HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 10 pro 2019, 17:37. Pogledaj neodgovorene postove
Egzorcizam, uroci, utjecaj sotone
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
jzekic

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 19:20
PostNaslov : Egzorcizam, uroci, utjecaj sotone
Citiraj i odgovori

Evo zanima me Å”ta vi mislite o ovome, o postojanju i materijalnom djelovanju Zloga i Sotone.Njegovu utjecaju u svakodnevnom životu i opƦenito u druÅ”tvu - kroz tajne organizacije itd...
Dali ste ikada bili u doticaju s ljudima koji su imali nekih problema?
Dali znate Ŕto je to egzorcizam, od kada postoji, kako crkva tretira te probleme?
Bilo bi mi baÅ” zanimljivo ĆØuti vaÅ”e miÅ”ljenje o ovom po meni prisutnom problemu, i to sve viÅ”e u ovom vremenu opƦe devijantosti i izopaĆØenosti druÅ”tva koje cilja jedino na prolazna dobra...
A sotona uživa u tome Å”to ljude uspijeva zavesti i onemoguƦiti im spasenje, jer je on jako ljubomoran, nakon Å”to njegovi planovi nisu uspjeli on bi htio zavesti i upropastiti sva stvorenja...

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znala sam par mladih ljudi koji su, nakon sto su pohadjali tecaj transcendentalne meditacije (to je navodno bio uzrok, tako im je poslije receno ?!?) isli na (ne znam jel se tako kaze 'isli na') egzorcizam kod svecenika. Takodjer, isti su nekad u djetinjstvu znali igrati one glupave igre s duhovima i sl.
Ne bih zeljela da sve ovo zvuci kao babarije, pa ponavljam 'navodno'. Egzorcizam je izgledao kao na filmu i to je vjerujte mi prvi put da sam takvo nesto cula. Nenormalni polozaji tijela, izvijanja i uvijanja, i sl.

Srecom, te osobe su puno pocele raditi na vjeri, pocele su ici u crkvu, a danas ne znam ,vjerujem da njihova borba jos uvijek traje.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ovako, Å”to se tiĆØe pravih sluĆØajeva opsjednutosti ili posjednutost jer su to razliĆØite stvari, u to se ne ulazi tako jednostavno i naglo, osoba u to ulazi najĆØeÅ”Ć¦e polako ili nesvjesno(ponekad nakon straÅ”nih razoĆØaranja sklapa ugovor sa Sotonom ali to je rijeĆ°e); dakle to poĆØinje upravo tako zazivanjem duhova i sliĆØno....No ni to nemora znaĆØiti da je osoba opsjednuta, ĆØesto se radi od duÅ”evnim bolestima, pa Crkva prije svakog egzorcizma po pravilima Roman ritual preporuĆØuje da se prouĆØi moguƦa bolest...
Dalje filmovi koji govore o egzorcimzmu nemaju veze sa stvarnoÅ”Ć¦u jer to nisu nikakva uralanja ili tako neÅ”to nad opsjednutom osobom, to je milostiva iskruÅ”ena molitva zaziv SveviÅ”njeg i AnĆ°eoskih vojski, mnoÅ”tva neokaljanih i Svetih u obranu ĆØovjeka ĆØija je duÅ”a ranjena.Tekstovi koji se pritom izgovaraju veƦinom su iz Biblije...
Osoba meĆ°utim može imati razliĆØite oblike nenormalnog ponaÅ”anja ako je doista opsjednuta, jer u njoj nastaje duboka borba izmeĆ°u Oca laži i Nebeskih vojski..
Eto toliko...
Ali mene je viÅ”e zanimalo koliko dosta vas vjeruje u ovakve pojave, nadnaravna djelovanja sotone, evo dat Ʀu vam nekoliko primjera...
Kad su znanstvenici u jednj kuƦi u Rimu otkrili da doista iz Å”pina teĆØe krv a ne voda... jer je kuƦa bila opsjednuta
itd... ima ih mnoÅ”tvo al to Ʀu napisat koji drugi put..

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sama cinjenica da se ljudi na ovu temu ne javljaju govori dosta. NE ZELIM DA SE POMISLI KAKO MISLIM DA SOTONA NE POSTOJI, JER TO NIJE ISTINA. POSTOJI, POSTOJI,

ali mislim da nije na nama da o otme razgovaramo. Govorim iz iskustva. Osobe koje su puno razmatrale o tim temama a nisu imale jasna i ĆØvrsta stajaliÅ”ta o tome, imale su redovito problema kasnije. Strah...

da, imala sam iskustva s tim jadnim ljudima. i zato ne zelim o tome govoriti. brate, pusti tu temu...
bit ce vremena...

"mala"
jzekic

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” u tome je problem, u mistificiranju i STRAHU.Oni koji vjeruju nemaju straha, ono Å”to se suprostavlja vjeri nije nevjera nego baÅ” STRAH.Treba se boriti ISTINOM i tako da ljudi shvate da zlo doista postoji i to u svim oblicima, i tek kada se shvati da neÅ”to postoji može se boriti protiv toga.Otac naÅ” Nebeski nije nas ostavio same ostavio nam je molitvu i svoga Sina u njegovoj krvi i tjelu.NISMO SAMI, on nas brani a možemo si pomoƦi ako i sami shvatimo tko nam je neprijatelj.Neznanje je najveƦi sotonin prijatelj, jer ondje gdje nema znanja on nesmetano djeluje i provodi svoje naume.Trebamo spoznavati ISTINU da bismo i sami bili spoznati, pomognite si sami i ja Ʀu vam pomoƦi govori Gospodin.Po slavnom UskrsnuƦu naÅ”eg Gospodina, neka su spaÅ”ene sve duÅ”e svijeta i izbavljeni svi narodi iz ruku zloĆØinaĆØkih!

"I mene su mrzli, zar mislite da i vas neƦe mrziti.Ne bojte se, svjedoĆØite u Istini,Ja Ʀu bit s vama do kraja vremena.I smrt vas neƦe svladati"; jer s Kristom smo po krÅ”tenju u nju uronjeni a po UskrsnuƦu njegovu, slavi nebeskoj pridruženi!

USKRSNU KAKO JE REKAO!

ALELUJA! ALELUJA! ALELUJA!

Ovo je noƦ koja svjetloÅ”Ć¦u stupa
rasprŔi tmine grijeha.
Ovo je noƦ koja danas po svem svijetu one,
Ŕto u Krista vjeruju,
od tmina grijeha i od opaĆØina otima,
vraƦa milosti i pridružuje svetosti.
Ovo je noƦ, u kojoj je Krist
raskinuo okove smrti
i kao pobjednik od mrtvih ustao

heartsong

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih voljela zvuĆØati ne realno ili neÅ”to takvo, ali sama sam gledala djevojku koja je u tom trenutku bila ne jako, ali ipak blizu objesdnutosti demonom, i kad joj se to dogodilo, nazvala je mene...
To mi je bilo jedno od najstraÅ”nijih iskustava u životu. Nije to bilo kao ono iz filma, ni blizu toga, hvala Bogu za tu djevojku, ali nisu samo ekstremni sluĆØajevi sluĆØajevi kad Sotona djeluje...
Imala je strahove cijelog života i kad sam joj poĆØela svjedoĆØiti o Bogu i o Isusu Kristu Sotona se poĆØeo boriti za nju, na oĆØiti naĆØin.
Nazvala me jedne veĆØeri, trebali ste ĆØuti njen glas, hladni trnci su me proÅ”li... Javila sam u zajednicu, cijela je molila za nju u tom trenutku. Pojurila sam da ju naĆ°em i pozvala prijateljicu da mi pomogne. U tom trenutku nisam niÅ”ta drugo mogla uĆØiniti...
Kad sam ju naÅ”la, oĆØi su joj bile tako straÅ”ne, bez sjaja, pune straha... Nije mogla govoriti. Nije to bio obiĆØan strah, strah od neĆØega Å”to dolazi iz vana, to je bio strah od onoga iznutra... StraviĆØno.
VeƦ sam razmiÅ”ljala o tome kako Ʀe se nekog trebati pozvati da joj pomogne.
Sjela sam na mirno mjesto s njom... Tresla se. Bilo me je tako strah za nju, da si neÅ”to ne uĆØini ili da to sve ne izmakne kontroli. Znam da kontrolu ja nisam imala. Kad gledaÅ” osobu kojoj se takve stvari dogaĆ°aju strah poĆØne prelaziti na tebe, to je hladan strah. Nisam si htjela to dozvoliti.
Ne znajuƦi Å”to da radim, nisam imala nikoga tko bi nam mogao pomoƦi... Zgrabila sam ju za ruke, klekla s njom i tom drugom prijateljicom na pod i poĆØela oĆØajniĆØki moliti, u isto tako oĆØajniĆØkim suzama... Moliala sam kao nikada do tada za tu curu. I ona je poĆØela moliti. Nakon toga se smirila.

Danas nema strahove.

Sad zbilja ne znam Å”to da mislim, ne znam Å”to sam tada trebala uĆØiniti, ne znam Å”to bi danas uĆØinila. No to je bilo jedno teÅ”ko iskustvo. I da nije bilo molitvene potpore braƦe, ljudi moje, ni sama ne znam kako bi se to zavrÅ”ilo. Sad se tresem dok piÅ”em o tome.
Kad se ljudi poĆØnu baviti misticizmom, trascedentalnim igrarijama ili su samo malkice preĆØesto u svijetu maÅ”te i kojekakvih duhova, na podruĆØju su Zloga. I ne znajuƦi otvaraju mu vrata svog srca. Znam da je tu curu spasilo to Å”to je otvorila vrata svog srca Isusu.
Svatko od nas ima neko smeƦe u svom srcu. I na to se mseƦe love muhe, crvi i Å”takori... I nije dovoljno samo zatvoriti prozore i vrata kako Å”tetoĆØine ne bi ulazile unutra, nego je potrebno i oĆØistiti to smeƦe, a to može jedino Isus. S tim da to smeƦe nisu samo naÅ”i grijesi, nego i tuĆ°i grijesi protiv nas...
O takvim sluĆØajevima ( i onim težim od ovoga) nije lako govoriti, a joÅ” manje sluÅ”ati. Ali o tome nas obavijeÅ”tava sam Isus. On je sam izgonio zle demone. I dao je tu moƦ apostolima. A ono Å”to je postojalo onda, nije izumrlo danas u modernom svijetu.

Evo joÅ” jedan sluĆØaj, voljela bih znati Å”to vi mislite o tome. Jedna djevojka u Varaždinu. Prije nekih dva tjedna pogledala je film Pasiju, nakon filma je imala napadaje. A od onda svakog dana od 15:00 do 15:10 padne u trans.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: pon 12 tra 2004, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Za preporuku, ako netko u buduƦe bude imao kraj sebe žrtvu opsjednutosti, najbolje bi bilo da obavjesti najbližeg sveƦenika ili najbolje biskupa koji Ʀe onda znati Å”to uĆØiniti, jer svaka biskupija ima sveƦenika koji se posebno bavi ovim pitanjima.Lijepa je stvar Å”to se ta cura oporavila i obratila na puteve istine.Nije bas pametno na ovaj nacin moliti krajtakove osobe, jer Sotona onda pokuÅ”ava napasti i one koji se mole, pa ako nistu doista jaki u vjeri bolje je da priĆØekaju struĆØnu pomoƦ.Istina je Å”to si rekla da je svako ĆØaranje ZLO i dolazi od Zloga no Sotona ne opsjeda odjednom ĆØovjeka on ga postupno uniÅ”tava.Jer bi nagle promjene bil previdlijve.Usto ako ste u prilici da molite u blizini takovih osoba bilo bi potrebno i nužno da okolino polijete svetom vodom, uzmete križ i zapalite blagoslovljenu UskrÅ”nju svijeƦu, simbol USKRSLOGA KRISTA POBJEDNIKA NAD SMRƆU I SOTONOM, ili svijeƦu s kojom je dotiĆØna osoba krÅ”tena, da snagom krsnog ĆØina oĆØisti osobu od Zla.Sveta voda ima neopisivu moƦ i sotona je nemože podnjeti, ona je kao i Uskrsna svijeƦa simbol novog i preporoĆ°enog života, koji je pobjedio sotonu i oslobodio ljude okova grijeha.No kako sam prije rekao najbolje je zatražiti struĆØnu pomoƦ.Jel ĆØesto se iza takvih sluĆØajeva znaju kriti duÅ”evne bolesti, koje neznaĆØe nužno opsjednutost.

Svaku ĆØudnu pojavu kao Å”to je ta s transevima nakon Pasije treba uzimati s rezervom, ovdje nema i nesmije biti mjesta spektaklima koji privlaĆØe pozornost Å”irokih masa, poruke mogu biti upuƦene jedino pojedincima jer je objava veƦ zavrÅ”ila ovim rijeĆØima
"Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, PoĆØetak i SvrÅ”etak! 14 Blago onima koji peru svoje haljine: imat Ʀe pravo na stablo života i na vrata Ʀe smjeti u grad! 15 Vani pak ostaju psi i vraĆØari, bludnice, ubojice i idolopoklonici i tko god ljubi i ĆØini laž." ZAVRÅ ETAK 16 "Ja, Isus, poslah anĆ°ela svoga posvjedoĆØiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica." 17 I Duh i ZaruĆØnica govore: "DoĆ°i!" I tko ovo ĆØuje, neka rekne: "DoĆ°i!" Tko je žedan, neka doĆ°e; tko hoƦe, neka zahvati vode života zabadava! 18 Ja svjedoĆØim svakomu tko sluÅ”a rijeĆØi proroÅ”tva u ovoj knjizi: Tko ovomu Å”to doda, Bog Ʀe njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi. 19 I tko oduzme od rijeĆØi proroÅ”tva u ovoj knjizi, Bog Ʀe mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu Å”to je napisano u ovoj knjizi. 20 Svjedok za sve ovo govori: "Da, dolazim ubrzo!" Amen! DoĆ°i, Gospodine
Isuse! "

Toliko...

Josip

i.v.a.n.a.

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

treba reci da ta cura u Varazdinu nema veze s ovom temom. Jer vjerojatno je da nije nikakav doticaj zloga, vec trtans u koji je upala i upada nakon Å”to je vidjela Å”to je pretrpio naÅ” Isus. I vjerojatno je bila labilnija i sklonija nekim takvim stanjima i raspoloženjaima... Ukoliko je prati sveĆØenik bit ce dobro Ukoliko ne, potrazite joj pravu strucnu, svecenisku pomoc. Niposto joj nemojte govoriti o zlom kao mozebitnom uzroku toga...

imala sam takvog slicnog iskustva, kada se jedna moja poznanica tu noc "zarucila" s Kristom...na kraju je trebala strucnu pomoc... nije se sa tim stvarima igrati...

"mala"
jzekic

PostanoPostano: uto 13 tra 2004, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je ovdje Ivana doista u pravu, no siguran sam da ona veƦ ima struĆØnu pomoƦ, i vjerujum da tu nije posrijedi utjecaj zloga, dapaĆØe...
Djevojka može biti pogĆ°ena time Å”to je shvatila koliko je Isus bol podnio radi nas i naÅ”ih grijeha, mnogi su zamiÅ”ljali da to nije baÅ” tako, a bilo je sigurno i mnogo gore nego Å”to se to u filmu moglo prikazat!!!
Po UskrsnuƦu slavnom njegovu da su spaÅ”ene sve duÅ”e svijeta!Amen

jelena

PostanoPostano: pon 03 svi 2004, 23:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, meni je promakla ova tema, tek sad sam je skužila.
Ja sam vlastitim oĆØima (i ne samo ja nego joÅ” 200-tinjak nazoĆØnih ljudi) vidjela curu koja je bila opsjednuta ili Å”to veƦ, nisam baÅ” previÅ”e potkovana znanjem o tome, uglavnom, bila je prisutna na klanjanju i kad se dizalo Presveto, ona bi poĆØela vriÅ”tati, zapravo režati. Izgledala je straÅ”no, poput zvjeri, svi smo se malo uplaÅ”ili. Å arenice su joj bile potpuno crne, vjerojatno su joj se zjenice bile skroz raÅ”irile, vilica joj je bila isturena pa je liĆØila nekako na psa a Å”ake su joj bile ukoÅ”ene tako da da su joj palac, kažiprst i mali prst bili uspravni a ostali prsti savijeni. Oni koji se kuže su nam objasnili da je to vražji znak. Cura je povremeno dolazila k sebi i onda bi plakala jer nije mogla ispraviti ruke. Prije i poslije tog dogaĆ°aja izgledala je normalno, mislim nije bila tako izobliĆØena.
Oni koji sue neÅ”to viÅ”e kuže su nam objasnili da se Zli u njoj pobunio i da reagira, tako nekako. Rekli su nam ovo Å”to je i jzekiƦ rekao, da je ne diramo fiziĆØki i da ne molimo za nju u njenom prisustvu nego kad je ne vidimo.
Znam da zvuĆØi onima koji to nisu vidjeli nestvarno, i meni bi da nisam vidjela vlastitim oĆØima.
Takvih stvari ima i trebamo znati za to ali ne trbamo ih se bojati. Ako je Krist s nama, tko nam Å”to može?!? I slažem se s tim da se ne trebamo mi laici s time ni optereƦivati ni mjeÅ”ati se u to, nego ako posumnjamo na takav sluĆØaj onda tražiti pomoƦ sveƦenika.
jzekic

PostanoPostano: uto 04 svi 2004, 7:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo Å”to si ti navela se vjerojatno radi o sluĆØaju opsjednutosti, tada sotona želi na svaki naĆØin slomiti osobu nebili je posjeo, to je drugi i za osobu gori oblik djelovanja Zla, jer je osoba tada u potpunom posjedu sotone, no on tada ne lomi na ovaj naĆØin osobu, nego želi na bilo koji naĆØi nauditi svima s kim ta osoba dolazi u kontakt.NastojeƦi i nad njima osnažiti svoj utjecaj.Ako je osoba ĆØista i nije ogrezla u grijehu tada on gotovo nema nikakvog utjecaja, osim Å”to može fiziĆØki napadati osobu, kroz tu drugu osobu ili nadnaravnim pojavama (vatra, ruÅ”enje...), no i ovo se može jednostavno izbjeƦi tako da se svaku veĆØer molite anĆ°elima da vas brane u boju protiv sotone i budite sigurni da ste zaÅ”tiƦeni, jer Ʀe SveviÅ”nji ako je potrebno poslati i milijune anĆ°ela da se bore.JoÅ” neÅ”to, anĆ°eli su ti koji zapravo spreĆØavaju veƦi prodor sotone u svijet, oni su ta ravnoteža koja zaustavlja jake sile zla da ne naude svijetu i njima je posebno povjeren taj zadatak osobito VLASTI,ARHANƐELI i dakako naÅ”i osobni ĆØuvari ANƐELI.Stoga bio bi mudro svaku se veĆØer pomoliti anĆ°elima.Ovo Å”to se danas dogaĆ°a u svijetu, njekanje sotone i svijeta anĆ°ela, pa ĆØak i kod nekih teologa ide na ruku upravo Ć°avlu i njegovim palim anĆ°elima, koji žela da iz potaje mogu uniÅ”tavati svijet iprivoditi ljude vlast smrti, upravo zato mi smo oni koji trebaju posvijesti braƦi i sestrama da moraju biti na oprezu jer neprijatelj stalno vreba, a to Ʀe najbolje ispuniti ako budu Ljubili Istinu, biti Ʀe od Istine i od Života i u Život Ʀe uƦi, na vrata slave da se pridruže svetoj braƦi na nebu, ĆØistom kolu djevica i nebrojenom mnoÅ”tvu svetih anĆ°ela, Slavi trojedinog Boga Oca,Sina i Duha Svetoga!Njemu neka je slava i ĆØast i vlast u sve vijeke vjekova!

Mash

PostanoPostano: ned 16 svi 2004, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pratila sam ovu temu , no nisam imala vremena odgovarati....
vjerujem da zlo postoji i da su svakakve njegove zamke, a jedna od najveƦih je ĆØovjeka uvjeriti da uopƦe ne postoji... Da bi bili jaki i da nam ono niÅ”ta ne može, potrebno je živjeti puni sakramentalni život, tj. da skratim, potrebno je ŽIVJETI VJERU, jer kada su nam Isus i Marija Å”tit sa cijelim Nebom, nitko nam niÅ”ta ne može! Sotona je veliki cirkusant, pokuÅ”ava zaplaÅ”iti, omesti, ali je i velika inteligencija i sami se protiv njega ne možemo boriti, samo sa Bogom... Puno je toga , no ono Å”to je joÅ” važno spomenuti je da je Sv.Misa najveƦi egzorcizam i zaÅ”tita i Å”to god hoƦete, jer tamo je Živi Isus i u Sv.PriĆØesti primamo Njegovo Tijelo i Krv... Kada osjeƦate bilo kakve napasti uvijek možete moliti zaÅ”titu Presvete Krvi Kristove i Tijela, a na spomen Marijina Imena zlo bježi... Znali su reƦi da se od samo jedne izmoljene Zdravo Marije cijeli Pakao trese... A ja Ʀu vam ovdje joÅ” napisati i molitvu koju možete moliti za sebe i za druge za koje znate da su u potrebi, to je molitva otklinjanja:

.. Molitva za OSLOBOƐENJE...

O Isuse, Spasitelju, Gospodine moj i
Bože moj, moj Bože i sve moje,
koji si nas po žrtvi križa otkupio
i pobijedio moƦ Sotone,
molim te da me oslobodiÅ” od svake
zlotvorne prisutnosti i od svakog
utjecaja Zloga.
Molim te to u tvoje Ime,
molim te to po tvojim Ranama,
molim te to po tvojoj Krvi,
molim te to po tvome Križu,
molim te to po zagovoru Marije,
BezgrjeŔne i žalosne.
Krv i voda Ŕto su provrli iz tvoga boka
neka siĆ°u na mene i oĆØiste me,
oslobode i ozdrave.
Amen.

-( ta i sve druge molitve se nalaze u knjizi don Milivoja BolobaniƦa "Kako prepoznati zamke Zloga?" - osim molitvi se tamo i nalazi odgovor na pitanje, knjiga je jako dobra i crkvene je vlasti svima preporuĆØuju... Imate je u Verbumu za kupiti! Knjiga otkriva "bolest" i pruža "lijek" !

Eto, budite u Miru, BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

jzekic

PostanoPostano: ned 16 svi 2004, 18:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” neÅ”to da nebudete u zabludi, ĆØitah u iskustvima egzorcista Svete Majke Crkve, da su upoznali sluĆØajeve kada bi se sotona pri ĆØinu priĆØesti pritajio i dopustio opsjednutome da primi Tijelo kristovo, no jedno su zapazili, da nikada i nipod kojim okolnostima nije mogao ostati miran ako bi ga se poÅ”kropilo svetom vodom, ovu je moƦ voda zadobila od prvih vremena, kada joÅ” niÅ”ta nije postojalo, nego je samo Duh Božiji lebdio nad vodama!Od tada kako kod krÅ”tenja molimo, voda je zadobila moƦ posveƦivanja!

Dakle uvijek svetu vodu u ruke!

I zlo vas neƦe nadvladati!

Ljubljeni, stojte dobro i mir Gospodnji nek je nad vama!

igor

Spol: muško
PostanoPostano: pon 17 svi 2004, 22:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u filmu egzorcista je bas lijepo prikazano sve to. dakle, kako svecenik s molitvama pokusava istjerati djavla iz posjednute osobe...

naime, tu kod nas u subotici je jedan svecenik trazio dozvolu od biskupa da izvrsi egzorcizam na jednoj osobi. bili su taj svecenik, i jos jedan. tu osobu su u crkvi postavili na jednu stolicu, i dok su oni molili ta stolica je isla nekoliko metara u zrak i poslije se velikom brzinom rusila na zemlju. bilo je vise nego zastrasujuce, ali i dalje su nastavili moliti.. bit u svemu tome je ne prekidati molitvu. jer djavo ti ne moze nista dok si s gospodinom. ne smijes se uplasiti, iako to nije lako.. ali moras imati stvarno jaku vjeru da bi vrsio egzorcizam...

tu pricu mi je pricao taj svecenik osobno, i ja mu doista vjerujem da je tako bilo.. ta osoba je takodjer vristala na sav glas, cak i veoma cudne glasove je ispustala... Cool Cool
jzekic

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije to tako straÅ”an magijski ĆØin, nego blaga i pokorna molitva.

A sveta voda može uĆØiniti ĆØuda, i ako budete bili u prilici biti pored takovih osoba obavezno ponestite križ i svetu vodu, jer se sotona protiv toga nemože boriti, a i ako imate samo zrno vijere u opstojnost anĆ°eoskog svijeta, ne da vam se neƦe moƦi približiti, nego Ʀe biti poptpuno poražen od velikih korova Gospodstava, Sila, Vlasti i Kneževstava, Poglavarstava, velikih ArkanĆ°ela na ĆØelu sa vojskovoĆ°om neba Mihaelom i bezbrojnih vojska anĆ°eoskih.

Ta da imate vjere kao zrno goruÅ”iĆØino i planine bi pomicali.

A ovi Ʀe znakovi pratiti one koji uzvjeruju: u ime Ʀe moje izganjati zloduhe, novim Ʀe jezicima zboriti, zmije uzimati; i popiju li Å”to smrtonosno, ne, neƦe im nauditi; na nemoƦnike Ʀe ruke polagati, i bit Ʀe im dobro.

igor

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 15:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno, bez vjere ne mozemo nista uciniti po tom pitanju.. bitna je snazna vjera, i onda smo sigurni da nam djavao ne moze nista...
Natty

PostanoPostano: čet 17 lip 2004, 6:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bok jzekic,

Koje si knjige proĆØitao o toj tematici? Ja sam proĆØitala Amortha, Milinga i Petersdorfa. Ok, joÅ” neke, ali ovi su mi najzaĆØajniji i najviÅ”e sam od njih nauĆØla.

Natty

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: ned 27 lip 2004, 13:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈitao sam istu literaturu kao i ti, no ne baÅ” pre detaljno, mnogo toga sam ĆØuo, no Å”to se tiĆØe stavova koje iznosim i ostalih informacija, one se nalaze u Rimskom obredniku egzorcizma(kojeg nemaÅ” na hrvatskom i gotovo ga je nemoguƦe nabaviti, no uskoro bi trebao izaƦi, ako bude odobren na hrvatskom jeziku, zasad ga imaÅ” na latinskom, eng., tal...), takoĆ°er neÅ”to možeÅ” pronaƦi u tekstovima Obrednika krÅ”tenja odraslih, Obredniku krÅ”tenja djece, i Obrednku mise za pokojne.

wind

PostanoPostano: čet 08 srp 2004, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidim da je razgovor oko ove teme vec neko vrijeme ishlapio, ali znanja vezana uz temu ne bi trebala. stoga cu se nadovezati i malo proŔiriti ono sto je rekao jzekic. ovo sve daljnje su citati iz nekih listova koje imam o ukazanju Gospinih u montechiariu:

Sveta Voda - Jedno sredstvo u duhovnom bogatstvu. Sveta voda je crkveni sakramenat koji otpusta laki grijeh. Zbog blagoslova, Sveta Crkva potiĆØe upotrebu svete vode kod svoje djece, osobito kod prijeteƦih opasnosti, kao sto je: vatra, oluja, bolest i druge nevolje. Svaka katoliĆØka kuƦa morala bi uvijek imati svetu vodu. Ć°avao mrzi svetu vodu, zato Å”to je njezina snaga iznad njega. On ne može dugo boraviti na mjestu ni pokraj osobe koja se Å”kropi blagoslovljenom vodom.
SVETE DUÅ E ƈEZNU ZA NJOM!

eto toliko, mir bio sa svima Vama!
jzekic

PostanoPostano: pet 09 srp 2004, 7:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala wind!

Bilo bi ljepo da ako joŔ znaŔ o svemu, da napiŔeŔ.

Mir i dobro!

ziga

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Evo neĆØega Å”to se dogaĆ°a, nažalost!
Nakon dužeg razmiÅ”ljanja odluĆØila sam poƦi na ispovijed. I to nekako "drukciju". Nisam htjela uĆØiniti "nabrajaljku" od nekoliko minuta ili sekunda kako bih samo nabrojila grijehe. Htjela sam dobro ĆØuti i sveƦenika i ono Å”to Ʀe mi reƦi. ObiĆØno ga s druge strane reÅ”etke i ne ĆØujem dobro pa se naprežem. No, moja je odluka zavrÅ”ila loÅ”im rezultatom ako to smijem reƦi. Nisam dobila ni oprost, ni savjet, a kamo li malo utjehe i smirenja. Uvaženi gospodin ispovjednik rekao mi je da sam prokleta ja, da je prokleto moje dijete, drugi i joÅ” pet mojih pokoljenja. Da nam treba "izlijeĆØiti obiteljsko stablo". Bila sam sablažnjena, prestraÅ”ena, izbezumljena. Oporavak je trajao danima, mjesecima... sada sam se usudila ovo napisati i polsati vama. ƈini mi se da je sve doÅ”lo na svoje da sam sada smirenija. Sve najbolje spoznajemo iz vlastitih iskustava. Imala sam iskustvo biti nad provalijom. A ono "prokletstvo" i potreba za "izljeĆØenjem obiteljskog stabla" iz ispovjedaonice muĆØi me i dalje...

Što kažete na ovo?

Trebala bi ispitati kakav je to sveƦenik dali ti on samo zeli naplatiti te mise ili ima poÅ”tene namjere, kako on zna da si ti prokleta dali je prije bio poznat kao karizmatik jer to nije lako reƦi na osnovu jedne ispovjedi

Evo jedne priĆØe za razmatranje

" Moj otac Josip pok. Mate uoĆØi svoje zenidbe ( kao udovac se po drugi put zenio), jaÅ”uƦi na konju uputio u OmiÅ”. Krenuo je vrlo rano, kad su se prvi pjetlovi oglasili. Dok je jahao na konju, u blizini zaseoka zvanog Å”karice, ugledao je zenu koju je poznavao, kako se strmoglavo spuÅ”ta niz visoke litice iznad rijeke. Na tu neobiĆØnu zapanjujucu pojavu, otac je bio jako uplaÅ”en. Pitao se kako se moze spuÅ”tati niz te litice klisure, a da ne padne u provaliju. Odjednom stvorila se ta utvara ispred njega, uhvatila ga za ramena, htijuƦi ga oboriti sa sedla. On se otimao, a ona je i dalje navaljivala. Na koncu se Josip uspio otrgnuti i odrzati na sedlu. U tumbinu (Å”ahta kojom voda otjeƦe sa ceste) ta je prikaza nestala, ali je prije zaprijetila Josipu :" Ako ikome kazeÅ” Å”to si sa mnom dozivio, na mjestu Ʀes ostati mrtav"! Josip do svoje smrti nije nikome odao njeno ime bojeƦi se njene prijetnje. Nakon njenog nestanka konj je galopirao tako brzo da se Josip jedva odrzao na sedlu. Konj je letio usprkos velike uzbrdice, kao da ga neka sila snazno goni. Otac ga nije uspio zauzdati ni zaustaviti. Tako je galopirao dva kilometra. U jednom uskom klancu izmeĆ°u ceste i zida uspio je skoĆØiti sa konja i uhvatiti se za zid da ne padne, a konj je stao. Josip je susreo priljatelja i skupa su krenuli za OmiÅ”. Otac se ne bi od straha sam usudio iƦi dalje. Za vrijeme puta priĆØinjavalo mu se da ĆØuje iz daljine kako goniĆØi tjeraju stoku na OmiÅ”i pazar. To su meĆ°utim bila samo priviĆ°enja sotonske lukavÅ”tine jer se nitk nije priblizavao. Kad se vratio iz OmiÅ”a odmah je otiÅ”ao don Mati u PograĆ°e. Zatekao ga je u vrtu. Don Mate mu je rekao:" Josipe moj znam sve Å”to se je dogaĆ°alo, ne boj se Joko moj, sve Ʀe biti u redu. Ajde pred crkvu. Don Mate je molio na koljenima pred SvetohraniÅ”tem, sav oznojen uzdignutih ruku, zazivajuƦi ime Isusovo i Marijino. Stavljao je raspelo na njegovo srce i prikrivio ga habitom. Na kraju molitve don Mate je rekao:" Joko moj, nemoj nikome kazati koju si osobu vidio. Na tebe je bacila urok i mogao bi na mjestu ostati mrtav. Dobro da si odmah do mene doÅ”ao prije sutraÅ”nje svadbe,jer bi sutra bilo veliko krvoproliƦe. Kad je sutra zavrÅ”eno vjenĆØanje, doÅ”li su lovci iz Zadvarja u Gornja Brela (gdje je bilo vjenĆØanje). Psi tih lovaca zaklali su dvije ovce nekoj obitelji iz Slimena. Da ga don Mate nije upozorio dogodilo bi se krvoproliƦe, jer bi se klanje ovaca shvatilo kao izazov. Rodbina i priljatelji njegovi pokuÅ”ali su ugasiti vatru ljutnje i osvete. Don Mate je bio dalekovidan imao je viziju ovoga dogaĆ°aja i obeƦao je njemu da Ʀe se moliti. Imao je takvu nezamislivu moƦ da je svojom molitvom sprijeĆØio nesreƦu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bože moj, znam da ljudi svaÅ”ta doživljavaju, ali da neki don priĆØa o urocima - a u koje vrijeme ovo spada?
I ne znam kakve ovo veze ima s prokletstvom na 5 pokoljenja. Ali znam da se u kojeĆØemu opet pojavljuje praznovjerje.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Coje

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 9:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uroci su neÅ”to Å”to je knama doÅ”lo iz islamske vjere - s turskim osvajanjima. Tamo imami stvaraju razliĆØite zapise i uroke i jedni drugima pakoste. Nažalost, to zlo su preuzeli naÅ”i stariji iz komunikacije s Turcima i hodžama koje su ostale poslije Turaka.
NiÅ”ta od tih ggluposti ne može imati nikakvu moƦ nad krÅ”Ć¦aninom ako je krÅ”Ć¦anin ĆØista srca i potpuno vjeran Kristu. Ali, kad se krÅ”Ć¦anin okrene i stane vjerovati u te muslimanske besmislice radije nego u Kristovu snagu - tada mu se dogaĆ°a po onom Å”to vjeruje. Trebamo biti svjesni da je praznovjerje idanas snažno ukorijenjeno u naÅ”em narodu - a nekad ga je bilo joÅ” i viÅ”e. Upravo dok je praznovjerje haralo naÅ”im prostorima tik uz granicu s osmanlijskom carstvom, a potom u blizini Bosne i u samoj Bosni mnogi su se sveƦenici morali pobrinuti kako biti Å”to bolji pastiri svome zalutalom stadu. Zato su mnogi od njih - da bi ljude vratili ĆØistoj vjeri u Boga - pokuÅ”ali razumjeti vlastiti narod, razlog zbog kojeg su postali praznovjerni, te im pokuÅ”ali pomoƦi!

Siguran sam da je primjer sveƦenika kojeg je opisao naÅ” forumaÅ” upravo tipiĆØan primjer takvih pastira koji pokuÅ”avaju pomoƦi svome narodu. Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 10:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to su uroci?! Pod pojmom ĆØaranje, predsjednik Svjetske udruge katoliĆØkih egzorcista don Gabriele Amort podrazumijeva "Å”koditi drugima posredstvom Ć°avla" i pod tu kapu stavlja Ć°avolije koje je sam susreo u praksi istjerivanja zloduha: 1) crna magija ili vraĆØanje (koji vrhunac svojih obreda dosežu u crnim misama); 2) proklinjanje; 3) zlo oko; 4) uroci (ili "ĆØĆ®ni").

U istom smislu P. Riffard u svom "Ezoterijskom rjeĆØniku" donosi: "ƈƮni su izvorno oblik usmenog magiĆØnog obreda, Å”to se sastoji u opisivanju postanka i nabrajanju svojstava pojedinog predmeta, kako bi se postigla vlast nad njim." A T. GavriƦ, u svom "ReĆØniku okultizma", kaže o ĆØaranju da je ono "misteriozna sila i moƦ pomoƦu koje veÅ”tac ili veÅ”tica mogu nekoga da izbave od zla ili da mu zlo nanesu." O ĆØĆ®nima se sliĆØno izjaÅ”njava i magijski pojmovnik "Index magiae", u kojemu piÅ”e da su oni "uĆØinak rada demona i zlih prizvanih sila u crnomagijskim obredima. TakoĆ°er, pod tim pojmom podrazumijevaju se i uĆØinci napada obredima i pomagalima na neku osobu, obitelj, stambeni i poslovni prostor ili zemljiÅ”te."

Katekizam KatoliĆØke crkve osuĆ°uje svaki vid magije i ĆØaranja: "Sva djela magije i ĆØaranja, kojima bi se htjelo podložiti tajne moƦi i staviti ih u vlastitu službu, te steƦi nadnaravnu moƦ nad bližnjim - pa bilo i zato da mu se pribavi zdravlje - teÅ”ka je povreda kreposti bogoÅ”tovlja. A ta djela treba joÅ” viÅ”e osuditi kad ih prati namjera da se drugima Å”kodi ili kad se njima traži zahvat zloduha."

Od svih vrsta ĆØaranja, kaže don Amorth, "uroci" su najĆØeÅ”Ć¦i uzrok koji on susreƦe kod onih koji su pogoĆ°eni opsjednuƦem ili drugim zlokobnim utjecajem, te dodaje: "Ne znam nikako kako se mogu opravdati oni klerici koji kažu da ne vjeruju u ā€˜ĆØĆ®neā€™, a joÅ” manje mogu protumaĆØiti kako su u stanju braniti svoje vjernike ako su pogoĆ°eni ovim zlima." Možda, prije nego se upustimo u analizu, treba napomenuti kako je don Amorth miÅ”ljenja da "i brojni sveƦenici potcjenjuju opasnosti od magije", a demonolog mons. Balducci u djelu "Il diavolo", navodi da "sveƦenici gotovo nikada ne upotrebljavaju svoju moƦ egzorcista, jer im nedostaje vjera i plaÅ”e se, u bĆ®ti, da ne izazovu Ć°avla". Problematiku je joÅ” viÅ”e dramatizirao afriĆØki nadbiskup u Rimu, egzorcist Emanuel Milingo, koji teolozima spoĆØitava neupuƦenost u strategije Zloga, te kaže: "Teolozi koji nisu prouĆØavali strategije Ć°avola i zlih duhova koje oni upotrebljavaju da bi uniÅ”tili ljudska biƦa, nemaju pravo diktirati nam Å”to treba reƦi o Ć°avlu i o zlodusima. Namjerno su ih stavili postrance, pod izlikom da ne treba plaÅ”iti ljude. Plod je toga da su premnoge osobe, zbog svojeg nepoznavanja Ć°avla, od njega zarobljene."

Koga zanima viŔe evo link: http://www.ver.hr/arhiv/ver1999/V12-99.htm

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 13 lip 2006, 13:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovome Ʀu dodati maciƦe i vukodlake maciƦi su mala dobroduÅ”na svjetlucava biƦa koja uveseljavaju publiku naroĆØito po noƦi. Evil or Very Mad
A Vukodlaci su bože mi oprosti sve samo ne dobro, Grozni su! I evo sjeƦam se priĆØe pokojnog barba Jovanina, koji nam je priĆØao o svom susretu sa vukodlacima. Bog mu dao pokoj punbo puta nas je nasmijao svojim priĆØama.
PriĆØa on: Tako sam ja iÅ”ao u svoje cure u Dol (on je bio sitna rasta a ona krupna žena). A bilo je vrijeme od preÅ”anja uzavrelog moÅ”ta, veƦ mladog vina. Turnanje, kako se to kod nas govorilo (nema ni toga viÅ”e). I kaže obilazio on konobe od "turna do turna" (od preÅ”e do preÅ”e) i dobro zavirio u dižu (drvena posuda kojom se prebacivalo vino) i na Mandalenu zaboravio. I doÅ”lo vrijeme povratka kuƦi oko polnoƦi.. DoÅ”ao na izlaz sela tamo kod križa kad je proÅ”ao križ lijepo se prekrižio i krene pud Postira kad na jednom ispred mene crni vukodlak iza njega bijeli vukodlak. I pomislio sam dobro je! DoÅ”ao sam do groblja lijepo sam se prekrižio (izmeĆ°u groblja i puta prolazi potok koji za kiÅ”a nabuja a kad je suÅ”a prazan) i tada bijeli vukodlak proĆ°e ispred mene a crni vukodlak iza mene. Pomislio sam Jovanin gotov si! I na jednom uhvatili me vukodlaci i bacili u potok. Kad sam poĆØeo padati u Dol je tuklo pola noƦi a kad sam pao dole onda je rebatilo (padao je 3 minute) Onda sam malo ĆØekao i poĆØeo se pipati jesam li živim i rekao sam sebi Jovanin dobro je.
*** I meni ĆØesto ova priĆØa pade na pamet kad se tuda vozim autom jer potok je joÅ” uvijek i dogodi se da nekog tko pogleda dublje u ĆØaÅ”u crni vukodlak baci u potok.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.