HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 12 pro 2019, 9:50. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: ned 28 stu 2004, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajmo jos malo po crkvi...

jucer sam gledao emisiju mirjane rakic koju sad odjednom postujem. radilo se o aidsu i njegovom sirenju u africi te o nezeljenim trudnocama u aziji i juznoj americi. nista spektakularno, reci cete, aidsa ima u africi a male nezeljene djece fakat ima po aziji i j. americi.
mene je sokirao odnos crkve u africi, a i u europi prema prezervativima. naime, crkva u africi siri NEISTINITU PROPAGANDU da ukoliko imate spolni odnos i koristite prezervativ NISTE zasticeni od aidsa!!! naime, ne temeljeci, svoj stav na nikakvim znanstvenim podatcima ili istrazivanjima tvrde da virus hiva moze proci kroz "pukotine" na prezervativu. isto mislenje vam daje i medicinska sestra u maili,a i kardinal (sorite al profulo sam mu ime ) zaduzen za obitelj u vatikanu, te nadbiskup nairobijski, te kardinal iz nikaragve. cak je izdan i pamflet koji je djeljen ljudima. u kenyi zemlji s 30% katolickom populacijom i 40% aidsom zarazenom populacijom oni doslovce pale prezervative kao "iskonsko zlo" i uvjeravaju ljude da seks s i bez zastite je isti.
60-tih godina proslog stoljeca crkva se nije protivila kontracepciji i kaontacepcijskim pilulama jer u bibliji nista direktno o tom problemu ne pise. tek 1979. dolaskom ipII na sv. stolicu stvari se mijenjaju i kontracepcija se zabranjuje.
vatikan u un ima status promatraca drzave, al njegov utjecaj je jak, a saveznici su mu, i ovo ne izmisljam, oman, libija, sudan!!!! regan je ukinuo za vrijeme svog mandata 34 milijuna dolara populacijskom fondu na nagovor pape
u manili postoji groblje fetusa koje odrzava grad. u manili postoji 40.000 sirocica koji lutaju ulicama. na filipinima crkva se protivi donosenju zakona o spolnom odgoju u skolama i spolnom odgoju siromasnih. sto je rezultat toga. zena s tbc-om i 7 djece, tip ju je napustio. kaze nije htjela pobacaj jer je to grijeh. isto je i seks prije braka pa to si uspjela sedam puta fulat!!! arghhhh!!!!! tko je tu lud?!?! u nikaragvi crkva nije dopustila terapeutski pobacaj silovanoj 9 godisnjakinji. obitelj je ucinila pobacaj i prema kanonskom zakoniku svi osim klinke su ipso facto ekskomunicirani (roditelji, ljecnici)!!! isti slucaj je s incestuoznim zacecem kod 11 godisnjakinje. niti jedan od njih ne bi uspjela izgurat s tom trudnocom do kraja i PREZIVJET. zatim onaj kardinal iz nikaragve ima obraza rec da bi one to mogle i da ljecnici UVIJEK mogu spasiti maju i dijete! molim?!?!?!?!?!?! pa tip je lud!!!!!!!
sad na scenu stupa gost emisije fra bernardo juretic (ili nesto slicno tome). tek tada mi se zgadila vecer. tip je nevjerojatan, retorika koje se ne bi postidio ni najprvrtljiviji politicar. majstorsko izbjegavanje pitanja, prebacivanje teme ala ivic pasalic i andrija hebrang.

da, ok, slazem se da seks prije braka nije najsretnije rjesenje, al ni kenya nije zemlja u kojoj postoji razvijena kultura zivljenja. da, dobro, kontracepcija sprijecava nastajenje zivota, al takodjer sprijecava i sirenje spolnoprenosivih bolesti. neki amateri tipa WHO i UN su to i potvrdili.

napadajmo crkvu ako siri lazi.....

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako je kontracepcija u Crkvi zabranjena onda je to tako u Nikaragvi kao i u Hrvatskoj. Crkva ne može reƦi tamo da neĆØemu a ovdje to zabraniti ili obrnuto. Problem je u nedostatku edukacije Å”to onda povlaĆØi i manjak misionara i onih koji Ʀe odlaziti u te siromaÅ”ne zemlje.
fat,možeÅ” uvijek naƦi neÅ”to Å”to ne valja u Crkvi i napadati ako te to usreƦuje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
wind

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne kužim...
kao tek ti je sada postala emisija dobra?
pa Å”ta ti nije bila dobra kad je ona jedna ĆØasna u africi uokolo iÅ”la pomagat onim nesretnicima koji su umirali od aidsa. jedna ĆØasna, pazi!
da, siguran sam da nikome to nije bilo uopƦe upeĆØatljivo, Å”toviÅ”e niÅ”ta posebno... al kad Crkva kao cjelina (???) treba ispast nazadna odmah svi hvale emisije... jadno, jer je totalno neobjektivno!
film se ne bavi previÅ”e problemom aidsa, kondoma, pobaĆØaja i ostalog s ĆØime se susreƦu ti nesretni ljudi koliko sa "nazadnoÅ”Ć¦u" Crkve!
da Crkvena hijerarhija ima problema u izražaju stavova Crkve, odavno je jasno, ali da problem leži u zabrani kondoma i sliĆØnih stvari opet nisu jasne... prije svega koliko ja kužim poznate su statistike koje govore u prilog kondoma, ali ne govore u prilog poptune zaustave problema s pomoƦu istih sredstava. ako sam dobro skužio, Crkva jest protiv kondoma, ali opet se nigdje zakonski ne zabranjuju, sve je prepuÅ”teno savjesti pojedinaca... ja kužim da je to dvosjekli maĆØ, ne moÅ” reƦ da, ne moÅ” reƦ ne i onda pat pozicija pa budi Crkveni diplomata. al to su ĆØinjenice, sad Å”to se tebi ne sviĆ°aju, ajde molim te...
film je glupav, tupav, debilan, nažalost samo u svrhu propagande kontra neĆØega...

fat mislim da sad pretjerujeÅ”.

Zadnja promjena: wind; uto 30 stu 2004, 14:30; ukupno mijenjano 1 put.
sike

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po pitanju kontracepcije Crkva se najviŔe protivi svjesnoj zabrani planiranja obitelji od strane pojedinca
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
wind

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma kužim ja to, ali razlog zbog kojeg bi se reklo da za kondome jesu bolesti, a ne svjesno planiranje obitelji.
frajer
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene frustrira Ŕto tu nema rjeŔenja ...
I dojam je da Crkva po tim pitanjima nije dovoljno bliska ĆØovjeku.
Markos

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo jedan mali podatak,... dobro se sjeƦam kako smo prije koju godinu ostali zaprepaÅ”teni kad nam je profa iz biologije rekla kako stvari stoje s kondomima i postotcima. Najpoznatiji kondomi marke DUREX sprjeĆØavaju zaƦeƦe u 93% sluĆØaja a od svih spolno prenosivih bolesti u neÅ”to viÅ”e od 50% sluĆØajeva ukoliko se koriste pravilno i nije im istekao rok! Tko voli nek iz voli. P.S. Nemoj se neboj se! Wink
fat drummer

PostanoPostano: uto 30 stu 2004, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e da zakonski kondomi nisu zabranjeni... crkva u nikaragvi postoji 500 godina i izvrdava pravilo o ne mijesanju u politiku drzave. crkva je toliko jaka da ima ulogu jacu od savjetodavne. mislim, da nije zabranjeno ni pobacati u hrvatskoj ali si odmah ekskomuniciran ako si katolik!
crkva je jedini izvor znanja i kulture, civilizacije u kenyi. ako oni ne pruzaju kondome sto je sada nebitno, onda ih ovi ne mogu niti nabaviti. radi se o tome da crkva tvrdi da kondomi ne pruzaju gotovo nikakvu zastitu i to tvrde bez pokrica! to mene smeta! ako nesto tvrdis to i potkrijepi. ne citatima iz biblije ako se radi o profalakticima jer ipak tamo o tome nista ne pise (zekicu, ne treba hvala, citat u kojem ipak nesto pise nije potreban)

u filipinima crkva stopira u parlamentu zakon o spolnoj edukaciji koja ukljucuje i profalaktike!!! SPRIJECAVA, doslovce, SPRIJECAVA!!!! da odglumim siminkericu iz papaye: helloooouuuu!!!!

e sto se tice svijesti pojedinaca to mozda pali u hrvatskoj, sad-u, francuskoj. u kenyi ne! zasto?
1) samo trideset posto populacije su katolici
2) tih trideset posto bi vjerovalo da mi svecenik kaze da u europi pada hrana s neba i andjeli igraju polo
3) "SAMO" 40% ljudi jest zarazeno hivom

stav crkve je moguce provoditi u europi, sad-u, razvijenim zemljama sto se tice spolne kulture. zemlja u kojoj jos postoje plemena koja jedu kravlju menstrualnu krv nije zemlja koja moze zivjeti po zamislima crkve koja su namjenjena za 21 stoljece u nekim pogledima i 13 u drugim!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sike

PostanoPostano: uto 17 sij 2006, 19:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel

Naslov: Isusova ĆØuda - na Channelu4 :/

"Britanski iluzionisti pokuÅ”at Ʀe izvesti neke od Isusovih ĆØuda meĆ°u kojima su umnožavanje kruha, zatim oživljavanje mrtvih, te zatrudnjenja djevice. Radi li se o marketinÅ”kom triku ili i o napadu na Crkvu"

"Na britanskoj TV-postaji poznatoj po tome Å”to ne zazire od kontroverznih poteza, u posebnoj božiƦnoj emisiji dvojica maĆ°ioniĆØara pokuÅ”at Ʀe izvesti Isusova ĆØuda. Crkva nije time nimalo oduÅ”evljena.

Iluzionisti Barry Jones i Stuart McLeod u emisiji 'The Magic of Jesus' - 'Isusove ĆØarolije' - koja Ʀe na Channel 4 biti emitirana 28. prosinca izvesti pomoƦu trikova neka od novozavjetnih ĆØuda kao Å”to je podizanje bezglavog trupla iz mrtvih, izlijeĆØenje slijepca, hodanje po vodi... Ne samo da planiraju uĆØiniti djevicu trudnom - Å”to Ʀe biti pokazano tako Å”to Ʀe ženi preƦi ultrazvukom preko trbuha i ne otkriti niÅ”ta, a nekoliko trenutaka kasnije to ponoviti i registrirati otkucaje srca - nego planiraju i 5000 nogometnih navijaĆØa nahraniti s pet Å”truca kruha i dvije ribe.

John Bayer iz Mediawatcha, tijela za nadzor TV programa, kaže: "Na Channel 4-u, kao Å”to smo od njih i navikli, pokuÅ”avaju podiƦi praÅ”inu tako Å”to Ʀe ovakvu emisiju emitirati baÅ” u vrijeme BožiƦa. Jako mnogo ljudi bit Ʀe uvrijeĆ°eno, i ovo se meni ĆØini kao sraĆØunat pokuÅ”aj da se izazove bijesna reakcija." Glasnogovornik Channel 4 napominje: "Mi imamo tradiciju prikazivanja emisija koje se bave neuobiĆØajenim pogledima na BožiƦ. Ova emisija nije zamiÅ”ljena da uvrijedi."

Možda nije tako zamiÅ”ljena, ali uvrijedila veƦ jest. Biskup Michael Reid, osnivaĆØ komisije za nadzor TV-programa KrÅ”Ć¦anski sabor za tradicionalne vrijednosti. VeƦ je na Jonesa i McLeoda osuo drvlje i kamenje: "Velika razlika izmeĆ°u dvojice iluzionista koji izvode trikove i ĆØuda naÅ”eg Gospoda je da je Isus zbilja lijeĆØio ljude, vraƦao iz mrtvih i opraÅ”tao grijehe. Možda bi ta dvojica prevaranata mogla pokuÅ”ati biti razapeta na križu, da vide mogu li uskrsnuti nakon tri dana." ƈini se da je u svom bijesu biskup zaboravio na onaj dio iz oĆØenaÅ”a u kojem se od Boga traži oprost grijeha "kao Å”to mi opraÅ”tamo onima koji su se o nas ogrijeÅ”ili"...

Vjerujemo, kako Ʀe se svi vjernici zapitati Ā«ĆØemu?Ā», i koliko nisko marketinÅ”ki trikovi mogu pasti, no zasigurno je medijska praÅ”ina dignuta, Å”to je i bio krajnji cilj Channela 4."

Preuzeto sa: http://www.xportal.hr/vijest.aspx?id=1141

merkat

NiÅ”ta novo, kao Å”to pokuÅ”avaju raznim Å”tivima i filmovima osporiti Isusov život i katoliĆØku vjeru ( ne znam koliko se drugi krÅ”Ć¦ani protive tome ili im paÅ”e napad samo na KC, nadam se da ne jel Krist nam je zajedniĆØki ipak ) pa sad misle valjda dokazat najnovijom tehnikom da je Isus valjda bio neki maĆ°ioniĆØar !!!

Ali tako je bilo i sa Mojsijem, morao se nadmetati da vraĆØevima da bi mu faraon povjerovao sve dok nije gotovo uniÅ”tio ih, tako Ʀe izgleda biti i sa naÅ”im svijetom i vremenom...

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste li gledali ili bar ĆØuli o jednoj emisiji na TV-u(ne znam kojoj,tako sam ĆØuo)prekjuĆØer,u kojoj su,navodno,bila neka dva naÅ”a komiĆØara,od kojih je jedan sprdajuƦi se sa razmiÅ”lajnjem Crkve oko predbraĆØnih odnosa rekaoda bi trebali hostiju staviti izmeĆ°u nogu.. Mad

Zar nije to dovoljno da se takva emisija i cjela tv tuži zbog oĆØitog napada na naÅ”u vjeru?Å tzo bi vi uĆØinili?

Daniel

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ugledajmo se na muslimane, oni su se itekako postavili prema onim karikaturama o Muhamedu. Budimo žeÅ”Ć¦i i tražimo ispriku, pa ako treba i zabranu te emisije. To možemo postiƦi, ali mi Ʀemo se sablažnjavati i do sutra sve zaboraviti. Mad PreviÅ”e smo postali mlaki, a svatko si dopuÅ”ta sprdnju sa naÅ”im svetinjama. Evil or Very Mad
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo nekako saznat gdje je to bilo te kao Ured za mlade odreagirati prema HTV- ili RTL-u,gdje je veƦ ta emisija prikazana

Daniel

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam za. Napisati peticiju i skupiti potpise. Za poĆØetak.
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo,kako bi mogli provjeriti u kojoj je to bilo emisiji? Žena od koje sam saznao sigurno zna da je to bilo u srijedu naveĆØer,znaĆØi negdje iza 22 sata pa akko ima netko raspored prpgrama..

I onda bi stvarno mogli kao mladi,tj.kao Ured za mlade odreagirati,prvo pismeno a onda Ʀemo vidjeti.
Spreman sam odmah napisati tekst i ovdje ga staviti da vidite,al treba nam miÅ”ljenje drugih i odobrenje nadležnih.A to treba uĆØiniti odmah jer veƦ je 2 dana proÅ”lo od toga

Mara

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je to bila emisija Otvoreno, jer je tamo gostovala V. Rudan. Ako je to ona rekla ili bilo tko od gostiju, nema smisla bilo Å”to reƦi. To nije stav TV-a, a zakon nije prekrÅ”en... Mislim da tu treba biti vrlo promiÅ”ljen i pažljiv. Uostalom ĆØujem da i "MuÅ”karav bez brkova" ružno prikazuje sveƦenika, ne znam nisam gledala, a nemam ni namjeru.

merkat

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Emisija se zove " u sridu "
InaƦe je joÅ” mila majka ta emisija prema ostalima.
Dva komiĆØara koja gostuju su drele i vid balog.
Balog inaƦe brani crkvu i to dobro, ĆØak rekao bi kao malo tko dok i drele manje viÅ”e korektan samo Å”to je jednom ispao krele u temi o branjenju molitvom protiv predbraĆØnog seksa.
Ustvari mislim da nije imao loŔe namjere jel nije anticrkveno okrenut nego mu je Ŕala bila malo blesava.
Rekao je kako se može odbarniti od seksa na naĆØin da se hostija stavi izmeĆ°u koljena i molitvenik u ruke pa da se kao nema kamo s rukama i nogama(pokazao je pa sam takav dojam dobio ). Nije mi se to ĆØinilo preveƦ bad, nego ĆØovjek nezna nek sve okrenut na Å”alu povezanu s seksom. Bilo je malo idiotski.
Mislim da je ok poslat koji mail ili pismo ĆØak njemu da malo pripazi jel kao Å”to vidite, mi Å”utimo i gaze nas. Oni zlikavci su se pravili da ne kuže da nas ustvari smeta sprdnja sa Isusom i Marijom a ne kritika neznam koga veƦ.
Muslimani ĆØim neko spomene u Å”ali njihove svetinje dižu frku do neba i to funkcionira.
Pederi izmiÅ”ljaju probleme kako bi dobili koji plus i Å”to viÅ”e prava na uÅ”trb drugih ne mareƦi za druge te ĆØak kreƦu prema djeci kroz seksualni odgoj i udruge te queer koji je najveƦe zlo na naÅ”im prostorima, a mi Å”utimo i zato nas nitko ne poÅ”tuje.
Postoji i forum hrt-a pa tamo se mogu uputiti primjedbe !

Å to je muÅ”karac bez brkova je anticrkveno i antihrvatsko djelo upravo takvih autora. Pisca ante tomiƦa i redatelja hrvoja hribara.
Ako ĆØitate juratnji ( žalim vas ) onda znate da postoji kolumna ante tomiƦa u kojoj se redovito sprda sa crkvom, hrvatskom, naÅ”om vojskom i sl. Ma kao i svi sliĆØni koji ne poznaju Boga, isti paket interesa u gaženju, kao da su u kalupu napravljeni, živa Å”ablona !
Hribar je pak nemuÅ”t redatelj koji je na kritike da je film dosadan reagiirao svakome da je faÅ”ist i ustaÅ”a. Bolestan ĆØovjek.
Takvi ljudi najĆØeÅ”Ć¦e govore o netoleranciji drugih a kad vam se ne svidi ono Å”to rade onda ste neprijatelji svega živoga a istovremeno pljuje a ne kritiziraju vaÅ” rad. I to je kao ok ?!
To govori o njima dovoljno al me zabrinjava Å”to takve ekipe ima sve viÅ”e i osjeƦaju se u naÅ”oj domovini kao zec u kupusu, neznaju kamo bi se okrenuli da gaze.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
Mislim da je ok poslat koji mail ili pismo ĆØak njemu da malo pripazi jel kao Å”to vidite, mi Å”utimo i gaze nas.
Postoji i forum hrt-a pa tamo se mogu uputiti primjedbe !

Å to onda predlažeÅ”?Da izaĆ°emo pojedinaĆØno ili kao Ured koji Ʀe na to reagirati?Kažem,ne želim niÅ”ta ovdje poduzimati bez nadležnih al voljan sam sastavit kakv dopis ili mail pa da se to poÅ”alje.

I zar to nije na Novo-tv a ne na HRT-u?

merkat

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uuups, da , nova ! Embarassed Embarassed Embarassed

Mislim da nebi bilo pametno dizat neku preveliku frku jel taj dvojac drele i balog su rijetki dio koji je pozitivno okrenut ka ckrvi, viŔe balog koji je prva liga, manje drele koji viŔe se samo slaže s njim.
Mislim da je ok poslat neÅ”to izravno na dreleta da ga se samo onako prijateljski upozori a ne prema Å”efovima da mu se stvaraju problemi ako možda ipak nije htio niÅ”ta loÅ”e reƦi, makar je nama praktiĆØnim vjernicima nepojmljivo da se hostija obezvreĆ°uje nepromiÅ”ljeno. Za poĆØetak ga je bolje upoznat s nekim stvarima a ako nastavi sliĆØno slažem se da treba jaĆØe reagirati.
Ali svakako mi je drago da ste se sjetili da je potrebno reagirati.
To je dužnost laika da brane naŔe svetinje.
Za ubuduƦe i to prema svim onima koji gaze ne nas nego svetnije.
Branimo i sveƦenike koje svi napadaju a ne poznaju ih kao mi.
Jel svi napadaju ono o ĆØemu nemaju pojma.
Upoznajmo ih.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok,ajmo onda nekako doƦi do njegove adrese ili maila pa da ga upozorimo
A i ubuduĆØƦe ovdje javljajmo kad vidimo da se napadaju svetinje i Crkva,pogotovo pojedinci

Edmond_Dantes

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 15:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledao sam dotiĆØnu emisiju na Novoj. Volim je pogledati zbog toga Å”to je provokativna prema politiĆØkom, estradnom i jet-seterskom establiÅ”mentu, ali ovo u srijedu je previÅ”e ... Odgledao sam do kraja prilog i dio emisije u kojem se govorilo o uzdržavanju od seks molitvom. Od svih komentara one V.Rudan koju sam do sad cijenio zgadila mi se veĆØera koju sam netom prije veĆØerao. Isto tako, gosp Puhovski iz HHO-a priĆØa totalne gluposti u stilu rekla kazala (a i njega cijenim zbog svojeg beskompromisnog stava). Poželio sam se požaliti HHO-u zbog takvih izrugivanja. Ispada da je sramota kad kažeÅ” da si vjernik, a prava katastrofa kad javno izreĆØeÅ” neki svoj stav koji je u skladu s uĆØenjem Crkve. Onda si ili nacionalist ili tradicionalist ili homofob ili Å”to god drugo ...
Ni crkva na to nije imuna, da se razumijemo, i zna nekad manipulirati teorijama prikazujuƦi ih kao istine bez dokaza. To se najĆØeÅ”Ć¦e dogaĆ°a na nivoima župa, manjih mjestai pojedinih zajednica gdje imamo sveƦenike koji misle da su svojim pozivom pozvani komentirati stvari o kojima zapravo nemaju pojma. To se najviÅ”e odnosi na recimo prirodne znanosti i politiku. Možda imaju neku osnovu, ali brate ne možeÅ” reƦi da je neÅ”to istina ako to kaže sveƦenik. Ponekad svaka konstruktivna rasprava o neĆØemu Å”to i nije podruĆØje sveĆØeniÅ”tva i vjere, nego recimo politike i znanosti, prekida se argumentom 'ja sam sveƦenik, ti si ovca, ima da Å”utiÅ”' ... Uglavnom, koliko mi se gade izrugivanja svetinja od strane ljudi koji nisu vjernici (jer da su vjernici to ne bi radili), toliko sam i ljut na sveƦenike koji iskoriÅ”tavajuƦi svoju poziciju kvare sliku o Crkvi opƦenito u druÅ”tvu. Uzmite na primjer sluĆØaj Caritasa od ovog ljeta. Postoje indicije, postoje dokazi, postoji i pravna država koja Ʀe na kraju donijeti presudu, ALI nitko se ne smije izvuƦi od odgovornosti samo zato Å”to je ili blizak sa crkvenom hijerarhijom ili je njen dio. Za kraj, i za nas vjernike vrijedi 'Ne gledaj trun u oku brata svoga ...'

'Evo ... sve ĆØinim novo ...'
Mara

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 19:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, ti - dirnuo me u srce (mislim ono od prije par desetaka godina, romantiĆØno) svojim nikom.
A ovo Å”to si napisao, slažem se. Ona priĆØa s Caritasom je bila bljuvotna. Istina znam jednu poneÅ”to sliĆØnu priĆØu od prije puno godina. Ali nitko nije imao posljedica i sve se sleglo baÅ” zato Å”to se radilo u tiÅ”ini, istina brzo.

Daniel

PostanoPostano: sub 04 vel 2006, 8:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trebamo znati podnijeti kritiku kada neÅ”to zabrljamo ali ne trebamo samo Å”utjeti. Stalno lupaju po nama i vrijeĆ°aju nas a kada mi trebamo odreagirati na uvrede nama upuƦene onda niÅ”ta. Mislim da bi trebali polsti dopis i iznijeti svoje stavove. Ako niÅ”ta barem Ʀe znati da postoji grupa mladih koja se na slaže s takvim naĆØinom rada i ponaÅ”anja.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 7:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lupaju po nama baÅ” zato Å”to se ne oglaÅ”avamo kad treba ... zato Å”to Å”utimo kad neÅ”to ne valja kod nas, zato Å”to je tepih veƦ odavno nadignut od praÅ”ine koja se sustavno posprema. VeliĆØina je u praÅ”tanju i priznavanju vlastitih pogreÅ”aka. Na žalost u HBK sjedi veƦina konzervativnih biskupa koji ne mare previÅ”e za image moderne crkve u svijetu. Moderno na znaĆØi odreƦi se osnovnih stajaliÅ”ta Crkve. Moderno znaĆØi ta stajaliÅ”ta prenijeti ljudima i mladima na moderan naĆØin, jezikom koji im je prihvatljiv. Al to je samo moje miÅ”ljenje ...
sike

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je potrebno da se mi vjernici laici viÅ”e oglaismo u javnosti kad se dogodi jedan ovakav ispad. Tako Ʀe i javnost shvatiti da Crkvu ne ĆØine samo sveƦenici i biskupi veƦ i ljudi,napose mladi,koji imaju jasan svoj stav i koji Ʀe dati do znanja da itekako im je stalo do oĆØuvanja svojih svetinja a ne da dopuste da se blate.
Evo,primjer je Družba Adria protiv ĆØega su se pobunili franjevci svjetovnjaci i njihov prosvjed je u javnosti viÅ”e zazvuĆØao nego bilo kojeg biskupa na tu temu

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.