. Odakle ti znaÅ” koje je glasove ko kome "ukrao"?
Da nije bilo MikÅ”iƦa glasao bi za Leticu koji je uz Rajha jedini poÅ”ten ispao nakraju izbora. Koja Kosorica te spopala ?! Na kraju nije loÅ” nit Petrak koji je bio zadnji samo kaj je luzer pa niko nije glaso za njega a jadan i nije bio nigdje, kao u blokadi.

6. Napokon si napisala neÅ”to pametno. To potpisujem, MesiƦ je zaista to, jedini je ocijenio inteligenciju biraĆØa i prilagodio se tome, " laži, laži, laži me ti me lažeÅ” najbolje, gati, gazi gazi me, ti to radiÅ” najbolje " !!!

7. Pogledaj prvi dio pjesme gore.
Da si nezaposlena sigurno nebi glasala za MesiƦa jel nakon silnih godina njegova vladanja i ponižavanja hrvata neznam di bi te on mogao zaposliti, (hm, možda i bi.). Osim ako misliÅ” ĆØekati joÅ” 15 godina pa direktno u penziju.

8. Kojih mrtvih 52% di je to imao ???
ƈitao sam gro anketa i nigdje nije imao viÅ”e od 48%. No i to je previÅ”e, tu stoji tvoja poredba sa inteligencijom hrvata.

9. Ja na svom primjeru vidim da vjera je sve. Bez nje je ĆØovjek izgubljen te takvima treba pomoƦi.

10. ako nisi dosad, nit neĆØeÅ”

11. Šta preostaje luzerima u svijetu nego da se druže ( narodna)

12. Kaj se haaga tiƦe a trankripata posebno....nebi sad da nemoram na ispovijed !

13. Nema veze kaj su ginuli drugi da sad možemo priĆØati uopƦe i da nas ta praÅ”ina nije zakopala?

14. srami se, sad bi ti nekaj rekao ali iz poÅ”tovanja prema HBK neƦu.
Koliko si ti dala i kome ? Da MikÅ”iƦ doĆ°e na vlast napokon bi mogli drugima slati dovoljno a ne da ni za svoje nemamo, no katolici su jedini slali i Å”alju. I nema on kaj podnijet poraz jel to je prevara a ne poraz i to kaj radi radi radi glasaƦe svojih, i mene i hvala mu, tako se to radi kod ljudi koji se znaju izboriti za svoje pravo, ljudi koji zaradjuju krvavo od svoga rada i truda a ne kao neki na ponižavanju hrvata.

15. Samo poĆØni kopat, trebaÅ” pomoƦ ?
Daj Bože da tim tunelom odu svi posluÅ”nici onih koji su nas upropastili a vrate se sjajni struĆØnjaci i sposobni ljudi koje su danaÅ”nji na vlasti potjerali jel su bili zdrava konkurencija !!!!

Chiara

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, hvala hranim se od "komplimenata" ljudi koji nemaju argumente....

mozda ih nemam ni ja, ali jos uvijek od tebe nisam cula ni vidjela niti jedan konkretan plan odredjenog kandidata...

iskreno slazem se s tobom oko jednog... ne ne lazem da sam nezaposlena, i da najbolje mi je bilo kad je Racan bio premijer... koliko se god netko nebi slagao samnom... dakle definitivno bolje nego sada

hvala merkat, kopat cu i napravit cu dovoljno mjesta za tebe da i ti prodjes...
Laughing

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi Merkat, moje pitanje o Borisovu identitetu samo je odgovor na Igorovu konstataciju kako Dalmatinci nemaju blage veze ko je Boris, jer su Dalmatinci južno, a zna se - Å”to južnije to tužnije. Bitno da je Subotica dovoljno sjeverno pa je nivo informiranosti tamoÅ”njih Hrvata na zavidnoj razini. Ipak im ja ne bi dala da glasaju, nek biraju oni svog predsjednika. Smile (Igore, žao mi je, znam koliko ti je stalo, ali živiÅ” u Subotici, studiraÅ” u Italiji, a ti bi odluĆØivao u Hrvatskoj?? Za tebe mi je logiĆØnije da biraÅ” talijanskog predsjednika buhahahaha )

I Merkat, zaÅ”to ti misliÅ” da su moje rijeĆØi izraz jala? One su samo izraz razoĆØaranja lažima onih koji su nam do sad priĆØali kako žele dobar život svima i ne samo njima.
I ĆØini mi se pretjerano Å”to veƦ nekoliko puta usporeĆ°ujeÅ” Borisa s Isusom. Daj, brate..
I nemoj mi persirati jer mi je neugodno. Embarassed

Priznajem da ima neÅ”to u tom jugu (pogotovo kad zapuÅ”e malo jaĆØe, ovdje svi polude- valjda od soli), al ja bih ovdje sa zadovoljstvom naglasila kako ovoga puta moji sugraĆ°ani nisu u veƦini podržali hadezejovog kandidata. Iskreno se nadam da Zadar napreduje, te da ti rezultati nemaju veze s time Å”to je u Zadru navodno iziÅ”lo najmanje ljudi na izbore.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
merkat

PostanoPostano: sri 05 sij 2005, 23:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara napisa:
Hehe, hvala hranim se od "komplimenata" ljudi koji nemaju argumente....

mozda ih nemam ni ja, ali jos uvijek od tebe nisam cula ni vidjela niti jedan konkretan plan odredjenog kandidata...

iskreno slazem se s tobom oko jednog... ne ne lazem da sam nezaposlena, i da najbolje mi je bilo kad je Racan bio premijer... koliko se god netko nebi slagao samnom... dakle definitivno bolje nego sada

hvala merkat, kopat cu i napravit cu dovoljno mjesta za tebe da i ti prodjes...
Laughing

Chiara, cinis se cijepljena protiv zdravog razuma.
Ti si od onih kojima mozes cijeli dan se trudit objasnit da je u podbe dan ali ono ce se pravit ludo i ironcno ponavljat svoje.
Konkretno ? mislim da sam bio konkretan, no ako zelis konkretno, graficki i u brojkama, moze zasto ne...
Plan Miksica je ovakav.
20% prvo svake godine pojednostaviti administraciju kako bi se time omogucilo(nasi povratnici bas zbog toga ne zele ulagati, pa se rasprodaje strancima koji nas gaze) ama bas sve. Od ulaganja u tehnologije koje je drugi plan od takodjer 20% ulaganja viae, svake godine. Dalje zbog pojednostavljene administracije sva ulaganja dolaze utoliko vise, pa i ona koja si ti pominjala kao kljucna no malo si se precjenila u ocjeni da e predsjednik razmisljati o vrticima i skolama. Na njemu je naime da stvori prostor za sve , kako bi LOKALNA(postoje i izbori za to ) vlast a ne predsjednik o tome odlucivali.
Slijedece je 20 % godisnje smanjivanje duga na koji placamo lihvarske kamate koje nas koce i kojima nas ucjhenjuju, od MMF-a zamrzavanjem placa kako bi bili dovoljno slabi te u toj situaciji samo vise rasprodavali njima nase firme gdje bi oni za male novce nakon koju godinu vratili ulozeno a ostatak naseg bijednog zivota bi im mi robovali. Zato je to jako vazno.
I sta je najbitnije, Miksic je rekao kako , ako to ne ostvari, sam odlazi. jeli to iko rekao od ostalih koji vec 15 godina obecavaju, ne ispunjavaju i nikome nista, i ljudi opet glasaju za njih, pa da se ubijes !!!!!!!!!!
Konkretno je je jos pricao Miksic, jako konkretno no neda mi se sad pisat, ako te ista zanima pitaj.

Slazem se da je bilo bolje kod Racana nego hdz-a, tu si potpuno u pravu.

Kaj se kopanja tice moze, nakon kaj sam vidio oko izbora kako funkcioniraju ljudi na vlasti i oporbi te mediji kako su povezani s njima i mafijom , vjeruj mi da ce nam trebati bager za taj tunel. Wink

Winnetou

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 0:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
20% prvo svake godine pojednostaviti administraciju kako bi se time omogucilo(nasi povratnici bas zbog toga ne zele ulagati, pa se rasprodaje strancima koji nas gaze) ama bas sve....
Slijedece je 20 % godisnje smanjivanje duga na koji placamo lihvarske kamate koje nas koce i kojima nas ucjhenjuju...

Ajme konkretnosti, ne mogu da se ne odvalim od smijeha belji se belji se belji se
A zaÅ”to ne smanj dug za 50, ili 100%, zaÅ”to ne rjeÅ”i sve odmah, ko John Wein, zaÅ”to da ĆØeka?

Pa sad vidim tko je "cijepljen protiv zdravog razuma", i to konjskom dozom. Pa nigdje nisi napisao KAKO??? Kako Ʀe smanjiti dug za 20%, kako Ʀe smanjiti administraciju za 20% godiÅ”nje? KAKO? Ne ĆØujeÅ”? KAKO???

Mislim, ja bih je radije skinuo za 30%, u biti, ako glasate za mene, ja Ʀu ukinuti potpuno sve državne dugove i živjeƦemo u blagostanju.

Dalje mi reci majstore, KAKO Ʀe to predsjednik države sa svojim ograniĆØenim ovlastima napraviti??? Å ta se vraƦamo na predsjedniĆØki sustav? TeÅ”ko Ʀe mu to Kanader dozvoliti. A ako ne, slobodno si proĆØitaj koje su njegove ovlasti.

Na jednoj drugoj temi sam se uvrijedio na tvoje "niske startove", no kad sam ovo do kraja proĆØitao, niÅ”ta ti viÅ”e ne zamjerim Laughing Jednostavno, presmjeÅ”no i prezeleno je! hop Pozdrav!

"Bijelac loži toliku vatru da ne može sjesti pored nje ni da se ogrije"
igor

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 13:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala nato sto tako 'lijepo' govoris o hrvatima iz vojvodina... neka...

meni je to jedan od nacina povezanosti s mojom maticnom domovinom. i zelim biti sudionik toga sto se dogadja u hrvatskoj, jer ce poslije ta ista vlast u hrvatskoj odlucivati POMAGATI ili NE POMAGATI hrvate u inozemstvu... i zbog toga bi hrvati u dijaspori trebali imati prava glasa, jer je to nesto sto se tice njih samih konkretno. jer maticna drzava hrvatska se brine za sve hrvate u svijetu.. ili bi bar trebala po ustavu..

drugo, miksic me je jako iznervirao sto je predao neku tuzbu ustavnom sudu bez ikakvih dokaza. tako da je pokazao zapravo jednu dozu neozbiljnosti. ako i dodje kojim cudom do ponovnih izbora (mada cisto sumnjam) glasovao bih opet za borisa... ali ako napravi neku stranku ili ako se kandidira s nekom listom negdje, necu ga podrzati pa ni lud. to ce samo biti onda jos jedna blijeda kopija BERLUSCONIJA i KARICA, dakle osoba koje imaju interes se jos vise obogatiti kroz politiku...

nikako predsjednicki sustav, jer onda vidite sto sve moze predsjednik uciniti u SAD. katastrofa.
Chiara

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mozda jesam cijepljena protiv zdravog razuma, jer kao i svaka bolest, dobis ju u abnormalnim kolicinama pa se moras cijepiti, a neki su ovdje u ovoj drzavi ocito imuni sami po sebi na razum..... neide te direktno merkat...

nego znate sta mene najvise zivcira, sto svi, ama bas svi misle da smo mi hrvati budale imbecilne s balkana, jer se ponasaju ko da su proizveli nuklearnu bombu samo zato sto imaju ideje o boljoj buducnosti, a mi cemo sve kliseje progutat ko da su nam servirari tortu

Winnetou pljesak

merkat

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Winetou, tesko mi je raspravljati kad je netko jako nisko kao ti.
Naime ako si primjetio moji postovi nisu takvi da bi se nekome svidio, nedajem podrsku nekome kako bi drugoga diskreditirao, obracam se direktno a ne ulijecem kao kauboj(sorry indiano) jel mi to netreba, Istina zamjerim se nekima koji nisu na razini ali to je pravi nacin, tako filtriran lose i ostanem u kontaktu sa onima koje obicno cijenim i postujem.

Ajmo sad polako, dakle ja sam odgovarao chiari na pitanje konkretnog programa jednog kandidata, ustvari jedinog koji je bio jako sirok u obrazlaganju no nisam sve rekao, mozda sm trebao jel uvijek ima ogranicenih koji neznju sami zakljucivati.
a nit ne poznaju materiju pa neznaju kako sistem funkcionira.
Retorika ti je vise kaubojka pa bolje promijeni ime u John Wayne.
Da je zaista Miskic budala sto sudim po tvojoj reakciji, zar bi toliko ljudi glasalo za njega?
Zar bi ga se toliko uplasila na vlasti da sve cine da ga diskreditiraju, cak su njegovu vozacu postavili ekspolziv u sve 4 gume te je auto dozivio nesrecu. no ti ne pratis, ti gledas filmove na tv.
Na internetski portalima su bile ankete u kojima je Miksic ne bio treci ili drugi, nego obavezno prvi !
Na nekim portalim su clanci, komentari, forumi gdje su mnogo skolovaniji i s mnogo vecom podlogom od tebe Winetou ljudi i tamo mogu pricati bs o tih 20 % a ne sa tobom.
probaj(makar zbunit ce te) na forumima financijskim rec takvu glupost kioju meni govoris, dobro, predsjednicke ovlasti jesu ogranicene, no ocito pojma nemas koje su. No to sam naveo kao faktor ogranicenja, no ovome kaj si ti naveo nema veze. Ali zatoje rakao(i potpisao i ovjerio kod biljeznika) iksic , da ako nece uspjeti u naumu da ce sam otici.
ako se imalo razumijes u businees(makar sumnjam) znat ces da svaki covjek koji se sve sam stvorio nedaje obecanje, pogotovo garancije koje sigurno nemoze opravdati. Greske se takve dogadjaju klasicnim politicarima koji obecavaju a nemaju pojma o struci, no pametniji imaju svjetnike ali to je manjina.
Naime tih 20 % administracije je osnovni uvjet, no 20 je najmanji problem, ti se sprdas u svom neznanju no da je rekao i 40 % bilo bi vrlo moguce, o nemam sad tu prostora za litanije ali ako bas zelis i to cu ti objasniti. Kad se otvori tih 20 % sve ostalo kaj sam naveo je moguce, pa procitaj jos jednom.
No ako nisi primjetio, jas am ustvari samo navodio program a nisam odvjetnik Miksica, ali sam ti ipak objasnio makar nevjerujem da ima koristi to za tebe, i time sto si se sprdao, sprdao si se svim glasacima pokazavsi ih glupima i naivnima !

merkat

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 18:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore, prestrasno je to sta si napisao !
Glaso bi za Miksica predsjednika a ne za stranku...koje obrazlozenje....
Da bi se obogatio kroz politiku ?
Znas li ti koliko je njegovo bogatstvo sada ?
Znas li da je Berlusconi bio milijarder prije politike ?
I sta da sad kazem na sve ovo, moram reagirati jel je prestrasno , onda se zamjerim mnogima koji tako lupetaju i tada su svi protiv mene.
Daj se pojavi netko pametan!!!!!!!!!!

Chiara napokon si nekaj pametno napisala, ustvari sad cak misli da i jesi pametna, smo da jos neke konce povezes !
Mozda sam preuranjeno te podcjenio, no jos uvijek mislim da si u zabludi oko politicko-ekonomske situacije, no to je vise stvar medija i nekretanja u intelektualnim krugovima.
Promjeni drustvo, kapacitet ti je puno siri .

igor

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neka, samo ti i slicni kao ti, merkat, glasujte za miksic na parlamentarnim pa ako pobjedi vidit cete kako ce ici dalje hrvatska..

treba se uciti iz primjera susjedne srbije ili jos bolje italije... u kojoj je berlusconijeva vlada vec 8 godina na vlasti... nije u italiji bas jako veselo..

i nemoj misliti da ako je netko sad bogat da vise nema apetita za novcem.. miksic razmislja kao amerikanac, a to je da je jedino mjerilo NOVAC!!! nikad se njegov apetit nece smanjiti, i pravit ce si zakone tako da bi sebi sve olaksao...

samo pitajte talijane kako im je, i tko sada najvise glasuje za berlusconija u italiji... PODUZETNICI (koji su vec bogati) i najnizi slojevi bez velikog obrazovanja...

al neka, znamo svi za onu cuvenu HISTORIA MAGISTRA VITA EST, jedini problem je sto nikad to ne primjenjujemo vec se uvijek moramo prvi opeci...
merkat

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore, priznajem da si u pravu, to sto kazes je istina i pravilo uglavnom.
No ja vjeujem u Miksica, vjerujem da ima ljudi koji ipak misle, mogu i znaju pomoci a bitna razlika je vrlo vazna.
Naime berlusconi i Karic su u svojoj domovini htjeli biti proroci, imali poslove te krenuli u politiku. sto to znaci ? To da je svaka vlast povezn i u sprezi s mafijom, cak i u americi( Traffic film kao primjer, samo kao primjer). Njih je postavila mafija na vlast koja im je i omogucila bogacenje a sada ih je ucelila kako bi dalje zastitila svoje poslove.
Kod Miksica je druga prica, humanitarno je pomagao domovinu, ok, poslovao je takodjer no i otiso puno prije otimacine i privatizacije, dakle covjek ipak ima ponos. Danas on dolazi k nama bez ikoga ko ce mu utrti teren, ima samo neprijatelje, mafiju, medije koji su s njima u sprezi i opecen narod koji na hladno puse. Donekle s pravom ali je i taj narod vrlo neiformiran i neobrazovan a i pomalo i blesav kad uopce iko glasa za one koji su pali na gro ispita a ne dozvoljava ulazak nekome tko je odlikas u puno tezoj skoli !!!!!!!!

Chiara

PostanoPostano: čet 06 sij 2005, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se s Igorom, ali ipak mislim da MikÅ”iƦ ima neki lobij iza sebe, a vjerojatno cemo saznati koji, nije nuzno da je hrvatski....

merkat

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 10:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da ima ikakav lobi nebi svi bili, ali svi politicari i mediji protiv njega, nije ni pr..uo a veƦ su se naÅ”li pisati gluposti ljudi, bilo je mnogo takvih hrvata dokazanih vani koje smo uspjeli otjerati a sistem tjeranja je bio klasiĆØan udbaÅ”ki, izmisljati neke afere kao npr. obitelj Ecclestone koja je tako odustala od dovodjenja Formule 1 u Rijeku do mnogih hrvatskih milionera koji su svoj novac ostavili vani dok su nama ti udbaÅ”i naÅ”e tvornice i firme prodali strancima koji sad sav novac izvlaĆØe van. Ako niste primjetili baÅ” te države koje su pokupovali(uz blagoslov mitohondrijskih politiĆØara) sve i joÅ” Ʀe kupiti ( naÅ”i Ʀe objasniti kako Ʀe namiriti umirovljenike a za bit Ʀe prodane za novac koji Ʀe kupac vratiti za par godina a sve ostale do kraja naÅ”ih života ĆØist novac izvlaĆØiti van) su zagovornici za naÅ” ulazak u europu (austrija, njemaĆØak, italija, maĆ°arska)a one koje nisu niÅ”ta su protiv(Britanija, Francuska) jel mi smo veƦ sad ustvari kolonija, neki vele austrougarska i oni kioji nas podupiru agitiraju za svoje tržiÅ”te, kako to ne vidite ???

I sad dodje neki kauboj MikÅ”iƦ i oĆØe toj uhodanoj meĆ°unarodnoj ekipi reƦ dosta, nema viÅ”e !
I Å”ta oĆØekivati nego da se svi mediji potplaĆØeni stave u službu micanja MikÅ”iƦa, pa to je tolika lova u pitanju i interesi ĆØiji smo mi robovi da mi nije nisu ni ĆØudni pokuÅ”aji atentata na njega.

Jedino mi je žao kaj neki ljudi ne shvaƦaju to. Jesmo jadni...
Da nije Pape veƦ bih izgubio nadu i da ne volim svoju zemlju i ljude nebih sigurno živio tu.

fat drummer

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 11:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ok, merkat nema se smisla tolko zivcirat
vjeruj mi da miksic nema pojma o cemu govori
kao ni vecina nasih kandidata

naime, on kao predsjednik nema ovlasti za koje on misli da ih ima. ovo nije amerka, ovo nije presjednicki sustav, pace superprezidencijalni sustav. ovo je 4,5 milijunska drzava u kojoj je nemoguce ostvarit miksicev razvojni program. ne lazem je. al ako se prosjecna placa snizi na 2 500 kn, radni dan bude 12 sati i hrvati izadju iz sindikata

miksic nema pojma. u kratkim crtama ovo je jegov opis. ja nemam pojma- boris mikisc
podnio je ustavnu tuzbu. ustavna tuzba je vrlo ozbiljna stvar koja se nemoze podnosit zbog povrijedjenog ponosa. mikisc, taj dobrotvor hrvatski lakomisleno tvrdi, bez dokaza i bez zdravog razuma kako u hrvatskoj ne postoji demokracija, kako su ga pokrali i kako imamo ukrajnski sindrom. hvali ti moguci predsjednice. to je onakvo zastupanje u drzavi i inozemstvu kakvo se trazi i kakvo ti ustav dopusta. znaci borise tvoj cilje je postat predsjednik drzave koja nema demokratske temelje i ti mislis ulagat u nju. sto me dovodi do drugog problema. postoji jedna stvar koja onemougacava predsjednika da vrsi bilokakvu drugu javnu ili profesionalnu duznost u drzavi. zove se ustav. kako miksic misli ulagat u hrvatsku a ne smije jer mu ustav to brani neizravno. on nemoze bit vlasnik velike kompanije, niti u njenom upravnom odboru, on ne moze sklapati poslove za svoje tvrtke. moze potajno, al onda krsi ustav i sam sebi pljuje u lice kao velikom demokrati i legalistu. on eventualno moze lobirat za neku tvrtku, al nece jer mu predizborni program to brani jer tvrdi da nema uvodjenja stranog kapitala.
ovjeravanje kod javnog biljeznika da ce otic ako ne ispuni svoj izborni program je demagogija par excelance. oticic ce i sto onda. hoce li odgovarat za svoj moguci neuspijeh? ne nece.
skracivanje madanta s 5 na dvije dgodine rusi stabilnost izvrsne vlasti i pomice jos vece ovlasti u vladu i na premijera.
njegov plan o smanjnju admin za 20 % je pohvalan al vec preslusan. to se vec pokusava zadnjih 6 godina, cak je i sanadreov program bio usmjeren ka unutarnjem smanjivanju admin. sto je u prijevoduu znacilo njeno okrupljavanje
smanjenje administracije je dvosjekli mac. naime gdje ces s tim ljudima? a pritom imas gospodarski rast od 20 %. bez stranog kapitala. a mandat ti traje dvije godine. i onda je svizac zamotao cokoladu. miksic je dobitnik zlatne kune kao najbolji poduzentnik u hrvatskoj, dakako moramo imat na umu da je to bila zlatna kuna za mali obrt. ne za mali ili srednji obrt vec mali. do deset radnika ili manje. jedna je stvar imat obrt od 10 radnika a druga stvar iz predsjednicke fotolje s gotovo nikakvim ovlastima "upravljat" gospodarstvom drzave koja je u tranziciji s ogromnim vanjskim dugom u kojoj je jedan dio teritorija pod minama a bar trecina na rubu egzistencije, i pritom obecat gospodarski rast od dvadeset posto, smanjenje birokracije (imaju oni i kolektivni ugovor i neka svoja prava), bez stranog kapitala s 350 000 nezaposlenih.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
merkat

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BiraĆØi za glasovanje imali - 15 sekundi!

ƈAPLJINA - ZvuĆØi nevjerojatno kako je ƈapljina mobilizirala biraĆØe za predsjedniĆØke izbore u RH. Od ukupno 6280 biraĆØa s pravom glasa, glasovalo ih je 5626 ili oko 90 posto.
MeĆ°utim, brojke i zakon vjerojatnosti sugeriraju neke nelogiĆØnosti. Naime, ako vrijeme koje je potroÅ”eno za izbore pretoĆØimo u minute, glasovanje je trajalo 720 minuta. Izborni proces u ƈapljini odvijao se na dva biraĆØka mjesta. Ako je svaki biraĆØ potroÅ”io po jednu cijelu minutu, na jedno biraĆØko mjesto moglo ih je iziƦi ni manje ni viÅ”e nego 720. BuduƦi da su u pitanju dva biraĆØka mjesta, dobiveni rezultat je 1440 biraĆØa. Ali ipak, na izbore je iziÅ”lo 5626 biraĆØa!?
Istom logikom, svaki biraĆØ je potroÅ”io 0,25 minuta ili 15,35 sekundi kako bi dao povjerenje nekom od predsjedniĆØkih kandidata. Predsjednik biraĆØkog odbora na jednom od dva biraĆØka mjesta, Dalibor MilinkoviƦ, suoĆØen s tim podacima, kazao nam je kako je nevjerojatno kolike su bile gužve.
ā€” Bila je velika zainteresiranost za izbore, pogotovo poslije misa, ljudi su masovno dolazili ā€” kazao je on.
Vjerovat Ʀemo, ali u tom sluĆØaju kolona koju bi ĆØinili biraĆØi bi trebala biti kilometarska. Svaki od biraĆØa bi trebao kao Carl Lewis potroÅ”iti svoje predviĆ°eno vrijeme i svojih 15 sekundi.
S druge strane se navodilo kako su biraĆØi morali pred biraliÅ”tima ĆØekati i po pet-Å”est minuta. Po toj logici, najviÅ”e, 626 biraĆØa, moglo je iziƦi na izbore. No tada bi odnosi bili puno drugaĆØiji. Jadranka Kosor ne bi dobila, kako je i objavljeno, 5095 glasova ili preko 81 posto.
Neovisni kandidat Boris MikÅ”iƦ je dobio 154 glasa, IviƦ PaÅ”aliƦ 120, Stjepan MesiƦ 117, Slaven Letica 48. I to su zasigurno toĆØni podaci. Jadranka Kosor bi po toj raĆØunici mogla dobiti maksimalno 300 glasova, a ne 5095, kako je objavljeno.
Ovdje se treba prisjetiti lokalnih listopadskih izbora u BiH. ƈapljina ima oko 16.400 registriranih biraĆØa, na izbore je tada iziÅ”lo 8000 ƈapljinaca. Mogli su glasovati na ĆØak 32 glasaĆØka mjesta. MeĆ°utim, i tada se govorilo o nekakvim gužvama.
Zamolili smo i uglednog sveuĆØiliÅ”nog profesora, sociologa i politiĆØkog analitiĆØara Slavu KukiƦa da nam prokomentira ove brojĆØane odnose.
ā€” Po mom sudu, biraĆØu je u takvoj vrsti izbora, od ulaska na biraĆØko mjesto preko identifikacije i preuzimanja biraĆØkog listiƦa do zaokruživanja predsjedniĆØkog kandidata i ubacivanja glasaĆØkog listiƦa u kutiju, potrebno izmeĆ°u tri i pet minuta ā€” kazao je prof. Slavo KukiƦ.
Izborni povjerenici kažu da su katoliĆØki vjernici navalili na biraĆØka mjesta poslije misa. Blizu Osnovne Å”kole "Vladimir PavloviƦ", gdje je i održano glasovanje, nalazi se franjevaĆØka crkva i sveƦenici mogu, uz najbolju volju, održati dvije mise, a ne stotinu misa, koliko bi ih moglo pokriti njihovu teoriju. Uz to, poznato je da ĆØapljinski franjevci joÅ” od lokalnih listopadskih izbora, koji su održani u BiH, povjerenje ne daju HDZ-u i njihovim kandidatima, pa je teÅ”ko povjerovati da bi vjernici nakon njihovih propovijedi masovno potrĆØali dati podrÅ”ku HDZ-ovoj kandidatkinji.
NeÅ”to u raĆØunici ne Å”tima.

Slobodna Dalmacija

fat drummer

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 17:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dopustite da ovo uzmem s kilom soli!!!
ajmo malo razmislit
prema ovom tekstu nemoguce je da svi biraci iz capljine uopce glasuju na izborima. sto je direktno krsenje njihovih ustavnih prava.
nadalje dva izborna mjesta ne znace nuzno dva glasacka mjesta tj. dvije nise u kojima se glasa. moje izborno mjesto br. 345 staglisce ima 5 nisa za glasace, a jedno je izborno mjesto.
da nesto u racunici ne stima, tj. nedostaje zdrav razum

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Chiara

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dali je netko mozda u tu racunicu ubrojao da je vise ljudi glasao ustovremeno? tj zaokruzivalo istovremeno imena? ili nisi ti u biti nikad nisi bio na glasanju pa neznas kako to izgleda.... ako je u zg, na mom glasackom mjestu na izbore izaslo 1100 ljudi, a nije bila neka guzva... onda neznam zasto nebi izaslo i 2800?

fat drummer

PostanoPostano: sub 08 sij 2005, 9:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da da tekst je pisan u slobodnoj dalmaciji, znanom bastionu matematickih i logickih genijalaca

merkat

PostanoPostano: ned 09 sij 2005, 10:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
ok, merkat nema se smisla tolko zivcirat
vjeruj mi da miksic nema pojma o cemu govori
kao ni vecina nasih kandidata

naime, on kao predsjednik nema ovlasti za koje on misli da ih ima. ovo nije amerka, ovo nije presjednicki sustav, pace superprezidencijalni sustav. ovo je 4,5 milijunska drzava u kojoj je nemoguce ostvarit miksicev razvojni program. ne lazem je. al ako se prosjecna placa snizi na 2 500 kn, radni dan bude 12 sati i hrvati izadju iz sindikata

miksic nema pojma. u kratkim crtama ovo je jegov opis. ja nemam pojma- boris mikisc
podnio je ustavnu tuzbu. ustavna tuzba je vrlo ozbiljna stvar koja se nemoze podnosit zbog povrijedjenog ponosa. mikisc, taj dobrotvor hrvatski lakomisleno tvrdi, bez dokaza i bez zdravog razuma kako u hrvatskoj ne postoji demokracija, kako su ga pokrali i kako imamo ukrajnski sindrom. hvali ti moguci predsjednice. to je onakvo zastupanje u drzavi i inozemstvu kakvo se trazi i kakvo ti ustav dopusta. znaci borise tvoj cilje je postat predsjednik drzave koja nema demokratske temelje i ti mislis ulagat u nju. sto me dovodi do drugog problema. postoji jedna stvar koja onemougacava predsjednika da vrsi bilokakvu drugu javnu ili profesionalnu duznost u drzavi. zove se ustav. kako miksic misli ulagat u hrvatsku a ne smije jer mu ustav to brani neizravno. on nemoze bit vlasnik velike kompanije, niti u njenom upravnom odboru, on ne moze sklapati poslove za svoje tvrtke. moze potajno, al onda krsi ustav i sam sebi pljuje u lice kao velikom demokrati i legalistu. on eventualno moze lobirat za neku tvrtku, al nece jer mu predizborni program to brani jer tvrdi da nema uvodjenja stranog kapitala.
ovjeravanje kod javnog biljeznika da ce otic ako ne ispuni svoj izborni program je demagogija par excelance. oticic ce i sto onda. hoce li odgovarat za svoj moguci neuspijeh? ne nece.
skracivanje madanta s 5 na dvije dgodine rusi stabilnost izvrsne vlasti i pomice jos vece ovlasti u vladu i na premijera.
njegov plan o smanjnju admin za 20 % je pohvalan al vec preslusan. to se vec pokusava zadnjih 6 godina, cak je i sanadreov program bio usmjeren ka unutarnjem smanjivanju admin. sto je u prijevoduu znacilo njeno okrupljavanje
smanjenje administracije je dvosjekli mac. naime gdje ces s tim ljudima? a pritom imas gospodarski rast od 20 %. bez stranog kapitala. a mandat ti traje dvije godine. i onda je svizac zamotao cokoladu. miksic je dobitnik zlatne kune kao najbolji poduzentnik u hrvatskoj, dakako moramo imat na umu da je to bila zlatna kuna za mali obrt. ne za mali ili srednji obrt vec mali. do deset radnika ili manje. jedna je stvar imat obrt od 10 radnika a druga stvar iz predsjednicke fotolje s gotovo nikakvim ovlastima "upravljat" gospodarstvom drzave koja je u tranziciji s ogromnim vanjskim dugom u kojoj je jedan dio teritorija pod minama a bar trecina na rubu egzistencije, i pritom obecat gospodarski rast od dvadeset posto, smanjenje birokracije (imaju oni i kolektivni ugovor i neka svoja prava), bez stranog kapitala s 350 000 nezaposlenih.

Fat Drummer ma ova tema postaje malo naporna i ljudima i nama, ja sad ispadam kao neki odvjetnik nekog Miksica za kojeg me bas briga, no ne i za zemlju u kojoj zivim a ti kao vjeran stup sistema za koji najbolje narod zna kakav je !
Teoretski tvoj stav stoji, samo neupucenima a to je i dokaz da veci brbljavac moze uvjeriti narod u svoje, bas kao i mediji koji nam dresiraju um i kao predsjednicki kandidati jel ajo narodu koji mijenja misljenje svakih tjedan dva, ovisno tko je kaj rekao sto se naravno nemoze pouzdano tvrditi. I zato je bitno naci razliku od rekao-napravio.
nemoram pojasnjavati da danasnja vlast je rekla i previse a napravila gotovo nista, a ono sta je napravila je bilo uz njihove ososbne interese.

Ja necu nikoga nastojati u nesto uvjeravati jel bi to bilo potcjenjivanje inteligencije ljudi koji citaju ali cu navesti svoja razmisljanja i konkretne stvari. Sjecas li se icega da je vlast obecano ispunila? Ne mislim na sacicu derutno sramotnih stanova(i tu su zaradili mitohondriji) ili kaj su jucer 12 branitelja otisli u krapinke toplice?
Obecan je isto tako suludo kako ti kazes za Miksiceva obecanja da ce se smanjit PDV i vratit dug umirovljenicima. Ekonomski analiticari kazu-smoubojstvo financijskog aparata! U pravu su kao i tvoja teza o placama i sindikatima. Eto sad kosorica prica nekim fondovima za umirovljenike, prije je druga pjesma bila, puno borbenija, no ona je bila za doc na vlast a sada je realnija jel sad vec kad si na vlasti mozes i izbore prilagoditi ako se koji birac sjetio da lazes. PDV? Pa cak su u srbiji smanjili s 20 na 18%. Kako obecanja izvrsiti, pa tako sto ne suludo obecavati ako nemas ama nikakav program osim nacelan s stupidnim izjavama kao poticanje malog i srednjeg poduzetnistva s kojime se s pravom sprdas. Globalizacija nas prozdire na spavanju a nasu ce privredu nosit takvi? Smijesno, ili pak tragicno !
Za obecanja trebas imati prvo ljude koji imaju znanje a njih si odbacio, npr. Vedris, Srica pa skoro i Radman i mnogi drugi. A sta ce pametni tamo gdje se igra namuljazu, tamo nema mjesta za takve. Mnogi su Hrvati poneseni srecom za dobitkom vlastite domovine pokusali se vratiti sa zivim kapitalom kojeg spomnijes i kojeg Miksic jamci(j.am.c.i. ne obecaje) ali ne, drugi igraci su zaigrali nintendo s malim hrvatima, zauzeti joystickovi, eto ljudi odustali, kazu, kad dodje prava vlast u kojoj ce sposobni bit a ne podobni, no takvoj nit traga nit glasa, ovi naasi se ukorijenili, imaju sve, novine, tv, logistiku i samo nas vrte u krug sa dokazano nesposobnim ljudima. Cak i u zadnje vrijeme ljudi neodustaju, jucer u vecernjem covjek prica kako je odustao jel su mu rekli da bez 200.000 eura nece dobiti nit jedan papir ! Vidis nije lako maknut tu ekipu, puno ljudi hrani taj lanac, zato je Miksic realno rekao 20 % koje sa sobom povlaci barem toliko ulaganja sto donosi mnogo radnih mjesta....to je samo pocetak...no mi jadni prevareni milion puta ne vjerujemo. Pa zasto bi, super nam je !
Reci Miksic nema pojma je najmanje suludo, covjek koji je od nicega sa svojom glavom izgradio bogatstvo sa 30 patenta i izuma, 50 tvornica, prodaje u 70 zemalja, gdje inzinjer prima 75.000 dolara a kv radnik 45.000 godisnje. Prodaje u kini gdje svi proizvode i prodaju van !!!
Medalje i prva mjesta u 200 milijunskoj americi, najekoloskoja tvornica u americi, veze i poznanstva sa mnogim privrednicima u svijetu koji sele proizvodnju u slovacku, tursku, madjarsku a nama dolaze pokupovati nase tvornice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zasto ? trebam li i to objasnjavati kad nadjes neku manu na staklenim nogama , budem.

I to sto govoris o 12 vremenu, o placi od 2500 kn, je tako se da izvest nesto kao i sto je amerika snizila dolar da bi povecala ulaganja, vidim da kuzis ekonomiju no to nije nuzno ako poznajes nas aparat gospodarstvni.
Ni najmanje nije nuzno.
To sto je podnio ustavnu tuzbu neznam kaj je tu sporno, pa znas li tko sve i zbog cega to smije ? Zar prvara na izborima nije to ?
Kako nemozes povuc paralelu s ukrajinom ?
Pa i tamo su varali na zbrajanju glasova, ankete vele jedno a rezultati drugo, samo kaj ej tamo zapad stajao iza Jurscenka a ne Janukovica koji je bio putinov igrac. Tako je i s nama , europa je za mesica jel im ide uz mlin, prilagodjava nas njihovim potrebama, ako mislis da je Gotovina imalo bitan faktor ond nemoramo dalje ni raspravljati.
I da ova drzava nema demokratke temelje, ni najmanje !
Predsjednicke ovlasti su takve da svi znaju o njima a pjma nemaju....
osim toga Miskis je rekao, ako ne ispunim obecanja odlazim, zasto to nitko ne kaze i zasto niko nijeza mandat od 2 godine i sto je tu tako nestabilno ako predjednik nema nikakve ovlasti ?
Miksic je ve ulozio u hrvatsku 10 mil. eura, no da dodje na vlast naravno da nebi mogao svojuu proizvodnju seliti u hrvatsku sto mu nije nit namjera neznam odakle si to zakljucio, no povukao bi od grupe 100 ma neka smo 5 % vec je preokrenuo hrvatsku !
a zato bi ju preokrenuo kad nam je ovako dobro, zar ne ?
Pitas me kuda s administacijom, konicom naseg gopodartva, rucnom kocnicom ????????????????????????
Jel dalje trebamo razgovarati ?
Govoris o 350.000, nije toliko nego 300.000 i naravno da niede bez stranog kapitala o kojem je Miksic 1000 puta rekao da je kljucno, ka ssad ti brijes? No ne lazni kapital kad neko da 800.miliona dolara za neku firmu a za dvi godine zaradi duplo, dkale kao da nam je posudio a mi mu vracamo s duplim kamatama svake godine do kraja zivota ??????????
Ne Miksic misli o kapitalu koji ce izrvano donijeti nasi ljudi izvana i stranci a ne kupiti nas za male novce i zvlaciti lovu van, nasu,prodanu u bescjenje, dakle npr. dodje toyota u Karlovac, zaposli 8.000 ljudi pokrene jednu regijiu koja domino efektom pokrece druge usluzne djelatnosti i novac reinvestira u tehnologije, radna mjesta proizvodnju, a konkretno je rekao da sima koji nece poslovati s nasim uvjetima(ugovorima) da nemoraju, da cemo naci druge, takomposluju, Irska, portugal, malta, Slovacka, madjarkao koja na sje prestigla pa cak i kupuje nasu Inu najajcu firmu, a jesmo bijada....
No ti fat znas da on nemju pojma, glavno d ti znas i ekipa na vlasti pa kako nam je tako nam je, i ne zasluzujemo bolje.....

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.