HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 22 srp 2019, 6:35. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale]Uradi sam (muško-ženski poslovi)
Zaponi novu temuOva tema je zakljuana: ne moe ureivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
ivanèica

Spol: ensko
PostanoPostano: sri 23 stu 2005, 22:47
PostNaslov : [ostale]Uradi sam (muško-ženski poslovi)
Citiraj i odgovori

Mash napisa:

Ova tema je zamišljena upravo kako joj i naslov kaže- za savjete o
poslovima- muški mogu nama ženama puno pomoæi savjetima oko nekih
"tipièno" muških poslova, a i žene mogu drugoj strani opet pomoæi kada
njima zapne oko nekih "tipièno" ženskih poslova Wink

Kada ne znaš kako bi nešto napravio, kada tražiš savjet...
npr. kako popravit bicikl, kako ofarbat zid, kako nalijepit tapete, kako promijenit osiguraè,
kako ispeæ neki fini kolaè, a da sve ne upropastiš, kako u šopingu za nekoga ili sebe
znati odabrati nešto lijepo(takva pitanja u vezi šopinga dolaze u obzir, jer se traži savjet...)
- cure i deèki pomažu jedni drugima...

dakle..- za sve one koji žele biti sam svoj majstor- evo mjesta za
traženje savjeta jako sretan

BVB

dakle, imam dva problema: 1. opet mi je pregorila žarulja na svjetlu Rolling Eyes (imali netko s ove teme tko ju zna promijeniti?)
2. trebaju mi zimske gume...koje preporuèate? Laughing
p.s.nadam se da se ne ljutite što nisam spomenula i misice Rolling Eyes Wink Laughing

Ljubav je kao pet kruhova i dvije ribice- uvijek premalo dok ne poèneš davati... Smile
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailICQ [Vrh]
sike

Spol: muko
PostanoPostano: sri 23 stu 2005, 22:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo,nudim se za ovo pod br.1 a pod br.2 ostavljam nekom drugom! Smile
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
mathe

Spol: neodreen
PostanoPostano: et 24 stu 2005, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da što se guma tièe u Istri se baš i ne koriste zimske, mislim ni baš neka potražnja za njima, ali u principu ti se to rješava tako da u autoblicu ili autoklubu ili nekom auto.... pogledaš sve moguæe usporedbe koja bolje ovo koja bolje ono, koja ide sama, itd. i onda ideš kod gumi servisa i kupiš neke koje su na akciji jer su proizvedene pred godinu dvije, al opet kome se plaæa više...

....a žarulja nebi smjela OPET pregorit jer onda nešto ne štima....

No vratimo se mi muškim stvarima..... Cool Cool

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega èuvam najljepše rijeèi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: et 24 stu 2005, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ono drugo ovisi o vrsti auto koje imaš. Ako ti se ne da mnogo potrošiti bit æe ti sasvim dobre savine eskimke... (možda su i one misice - ledene princezice) Laughing Laughing

http://www.kumi.hr
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
mathe

Spol: neodreen
PostanoPostano: et 24 stu 2005, 23:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako je neki sporiji auto i ako su baš zimske, tj one za snjeg i ako su potrebne u takvim uvjetima onda su super nema boljih, ali inaèe izbjegavati savu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Wink Wink

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega èuvam najljepše rijeèi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 10:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam ja auto i problem. Naime negdje mi curi antifriz, nije strašno nekih pol litre na 500 km. Malo samo pogledao ali kak je vani zima ne da mi se smrzavat ispoda auta...

A promijeniti žarulju uopæe nije neki problem, mislim da bi svaka emancipirana ženska osoba to trebala znati. belji se Laughing

Tko je kao Bog?
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
ivanèica

PostanoPostano: ned 27 stu 2005, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

arkandeo napisa:

A promijeniti žarulju uopæe nije neki problem, mislim da bi svaka emancipirana ženska osoba to trebala znati. belji se Laughing

zato sam ja prošli put pitala oko 15 muškiæa i niti jedan nije znao... na kraju mi je promijenio jedan postariji èovjek nakon pola sata zafrkavanja sa žaruljom Rolling Eyes Question Exclamation jao, jao...
drugi puta æu pitati neku emancipiranu ženu-kad veæ one znaju Wink

Ljubav je kao pet kruhova i dvije ribice- uvijek premalo dok ne poèneš davati... Smile
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: ned 27 stu 2005, 22:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ivanèice - tebala si unaprijed reæi kakva je to žarulja... Specijane žarulje zahtjevaju specijalne postupke,... Kad je rijeè o specijalizaciji na tom podruèju - možda bi ipak bilo uputnije pitati nekog muškarca - koji još nije postao metromuškarac,.... Laughing Laughing Laughing

Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedne teme Igore:
Koji su danas poslovi izrazito za muškarce?Ima li ijedan takav koji žene ne bi mogle raditi?jasno,tu se izuzima sveæenstvo..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 23:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rudarstvo, ocinstvo...
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 23:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igor napisa:
rudarstvo, ocinstvo...

za rudarstvo se ne bih složila... Smile))

a za oèinstvo bi se htjela složiti jer mislim da si u pravu! ali eto, danas se mnoge žene trude da upravo to postanu. Šta æeš kad neka dijeca imaju dvije majke, a nemaju oca. Netko tu treba glumiti majku!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trèi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utoèište.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e to su ti heartsong, najMODERNIJI brakovi... kad jedan od "supruznika" mora glumiti rod koji de fakto nije...
smijesno mi je sve to, i nemam vise energije prepirati se s njima u Italiji oko tih istospolnih zajednica... nek rade ono sto zele ak mi se to bas tako jako svidja... sve je to jako bolesno.. place
heartsong

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 23:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igor napisa:
e to su ti heartsong, najMODERNIJI brakovi... kad jedan od "supruznika" mora glumiti rod koji de fakto nije...
smijesno mi je sve to, i nemam vise energije prepirati se s njima u Italiji oko tih istospolnih zajednica... nek rade ono sto zele ak mi se to bas tako jako svidja... sve je to jako bolesno.. place

nije meni radi njih, neka rade što god hoæe... ali za djecu mi nije svejedno. neka ih Gospodin èuva i vodi u pravom smjeru!

p.s. igore, nemoj pvakati... tuzan

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trèi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utoèište.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovdje se na veliko zabušava... Prièe o istospolnim zajednicama žena... Èemu takva prièa na temi rezerviranoj samo za muškarce???

Prije svega - mi deèi razmišljamo o finim curama koje više naginju heteroseksualnim zajednicama... A takvih ima mnogo. Sudeæi po susretima forumaša - ne oskudjevamo ljepotom...

igor

PostanoPostano: et 26 sij 2006, 9:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zasto muskarci nemaju celulita?

Zato sto je to RUZNO...
Mash

PostanoPostano: ned 29 sij 2006, 0:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam danas prvi put bušila zid Shocked miiir

èak sam uspjela upotrijebit bušilicu, a da pri tom nisam uništila zid,
samo sam uništila jedan borer Embarassed - naravno, krivi sam odabir uèinila... zeleni
taj je bio za bušit drvo, a ne beton... razmislja
sve u svemu, nije mi jasno zašto ne mogu uz bušilicu jednostavno
priložit i upute- naèin korištenja- što, kada, kako... itd...
i zašto ne mogu na te borere na kutiji napisat-ovi su za drvo, ovi za metal, ovi za beton....
pa nisam se rodila sa bušilicom da znam bušit od prve grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Shocked Confused eto ti na sad

"Iskustvo nas uèi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Mash

PostanoPostano: ned 29 sij 2006, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Pa nije uopæe komplicirano: uzmeš bušilicu, staviš borer, nasloniš na mjesto gdje želiš bušiti (ako je neka skliska površina treba prije toga èavlom il neèime malu rupicu napravit sam da ti ne bježi borer), èvrsto stisneš da ti borer i bušilicu da ti ne bježi s tog mjesta, stisneš tipku i polako guraš prema nutra. Moraš i pazit da ne uzimaš predebeli borer, nego onda uzmeš prvo malo tanji pa poslije sa borerom željene debljine. Skroz jednostavno. A što se tièe borera za drvo i za beton, samo pogledaj glavu. Boreri za beton æe na vrhu imat jedan spljošteni dio pa onda spiralu, dok boreri az drvo nemaju taj spljošteni dio. Ovo je "zdravo seljaèki" opis, a kod sruènog tu bi bilo još toga neznam jel bi i ja sam razumio kaj pišem! Laughing

Èega se sve još na ovom forumu neæe nauèit... jako sretan

pa, joooooj, Yc, pa skužila sam kak se buši i kak se stavljaju boreri i sve to Laughing Laughing , al kad sam poèinjala sa svime- bilo bi mi draže da je tiskana neka knjižica u kojoj æe ti objasnit neke detalje, a ne da moraš sam probavat i saznavat i tako to...
i na žalost uništit tako prekrasan borer za drvo- nad kojim dobro da se moj tata nije rasplakao Laughing Laughing Laughing Laughing usamljen buhahahaha hehe
inaèe, tata je bio tvrdoglav i mislio da ne mislim ozbiljno kad sam najavila da idem bušit rupu u zidu, jer se ne mogu doèekat njega da to uèini zeleni
eh, žene....
jako sretan

"Iskustvo nas uèi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: ned 29 sij 2006, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tak inaèe i moja mama radi pa na kraju poène sve ispadat sa zidova i opet moramo tata il ja to napravit. A kolko smo se mi samo borera natrgali na praksi u drugom i treæem razredu! Savršena kombinacija: mi hahari i boreri koji su gotovo uvijek bili 0,8 - 1,0 mm... dal da udarim glavom u zid

Veæe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: pon 30 sij 2006, 18:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad ste veæ kod borera: postoje tri vrste borera: za drvo, metal (mogu bušit i drvo) i beton. Razlike su u izgledu njihovog vrha... Boreri za drvo su jako oštri i vrlo lako se možete porezati na njih. Boreri za beton su tupi i nemoguæe se na njih porezati.
Mash sad kad si svladala bušilicu mogla bi prijeæi na kružnu pilu, samo pazi prste. Wink

Tko je kao Bog?
Coje

PostanoPostano: pon 30 sij 2006, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da ovdje svi vole parolu "sam svoj majstor"... Jeste li kad razmišljali kako nije najbolje sve sam znati... Ponekad dobro doðe što nešto ne znamo pa trebamo struènu pomoæ... Tad se dogaða upoznavanje novih ljudi...

Mash je mogla pozvati nekog majstora da joj pomogne oko bušenja zida. Tako bi možda imala priliku upoznati još jednu zanimljivu osobu - koja zna skoro sve o borerima. Sudeæi po njenom interesu za borere (vrlo netipièan intres za žene) imali bi o èemu razgovarati. Cool Cool

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 7:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

arkandeo napisa:
Kad ste veæ kod borera: postoje tri vrste borera: za drvo, metal (mogu bušit i drvo) i beton. Razlike su u izgledu njihovog vrha... Boreri za drvo su jako oštri i vrlo lako se možete porezati na njih. Boreri za beton su tupi i nemoguæe se na njih porezati.
Mash sad kad si svladala bušilicu mogla bi prijeæi na kružnu pilu, samo pazi prste. Wink

E tak je ark, i èinilo mi se da sam još nekaj fulal. Cool

Veæe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: et 16 vel 2006, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
... Jeste li kad razmišljali kako nije najbolje sve sam znati...

O tome razmišljam kad mi netko uvali da napravim nešto što ja znam a drugome se ne da malo muænut glavom i zasukat rukave.
Inaèe volim biti sam svoj majstor......

Tko je kao Bog?
Thlaspi

PostanoPostano: et 16 vel 2006, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo onda jedno pitanje za "krilatog" i sve one koji su još ljetos bili na forumaškom susretu na Lovniku:

ZNA NETKO PROMIJENIT PLINSKU BOCU??? Shocked Shocked Shocked Shocked

Pitam jer, ako sluèajno opet naletim gore, ne bi voljela ponovo kuhat veèeru "na drva"... jako sretan jako sretan jako sretan

LP

Seigneur, tu gardes mon âme;
Ô Dieu, tu connais mon coeur.
Conduismoi sur le chemin d'éternité,
conduismoi sur le chemin d'éternité.

"Sve mogu u onome koji mi daje snagu."
Fil 4,13
arkandeo

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 12:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad si u prirodi ljepše je kuhat na drva pa shodno tome u prirodi ne znam promijeniti bocu. belji se

Tko je kao Bog?
ucenik

PostanoPostano: sri 15 ou 2006, 23:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Thlaspi napisa:

ZNA NETKO PROMIJENIT PLINSKU BOCU??? Shocked Shocked Shocked Shocked

Pitam jer, ako sluèajno opet naletim gore, ne bi voljela ponovo kuhat veèeru "na drva"... jako sretan jako sretan jako sretan

LP

Pa ja sam isto mišljenja da je nekako ljepše sve to na vatrici od drva raditi,a li jasno mi je da je lakše i jednostavnije kontrolirati jaèinu plamena plinskog plamenika.

Uglavnom nije ti pretjerana mudrost promijeniti plinsku bocu.
Prije svega zatvoriš ventil na samoj boci. Nemreš fulati jer ti je naznaèen smjer na samom ventilu. Uglavnom dovoljno èvrsto ga zategni. Onda sa kljuèem odšarafiš ono crijevo dolje i umjesto njega zašarafiš onu maticu gore. I onda sa drugom bocom napraviš ovaj postupak samo sve obrnutim redoslijedom. Dakle skineš maticu sa kojom dolazi, prišarafiš crijevo i otvoriš ventil. I još jedna mjera opreza.
Da ne bi sluèajno bilo da si nešto loše prišarafila i da ti curi plin, a da to ne znaš. Nasapunaš spužvicu sa deterðentom i nasapunaš ventil i taj spoj sa crijevom tako da vidiš da sluèajno ne pušta.
Ako sluèajno pušta zatvoriš ventil i to je to ako ne želiš pokušavati srediti stvar.

A ako ne pušta stvar je riješena.

Nadam se da ovo pomaže??
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOva tema je zakljuana: ne moe ureivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.