HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 16 pro 2017, 13:09. Pogledaj neodgovorene postove
Sve o Zadru
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 19 sij 2006, 13:23
PostNaslov : Sve o Zadru
Citiraj i odgovori

Otvorio sam tu novu temu jer nisam znao gdje bih stavio nešto što mis e čini jako zanimljivim..

Talijani će u Zadar mostom

I dok hrvatski stručnjaci za mostogradnju drže da je ideja čista futuristička utopija, Talijani imaju viziju. Megaprojekt izgradnje mosta koji bi povezao dvije obale za njih je izvediv projekt.
Megaprojekt arhitekta Giorgia de Romanisa kojim bi se premostilo Jadransko more, povezujući hrvatsku i talijansku obalu, prvi put je promoviran u svibnju prošle godine, sada je dobio i svoju web-stranicu www.ilpontesulladriatico.it.
Ta je ideja, podsjeća Slobodna Dalmacija, naišla na oštre kritike i protivljenja nekih hrvatskih stručnjaka za mostogradnju koji su je odbacili uz tvrdnje da je riječ o neizvedivoj zamisli, čistoj utopiji.
No, kako su u susjednoj Italiji posljednjih dana opet aktualizirane rasprave o premošćivanju Mesinskog prolaza, Berlusconijeva najvećeg projekta koji bi dijelom trebala financirati i Europska unija, most Ancona - Zadar opet se našao u žiži javnosti i stručnih rasprava.
Talijanski La voce objavio je tekst s naslovom "Most Ancona - Zadar, ideja živi".
Most Ancona - Zadar, prema izrađenom idejnom projektu, bio bi dug 120 kilometara i prosječno visok 40 metara. Koštao bi 20 milijardi eura, samofinancirao bi se prosječnom cestarinom od 100 eura, a u oba smjera bi moglo prolaziti 200 vlakova, dok bi autocesta preko mosta imala propusnost od 80 milijuna vozila godišnje.

Jel se po vama u ovom krije kakva želja Talijana da vrate ne tako davnu povijest kad je Zadar bio njihov?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da to misle radit Njemci još kako tako, ali digići nema šanse. Kako brzo rade ne bi bili gotovi za 20 godina, a o kvaliteti da ne pričamo. jako sretan

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ko mačak oko vruće kaše, a tko i ne bi htio ovu lijepu zemlju i podneblje i čistoću? a talijani su, zna se, oduvijek bacali oko na dalmaciju. neki od njih vjerojatno i misle da je njihova. belji se
moram priznati da je ideja zanimljiva, samo bi trebalo izvagati 'za' i 'protiv'.

a zašto se tema zove 'sve o zadru'?

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stavio sam takav naslov da bi mogli pisat sve o Zadru jer čini mi se da pod Zd forumom nema drugog mjesta za sada

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: ned 22 sij 2006, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Talijani su napustili Zadar, tako da više nema pravih nada (čak ni kod okorijelih fašista) da bi taj grad ponovo mogao biti njihov.

Ideja gradnje mosta na toj lokaciji je zanimljiva zbog međunarodnog prometa koji bi tako značajno skratio putove od zapada prema istoku, te donio veliku zaradu onima koji bi most izgradili.

Osobno, smatram gradnju takvog mosta (za sada) čistom utopijom, ali utopijom koja će se jednog dana možda i ostvariti. Samo, još je rano o tome maštati. Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Zlatousta

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja se njime ne bi vozila. a ne ne

meni je to bezvezna ideja.

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
nata

PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 16:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ti se ne bi njime vozila jer ne znaš plivati! vozi se utapa se belji se

hej, ja imam sve manje postova razmislja

Coje

PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zaboravih spomenuti - ako se napredak tehnike nastavi dosadašnjom progresivnošću - tko zna kakve će nam sve tehnike putovanja biti dostupne za nekih 20 ili 25 godina. Možda nam neće ni trebati mostovi kakvi se sada grade (ili planiraju graditi)... Cool Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, tu je i mogućnost teleportiranja okice

Zlatousta

PostanoPostano: uto 24 sij 2006, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm.. uvaženi kolega Nikola, cijenim Vaše zamisli o teleportaciji... razmislja
Bolje i to nego most preko Jadranskog.. brrrr... kosa mi se dize na glavi

Ej zamisli kad se zaljulja! A ja se bojim visine ajoj

Ma ne, ozbiljno, što bi ti Talijani htjeli? Ma kakav most??

Zlatousta

PostanoPostano: uto 24 sij 2006, 18:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
ti se ne bi njime vozila jer ne znaš plivati! vozi se utapa se belji se

hej, ja imam sve manje postova razmislja

znam ja plivati. i tebe sam naučila beba

Coje

PostanoPostano: uto 24 sij 2006, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lako za Talijane... Tim mostom bi mnogo više dobile tvrtke za prijevoz robe... Žabari bi htjeli Istru, ali prokockali su svoje prilike i sad im je "piu tardi"...
Ideja o gradnji mosta ide daleko iznad nacističkih i fašističkih ciljeva: vodi je samo jedan cilj: PROFIT. A toga bi sasvim sigurno bilo.

Netko je spominjao vjetar. Nigdje ne puše toliko jaka bura kao tamo kud prolazi Maslenički most... Ipak, ljudi putuju...
Mostom bi putovali mnogi, ali najprije ga treba moći izgraditi i plaćati prolaz 100 € u jednom pravcu... Mislim da je trajekt s povratnom kartom jeftiniji... Confused Smile

nata

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zlatousta napisa:

znam ja plivati. i tebe sam naučila beba

he he da pukneš od smijeha navijacica jupi

slažem se, Coje, profit je ideologija ravna fašizmu Mad

a da, puše li puše kod Masleničkog, i ljudovi se voze i prevrću. al zato imamo dva, pa ideš tamo di manje puše.

ja mislim kad bi bilo tog mosta, ne bi se mogli obraniti od talijana. to bi stalno dolazilo i odlazilo. ma nemam ja ništ protiv njih, nego i ovako je previše tih turista preko ljeta, ne možeš se okrenuti a o parkingu da ne govorim Rolling Eyes

Coje

PostanoPostano: pet 23 lip 2006, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ciao narode!

Tema je malo zamrla. No, netko je u utorak proveo osam sati u najljepšem gradu ovog svijeta - i sad je opet pun inspiracije.

Ljudi moji - kako se Zadar gradi! Pa to je fenomenalno - fantastično - očaravajuće. Konačno Grad izlazi iz okvira poluotoka tako da će se centar grada proširiti od drevne Kalelarge nanovo popločenom ulicom kraj glavne Pošte - do ogromnog trgovačkog centra u gradskom naselju Relja!
Nemate pojma kako me to razveselilo. To znači da se u gradu nešto radi, da ljudi žive i kreću naprijed. Sigurno - uvijek bi se moglo i bolje - ali ovo je - za naše hrvatske standarde - izvrsno!

Pričati vam ponovo o najljepšoj Rivi na svijetu, o prekrasnim curama što pomalo poprimaju prekrasnu tamnu put, o sladoledu kod Donata, o živahnosti ljudi u gradu - još uvijek ne mogu. Dojmovi najprije moraju doći na običnu ljudksu mjeru - da ih mogu izreći ljudskim jezikom. Reći ću samo - ljudi - otvorite oči i srce! Cool jako sretan

N.B. Održali smo i mali forumaški susret u bircu "Riva". Bili su tu don Zdenko, Logica, Zara i ja. Sjetili smo se mi i Nate i Zlatouste - ali su cure radile. Jedva čekam novi susret. Cool

Zlatousta

PostanoPostano: ned 25 lip 2006, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni bilo žao .. tuzan

logica

PostanoPostano: pon 26 lip 2006, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dugo je trebalo da netko nešto napiše o našem susretu. Moram reći da se Coje želio držati protokola pa nije htio zaobići našu forumašku birtiju "Rivu".
A u našoj birtiji prave velike limunade (ako se tako naruči)...

Zadar se već neko vrijeme prži na suncu,
ljudi se kupaju, ceste se grade
(čitaj: završavaju s kašnjenjem).
Riva i orgulje su još u punom sjaju.
Danas počinje Zadarsko kazališno ljeto
s operom "Nikola Šubić Zrinski"
(i ne tako pristupačnim cijenama ulaznica).

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
zara

PostanoPostano: čet 29 lip 2006, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dragi moj Coje...

moram se ispričati radi toga, ali pod hitno trebaš ponovo posjetiti Zadar. naime ostao si uskraćen za kavu u Arsenalu... još je Arki davno pričao o tome mjestu, a ti to nisi vodio.

žalim, ali ne gine ti uskoro još jedan posjet!!!!
dogovorit ćemo se pa da stignu i Zlatousta i Nata....

a da si tek čuo klape na orguljama...
nata

PostanoPostano: pon 03 srp 2006, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej,
pa nisam ja bila tako daleko
mogli ste proći i mahnuti i vidjeti kako živi radnička klasa dal da udarim glavom u zid

Zlatousta

PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme meni, na orgulje ga nisu odvele...
pedalj mista... ajoj

ne moram ništa objašnjavati

Coje

PostanoPostano: uto 08 kol 2006, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi moji...

Srce vuče južnom kraju.... i ljudima koji tamo prebivaju. Vidio sam da se Zadar gradi i širi. Predivno. Mogao bi nam netko i napisati nešto o zanimljivijim projektima u tom gradu. Na primjer - netko bi nam mogao pokušati protumačiti zašto Zadar ima najviše velikih trgovačkih centara poslije Zagreba u Hrvattskoj iako još nema 100 000 stanovnika???
Što Zadrani misle o širenju svoga grada? ...

nata

PostanoPostano: čet 10 kol 2006, 17:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, samo pokušaj..

zadar je na takvom položaju da se može širiti unedogled, što će i biti vjerojatno. ono što se gradi su zgrade, dakle stanova ima ko pljeve, a i onih koji ih kupuju. moderne zgrade sa par katova, urbane vile i slični projekti.
a što se tiče trgovačkih centara, to zaslužuje posebnu pažnju. na žalost, objašnjenje ne mogu dokučiti koliko god napinjala svoj mali mozak. jedno od mogućih je da ovdje ima puno matana (množina) (dva metra isprid mene, silo nečista, op.a.), a i cosa nostra cvate sve u 16 (pazi izraza, da mi je znati ko ga je izmislio).

meni osobno bi bilo draže da se sagradi nešto korisno, a la tvornica, da ljudi rade i proizvode. ili starački dom, koji je više nego neophodan ovdje.

Coje

PostanoPostano: ned 13 kol 2006, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
evo, samo pokušaj..
meni osobno bi bilo draže da se sagradi nešto korisno, a la tvornica , da ljudi rade i proizvode. ili starački dom, koji je više nego neophodan ovdje.

Ovdje se ne bih složio s tobom. Mislim da Zadru ne treba više zagađivača. Zadar je uz Dubrovnik najveći biser naše obale - trebalo bi se posve orijetnirati na ljetni, zimski (Velebit), seoski (Zagora) i kulturni turizam (obilje povijesnih vrijednosti grada Zadra i arheoloških lokaliteta na zadarskom području). Takva orijentacija otvorila bi mnogo radnih mjesta - i opet bi sačuvala ljepotu grada netaknutom.

Razmišljao sam malo o očito prevelikoj ponudi ogromnih trgovačkih kuća i jedino rješenje koje mi se nameće jest da će se Zadar pretvoriti u NATO bazu (Zemunik). Mislim da se to planira i s Pulom - premda se u Puli otvoreno govori protiv toga, dok ne znam kako Zadrani reagiraju na takvu mogućnost?!

nata

PostanoPostano: pon 14 kol 2006, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U pravu si Coje. Dok sam pisala post, ružno mi je zvučalo ono o tvornici. Nisam mislila na zagađivače, nego prvenstveno na radna mjesta. Propalo je nekoliko jakih zadarskih firmi i masa je ljudi i cijelih obitelji zbog toga u apatiji i dan danas. Ukoliko bi se od turizma moglo živjeti, u potpunosti se s tobom slažem!
Okruženi smo s nekoliko nacionalnih parkova i parkova prirode, trebalo bi to nekako iskoristiti (bolje) a da se opet ne naruši ljepota i čistoća.
Imamo Velebit, Paklenicu, Kornate, Krku (doduše ona je šibenska ljepotica), Zrmanju (sve atraktivnija), ravnicu u pozadini i razvedenu obalu, i kao što si i sam rekao - sami grad kao biser.

O NATO bazi nemam saznanja, slabo pratim medije (radila sam nekad kao novinar davno i tad su mi se zgadile informacije i dezinformacije) puna mi je kapa laži i prevara, pa (hehe) živim dosta 'povučeno'. Očito znaš više nego ja, ali daj objasni malo tu vezu trgovačke kuće - NATO baza..... Rolling Eyes

E, a znaš kako bi Zadrani reagirali: a brate koja NATO baza, jesi normalan.....

Coje

PostanoPostano: pet 06 tra 2007, 18:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ova tema je malo zastala. Ovih dana se opet u medijima piše o "napadu NATO-a na Hrvatsku". Čini se da se moja predviđanja obistinjuju. NATO vrlo vjerojatno dolazi u Pulu kao svoju prvu zračnu luku - premda je Jakovčić godinama obećavao da se takvo što Istri ne može dogoditi. Ako se moja nagađanja nastave ispunjavati - na redu je Zemunik - dakle Zadar - kao sljedeća NATO baza. Cool tuzan tuzan tuzan

Zlatousta

PostanoPostano: čet 26 tra 2007, 18:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U nas bi se reklo: jezik prigriza! Kakvi NATO? EL NAS KO ŠTO PITA? majko mila

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum: