HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 23 lis 2019, 5:55. Pogledaj neodgovorene postove
Potres
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 01 lis 2004, 10:44
PostNaslov : Potres
Citiraj i odgovori

Ljudi, opet sinoc..
Pa ca nam se to dogadja? Ako se tako nastavi, uskoro ce na forumu moci izbrisati ovu nasu nadbiskupiju jers e nece imati vise tko javljati. Osim ako ne uvedu neki podzemni ili nebeski forum! jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
jelena

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 02 lis 2004, 17:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bi joÅ” jedan potres prije sat vremena u mojoj zgradi! Bilo je straaaaÅ”no! Na 3.-em katu je eksplodirala plinska boca, a ja sam se na 11.-om zdrmala. Nisam mislila da se to tako jako ĆØuje. U cijeloj zgradi joÅ” uvijek smrdi palež i plin. Užas! Neki auti ispred zgrade su razbijeni i sve je nekako bilo k'o na filmu. Nažalost ne znam Å”to je sa ženom koja je bila u stanu, to je od mog frenda mama, hitna ju je odvela pa pretpostavljam da Ʀu i sama viÅ”e saznati tek sutra iz N.L. Daj Bože da joj bude dobro!!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Dara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 05 lis 2004, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa,to je strasno,ali nedamo se mi,jer doduse neki nisu osjetili taj drugi potres,samo onaj prvi,a siki je mozda znas gdje je bio centar ovaj put,za onaj prvi je bio u Fuzinama,a drugi?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kakva su vaŔa razmiŔljanja o sigurnosti svijeta nakon tsunamija? jesmo li mi sigurni? bojite li se? Kako gledate na sve to?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 09 sij 2005, 19:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da smo relativno sigurni, sigurniji od ostatka svijeta. Pogledajte Å”to se sad dogodilo u Velikoj Britaniji, Å vedskoj i Danskoj. I zato ne znam Å”to Ʀe se dogoditi svijetu, ali bez obzira Å”to smo u Hrvatskoj, to me jako brine i treba se ticati svih nas mladih katolika.
Nadam se da Ʀe se priroda oduprijeti tome i molit Ʀu se za to.
Helena

PostanoPostano: pon 10 sij 2005, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo da vas upoznam: Rijeka leži na peƦinama i u sluĆØaju jaĆØeg potresa, PROPALA BI!!!!!!!!!!

Ugodan dan ljudi! Cool

Helena
Helena

PostanoPostano: uto 26 tra 2005, 6:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opet nas je treslo!! hm hm

Epicentar je bio u Ilirskoj Bistrici 7 po M. ili 4,7 po Richteru! Ovaj put ja sam ga dobro osjetila. ƈak su mi susjedi izaÅ”li van. Sike, kako je bilo na Trsatu? Zamet se tresao priliĆØno

Helena
Dara

PostanoPostano: uto 26 tra 2005, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato je istocni dio rijeke mirno spavao jer nista nismo osjetili ovaj put
arkandeo

PostanoPostano: uto 26 tra 2005, 7:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobri ste vi Rijecani stalno se tresete, jos bute u moru zavrsili. Wink

Tko je kao Bog?
sike

PostanoPostano: uto 26 tra 2005, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej,hej,žica,žica,drma mi se kabanica..

Ja bio u gradu kad me Ŕef zvao par stotina metara dalje da je bio jaki potres.
Stvarno,preĆØesto to neÅ”to trese..NiÅ”ta,Rijeka Ʀe kao Atlantida pa Ʀe SuÅ”ak ostati najveƦa luka na Jadranu. jako sretan
Ma,glavno da nam Trsat stoji na mjestu!
Dara

PostanoPostano: čet 28 tra 2005, 15:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ha,vjerujte mi ako sta ostane cijelo od svih ovih potreesa to je onda fakat TRSAT
MM

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pet 29 tra 2005, 13:25
PostNaslov : ismijavamo li danaÅ”nje Noe koji grade barke, a vode nigdje?
Citiraj i odgovori

hm... dobro je da ĆØitamo znakove vremena... treba biti objektivan, no ne treba se prepustiti prevelikoj racionalnosti koja nema mjesta vjere. Hm. potresi... pa zasigurno ovo vrijeme ide prema svom ispunjenju. Kada Ʀe se ono zbiti? o tom nitko ne zna, kako kaže Krist, doli Otac. ako razmiÅ”ljamo o povijesti, krize ovakvog tipa, ne govorim tu samo o užasnim ratovima, nemirima, veƦ i o najnižoj moralnoj provaliji u kojoj se nalazimo, možemo staviti upitnik pred znakove koji se dogaĆ°aju u obliku prirodnih katastrofa. Mi vjerujemo da se niÅ”ta ne gaĆ°a samo od sebe, da sve ima svoje razloge, da je Krist taj koji ili upravlja ili dopuÅ”ta odreĆ°ena zbivanja. zaÅ”to? ƈovjekov um je previÅ”e ograniĆØen da bi u datom trenutku shvatio smisao. No, ponaÅ”amo li se mi danas braƦo i sestre moje kao i oni ljudi koji su Nou ismijavali radi gradnje velike barke, a mora nigdje? Da li smo se previÅ”e prepustili ljudskim moƦima? naÅ”oj snazi? naÅ”em umu? naÅ”im odlukama? Kuda idemo? da li smo budni, dragi moji prijatelji? da li smo budni? Ne znaĆØi to da moramo biti isfrustrirani, živjeti u strahu...ma ne. okosnica krÅ”Ć¦anstva je križ, koji je prvenstveno križ ljubavi...ali. ili bolje da napiÅ”em ALI? kamo idemo?
MM
sike

PostanoPostano: uto 24 sij 2006, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijeti li Zagrebu potres poput onog iz 1880.?

Potres sa žariÅ”tem u Samoborskom gorju, koji je u ponedjeljak dobro prodrmao zapadni dio Zagreba, ipak nije najsnažniji zadnjih desetljeƦa na ovom podruĆØju jer je puno jaĆØi potres pogodio Kraljev Vrh na zapadnom dijelu Medvednice 1990., rekao nam je voditelj SeizmoloÅ”ke službe RH Vlado Kuk
Prema njegovim rijeĆØima taj potres imao je snagu od 4,9 stupnjeva po Richteru, a prouzroĆØio je i materijalnu Å”tetu.
Brzo se zaboravilo i na potres prije neÅ”to viÅ”e od dvije godine, 29.11.2003., s epicentrom kod KaÅ”ine, a osjetio se na Å”irem sjeveroistoĆØnom dijelu Zagreba.
'Pojas oko Zagreba poznat je kao seizmiĆØki vrlo aktivan te se na ljestvici opasnosti od jakog potresa nalazi odmah iza Dubrovnika i Stona,' pojasnio je Kuk.
Istraživanja tako ukazuju da seizmiĆØki potencijal Zagreba i okolice iznosi 6,5 stupnjeva po Richteru. Dosad najjaĆØi potres magnitude 6,3 stupnjeva po Richteru, s epicentrom u Medvednici, dogodio se davne 1880. godine. Jedna je osoba izgubila život, a 29 ih je ranjeno, dok je zagrebaĆØka katedrala pretrpjela znaĆØajna oÅ”teƦenja.
RazruÅ”en je dobar dio grada, a baÅ” sve kuƦe u gradu pretrpjele su barem mala oÅ”teƦenja. KroniĆØari bilježe da je u kratkom vremenu prodano skoro 4 tisuƦe karata uspaniĆØenim ZagrepĆØanima za vlakove, ponajviÅ”e prema Austriji i NjemaĆØkoj.
Potres se, kaže Kuk, ne može toĆØno vremenski predvidjeti, ali se može vrlo precizno odrediti seizmiĆØki potencijal odreĆ°enog prostora pa se zna gdje se mogu oĆØekivati potresi, ili, s druge strane, gdje je vjerojatnost da se dogode vrlo, vrlo mala.
'Ovaj potres pomalo je neuobiĆØajen jer nije bilo manjih potresa ni neposredno prije ni nakon njega', kaže Kuk, dodajuƦi da nema razloga za paniku. 'Kada se dogodi potres, najvažnije je saĆØuvati hladnokrvnost jer upravo se zbog panike nerijetko dogaĆ°aju tragiĆØni sluĆØajevi. Ako, pak, doĆ°e do snažnijeg potresa, potrebno je skloniti se pod nosivi zid kuƦe ili stana, a ne odmah juriti vani', upozorava Kuk. 'Tek kada tlo prestane podrhtavati, treba pribrano iskljuĆØiti struju i plin, ponijeti topliju odjeƦu i deke ako je hladno te iziƦi na otvoreni prostor, gdje treba biti neko vrijeme dok ne proĆ°e opasnost od novih potresa', rekao nam je Vlado Kuk.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Daniel

PostanoPostano: uto 24 sij 2006, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odakle ti ovo?
Shocked

Gadna su stvar ti potresi, Zagreb je razorio 1880., Rijeku 1754. a Dubrovnik 1666,. godine. To su bili oni katastrofalnih razmjera.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 16:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DoĆ°em doma s Farme i ĆØujem ja da je bio potres u Samoboru koji je bio dosta jak i kod mene, moja mama se po obiĆØaju skroz uspaniĆØarila, a mi na Farmi nismo niÅ” osjetili iako kažu ljudi da su ga osjetili i dalje od Sigeta...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 13 svi 2006, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, bilo je davno kada je u Rijeci bio malo jaƦi potres al' joÅ” se sjeƦam situacije u kuƦi, zgradi. U trenutku kada nas je dobro poljuljalo ja sam otrĆØala u sobu ; pogodite zaÅ”to ?? Heh, otiÅ”la sam se presvuƦi er sam bila u nekoj rasparanoj trenerci Laughing Laughing Moja seka je zgrabila naÅ”eg ftiĆØeka i željela ga sa sobom ponijeti van iz zgrade naÅ”to je mama poludjela Laughing Laughing . Susjeda koju smo sreli na hodniku sa sobom je uzela poveƦu torbu napunjenu svakakvim stvarimqa Rolling Eyes . VeƦina stanara je izaÅ”la iz zgrade. To se pokazala kao dobra prilika da koliko- toliko ulaÅ”eni ljudovi popriĆØaju, a mi malo mlaĆ°i zaigramo koju igru Laughing !!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Korny

PostanoPostano: ned 10 lip 2007, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo je sad bio jedan Shocked

Kako ih ne volim...... Rolling Eyes

RijeĆØani, ste osjetili?

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
banana

PostanoPostano: pon 11 lip 2007, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, da...
Mi doma feŔtali jer je seka imala krizmu kada se odjednom neŔto zatreslo Shocked Laughing
A kak je u kuƦi bilo podosta veselo druÅ”tvo nastavili su se zezati na raĆØun potresa.. Rolling Eyes Wink
Jooj, tak ne volim potresssseeee.. majko mila

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.