HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 20 lis 2019, 4:17. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] DOMOVINSKI RAT - kroz tvoj stav
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
MM

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 15 tra 2004, 19:12
PostNaslov : [ostale teme] DOMOVINSKI RAT - kroz tvoj stav
Citiraj i odgovori

Draga braƦo i sestre u Kristu,

evo dopustite mi da Vam ponudim joÅ” jednu temu, a stava sam da bi i o njoj trebalo progovoriti. Danas nitko ne može negirati iznimno važnu ulogu Domovinskog rata u ostvarenju stoljetne težnje hrvatskog naroda za samostalnoƦu i slobodom.
U vrijeme kada si svi, ama baÅ” svi, dopuÅ”taju razliĆØite analize Domovinskog rata, postavljam pitanje: imamo li mi kao mladi katolici pravo izreƦi i svoj stav o navedenoj temi? Onako, kako mi mladi znamo, objektivno, ali srĆØano... Sasvim je razumljivo da u vrijeme kada su se o biti i smislu Domovinskog rata izjasnila kako država tako i Crkva, i mi kao kameni temeljci ovoga druÅ”tva možemo objektivno, ne politikanski, ne sa krivim namjerama, veƦ onako s katoliĆØkom rasudnoÅ”Ć¦u koja je temeljena u Kristovom izvoriÅ”tu hranjena Duhom Svetim, koji puÅ”e gdje hoƦe, prozboriti par rijeĆØi o ĆØinjeniĆØnoj povijesti koja je zauvijek promijenila ishodiÅ”te hrvatske buduƦnosti: od roba (iliti sluge, ako baÅ” želite), postajemo sami krojaĆØi svoje sudbe.
Lijepo vas molim, poÅ”tovana braƦo i sestre u Kristu, da se javljajuƦi na ovu temu, vodite kako srcem, tako i razumom, ravnajuƦi se onom Kristovom: ljubiti svakoga ĆØovjeka...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
MM

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 6:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BraƦo i sestre,
osjeƦam da bi mnogi imali Å”to za reƦi...
stoga izvolite... Shocked
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
vasha

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se sjeƦam hrvatskih vojnika sa krunicom oko vrata koja kao da je postala dio njihove odore... i ĆØitala sam brojna potresna svjedoĆØanstva Hrvata koji su bili zlostavljani... ƈinjenica je da je u ovom ratu poginulo tisuƦe Hrvata, a Srba nekoliko stotina. Svaki je ĆØovjek vrijedan! Svaki je život vrijedan! Ali uz ovakve ĆØinjenice, zar je potrebno pitati se tko je bio agresor, a tko žrtva? Kako BiH može dijeliti narod koji je u njoj bio napadnut, žrtva? Ali, važno je moliti, moliti za snagu oprosta, ljubavi, za suživot. A kazna Ʀe svakoga gore stiƦi, Bog Ʀe najpravednije svakome suditi.

Valentina
spavanko

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.iskon.hr/crnakronika/page/2004/04/16/0134006.html

i ima i nema s ovom temom veze. ovo me intrigiralo: 10 zupnika (svecenika) su sudjelovali. kad nadjem malo vise vremena napisem vise

make love, no war
Chiara

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nikad ne zaboraviti, ali ne umrijeti u mržnji moj je stav.
Nisam ni mislila odgovarati na ovu temu, zbog "zamora materijala", ali sad ĆØula jednu dobru pjesmu na tu temu.

Edo Maajka feat. Marchello - Suze

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sunĆØica

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam da je vrijeme domovinskog rata bilo jedno bolno razdoblje za sve nas u Hrvatskoj .Mi u Rijeci i nismo doživjeli neke strahote osim isĆØekivanja naÅ”ih oĆØeva s ratiÅ”ta ali znam ljude koji su dolazili tu u naÅ”e krajeve s jednim hlaĆØama , jednom majicom i jednim cipelama. BuduƦi su bili smjeÅ”teni viÅ”e manje po hotelima odmah se digla buka oko toga kako oni uniÅ”tavaju naÅ” imovinu kako su nam svi hoteli uniÅ”teniv !nitko tada nije mislio da same domove tih ljudi!Kada sam prije dvije godine bila na susretu mladim u Osijeku posjetili smo i Vukovar .Bilo je zbilja teÅ”ko nama priznajem razmažencima doƦi i suoĆØiti se s takvim ĆØime !najradije bi svi zatvorili oĆØi i zaĆØepili uÅ”i jer je bilo tužno jako tužno gledati na tisuƦe bijelih križeva na Vukovarskom groblju!tada sam se upitala ĆØemu sve to?ipak samatram da ne treba globalizirati Å”to se tiĆØe srba.Meni su osobno svi ljudi jednaki tj. gledam ih kao zasebne individue !oni koji su haraĆØili po Slavoniji nesumljivo Ʀe platiti kaznu joÅ” i za ovoga života , to sam sigurna ! ne paÅ”e mi to Å”to se nakon rata stvorila jedna vrsta mržnje prema Srbima smatram da ma kakvi agresori bili nesmijemo mi ovako mali previÅ”e suditi , a najmanje smijemo vikati na javnim mjestima : "Ubi , ubi , ubi Srbina..."Å”ro se deÅ”avalo pred vrlo kratko vrijeme!!!time ta masa dokazuje da su isti kao oni!!!!

pozdrav od SunĆØy
MM

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 14:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Å”to velite na naÅ”u Crkvu u to vrijeme? Kroz glas pokojnoga uzoritog kardinala KuhariƦa, pozivalo se Hrvate na zadržavanje humanosti, na opreznost, pozivalo se da se NE ƈINI OSVETA... Crkva je i u to vrijeme (kao i u liku blaženog kardinala Stepinca) dala znaĆØajan doprinos oĆØuvanju dostojanstva...
A krunice... pa valjda je svima jasno da uz briljantni um vojnih osoba je trebalo i neŔto viŔe za pobijediti tada jednu od najsnažnijih vojski svijeta...
Molitva i krunica... u obranu Domovine... i svoga naroda...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje!
MM
vasha

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SunĆØice slažem se s tobom, isto tako smatram da je za rat kriva iskljuĆØivo politika! To smatram jer sam imala prilike sresti se s "obiĆØnim" ljudima, bilo Srbima, bilo Muslimanima, bilo Hrvatima, i sigurno nitko od njih nije želio ni volio rat! Rat je željela i vodila politika, a obiĆØni, mali ljudi, nisu imali niÅ”ta s tim! Prisilno su morali biti u ratu! I zato smatram da ne treba biti protiv Srba i Muslimana, iako sam izrazito protiv sklapanja bilo kakvih koalicija sa njima na državnoj razini (pritom ne mislim na sadaÅ”nju BiH, iako je i ona umjetna i na silu sklopljena i održavana!), jer povijest je jednostavno pokazala da mi skupa sa njima ne možemo biti!

Valentina
MM

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 15:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vasha, lijep pozdrav,
možeÅ” li mi komentirati na posljednjim izborima, Å eÅ”eljevi radikali dobijaju viÅ”e od milijun glasova...za njih je ipak ĆØovjek glasao, zar ne?
Da me ne bi krivo shvatili, normalno je da ne smijemo generalizirati, normalno je da katolik nikoga ne mrzi niti treba gajiti osjeƦaje nepodnoÅ”ljivosti...ali nije li i to neki znak razmiÅ”ljanja i dobrog dijela naroda u Srbiji ili se varam? Ne znam, to bi bilo kao da u Hrvatskoj za onog radikala 'Å varca' glasa milijun Hrvata...to bi ipak bio neki znak, slažeÅ” li se ili ne? I misliÅ” li da je previÅ”e jednostavno tumaĆØiti nitko nije kriv nego politika? Zar politiku ne vode ljudi? Zar politiĆØare sluÅ”a (ili ne sluÅ”a) narod???
Reci,
a tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
nata

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 17:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isto tako su govorili Srbi kad je ovdje vecina glasala za Tudjmana... Mislim da se njihovi radikali drukcije prezentiraju u njihovim medijima nego u nasim. Prema tome, pada u vodu svako generaliziranje...

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
vasha

PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O nato vidim da se mi politiĆØki ne slažemo, ja sam osobno za HDZ i TuĆ°man mi je ĆØovjek i pol (o kraĆ°ama njegove stranke nakon rata, u privatizaciji veƦ to ne bih mogla reƦi, da je bilo toga, to priznajem) uglavnom nipoÅ”to ga ne smatram radikalom! A MM Å”to se tiĆØe tih izbora... ok, radikali, velikosrpstvo.. ali mislim da ipak malo tko od njih želi baÅ” RAT! Ne znam, ovdje si me zaskoĆØio/la (ne znam jesi m ili ž). Ipak, stvarno, kome je viÅ”e do krvi i ratovanja, zar naÅ”e zemlje nisu viÅ”e natopljene krvlju i patnjom i suzama, zar nismo veƦ zasiƦeni od toga, nije li vrijeme da to prestane?

Valentina
dodododoprecjednik

Spol: muško
PostanoPostano: ned 18 tra 2004, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja ne bih mozda toliko o nasem krscanskom stavu nego cisto o onom ljudskom, racionalnom... Smatram da se ljudi previse okrecu proslosti, evo tu je u pitanju domovinski rat. Istina je, taj rat je na svima ostavio tragove i to ostaje, to boli. Ali NE TREBA SE VRACATI NA PROSLOST I JADOVAT NAD NJOM: TREBA SE OKRENUTI BUDUCNOSTI I TRUDITI SE DA ONA BUDE STO BOLJA I DA NE PONAVLJAMO ISTE POGRESKE. Mnogi su u tom ratu izgubili svoje najblize. Cak i mi koji nismo osjetili sto znaci rat u pravom smislu, osali su tragovi... Ja se sjecam, za vrijeme rata skoro svaki put kad smo odlazili od kuce u skloniste plakao sam. Tad sam jos bio klinac i nisam niti razumio sta je ustvari rat. Ali sam vidio na televiziji sta rat cini. Jednostavno, sad kad gledam, nema te stvari za koju se vrijedi boriti ubijanjem i mrznjom, osvetom... Evo bas sam veceras gledao na dnevniku;dolje u Iraku su opet ubili nekakvog vodu i snimka djece(10-ak godina) u uniformama s oruzjem u rukama. Pa zar to ima smisla?! Tamo se dijete vec sa 10 godina uci ubijati. Pa kakav je to uopce mentalitet ljudi. Sigurno ne normalan. Znam da ce ovo mozda grozno zvucat, ali ja bih najradije da se svi oni amerikanci, i svi ostali maknu, okruze podrucje da nitko ne moze van ili unutra i nek se ovi kolju kolko hoce. Znam da ovo grozno zvuci, ali jednostavno mislim da nema drugog izlaza. U svakom slucaju treba moliti za sve njih. Evo, mogli bi kad cemo zajdeno molit posebno njih ukljucit u molitve... Ali nema smisla da Bush svakog dana dovlaci sve vise i vise vojnika i svaki dan ih vise umire. Spanjolski predsjednik je dobro napravio kad je naredio povlacenje svih spanjolskih vojnika sto prije moguce...
Eto, mislim da je ovo dosta za sad. Malo jesam skrenuo sa Domovinskog rata. Vise sam se okrenuo ratu kao takvom. Ali mislim da ste shvatili...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
MM

PostanoPostano: pon 19 tra 2004, 5:49
PostNaslov : NEUMJESNA USPOREDBA
Citiraj i odgovori

Vasha, MM je muŔkog roda.
Nato,hm, ne možeÅ” ni u jednom jedinom sluĆØaju usporediti TuĆ°mana sa Å eÅ”eljem. TuĆ°man je bio prvi predsjednik Hrvatske samostalne i demokratske, od svijeta priznate države.
Srbi su pokrenuli ĆØetniĆØko-srpsku akciju osvajanja (agresiju) na Hrvatsku.
Hrvati su se branili.
I obranili.
Istina, na žalost mnogih.
Tako da bi cinik rekao da i joÅ” neĆØije tvrdnje padaju u vodu...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
nata

PostanoPostano: pon 19 tra 2004, 17:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad je ovakva tema u pitanju uvijek sebi kazem da necu nista rec jer ce netko skuziti krivo. Pa opet...
Niti jednom rjecju nisam iznijela svoj stav o Tudjmanu, jer o tome ne bih ovdje,vec je ono bila samo paralela koja je trebala podsjetiti kako mediji utjecu najvecom mjerom na formiranje stavova i javnog mnijenja. Znaci, tamo se o Seselju ne pise i ne govori isto sto i ovdje, tamo ljudi (a najvise je onih neupucenih, koji informacije dobivaju putem medija, isto kao i kod nas) znaju ono sto im se servira. Pa i ako je nekakva vecina glasala za njega, to ne znaci da je milijun ljudi mahom radikalno orjentiranih. Isto tako, oni su smatrali, u Tudjmanovo vrijeme, da je ovdje izabran radikalni vodja, pa su tako mislili da su svi Hrvati desnicari, da ne kazem nesto gore.

Eto to je cijela poruka. Nadam se da je razumljivije. Ispricavam se ako se netko osjecao lose.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
sunĆØica

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 8:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heej !smatram da je ovo nesporazumijevanje da to tako nazovem nepotrebno ! zar se svaki put iznova moramo vraƦati na taj grozan rat!ja Ʀu reƦ joÅ” samo neÅ”to -moramo biti svijesni da su za rat krivi politiĆØari i samo politiĆØari , a ne mali ljudi kao mi !politiĆØari napune glave graĆ°anima kojekakvim idejama , a onda dok se jadni zaluĆ°eni priprosti graĆ°ani u nadi za boljim životom bore na frontama gdje su ti politiĆØari , njihovi sinovi , unuci ,na fronti ?????da kako da ne, sa puÅ”kom na ramenu ĆØekaju novi dan......ili si možda masiraju leĆ°a u nekom jacuzziu izvan lijepe naÅ”e ....... Surprised

pozdrav od SunĆØy
Daniel

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo joÅ” jedne teme oko koje Ʀemo se sigurno složiti MM. Ja držim da Je Domovinski rat bio obrambeni rat hrvatskog naroda protiv nabujalog velikosrpskog nacionalizma i Å”ovinizma koji je prerastao u otvorenu agresiju i etniĆØko ĆØiÅ”ĆØenje na Hrvatsku. Bilo bi takoĆ°er glupo negirati da zloĆØina nije bilo i s hrvatske strane, ali treba imati na umu da smo mi vodili obrambeni rat. ZloĆØini poĆØinjeni s hrvatske strane uĆØinili su pojedinci kojima se treba suditi, ali u Hrvatskoj a ne u Hagu, i krivce ne treba tražiti meĆ°u hrvatskim generalima nego meĆ°u pojedincima, pa ne može jedan general znati Å”to je u glavi svakog vojnika.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
MM

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 10:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uh, potpisujem svaku tvoju rijeĆØ, Danijele...
Tko ima uÅ”i neka ĆØuje,
MM
Daniel

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drago mi je da smo se napokon složili. ƈinjenica je da je svaki rat kao takav negativan, ali recite mi dali znate za rat u kojemu nažalost nisu poĆØinjeni zloĆØini.
jedna od ludih

PostanoPostano: pon 26 tra 2004, 11:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne volim teme koje smrde na politiku, no ĆØesto mislim da se trebam izjasniti jer ako to ne uĆØinim mnogi koji smatraju da samim time Å”to sam katolik moram se svrstati uz odreĆ°enu politiĆØku opciju.
Svakako da je Domovinski rat bio obrambeni rat, da su se Hrvati (u Hrvatskoj) iskljuĆØivo branili. I moj je otac bio branitelj, bio je i ranjen. No, da je poĆØinio kakav zloĆØin, smatram da bi trebao biti pravno sankcioniran. Ne postoji opravdanje za za razbojstva, ĆØovjek koji moli krunicu trebao bi plakati dok puca na bilo kojeg brata ĆØovjeka, a pljaĆØke i ubojstva s bilo koje strane su uvijek i jedino zloĆØin. Tako mislim da ĆØak i ako moj otac neÅ”to takvo uĆØini mora na sud. To ne znaĆØi da Ʀu ga ja osuditi. Caru carevo, a Bogu Božje.
Å to se tiƦe zapovijedne odgovornosti, da li je razrednik kriv ako nije sprijeĆØio ili barem sankcionirao ponaÅ”anje svojih nasilnih uĆØenika (nego im je dopustio da maltretiraju svoj ili drugi razred)?

Lude svijeta izabra Bog..
Daniel

PostanoPostano: pon 26 tra 2004, 22:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna od ludih sve Å”to si rekla stoji. Po meni je trenutaĆØno najveƦi problem taj Å”to za ratne zloĆØine koji su poĆØinjeni u vrijeme Domovinskog rata i rata u BiH sude oni koji su imali sve moguƦnosti, i uostalom moralnu odgovornost, te ratove sprijeĆØiti a to nisu uĆØinili. Nego su stalno neÅ”to neuspijelo pregovarali i zatvarali oĆØi nad agresijom, ĆØiji su produkt i ratni zloĆØini najgore vrste.
jzekic

PostanoPostano: uto 27 tra 2004, 13:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s ovim Å”to je Daniel rekao i samo bih joÅ” dodao, ta tko ima pravo da Sudi doli onaj tko stvori sve u svemu Bog i Otac naÅ” nebeski Kralj nad zemljom i ĆØitavim svemirom!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: ned 02 svi 2004, 20:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

franjo tudjman je, svidjelo se to nama ili ne, bio jedan od odgovornih za ovaj rat... on je skupa sa milosevicem i izetbegovicem pio kavu i tamo se dogovarao oko cijelog scenarija.. meni je samo jako zao sto je cijeli narod morao zbog tih kretena patiti...

rat je bio nesto strasno, i sigurno se je mogla napraviti ova prelijepa hrvatska drzava bez rata, ali bila je jako losa politika koja se vodila... i losi politicari, koje neki sad smatraju svecima jer su napravili hrvatsku.. a da li se ljudi pitaju na kakav su je nacin napravili.. kakav krvav nacin? i cija li je to samo odgovornost.. niposto ne samo milosevica, vec svih politicara na svim stranama...

bilo je ratnih zlocina na svim stranama, zato se ne moze vagati tko je vise kriv.. to bi bilo totalno pogresno, po meni.. jedino sad Bogu mozemo zahvaljivati sto imamo nasu Hrvatsku i necemo je dati vise nikada.

nadam se da ce ljudi sad moci u miru zivjeti nakon svega ovoga sto se dogodilo...
jzekic

PostanoPostano: ned 02 svi 2004, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se nebih baÅ” s tobom složio, svaki rat je loÅ”, no zar smo trebali stati i gledati kako oduzimaju naÅ”e, gospodare tuĆ°im...nije istina da je jednak zloĆØin s obe strane, žrtva i agresor se nikako nemogu izjednaĆØit...gledam neke dan na tv kako se plaƦa velika odÅ”teta nekim srbima jer su izgubili nekog u ratu, a tko Ʀe platiti odÅ”tetu naÅ”im majkamo koje su izgubile nebrojeno mnoÅ”tvo sinova, kojima želim vjeĆØni mir i tihi san u Gospodinu!

Neka im je vjeĆØni pokoj i laka Hrvatska zemlja!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
igor

PostanoPostano: ned 02 svi 2004, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:
Ja se nebih baÅ” s tobom složio, svaki rat je loÅ”, no zar smo trebali stati i gledati kako oduzimaju naÅ”e, gospodare tuĆ°im...nije istina da je jednak zloĆØin s obe strane, žrtva i agresor se nikako nemogu izjednaĆØit...gledam neke dan na tv kako se plaƦa velika odÅ”teta nekim srbima jer su izgubili nekog u ratu, a tko Ʀe platiti odÅ”tetu naÅ”im majkamo koje su izgubile nebrojeno mnoÅ”tvo sinova, kojima želim vjeĆØni mir i tihi san u Gospodinu!

Neka im je vjeĆØni pokoj i laka Hrvatska zemlja!

nisam rekao da smo trebali gledati kako oduzimaju nase... to nisam rekao... rekao sam da do rata nije smjelo niti doci... a podrzavam sve vojne akcije koje su u tom ratu bile sprevedene i koje su bile u cilju vracanja svih hrvatskih teritorija..

zrtva, bez obzira da li je srpska ili hrvatska je jednaka... to moras priznati... postoji agresor, to se zna... ali mislim da u ratu se ne moze reci tko je bio BOLJI.. nitko nije bio dobar... ja, ipak, zahvaljujem svim braniteljima sto su branili hrvatsku, i svim palim braniteljima takodjer... ali isto tako se stidim onih koji su pljackali i ubijali... a i takvih je bilo, moras priznati...

hrvatska jeste bila napadnuta, i to je cinjenica... samo bi lud covjek rekao da to nije tako bilo. dakle, nije isto napadati i braniti se.... ali jos uvijek cvrsto stojim iza toga da je svaki zlocin jednak pred Bogom... a i ja ga smatram takvim... nema opravdanja za onakve grozote koje su se dogadjale u ratu...
i jos jednom ponavljam, hrvatska se branila i to je meni jasno...
jzekic

PostanoPostano: ned 02 svi 2004, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da slažem se, no obrana, ĆØuvanje vlastitog života nije zloĆØin - jer se od neprijatelja zlobnog treba se braniti.A pljaĆØke i ubijenje bez povoda tj. bez osobne ugroženosti, svakako osuĆ°ujem.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.