HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 06 pro 2019, 6:53. Pogledaj neodgovorene postove
Èuda se dogaðaju!
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
Srki

Spol: muko
PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije glupavo,zašto bi bilo?

To je pravo èudo. Nismo ni svjesni koliko èuda priroda skriva.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 21 sij 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je !... i neki dan u novinama kako su u vrtu jedne žene kod nas niknule ruže za temperatura ispod nule mjesto za ljeta !
a to nam govori da je sve moguæe, ako je tom cvijeæu moguæe, dakle Bogu koji upravlja svakom travkom kako kaže bl.Merz, onda je i nama ljudima moguæe da smrznuti u svom grijehu i grijehu društva ljubavlju i vjerom procvatemo unatoæ tome što nam se èini kao nemoguæe....sve je u vjeri, sve, Bogu ništa nije nemoguæe...ako se odluèimo za Nj !

Što æe mi život bez vjere ?
Što æe mi vjera bez života ?
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zahvaljujuæi jednoj osobi,današnji dan æe uvijek biti èudesan,ma da i bio najgori od svih..
I sad razmišljam kako neki put mislimo da trebamo èiniti velika èuda u životu a svaki naš koraj je malo èudo u oèima Gospodnjih. Toliko je svetaca živjelo na jednostavan naèin,poput Marije,ali su od svog života napravili - èudo za ljudsku povijest.

Znamo li dosita prepoznavati èuda u svom životu, u životima drugih oko nas,u ovome svijetu?

Što je zapravo èudo za nas?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mash

Spol: ensko
PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo jedna osoba je dovoljna da uèini od jednog
"obiènog" dana , trenutka, godine- Vjeènost andjelcic andjelcic

Molimo Gospodina da znamo prepoznati kolika je Blaga poslao u
naš život!

sunce moje malo

"Iskustvo nas uèi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

sike

PostanoPostano: pon 13 ou 2006, 0:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Èudo današnjega dana mi je spoznaja koliko nas Bog ljubi da nam je dao svoga Sina a oko Njega smo se ujedinili..i shvaæam na koliko ljudi mogu biti zahvalan u životu..Da poènem samo nabrajat osobe iz današnjeg dana,potrajalo bi..

Ovo gore može ispast kao mudrovanje ili obièna fraza kad s eèita al kad to èovjek opet iznova u srcu osjeti,shvaæajuæi da mu je ovaj dan darovan,a u tom danu i toliko ljudi..pa kad nam se isisu još daruje na oltaru u tom danu i taj dar uèini najveæim..a reæi æe netko,još jedna obièna misa,još jedan obièan susret s ljudima,još jedan obièan dan..

Al je zato neponovljivo..nešto što daje snagu za dalje..

Srki

PostanoPostano: pet 24 ou 2006, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo èudo mi je juèer bilo što me jedna žena pitala da joj unesem i iznesem vreæu krumpira iz autobusa jer sama nije mogla,a imala je još jednu torbu.
Kad tako što uèiniš,osjeæaš se predivno.

little_angel

PostanoPostano: pon 27 ou 2006, 16:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Veèeras mi se dogodilo jedno èudo, koje se vama možda neæe kao takvo èiniti, ali meni je bilo èudo Wink Imam jednog prijatelja koji stvarno rijetko posluša moje prijedloge, savjete... Vjerojatno uvijek misli da su njegovi planovi najbolji za njega. I veèeras sam mu savjetovala nešto, tj. predložila nešto, i prihvatio je moj savjet brzo. Baš sam bila radosna zbog toga jako sretan

I zato križat rane neæu ja
jer postat one niz æe zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 28 ou 2006, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Veèeras mi se dogodilo jedno èudo, koje se vama možda neæe kao takvo èiniti, ali meni je bilo èudo Wink

zato to i jesu istinska,velika èuda koja ljudi neæe kao takva gledati-to ti je potvrda da se èudo u tvom životu doista i dogodilo! jako sretan

A i ja sam danas èuo za èudo u jednoj meni toliko dragoj obitelji.Kod kljuène osobe te obitelji Bog je poèeo lomiti zidove,koji su se do sada èinili neprobojnima. To daje veliku nadu i vjeru za ostale èlanove jer to pokazuje da njihove molitve,patnje i suze nisu uzaludne i da trebaju na tom putu ustrajati i dalje jer ovo je tek poèetak pada "Berlinskog zida"

sike

PostanoPostano: et 06 tra 2006, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predivno mi je svjedoèanstvo isprièala jedna osoba:
Kao patronažna sestra posjeæuje jednu ženu,koja živi sama,nije vjerovala u Boga i nikog osim lijeènika nije puštala u kuæu.I onda joj je nedavno ta osoba poklonila knjigu od Bosmansa. Sad mi kaže da je prije koji dan ta žena tražila sveæenika koji ju je posjetio a nedavno je tražila da joj da krunicu koju sad ne ispušta iz ruku

Eto,ljubavlju i malim znakovima pažnje možemo brda pokretati.U ovom sluèaju rijeèi nisu bile potrebne!

banana

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 9:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmm...ne znam dali bih ovo nazvala ćudom. Sve ovisi s kojeg gledišta gledam. Moglo bi se reći da smo stvarno imali sreće. hm hm

Sinoć sam do 22.30 h imala trening. Kako je to prilićno kasno za vraćati se iz Kostrene uvijek netko dođe po nas. Ovaj petak red je bio na baki od N.. U 23. 00 h nas 4 smo krenule iz Kostrene. N. baka se prilićno ljutila jer nam je trebalo tako dugo dok se spremimo, a ona je ipak žena u godinama pa joj se i spavalo.
...i tako smo došli do zavoja s kojeg smo se trebali pridružiti glavnij cesti. Auti su jurili... U jednom trenutku N. baka je krenula vozi se . S druge strane dolazio je autu koji je stvarno brzo išao Shocked . Ona još nije stigla smotati. Vozać auta koji nam je dolazio u susret poćeo je luđacki kočiti Shocked . Gume su mu se počele dimiti. Više ni ne znam što mi je u tom trenutku prošlo glavom. Vidiš auto koji ide prema tebi,a ne može se zaustaviti. Iako se to događa u dijeliću sekunde izgleda koda traje čitavu minutu.
Hvala Bogu, auto se zaustavio nekih pola metra od nas jako sretan . Vozać koji nas je skoro ''pokupio'' isto sav u strahu izišao je i počeo vikati na N. baku govoreći joj da je luda na što je žena rekla da možda i je te nastavila voziti.Poslije tijekom cijele vožnje nismo ni riječ rekle jedna drugoj. Samo smo si pokušavale dati znakove da nam je skoro srce stalo, te da smo se jako prepale...

Bog moj i sve moje!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Divno èudo Božje ljubavi i odlièno obavljen posao vaših anðela èuvara! jako sretan
Sjetimo va se u Asizu kod Gospe od Anðela

sike

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad se veæ Mash neæe pohvaliti s èudom iz vlastitog života onda se nadam da mi neæe zamjeriti kad kažem da s eu njenoj obitelji dogodilo èudo juèer kad je njen tata prvi put bio na misi u životu!

Zamislite kakav to mora biti osjeæaj za odraslu osobu kojoj je do sada sve to bilo nekako strano a onda dopusti Bogu da On zarobi njegovo srce ljubavlju..

Natty

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To jest èudo !!!

I èudo je kad te netko daruje iz èiste ljubavi prema Kristu, a nisi to nièim zaslužio. Tako je Krist darovao sebe nama... Nismo to nièim zaslužili.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 19:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako još niste,obavezno si pogledajte intervju u zadnjem "Pogledu" s jednom djevojkom,koja je kao nevjernica doživjela obiteljsku tragediju što ju je toliko udaljilo od Boga da si je obeæala ako postoji da æe ga uništiti te s eodala prostituciji,ovisnostima..Na kraju je kao na tanjuru bila savršena žrtva sotonistima,dogurala èak do sotonistièke sveæenice(možete zamislit kroz što ej sve morala proæi do toga)te dobila vrhovnu inicijacijsku misiju - ubiti èasnu sestru.I u trenucima kad je pokucala na vrata samostana s oružjem u rukama i namjerom da ubije èasnu,ta èasna joj je otvorila i rekla da ju je èekala,da je ljubljena kæi i te rijeèi i taj susret "razoružalo" je tu djevojku,pala je na koljena i poèela je gorko plakati..Bog je doprio do njenog zatvorenog srca,pobjedila je Božja ljubav!
Nakon toga,potražila je duhovnu pomoæ kod samog Pape,onda kardinala Ratzingera koji ju je 3 godine duhovno vodio is avjetovao a vrhunac je bilo kad je primila sakramente i prièest. Primila je Boga u sebe,a hrtjela ga je prije ubiti!

Kakvo èudo,ljudi moji!

Srki

PostanoPostano: pet 02 lip 2006, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas sam ulovio preplašenu ptièicu u ruku,nije uopæe bježala.
Mlada,valjda je pala,a roditelji su je tražili.
Pomogao sam joj da se vrati k svojima. jako sretan

sneni
iskljuèen

PostanoPostano: et 29 lip 2006, 14:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eeeeeeeeeeee ljudi evo èudo!

Iz kipa majke Božje na proèelju župne crkve u Škripu (oko 6 m iznad zemlje) curi katran, joj sad æemo asvaltirati sve braèke staze.
Biskupa sam jutrros obavijestio on kaže pazi da to ne bude neko èudo!
Policiju sam obavijestio u 8. 15 usmeno rekli su mi æemo sve fotografirati, istražiti
Konzervatore sam obavijestio, oni su rekli kad policija izvrši uvid mi æemo konstatirati štetu koja je nastala . Evo ja sada idem opet tamo sad æe cijedit još više jer sunce upire u kameni kip, koji je do juèer bio sasvim èist uredan kameni kip majke Božje sa djetetom.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je uèinio?
Èašu spasenja uzet æu i Ime Gospodnje prizvat æu.
sneni
iskljuèen

PostanoPostano: pet 30 lip 2006, 21:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Policijski oèevid ustvrdio da se je taj bitumen ustavio kad se obnavljala crkva.
A kakva glupost uopæe se bitumen nije upotrebljavao, a najmanje tu gdje se sada našao na kamenom proèelju crkve. policija oèito nešto želi zataškati.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je uèinio?
Èašu spasenja uzet æu i Ime Gospodnje prizvat æu.
sike

PostanoPostano: uto 31 lis 2006, 21:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem da se i nakon 4 mjeseca posta ovdje i dalje èuda dogaðaju u našim životima! Wink

logica

PostanoPostano: sri 01 stu 2006, 11:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je, sike, dogaðaju se èuda.

Nekidan su nam stigli raèuni za platit, nekakve razlike
i to je uglavnom dosta novaca...
Novaca od turistièke sezone više nema, utapa se
brat je u kreditima a ja isto ne stojim baš super.
Tatina mirovina se potroši za hranu. njam

Bog nam je uvijek proviðao. Ja sam vjerovala da æe i opet.
Tu veèer su nam došli gosti za prespavat, sutradan drugi, danas treæi...
Inaèe nemamo gužvu u posezoni.
Moji su imali i za otiæ na put u Bosnu.
Hvala Bogu! Divan je! miiir

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
little_angel

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, èuda se svakako dogaðaju... Laughing Laughing
Meni su se u èetvrtak dogodila tri. Prvo èudo je bilo da sam odjednom ugledala osobu koju veæ dugo nisam vidjela, i koju sam veæ neko vrijeme jako htjela vidjeti... jako sretan Drugo je bilo da sam odjednom ugledala puno dragih ljudi na jednome mjestu, skroz neoèekivano Wink A treæe je bilo da mi se odjednom u rukama stvorio jedan predmet koji si veæ dugo želim...
Možda je to netko planirao, ali unatoè svemu tome, za mene su to bila jedna od veæih èuda u mom životu... Cool

prvi znaci su pobjedi
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Da, èuda se svakako dogaðaju... Laughing Laughing
Meni su se u èetvrtak dogodila tri.

taj èetvrtak je zaista bio "èudan" dan ... Wink Laughing Laughing Laughing
zaista, Bog ti daruje èudo - ne kad mu se najmanje nadaš,
veæ kada ni ne pomišljaš da bi se neke stvari mogle dogoditi,
jer po svim "pravilima" znaš da nema šanse da se dogode ...
tog dana su mi se dogodila dva prekrasna èuda,
potpuno iznenada i totalno neoèekivano ... hm hm
zbog kojih ostatak dana (veèeri) i nisam baš bila suvisla Embarassed ajme meni ...
al što bi reko zveki: "a inaèe kao jesi?" Laughing

i Bogu hvala na tim prekrasnim darovima i milostima ...

uèiniti dobro, a zatim otiæi bez buke ...
little_angel

PostanoPostano: et 23 stu 2006, 15:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Juèer ujutro kad sam išla na faks, premišljala sam se dal da uzmem kišobran ili ne... I tipièno za mene, nisam ga uzela Embarassed Embarassed I tako izaðem iz tramvaja, a kiša baš pljušti ko ljuda, i stanem na semaforu (na kojem se inaèe duugooo èeka zeleno), a kraj mene stoji neka žena sa vejikim kišobranom I kak sam ja veæ bila dobrano otuširana Laughing poèela sam pogledavati prema toj ženi kraj mene, i odjednom u sebi poènem pjevati one stihove Kraj tebe stoji brat tvoj, a ti ga ne vidiš... Laughing Laughing Wink I u taj èas ta žena pogleda mene, stane se bliže i kaže nešto u stilu da stanem i ja ispod kišobrana... Cool I tako smo kratko samo išle, ali to mi je bilo tako super. Možda ne zvuèi ko neko èudo, ali ja sam nakon toga stalno pjevušila u sebi nastavak onih stihova Tko ljubi brata svoga, tom prijatelj je Bog... Da! Wink

prvi znaci su pobjedi
banana

PostanoPostano: sri 13 pro 2006, 17:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, èudo Wink !?
Pa možda i nije al eto..
Sestra je jutros nešto bila sebi peglala i oèito zaboravila iskljuèiti peglu.. Confused
Kada je mama tek popodne ušla u tu sobu osjetila je smradiæ te vidjela upaljenu peglu naslonjenu na tatinu košulju..
Heh, pa èud(n)o bi trebalo biti to što se sve nije zapalilo Laughing Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pingi

PostanoPostano: sri 13 pro 2006, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Èuda vidimo svakog dana, u malim stvarima, ljudima...
Ovog tjedna jedan meni jako drag prijatelj me povrijedio;
baš kad sam mislila da je našem prijateljstvu kraj,
nazvao me i priznao koliko mu je žao zbog toga.
Zatražio je oprost od mene,
a ja mu nisam imala srca ne oprostit... jupi
Koliko je Božje milosti koje možemo doživjeti
u jednom malom oprostu...
.bubamara.

PostanoPostano: et 14 pro 2006, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh da divna mala èuda... jako sretan ma kak nam dragi Bog pokazuje svoju prisutnost i dobrotu kroz njih, prekrasno...
kad se malo bolje pogleda, svatko od nas svakodnevno doživi bar neko èudo, možda veæe, možda manje... juèer su se evo meni malena èudesa redala jedno za drugim srce srce napokon vidjela ljude koje veæ duugo nisam, èula posve iznenada neke koje nikak nisam oèekivala... i tak...
al ima jedno koje me se uvijek ponovno i ponovno tak jaaaako dojmi da neprekidno mogu samo zahvaljivati Bogu koliko brine o nama jako sretan sve èešæe mi se dogaða da baš onda kad me neki problem muèi i ne da mi mira i odem na Misu, èujem upravo one rijeèi koje direktno govore o baš tom problemu kojeg nosim... i uvijek djeluju stvarno oslobaðajuæe i smirujuæe, a osobito su snažne i kad je nekaj velikoh i teškog u pitanju... ma Bože HVALA Ti! jako sretan ne moram ništa objašnjavati

... s Tobom želim poæ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.