HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 16 lip 2019, 3:23. Pogledaj neodgovorene postove
Jehovini svjedoci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jesu li Jehovini svjedoci krÅ”Ć¦ani?

Da 
5%
 5%  [ 4 ]
Ne 
81%
 81%  [ 56 ]
Ne znam 
13%
 13%  [ 9 ]

Ukupno glasova : 69

Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 7:25
PostNaslov : Jehovini svjedoci
Citiraj i odgovori

Prenosim dio s Križa života:

Iako Jehovini svjedoci sebe smatraju krÅ”Ć¦anskom sljedbom, ono Å”to nauĆØavaju o Kristu ne dopuÅ”ta im da nose njegovo ime. Prema njihovu nauku Isus Krist je zapravo arkanĆ°eo Mihael koji je ĆØudesnom silom Božjom prenesen u krilo Djevice Marije kako bi se na taj naĆØin mogao roditi kao savrÅ”eni ĆØovjek. Zvijezda koja se spominje u Bibliji nije Božji znak mudracima da naĆ°u Isusa, nego Sotonin znak svom sluzi Herodu kako bi pronaÅ”ao i ubio dijete Isusa. Osnovna kristoloÅ”ka zabluda Jehovinih svjedoka je nijekanje istine da je Isus Krist vjeĆØno preegzistentan. Prema njima Jehova je stvorio Isusa Krista, koji prema tome, nije vjeĆØan i nije pravi Bog. Oni ga svode na sredstvo kojim se Jehova služi kad stvara sve ostalo.

Igrom sluĆØaja doÅ”la sam u doticaj s knjigama Jehovinih svjedoka i upravo me zainteresiralo zbog teksta navedenog gore i zbog oca Jamesa koji je takoĆ°er rekao kako oni nisu krÅ”Ć¦ani.

U njihovim knjigama stoji kako Isus jest božji sin, ali ne bog. Oni ne priznaju Presveto Trojstvo, ali ne i Isusovo božanstvo.

Å to vi znate o njima?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 16:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iznimno su iritantni i obracaju mi se sa "mlada osobo"
zele me spasit a to izuzetno iritira
u savskoj imaju neku veliku dvoranu, ali to me ne iritira
letci koje djele su dosadni i pogadjate vec iritanti
uzasno su pesimisticni jer cekaju nekakv kraj svijeta (svi znamo da ce se to dogodit tek 2548....)
bas kao i politicari ne daju se otjerat s kucnog praga
tvrde da sotona vlada zemljom
znaju bibliju napamet i tumace je fatalisticki i vrlo arbitrarno cesto i sofisticki

potpuno nekrscanski zelim im svima poreznu reviziju

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najbolje žrtve za svoje spike pronalaze upravo kod katolika koji su nezadovoljni s Crkvom i onda im daju sve,pa i duŔu te okolo glume apostole i propovjedaju,dok netko na vrhu te piramide zadovoljno broji novce,njihove nekretnine i ostalo.

Ali to povezujem s Crkvom jer Ŕto to oni njima nude a ne Crkva da odlaze tamo?Pod Crkva najviŔe mislim na nas..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

PostanoPostano: pon 17 lis 2005, 8:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se, no poznajem neke ljude, krÅ”Ć¦ane definitivno koje lako upadaju u njihove zamke, koji ĆØak neke nauke prihvaƦaju kao logiĆØnije (npr. nauk o Presvetom Trojstvu) i pitam se kako tim ljudima objasniti da su u zabludi.

Coje

PostanoPostano: pon 17 lis 2005, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to mislite zaÅ”to protestanti ne prelaze u jehovine svjedoke?? Zato Å”to protestanti jako dobro poznaju Sveto Pismo. Jehovci ne mogu smisliti krÅ”Ć¦ane koji poznaju Bibliju - poznavaoci Biblije su im smrtni neprijatelji. MeĆ°utim, iako je Biblija najprevoĆ°enija knjiga svijeta nije baÅ” ĆØesto krÅ”Ć¦anima u rukama i zato su rimokatolici najĆØeÅ”Ć¦e žrtve jehovinih svjedoka. Oni krÅ”Ć¦anima prodaju Å”uplje i neutemeljene priĆØe - a krÅ”Ć¦ani ih gutaju jer nisu pouĆØeni u svome niti imaju volje nauĆØiti...

Zanimljiv je taj fenomen kako krÅ”Ć¦ani dok ih netko vrbuje ne žele niÅ”ta nauĆØiti o svome, ali kad im jehovci isperu mozak postaju vatreni zagovaratelji i zadnje jehovske gluposti - gluposti zbog kojih zdrav razum jauĆØe od boli,... Embarassed Embarassed Embarassed

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 6:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je, krÅ”Ć¦ani ne ĆØitaju Sveto Pismo, a župnici ĆØsto propovijedaju kao da propovijedaju djeci, a ne odraslim ljudima (s onim pjesniĆØkim opisima koji ne odgovaraju na pitanja, nego imaju za cilj natjerat ĆØovjeka da ne pita).

Bogu hvala na IvanĆØiƦu i njima služe koji to Å”to rade ne rade kao da rade posao, nego kao apostoli ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 7:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Župnici po meni moraju propovijedati kao da govore djeci jer nismo svi iste inteligencije i nismo svi jednakog obrazovanja. I nije poanta da ljudi nakon propovijedi pitaju veƦ da razmiÅ”ljaju po mom miÅ”ljenju.

Coje ja se slažem s tobom. I ja argumentiram iz Svetog Pisma, no dogaĆ°a se da konkretno Jehovini svjedoci najviÅ”e pažnje u NZ polažu upravo na Ivanovo evanĆ°elje, koje je po meni najsnažnije i najupeĆØatljivije. I upravo od tamo povlaĆØe kako Isus jest božji sin,kako jest RijeĆØ ali ne i Bog i vele kako to nigdje ne piÅ”e u Bibliji. Question Question Question

A najinteresantnije je upravo to da u Ivanovom evanĆ°elju piÅ”e "U poĆØetku bijaÅ”e RijeĆØ, i RijeĆØ bijaÅ”e u Boga, i RijeĆØ bijaÅ”e Bog. I onda ja pitam te ljude ko je tu lud, oni to elegantno zaobiĆ°u i samo vele kako je nauk o Presvetom Trojstvu za njih neÅ”to nelogiĆØno. Pih, kao da je za naÅ” bijedni mozak Bog logiĆØan.

Ma ne bih se ja zamarala, ali radi se o ljudima do kojih mi je stalo. Kako tumaĆØiti Bibliju nekome tko ostane hladan na Isusovu sveƦeniƦku molitvu???

Kad naiĆ°em na neshvatljivo otajstvo ja se samo poklonim ne tražim neku svoju logiku... No nismo svi isti.

Dibidus

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 7:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Župnici po meni moraju propovijedati kao da govore djeci jer nismo svi iste inteligencije i nismo svi jednakog obrazovanja. I nije poanta da ljudi nakon propovijedi pitaju veƦ da razmiÅ”ljaju po mom miÅ”ljenju.

Ali, ne idu djeca u Jehovce, niti idu stare bakice u Jehovce, nego ĆØesto idu pametni ljudi koji traže odgovore i žele ih naƦi, ali im nitko ne daje tog Å”tofa. Jer ih se tretira kao djecu.

Ali kako ne bi ispalo da netko brani RKC od mene, evo mala izjava:
Nisam Jehovin svjedok i ne mislim da su svi župnici loŔi.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 8:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E pa zato si slobodan da ideÅ” kod onoga tko se tebi sviĆ°a. Kao Å”to smo mi ljudi i oni su ljudi. Ne zna svatko prenijeti nauk i ne prima ga svatko na isti naĆØin. No to nije tema, pa bih molila da ne zaĆØatavamo dalje.

Coje

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nekad su mi jehovci iÅ”li na živce - ali kad sam proĆØitao neÅ”to o njima ("zatvor bez zidova" ili sliĆØno) poĆØeo sam ih žaliti. Iskreno mi je žao tih ljudi.

KrÅ”Ć¦anstvo volim jer me potiĆØe na razmiÅ”ljanje i koriÅ”tenje zdravog razuma. Vjera nadilazi razum - ali nije mu opreĆØna. Kod jehovaca se ljdima najprije sustavno ispire mozak. Zamisli ti tog intelektualca koji Ʀe pred ljudima tvrditi da je svijet star 6000 godina i da su sva arheoloÅ”ka iskapanja samo sotonina varka; ili pak da Ʀe se spasiti 144 000 ljudi - a danas u svijetu ima 5000 000 jehovaca, a barem toliko ih je veƦ umrlo. Dakle, možda su im sva mjesta popunjena i viÅ”e se nitko neƦe spasiti,... Toliko nelogiĆØnosti ima u njihovom nauku da ti glava puca od toga. ƈovjek koji razmiÅ”lja svojom glavom nikad ne može postati i ostati jehovin svjedok. Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 7:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Zatvor bez zidova" ? Daj napiÅ”i neÅ”to o toj knjizi. Voljela bih ju proĆØitati...

Ma da, nelogiĆØnosti ko u priĆØi, al opet ljudi hrle u njihov zagrljaj...

Mislim da je Sike postavio dobro pitanje. Å to to oni nude, a da ne nudi Crkva odn. mi?

Dibidus

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedan moj prijatelj je otiŔao u protestante.
Mislim da se ova tema tiĆØe uopƦe prelazaka u druge sekte koje nasljeduju Sveto Pismo u cijelosti ili Njegovom dijelu.

I znam zaŔto je on otiŔa.
To je bilo prije 20 godina.
Osjetio je Božji poziv za živom vjerom.
A on je u Crkvi dobio bakice s krunicom i propovijedi za srednji vijek (karikiram).
dakle, tražio je ono Å”to je Karizmatska obnova dala KatoliĆØkoj Crkvi.
Kako ĆØovjek nije opereƦen je li tko Hrvat ili Srbin nego je bitno da je ĆØovjek ĆØovjek, tako mu nije bilo bitno da li se Crkva zove KatoliĆØka ili Pentakostalna.
Njegov je duh tražio duh 2. Vatikanskog Koncila.
NeÅ”to najbliže tome mu je ponudila Pentakostalna Crkva (ne znam kako se toĆØno zove).
Sada bise sigurno naŔao u Karizmatskoj obnovi RKC-a.

Znam ga, ĆØovjek je izuzetan, ali je zalutao zato Å”to mu naÅ”a Crkva nije dla ono Å”to mu je bila dužna dati, a to je slika Neba.

Možemo se sada pravdati koliko želimo, ali u njegovom sluĆØaju Crkva nije izvrÅ”ila svoje poslanje. I to svakodnevno gledamo ...

PS: ako netko sumnja da sam katollik da Ʀu ime i prezime svog župnika i njegov broj telefona da posvjedoĆØi za mene.
PPS: ZaÅ”to osjeƦam potrebu napisati onakav PS pitam se ... Vjerojatno zbog razine povjerenja? Ma neeee
Natty

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 8:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa priznajem da ni mene ne zadovoljavaju "mrtve" mise, da viÅ”e volim emri, klanjanje s mladima, pjesmu i slavljenje. No osjeƦam se pozvana da ja kao pojedinac uĆØinim sve Å”to znam i mogu kako bih tu istu župu oživjela. I zakazujem po tom pitanju i takvih nas je mnogo vjerojatno i na kraju doista ostaju bakice s krunicom u ruci. I zato ja ne bih krivila župnike, biskupe i crkvu (ili ne bar samo njih) veƦ svakog od nas.

No zaboravih reƦi kako ĆØesto ĆØak i takve mise ostavljaju u meni tako dubok trag, kako se znam ježiti prilikom ĆØitanja EvanĆ°elja, kako mi se ureže reĆØenica i nosim ju danima u glavi i razmiÅ”ljam o njoj. Dakle opet smo doÅ”li na to da treba gledati srcem... I Isus je i na tom mjestu svakako prisutan.

Dibidus

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledo sam neki dan jedan film.
BorilaĆØke vjeÅ”tine i ostali bakraĆØi.
Kaže ovako uĆØitelj treba upoznati neprijatelja ako želiÅ” pobijediti.
A joÅ” bitnije je upoznati sebe.
To Ʀe reƦi: nemojmo pitati Å”to je to dobro kod njih da naÅ”i prelaze tamo, nego Å”to je to loÅ”e da odlaze od nas (a imamo puninu objave?!).
Da bi se to moglo treba kritiĆØki sagledavati naÅ”u Crkvu i sve loÅ”e odbacivati, a dobro ugraĆ°ivati.

Ali kako kritiĆØki sagledavati?
Coje

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:

Da bi se to moglo treba kritiĆØki sagledavati naÅ”u Crkvu i sve loÅ”e odbacivati, a dobro ugraĆ°ivati.

SjeƦa li se netko priĆØe o kukolju u zdravoj pÅ”enici??? Gospodar žetve zabranjuje ĆØupanje korova premda je on postao jasno vidljiv - da se uz korov ne iÅ”ĆØupa i zdravo žito. Taj korov sigurno smeta. Tko zna koliko dobrih sjemenki nije moglo isklasati zbog tog korova. Ipak, korov je ostao do kraja, a na kraju se baca u peƦ paklenu...

MeĆ°utim, sve ovo ne znaĆØi da ne bismo trebali raditi na poboljÅ”anju! MeĆ°utim, to poĆØinje od nas samih. Prvo mi moramo bivati bolji a tek onda to možemo oĆØekivati od drugih. Cool

Dibidus

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mora da je Isus nevoljko kimao glavom dok je sluŔao Ivana kako raspaljuje po ondaŔnjim greŔnicima ... Wink

Da, raditi na sebi, u pravu si Sike.
Ali uzmi za priliku da imaÅ” djecu.
I na tebe ne utjeĆØu velike nesavrÅ”enosti ljudi u Crkvi, ali na djecu utjeĆØe.
Zar ƦeÅ” mirno Å”utiti i gledati kako se to odražava na djecu (recimo, kako prestaju iƦi u Crkvu)?
Naravno da ne, ako si odgovoran roditelj.
Natty

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 8:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da se vjera uĆØi ponajprije kod kuƦe, a onda djeca tu vjeru nose u crkvu. Djeci treba objasniti. Kako objaÅ”njavaÅ” sebi, tako i djeci.

klara

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 10:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:

Zar ƦeÅ” mirno Å”utiti i gledati kako se to odražava na djecu (recimo, kako prestaju iƦi u Crkvu)?
Naravno da ne, ako si odgovoran roditelj.

Ako si odgovoran roditelj - onda ƦeÅ” valjda uĆØiniti sve Å”to je u tvojoj moƦi
da se ne dogodi da ti djeca prestanu iƦi u crkvu...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
mathe

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Valjda sam ja jedini tu koji nije imao susreta sa jehovinim svjedocima (osim jednom u Mariazellu, ali taj je priĆØao mnogo jezika samo ne hrvatski tako da ni da oƦu se nisam mogao sprazumjet), pa neƦu niÅ” pisat na tu temu... Embarassed Embarassed Embarassed

Didibus napisa:
...nesavrŔenosti ljudi u Crkvi....

Prema djeci bi trebali to poslanje Crkve najviÅ”e odraĆ°ivat roditelji, kumovi (jer ti su valjda i svjesno priznali da Ʀe pazit na neko djete, mladog ĆØovjeka) i župnik oni bi morali imat najveƦi utisak na djete, usmjerit ga pravo , a sad neznam zaÅ”to bi ti nesavrÅ”eni ljudi (ima li uopƦe netko savrÅ”en) toliko smetali i neznam Å”to bi to trebalo sa njima uĆØinit da ne smetaju Question Question Question

Župnik je odgovoran za svoju župu, on moli za ljude u župi, može priĆØat, objaÅ”njavat, propovjedat.... ali ako nema pomoƦi on je sam, a župa je velika, ljudi je puno, svakavi su, on ima veliku milost,ali nije nadljud ili neki superman koji Ʀe svaki put stiƦ kad treba nekome neÅ”to i spasit ga.... zato smo tu mi i joÅ” mnogi drugi koji Ʀe pomoƦi i zato pomognimo da bude Å”to viÅ”e tih polusupermana koji Ʀe utjeÅ”it, razveselit, pomoƦ....

Neka zdravo sjeme nadjaĆØa kukolj.. eto Wink Wink Wink

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega ĆØuvam najljepÅ”e rijeĆØi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Helena

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kuc, kuc.....

Ding-dong....

Jooooj!!!!! Kad poĆØnu u 7 ili 8 ujutro!!!!!! Mad Mad Mad Mad

Možda bih imala bolje miŔljenje o njima da nisam u to vrijeme spava

Helena
nata

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OpƦenito mislim da su Jeh.svjedoci agresivni, Å”to izaziva ĆØesto suprotan efekt, ali kad nekoga uspiju zgrabiti gotov je. Malo me ĆØak zastraÅ”uje njihova hijerarhija, podsjeƦa na masone.

Å to se tiĆØe traženja izvan Crkve, mislim da je problem Å”to krivo shvaƦamo Boga. Imala sam sliĆØan problem, tražila sam stalno neka ĆØuda, crkvu u kojoj Ʀu doživjeti neÅ”to neobiĆØno, mise su mi bile dosadne. Ali evo, neki dan sam bila u jednom malom mjestu na sasvim obiĆØnoj takoreƦi seoskoj misi kad sam na prve rijeĆØi iz EvanĆ°elja prosula suze jer su toliko takle moje srce a Bog mi je otvorio oĆØi za neke stvari.

ZakljuĆØila sam da ne treba tražiti posebno mjesto ili posebne ljude, karizme ili ĆØuda. Bog djeluje kad hoƦe i gdje hoƦe, traži ponizne i skruÅ”ene. Onog trenutka kad otvoriÅ” srce, tad Ʀe u njega uƦi, a ne onda kad se stvori neka posebna atmosfera ili dogodi ĆØudo nemilo.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Dibidus

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 12:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam osobito dobro miŔljenje o Jehovcima, ali njih barem možeŔ odma prepoznat.
Nas krÅ”Ć¦ane uglavnom ne možeÅ” prepoznat ... ako me razumijete ... ne razlikujemo se baÅ” od ostalih.
nata

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he-he, dibidus imaÅ” dobra zapažanja. teÅ”ka srca se slažem s tim. u redu je iznositi kritike na vlastiti raĆØun, bez obzira Å”to Ʀe se neki odmah nakostrijeÅ”iti. možda neƦe.

ej, ima jedna sliĆØnost jehovaca s apostolima - idu po svijetu i navijeÅ”taju EvanĆ°elje! nije li to dobro?

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
pingi

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na proÅ”logodiÅ”njem susret u Mariazellu, u Å”atoru u kojem su spavali mladi iz moje biskupije, svratila su 2 Jehova svjedoka. SluĆØajno ili ne, u tom trenutku nisu bili prisutni naÅ”i fratri i ĆØasne sestre, pa su pretpostavljam tako željeli iskoristit priliku. A da stvar bude gora, oni se uhvatili gnjaviti najmlaĆ°e meĆ°u nama...
Ostali iz moje grupe odmah su ih skužili, jer su doÅ”li s nekom ogromnom Biblijom i vreƦicama bombona koje su "radosno dijelili" okolo. Ja sam se upravo u tom trenutku vraƦala natrag, i kad sam uÅ”la u Å”ator, rekli su mi Å”to se dogaĆ°a. PokuÅ”ali smo pozvati te naÅ”e cure, ali njima je bilo "zabavno" s njima. Onda sam ja otiÅ”la u susjedni Å”ator gdje su bili naÅ”i prijatelji iz Slovenije (Bog ih blagoslovio!) i pozvala njihove ĆØasne da doĆ°u kratko s nama. A Jehovci su se razbježali ĆØim su ĆØasne doÅ”le...
Morala sam ovo ispriĆØati, jer je nevjerojatno na kojim se sve mjestima oni pojavljuju. Ciljaju na one najmlaĆ°e i naivne (jer mi stariji bi se i nekako znali obraniti od njih), uvjereni da Ʀe im prodati priĆØu.
No, ja nemam dobro miÅ”ljenje o njima. ƈesto ih znam sresti i u svom gradu, ali kad me zaustave, kažem im Å”to je i odem Ʀa. Razgovarala sam s nekima od njih; naravno, oni Bibliju tumaĆØe na naĆØin "kako njima paÅ”e" i poĆØeli su meni prodavat neke priĆØe, Isus ovo, Isus ono, On nije Bog i te fore, ali ja znam na kome tlu ĆØvrsto stojim...
pingi

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pogledajte koju sam "vijest", u potrazi za informacijama, pronaŔla danas na internetu:

"U Osijeku je danas održan Susret Jehovinih svjedoka iz Slavonije i Baranje, na kojem je se okupilo oko 1300 sudionika.
Svrha tog susreta bila je upozoriti na važnost duhovnih vrijednosti i opasnosti od "materijalizacije života koja se svodi na kupnju i sliĆØno". ReĆØeno je da je "ĆØovjek danas viÅ”e nego ikad ugrožen od raznih poroka, droge, alkohola, cigareta", te da ga se "ne poÅ”tuje zbog veliĆØanja kapitala, ĆØesto nezakonito steĆØenog".
Na skupu te vjerske zajednice krÅ”teno je 6 novih ĆØlanova, a krÅ”tenje se sastoji od potpunog uranjanja buduƦeg vjernika u vodu, Å”to simbolizira pranje od svih dosadaÅ”njih grijeha i poroka.

(izvor Hina)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.