HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 1:31. Pogledaj neodgovorene postove
Kako doživljavate Rijeku
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 21:08
PostNaslov : Kako doživljavate Rijeku
Citiraj i odgovori

Da otvorim joÅ” jednu temu. Bilo bi mi drago da se odazovu svi forumaÅ”i koji su bili u Rijeci, koji su na neki naƦin povezani s njom i naravno oni koji u njoj žive. Iznesite svoje dojmove, zapažanja i kritike da zajedniĆØki malko prodiskutiramo o njima.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 11:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Iz tvoje sam kolijevke Rijeko,otplovio negdje daleko
Al uvijek si bio i ostao grade ceznja u srcu mom
Ja sam u tvojoj,ti u mojoj dusi, Rijeko jer moj si dom.
Najdraza Rijeko,otvori njedra,vracam se tebi,primi mi jedra
Voljeni grade,otvori vrata da pogledam Kvarner s vrha Trsata
Najdraza Rijeko,pruzam ti ruku,spustit cu sidro u tvoju luku
Voljeni grade za tebe disem,najljepsu pjesmu srce ti pisem"

Morao sam prvo poceti s himnom nasega grada. Rodjen sam u Rijeci,kao i moji,pa se smatram pravim Rijecaninom.
O svom gradu bih mogao reci puno,naravno,onog ljepseg,al moram istaknuti nesto sto mi najvise smeta u zadnje vrijeme a to je ona nakaradna gradjevina koju su nakalemili ispred katedrale,pa se zbog nje nasa prvostolnica gotovo da i ne vidi.Zbogogom procesije i mise na otvorenom!Sve to pokazuje kakvi vjetrovi pusu u ovom gradu i zato se mi mladi katolici moramo boriti da nam neprijatelji katolicanstva ne uzmu dusu,nama i ovome gradu!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ljuda Baba

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 12:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm...Rijeka...dobar grad za mrÅ”avljenje - nema ravnice - osim korza - veƦ stalno gore dolje.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 12:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Sike! mIslila sam kako veƦu glupost od one ispred moga faxa ĆØovjek ne može izmisliti, ali sam se na žalost prevarila. Sramotno je da ne vidite Katedralu, ali vam se zato "smijeÅ”ka" graĆ°evinski neukus i bezobrazluk!

Slažem se i s miÅ”ljenjem kako smo mi RijeĆØani ljudi s dobrom kondicijom (gore, gore, malo dolje, stepenice, gore..). Naravno, sad su tu i "prepreke" u vidu kanala i skela! Eto, mi smo spremni za Mediteranske iako ih nismo dobili.

Ipak, ima li Ŕto ljepŔe kada na izlazu iz Gorskog kotara ugledate Kvarner? Cool

Helena
Daniel

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to da vam kažem naravno da se niti ja ne slažem s gradnjom ispred katedrale, ali Å”to je samo jedna u nizu takvih graĆ°evina koje su reazasute po cijelom naÅ”em Starom gradu ili onome Å”to je od njega ostalo. Nažalost u Rijeci se veƦ viÅ”e od trideset godina ne vodi raĆØuna o kulturnoj baÅ”tini grada, pogledajte samo zgradu socijalnog, robnu kuƦu RI i sliĆØne lijepote, da ne govorim o Å”kurinjskim i inim neboderima. Nažalost Rijeka je jedini grad na hrvatskoj obali kojemu je devastiran stara gradska jezgra i taj tren se oĆØito nastavlja. Kako mu stati na kraj teÅ”ko je sada reƦi, ako uzmemo u obzir da se planiraju ruÅ”iti i stara luĆØka skladiÅ”ta, inaƦe u svijetu spomenici nulte kategorije. Struka se javlja ali nažalost struka je preslaba, a ukoÅ”tale strukture vlasti kojima su važni samo njihovi uski interesi puno su jaĆØe. Ja osobno mislim da se se ovo ĆØudo ispred katedrale gradi za inat katoliĆØkjoj crkvi u Rijeci, pogotovo ako se zna koliko je crkvi važan taj prostor, po mome miÅ”ljenju to je dijelo istih onih ljudi koji ne dopuÅ”taju da se na UĆØki postavi odaÅ”iljaĆØ za radiopostaju "Mir" iz MeĆ°ugorja.
sike

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znate onu glupost "Rijeka - grad kulture" - tragikomicno!
Sramota je da u Rijeci ne postoji prenociste za skitnice i sl.
I mi bi htjeli mediteranske igre!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 14:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se s Helenom! To je zaista super! Kad sam zadnji put dolazila u Rijeku i kad sam ugledala more htjela sam svima slat poruke da vidim more i da je slika koju vidim prekrasna!... (mislim da znate zasto sam odustala!! Laughing Laughing )
No meni je jako lijepo setaliste Lungo mare (ako se to tako zove nisam sigurna jel to Rijeka ili Opatija?), super mi je Korzo, stepenice koje vode na Trsat, pogled s Kule (Trsat), al najvise od svega super mi je sto imate more i sto ga gledate svaki dan!

Lav je u zraku
Helena

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 14:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lungo mare ili Å”etaliÅ”te Franza Josefa, proteže se od Voloskog do Lovrana, i maÅ” pravo, omiljeno je Å”etaliÅ”te RijeĆØana, ali imamo mi joÅ” aduta: npr. Kostrena.
Sike, moram te ispraviti, mislim da u Rijeci postoji prenoƦiÅ”te, i da je negdje u blizini željezniĆØkog kolodvora. Trebalo bi se raspitati.

Helena
Jo

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E, moja prijateljica je zivjela tamo! Preselila se, blize centru! Zaista je prekrasno! Slazem se!

Lav je u zraku
Daniel

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao povjesniĆØar mogu Vam samo kazati da je Rijeka svojevremeno bila jedan od najlijepÅ”ih i najureĆ°enijih gradova u Austro-Ugarskom carstvu, a to Å”to su od nje danas napravili bolje je ne komentirati. O lijepoti grada svjedoƦe i brojne stare pijesme u kojima se Rijeka naziva "bella Fiume". kada sam ĆØuo da se Rijeka misli kandidirati za grad kulture samo sam se nasmijao, ja radim u kulturi pa vam mogu iz prve ruke kazati kako se odnose u gradu i županiji prema kulturi, blago reĆØeno NIKAKO. A Å”to se tiƦe mora Jo, mi ga možemo gledati svaki dan ali mu se ne možemo približiti, znaÅ” kada ti je Rijeka dobila luku i industriju izgubila je more, pa ga danas možemo samo gledati. Drugi puta kada doĆ°eÅ” u Rijeku javi se pa Ʀu ti pokazati i ispriĆØati neke stvari u Rijeci i o Rijeci za koje sigurno do sada nisi ĆØula.
jelena

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 0:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da sam ja objektivna Å”to se Rijeke tiĆØe i zato smijem reƦi da je Rijeka najtopliji grad na svijetu!!!
Ima 1000 nedostataka, dokazi koliko je ljudska glupost bezgraniĆØna i drska i kad gledam stare fotke Rijeke ili "vremeplov" u N. Listu srce me boli kad vidim kako je to bio lijep grad, a danas iza svakog ugla neka nelogiĆØnost. Ali i dalje ovaj grad ima duÅ”u! Ponekad je malo uspavan, graniĆØi s apatijom, ponekad je hiperaktivan, ali uvijek, baÅ” uvijek je topao, ĆØak i kad puÅ”e bura. Sigurna sam da nisam jedina kojoj zaigra srce kad na povratku doma, u Rijeku, vidi more iza GrobniĆØkih brda!
Jo

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 9:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jelo, tvoj post mi je mrak, jer upravo tako ja dozivljavam svoj Zagreb! Super! Svaki grad ima nedostataka i ruznih dijelova, ali ako nam je to dom tada je drugacije! Ima dusu!

Lav je u zraku
Sanders

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za "nas" koji voze auto Rijeka je najgori grad u nasoj drzavi sto se toga tice....onaj koji je vozio u spici mislim da ce me razumjet, iako se sada rade napori na tome da se izbjegne grad, misle radit novu traku zaobilaznice sto je vec davno trebalo bit, no da se vratim na sam grad..
Mislim da je tragedija sto su napravili od starog grada, jer on prakticki skoro pa da ni ne postoji...ali zato Trsat spasava "stvar"...Takodjer zato jer puno putujem, uvijek mi je poseban dozivljaj vidjeti Ucku i cijeli Kvarner nakon tunela "Tuhobic", stvarno za ostat bez daha, takodjer se slazem glede toga da RI ima dusu...BELLA FIUME sunce moje malo

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
maja-zagreb

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e,dragi moji,ja bila dva puta na Trsatu (jednom lani, a jednom pred dosta godina) , a NITI JEDNOM u gradu.Embarassed sramota...
vidimo se 16. pa lijepo molim jedan turisticki obilazak
Daniel

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NiÅ”ta majo morati Ʀemo organizirati turistiĆØki obilazak. Naravno da Rijeka ima svoju duÅ”u, pa meni je dok sam studirao u Zagrebu bilo najljepÅ”e doƦi kuƦi u Rijeku za blagdane i praznike, pa ipak sam dolazio kuƦi.
Helena

PostanoPostano: pet 16 tra 2004, 11:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sanders, ali tko položi vozaĆØki u Rijeci, taj voli savrÅ”eno Wink Evo ti jedna anegdota s Mediteranskih igara u Bariju. Tamo ti je vladao sveopƦi kaos u prometu i natjecatelji su gubili živce, te kasnili na boriliÅ”ta jer se dogaĆ°ao kolaps u prometu. Tada su RijeĆØani rentali aute, pa su se svi njima trpali jer su se jedini znali izvuƦi iz gužve.
Ali, imamo mi recept: motori, skuteri...sve na dva kotaĆØa (osim bicikla- sjetite se..gore, gore, samo uzbrdo!)

Helena
Daniel

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 22:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da veƦ raspravljamo o kazaliÅ”tu, htio bih vas pitati kako vam se ĆØini kulturna scena u Rijeci? mani se osobno ĆØini da smo se malo previÅ”e provincijalizirali, a mislim da imamo snage i potencijale da se izdignemo iz te razine.
Marin_Trsat

PostanoPostano: pon 03 svi 2004, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa da i ja dubokoumno prokomentiram Rijeku...
Grad mi je ruzan i ja mislim da bi sve to trebalo promjenit....
...nadalje, jos jedino mjesto, meni ujedno i najljepÅ”e ovom podruĆØju je Trsat.... i sad sam nacuo da ce se i Trsat preuredit i da vec postoji plan izgradnje, i kao da ce napravit nekakvu garazu za automobile, i da ce neke ustanove postavit tamo pokraj crkve (ne mislim na Pastoralni centar) i sad me zanima ako bi netko od vas starijih, mogao saznat nesto vise i javit nekako, jer,ako je tako ja cu tužan

VRS-NSMV-SMQL-IVB
majuska

PostanoPostano: pon 03 svi 2004, 14:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rijeka- neznam... Kad mi netko spomene Rijeku, prvo mi padne mrak na oĆØi, jer mi je sam grad nekak tmuran i siv... tuzan Al, ima i Rijeka svoju duÅ”u, i to je po meni Trsat. Vjerujem da postoji jos lijepih mjesta, al nazalost, uvijek kad dodjem u Rijeku, utaborim se na Trsatu, tak da... Ocekujem turistiĆØki razgled za 10 dana... hop

Neg, imam uno question za sve: koliko TOCNO stepenica imaju ĆØuvene Trsatske stube?! Naime, vec mi je preslo u tradiciju da svake godine brojim te stenge, al nikad nisam dobila istu cifru!?
sike

PostanoPostano: pon 03 svi 2004, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majuskice,ima vise verzija koliko ima stuba.kad se gradila cesta,dio stuba je nestao,a neki ne racunaju one koje vode od vrha ceste do same crkve na Trsatu.Cak legenda kaze da je vrazicak pomutio racune Petru Kruzicu8graditelju stuba)i svima onima koji ih nastoje izbrojiti.
Vise o tome - prof. Aksentije - Daniel
majuska

PostanoPostano: pon 03 svi 2004, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dakle, prof.Aksentije, ocekujem predavanje o Trsatskim stubama... hop E, da, i kad se danas kaze "Trsatske stube", jel pod to na kraju spadaju i one iznad ceste il samo od podnozja do gornje ceste? Embarassed
Jo

PostanoPostano: uto 04 svi 2004, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isla ja nadobudno prosli vikend sa Podmurvica na Trsat pjesice i sve je bilo super dok nisam dosla do stuba! Nisam ih brojala, al ubile su me! Embarassed Tak da mislim da ih ima toliko kao da se penjes u nebo! Laughing Salim se! Vidjela sam sa strane da je netko sprejem pisao brojeve... Idea

Lav je u zraku
lil_mo

PostanoPostano: pet 14 svi 2004, 9:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo kako se ja malo kasno ukljucujem u temu, ali imala sam problema s nekakvim virusom. Volim Rijeku iako je ponekad uzasno turobna. Ono cega joj najvise nedostaje jest mjesta za mlade. Jer nekako svi ovi kafici koji su se pootvarala (Hemic, Capitano El Rio....) ne pruzaju nikakve sadrzaje osim ako vam se onaj show Maje Suput ne cini zanimljivim. A sve koje poznam i koji su barem 10 sekundi (jer nisu mogli vise izdrzati, jer im se zivot zgadio a i njihov IQim to nije dozvolio) gledali taj show dijele moje misljenje.
Ali ovaj grad odise povijescu mada su se neki dobrano potrudili da od starog grada naprave novi. Eto toliko.
zoki

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne, MajuŔka, U Rijeci ti nema pravog ArheoloŔkog muzeja. Oni ti imaju neki pomorsko - povijesni pa su im izloŔci svi zbrkani.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIM [Vrh]
Helena

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole, bio si u Rijeci, a nisi se javio Exclamation Å alim se Wink

Bila sam na putu ovih dana i falila mi je ova raskopana Rijeka! Nema ljepŔeg nego se vratiti na Kvarner sunce moje malo

Å to se tiĆØe izlazaka, pa sad Ʀe se terase otvoriti, tj. veƦ su otprte!

Ljudi, evo mene turistiĆØkog promotora ovoga grada, doĆ°ite Wink

Helena
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.