HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 21 kol 2019, 18:36. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Informiranje mladih o dogaĆ°anjima u KC
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 9:13
PostNaslov : [ostale teme] Informiranje mladih o dogaĆ°anjima u KC
Citiraj i odgovori

Otvaram ovu temu kao jednu veliku bolnu toĆØku naÅ”eg druÅ”tva.
Do bilo kakve informacije o dogaĆ°anjima užasno je teÅ”ko doƦi.
Postoji jedna web stranica koja ima posebnu rubliku 'najave'. na web stranici www.katolici.org .
Hajmo se pokrenut, pokuŔajmo na jednom mjestu staviti doslovce sve informacije i najave za mlade.
Toga užasno fali.
VaŔe miŔljenje o tome?

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 10:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da ovo neƦe biti ko Glas Koncila, da s Koncilom nema veze.
VeƦina dogaưaja u KC u Rvata je D-O-S-A-D-N-A.

Ako Ʀe biti rijeĆØi o poukama, seminarima, susretima, a ne o nogometnim ligama, otvaranjima zvonika i sliĆØnim glupostima, onda ovo ima smisla.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:
Nadam se da ovo neƦe biti ko Glas Koncila, da s Koncilom nema veze.
VeƦina dogaưaja u KC u Rvata je D-O-S-A-D-N-A.

Ako Ʀe biti rijeĆØi o poukama, seminarima, susretima, a ne o nogometnim ligama, otvaranjima zvonika i sliĆØnim glupostima, onda ovo ima smisla.

Upravo o tome da na jednom mjestu imamo najave svih susreta, seminara, poukama iz svih krajeva lijepe naŔe.
Ovo ostalo neka bude u drugom, treĆØem planu.
Prvenstveno na ono Ŕto mlade zanima.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali ĆØini mi se da je naslovna strana www.mladi.hbk.hr za to predviĆ°ena
A i ĆØini mi s ebolja ideja da se razvije sistem tog informiranja po biskupijama, Å”to mislim da je najviÅ”e na dužnost moderatorima
Zveki

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 14:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Ali ĆØini mi se da je naslovna strana www.mladi.hbk.hr za to predviĆ°ena. A i ĆØini mi se bolja ideja da se razvije sistem tog informiranja po biskupijama, Å”to mislim da je najviÅ”e na dužnost moderatorima

Bas sam to htio pitat. Zasto to ne bi bila stranica Ureda za mlade (?????) koja pokriva sve bikupije!!!!!!??????? Uskoro cemo u svakoj biskupiji imati po jednog obavjestalca, a buduci da su neke biskupije izradile svoje stranice imat cemo link na njih, a oni bi valjda trebali znat sto se dogada u njihovim biskupijama.

ps. a jos vec apsurd je to sto je ova ideja predstavljena na forumu Ureda za mlade!!!!!!!!!!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 14:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo Ŕto je na žalost ova stranica koji put mrtva.
Treba se staviti i znati tko Ŕto radi.
Å to se mene tiƦe ja sam skeptiĆØan u radu ovih stranica jer se pokazalo da sve jako kasni.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 14:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isto tako mi ide na živce konkurencija.
Svatko je svakome konkurencija, a ako netko želi raditi to mi se ne dozvoljava.
E to mi se gadi u KC.

U radu je spas.
Zveki

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istina, koliko puta sam trazio pomoc od razlicitih ljudi, a nitko nista. Pa i tebe sam trazio, bar da obavjestavas za H-epicentar, pa nikad nista konkretno ne dobijem. Ostavis jedino post na temi H-epicentar, i to "kad" i "sto", "gdje" to svatko vec zna, a onda 2-3 dana prije H-epicentra dobijem sa neke totalno 10 strane pravu obavijest koju mogu stavit na stranicu. Pogledaj kako izgleda zadnja obavijest o H-epicentru (za ovaj iduci) a kako izgledaju prosle.

Da netko nes posalje, onda bi i mogo nesto stavit.
Zveki

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa stvarno, prije koliko vremana sam na forumu Kritike i pohvale trazio pomoc, i nitko nista osim Thlaspi koja dode na forum jednom mjesecno. A oni koji svakodnevno vise i po par sati, nitko ni da prstom makne.
pingi

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se sa Zvekijem oko stranice koja Ʀe sve nas informirati o dogaĆ°anjima u svim naÅ”im biskupijama. Znate da je ta stranica www.mladi.hbk.hr i namijenjena toj funkciji, samo kad bi proradio sustav, na naĆØin da oni koji su zaduženi, te informacije i prosljeĆ°uju na te stranice. belji se
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zita

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 18:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja se slažem sa Zvekijem, da je stranica Ureda za mlade najbolje mjesto da se stavljaju sve vijesti, najave i informacije koje su korisne i zanimljive mladima, od hepiƦa pa do susreta i seminara.
Jednostavno obavijesti o svim dogaĆ°anjima po biskupijama. Pa to i je namjena te stranice.
sike

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 23:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako niÅ”ta drugo,mislim da je ova tema i kratka rasprava sve nas potaknula da se viÅ”e potrudimo oko obavjeÅ”tavanja svih mladih kad ĆØujemo za neÅ”to dobro.
To nije samo Zvekijev posao nego dužnost svakog od nas
fratar

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 23:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moram reƦi da se slažem i sa Siketom i sa Zvekijem, zaista bi se svi trebali potruditi da malo viÅ”e obavijesti doznamo iz naÅ”e biskupije i pomognemo tu stranicu uĆØiniti pravim centrom informacija u KC

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 18 stu 2005, 23:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedan sam od onih koji volontiraju na web stranici www.katolici.org .
Moj dio su najave.
Užasno teÅ”ko je doƦi do bilo kakve informacije, koji put sam i po 2 sata na webu u potrazi jer mi je rublika prazna.
Hajmo se pokrenut, suguiran sam da svaki dio lijepe naŔe možemo pokriti dopisnicima web stranice ureda za mlade HBK i web stranice katolici.org .
Ovo je iz iskustva.

U radu je spas.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 19 stu 2005, 0:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zveki i Sike su totalno u pravu. Ured za mlade bi trebao biti baŔ TO! Pokriva sve nadbiskupije i daje sve na jednom mjestu. Ima po netu par stranica koje pokuŔavaju bit u toku: spomenuti katolici.org, Križ života, a sad je osvanula opet neka nova MladiPlus... Al to joŔ niŔta nije ONO...
Å to se tiĆØe sadaÅ”nje stranice Ureda za mlade, mislim da bi se tu moglo puno puno napraviti. Ideja je tu - jedno mjesto sa pregrÅ”t informacija iz svih (nad)biskupija, jedino malo realizacija kiksa...
Da. Treba u svakoj (nad)biskupiji naƦ jednog, dva ĆØovjeka, ili viÅ”e njih, koji bi bili odreĆ°eni za to. Evo, recimo, naÅ” Božo redovito Å”alje animatorima po župama na kuƦne adrese i preko maila sve Å”to se dogaĆ°a i Å”to Ʀe se dogaĆ°ati u Zgb. nadbiskupiji - i to funkcionira...
Prvo mislim da bi trebali možda promijeniti izgled poĆØetne stranice Ureda za mlade - ja znam da to može puno bolje izgledati.
Drugo, razvit sustav i suĆØelje koje bi omoguƦavalo tim ljudima da mogu sami stavljati vijesti i obavijesti sami. Ako to ne, onda na vrijeme dostavit webmasteru (adminu) da se može stavit...
BaÅ” si malo razmiÅ”ljam kak bi to izgledalo... jako sretan Za razliku od davora, ja sam popriliĆØno optimistiĆØan Å”to se tiĆØe toga Smile Smile Smile Ova stranica može jako puno. Ali samo uz naÅ”u pomoƦ. Ja znam da to možemo. Samo moramo odluĆØit. I krenut jako sretan Wink

Moram priznat da mi se to dosta dugo mota po glavi, kak ovu stranicu joÅ” poboljÅ”ati... Ajmo ljudi Cool jako sretan Wink Wink Znam da svaki od nas ima dosta obaveza, al siguran sam da bi svaki dajuƦi koji trenutak vremena niÅ”ta ne bi izgubio, a kad se to sve spoji ispada neÅ”to lijepo i veliko jako sretan

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 19 stu 2005, 0:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivan D. napisa:
...
Drugo, razvit sustav i suĆØelje koje bi omoguƦavalo tim ljudima da mogu sami stavljati vijesti i obavijesti sami.jako sretan
...

Tako neÅ”to je napravljeno na stranici Frame TvrĆ°a, na koju bilo tko tko se prijavi tzv. infoteam može staviti vijest, možda da se napravi neÅ”t sliĆØno, mislim da bi to bilo super

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
pingi

PostanoPostano: sub 19 stu 2005, 7:37
PostNaslov : ...
Citiraj i odgovori

Mislim da bi prvo trebali krenuti od animatora po biskupijama! Mnoge biskupije imaju nekoga tko je odreĆ°en da dostavlja informacije iz svoje biskupije u ured mladih, ali ĆØini mi se da su mnogi to jednostavno zaboravili uĆØiniti. Confused
Ajmo organizirati da u svakoj biskupiji imamo po 1 osobu od povjerenja, koja bi zatim na adresu ureda za mlade dostavljala informacije, tako da napokon taj sustav profunkcionira! belji se
Zita

PostanoPostano: sub 19 stu 2005, 9:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa mislim da ne bi bila loŔa ideja stupiti u kontakt s povjerenstvima za mlade u svakoj biskupiji i zamoliti ih da i oni Ŕalju informacije mailom, jer se puno toga odvija preko povjerenstava.
iz naŔeg povjerenstva se Ŕalju sve informacije o raznim akcijama itd. animatorima po župama mailom pa mislim da ne bi bio nikakav problem poslati jedan mail viŔe, na mail ureda za mlade.
ne znam kako to funkcionira u drugim nad/biskupijama.
davorseljan

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 16:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da bi to trebalo iznjeti na prvom susretu povjerenika za mlade HBK.
Ako netko zna kad je neka javi.
Mislim da bi suradnja dobra i konaĆØno bi se rijeÅ”ili neke stvari.

U radu je spas.
pingi

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 16:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U mnogim naÅ”im biskupijama veƦ su davno odreĆ°ene osobe koje Ʀe javljati o dogaĆ°anjima u tim biskupijama, ali nažalost, izgleda da stvar ne funkcionira! tuzan
davorseljan

PostanoPostano: uto 22 stu 2005, 10:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da pingi, puno toga ne funkcionira kako treba.
Uskoro imamo Pulu i nacionalni susret mladih.
Mogli bi i to pokrenut, konaĆØno u svakom gradu, biskupiji imati odgovornu osobu koja Ʀe informirati naciju o dogaĆ°anjima i slati redovno najave.
Danas je internet dostupan skoro svim mladima, hajmo ga iskoristiti.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.