HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 19 lis 2019, 17:51. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Terri Schiavo - pravo na život ili pravo na..!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Tko je za vas Terri Schiavo?

Simbol borbe za život, podržavam borbu 
100%
 100%  [ 7 ]
Osoba s kojom nemam veze, svejedno mi je 
0%
 0%  [ 0 ]
Podržavam pravo na izbor (smrt ili život) 
0%
 0%  [ 0 ]

Ukupno glasova : 7

Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 8:08
PostNaslov : [ostale teme] Terri Schiavo - pravo na život ili pravo na..!
Citiraj i odgovori

Ovo je nevjerojatno, pratim ovu temu od njene aktualizacije i Å”okirana sam. Svime. Zakonom, doktorima, cijelim svijetom! Kako je moguƦe da suprug ima veƦa prava nego roditelji koji su joj "dali" život? Kako je moguƦe da se u danaÅ”njem, nazovi moralnom svijetu legalizira brutalno ubojstvo? Mi koji smo daleko moramo moliti, moramo uĆØiniti sve, trebali bi izaƦi na ulice, protestirati, cijeli svijet bi se morao ujediniti kao kod one nesagledive katastrofe u Indoneziji! Ljudi moji, ako ovo proĆ°e, ubojstvo postaje legalno. Å to je slijedeƦe? Sterilizacija žena koja imaju degenarativnih bolesti u familiji? Ubojstvo autista i drugih ljudi sa psihiÅ”kim poremeƦajima? Ovo je Hitlerovo nasljedstvo. NajveƦe zlo u rukama kneza ovoga svijeta. Ne dajmo mu pobjedu jer sutra to može biti svatko od nas. Borimo se za život, za dobro. Kao katolici se ne možemo i ne smijemo izolirati od ovoga.

http://www.justicecoalition.org/petition2.htm -ovo je link za peticiju

BVB

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 8:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I opet se u meni iznova javlja isto pitanje: kud plovi ovaj brod?! Confused

To je kad ljudi žele izigravati Boga. Tko uopƦe ima pravo na odluku do kad Ʀe trajati neĆØiji život? Ma nemaju ni roditelji, ni suprug, ni mi sami... To pravo pripada jedino Njemu - po kojem smo stvoreni i otkupljeni...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao prvo, nisam upuƦen u temu.

Ja sam neÅ”to naĆØuo da ta osoba ne može živjeti bez pomoƦi i hranjenja putem aparata. I da nije pri svijesti, tj u komi je. Onda se postavlja pitanje da li uopƦe živi, ili ga aparati održavaju u stanju vegetiranja

Nemojte me odmah napasti, možda sam krivo povezao.

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam ni ja previse upucen. Ali Gandalfe gdje je granica zivota i smrti? Da li je moguce povuci neku crtu i reci s ove strane je smrt s ove je zivot? Koliko je ljudi bilo klinicki mrtvo pa su ozivjeli, koliko je ljudi bilo i po nekoliko godina u komi pa su se probudili? Nije na nama da sudimo tko je ziv a tko mrtav. Isus je uskrisio Lazara koji je vec tri dana bio u grobu.

Tko je kao Bog?
klara

PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U zadnjih par tjedana bilo je ĆØak nekoliko sluĆØajeva ljudi koji su bili "otpisani", u komi, za koje lijeĆØnici nisu davali nikakve optimistiĆØne prognoze, sumnjali su da Ʀe se ikada probuditi, a kamoli da Ʀe nakon toga moƦi funkcionirati... a onda se dogodio neoĆØekivani obrat, "ĆØudo"...Posljednji sluĆØaj je žena koja se nakon 18 godina probudila iz kome. I pred njom je dug oporavak. A mislili su da Ʀe, ako se jednoga dana i probudi - biti "biljka"...

arkandeo

PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao sto sam rekao nije na nama da odlucujemo kad je netko ziv a kad je mrtav. Trebamo napraviti sve sto je u nasim rukama da ih odrzimo na zivotu, ostalo je u Bozjim rukama. A na nama je da sklopimo svoje ruke i uperimo svoj pogled u nebo.

Tko je kao Bog?
Gandalf

PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ja govorim o tome kad osobu na životu održavaju jedino aparati. Dakle, sama ne bi mogla preživjeti, a to nije koma (koma je stanje bez svijesti, ali sa najosnovnijim vitalnim funkcijama)

Jel se o tome ovdje radi?
Meni se ĆØini da je i Crkva spominjala neÅ”to u kojima se prilikama ĆØovjeka može odspojiti sa aparata ako su oni jedino Å”to ga drži na životu.

Znas sta...
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 31 ožu 2005, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, mislim da je bilo razgovora o tome, al ne znam toĆØno...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: pet 01 tra 2005, 6:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sa svima se slažem. Terri je nažalost umrla. JuĆØer sam bila pomalo euforiĆØna, evo sada mirno moga stava.

Svatko tko je sluÅ”ao samo ono Å”to su prezentirali domaƦi mediji reƦi Ʀe kako je ta osoba biljka. No nije bilo baÅ” tako. Upitno je naravno kome i koliko vjerovati. Postoje svjedoĆØanstva kako je Terri reagirala na majku, kako je plakala, postoje neurolozi koji ne mogu pouzdano tvrditi da je njen mozak potpuno disfunkcionalan. Terri je primila posljednju pomast. Pitam se zaÅ”to ako je po tvrdnjama zagovornika smrti veƦ mrtva. ƈemu ta simbolika ako ona nije viÅ”e ĆØovjek i ako je veƦ bila mrtva? SveƦenik koji je dao posljednju pomast je rekao kako nije mogla progutati hostiju, pa joj je dao blagoslovljeno vino. Ovdje je intrigantno kako je ona iÅ”ta mogla progutati ako joj je cjevĆØica izvaĆ°ena. Kažu kako njen muž nije pružio potpunu skrb za nju, odbio je milijun dolara kako bi ju ostavio na životu. Za koga taj boksa bi rekao moj brat Smile Ne vjerujem kako bi Isus ovo odobrio. Ni u kom sluĆØaju. Održavanje na životu nije skupo, a mi smo totalno u neznanju. Tko zna doli Bog da li bi ta osoba živjela jednom normalno. Postoje ljudi koji su se nakon 20 godina probudili iz kome. Neki ĆØak tvrde kako su znali Å”to se oko njih dogaĆ°a ali nisu mogli reagirati. Zamislite tek tu patnju ako je Terri bila svjesna. Tek smo na putu spoznavanja postojanja duÅ”e (govorim o svijetskoj spoznaji).
ƈemu onda borba za svaki život, ĆØemu terapije do zadnjeg ĆØasa kod osoba koje umiru od raka, side i drugih neizljeĆØivih bolesti. Postajemo nehumano druÅ”tvo. Ovo je stvarno suzna dolina. Možda je ipak svjetsko stanje za neku drugu temu...

Pozdrav svima i blagoslov

vasha

PostanoPostano: pet 01 tra 2005, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo me podsjeti na jednu priĆØu iz mog kraja...
Jedna mlada, prekrasna djevojka udala se i ostala trudna, blizance je nosila. LijeĆØnici su joj rekli da bira - ona ili djeca. Ona nipoÅ”to nije htjela pobaciti i odluĆØila je roditi... Nakon roĆ°enja djece, pala je u komu. Njeni sinovi su veƦ poÅ”li u osnovnu Å”kolu... Ona je joÅ” uvijek u komi place

Valentina
klara

PostanoPostano: pet 01 tra 2005, 8:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
Ma ja govorim o tome kad osobu na životu održavaju jedino aparati. Dakle, sama ne bi mogla preživjeti, a to nije koma (koma je stanje bez svijesti, ali sa najosnovnijim vitalnim funkcijama)

Jel se o tome ovdje radi?

Terry je disala samostalno, rad srca joj isto tako nisu stimulirali aparati... Imala je cjevĆØice za dovod hrane i vode, a to su joj prije dva tjedna iskopĆØali. Doslovno, ovo nije bila eutanazija, veƦ ubojstvo... (makar je, po mojem, svaka vrst eutanazije - ujedno i ubojstvo).

Iskreno, ne znam odobrava li Crkva bilo kakvu vrst iskljuĆØivanja s aparata pa ĆØak i u sluĆØajevima kad ĆØovjek samo vegetira... Al Ʀu se raspitat kod onih koji su po tom pitanju "doma" pa vam javim... a ako u meĆ°uvremenu ovdje naleti netko tko zaista zna stav Crkve po pitanju iskljuĆØivanja s aparata u posebnim sluĆØajevima - piÅ”ite....

klara

PostanoPostano: pet 01 tra 2005, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iscrpno o stavu Crkve spram eutanazije možete pronaƦi na:

http://www.ftidi.hr/WPozaic2.htm

Edmond_Dantes

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 01 tra 2005, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad krenete razmiŔljati o ovakvim stvarima, zapitajte se samo jedno: Tko je kao Bog?
Ako smo Njegovom voljom doÅ”li na ovaj svijet, s Njegovom voljom i odlazimo jer bili smo prah i u prah se vraƦamo. Njen život i svi napori da se održi na životu bili su samo zato da se On proslavi. Sad su to oduzeli ... Da parafraziram Sveto pismo: ona je postavljena na propast mnogima ... ona je znak osporavan ...
Terri, vidimo se gore ...

'Evo ... sve ĆØinim novo ...'
klara

PostanoPostano: pet 01 tra 2005, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
I opet se u meni iznova javlja isto pitanje: kud plovi ovaj brod?! Confused

To je kad ljudi žele izigravati Boga. Tko uopƦe ima pravo na odluku do kad Ʀe trajati neĆØiji život? Ma nemaju ni roditelji, ni suprug, ni mi sami... To pravo pripada jedino Njemu - po kojem smo stvoreni i otkupljeni...

RazmiŔljali smo, odatle smo i krenuli...

Ariadne

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 03 tra 2005, 23:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kako je srednji vijek bio jednostavan!
nema cjevcica niti aparata koji te mogu 20 god odrzavati na zivotu...nema eutanazije, nema kome. bas zgodno, zar ne?
malo ti pozli i hop! vec si gore!
meni bas dobro zvuci.

tili bi,tili bi mo-ru...
Natty

PostanoPostano: pon 04 tra 2005, 7:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo samo stav Vaticana o tome. Primam njihov newsletter pa je unutra i komentar za Terri.

TERRY SCHIAVO: RIGHTFUL DISTRESS FOR A LIFE INTERRUPTED

VATICAN CITY, APR 1, 2005 (VIS) - Last evening at 7:20, Holy See Press Office Director Joaquin Navarro-Valls made the following statement about the death in the United States of Terry Schiavo, the Florida women who had been in a so-called persistent vegetative state for 15 years:

"The circumstances surrounding the death of Mrs. Terry Schiavo have rightly upset consciences. A life was interrupted. Death was arbitrarily anticipated, because feeding a person can never be considered as drastic therapy.

"There is no doubt that there can be no exceptions to the principle of the sacredness of life, from conception to its natural end. In addition to being a principle of Christian ethics, this has also been a principle of human civilization.

"It is to be hoped that, because of this dramatic experience, a greater awareness of human dignity will mature in public opinion and that this will lead to greater defense of life, even on a legal level."
OP/DEATH SCHIAVO(NAVARRO-VALLS VIS 050401 (170)

BVB

Helena

PostanoPostano: pon 04 tra 2005, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MA, UVJERILI SMO SE KOLIKO JE DEBILNA TA NACIJA (AMERI)

BEZ OBZIRA NA NJENO 'VEGETIRANJE', ONI SU JE UBILI!

Helena
Ycteris

PostanoPostano: pon 04 tra 2005, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemoj ni poĆØinjat s tim da opet ne izgubim živce...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Helena

PostanoPostano: uto 05 tra 2005, 14:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Nemoj ni poĆØinjat s tim da opet ne izgubim živce...

ma, ne poĆØinjem... samo nisam mogla a da ne kažem svoje miÅ”ljenje.

Dragi Bog Ʀe je zagrliti, budimo sretni zbog toga pljesak

Helena
Mash

PostanoPostano: uto 05 tra 2005, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Helena napisa:
MA, UVJERILI SMO SE KOLIKO JE DEBILNA TA NACIJA (AMERI)

BEZ OBZIRA NA NJENO 'VEGETIRANJE', ONI SU JE UBILI!

UŽAS!!!!!!

jednako kao i to Ŕto joŔ uvijek imaju smrtnu kaznu- monstruozno!!!!
samo Å”to su se kroz povijest i razvoj od one elektriĆØne stolice pomakli na injekcije sa otrovom, valjda im je u gledaliÅ”tu bilo pregrozno gledat prženje na stolcu , pa da si malo olakÅ”aju su uveli "elegantnije" metode ubojstva.... uh, kako me to može uzrujat i izbacit iz takta....
neƦu viÅ”e, jer bi mogla svaÅ”ta napisat...

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

sike

PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A onda se usudi jedan bush izraziti suƦut zbog smrti Pape a prije samo koji dan je pokazao prst na dolje da se Terri ubije..
God bless America!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
pingi

PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U potpunosti se slažem sa Siketom. Nema Å”ta, ako netko zna biti dvoliĆØan i to dokazivati, iz dana u dan, cijelom svijetu - onda su to definitivno politiĆØari! Mad
No, o njima je najbolje uopƦe ne priĆØati, jer mi moglo svaÅ”ta izletit. Želim vam samo reƦi da mi se ova anketa sviĆ°a. Svaka ĆØast Å”to ste je stavili, neka se ĆØujem miÅ”ljenje i hrvatske mladeži... Wink
Ycteris

PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E sad kad ste veƦ poĆØeli, o ovoj temi bi se dalo priĆØat, al radije neƦu... Twisted Evil

Ŕteta kaj nema merkata... Laughing

klara

PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Merkat je na putu do petka naveĆØer... jako sretan

Mash

PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 22:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TRAŽIMO MERKATA, DAJTE NAM MERKATA Laughing Laughing Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation pljesak pljesak pljesak

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.