HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 21 lis 2019, 20:33. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Duhovne vježbe u samostanu
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
merkat

Spol: muško
PostanoPostano: pon 01 kol 2005, 12:40
PostNaslov : [ostale teme] Duhovne vježbe u samostanu
Citiraj i odgovori

Da li tko zna gdje bi se moglo obaviti duhovne vjezbe u kakvom samostanu na moru pri nekoj pustopoljini u miru ?

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 01 kol 2005, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e,stvarnonemreÅ”strpitpareklasamdaƦutijavit... Wink

ono za Å”to znam (a da odgovara tvojim kriterijima) je benediktinski samostan u Ɔokovcu iznad Tkona... na PaÅ”manu...
koliko mi je poznato, oni imaju i individualne duhovne vježbe, nije nužno da moraŔ bit u nekoj skupini...

kontakt osoba je o. Jozo MilanoviƦ, a broj telefona je 023/805-771
(imam taj ukucan u mob, a ak su ga u meĆ°uvremenu mijenjali - zovi informacije... Laughing Laughing Laughing )

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 01 kol 2005, 19:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala Klarise....

Nakon 238 sms-a odlucio sam se za ovu radikalnu mjeru kad ne odgovaras..bleeeeee

majĆØika

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 01 kol 2005, 21:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZaÅ”to baÅ” mora biti pustpoljina? Ja sam lane bila kod Isusovaca u Osijeku, voditelj je bila s.Ljiljana RadoÅ”eviƦ i bilo je super. Iako je centar grada.

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
merkat

PostanoPostano: pon 01 kol 2005, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja ti zivim u centru pa imam vec frustracije od toga, zelja mi je bas pustoljina ili kak bi se u narodu reklo " tam di je Bog rekel laku noc " , jel nema mi bolje nego u nekoj izolaciji ( koji kupanac nebi bio los za napacenu dusu Rolling Eyes ) se opustiti i koncentrirati na molitvu i tako se obnoviti a nelose bi bilo i nesto raditi konkretno. Nisam na drogama al brijem kako bi neki tezi fizicki rad bio koristan za izbijanje lose energije i ustvari odmor.

sunshine20

PostanoPostano: pon 01 kol 2005, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

na ĆØokovcu ti je odliĆØno..preporuĆØam ti to i ja..deĆØki s frame su bili proÅ”le godine i imaju prekrasna iskustva..ora et labora!! Laughing

vi ste svijetlost svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
majĆØika

PostanoPostano: uto 02 kol 2005, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Modrave????

klara

PostanoPostano: uto 02 kol 2005, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo mala ispravka Å”to se tiĆØe broja telefona benediktinskog samostana ƈokovac (merkat zna, ali možda joÅ” nekome zatreba), u meĆ°uvremenu je promijenjen, novi broj na kojeg možete s dogovoriti duhovne vježbe:

023/285-263 ... hvalamerkat

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 03 kol 2005, 10:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kak je na Modravama ?
Se more tam dojti onak kad nije guzva, ma ok su meni omladisnske radne akcije i to, al nesto onak , pravi mir za duhovne vjezbe, ne neka guzva, a rad je naravno dobrodosao...treba zaradit gojblec ! Wink

vasha

PostanoPostano: pet 05 kol 2005, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Kak je na Modravama ?
Se more tam dojti onak kad nije guzva, ma ok su meni omladisnske radne akcije i to, al nesto onak , pravi mir za duhovne vjezbe, ne neka guzva, a rad je naravno dobrodosao...treba zaradit gojblec ! Wink

Ja ti preporuĆØam samostan u Slanom (gradiƦ pokraj Dubrovnika) - ali zimi! Bila sam nekoliko puta i to je iskustvo koje se ne može rijeĆØima opisati! A samostan se nalazi na samoj rivi, imaju prekrasnu crkvu, veliki vrt pun naranĆØi, sa stražnje strane se nalazi izlaz koji vodi odmah na plažu... ma savrÅ”eno je!
merkat

PostanoPostano: pet 05 kol 2005, 17:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imas li broj telefona ili adresu. Zasto bas zimi ?

vasha

PostanoPostano: ned 07 kol 2005, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Imas li broj telefona ili adresu. Zasto bas zimi ?

Nažalost nemam, to ƦeÅ” morati sam saznati preko informacija. Zimi zato Å”to je pusto, nema žive duÅ”e, mislim da ljeti ima veliki broj turista. Zimi se ĆØini kao da je to napuÅ”ten grad, stvarno ne možeÅ” nigdje ĆØovjeka vidjeti! A meni to odgovara tijekom duhovne obnove, pa pretpostavljam da bi i tebi tako bilo bolje!
merkat

PostanoPostano: ned 07 kol 2005, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je Vasha bas mi to treba, sam ok je i bilo koje vrijeme osim ljeta.
Pingi evo vec su dva lokaliteta poznata, Cokovac i Slano, nadam se da cu jos koje mjesto prokuzit pa kad se odlucim da imam koga gnjavit da me primi. Mislim da je duhovna obnova najbolji odmor jel molitva i rad najbolje opustaju. Naravno rad u miru.

majĆØika

PostanoPostano: pon 08 kol 2005, 11:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O Modravama se možeÅ” informirati na SKAC portalu, ali ako ti treba mogu pribaviti i tel. jednog deĆØka koji je bio???

merkat

PostanoPostano: pon 08 kol 2005, 11:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ali na Modrave nebi isao jel tu guzva, sve puno mladezi, najcesce popunjeno uvijek. Vise mi odgovara tamo gjde je sto manje ljudi i komunikacije, mir Bozji, na nekom zabacenom mjestu, zasad mi se Cokovac i Slano cine idealnim al probat cu jos saznat jel bolje je imati sto vise opcija ako neke iz nekih razloga propadnu.

Coje

PostanoPostano: ned 14 kol 2005, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Kak je na Modravama ?

Merkat, preporuĆØam ti onda komune sestre Elvire (Cenacolo),... Tamo ti je red, rad i disciplina na tako zavidnom nivou da nitko osim bivÅ”ih ovisnika ne bi to mogao normalno podnositi,... Tri krunice dnveno (sad možda i ĆØetri),... rad, rad, druženje, rad, rad, komunikacija, anĆ°eli ĆØuvari... Vjeruj mi - bila bi ti to turbo obnova,... Laughing Laughing Laughing

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 16 kol 2005, 10:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Godisnji u rujnu kad planiram zapalit za Lurd ak se ne izjalovi kao i uvijek.
Te duhovne planiram ozbiljno ali me je malo i strah. Kako mi je puna kapa svega u zivotu bojim se da mi se ne svidi pa ostanem, tako da za sad kruzim oko samostana kao macak oko vruce kase. Cool

Coje

PostanoPostano: uto 16 kol 2005, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Merkat, bez straha,... Ne možeŔ pogrijeŔiti. To ti je jedan izlet u samoga sebe i posjet Bogu koji stanuje u tvome srcu,... Ne kažem da je to lagano ili ugodno, ali je sigurno korisno, a na kraju rezultira pravim zadovoljstvom,.. Laughing

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
majĆØika

PostanoPostano: uto 16 kol 2005, 11:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bojiÅ” li se onoga Å”to bi sam o sebi mogao otkriti?? To je ipak najteži dio bilo kakvih duhovnih obnova i vježbi. No, tko kaže da je lako biti sam sa sobom?? Ja sam rekla da Ʀu u proljeƦe iƦi na vikendicu kod svekra sama, posve sama- bez struje i vode, a to znaĆØi da neƦu pobvjeƦi sama od sebe, i to, priznajem, nije laka odluka jer ju odgaĆ°am joÅ” od proÅ”log ljeta- no osjeƦam da u meni sazrijeva i da Ʀu ipak... neƦe biti lako, no mislim da mi je neophodno.... Zato- ao djelujeÅ” po savjesti, sigurno neƦeÅ” pogrijeÅ”iti, pa ĆØak i ako ostaneÅ”! ƈudni su putevi Božji, ali uvijek za dobrobit nas- koliko god bili neshvatljivi za nas samo ljude.

Tonka

PostanoPostano: pet 19 kol 2005, 6:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Te duhovne planiram ozbiljno ali me je malo i strah. Kako mi je puna kapa svega u zivotu bojim se da mi se ne svidi pa ostanem, tako da za sad kruzim oko samostana kao macak oko vruce kase. Cool

Nekako mi se ĆØini da bi morao Å”to prije na takve vježbe ako si planirao:
1. ako ti je dosta svega, vjerojatno Ʀe ti pomoƦi da isprazniÅ” kapu i kreneÅ” u nove pobjede jako sretan
2. a ako ti se svidi, bit ƦeÅ” sretniji Å”to prije ostaneÅ” za ozbiljno jako sretan

U svakom sluĆØaju, sretno jako sretan Mislim da su svi forumaÅ”i uz tebe...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.